Aanschaf van radar-meter Raadsfracties krijgen vaste vergoeding ALANDSBEEK- OOST WORDT VOGELWIJK f2500,-) en Blijhof (f3350,-) Verbouwing van gemeentelijke kantoorruimten Chr. basisschool blijft voorlopig deels in het Hervormd Centrum Ingezonden: Handtekeningen-aktie door heel Leusden Laatste weekend FOORSTEL AAN DE RAAD: subsidies voor Treeklopertj es Burgerlijke stand Gemeente Leusden Verplaatsing noocllokalen PLANNEN 2e FASE DINSDAG AVOND TER INZAGE Let op uw zaak Daarheen VANAVOND DOOR KNALGROEN: Meer dan 10 Verantwoorde lijk? LhübüfcK KKANT 9 LEUSDEN - ,,0p 4 juni j.l is een jrroek ingekomen van de besturen van Ie peuterspeelzaal Stichting ,,De freeklopertjesen de peuterspeelzaal Blijhof". uitgaande van de gelijkna mige speel- en recreatievereniging, ijjdit verzoek zijn overgelegd een ex voor 1974, een moti van het subsidieverzoek, alsmede van de Werkge- Kindercentra in Nederland, een eenmalige subsidie voor aankoop van buitenspelmateriaal, (erd het peuterspeelwerk alhier niet «[der van gemeentewege gesubsi- Sfcrd Dit doet de vraag rijzen waar Ij oorzaak ligt van de voor 1974 ge simde exploitatietekorten. Tekorten een dusdanige omvang zijn, dat besturen in een latere mon- toelichting te kennen hebben dat het voortbestaan van het in grote mate af- HBkelijk is van de beslissing op het uderhavige verzoek," aldus b. en w. jeen voorstel aan de raad. Het antwoord op de gestelde vraag s dit, dat de exploitatie van de peu enerzijds zeer nadelig beinvloed door de personeels- listen en anderzijds de weerslag onder van het feit dat het bezwaar om de tarieven zodanig vast stellen, dat deze kostendekkend zijn. lat de personeelslasten aangaat wij len wij er op, dat het peuterspeelzaal- ierk in onze gemeente is uitgegroeid rJöeen aanvankelijk min ol meerama- opzet tot een wetenschap verantwoorde vorm van wel- Deze evolutie kon worden bereikt door het gelei- aantrekken van adequaat ge doold personeel, alsmede door het iien volgen van cursussen en prak- ijktrainingen door de leidsters. Het nomig zijn van terzake kundig per ceel betekent evenwel, dat een hier- aangepaste bezoldiging wordt gebo- a. Vandaar dat in de loop van dit jür is besloten om de salarisregeling de leidsters af te stemmen op salarisnormen, vastgesteld door Werkgemeenschap Kindercentra in pierland De genomen maatregel belt tevens tot gevolg gehad, dat het prsoneel van de peuterspeelzalen vest worden verzekerd ingevolge de sociale verzekeringswetten, de gestegen loonkosten zagen besturen van de peuterspeelzalen plotseling ook nog geplaatst te- een aanzienlijk bedrag aan so lo de loop der tijd zijn de tarieven te de ouders van de peuters in reke- i«g worden gebracht, zoveel moge- i;i aangepast aan de gestegen kosten Ü3rüe mening van de betreffende he is de hoogte van de tarieven duidelijk aan grenzen gebon- Een te hoog opschroeven hiervan inziens betekenen dat bepaal- ouders om financiële redenen geen (ebruik van de peuterspeelzaal zou ten kunnen maken waardoor deze te- reel een elitair karakter zouden krij- „Na de gegeven informatie over de achtergronden van de financiële moei lijkheden. willen wij ingaan op de vraag is hoeverre het naar onze mening op de ta ligt van de plaatselijke overheid cm hierin tegemoet te komen Hierbij nj voorop gesteld, dat wij veel waar- wring hebben voor de activiteiten van re peuterspeelzaalbesturen in de af- relopen jaren. Tevens zijn wij van Eening, dat deze