LGEMENE BESCHOUWINGEN 1974 belastingverhogingen achten wij redelijk „Betreur ontbreken van meerjaren-begroting" VAN WOUDENBERG (CHU) ii°n°-S I?"1dit jaar wil de fractie van de jtelijk Historische Unie haar be tingen houden t.a v het beleid in Uit uw aanbiedingsbrief blijkt dat [atwerpbegroting van de algemene il niet sluitend is U raamt een voor 1974 van f 170.000,- Ter ,ri? van het tekort, 1 170.000,-, van incidentele aard is, wordt bikt over een gedeelte van de sal- iserve. zo vermeldt u in de aan ogsbrief. Tevens als de raad ak- tj is. gaat u voor dit tekort de be- ngen verhogen in 1974, opbrengst 160,-. De meeropbrengsten van de estelde belastingen zijn als volgt BEJAARDE «RAK BEEN Inverwacht temmen H. R. VAN MAANEN (AR): Achteruit van parkeer plaats af CKET1 )tsing IeRDAG 25 OKTOBER 1973 LEUSDER KRANT ••td 'Ro REJ het pii* -Amstl terwijl, e weet, 'iname at eenzji d Staati er kc, geen m verkli 'de te la 5 mpen. 'iijkheic ussentn in Gun Isfct ?id aao niet toeia aarzel!. wil1 nding si usden 1 bibliotè ;an won 9a, n de n Z'l dn al opdni ele vee, •n in omruil ch gebii itbelasting Ibelasting igingsrechten iten Personele bel. ienbelasting vjd f77 360,-- betekent een verhoging voor de ddelde inwoner zonder hond van 19 REDELIJK jrschillende belastingen past u aan de door de minister aangegeven numnormen, dit is naar onze me- redelijk De reinigingsrechten oogt u van f37,- tot f44,- peraan- ting Dit tarief is niet kosten- md. dan moest het f52,-zijn Ver- llende jaren heeft onze fractie bij - jere aandacht voor de belasting- itellen gehad omdat we er steeds moesten waken dat niet de oude Diking van Leusden moest betalen r zaken die direct met de uitgroei Leusden te maken hebben. REINIGINGSRECHTEN voorgaande belastingvoorstellen i\ onze fractie dan ook redelijk, r we zouden toch nog wel enige lerkingen willen maken. Allereerst r de reinigingsrechten het volgende fractie vindt het helemaal geen .aar als de reinigingsrechten kos- dekkend zouden zijn. Maardan moet ophalen van huisvuil geheel opnieuw len worden. Moeten we doorgaan met plastic- De heer G. van Woudenberg (CHU) de straat- en de rioolbelasting hoopt onze fractie dat u kunt komen tot een billijke verdeling van de heffing vooral t.a v de agrarische bedrijven. Omdat deze belasting volgens uw aanbiedings brief niet eerder dan 1 januari 1976 ingevoerd kan worden wacht onze frac tie dan ook ua voorstellen af. De hondenbelasting wordt met 50% verhoogd van f 24,-tot f 36,-. Vorigjaar was dit 100% Misschien is deze ver hoging nog wel redelijk in vergelijking met omliggende gemeenten Maar we moeten wel zorgen dat voor bepaalde inwoners met de laagste inkomens en bejaarden deze belasting niet te hoog wordt Wat doen we eigenlijk met de op brengst van deze belasting? In uw aanbiedingsbrief wijst u op de beinvloeding van de begrotingspositie door het personeelsbestand, omdat de kosten niet geheel gecompenseerd wor den door de uitkering uit het gemeen tefonds. Als de oorzaak ligt in het feit dat Leusden een groeigemeente is, zijn er dan wel voldoende kosten toebere- kend aan het grondbedrijl of is dit een knelpunt, dat de overheid tekort schiet in zijn financiële steun aan onze groei - gemeente INVESTERINGEN In verband met te verwachten inves teringen in 1974, het volgende De investeringen zullen ons als aparte voorstellen worden aangeboden, we kunnen ze dan op noodzaak en prio riteit beoordelen Enkele investeringen wil onze fractie wel aan de orde stel len b.v. rijwielpad Zwarteweg-Horster- weg DE KUIP Voorzieningen aan het jeugdgebouw de Kuip zijn in dit stadium zonder verdere informatie moeilijk aanvaard baar. Aanpassing rioolgemaal Zwarte- weg is gezien de toelichting van de commissie van Financien een ondui delijke zaak, graag hierover nader ingelicht REGIONALE