revarieerd werk van er schillen de kwaliteit heuga 310 M.L. wil amenwerking net Knalgroen Proclamatie uit Puupenkoppenland WEEDE EXPOSITIE VAN DE VRIJE KWASTEN tapijttegels vCarpetCenter Zeer geslaagde jongeren avonden Recreatie-projekt tussen Amersfoort en Leusden bij gemeenten in studie VOLGENDE WEEK IN LEUSDEN/Z. Inhaalmanoeuvre van motor: TWEE GEWONDEN Kerkdiensten BINNEN BRANDJE DAGRECREATIE VALLEI EN EEMLAND: «DERDAG 8 NOVEMBER 1973 LEUSDER KRANT 3 isd< Uld« ACHTERVELD - Vrijdag 2, zaterdag zondag 4 november exposeerde de ense vereniging van vrijetijds- Jders ,,De Vrije Kwasten" werken leden in het Wit-Gele Kruisgebouw de Walter van Amersfoortstraat Achterveld. Deze tweede tentoonstelling van de dit •jaar opgerichte vereniging van igsschilders liet veel werk van schillende kwaliteiten en benade len. 'r waren echte naieven zoals het ilderwerk van de heer R Velt- :en Rotonde aan de Prinses istinalaan te Leusden-Zuid waar rood baksteentje keurig piete- lerig was geschilderd en met een wit je was afgegrensd. Zulk schilder ij is hartverwarmend, ook in zijn «te kleurkeuze. De aquarelZonne ten" was niet op naïeve wijze :bilderd, en toonde een geheel an- benadenngswijze door deze schil - eigenlijk minder karakteristiek ichien J. Visser maakte een aan- etsen van landschappen die niet «rdienstelijk waren. A C. Schouten de onder andere een aardig olie- (stukje ,,Wateroverlaat in het Val- jiaal" de Achtervelder J J. Jehee en we een imponerende Boerderij Den Treek", die ons deed denken de statige hotsteden van grootse ire die men in het zuiden van rcpa kan aanti effen. Hier waren alle ills weggelaten, en de hoofdzaken :Q juist die bijzondere karaktens- aan deze Trekerboerderij, die van beel aparte sfeer getuigt. Ook zijn bet paletmes geschilderde ..Kerk te Achterveld" vertoonde deze asehap, en kreeg daarvoor iets is en voornaams, jeugdige schilderes Jos van der uit Achterveld was tegenwoordig een goed olieverfschilderij van •ere knoestige boomstronken met cbtige bladerloze takken tegen een ijerood fond van de ondergaande Ook haar zonde Ook haar ronde houten paneel gezicht op een boerderij was boeiend, en hoogzomers van at- ifcer Kerkdijkje in Achterveld. Boerderij in Den Treek. Achterveld, Hessenweg 333, tel. 03425 - 480 I per tegel met 5 jaar garantie Nergens vindt u zo veel keuze de grootste speciaalzaak Het teken- en schilderwerk van A Kwinkelenberg is van zeer goed niveau. Als bioloog heeft hij een ge oefend oog voor elk detail in de natuur, en dat vindt zijn vertolking in zijn knappe weergave van elk onderdeel van het landschap en van de flora. Zijn ..Vliegden bij het Hazewater ..Boerderij het Veentje". ..Uitge bloeide Centaureazijn stuk voor stuk juweeltjes van tekenkunst Zijn kleurstelling van de olie-verf- stukjes jjast zich daarbij geheel aan, is nooit bruut of niet uit de verf gekomen Hij is de tekenende schilder, die duidelijk geen of weinig problemen kent met de materie R.K van Itallie kwam dit keer met een fraaie op gips gepenseelde naakt figuur en een rode spatvlek op wit geschilderde houtspaanderplaat, gede coreerd met een eveneens wit geschil derd relief van houten strips. Zijn olie verfschilderijen kenmerkten zich door gevoelens van eenzaamheid, ontoerei kendheid. een niet begrijpen van zo veel communicatiestoornis in een zo overbevolkte wereld M Sikkens stelde enkele goede ab stracte stukken tentoon als ..De spe lende mens", E van den Burg in warme tint geschilderde Zonnebloemen", en van A Stam was er onder andere een kunstig op de naaimachine gestikt stuk .Rustpauze' Voor elke kleur schakering moet bij dit