Grandioze Sint Nicolaasactie in Eigenlijk is het altijd feest als er weer een Leusdenaar ontdekt, dat de Leusder Krant hem iets heeft te zeggen.- met dit jaar een enorm aantal zeer originele prijzen, die Sint Nicolaas zelf komt uitreiken op woensdagmiddag 5 dec.in het bijzijn van de jeugd van Leusden-(Z.) li Onderstaande foto's zijn allen door midden gedeeld. Deze winkeliers zijn tevens deelnemers aan deze actie Zo doet u aan de actie mee van puzzelen en raden. een vierkleuren balpen gratis. 2 draagb. zwart-wit T.V.'s 30 stuks roomboter banketletters met amandelspijs 30 stuks prachtige fruitmandjes 30 stuks grote slagersworsten 20 stuks braadkuikens 15 stuks Edammers Deelnemers St. Nicolaas actie DE MAN UIT CHICAGO j U ontvangt bij elke bestede f 5,- bij de deelnemende winkeliers (zie onderstaande foto's) een zakje met een deel van een foto van de deelnemers. Deze foto-delen zijn een heel aardige puzzel die u volledig moet sparen en dan op moet plakken op formulieren die bij de deelnemers verkrijgbaar zijn. Als u alle puzzelstukjes bij elkaar hebt opgeplakt moet u nog gaan raden naar het gezamenlijk gewicht van de deelnemende winkeliers, ook dit gewicht gaat u op uw formulier met foto's invullen. Uw formulieren kunt u bij elke deelnemende winkelier inleveren en u kunt net zoveel inleveren als u zelf maar wilt. Voor de winnaars die alle foto's compleet hebben ingeleverd en het juiste gewicht hebben geraden (of zo dicht mogelijk daarbij) zijn als prijzen beschikbaar: (~GHD~ J f In totaal 127 prachtige prijzen die St. Nicolaas op woensdag n.m. 5 december zelf komt uitreiken aan de winnaars in de showroom van Garage Buitenhuis. Ook de jeugd van Leusden-(Z). wordt daar verwacht voor een echt St. Nicolaasfeest. v. d. Beek Brood en banketbakkerij Buitenhuis Garage Hava Doe-het-Zelf Hienekamp Rijdende winkels Hols Groente en fruit Luitjens Supermarkt Osnabrugge Rijwielen en bromfietsen Rabo bank Alle bankzaken Schakel Slagerij Sikking Schoenenhuis Terpstra Manufacturen Valkengoed Dameskapsalon Verhagen Cafetaria v. d. Weide Café Restaurant „De Mof" DONDERDAG 15 NOVEMBER 1973 Om dat nu eens EXTRA te accentueren, ontvangt iedere nieuwe abonnee niet alleen de krant GRATIS t/m 31 december 1973, maar krijgt bovendien WACHT NIET TE LANG. Doe zoals zoveel anderen voor u hebben gedaan: Vul de bon in, doe hem in een ongefrankeerde enveloppe (de postzegel betalen wij) en stuur 'm naar: Administratie Leusder Krant Antwoordnummer 211 LEUSDEN/CENTRUM JA, ook ik wil elke week de Leusder Krant van u ontvangen voor f 18,- per jaar of f 4,75 per kwartaal. Mijn naam is: Adres: Plaats: Gironr.: Ik krijg de krant t/m 31 december 1973 gratis. En ontvang als attentie een vierkleuren balpen. Handtekening: geschreven door I. Lodewijl I -41- ,,Nee maar, mr. Colverton.. wie ik nu toch verwacht had, u zeker niet!" ,,Als 't een onaangename verrassing is, maak ik meteen rechtsomkeert", hoorde ze een lachende stem met een Amerikaans accent zeggen ,,U vist, mr. Colverton", beschul digde Riek, ,,maar u krijgt van mij geen complimenten te horen Maar een kop mee Kuni u altijd krijgen, ik heb juist een vriendin op bezoek, als dat geen bezwaar is ,,Voor mij niet", was het antwoord, ,,nu ik zal het maar wagen Een ogenblik later stapte de rijzige gestalte van de Amerikaan de kamer binnen. Corrie rees op, een weinig ver ward, want ze begreep dat de aanwezig heid van de Amerikaanse journalist de situatie niet gemakkelijker zou maken. Maar Colverton scheen van haar verwarring niets te bemerken, dronk zijn thee, hield een luchtige conversa tie gaande, toen hij zich plotseling re aliseerde, dat er iets gedwongends in de sfeer van de kamer hing Riek con verseerde zo vlot mogelijk, maar Cor rie zweeg bijna geheel en soms viel er een onaangename pauze in het gesprek. ,,Neem me niet kwalijk, maar ik stoor toch niet?" vroeg hij plots met de hem eigen vrijmoedigheid. ,,Als jullie dingen te bespreken hebben, waarbij ik teveel ben. ,,Nee, nee", haastte