SAMENWERKING Vorig jaar heeft onze fractie gesteld dat de gewestvorming in het komende begrotingsjaar niet zou worden verwe zenlijkt Dit is dan ook niet gebeurd. Ook onze fractie zal de nieuwe wet op de gewesten met belangstelling blij ven volgen We menen dat het goed is dat deze wet ook niet al te gemakkelijk tot stand moet komen. Deze wet zal zich moeten toetsen aan de praktijk en de behoeften van de samenwerkende gemeenten, die het een gewest mogelijk maakt goed te functioneren Een gewest gevormd wat betreft de indeling en de taakverdeling opgelegd door de overheid zal moeilijk en stroef werken Een gewest geboren uit de noden van een aantal gemeenten die elkaar nodig hebben en overgaan tot een bepaalde samenwerkingsvorm zal tot een grote verdienste zijn in een bepaalde regio. Blij zijn we met de mededeling in uw aanbiedingsbrief dat er toenemende activiteiten zijn op het gebied van sa menwerking en overleg is te consta teren. Die wijziging van de gemeen schappelijke regeling wacht onze frac tie dan ook met belangstelling af Er blijven echter nog enkele op merkingen over. Onze fractie vindt dat onvoldoende aandacht wordt besteed aan wat betreft de voorlichting over Eemland Het zou goed zijn via pers of een voorlichtingsblad mededelingen te doen over de omvang en de taken van het samenwerkingsorgaan VOLKSGEZONDHEID Eén dezer dagen heeft u een prin cipe aanvraag ontvangen van het be stuur van het Groene Kruis om een wijk- gebouw te stichten en wel in Leusden/ Centrum. Het bestuur van het Groene Kruis vindt het niet langer verant woord gezien het snel groeiend leden tal langer te wachten om een begin te maken met het bouwen van een wijk- gebouw. Deze aanvraag betekent niet dat het Groene Kruis zijn weg alleen voort gaat, integendeel het Groene Kruis- bestuur neemt steeds het initiatief om te komen tot samenwerking, maar we zijn verontrust dat deze besprekingen te veel tijd vergen en dat we achterop komen met de voorzieningen van de kruisverenigingen. Er is reeds een aanvraag gedaan voor ruimte in Leus den/Centrum om het kruiswerk naar behoren te verrichten. Het Groene Kruis-bestuur hoopt u spoedig een samenwerkingsvorm met het Wit Gele Kruis te kunnen meedelen. U stelt in uw aanbiedingsbrief dat u de samenwerking zult stimuleren, we hopen dan ook dat het kruiswerk gelij ke tred mag houden met de uitgroei van Leusden. WONINGBOUW De woningbouw is 111 1973 voortge zet en dit zal ook in het nieuwe begro tingsjaar zo zijn Met de afbouw in 1975 van de plannen Groenhouten, Roseboom en Alandsbeek zijn dit de laatste bestemmingsplannen van de eerste fase Onze fractie meent dat zowel plan de Wetering, Roseboom. Alandsbeek en Groenhouten aantrekke lijke woonkernen zijn Aan vele zaken is gedacht zoals o.a. groen, verkeersvrije paden en wegen, waar alleen langzaam verkeer mogelijk is We dachten ook dat er wel enigszins tegemoetgekomen is voor wat betreft verschillende woon- typen. Wij zijn dan ook voorstanders van het afwisselen van goedkopere en duur dere woningen in één plan. Wij zijn geen voorstanders van een woning die van wege de lage huurprijs een onaantrek kelijke woning is. dan liever de wo ning kleiner zodat van z.g doorstroom- woningen gesproken kan worden EIGEN BOUWONDERNEMINGEN Onze fractie is van mening dat er te weinig kansen in de bestemmings plannen geboden worden voor onze eigen bouwondernemingen en alles wat daaraan verwant is. Een aantal goede ondernemingen zijn ook voor Leusden. in de toekomst onmisbaar Laten we die dan in de plannen een kans geven Ook zijn er geen bouwkavels beschik baar voor de z.g. eigen bouwers en dan wel met een redelijke kavelprijs na tuurlijk In Achterveld dachten wij dat dit een goede zaak was, voor de bevor dering van een haalbaar eigen woning- bezit. BEJAARDEN Wat