emeentebestuur blijft bij voorgestelde hoogte peelzaal-subsidie euterspeelzalen, het hoe en waarom Er is geen geld in kas" Commentaren/ meningen PEUTER SPEELZALEN Lezing voor Geref. Bond GROTE LUSTRUM AVOND LOCKHORST SCHAAKNIEUWS DERDAO 4 OKTOBER 1973 LEUSDER KRANT 3 de redaktie) IUSDEN - Het enige belangrijke op de rondvraag na - was don- jgavond de behandeling van het stel tot verlenen van subsidies speelzalen van Blijhof en de Iclopertjes. De publieke tribune spiegelde die belangrijkheid, want sas overvol. Vertegenwoordigers !e peuterspeelzalen zaten zelfs en- rijen dik inde raadszaal zelf. Bur- eester Van der Post:Het volgende op de agenda is de subsidies aan euterspeelzalen van Blijhof en de klopertjes, wat ons zo'n schone lik op de tribune oplevert", heer Mandemaker (PvdA/D'66): bewonder uw smaak en sluit me olledig bij aan". Hij ging in een uitvoerig betoog in op de nood- van de peuterspeelzaal als vol- iD nieuw element in het welzijns- zieningenpakket. Hoewel hij aan- ■lijk in de financiële commissie ord was gegaan met het voorstel h en w. was de heer Mandema- na gesprekken met de besturen, izins van gedachten veranderd, st door de snelle groei van Leus- zal er een extra grote behoeften speelzalen gaan ontstaan. De wijze subsidiering zoals u voorstelt heeft evolg, dat binnen afzienbare tijd ;een enkele bestaansmogelijkheid zal zijn voor de beide peuter- lzalen Men kampt nu al met een b tekort". beer Mandemaker was van mening, .eusden op dezelfde wijze zou moe- subsidieren als in Amersfoort ge- 100% van de huisvestingskosten, van de personeelslasten en tien int van de totale subsidie voor n van apparatuur, speelmateriaal rgelijke In Leusden worden nu al- de huisvestingskosten betaald. De Mandemaker achtte dit onvol- rgemeester van der Post: ,,Het toude verhaal. Allerlei taken wor de schouders van de gemeente terwijl de middelen daarvoor stniet aanwezig zijn. Er is gewoon geld aanwezig voor subsidiëring tekorten van peuterspeelzalen", oorzitter wees er op, dat ook ten leo van het kleuteronderwijs reeds behoorlijk tekort is ontstaan. De van der Post was van mening, Je rijksoverheid geld voor de peu- leelzalen beschikbaar moet stel- De gemeente heeft ten volle be- voor de ontwikkeling, staat er volledig achter, maar het geld moet ergens vandaan komen. „Zou ech- binnenkort blijken, dat de rijks heid extra bedragen heeft uitge- Burgemeester Van der Post: 95 trokken voor het peuterspeelzaal werk, dan zal deze kwestie uiteraard opnieuw door ons worden bekeken". Aldus de burgemeester. „We willen wel, maar we kunnen niet". De heer van Tiel (VVD) kon begrip opbrengen voor het feit, dat er niet voldoende geld aanwezig was. maar wilde toch wel enige optrekking van Burgemeester Van der Post: „Het geld is op" het subsidiebedrag van Blijhof. omdat die in verhouding met de Treekloper- tjes minder zou ontvangen Hij stel de voor een bijdrage te geven per kindDat betekende voor de Treekloper- tjes. met 20 kinderen per ochtend (a f125,-- per jaar) een bedrag van f25.000,-- en voor Blijhof een bedrag van f5000,-- voor 40 kinderen per ochtend. Overigens drong hij er bij het college op aan om één lijn te trek ken met andere Eemland-gemeenten Burgemeester van der Post voelde voor het voorstel van de heer Van Tiel niet zoveel. „Het geld is er gewoon niet", herhaalde hij nogmaals. Wat be treft het gelijktrekken van de subsidie normen met andere Eemland-gemeen ten, zei hij. „Daar is wel wat voor te zeggen, maar men moet daarbij niet uit het oog verliezen, dat de omstan digheden en de bevolkingsopbouw voor iedere gemeente verschillend is Daar zullen ook verschillende maatstaven voor moeten worden aangelegd. „Hij bleef erbij, dat zodra het rijk geld beschikbaar zou stellen, er een nieuwe basis zou zijn voor subsidie-verlening Hij drong er bij de besturen van de peuterspeelzalen