Icholencomplex Groenhorst officieel in ebruik genomen „Leusdenaar, zeg het maar" Nieuwe biljartzaal geopend Culdoto brengt op zaterdag a.s. het blijspel „En ik dan GROTERE FREKWENTIE VAD-BUS OP ZONDAG? OPENING OPENBARE KLEUTER SCHOOL Vrieskist en half varken als eerste prijs in Achterveld WD GAAT ENQUETE HOUDEN: Tegen brug gereden vervolg van de voorpagina zegen mag worden - tot een voor beeld Dit kan onzes inziens alleen door wederzijds begrip en vertrouwen, door waardering van eikaars inspan ning, maar bovenal door de wil 0111 samen te willen werken De opvoeding en opleiding van onze kinderen eisen een verstandige en waardige aanpak Als een ieder voor zich en wij ons allen tesamen voortdurend voorhouden het gebod, gebeiteld op de gevelsteen van deze school dan moet het lukken, dan is er perspectief' De school is werkelijk een staaltje van bouwtechnisch vernuft en is een turn-key "-ontwikkeling van Sleutel- bouw b v uit Gorinchem in samen werking met architektenbureau Multi- ontwerp b v uit Rotterdam en Muys de Winter's Bouw- en Aannemings bedrijf te Rotterdam De architekt K M G van der Par heeft de organisatie van de plattegrond van deze school zo gebouwd, dat er een minimum aan verkeersruimte is, zodat er voor onderwijskundige doeleinden zoveel mogelijk nuttig bruikbaar vloer oppervlak ter beschikking staat. De kleuterschool heeft een geheel eigen organisatie, maar door de koppeling aan het handvaardigheidsgedeelte van de aula is er toch een mogelijkheid om in bijzondere gevallen van een vergrote ruimte gebruik te maken. De aula ïszo gesitueerd dat overlast van het interne verkeer tot een minimum beperkt wordt Daarnaast is er voor de eerste en tweede klassen een eigen speelwerk- hal van 50 vierkante meter De lokalen zijn zoveel mogelijk vierkant gebouwd, om een grotere intimiteit te bereiken. Hierdoor wordt ook de indeelbaarheid van de lokalen op verschillende manie ren mogelijk De basis van het ontwerp van de school is dat door een gekom- promiteerde vorm, zowel ekonomisch als aangepast aan de eisen van het kind, het onderwijs en het kind zo goed mogelijk tot hun recht komen De school is binnen één jaar gebouwd; men begon op 15 februari 1973 Naast de ingang heeft men in de muur gegra veerd een tekst uit Micha 6 8 ..Niet anders dan recht te doen In de hal bij de ingang hangt ook een grote bronzen klok, in bruikleen afgestaan door het gemeentebestuur van Leusden. Leusden heeft een prachtig scholen complex gekregen waar de inwoners en vooral de kinderen van Leusden bijzon der trots op mogen zijn, niet alleen wat betreft de moderne vormgeving van het gebouw, maar niet minder om de vooruitstrevende opzet van deze school: een kleuter- en lagere school in één gebouw. (Van de redaktie) LEUSDEN - De Veluwse Auto Dienst heeft vorige week ï.v.m. de autovrije zondag getracht haar frekwentie op de lijndienst Amersfoort-Nunspeet (via Leus- den-Centrum en Achterveld) op zondag op te voeren tot een één uursdienst. Dit is echter niet gelukt. De rijksverkeersinspek- tie gaf hiervoor geen tostemming. Op het moment dat deze krant persklaar wordt gemaakt is de VAD opnieuw in onderhandeling met de rijksverkeersinspektie om een één-uursdienst voor de komende zondag ingevoerd te krijgen Wanneer de VAD hierin werkelijk slaagt, zal dit op ver schillende manieren aan de be volking kenbaar worden gemaakt (onder meer via de Leusdense winkeliers). ACHTERVELD - De Achter- veldse toneelvereniging „Cul doto" brengt op zaterdag 17 no vember a.s. het