betreft de bejaardenwoningen en de bouw van het verzorgingstehuis meent onze fractie dat zowel Achter veld en Leusden/'Centrum toch wel bezig zijn met een unieke afronding voor wat betreft de eerste fase We hopen dan ook dat degenen die zich voor deze zaak hebben ingespannen met voldoe ning deze verdere afbouw mogen gade slaan DE BIEZENKAMP Het winkelcentrum ,,deBiezenkamp" is een zaak die ons minder tevreden stelt. De markt heeft het winkelvoorzie- ningspeil nog wat omhoog gebracht, maar dit is niet de oplossing. De dienst verlening aangaande de winkelvoorzie ningen voor de inwoners is minimaal. In uw aanbiedingsbrief wijst u ook op de kostenverhoging, maar tevens is er voor de gemeente een enorm rente verlies iloeten we doorgaan te heffen per iluiting of per zak zoals dat toch andere gemeenten ook gebeurt, zo de inwoners o.a. bejaarden, die tr weinig huisvuil aan de weg zetten der gaan betalen t o v de ïnwo- die grote hoeveelheden laten op- Dit is geen rechtvaardige zaak gaat niet om het bedrag, want als voor f 1,- per week al het vuil kan n weghalen is dat niet duur laar degenen die weinig of niets de weg zetten moeten minder be- 1 dan een ander die meer laat len Misschien is het mogelijk zo- het contract afloopt met de firma iman dit alles nog eens te bezien rne uw mening hierover. ONROEREND GOED BELASTING en aanzien van de in te voeren oerend-goedbelasting ter vervan- van de grond-, de personele-. mm fietser tegen auto LEUSDEN-CENTRUM - Maandag 15 Itober vond een aanrijding plaats op de fJising van de Burgemeester de Beau- Irtweg met de Ursulinenweg te 7.15 r. Een personenauto bestuurd door de j?r V uit Leusden, reed over de sijlmenweg en wilde bij de Burge- (*ster de Beaufortweg afslaan Op moment kwam vanaf de Burge ester de Beaufortweg de bejaarde omhetser S. uit Amersfoort de Ur- plinenweg oprijden De bromfietser ■"i de binnenbocht en botste tegen de l'-o op. IDe bejaarde heer S. moest met een jenbreuk naar het ziekenhuis worden fcrvoerd. LEUSDEN-ZUID -Woensdag 17 okto- ij" vond op de Arnhemseweg een aan- Jding plaats. Een Opel, bestuurd door vrouw M. uit Druten, reed op de hemseweg. komend uit de richting udenberg Mevr. M moest stoppen de bus, die van de halte wilde "Tijden, De auto van de heer S. uit usden. reed daar te dicht op, en kon meer bijtijds afremmen, pauto van mevrouw H. werd aan de terzijde en de auto van de heerS. aan voorzijde beschadigd TWEEDE FASE In het komende begrotingsjaar zullen ons de globale bestemmingsplannen van de tweede fase worden aangeboden Het protest en de bezwaarschriften zijn niet aan het oog van onze fractie voorbijgegaan. Wij willen nu niet op deze zaak in gaan zolang we niet op de hoogte zijn van de inhoud van de bezwaarschrif ten Tevens zullen er ook andere za ken meespelen ter beoordeling van deze moeilijke beslissing Wij kunnen u wel verzekeren dat onze fractie eerlijk en objectief is en we hopen goed geïn formeerd tot een besluit te komen. Onze fractie wil verder nog in het kort ingaan op enkele zaken WEGEN De wegen zijn op enkele na behoor lijk verbeterd door asfaltverharding. De Leusbroekerweg wordt in ruilver- kavelingsverband verbeterd. De Schoonderbekerweg is een moeilijke zaak, een oplossing voor deze zaak ONDERWIJS Wat de plannen in 1973 betreft voor de scholenbouw en gymnastieklokalen, deze zijn volledig uitgevoerd. Hierin is een goed beleid gevoerd. Onze frac tie staat dan ook zeer positief tegen over de onderwijsvoorzieningen in onze gemeente. De volgende punten willen we graag onderstrepen: De permanente bouw van de scholen en gymnastieklokalen, zodat de nood- lokalen beperkt bleven Daar was onze fractie een voorstander van, dit is geen geheim De onderwijscommissie blijkt uit verslagen een goede commissie Split sing van de onderwijscommissie