op aan om de perso neelskosten zoveel mogelijk in de hand te houden De heer Van Dijk (KVP) vond het voorstel van b. en w. in eerste in stantie uitstekend, maar hij was het met de andere sprekers eens, dat er naar nieuwe wegen gezocht moest wor den Ook hij stelde b. en w voor om de regelingen in andere Eemland-ge meenten eens onder de loupe te ne men en die van Leusden daarbij aan te passen. De heer van Maanen (AR) was er beslist tegen, dat de gemeente tekor ten gaat dekken via subsidie-verlening Subsidie moet volgens de heer van Maanen een aanmoediging zijn Hij ging akkoord met het voorstel van b. en w. maar de begrotingspositie voor 1974 in ogenschouw genomen, aldus de heer van Maanen. was ver dere subsidiëring niet verantwoord. De heer van Spaendonck(D'66/PvdA): „De besturen van Blijdorp. ehBlij hof en de Treeklopertjes zijn tot het uiterste gegaan. Ze hebben hun ouder bijdragen tot het maximum verhoogd, terwijl de personeelslasten tot een minimum zijn beperkt. Ik vind dat, als de raad besluit tot deze vorm van subsidie-verlening, het een onzinne lijke daad is, omdat sluiting toch on vermijdelijk zal zijn indien niet binnen al te lange tijd financieel wordt bijge sprongen. Kruisverenigingen en de mu ziekschool subsidiëren we ook op de tekorten". Burgemeester Van der Post herhaal de nogmaals, dat de gemeente doet wat zij kan. „Als dat niet voldoende blijkt te zijn, dan zullen de besturen lagere eisen moeten stellen, totdat er wel vol doende geld aanwezig is om één en ander te betalen. En u hoeft er beslist niet aan te twijfelen, dat we de zaak zullen herzien, zodra de financiële mid delen wel aanwezig zijn!" De heer Mandemaker (PvdA/D'66): U zult wel met aanvullingen moeten komen Het aanwezig zijn van voorzie ningen op het gebied van peuterspeel zalen speelt voor vele jonge gezinnen een rol om hier te komen wonen. In het licht van de tweede fase gezien kunt u zich domweg niet permieteren peuterspeelzalen te laten verdwijnen. Samen hebben de peuterspeelzalen nu zo'n 300 kinderen onder haar hoede. We mogen aannemen, dat de peuter speelzalen in kwaliteit zullen toenemen Dan zullen we er ook meer geld be schikbaar voor moeten stellen. Onze fraktie is niet tegen dit voorstel, maar ik moet er wel bij u op aandringen, dat zodra de situatie voor de speel zalen onhoudbaar wordt, verder wordt gegaan met de subsidiering" Burgemeester van der Post deelde mee, dat ook een aanvraag voor sub sidie op komst is ten behoeve van een peuterspeelzaal in Achterveld. De heer Van Tiel wenste graag zijn voorstel in stemming De heer van Spaendonck vroeg daarvoor een ogen blik schorsing om overleg te kunnen plegen. Dit werd toegestaan. Na de schorsing nam de heer Van Tiel zijn voorstel terug en zei - mede namens de andere frakties - tijdens de begro tingsbijeenkomsten op deze zaak terug te zullen komen. Hij drong er nogmaals bij het college op aan om de subsidie te herzien, zodra zich een mogelijk heid voordoet. Volgens het gemeentebestuur is er geen of zeer onvoldoende geld aanwezig om de peuterspeel zalen in Leusden/Centrum en Zuid op effektieve wijze te sub sidiëren. Zowel b. en w. also.m. de heer Van Maanen (AR) wezen daarbij op het komende begro tingstekort voor 1974. Wij zijn het daarmee niet eens. Als de raads leden goed nadenken (dat beho ren raadsleden altijd te doen) dan zullen ze zich herinneren, dat er een bedrag van f 67.925,- is vrijgekomen doordat de pro vincie de rioolwaterzuivering heeft overgenomen. Die 68 mille was bestemd als bijdrage voor 1973 in de kosten van de bouw van een waterzuiveringsinstalla tie in Amersfoort. De raad be sloot medio dit jaar dit bedrag te bestemmen voor cultureel- sociale doeleinden. Er was spra ke van o.m. aankoop van kunst werken. Een deel van dit geld zou best besteed kunnen worden voor het peuterspeelzaalwerk, vinden