blijspel ,,En ik dan?" van Annie M. G Schmidt. Voor de Achterveldse liefhebbers van amateur en toneel - en dat zijn er gelukkig nog velen - weer een prachtkans om hun hart in eigen woonplaats op te halen. En dat het een opvoering wordt op goed niveau, daar staat de naam „Culdoto" borg voor. De regie berust bij Wout Bakkenes, een regisseur die zijn sporen bij het amateurtoneel ruim schoots heeft verdiend. De driedelige komedie speelt zich af op het kantoor van de Stichting Nieuw Positief. Een jongeman, werkzaam bij de Be weging, heeft een beetje in de boeken geknoeid. Zijn moeder, een dartele vrouw, dringt binnen om de fraude te helpen voor komen Hierdoor ontstaan de grootste verwarringen en dol komische situaties. Een komedie dat louter om het amusement is geschreven en toch vele goede kwaliteiten bezit Rolverdeling. Nora Reuling. Mien van Dalen Marius Vos. Henk Smit Juffrouw Bats Clara van de Span Han Reuling: Gerard Berkhout Lotje Nahuys Anneke Boelsma Souflleur Henk Schouten Regisseur: Wout Bakkenes De uitvoering wordt gegeven in ,,Ons Gebouwaanvang 20.00 uur Vanaf 19 30 uur zijn kaarten verkrijgbaar aan de zaal. ACHTERVELD - Op vrijdag 16 no vember a.s. 16.00 uur zal de Openbare Kleuterschool aan de Kerkdijk te Ach terveld door b. en w. van de Gemeente Leusden officieel geopend worden. Na deze officiële opening zal er een re ceptie zijn waarbij voor geïnteresseer den de mogelijkheid bestaat een kijkje te nemen in het lokaal waar de kleuters iedere dag opnieuw veel plezier be leven. Van 10.00 tot 12.00 uur op deze openingsdag is er een speciale kleuter- les waarbij een 20-tal bejaarden van „Huize St Jozef" zijn uitgenodigd. De Openbare Kleuterschool te Ach terveld. zoals de school officieel heet, zal op deze openingsdag een andere naam krijgen. Een naam die beter past bij de kleine mensjes die er hun dagen met plezier en enthousiasme door brengen. De school „draait" overigens vanaf eind augustus Maar de Ouder- commissie onder voorzitterschap van de heer A. W. Dersjant heeft gemeend toch een officiële opening te moeten doen plaatsvinden Want de komst van een nieuwe school is echt niet zo normaal en doodgewoon als het soms wel lijkt. Daar kunnen de initiatief nemers over meepraten Zij hopen dat allen die erbij betrokken zijn ge weest op deze openingsdag hun vol doening over het tot stand gebrachte nog eens onderstreept zullen zien. (Van de redaktie) ACHTERVELD - De Achterveldse middenstandsvereniging houdt ook dit jaar weer een grote Sint Nikolaas- aktie. De eerste prijs is een diep- vrieskist ter waarde van f 500.-- en een half varken ter waarde van f 200.-- Tweede prijs een wandklok van f 300.-- Derde prijs levensmid delen ter waarde van f150,-. Verder vele prijzen van f25,-, f 10,- en f5,- in waardebonnen. In samenwerking met de oudercomité's en leraren wordt dit jaar de kindermiddag voor lagere scholen in schoolverband gehouden en wel op 4 december a.s. De winkels zijn 's avonds ook geopend op 29 en 30 nov. en op 3 en 4 december tot 9 uur. Voor iedere bestede gulden ontvangt men bij de Achterveldse win keliers die aan deze aktie deelnemen een bon, waarop men bovenstaande prijzen kan winnen. LdERDAG 15 NOVEMBER 1973 LEUSDER KRANT Toen de deur eenmaal open was egen alle gasten een brochure uitge- ikt, door de leerlingen van de school, tdaarin de verschillende „zegjes", laan door verschillende personen. LEUSDEN/C - Dinsdagmiddag werd de nieuwe wijk „Groenhouten" in usden/C - het scholencomplex ;roenhorst' geopend