vorm van welzijns voorziening in ons huidig leefpatroon noeilijk meer valt weg te denken Dit reemt echter niet weg dat ons inziens [■Hit terrein de nodige voorzichtig er is geboden Met name dient er voor jewaakt te worden, dat de relatie tus- iéfl het optimaal wenselijke en het iaincieel haalbare niet uit het oog «ondt verloren. Het gevaar dreigt, dat h] een verdergaande professionalise ring van het peuterspeelzaalwerk door de plaatselijke gemeenschap hiervoor steeds grotere bijdragen zullen moe ten worden opgebracht, zonder dat ge rekend mag worden op enigerlei com pensatie hierin van de rijksoverheid Het is in dit verband namelijk veel zeggend. dat in het voorontwerp van de wet op de kindercentra, de financiële paragraaf ontbreekt Een bezinning op de geldelijke consequenties van het peu terspeelzaalwerk is temeer noodzake lijk nu de gemeenten worden gecon fronteerd met jaarlijks in omvang toe nemende tekorten op de exploitatie van het kleuteronderwijs Met het oog op het vorenstaande zijn wij van mening, dat de grenzen waarbinnen de mogelijkheden voor sub sidiëring van het speelzaalwerk lig gen, vooraf duidelijk dienen te worden bepaald. Gezien de toch al moeilijke begrotingspositie, waarin onze ge meente tengevolge van de snelle ont wikkeling is komen te verkeren, en mede in aanmerking nemende de vele andere aspecten op het terrein van de welzijnszorg die een bijzondere aandacht vragen, kunnen deze grenzen niet al te ruim zijn. Vandaar dat wij er geen voorstander van zijn om een eventueel toe te kennen subsidie ten behoeve van de peuterspeelzalen op de één of andere wijze te relateren aan de personeelslasten. Een der gelijke subsidiebasis is, gezien de ont wikkelingen tot nu toe. weinig stabiel en zal waarschijnlijk leiden tot een dermate snelle stijging van de sub sidiebedragen, dat dit een te zwaar stempel op het totale begrotings- beeld gaat drukken. Het komt ons derhalve voor, dat gezocht dient te worden naar een meer evenwichtige grondslag voor de vast stelling van een te verlenen subsidie. Als zodanig komt naar ons gevoelen het meest in aanmerking de factor huis vestingskosten. Wwiswaar zullen ook deze kosten in een reeks van jaren een opw aartse trend te zien geven, doch zij zullen minder snel fluctueren tenge volge van bepaalde structurele maat- relegen dan de personeelskosten. Het voorgaande in overweging ne mende. stellen wij u voor om met in gang van 1 augustus 1973 aan dein deze gemeente gevestigde peuterspeelzalen een jaarlijkse subsidie toe te kennen tot een bedrag, gelijk aan dat van de huisvestingskosten Onder huisves tingskosten dienen in dit verband te worden verstaan de kosten van - de huur van de gebouwen, - verlichting, verwarming en water verbruik. - huishoudelijke hulp en schoonmaak artikelen; - andere uitgaven die met4e. huisves ting verband houden Uitgaande van de cijfers in de over gelegde begrotingen voor 1974 zou op basis van de voorgestelde subsidie regeling voor dat jaar aar. ,,De Treek- lopertjes' zijn uit te keren een bedrag van f2500,- en aan ..Blijhof" een be drag van f3350,- Zoals gebruikelijk bij de toekenning van gemeentelijke subsidies, zal ookin het onderhavige geval een aantal voor waarden vastgesteld dienen te worden, waaronder de subsidies worden ver leend. Geadviseerd wordt in elk geval de hierna te noemen voorwaarden aan de subsidietoekenning te verbinden- - de aanvraag om toekenning van een