wij. Het is beter om in de gemeente voldoende peuter speelzalen te hebben, die niet noodlijden. zijn, dan tal van kunstwerken, die veel geld kosten, maar verder geen enkel rendement opleveren. Als de ge meente wat beter in de centen komt te zitten, kan er altijd nog gedacht worden aan de aan schaf van kunstwerken of wat daaronder wordt verstaan. (Voor de raadsleden die het nog eens na willen kijken: het betreft een raadsbesluit van donderdag 28 juni 1973). Mandemaker (PvdA/D'66): ,,U zult wel moeten subsidiëren wilt u jonge gezinnen naar Leusden trekken Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3. Leusden-C. Tel. 03496-1495) Is op. werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermijn voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. Van Tiel (VVD): „Subsidie perkind" ADVERTEREN KOST GELD NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. LEUSDEN - Op donderdag 11 okto ber a s. hoopt D.V. ds W, Vroeginde- wey uit Eemnes, voor de afdeling van de Gereformeerde Bond te Leusden. in het Jeugdgebouw aan de Ooievaars- horsterweg een lezing te houden'over: „Gemeente van Christus zijn in deze tijd"! Aanvang 8 uur Iedereen is har telijk welkom. LEUSDEN - De problematiek 10 de peuterspeelzalen is on- erwerp van diskussie geweest d de Leusder raad. Ter onder- teuning en verduidelijking van i noodzaak van peuterspeelza- en, publiceren wij bijgaand een rtikel over het hoe en waarom Fan de peuterspeelzaal, aan de ind van vragen en antwoorden. EUSDEN - Duizenden Nederland- ?euters heggen enkele keren per huis en moeder gedag om een uur door te brengen in een kin- lentrum. Ook in Leusden doen bij- t*eehonderd kinderen van 2 en 3 bun eerste verkennende stappen Ie samenleving, waar zij in hun lere leven steeds meer mee te zullen krijgen. Een samen- die zich tot hun 15e, 16e jaar rnamelijk zal presenteren in groe- van leeftijdsgenoten met als vast de leidster, onderwijzer en leraar. fel vragen leven rond dit speel- Igebeuren en werkers in dit veld öen daar regelmatig mee gekon- ileerd. We verzamelden uit vele prekken de steeds terugkerende ?en en proberen daarop, vanuit filosofie en de praktijk van het ?lzaalwerk een antwoord te geven. aarom deze konfrontatie met de enleving al op 2- of 3-jarige leef- samenleving, die bijzonder statiegericht is, stelt hoge eisen iedereen die in deze samenleving doneert. Eigen persoonlijkheid, °ogeD om kritisch te denken en aüef te zijn zullen uitmaken, in ïerre iemand zich als mens ge lukkig kan voelen en aan deze hoge eisen kan voldoen. Tussen het twee de en vierde levensjaar legt een kind de basis voor zijn verdere ontwikke ling als persoon, als juist die ene mens met zijn eigen karakter en mo gelijkheden. Om aan alle mogelijk heden die het kind in zich heeft juist in deze fase de ruimte te bieden, die voor ontplooiing noodzakelijk is, moeten een aantal voorwaarden aan wezig zijn. Ruimte in de praktische betekenis van het woord om te kun nen bewegen, hollen, fietsen, spelen. Ook „geestelijke" ruimte zodat er kansen zijn om veel ervaringen op te doen met materialen, taal, leef tijdsgenoten, een stukje vrijheid en zelfstandigheid; ook ervaringen met andere volwassenen en andere situ aties dan het eigen gezin te bieden heeft. Hierdoor wordt een kind zich bewust van de wereld om zich heen en zijn eigen plaats daarin. Door al lerlei oorzaken kan in een gezin niet altijd aan al deze voorwaarden wor den voldaan. De samenleving kan dan, bijvoorbeeld in de vorm van een peu terspeelzaal, een aanvulling bieden op het gezin waardoor deze leemtes wor den aangevuld. Alle ouders houden toch van hun kinderen en willen ze goed opvoe den! Kun je dan maar zo gemakke lijk zeggen, dat een kind in zijn ei gen gezin eigenlijk tekort komt? Het signaleren van onvoldoende mo gelijkheden in een gezin is niet het zelfde als het