De opening pj in het bijzijn van burgemeester, •houder en genodigden, verricht ?r de 89-jarige heer H de Kruif te landbouwer was het die zijn ;fld beschikbaar stelde (verkocht) 1 de bouw van de school mogelijk maken Daarom was hem gevraagd I lint door te knippen en de sleutel 1 ie draaien Voordat de opening its vond, waren de genodigden bij aar gekomen in een klas van de uterschool „Klein Groenhorst" jr vertelde schoolleider J van der iilen dat men geen toespraken ging jden. maar direct tot opening over igaan [oen de deur van de nieuwe school imaal open was, kreeg het bezoek a enkele leerlingen van de school a brochure, waarin alle personen nets te zeggen hadden, hun woordje Men gedaan Hierbij was onder ser de wethouder van onderwijs van gemeente Leusden, de heer W. A a Zandbrink, de inspecteur van het uteronderwijs de heer A E. van den, de heer J. van der Meulen de hoofdleidster M van der Veer Wethouder Zandbrink schreef onder fer dat het idee om de toespraken schrift te stellen borg staat voor thans heersende ongedwongen sfeer, etgeen de onderlinge contacten zeer Ier zal bevorderen". Verder schreef hij: (et de totstandkoming van dit ge- 1* is in Leusden de eerste stap iet van één schoolgebouw, waarin vel kleuter- als basisonderwijs zal rden gegeven. Hierdoor is een be- grijke bijdrage geleverd in een tuwe ontwikkelingsvorm ten behoeve shet onderwijs. Ik wens leerlingen, iers. leerkrachten en bestuur de icht om optimaal van het gebouw kunnen profiteren. Dit te meer, ar bij de totstandkoming is afge- ipt van een traditionele bouw van 0 gang, waaraan de klasselokalen. ;mede daardoor verkregen gemeen- happelijke ruimte biedt u de kans school optimaal te benutten, waar- j mijn gedachten ook uitgaan naar ngebruik buiten schoolverband dit verband mag dan ook niet lermeld blijven, dat dit schoolge- bouw het eerste is wat tpt stand isgekomen dooi inschakeling van een plaatselijk bouwteam, waarin zo wel de besturen der bijzondere scho len als het gemeentebestuur is ver tegenwoordigd en waarin ook de on derwijscommissie een grote inbreng heeft gehad Tot slot doet het mij, als Wethouder van Onderwijs, deugd dat de scholen reeds in gebruik kunnen worden ge nomen voordat de woningen in deze wijk gereed zijn Dit keer loopt het onderwijs voor" Namens het bestuur van de school schreef de heer J. Schneider Bij de ingebruikname van deze nieuwe school vragen wij ons at: wat zal de toekomst brengen.' Doordat het bestuur sinds augustus 1973 ui de Groenhorstschool al ver gadert. mochten wij dit nieuwe ge bouw bewonderen De heer De Kruif was uitgenodigd het lint door te knippen en de sleutel om te draaien om op deze manier de school officieel te openen. (Van de redaktie) GEMEENTE LEUSDEN - De Volkspartij voor Vrijheid enDemokra- tie afdeling Leusden wil méér weten over wat er onder haar kiezers en potentiële kiezers leeft. En dat niet alleen: ook de mening van anderen vindt zij zo uitermate belangrijk dat deze partij in de gemeente Leusden (mede met het oog op de komende verkiezingen) een represen tatieve steekproef gaat houden. In Leusden/centrum, Leusden/zuid, Achterveld en Stoutenburg zullen in de periode tussen 15 en 23 november a.s. zo'n dertig enqueteurs op pad gaan om 150 woningen in de gemeente een bezoek te brengen. Aan personen boven 18 jaar, zullen vragen worden voorgelegd over cultuur en recreatie, onderwijs, verkeer, woningbouw, gemeentelijke belastingen en het gemeentelijke bestuurlijke apparaat. Uiteraard zal de problematiek