gemeentelijke subsidie wordt slechts in behandeling genomen nadat is ge bleken dat voor de betreffende peu terspeelzaal een vergunning is afge geven ^krachtens de verordening op het oprichten en houden van kinder dagverblijven; - het subsidie wordt niet verleend, over een kalenderjaar, doch over een schooljaar. Een schooljaar wordt geacht te lopen over het tijdvak 1 augustus t/m 31 juli. Het boekjaar LEUSDEN - Reeds enkele malen is de Tr*ig ter sprake gekomen in hoeverre tr mogelijkheden zijn voor een finan- j'èle tegemoetkoming aan de raads fracties, dit in verband met de steeds toenemende werkzaamheden van de le- o van de raad. In dit verband wijzen b en w er op, kl juist eén dezer dagen een interim - opport van de door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ingestel- commissie Positie raadsleden" J5 uitgekomen, waarin wordt gesteld, «t de presentiegelden, die thans aan raadsleden worden uitgekeerd al niet in staat zijn het ondervonden financieel nadeel van het raadslid maatschap te compenseren. Genoem- jr commissie komt tot de conclusie, 411 het in eerste instantie wenselijk iS' dat op korte termijn de presentie- Wden worden verhoogd, en doet ver- •ïr de aanbeveling, dat van gemeente re de nodige faciliteiten aan raads- zouden moeten worden ver trekt. Deze maatregelen zoud?n genomen Qoeten worden vooruitlopende op een *']ziging van de Gemeentewet De com- ®lssie concludeert namelijk, dat on- r de huidige omstandigheden door peering van presentiegelden niet meer J de juiste wijze kan worden voorzien compensatie van geleden financieel van de instellingen die peuterspeel zalen exploiteren, dient gelijk te lo pen met een schooljaar - jaarlijks vóór 1 mei dienen de be sturen van de gesubsidieerde peu terspeelzalen de begroting voor het komende schooljaar in bij burge meester en wethouders; - binnen 3 maanden na afloop van een schooljaar wordt door de besturen van de gesubsidieerde peuterspeel zalen een exemplaar van de jaarre kening over dat schooljaar overge legd aan burgemeester en wethou ders. - de besturen van de gesubsidieerde peuterspeelzalen dienen te voldoen aan nader door burgemeester en wethouders vast te stellen regelen met betrekking tot de controle op het geldelijk beheer, de boekhouding en de jaarrekening, - jaarlijks vóór 1 september wordt een voorschot verleend op het subsidie voor het komende schooljaar, welk voorschot wordt berekend aan de hand van de voor dat schooljaar overge legde begroting. - binnen 4 maanden na afloop van een schooljaar wordt aan de hand van de overgelegde jaarrekening overge gaan tot de definitieve vaststellen van het subsidie over dat schooljaar; - het toe te kennen subsidie zal nooit hoger zijn dan het nadelig-exploita- tiesaldo Tenslotte delen wij u nog mede, dat de Commissie Financiën omtrent dit voorstel is gehoord,' aldus b en w. LEUSDEN - Het Bestuur van de Ver eniging tot Stichting en Instandhouding van Scholen met de Bijbel te Leusden LEUSDEN - Geboren 12 sept Karin, d.v. J Gijsbertse en M M C. Smit, Gagelhof 27, 17 sept F.wald Theodo- rus Johannes, z v. A E. van den Bremer en M. H T Groot Bruinde- rink. Asschatterweg 59, 17 sept. Bram Pepijn, z v R H J. Maltha en C J G. Kreijkamp, Rozenhaag 1. 17 sept Pe- tronella Johanna, d.v H. A Visser en P J Zagwijn. Prunuslaan 31 Overleden J. W van Zeumeren, oud 52 jaar Gehuwd R Veenendaal en 1 J. G Kattenberg; J Apeldoorn en L M. van Rouwendal M. J. C van der Pan ne en E. J. Los Ondertrouwd. Johannes Wessel Kerk hof. wonende te Leusden en Odilia Maria Bernadette Kooijman. wonende te Leusden. 