signaleren van tekort komingen van ouders. Het gaat eigen lijk om zaken, die je als ouder nau welijks in de hand hebt en die sa menhangen met de vormgeving van onze maatschappij en haar leefwereld De woning van het gemiddelde gezin is zo gebouwd, dat er een eethoek, zithoek en slaaphoek in kan worden opgezet, maar een loop- en draaf- hoek voor de ondernemende peuter. liefst nog voorzien van driewieler of step en een kliederkuil is een moeilij ke zaak. De steeds kleiner wordende gezinnen bieden nog weinig kansen voor het ontmoeten van leeftijdsge noten. Voor dit kontakt moet de peu ter sowieso „de straat op" of zullen moeders bewust moeten uitwisselen met andere peutermoeders. De ouder wetse familiegezinnen, waarin ooms en tantes, oma's en opa's een duidelijke plaats innamen en voor het kind ook een stuk sociaal kontakt betekenden, zijn verdwenen. Het om de hoek wo nen van oma, dat lange tijd hiervoor in de plaats kwam, komt ook steeds minder voor. De maten van gewone gezinsmeubels zijn berekend op vol wassenen Er is wel eens als voor beeld gegeven, „het enige meubel dat voor een kind een plezierige werk houding heeft is de salontafel, maar daar moet hij meestal wel vanaf blij ven"! Dat voor kinderen de elemen ten zand en water verrukkelijke za ken zijn om van alles aan te ontdek ken weet vrijwel elke ouder. Ook klei, plaksel en verf boeien een peuter in hoge mate maar de konsekwenties voor een gemiddeld ingerichte wo ning, waar nu eenmaal ook oudere kinderen en volwassenen zich happy willen voelen, zijn niet zo erg ple zierig. Echt tekort komen blijft na tuurlijk een vaag begrip. Wie maakt dat uit? Ed wanneer je veel van kin deren houdt kunnen zo ook wel tegen een stootje. Maar juist vanuit je ou derliefde ontstaat de behoefte een kind zoveel mogelijk kansen aan te bieden om tot een evenwichtig en gelukkig mens op te groeien en dan maak je gebruik vin aanvullende mogelijk heden Is voor kleine kinderen de band met de moeder niet van wezenlijk belang? Ja natuurlijk. Je moeder is op deze leeftijd een centrale figuur in je le ven, die van je houdt en waarbij je je veilig voelt. Enkele uren speel- zaalbezoek per week betekenen ech ter niet een verbreken van die band, alleen maar een korte onderbreking. Wannefr de kennismaking met de leid sters ën de groep in overleg met de ouders en meestal samen met de moe der t&t stand komt, kan de peuter wennea aan het idee, dat je ook bij de leidster veilig bent en vanuit deze zekerheid kan hij zich rustig over geven aan het nieuwe spelmateriaal en dë groep leeftijdgenoten, waarmee zoveil fijne dingen te beleven zijn. In de literatuur over kindercentra staat bij te typering van de leidster ook altiji voorop, dat zij een „warme, moederlijke persoonlijkheid moet zijn'. Overigens kan een sterke band moFder/kind ook belemmerend wer ken op de ontwikkeling van een kind Liefde en bezorgdheid gaan vaak hand in 'hand en ontnemen een kind zo ge makkelijk de noodzakelijke vrijheid om met schade en schande wijs te worden. Veel ouders en speelzaal- kinderen vertellen aan leidsters, dat ze eigenlijk opgelucht zijn met de ont dekking, dat hun kind ook buiten hun aanwezigheid in staat is om fijn te spelen en zich gelukkig te voelen. Zijn de ouders vao speelzaalkinderen werkelijk zo gemotiveerd vanuit de mooie filosofie of vinden de meeste moeders het eigenlijk alleen maar gemakkelijk om eens haar handen vrij te hebben? REGIONALE SAMENWERKING Vanuit de landelijke organisatie voor kindercentra, de Werk gemeenschap Kindercentra in Nederland (WKN) wordt reeds enkele jaren aangedrongen op regionale samenwerking van kin dercentra. Leusden is aangeslo ten bij de Werkgroep kindercen tra regio Eemland, die met Amersfoort als geografisch mid delpunt een 12tal gemeentes met ongeveer 25 centra omvat. Deze werkgroep is bezig met een in ventarisatie-onderzoek