werk de draad worden afgebroken, en moet een nieuwe draad worden begonnen Voor waar, een tijdrovende bezigheid' Van vrijdag 9 november tot zondag 11 november wordt de tentoonstelling gehouden in de Openbare basisschool ,,'t Palet" aan de Willem de Zwij gerlaan 1 te Leusden-Zuid. De ex positie zal voor het publiek geopend zijn: op vrijdagavond van 19 tot 21 uur, zaterdag van 14 tot 17 uur en zondag eveneens van 14 tot 17 uur. Op onze autoloze zondag een welkom^ aanleiding om er eens met uw gezin te fiets of te voet, een kijkje te gaan nemen! Huize De Boom STOUTENBURG - Zondagmiddag 28 oktober vond 15 15 uur een aanrij ding plaats op de Hessenweg te Stou- tenburg tussen een motorrijwiel en een personenauto De motorfiets met duo passagier. die werd bestuurd door de heer v H uit Achterveld, ging in een bocht inhalen en kwam hierbij een te genligger tegen. De motorbestuurder wilde naar rechts gaan om in te voe gen. maar door de hoge snelheid ging dit niet en hij botste tegen de perso nenauto van mej E uit Maarn aan. De duo-passagiere mej. V D. uit Ach terveld moest met een hersenschud ding naar het ziekenhuis worden ver voerd. De bestuurder van de motor fiets, de heer Van H uit Achterveld, wiens arm uit de kom was gescho ten. moest eveneens naar het zieken huis worden vervoerd t A» 3 de redaktie) 'EUSDEN - Het comité Milieuzorg samenwerken met Knalgroen ten ueo van de bestudering en het van advies inzake de tweede plannen van de gemeente Leus- Knalgroen-woordvoerder drs. P. loos zei twee milieuwerk-groepen «én gemeente ook wel iets teveel bet goede te vinden, maar aan de re kant huiverig te staan tegen «me van Knalgroen in het comité ieuzorg. Hij deelde mee, dat Knal- als alternatief voor de tweede ïoals de gemeente dat heeft voor leid, de twee plannen ten oosten bet Valleikanaal wil schrappen Dit d naar voren gebracht tijdens een «komst van de stafgroep van het 'ité Milieuzorg Leusden. stafgroep hield een hele discus- over deze materie, maar besloot 'lotte om Knalgroen officieel een te schrijven met de vraag of aktiegroep m8e wil doen aan de «uwerkgroep bestemmingsplannen bet comité Milieuzorg Leusden dit antwoord positief zal uitvallen tog de vraag, want de heer Padmos «ste, dat het comité Milieuzorg zich 't zou uitspreken over de vraag ttan de groei van Leusden moet ioen ülgroen is graag bereid mee te fan ,,De voorzichtigheid van ons reen blijk van wantrouwen ten op- fa van het comité of van de heer ?enaar Knalgroen wil echter duide nd met wie men in zee gaat en duidelijke stellingname. Deze is, r,tot het CML heeft besloten geen 'aarschrift in te dienen tegen de *de fase, dusdanig verzwakt, dat "iet zo maar de door ons vergaar- naar voren gebrachte wijsheid een werkgroep toevertrouwen. Als het een flop wordt met deelname van ons, dan is ook ons werk geheel ver loren Aldus drs Padmos Zoals bekend heeft het comité Mi lieuzorg in haar eerste bijeenkomst besloten geen bezwaarschrift in te dienen tegen de voorgestelde plannen van het gemeentebestuur, zodat dit comité ook in hoger beroep bij GS en Kroon er verder niet aan te pas zal kunnen komen Wel zal zij als advies raad van het college de nodige in breng kunnen leveren Het advies van het comité Milieuzorg Leusden is ech- ter niet bindend voor raad en college Het comité heeft besloten zich aan te sluiten bij de Stichting Stichtse Milieu federatie. een stichting die zich bezig houdt met natuurbehoud, iandschaps- bescherming, milieubeheer en ruim telijke ordening en alles wat daar inde ruimste zin van het woord bijhoort De ingestelde werkgroep bestem mingsplannen van het CML