Riek zich te verklaren. Maar Corrie viel haar 111 de rede ,.U stoort niet, mr. Colverton. Maar er zijn inderdaad dingen, die we zoeven hebben besproken die verre van prettig zijn Het merkwaardige is, dat ik me voortdurend zit af te vragen, of het goed zou zijn, wanneer we u daar deel genoot van maken, of dat de moeilijk heden zich daardoor nog zouden ver meerderen" Colverton keek haar aan en ontdekte nu ook. dat Corne's grote blauwe ogen niet zo vrolijk stonden, ja, dat het er zelfs naar uitzag dat ze gehuild had. En ook Riek keek ernstiger dan anders. Juffrouw", zei hij tot Corrie, ,,ik weet natuurlijk niet, waarover u het heeft. Maar in het algemeen wil ik dit wel zeggen, wanneer ik u in enig op zicht en ook juffrouw De Ruiter, aan wie ik wel enige verplichtingen heb - Riek schudde afkeurend, glimlachend het hoofd - van dienst kan zijn, dan kunt u op mij rekenen en ten volle vertrou wen Ik zou u raden: spreek op Drie weten meer dan twee Misschien zit u voor een muur waar ik nog een gaatje in zie' Corrie begon, eerst weifelend, dan al vlotter het hele verhaal in geuren en kleuren te vertellen, maar bemerkte tot haar verwondering, dat de Ameri kaan met een onbewogen gezicht aan zijn sigaret bleef trekken en geen spoor van verbazing vertoonde ,,Ja, ja", zei hij toen zij haar verhaal beëindigd had, ,,dat klopt allemaal wel Dat Clarenbough de echte Clarenbough niet was, wist ik zodra ik hem gezien had. Want ik kom uit Chicago en daar is de echte mr. Clarenbough genoeg zaam bekend Ik probeerde hem ook te interviewen, met het plan hem het vuur eens nader aan de schenen te leggen" ,.0 ja", riep Corrie uit, ,,dat was die middag, toen ik ,,Toen u me zo keurig afscheepte! Ja, ja, dat was alle bewondering waard' lachte de Amerikaan. ,,Nu begrijp ik dat hij niets voelde voor een interview'" ,,Ja, dat is nu zo duidelijk als glas. En nu was ik van plan de laatste dag, want vanavond neemt hij afscheid, eens met hem te gaan praten en te horen hoe ver hij deze comedie wilde uitstrek ken. U begrijpt, dat ik stomverbaasd was in m n hotel te Kwardam al te ho ren dat hij was afgereisd. HierinMeel- dam werd me dat bevestigd Ik meende direkt naar de burgemeester, uw vader te gaan om de bevestiging uit zijn mond te verkrijgen, maar ik bedacht me en ging eerst naar Riek juffrouw De Ruiter", verbeterde hij haastig met een kwasi berouwvolle blik naar het meis je, dat de schouders optrok en hem aan zag. als was hij een hopeloos geval ,,Ik zelf", vertelde ze, „weet het pas sinds een kwartier" Heeft de burgemeester het dan nog niet meegedeeld?" ..Vader weet het nog niet veel lan ger", fluisterde Corrie, ..ikhebzolang mogelijk gewacht, al maar hopend, dat De Gooyer nog zou slagen de zaak op te helderen ,,Ja, ja", peinsde de Amerikaan hardop. ,,daar zitten jullie lelijk in, mensen. Hoe kwam De Gooyer in vre desnaam op dat idee?" Corrie vertelde hem wat ze aan Riek had meegedeeld. ,7Hm", knikte de Amerikaan, „klinkt aannemelijk. Trouwens, naar wat ik var die man gezien heb, maakt hij niet de indruk van een oplichter of een kwa jongensachtige grapjas Die Jonge- jans. leek me intussen ook helemaal geen kwaje kerel, de manier waarop hij de zaak opknapte vond ik zelfs grandi oos en dat hij op dat denkbeeld kwam, pleit voor zijn fantasie en durf Dat hij het er zo lelijk bij heeft laten zitten. tja, ik kan me voorstellen, dat hij die bewuste avond zodanig in de rats en onder de olie zat, dat hij niet meer wist wat hij deed!" Hij keek Riek aan en bemerkte tot zijn genoegen, dat die jongedame hem bemoedigend toeknikte ,,U heeft wel een milde kijk op het geval, mr. Colverton", zei ze. „Dat valt me honderd procent mee Ik had eerlijk gezegd niet zoveel begrip voor de situatie bij u verwacht" „Waarom niet?" „Wel, ik dacht dat u zich als Ameri kaan veel meer gekrenkt zou voelen door dit bedrog, waarmee toch de goede naam, de reputatie, van een van uw stad- en landgenoten mee gemoeid is".

Leusder Krant | 1973 | | pagina 16