en uit de inmiddels bekende gegevens werd ondermeer duidelijk dat: - de gemeente AMERSFOORT in 1973 is overgegaan tot het subsidiëren van het reële ex- ploitatietekoTt van de Stichting peuterspeelzalen Amersfoort; - de gemeente BAARN het aan wezige kinderdagverblijf sub sidieert in de personeelskos ten van 2 a 3 leidsters voor 40%; - de gemeente DRIEBERGEN voor twee speelzalen met vijf leidsters 40% van de salaris kosten en ongeveer 25% van de vaste lasten financiert; - de gemeente WOUDENBERG aan de speelzaal jaarlijks een vast te stellen bedrag uitkeert, dat per jaar wordt opgetrokken; - de gemeente SOEST een sub sidie verleent van40%salaris kosten voor 6 hoofdleidsters, 6 leidsters en 6 assistentleid sters in evenzoveel speelzalen. Grote gemeentes als Amsterdam, Den Haag en Rotterdam kennen hun gemeentelijke verordeningen terzake kindercentra, waaraan een subsidieregeling is gekop peld. Bij de W.K.N. zijn momenteel 1000 peuterspeelzalen aange sloten. Besturen en leidsters van kindercen tra zijn natuurlijk dagelijks bezig met hun werk en de bezinning op de bete kenis hiervan voor de kinderen. Hun benadering zal anders zijn dan die van de ouders.Toch is in de praktijk geble ken dat de ouders behoefte hebben om te praten over datgene, wat er in de speelzaal met hun kinderen gebeurt en de motieven die in de speelzaal een rol spelen. Het veelvuldige kon takt met de leidsters door het bren gen en halen van de kinderen schept ook een sfeer van vertrouwen die dit mogelijk maakt Na korte of langere tijd merken de ouders bovendien dat hun kinderen veranderen. Vaak gaan ze thuis beter spelen, praten meer, gaan zingen of worden ineens zinde lijk en dan vragen de ouders zich af hoe dit komt Tijdens ouderavonden wordt hierover gepraat, zowel met an dere ouders als met de leiding Vaak wordt bij deze diskussies ook een stuk informatie aangeboden vanuit de speel zaal, bijv. in de vorm van een inlei ding of een film Ook al zouden ou ders van tevoren nauwelijks hebben nagedacht over de konsekwenties van het speelzaalbezoek van hun kinderen, in de praktijk komt deze behoefte om er samen over te praten en te denken vanzelf. De pretentie van kindercentra voor normale, gezonde kinderen dat zij gezinsaanvullend zijn eist trouwens dat er veelvuldig kontakt is met de ouders. Er kan alleen maar sprake zijn van aanvulling, wanneer ouders en leidsters van elkaar weten hoe een kind thuis en in de speelzaal wordt begeleid en wat de gedachten zijn van alle opvoeders die hierbij betrok ken zijn. Toch zullen veel moeders het wel fijn vinden om die twee of drie och tenden voor zichzelf te hebben' Geen vraag maar een konstatenng, die rustig met ja beantwoord kan wor den. Maar dat is helemaal niet nega tief dachten we Je kunt vrij sim plistisch zeggen, dat een moeder die 's morgens lekker aan zichzelf is toe gekomen, 's middags extra goed gehu- meerd zal zijn, wat haar hele gezin ten goede zal komen Maar het is wer kelijk niet nodig om dit argument min of meer krampachtig terug te bui gen naar het belang van het kind, Er spelen ten aanzien van de kindercentra belangen mee voor het hele gezin Eén van de uitgangspunten is immers: gezinsaanvullend werken Zeker in ge meentes die snel in bevolkingsaantal toenemen zullen grote groepen bewo ners afkomstig uit steden waar het gezin kon terugvallen op veel leef- mogelijkheden. Sport, rekreatie, kur- sussen, verenigingsleven, kontaktgroe-' pen voor de ouders en ook kindercen tra. Moeders die bijv. gewend zijn deel te nemen aan studie, handenar- beidkursussen, sport, welfarewerk en dergelijke, zullen dit ook in hun nieuwe woonplaats willen doen Het is geen gebrek aan moederliefde wanneer je nuchter konstateert, dat je in dit op zicht door kinderen van 0 tot 4 jaar nogal beperkt wordt in je bewegings vrijheid. Wanneer een moeder voor een aantal uren per week (want daar praten we over!) buitenshuis kan wer ken aan eigenstudie of sociale kon takten terwijl haar kind een even. po sitief kontakt buitenshuis krijgt aan geboden, is het hele gezin hiermee gebaat. De mogelijke aktiviteiten van de moeders raken zelfs het belang van de totale gemeenschap. Waarom zijn kindercentra zo duur? De ouderbijdragen per ochtend per kind variëren in de bijna vijftienhon derd kindercentra in Nederland van f2,-- tot wel f7.