komt op 14 november a s in eerste vergadering bijeen. Als Knalgroen positiel op de haar gezonden brief heeft gereageerd, zal ook deze aktiegroep in de werk groep vertegenwoordigd zijn De volgende vergadering van de staf groep comité Milieuzorg Leusden wordt gehouden op maandagavond 19 novem ber a.s. om acht uur Zoals bekend zijn de vergaderingen van het CML en haar stafgroep voor iedereen toe gankelijk. ACHTERVELD - Zondag 28 oktober vond in het perceel van de heer Van den Berg aan de Verjaeghde Ruvter- weg een binnenbrand plaats doordat de vlam in de pan sloeg Het twaalf jarig dochtertje had getracht de vlam men te blussen door water in de pan te gooien. Zij liep daarbij brandwonden op en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht Verwondingen en huis- schade bleken gelukkig nogal mee te vallen Datum: 11 november 1973 ACHTERVELD R.K.Kerk de gehele week om 8.00 uur H. Mis (uitgez woensdag), vrijdag 19.30 uur avondmis, zaterdag 19 00 uur avondmis, zondag 8.00 en 10.30 uur H Mis; woensdag 7 nov. 19.30 uur Avond mis LEUSDEN/CENTRUM N.H.K 9 15 u.: Herv. ds J J Kooman, bed H Doop. 10 45 u. Geref ds P v Stnen, Wouden berg; 19 00 u Opendeurdienst 't Leger des Heils R.K K za 19.00 u Avondmis m.m.v dameskoor; zo. 7 45 u Vroegmis; 9 00 u Hoogmis; 10 00 u Gezinsmis. 11.00 u Lof. dins t/m zat. 8 00 uuur en maandag en woensdag 19 30 uur LEUSDEN/ZUID N.H.K 10.00 u ds. J Weernekers, Bed H Doop. 18.30 u ds. C v Dop, Amersfoort R.K.K Huize Don Bosco; 19.15 u., zo 10.00 u Hoogmis; 11.30 uur. ACHTERVELD - De organisa tie van een evenement voor de jeugd is in deze tijd een grote gok. Wat moet je brengen om de jongeren enthousiast te maken? Toch heeft de Jeugdraad van Achterveld gemeend om ook dit jaar weer de Jongerenavonden te organiseren. En met succes. Op de eerste avond waren er al een 60-tal jongens en meisjes op afgekomen en dat aantal werd op de volgende avonden nog groter. En het was heus geen passief luisteren of kijken, ze werden er daadwerkelijk bij be trokken. Voor de leden van de Jeugdraad en hun medewerkers een bewijs dat de Jeugd toch niet alleen warm loopt voor beat- muziek en disco-dancing. De vele voorbereidingen en hun werk gedurende de avonden zijn niet voor niets geweest. Na de kennis making op de eerste avond werd er een soort zeskamp programma afgewerkt. De diverse onderdelen vergden behendigheid en kennis van de deelnemers. Er werdse- rieus aandeelgenomen. De tweede avond gingen de jongens en meisjes in groepjes van 4 a 5 naar gastgezinnen in het dorp. De organisatoren hadden een aan tal gezinnen - hoofdzakelijk .nieuwe" Achtervelders- bereid gevonden hieraan mee te werken. Het onderwerp waarover gespro ken zou worden was „vakantie". Maar de gesprekken liepen ook wel eens uit op geheel andere onderwerpen. Niet erg, hoofdzaak was een goed gesprek tussen de „gastouders" en de jeugd. Voor de zaterdagavond hadden de organisatoren beslag weten te leggen op het duo Van Lint, voor deze gelegenheid aangevuld met een fluitiste. Het duo toonde zich enorm bedreven in het bespelen van een zeer groot aantal in strumenten. Ook hierbij werd de jeugd betrokken. Zij werden uit genodigd de diverse instrumenten te bespelen. En dat lukte soms heel aardig Het was een geslaagde avond waaraan ver schillende jeugdigen spontaan het praedicaat „hardstikke goed" verleenden. Voor de zondagmor gen was er een puzzeltucht per fiets uitgezet in de omgeving van Vinselaar, Emelaarseweg, Stou- tenburgerlaan en Mastenbroek Een goed parcours want velen ontdekten mooie plekjes in de directe omgeving van het dorp waarvan zij tot op dat moment