;.P.V.-nota over tweede fase wijst bouwen over Valleikanaal af PLANNEN 2e FASE IN DIT STADIUM TE AMBITIEUS Leusdense afdeling van het Gereformeerd Politiek Verbond gemeentebestuur vraagt bezinning van AR-KIESVERENIGING VERGADERDE MEDISCHE DIENSTEN ÜDERDAG 8 NOVEMBER 1973 LEUSDER KRANT id de redaktie) NEUSDEN - De nog jonge afdeling Leusden van het Gereformeerd Politiek irbond heeft één dezer dagen de raad een nota aangeboden, waarin haar visie opzichte van de tweede fase-plannen duidelijk naar voren wordt gebracht de hand van argumenteringen en konklusies. Het bestuur van het GPV leliog Leusden verzoekt de raad dringend om deze nota als ingekomen stuk in beraadslagingen over deze globale bestemmingsplannen te betrekken. De GPV-nota konkludeert aan het slot: ,,dat de .globale bestemmingsplannen eede fase" zoals deze door het college van b. en w. aan de raad zijn voorge- ;din deze vorm niet aanvaardbaar zijn". Inde nota wordt de raad gevraagd te duiten voorlopig af te zien van een bebouwing ten oosten van het Valleikanaal io de tweede fase te volstaan met het bouwen van de wijken Munnikhove, irerenblad en Langenbeek, alsmede de bijkomende voorzieningen, die in de stemmingsplannen ten westen van het Valleikanaal zijn gepland. Gevraagd wordt konklusies van de te verwachten Derde Nota Ruimtelijke Ordening alsmede alle jporten van provinciale en rijksdiensten die verband houden met de uitbouw Leusden, te betrekken bij het opstellen van de bestemmingsplannen voor de fase. Zij vraagt de raad tevens gronden ter beschikking te stellen voor bte, niet-milieu vervuilende industrie en in haar beleid er naar te streven deze industrie metterdaad aan te trekken om tot een harmonieuze opbouw kunnen komen van Leusden. Verder wordt gevraagd af te zien van flatbouw in vier of meer woonlagen en «oeens een herverdeling te maken van de woningtypes, waarbij meer nadruk op woningen voor grotere gezinnen. In het wegenplan dient er - volgens de - naar te worden gestreefd al het interlokale verkeer uit de bebouwde kom weren door het aanleggen van een rondweg. Er dienen maatregelen te worden joffen, waardoor de veiligheid - ook de verkeersveiligheid - binnen de bebouw- kom wordt vergroot. Er dient een onderzoek te worden ingesteld naar de wer- jjke behoefte aan woningwetwoningen en de plannen dienen te worden aange- aan de uitkomst van dit onderzoek. Tenslotte vraagt het GPV in het vervolg alle voorstellen van b. en w. even- tegen betaling der onkosten ter beschikking te stellen van ieder belang- llend burger, en die voorstellen in het vervolg op een dusdanig tijdstip te Jiceren, dat het mogelijk is deze voorstellen uitvoerig te bestuderen. Ito Het GPV-rapport telt zo'n 25 pa- verlucht met enkele tekenin- die ook in de originele toelich ten bij de globale bestemmings- anen zijn opgenomen De studie- •ep heeft nogal wat werk besteed de plannen. Verdeeld in afge de hoofdstukken geeft de GPV aan het van ieder hoofdstuk haar kon- s Publikatie van het gehele rap- vergt teveel ruimte, maar wij en het wel voor onze lezers inte isant onder meer kennis te nemen Het GPV is bij het samenstellen van rapport uitgegaan van de overwe gen. 'dat het college van burgemeester wethouders enkele jaren nodig ieft gehad om - bijgestaan door tal deskundigen en studiecommis- les e d - tot een afronding van deze lannen te komen de korte periode tussen het ,,ter lozage leggen" van de plannen en Raadsvergadering, waar deze plannen besproken zullen worden het zomogelijk maakt om een uitvoerige studie hiervan te maken de officiële stukken slechts gedu wde enkele dagen en uren ter in lage zijn geweest en dat het als een wimogelijke zaak moet worden be schouwd binnen dat tijdsbestek tot afgerond oordeel te komen de procedure van ,,ter inzage leggen" verhindert, dat belangstel lenden in breder kring - studie commissies bijvoorbeeld van poli tieke groeperingen - de