19 sept. Lambertus Dirk van 't Land wonende te Dordrecht en Adriana Gerarda Hogenbijl wonende te Leusden; 19 sept. Jan Hendrik Victor van Schooneveld wonende te Bunscho ten en Gerarda Geertruida Maria Vos kuilen wonende te Amersfoort. Samen met Woudenberg en Reus wonde: LEUSDEN - De verkeersintensiteit in de gemeente Leusden neemt steeds toe. Met name de elkaar kruisende doorgaande wegen leiden tot een toe nemend aantal ongelukken. Weliswaar kan door het nemen van veelal kost bare veiligheidsvoorzieningen de ver keersveiligheid worden bevorderd. Dit leidt echter niet tot vermindering van het overschrijden van de toegestane maximum snelheid. Een preventieve werking gaat uit van een onregelmatige veelvuldige snelheidscontrole. De politie is hiertoe wel bereid, maar beschikt in het district niet over voldoende snelheidsmeetapparatuur Bovengenoemde problemen doen zich voor in de gemeenten Woudenberg en Renswoude. Voorgesteld wordt in samenwerking met deze gemeenten over te gaan tot de aanschaf van een Mesta-radarmeter voor het verrichten van snelheidsme tingen. De gemeente Woudenberg en Renswoude hebben zich hiervoor in principe reeds bereid verklaard. De kosten van de meter worden ge raamd op f 11.750.-- Bovendien is het noodzakelijk een 2-tal portoloons aan te schaffen, die op een speciale frequentie zijn afge steld. Aangezien deze kosten op f6 250,-- worden geraamd, zal er een krediet van f 18.000,-- beschikbaar die nen te worden gesteld Hiervan nemen de gemeenten Woudenberg. Renswoude en Leusden ieder 1/3 gedeelte voor ei gen rekening. B en W verzoeken de raad een krediet van f6000,-- beschikbaar te stellen nadeel. Het gehele systeem van vergoe ding door middel van presentiegelden wordt als niet meer passend geacht. De commissie kiest dan ook voor een jaarlijkse vergoeding Uit het interim - rapport blijkt verder, dat thans reeds in 101 gemeenten een vergoeding aan de raadsfracties wordt gegeven Aanvankelijk kende men een dergelijke vergoedingsregeling alleen in de grotere gemeenten, maar allengs zijn ook kleinere gemeenten hiertoe overgegaan. Aangezien een wijziging van de Ge meentewet op dit punt nog zeker enige tijd op zich zal laten wachten, verdient het naar onze mening aanbeveling, dat in deze gemeente nu ook een re geling tegemoetkoming raadsfracties wordt ingevoerd, te meer nu de leden van uw Raad in deze „groeigemeente" in toenemende mate worden geconfron teerd met een toename van de werk zaamheden, die een dergelijke vergoe dingsregeling zeker wettigt. Daarbij is gekozen voor een vaste tegemoetkoming van f150,-- per frac tie. vermeerderd met f50.-- per frac tielid In de verordening is tevens aan gegeven wat er moet gebeuren bij af splitsing en combinatie van partijen enz. B en W stellen de raad hiertoe voor te besluiten een en ander met ingang van 1 januari 1973. LEUSDEN - De voor de afdelingen Algemene Zaken, Stadsontwikkeling en Planontwikkeling beschikbare kantoor ruimten zijn thans maximaal bezet. Dit betekent, dat op korte termijn naar aanvullende huisvestingsmogelijkheden voor deze afdelingen zal moeten worden gezocht. Temeer nu binnenkort enkele nieuwe medewerkers op deze afdelingen zullen worden aangesteld. Door de afdeling Bouwprojecten is een plan ontworpen om de percelen Burg. de