in meerdere afdelingen lijkt ons gunstig om overbelasting te voorkomen Schoolgrenzen vinden we een moei lijke zaak. Voortgezet onderwijs is door onze fractie meerdere malen be- zou voor vélen verheugend zijn. De Lockhorsterweg is aan verbetering toe. Grote zorgen heefl onze fractie over het niet aansluiten op het rijkswegen- net. Dit duurt volgens onze fractie veel te lang, onze in- en uitvalswegen zijn veel te druk. Doordat het ver keer zijn weg zoekt over sluipwegen b.v. de Treek, de Lockhorsterweg enz. Er ontstaat dan een verkeersdrukte op plaatsen waar het helemaal niet hoort, dit geeft overlast en milieu-aantasting. pleit. Ontzettend veel kinderen uit Leusden fietsen naar Amersfoort om daar naar school te gaan Het moet mogelijk zijn dat ook het voortgezet onderwijs zich in Leusden gaat ves tigen Ter afronding nog enkele zaken, die zeker niet minder belangrijk zijn. maar die onze fractie toch onder uw aandacht wil brengen. Verkeersveiligheid: Onze wegen zijn veel te druk. Er zijn maatregelen ge nomen, maar deze zijn niet voldoende meer. Ontsluiting van het rijkswegen net is zeer urgent Cultureel Centrum: Boerderijen die nen zo spoedig mogelijk een bestem ming te krijgen, b.v. Openbare Bi bliotheek. Expositieruimte wordt ge vraagd Er is nu alleen maar ruimte beschikbaar voor 1 of 2 dagen Onze fractie vindt dat de boerderijen op korte termijn een bestemming moe ten hebben. Als er geen middelen zijn dan een principe bestemming. Mis schien dat er dan wellicht vanuit de bevolking activiteiten komen om tot realisering van een bepaalde bestem ming te komen Voor de sport zijn in 1973 verschil lende accommodaties gereed gekomen of zijn in aanbouw o.a de sportzaal in Groenhouten, het gymnastieklokaal te Leusden/Zuid en het overdekte zwem bad. Onze fractie is hier erg blij mee. een stukje waar we trots op kunnen zijn In uw aanbiedingsbrief wijst u op een inzicht wat betreft sportaccommoda ties op middellange termijn. Onze frac tie wacht dit dan ook graag af. In 1974 wil onze fractie nog onder de aandacht brengen de verkeerstuin, verlichting en wat de peuterspeelza len betreft menen wij dat het goed is (in verband met een gesprek met het bestuur) om deze zaak nog eens nader te bezien PAUZE De fractie der C.H.U. zou b. en w. willen verzoeken om een kleine wijzi ging aan te brengen in de raadsver gadering. Wij zouden willen voorstel len een korte pauze op te nemen in uw raadsagenda dit ter bevordering van een kort gesprek, voorlichting weder zijds met de belangstellenden voor het raadsgebeuren Dit is dan een beknopte beschouwing van de Christelijk Historische Unie Er zullen ongetwijfeld vele zaken in 1974 aan de orde komen We willen bestuurlijk daar dan ook weer graag aan meewerken Grote waardering voor de verstandhouding en inzet van de amb tenaren in het bijzonder van b en w Tenslotte wenst de Christelijk Histo rische Unie b. en w. wijsheid en Gods zegen toe bij dit moeilijke en boeiende werk in 1974 Namens de AR-fractie wil ik gaarne een algemene beschouwing houden in verband met de aangeboden begroting 1974 met aanbiedingsbrief Hoewel geen spreektijd is vastgesteld zal ik trachten mijn beschouwing zo kort mogelijk te houden De wijze waarop thans deze begrotingsbehandeling plaats vindt, is mijns inziens beter dan vorige jaren. De praktijk zal dit na afloop van deze begrotingsbehandeling moeten be wijzen. Of het de meest democratische is moet in 1974 de nieuwe Raad maar vaststellen. Twee politieke zaken vol trokken zich in deze Raad in 1973, n.l een nieuw gezicht in het College van B. en W. in de persoon van wethouder Wagenaar en de federatie van de P.v.d A. en D'66. Twee gebeurtenissen die, hoewel er geen verkiezingen zijn gehouden, in Leusden nog zelden zijn voorgekomen. TEKORT INCIDENTEEL? De aangeboden