niet op de hoogte waren. Ook voor de „ravitailleering" was goed gezorgd Er was onderweg koffie, brood en soep Van de honger behoefde niemand de rit vroegtijdig op te geven Het was een sportief besluit van een serie geslaagde jongerenavonden die zeer zeker voor herhaling vat baar zijn losse verkoop leusder krant Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar: Achterveld: Boekhandel Vos. Hessenweg 323 Leusden-C de heer W J. Schut. Hamersveldseweg 26 Leusden-Z luitjens Supermarkt Pr Irenelaan 9 EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! (Van de redaktie) LEUSDEN - Volgens een toelichting op het investeringsschema voor open luchtrecreatie in de provincie Utrecht (1973-1977) zal in totaal f700.000,-- tot 1977 worden uitgetrokken voor de ontsluiting van landgoederen (aanleg van parkeerterreinen). In het kader van de ruilverkaveling Heiligenber gerbeek zullen een aantal dagrecrea- tie-terreintjes worden aangelegd Tot 1977 gaat dat een bedrag van f850.000,-- kosten. In samenwerking met de Recreatie- gemeenschap Veluwe heelt het pro vinciaal bestuur van Utrecht een Nota van uitgangspunten doen opstellen voor de recreatieve ontwikkeling in het ge bied van Vallei en Eemland Voor een verdere uitwerking en realisering van de in deze nota vervatte hoofdlijnen, die de instemming hebben van het pro vinciaal bestuur alsmede van vrijwel alle betrokken gemeentebesturen, is bestuurlijke, intergemeentelijke sa menwerking nodig Voor recreatie-voorzieningen bij de agglomeratie Amersfoort is op het investerings-schema een bedrag van totaal 500 000 uitgetrokken Op ver zoek van het provinciaal bestuur be studeren de gemeenten Amersfoort Leusden en Hoevelaken, alsmede het Samenwerkings-orgaan Eemland de vraag of zij de ontwikkeling van een lement van formaat voor de dagre creatie bij Amersfoort wenselijk achten en zo ja, aan welke schaal en aan welke plaats wordt gedacht In het meerja renplan is rekening gehouden met een eerste aanzet van een recreatieve ont wikkeling bij Amersfoort Het investerings-schema van de pro vincie moet - aldus een toelichting - vooral worden gezien als een claim op rijkssubsidies ACHTERVELD - Wij. Prins Puup II van Puupenkoppenland, Kroonprins van het Muusdarp WW, samen met zijn Raad van Elf. daagt iedere Puu- penkopper uit de feestneus op te zet ten en zodoende tot meerdere glorie van het Puupenkoppenfestijn om de in de laatste acht feestloze maanden vastgelopen botten en droog geworden kelen eens flink te laten rammelen en smeren op het Prinsenbal van 10 november 1973, waaraan de muzikale medewerking wordt verleend door de Hofkapel der Puupenkoppen en The Ringleaders", aanvang 20.30 uur (zaal open 20.00 uur) in 100 gram gebouw te Puupenkoppenland (Kaartverkoop aan de zaal). Aan degenen die nog niet ertoe zijn gekomen één van onze avonden mee te vieren zouden wij wil len zeggen, informeer eens bij per sonen die reeds Puupenkopper waren en men zal tot de conclusie komen éénmaal Puupenkopper. altijd Puupen kopper om zodoende de echte Carna valsstemming deelachtig te gorden Wij rekenen erop dat iedereen komt Tenslotte zouden wij willen zeggen. Alaaf, Alaaf, Alaaf, tot zien op 10 november 1973 Prins Puup 2e met zijn Raad van Elf WW Hertog van het Jandarp, Op perhofmaarschalk van de eerste divisie cavallerie van Snorrenhoef. Senator van het Hertogdom De Riet tot Duur koop, Leenheer van de Aardeweg. Di rigent van de draaiende molenwieken van Kallenbroek, Observator van de verdwenen ruines van het Slot Emelaar en belegeraar van de Burcht Stouten- burg.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3