plannen kun bespreken, waarbij de officiële stukken ter beschikking zijn daarentegen de ..populaire ver van de bestemmingsplannen op ;rote schaal in de gemeente is ver breid het van belang is dat de burgerij Leusden de visie van het Gere (ormeerd Politiek Verbond Leusden toetsen aan deze „populaire ver- die in opdracht van het gemeen tebestuur is samengesteld Op grond van deze overwegingen heeft Gereformeerd Politiek Verbond usden deze „populaire versie" als tfangspunt voor deze Nota genomen ijl tevens gebruik werd gemaakt gegevens die voor iedereen vrij egankelijk zijn BEVOLKINGSGROEI Het GPV gaat in dit hoofdstuk uit weid in op de m de populaire versie :«emde cijfers, prognoses en argu- statie Zij verzoeken het college iagend om: .op grond van de bekende nieuwe prognoses over de bevolkingsgroei overwegend, dat zodra een na tuurlijke grens als het Valleika- ual is overschreden iedere verdere barrière wegvalt, voorlopig af te van de bestemmingsplannen Brinkenstijn en Laapeers de toekomst metterdaad „de vin ier aan de pols te houden" en haar plannen aan te passen aan de gege vens die ter beschikking komen. officiële van het college van burgemeester en wethouders uit gaande stukken ter voorlichting van bevolking haar voorstellen en besluiten weloverwogen toe te lich ten en zich van iedere twijfelachti- argumentatie te onthouden" NATUURLIJKE GEGEVENS :it f 'iat dat c dat t tan ti Ten •ens i Leusden in het kader van het gebundel de deconcentratiebeleid in de Nota Volkshuisvesting 1972 als één van de drie groeikernen in de provincie Utrecht is aangewezen. Wanneer bur gemeester en wethouders op de vraag „moet dat nou zo snel?" antwoorden, dat een deel van die opvang in Leusden plaatsvindt en gaat vinden is duidelijk een zaak van de rijksoverheid, die Leusden als groeigemeente heeft aan gewezen. is dat echter slechts als hal ve waarheid te typeren Want het feit dat Leusden als groei gemeente is aangewezen houdt niet in dat de gemeentelijke overheid haar eigen verantwoording niet blijft houden bij de uitwerking daarvan. Dat burge meester en wethouders zich hiervan bewust zijn moge blijken uit een andere volzin uit de „populaire versie": „De bereidheid om een bijdrage te leveren in de woningnood, naast de wens zelf vast te stellen waar en tot welke om vang gebouwd zou worden en de moge lijkheid daarbij het eigen woon- en leefklimaat te bepalen, leidde in 1969 tot vaststelling door de raad van het Structuurplan 1969, waarbij Leusden- Centrum zou kunnen uitgroeien tot ±46.000 inwoners." Uit deze volzin blijkt dat. a de raad zelf kan vaststellen waar en tot elke omvang gebouwd zou wor den. b het Structuurplan 1969 spreekt over de mogelijkheid dat Leusden/C zou kunnen uitgroeien tot circa 46.000 inwoners Het college van burgemeester en wethouders spreekt over de mogelijk heid. dat Leusden de achterstand in andere groeigemeenten kan inhalen De vraag valt te stellen, in hoeverre Leus den geroepen is om een „achterstand" in andere gemeenten in te halen. Heeft b. en w ook onderzocht waardoor die achterstand is ontstaan? Kan het ook zijn dat die gemeenten hun oorspron kelijke plannen wèl hebben aangepast aan de nieuwste gegevens? De uitspraak van burgemeester en wethouders voor de derde fase haar volle aandacht zal schenken aan waar devolle landbouwgronden elders in het uitbreidingsplan, doet vreemd aan Is het niet veel belangrijker op dit moment de aandacht te richten op de conse quenties van de bestemmingsplannen van de 2e fase voor landbouwgronden en natuurgebieden? De uitspraak van burgemeester en wethouders „dat door over het Vallei kanaal te bouwen een weloverwogen be slissing over de zuidgrens van de ge meente kan worden genomen" doet eveneens vreemd aan. Sinds 1963 is studie gemaakt van alle aspecten van de uitbreiding van Leusden. In 1969 is in het Structuurplan de zuidgrens reeds aangewezen. Welke motieven spelen