Beaufortweg 63 enZwarteweg 14 te verbouwen De verdieping van het oude gemeentehuis kan zodanig wor den ingericht, dat deze geschikt wordt voor het houden van vergaderingen en besprekingen. Het plan voorziet in het creeeren van een grote en een kleine commissiekamer, een vergaderruimte LEUSDEN - In de 40e begrotings wijziging 1973 stelde de raad een kre diet beschikbaar van f45.000,-- voor de verplaatsing van twee noodlokalen aan de Asschatterweg naar het terrein op de hoek van de Middenweg en de Asschatterweg. De aanneemsom zou f27.500,-- gaan bedragen. De voor gestelde wijze van overplaatsing van deze noodlokalen bleek echter niet uit voerbaar te zijn. Derhalve is de Salon Wagenbouw gevraagd of zij deze overplaatsing op deugdelijke wijze kon den realiseren. Salon Wagenbouw is bereid deze werkzaamheden tegen een bedrag van f39.000,-- excl. schil derwerk uit te voeren. Het bijkomend voordeel van de ver plaatsing door de N V Salon Wagen bouw is. dat de 2 aan elkaar gebouwde lokalen worden gescheiden en op een afzonderlijk onderstel worden geplaatst In geval van overplaatsing over een zeker aantal jaren kan dit gemakke lijker en met aanmerkelijk minder kosten geschieden B. en w. verzoeken de raad een extra krediet van f19.000,-- beschik baar te stellen voor zeer kleine groepen, alsmede twee ruimten voor diverse doeleinden (bij voorbeeld opstellen maquettes) De ver trekken op de begane grond kunnen dan bestemd worden voor deN afdelingen Planontwikkeling en Stadsontwikkeling Hiervoor dienen enige voorzieningen te worden getroffen Na een verbouwing kan in een ge deelte van het gebouw achter het per ceel Zwarteweg 14 de afdeling Algemene Zaken worden gehuisvest. De kosten worden als volgt geraamd: verbouwing oude gemeentehuis f 35 000 inrichting en verwarming verbouwing Zwarteweg 14 inrichting f 22 000 f 27 000 f 7 000 f 91 000 Het is tevens noodzakelijk enige bouw kundige voorzieningen te treflen voor de drukkerij van de afdeling Interne Zaken. Deze kosten worden geraamd op f 2.750 Totale kosten f 93.750 B en w. verzoeken de Raad een krediet van f93 750,-- beschikbaar te stellen (Van de redaktie) LEUSDEN - De plannen voor de tweede fase liggen dinsdagavond 2 ok tober a.s van 19 30 tot 21 45 uur weer ter inzage op de afdeling Stadsontwik keling, burg De Beaufortweg Wil u de plannen nog in details bestuderen, dan kan dat die avond en verder 4ke mor gen op werkdagen van 8.30 tot 12 uur heeft de raad verzocht om ten behoe ve van de huisvesting van een klas van de Chr. Basisschool ..Hamersveld" lokaalruimte beschikbaar te stellen. Aan dit verzoek kan alleen worden voldaan indien de beschikking wordt verkregen over de z.g kleine zaal in het kerkelijk centrum aan de As schatterweg. Per 1 augustus j 1 is de Chr Basis school ..Groenhorst" van start gegaan in het eerste scholencomplex in ..Groenhouten' Bij de b stemming van het eerste scholencomplex in Groen houten is het de opzet geweest, dat de Chr Basisschool Hamersveld" zou worden teruggebracht tot een zes- klassige school, terwijl de Chr Ba sisschool ..Groenhorst zou starten met minimaal vijf leerkrachten. Met deze opzet zou de Chr. Basisschool ..Hamersveld geen verdere lokaal- ruimte meer nodig hebben Thans blijkt echter dat. alhoewel de basisschool .GroenhorsJ is begon nen als vijfklassige school, de basis school Hamersveld" vooralsnog een zevenklassige school zal blijven De oorzaak hiervan is dat ook bij