aanbiedingsbrief roept diverse opmerkingen en vragen bij onze fractie op Voor 1974 krijgen we te maken met een met-sluitende begroting. Ongeacht het feit dat de hogere uitkering voor ongewoon be volkingsverloop f272 000,- hoger ge raamd wordt dan in 1973, is het tekort zonder eventuele belastingverhogingen toch gestegen tot ruim f247.000,-. Of het tekort van incidentele aard is zal de toekomst moeten bewijzen Het ont breken van een meerjarenbegroting had hierop beter licht kunnen geven Dat de begrotingspositie aanmerkelijk wordt beinvloed door de uitbreiding van het personeelsbestand is duidelijk De snelle groei van de gemeente vraagt een personeelsbestand dat vooruitloopt op de huidige werkelijke situatie. Indien er geen grote en snelle uitbreiding plaats zou hebben, kon men meer met een lichter ambtenaren-apparaat vol staan. De post bouwleges is aanmerkelijk verlaagd, volgens de visie van het College omdat geen bouwleges voor de woningwetwoningen meer worden ont vangen. Heeft het College in deze post reeds bouwleges voor eventuele aan vragen voor de 2e fase opgenomen? ONRUSTBAREND Het tekort op de doeluitkeringen met name voor het kleuteronderwijs stijgt onrustbarend, terwijl de ver hoging inzake de gemeentefondsuitke ringen met nog geen 4% een druppel op een gloeiende plaat is. Het is dringend noodzakelijk dat de Regering inzake de doeluitkering ten behoeve van het kleuteronderwijs financiële maat regelen neemt, teneinde deze zware belasting van de gemeentelijke finan ciën op te heffen. Dat de toezegging van de aan te bieden meerjaren begroting dit jaar niet gehonoreerd is en thans weer is verschoven naar begin 1974 betreur ik ten zeerste. Telken male wordt de Raad geconfronteerd met uitspraken over zaken die uit gesteld of verschoven moeten worden wegens drukke werkzaamheden, ziekte van het personeelsapparaat enz. enz. HAAST ONGELOOFWAARDIG Het is voor onze fractie haast niet geloofwaardig meer. Onze fractie is van mening dat uw College met deze begroting alleen een zicht op korte termijn verstrekt. Over de komende jaren wordt in deze begroting praktisch met geen woord gerept. Het is niet de bedoeling van onze fractie om aan de hand van deze begroting een debat over de 2e fase uit te lokken. In de toekomst zal hier voor voldoende gelegenheid zijn. Wel zal onze fractie op de volgende vragen van uw College een antwoord willen ontvangen le Verwacht het College dat met de 2e fase in 1974 zal worden aangevangen. 2e Welke financiële consequenties heeft dit voor begroting 1974 Het rapport van de elf S.O S.-gemeenten dat een beroep op parlement en re gering heeft gedaan, heeft onze volle instemming De vraag rijst echter wat zijn de gevolgen voor Leusden, indien er geen gunstige financiële regeling van de wet op de investeringsheffing volgt? BELASTINGVERLAGING Ook bij deze begroting worden we weer geconfronteerd met voorstellen om diverse belastingen te verhogen Als u stelt deze belastingen aan te passen aan de door de Minister vast gestelde minimumnormen dan is onze fractie van mening dat er een belasting-/ verlaging zou moeten plaats vinden Uit het verstrekte overzicht van diverse gemeenten blijkt dat Leusden wat be treft de Personele Belasting wederorfi de kroon spant Met een nominale aanpassing kan onze fractie zich verenigen. Over de grootte van deze nominale aanpassing zullen wij bij de behandeling van deze belastingvoorstellen nader terug ko men. Met belangstelling heeft onze fractie kennis genomen van de staat van de te verwachten investeringen om de uitbreiding van het Burg. Buining- park en de kleedaccommodaties te dekken door bijdragen uit het Grond bedrijf, heeft onze instemming. De uit breiding van de zonneweide zou voor een derde ten laste van de algemene dienst moeten worden gebracht. Ten aanzien van de volgende punten van de investeringsstraat, enkele vragen 1. Bij welk punt van de Lockhorster weg verkeerslichtinstallaties? 