nu een rol om van die reeds genomen be slissing over de zuidgrens terug te ko men? En moet de bebouwing ten oosten van het Valleikanaal dus worden be schouwd als een noodsprong om aan een beslissing over een gewijzigde zuidgrens van Leusden voorhands te ontkomen? Of betekent het bouwen ten oosten van het Valleikanaal dat het de bedoeling is om nog verder naar het oosten door te bouwen? Deze laatste vraag wordt met opzet op deze wijze geformuleerd Want wie de hoofdwegen van het „nieuwe" Leusden beziet, zal kunnen opmerken dat zowel de Noor derinslag als de Zuiderinslag en de Centrumweg abrupt bij het Valleikanaal zullen moeten eindigen; wanneer wordt afgezien van een bebouwing ten oosten van dit kanaal. DE OVERIGE DOOR BURGEMEESTER EN WETHOUDERS AANGEVOERDE MOTIEVEN Op de pagina's 17 en 18 van de „po pulaire versie" somt het college van zijn, staan in geen enkele verhouding tot de werkelijke behoefte voor de be volking van Leusden, Ook in de toekomst zal dat niet het geval zijn, gezien het feit dat de be drijven in de dienstensector, die bur gemeester en wethouders willen aan trekken relatief hoog liggen inde lonen. Dit geldt temeer, daar juist in deze sector tal van instellingen met jong, ongehuwd personeel werken en dat slechts de staffunctionarissen een be roep zullen doen op de „sociale wo ningbouw" De woningwetwoningen en de premie- huurwoningen zijn voor het grootste gedeelte gericht op de behoefte in de regio; Voor de gegadigden uit de regio bete kent het wonen in Leusden echter dat zij voor het vervoer van hun woning naar hun werkgebied in de regio wèl de fi nanciële middelen ter beschikking moe- aanzien van de natuurlijke ge- doet het rapport een dringend oep op de plaatselijke overheid „om laven, die God ons in Zijn schep- gegeven niet te verspillen en, het feit dat de plannen Brinken- en Laapeers gerealiseerd moeten 'Men in een belangrijk agrarisch- en tourgebied, terwijl de noodzaak hier- niet voldoende vaststaat, in ieder 1 voor de realisering van de twee- hse van de uitbreidingsplannen van burgemeester en wethouders de motie ^-sden van een bebouwing ten oosten E het Valleikanaal af te zien Het ^formeerd Politiek Verbond Leus- o doet een dringend beroep op de ülselijke overheid alle relevante ge- Tens in haar oordeelvorming te be tten". LEUSDEN ALS GROEIGEMEENTE tohet hoofdstuk „Leusden alsgroei- ^eente" zegt de nota het volgende is een vaststaand gegeven dat ven op, die aanleiding hebben gegeven om te besluiten over het Valleikanaal te bouwen De konklusie van het Gereformeerd Politiek Verbond is „dat de hiervoor aangehaalde motivatie van burgemees ter en wethouders allerminst overtui gend is; integendeel de indruk wekt dat het college van burgemeester en wet houders het koste wat het kost ten oos ten van het Valleikanaal willen bouwen en alle mogelijke motieven bijeen heeft gezocht om de bevolking van Leusden van het onvermijdelijke van deze in grijpende beslissing te overtuigen. Het Gereformeerd Politiek Verbond Leusden spreekt in dit verband uit dat het teleurstellend is dat de voorgeleg de bestemmingsplannen de indruk wek ken, dat zij door het college van burge meester en wethouders niet voldoende zijn voorbereid en dat de consequen ties van deze beslissing niet voldoende zijn doordacht Het wil er op wijzen dat de gemeen telijke overheid van Gods wege geroe pen is op een waarlijk verantwoorde wijze leiding te geven aan haar burgers En dat zij in deze verantwoordelijkheid geroepen is zorgvuldig na te gaan welke invloed haar bestemmingsplannen zul len hebben op korte en lange termijn op het gehele milieu van wonen en wer ken en het evenwicht in de natuur." ten hebben om de vervoerskosten te betalen, terwijl ze niet in staat zijn de volle huurwaarde voor hun woning te betalen; Dat betekent, dat. wanneer de woning en het werkterrein in dezelfde gemeen te zijn gelegen, de besparingen op het