het Prot. Chr. Onderwijs een enorme groei van het aantal leerlingen waarneem baar is Bovendien bestaat de verwach ting dat de Chr Basisschool Groen horst", indien de woningbouw in ..Groenhouten' gerealiseerd zal zijn, spoedig zal uitgroeien tot een zesklas- sige school. Om aan het onderhavige verzoek te kunnen voldoen hebben b en w de Kerk voogdij van de Ned. Hervormde Ge meente gevraagd of men opnieuw be reid is de z.g. kleine zaal te verhuren en zo ja. op welke voorwaarden Van- al 1 december 1971 was genoemde ruimte reeds gehuurd ten behoeve van het Prot Chr. Onderwijs. Er is bericht ontvangen dat men bereid is om deze ruimte wederom te verhuren tegen een vergoeding van f280.-- per maand. Deze huurprijs is dezelfde als die welke in het afgelopen schooljaar werd bedongen Tegen deze huurprijs bestaat van de zijde van b en w geen bezwaar. De Kerkvoogdij heelt tevens verzocht om de betreffende huurpenode zo kort mogelijk te houden, aangezien zij deze zaal in feite zelf nodig heeft voor ei gen activiteiten Dit kan in maart 1974 pas worden bekeken, aangezien dan en kele mobiele lokalen aan de Torenak- kerweg worden vrijgemaakt door de openbare scholen. Gelet op vorenstaande stellen b en w de raad voor tot het huren van be doelde ruimte over te gaan, waarna beschikbaarstelling kan plaatsvinden. Opgemerkt wordt, dat benw vanwege het spoedeisende karakter van de te treffen voorziening, er in hebben toege stemd dat de te huren zaalruimte reeds wordt betrokken. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) De datum, waarop de gemeenteraad van Leusden zich gaat uitspreken over het globale bestemmingsplan voor de uitbreiding van de gemeente, nadert De leden van de gemeenteraad zijn al bijne één jaar op de hoogte van deze plannen Zij hebben echter moeten zwijgen. Nu echter mogen zij com mentaar geven Het bevreemdt mij in hoge mate dat in deze krant nog geen enkel raadslid zijn mening heeft weer gegeven Hebben de raadsleden mis schien een mening die niet strookt met de algemene opinie? Mag ik vragen aan de burgers van de gemeente Leusden om de raadsleden van die politieke partij, die zij \an plan zijn volgend jaar bij de gemeen teraadsverkiezingen hun stem te ver lenen, op te bellen en te vragen hoe zij zullen beslissen inzake het bestem mingsplan Wellicht kunt u de raadsleden beïn vloeden' Wellicht beïnvloeden de raads leden u! R Bloemhof, Galicië 15. Wensen van een oud bestuur Geen natuur meer op den duur Alleen wat bomen hier en daar, Al staat dat dan ook wat raar Zo tussen blokken beton en steen Maar ja' We moeten ergens heen! Daarom dan maar, al is 't banaal, Aan 't bouwen over het Kanaal Er gaat iets schoons verloren. Dat weten we van tevoren We sparen" ons milieu, Maar zijn wei en akker beu. Nieuwe wijken met een groene rand. Als overloop voor Heuvelrug en Eemland. Waar nu nog groeit het mooie koren, Zullen ouders straks deez' vragen horen: Heeft u ooit een kikker in een sloot gezien9 Een bijtje op een bloem misschien? Een vogel op zijn nest? Of grote hopen mest0 Een akker met koren? Kun je herten en reeen horen0 Natuur wat is dat nu precies? Of is dat eigenlijk iets vies? Mógen wij daarover praten? Nu men ons enkele bomen heeft ge laten? Mensen, moeten wij dit tolereren? Om ons strakjes te generen? Mijn antwoord hierop is. Nee! Daarom een bezwaarschrift aan b en w.U W Hofland, Ereprijshof 27, Leusden (C.). Voor diegenen die wél bezwaren hebben