2. Plaatsen Schaftruimtes ten behoeve van de plannen ,,de Wetering" en Alandsbeek" (tijdelijke of defini tieve ruimten?). Met belangstelling wacht onze fractie op het schetsontwerp betreffende het Organisatieschema voor middellange en lange termijn. Het bijeenroepen van de commissie personeels aangelegenheden op 22 oktober j.l is naar onze mening op een te laat tijdstip geschied, temeer daar in deze commissie de te heffen personeels voorzieningen voor 1974 werden be sproken. Onze fractie is van mening dat deze personeelsvoorzieningen in deze commissie ruimschoots voor de behandeling van de begroting aan de orde behoorde te komen. De uitgave van het voorlichtingsblad Info" achten wij ook voor 1974 verantwoord. REGIONELE SAMENWERKING Deze begint na een lange periode enige gestalte te krijgen. Diverse rap porten zijn thans verschenen. Daar de wet op de Gewestvorming nog geruime tijd op zich zal laten wachten is een spoedige wijziging van de gemeen schappelijke regeling gewenst Tevens is het gewenst dat de leden van de diverse commissies van het Eemland- orgaan een betere voorlichting krijgen door toezending van alle verslagen Dit is onzes inziens ook gewenst voor alle Raadsleden van de aangesloten gemeenten. BRANDWEER Wat is de reden dat de intergemeen telijke coördinatie van de brandweer nog niet is gerealiseerd0 Vorig jaar spraken wij hierover reeds onze teleur stelling uit. Met de verdere uitbreiding van de alarmering gaat onze fractie accoord. Verheugend is het feit dat dit jaar reeds is aangevangen met de bouw van het overdekte zwembad. Het zal zeker in een grote behoefte voorzien en brengt hiermede het voorzieningen pakket in onze gemeente op een hoger peil. WONINGBOUW Deze heeft uiteraard onze grote be langstelling Onze fractie stelt het bijzonder op prijs dat de Woningstich ting Leusden thans haar werkzaam heden op 1 januari 1974 kan aanvangen Een verdere uitbreiding van het aantal woningen voor minder draagkrachtigen met een lage huurwaarde is dringend gewenst. Om dit te realiseren is een goed samenspel tussen Gemeente en Woningstichting een eerste vereiste Verheugend is het feit dat thans in Achterveld 18 bejaardenwoningen wor den gerealiseerd. De vervanging van klinkers in asfaltverharding voor di verse wegen is een goede oplossing Behoudens enkele uitzonderingen is het College hiermede er in geslaagd be hoorlijke wegen te creëren, die tevens de veiligheid verhogen Spoedige ver betering van het gedeelte van de Leus broekerweg, dat niet in ruilverkave- lingsverband valt, is dringend gewenst. Een en ander zou onzes inziens gelijk tijdig met het gedeelte dat in ruil- verkavelingsverband geschiedt gerea liseerd moeten worden. Op de investe ringsstaat is de verbetering van een gedeelte van de Trekerweg geraamd Gaarne mededeling welk gedeelte hier wordt bedoeld. In uw aanbiedingsbrief spreekt uw college in verband met goede aansluitingen op het Rijkswegen net over de aansluiting in noordelijke richting en tevens over de aanleg van de Groene Zoom met aansluiting op de Maanweg. Gaarne zal ik van het College vernemen of er nadere informatiever- strekt kan worden over de eventuele S-10. In verband met de verkeers veiligheid dringt onze fractie op het spoedige verschijnen van een verkeers- nota aan ONDERWIJS Het onderwijs wordt in de aan biedingsbrief uitvoerig onder de loupe genomen. Onze fractie is met het College van mening, dat de huisvesting van het kleuter- en basisonderwijs geslaagd is, ondanks de snelle groei van het aantal leerlingen. De commissie onderwijs heeft zich in deze mede een goede naam verworven. Onze fractie is van mening dat een splitsing in meerdere