vervoer gebruikt kunnen worden voor het betalen van de volle huur en dat dan geen beroep behoeft te worden gedaan op de gesubsidieerde „sociale woningbouw", 52% „sociale woningbouw" zou al leen gerechtvaardigd zijn, wanneer het college van burgemeester en wethou ders ook de gelegenheid geven tot het vestigen van voldoende arbeidsplaatsen binnen de gemeente en wanneer dan zou blijken, dat er desondanks toch een bevolkingsgroep is, die aangewezen is op deze sociale woningbouw WONINGBOUW Ten aanzien van de woningbouw stelt het GPV in haar rapport onder meer het volgende „Leusden streeft „naar het aantrek ken van instellingen en bedrijven in de dienstensector In deze sector liggen de lonen relatief hoger Bovendien zal de werkfunctie van Leusden-Centrum ondergeschikt zijn aan de woonfunctie. zo lezen we op pagina 20 En „naast de woningbouw voor de middengroepen heeft het gemeentebestuur de taak niet alleen voor voldoende woningwetwo ningen voor eigen bewoners te zorgen, maar dient ze ook rekening te houden met de behoefte aan woningwetwonin gen in de regio Geconstateerd kan tevens worden dat burgemeester en wethouders van Leusden bij de op stelling van haar uitbreidingsplannen zich enerzijds telkens beroept op de Het Gereformeerd Politiek Verbond Leusden wijst in déze speciale omstan digheden. waarin gestreefd wordt naai de opbouw van een „stad", waarinde werkfunctie ondergeschikt is aan de woonfunctie, de „sociale woningbouw in de voorgestelde verhoudingen af Het wil bovendien wijzen op de taak van de overheid om niet alleen de zwak ken in de samenleving te beschermen (sociale woningbouw), maar haar bur gers ook op te voeden, opdat - waar men in staat is de werkelijke kosten van een woning te betalen - niet ten onrechte een beroep wordt gedaan op gesubsi dieerde bouw. Verkeerde bestedings gewoonten zal de overheid niet stimu leren, maar de overheid zal evenmin haar burgers tot verkeerde bestedin gen dwingen door haar te noodzaken buiten eigen woonplaats een arbeids plaats te zoeken en te vinden. Ook hier in heeft de gemeentelijke overheid de aanwijzing als „groeigemeente" van Leusden als een gevolg van het gebun delde deconcentratiebeleid maar dat het college kennelijk geen enkele waar de hecht aan het feit dat dat dezelfde rijksoverheid er eveneens naar streeft om de Randstad te ontlasten van de over-industrialisatie Daar mag Hoog land voor zorgeh!" En verder: „Ter beoordeling van de geplande sociale woningbouw - 40% woningwet woningen en 12% premiehuurwonin gen, totaal 52% - moge het voldoende dienen: Vanzelfsprekend heeft de gemeente lijke overheid een taak voor de minder draagkrachtigen onder haar bevolking om een woning te kunnen huren tegen een huurprijs, die door hen opgebracht kan worden, De ruim 2450 woningen in deze sec tor die voor de tweede fase gepland taak om Leusden tot een harmonieuze ontwikkeling te brengen. Over meergezinshouzen en experi mentele woningbouw zegt de nota: „Het college van burgemeester en wethouders denkt aan meergezinshui- zen in vier woonlagen Deze vorm van flatbouw dient te worden afgewezen In een landelijke gemeente als Leusden verdient het aanbeveling ook in de keu ze van de woningtypes zoveel mogelijk het landelijk karakter te bewaren Het valt op hoe vaak burgemeester en wet houders zichzelf in „de populaire ver sie" tegenspreken Op pagina 24 wordt gesproken over „de kennelijk steeds meer verafschuwde hoge flatbouw" Afgezien echter van het bezwaar dat door meergezinswoningen met vier woonlagen het landelijk karakter van Leusden wordt aangetast, afgezien eveneens van de „experimentele wo ningbouw" zoals burgemeester en wet houders in de „populaire versie" heb ben laten omschrijven bezwaren van veel ingrijpender aard hebben dan het doorbreken van het landelijk karakter De behoefte aan „aangepaste wonin gen" schijnt kennelijk niet zo groot te zijn als burgemeester en