tegen de uitbreiding, maar het toch moeilijk vinden om zelf een be zwaarschrift op te stellen, wordt een handtekeningenaktie op touw gezet. Door heel Leusden gaan vanaf don derdag 27 september, dus vanavond, mensen op pad om U een bezwaar schrift formulier ter ondertekening aan te bieden wat gevoegd zal worden bij de reeds aanwezige bezwaarschriften Uw handtekening (mét naam en adres) maakt het gestencilde formulier tot een wettelijk geldig bezwaarschrift en zal dus meehelpen om de geforceer de groei van Leusden in te perken. Let wel: deze handtekeningen aktie komt niet in de plaats van de bezwaar- schift-hulpposten aktie. De zelf ge schreven bezwaarschriften blijven na tuurlijk van de grootst mogelijke waar de. Door de vele handtekeningen, diein de periode donderdag 27 september tot De bezwaarschriften aktie, door ve le burgers samen met Knalgroen opge zet, is nu in volle gang Eind volgende week zal een stapel bezwaarschriften die via de aktie zijn binnengekomen worden aangeboden een de Gemeente raad Dit betekent datU tot uiterlijk woens dagavond 3 oktober vóór negen uur Uw bezwaarschrift nog kunt inleveren bij een van de hulpposten in Uw omge ving (zie hieronder). Als U van plan was om zelf een bezwaarschrift te schrijven dan is dus dit weekend de laatste gelegenheid! In het kort nogmaals: - Richt Uw bezwaar (met redenen om kleed) aan de Gemeenteraad van Leusden. Ambtelijke taal is niet no dig. - Schrijf duidelijk .Bezwaarschrift" boven Uw brief. - Vermeld naam, adres, handtekening en datum. - Noem de namen van de betreffende bestemmingsplannen Voor verder advies kunt U terecht bij de hulpposten, die wij hieronder nog eens vermelden Achterveld J. v d.Gijp.J v Oldenbarneveldstr. 14 H. v. Roomen, Laapeerseweg 2 H Brouwer, Laapeerseweg 5 A. ter Cock, Kanaalweg 4 Stoutenburg: H Kooyman, Hessenweg 96 Centrum: J. Hoekstra, Bretagne 13 W, Boelhouwer, Dordogne 29 K. Grool, Galicie 7 H. v. Norren, Kleinhorst 26 C. Voskuilen, Krakhorst 21 J. van 't Holt, Dashorst 6 D. Tulp, Meidoornhof 24 H Graansma, ijsterbeslaan 11 J. C. Brons, Acacialaan 10 R v. d. Hengel, Hamersveldseweg 13 H Maazen, Burg. de Beaufortlaan 40 Zuid: D v. Norren, A v. Saksenlaan 5 N. Krekel, v H. v. Lokhorstlaan 19 L Loth, v. H v. Ammerstollaan 84 N.B. mocht U Uw bezwaarschrift buiten de aktie om willen indienen bij de Gemeenteraad dan raden wij U aan er voor te zorgen dat dit bezwaarschrift uiterlijk vrijdag 5 oktober op het ge meentehuis ligt! Aktiecomité Knalgroen. LEUSDEN -Vandecommissienaam- geving wegen ontvingen b. en w. het advies inzake de naamgeving aan de wegen in het plan Alandsbeek-0. De commissie heeft getracht de naam ..Alandsbeek" in relatie te brengen met de te geven namen. Het woord .Aland" is afgeleid van .aangelan den" hetgeen wil zeggen de lager ge legen landen Overeenkomstig het ad vies van de commissie stellen b. en w. de raad u voor aan de wegen in het plan Alandsbeek-0 de volgende namen te geven 1. Aan de vier hoofdwegen de namen te geven- 1 Beemden (waterrijke wei landen); 2. Gorzen (aangeslibd land); 3. Grienden (met wilgehakhout be groeide streek langs de rivieren); 4 Waarden (laag gelegen land tussen de rivieren).Met als alternatief: Grei- den (graslanden) In tegenstelling tot het voorstel van de commissie naamgeving wegen geven b en w er de voorkeur aan het lidwoord ,,de" hier niet te gebruiken, aangezien dit hier niet functioneel is 2 Aan de negen secundaire wegen vogelnamen te geven t.w.: a. Zilver reiger; b Parelduiker; c. Meerkoet; d. Rietgors, e Waterhoen, f Kroon- eend; g. Kokmeeuw; h Goudplevier; Karekiet, met als alternatief: Kool mees - Dwergmeeuw en Lepelaar. 