afdelingen thans gewenst is SCHOOLGRENZEN De aanstelling van een remedial teaching geeft een begin aan een opti male begeleiding van de leerlingen. Indien hier financiële middelen voor beschikbaar komen, acht onze fractie een verdere uitbreiding wenselijk De gedachten aan eventuele vaststelling van schoolgrenzen vinden bij onze fractie geen sympathie Noodzakelijke correcties door overplaatsing zullen door het College met uiterste zorg moeten worden behandeld De persoon- De heer H. R. van Maanen (AR). lijke vrijheid en keuze der ouders moeten zoveel mogelijk worden ge waarborgd. In verband met de bespre kingen in regionaal verband betreffende het voortgezet onderwijs, vraagt onze fractie u op welke tijdstip de Raad van deze ontwikkelingen op de hoogte gesteld zal worden. Het gereedkomen van de sportzaal in Groenhouten en het gymnastieklokaal in Leusden-Zuid levert een belangrijke bijdrage aan de lichamelijke opvoeding in onze ge meente. De instelling van een werk groep om de behoefte aan sport accommodaties op langere termijn te bezien is een goede stap in de richting van planning en de eventuele financiële consequenties. GROTE KUIP Met verwondering heeft onze fractie kennis genomen van uw voorstel om over enige tijd een beslissing te nemen inzake de bestemming van De Grote Kuip". Volgens mededelingen van het stichtingsbestuur en de Adviesraad van ..De Grote Kuip" bestaan deze instel lingen nog steeds. In opdracht van de Adviesraad zou het gebouw gesloten zijn wegens het opleveren van gevaar in verband met de bouwvalligheid. Op diverse gehouden besprekingen die in deze met het Gemeentebestuur zijn gehouden zou het stichtingsbestuur en de Adviesraad nimmer antwoord hebben ontvangen. Onze fractie verzoekt u hierover ingelicht te worden. Ten aan zien van het voortbestaan van de Speel zalen „Blijhof" en de ..Treeklooper- tjes" is onze fractie bereid tot verder overleg met het College. Het subsidie- vraagstuk is voor onze fractie nog een moeilijk te verteren zaak Bij de behandeling van de begroting 1973 heb ik het College gevraagd of deze bereid was met voorstellen te komen betref fende z.g.n. indirecte of verkapte sub sidies (lagere huren van gebouwen enz.). Indien het College niet bereid is met voorstellen te komen, verzoekt onze fractie met nadruk om een opgave van deze cijfers, om op deze wijze een inzicht te verkrijgen over deze ver kapte subsidiebedragen In verband met de ontwikkeling van het werkgelegenheidgebied is onze fractie van mening dat de uitgifte hiervan geen gelijke tred houdt met de ontwikkeling van de gemeentelijke groei. Tevens rijst de gedachte dat bij een verdere uitbreiding van de ge meente, werkgelegenheid moet worden gevonden voor de handarbeiders. Tenslotte nog enige algemene op merkingen. Leusden staat in het komend begrotingsjaar voor zeer belangrijke beslissingen. Van het College en Raad zal veel worden gevraagd. Openheid tegenover onze bevolking, vroegtijdige inspraak, zijn dringend noodzakelijk. Het instellen van diverse commissies en aspectgroepen uit de bevolking kan een goed samenspel bevorderen. Onze fractie beschouwt de instelling van de Commissie Milieuzorg als een eerste stap op de goede weg. Onze dank aan het gehele Ambtenaren corps. Wij wensen het College veel wijsheid, kracht en Gods Zegen toe. LEUSDEN-ZUID - Dinsdag 16 ok tober vond 11.30 uur een aanrijding plaats op de Doornseweg voor hotel Waterloo. Een militair Volkswagen busje, bestuurd door de heer V. uit Amersfoort, reed op de Paralellweg van de Doornseweg in de richting Doorn. Een personen auto, bestuurd door de heer M. uit Vlaardingen, reed achteruit de parkeerplaats van het hotel af en botste tegen het busje op. Er ontstond lichte materiële schade.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 11