wethou ders doen voorkomen Want de 45% geplande drie- en vierkamerwoningen zijn toch geen „aangepaste" woningen, die aan extra ruimte voor hobbykamer e.d. tegemoetkomen? Bovendien is de conclusie gewettigd, dat deze drie- en vierkamerwoningen voornamelijk in de sector „sociale wo ningbouw" zullen worden gerealiseerd (zie figuur 1 op pagina 20 van de „po pulaire versie"). En dan nog wel in die mate, dat vrijwel deze gehele „so ciale woningbouw" zal bestaan uit drie- en/of vierkamerwoningen. In het algemeen zijn drie-kamerwo ningen slechts acceptabel voor alleen staanden en echtparen op leeftijd zon der kinderen. Het Gereformeerd Poli tiek Verbond Leusden acht het nood zakelijk, dat de voorgestelde verdeling in woningtypes wordt gewijzgd, waarbij tevens - ten behoeve van grote gezin nen - meer nadruk zal moeten vallen op de bouw van zes- en meerkamerwo- ningen. VERKEERSVOORZIENINGEN EN OPENBAAR VERVOER Met stijgende verwondering heeft het Gereformeerd Politiek Verbond Leus den zich gebogen over de wegen, die het college van burgemeester en wet houders in Leusden wil laten aanleg gen. Het heeft zich met verbazing afgevraagd, of het college van b en w kennis heeft genomen van het stre ven van ieder stadsbestuur om binnen de woonwijken zoveel mogelijk het doorgaande verkeer te weren ten be hoeve van de verkeersveiligheid van het woonverkeer tussen de verschil lende woonwijken, voetgangersverkeer inbegrepen Het heelt zich eveneens afgevraagd of het college van b en w kennis heeft genomen, van de in iedere stad van enige betekenis, ten behoe ve van het ontlasten van het doorgaan de verkeer, aangelegde rondwegen. Het Gereformeerd Politiek Leusden is van oordeel dat thans de mogelijk heid nog aanwezig is om een rond weg aan te leggen, die al het doorgaan de verkeer buiten de woonwijken houdt en de inwoners van Leusden de gele genheid geeft eveneens van deze rond weg gebruik te maken om zich van de woning naar hun werkgebied te bege ven Hiertoe zou gebruik gemaakt kun nen worden van de Zuiderinslag, die via de S10 een aansluiting op Rijks weg 28 kan ontvangen, doorloopt naar het Valleikanaal, daar naar het noor den afdraait om via de T10 eveneens weer op de Rijksweg 28 uit te komen Zowel Leusden/Zuid, als een toekom stige uitbreiding naar het zuiden, even tueel zelfs een uitbreiding naar het oosten - indien te eniger tijd mocht blijken dat dit onvermijdelijk is - zouden op deze weg aansluitingen kun nen krijgen Het zou in deze opzet aanbeveling verdienen, het karakter van „autoweg", zoals voor de Noorderinslag voor de automobilist sterk wordt gesuggereerd door o.a. het gebruik van natrium- verlichting, zoveel mogelijk weg te ne men Het zou zelfs aanbeveling verdie nen voor deze dan slechts lokale we gen éénrichtingsverkeer in te stellen, waardoor men bij voorkeur zal probe ren zo spoedig mogelijk bij de rondweg te komen om van deze rondweg zoveel mogelijk gebruik te maken Wat het openbaar vervoer betreft spreekt het Gereformeerd Politiek Verbond Leusden haar teleurstelling uit, dat het college van burgemeester en wethouders - ondanks vele jaren van voorbereiding - ook nu nog niet met concrete plannen komen, doch zich verliezen in het opsommen van allerlei mogelijkheden, die in de toekomst wel licht gerealiseerd zouden kunnen wor den Reeds nu is het een onaanvaardbarz situatie dat een uurdienst met Amers foort de enige mogelijkheid van open baar vervoer is. waar de bevolking van Leusden gebruik van kan maken Van belang is het hierbij de vermelden, dat Leusden niet alleen wat ziekenhuizen e.d maar eveneens wat de winkelvoor zieningen en culturele mogelijkheden op Amersfoort is aangewezen, terwijl voor het voortgezet onderwijs Amersfoort de enige plaats is in de naaste omge ving, waar dit onderwijs kan worden gevolgd Het Gereformeerd Politiek Verbond Leusden doet een dringend beroep op het college van burgemeester en