3 Aan de toegangsweg tot dit plan, komende vanaf de Noorderinslag de naam te geven ..Alandsdam' 4 Aan de toegangsweg tot het plan Alandsbeek-W was nog geen naam ge geven De wegen in dit plan hebben namen ven mineralen en gesteenten B. en w. stellen de raad voor aan de toegangsweg tot dit plan de naam: „Geode" te geven. Een geode is n 1 een bolvormige holte in gesteente waarin andere ge steenten voorkomen 5. Aan de weg gelegen ten noorden van de Larikslaan, nu het plan Prin- cenhof de naam te geven. .Olmen laan Deze naam sluit aan bij de overige namen, als Prunuslaan en Ber kenlaan. uiterlijk dinsdag 2 oktober ongetwij feld zullen binnenstromen, zal worden onderstreept dat een groot deel van Leusdens bevolking het oneens is met de omvang van de plannen die nu ter visie liggen FINANCIËLE STEUN Een aktie als deze kost geld Een aantal mensen hebben in het verleden al eens financiële steun gegeven Voor diegenen die als nog een geldelijke bij drage willen leveren laten wij hieron der het gironr. van Knalgroen volgen Grio nr 58768 tnv. L E W Loth te Leusden Onder vermelding bijdrage aktie 2e fase Aktiecomité Knalgroen. Bij het goed lezen van de Leusder- krant vol protesten van 20 september jl. worden door burgemeester Van der Post 10 bedrijven genoemd die de dupe zullen worden van de eventuele be stemmingsplannen. Mag ik dit even rectificeren en zeg gen dat dit aantal niet 10 doch 16 is, daarbij niet geteld de 11 andere bewoners - eigenaren van huizen gere kend, die hun grond gebruiken voor het houden van enig vee en/of moestuin? - A. G. ter Cock, Kanaalweg 4, Leusden Zelf een geboren en getogen ,,Ha- mersveldse" verneem ik via uw krant het wel en wee van Leusdens gebeuren Maar na de berichten van de vorige- en deze week móét ik in de pen klim men. Al woon ik in Tilburg, toch ben ik voor bijna 100% betrokken bij de plannen van de gemeente Leusden be treffende het bestemmingsplan ten oos ten van het Valleikanaal. Ik heb daar n.l. mijn ouderlijke woning staan die dateert uit 1939. 10 jaar geleden maak ten mijn ouders daar plaats voor 2 van de 8 kinderen en gingen zelf in de dorpskern wonen. De ligging van de nieuwe woning in de dorpskern was voldoende om mijn vader het zieken huis in te werken. Deze man was het - vrij wonen - zó gewend dat hij het ,,op elkaar zitten" als hinderlijk er- vaarde en kreeg een verhuiscomplex (een verhuiscomplex is een vaak voor komende ziekte). Na 2x in het zieken huis opgenomen, met een verblijf van telkens 6 weken, moesten mijn ouders weer terug naar hun woning ten oosten van het Valleikanaal. Nu met deze plannen van de gemeente in zicht houd ik mijn hart vast (zelf ben ik wijk verpleegster) wat de gevolgen hiervan zijn voor mijn vader en de buurtbe woners Ik ben er van overtuigd dat, als de plannen doorgaan, deze mensen een verschrikkelijk moeilijke tijd te gemoet gaan. En het verwondert mij niet als er dan weer mensen met een verhuiscomplex of hartinfarct of maag zweer in het ziekenhuis terechtkomen, of nog erger hun leven bekort zien! Hoe durven b. en w. en de gemeen teraad deze verantwoording te dragen? H A. v d Pol, Kapelmeesterlaan 475, Tilburg

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9