-- per morgen Hier bij spreken we over de halvedagop- vang, dus de speelzaal of de crèche. Doordat vrijwel alle peuterspeelza len vanuit partikulier initiatief wor den opgericht en instandgehouden, zijn de kosten per groep enorm verschil lend. Een heel groot deel, bijna 80% wordt uitgemaakt door de personeels kosten. Daarnaast spelen huur, in richting, speelgoed en werkmateriaal en schoonmaakkosten een rol. Afhan kelijk van eigen mogelijkheden moeten de speelzalen hun reele kostprijs per kind per ochtend verhalen op de ou ders, tenzij de plaatselijke overheid op de een of andere wijze bijdraagt in de exploitatie. De rijksoverheid subsidieert het kindercentrawerk niet. Met uitzondering dan van een aantal wetenschappelijke projekten, zoals de proefcrèche '70 in Amsterdam Kan aan de hoge kosten voor sala rissen niets worden gedaan, door bij voorbeeld moeders zelf te laten wer ken in de kindercentra? Ouders van peuters zijn veelal zelf de initiatiefnemers om een speelzaal op te richten. Zeker in de beginfase werken ze dan ook mee in de begelei ding. hetzij om de beurt, hetzij vooreen vast aantal dagen. Maar de eisen die aan begeleidsters en begeleiders vangroe pen peuters moeten worden gesteld, liggen erg hoog. Ze moeten een be hoorlijke kennis hebben van de leef- en ervaringswereld van de peuters, iets afweten van observeren en het verwerken van deze gegevens, om kun nen gaan met de individuele kinderen maar ook de groep als geheel kunnen overzien Het aantal volwassenen per groep ligt ook hoog (1 op 8 a 10). In de meeste gevallen wordt dan ook geko zen voor een werkvorm, waarbij min stens één leidster vast aan de speel zaal verbonden is, die daarmee ook het stuk noodzakelijke veiligheid en vertrouwen voor de kinderen kan ver zorgen. Met haar samen kunnen ou ders de kinderen verzorgen. Wanneer hiervoor te weinig ouders beschikbaar (of geschikt) zijn, zal het hele team uit professionele krachten bestaan. De wet schrijft voor dat voor deze medewerkers loonbelasting,. AOW/AWW en sociale verzekeringen moeten worden betaald en daarmee is de cirkel van de hoge kosten weer rond LEUSDEN - Op dinsdag 25 septem ber zijn er bij de schaakvereniging Leusden voornOelijk ladderwedstrij den gespeeld. Uitslagen: Keijzer - Brouwer 1-0 Nieborg - R v. Santen 0-1 Uneken - Mevr Hooyer 1-0 Stoorvogel - Sieswerda 0-1 v. Leersum Jr. - Agterberg 1-0 Wisman - Rijnfrank 1-0 Harlaar - Karis 0-1 Tiggelaar - Veenendaal afg. Struiwig - Flentge 1 -0 Visser Jr. - Bloemendal 1-0 Sukel - Mevr. Graafland /-% Horst - Lagerwey 0-1 Svram - v. Egdom 0-1 v. d. Tang - de Jong Vz'Vz Sieswerda - de Buck Ö-l Uitslagen huiskompetitie Groep I: Boogaard - Boemaars 0-1 Levdes - J v. Santen afg. de Jager - Visser 0-1 Groep II: de Buck - v. d. Tang 1-0 Marsman - Boschman Vz'Vz Hooyer - Kuiper 0-1 Groep III Leeuwenkamp - Liefland 1-0 Arbon - de Jong 0-1 LEUSDEN - Ter ere van het tien jarig bestaan van de Ltv Lockhorst wordt zaterdagavond 13 oktober aan staande. in het Roda-clubhuis, een grote lustrum-feestavond gehouden. Op het programma staat een „Lock- horst-Revue". die door een aantal leden zal worden opgevoerd, terwijl i de avond verder in het teken van ge zellig samenzijn en dansen zal staan Alle Lockhorst-leden en donateurs zij a van harte welkom' De feestavond begint om acht uur.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3