wethou ders reeds nu de verbindingen van het openbaar vervoer met Amersfoort te doen uitbreiden. ONDERWIJS EN KERKEN De aangevoerde argumentatie tot het stichten van „lokalencombinaties'acht het Gereformeerd Politiek Verbond al lerminst overtuigend Op grond van art 77 der Lagere Onderwijswet kan het bestuur van een bijzondere school zelfstandig beschikken over haar gebouw en de daarbij behorende terrei nen De door burgemeester en wet houders ingevoegde woorden op pagina 41 ..betaald uit gemeenschapsgelden" wekt slechts misverstanden in dit ver band en is niet functioneel Ook een gemeentehuis wordt uit gemeenschap- gelden gebouwd, doch het gemeente bestuur zal de raadszaal of de trouw zaal daarom niet ter beschikking stel len voor de aktiviteiten van enige ïn- stuifavond van een jeugdvereniging. Hetzelfde geldt voor de kerken. Het stemt tot nadenken, wanneer burge meester en wethouders stellen dat de kerken bereid zullen moeten worden gevonden tot vormen van samenwer king, om kerkgebouwen te laten inpas sen in een breder opgezet sociaal- kultureel-centrum Kerken zullen van burgemeester en wethouders op ver zoek gronden moeten kunnen aankopen, om kerkgebouwen te plaatsen, zonder dat door het college van burgemeester en wethouders direct of indirect drang zal worden uitgeoefend om deze ge bouwen ter beschikking te stellen voor breder opgezette sociaal-kulturele doeleinden," aldus de nota. LEUSDEN - Op woensdagavond 31 oktober j.l. kwamen leden en sympa thisanten van de AR Kiesvereniging Leusden bijeen voor een ledenverga dering in restaurant Nieuw Leusden. Nadat de voorzitter de vergadering met gebed had geopend, sprak hij een kort welkomstwoord uit Daarna kwamen de gebruikelijke huishoudelijke en financiële zaken aan de orde. Bij bespreking van de financiële si tuatie bleek de invoering van een lan delijk centraal inningssysteem met be hulp van accept-girokaarten goed te voldoen Vervolgens kwamen de belangrijke zaken zoals mogelijke samenwerking met andere politieke partijen - gezien de komende gemeenteraadsverkiezin gen - en de uitbreidingsplannen van de gemeente Leusden ter sprake Ten aanzien van het eerste onder werp zegden enige leden toe op korte termijn de mogelijkheden hiervan na te gaan en de nodige contacten te leg gen. Ten aanzien van de uitbreidings plannen met betrekking tot de 2e fase was de vergadering van oordeel, dat de uitbreidingsplannen van de gemeente, met name die ten oosten van het val leikanaal in dit stadium te ambitieus zijn, mede gezien in 't licht van de laatste cijfers inzake de bevolkings toename Verder miste men gegevens met betrekking tot de omvang van de 3e fase Bezorgdheid werd uitgesproken over de plaatselijke werkgelegenheid en het woningbeleid Dat aan kerkbouw weinig of geen aan dacht is besteed bleek uiteraard veel weerstanden op te roepen Onder dank voor de inbreng van de aanwezigen sloot de voorzitter de ver gadering. Weekend: 10 en 11 november. LEUSDEN (Alleen voor spoedgevallen) Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom. Binkhorst, en Lantink zal a s weekend waar nemen dr. Den Toom, Maria Stuart- laan 5, Leusden/Z tel. 03490-18881. Dienst van vrijdagavond 18 00 tot maandagmorgen 8.00 uur De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Van Dignum, Walter van Amersfoortstraat 36, Achter veld. tel 03425-333 Openingstijden apotheek Leusden: werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20.00 uur In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben, zaterdag en zondag van 14 tot 14 30 uur en van 17.30 tot 18 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten Lierenarts M J S C Tijmensen. (Voor kleine huisdieren) v. B v Oosterhoutlaan 40, Leusden-Z tel 03490-10761 Dierenartsenpraktijk Amersfoort autom. antwoordapparaat met ver melding welke arts dienst heeft. Tel 03490-21827

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5