rond de tweede fase van het struktuurplan Leusden-Hamersveld in deze vraagstelling ook een niet onbelangrijke rol spelen. De uitkomsten van dit onderzoek zijn voor de VVD belangrijk, maar uiteraard ook voor andere politieke partijen. Vooral ten aanzien van de komende verkiezingen en ook in verband met de tweede fase-plannen is het voor iedere politieke partij belangrijk te weten wat er onder de bevolking van de gemeente Leusden leeft en wat de wensen en klachten zijn. Omdat het onderzoek zich niet alleen over de hele gemeente uitstrekt, maar ook over de verschillende woonwijken zal worden verdeeld, kunnen ook wijk- problemen en wensen naar voren komen door dit onderzoek. Het idee voor deze enquête is afkomstig van de propaganda-com- missie der VVD afdeling Leusden, bestaande uit de heren B. W. Peddemors (voorzitter), R. Moonincx, J. Klunder Nijland, P Lodewijks en namens het bestuur: A. J de Wijze Animator is de heer P. Lodewijks, die de algehele leiding zal hebben, terwijl de heer Klunder Nijland de zorg heeft voor de enqueteurs. De VVD-propaganda-commissie wil er nog wel nadrukkelijk op wijzen, dat het onderzoek strikt neutraal zal worden uitgevoerd. De uitkomsten van de enquête, die onder het motto: „Leudenaar, zeg bet maar" van start zal gaan, zullen waarschijnlijk na 26 november, althans wat de eerste gegevens betreft, bekend kunnen worden gemaakt Vanaf vandaag kunt u ook een enqueteur aan uw deur verwachten. Het kan alleen maar nuttig zijn hem te ontvangen en zo goed mogelijk te antwoorden op de vragen die hij u zal stellen ACHTERVELD - Vrijdag 9 novem ber vond een eenzijdig ongeval plaats bij het bruggetje over de zogenaamde Modderbeek tussen Leusden en Ach terveld De bestuurder van een per sonenauto, de heer J F. van E uit Achterveld, reed over de Koningin Julianaweg in de richting van Leus- den/C'entrum. Vlak voor het genoem de bruggetje raakte hij door onbeken de oorzaak verzeild in de rechterweg- berm Hij verloor de controle over het stuur en reed frontaal tegen de brug aan De brug werd zwaar bescha digd. De auto was total loss Hebt u iets te verkopen9 Plaats een LEUSDERHEITJE' De ruim 200 belangstellenden hebben ter afsluiting van de openingsplechtig heid kunnen genieten van een prachtige demonstratie biljarten. Onder leiding van arbiter B Gerritse werd een wed strijd 38/2 ankerkader gespeeld tussen hoofdklasser E Veer uitNijkerkerveen (lid van het Nijkerkse Princesse) en de heer Ben Leek uit Obdam Het werd een boeiende en spannende wedstrijd, voorafgegaan door deskundig commen taar, ten behoeve van de ongetwijfeld aanwezige leken, door de arbiter. Commentaar van de heer Korzelius. „Dat is nu pas een goede propaganda voor de biljartsport. Een grandioze wedstrijd!" En dat was het! Ademloos volgde het publiek de verrichtingen van de beide spelers De wedstrijd werd tenslotte gewonnen door Ben Leek met 300 tegen 285 caramboles van de heer Veer. De ruime en funktionele opzet zijn zeer opvallend De modernë outillage en mogelijkheden voor het geven van modern onderwijs wekken grote ver wachtingen Binnen 1 a 2 jaar zal de personeels bezetting op volle sterkte zijn (6 pers.) De wijk Groenhouten zal dan nagenoeg zijn volgebouwd, terwijl de huidige relatief grote 5e en 6e klassen inmiddels van school zijn, en een gelijkmatiger klasbezetting van eigen wijk leerlingen bereikt kan worden Als deze prognose gerealiseerd wordt zal de situatie ontstaan met bijna alle voorwaarden, die nodig zijn voor het geven van optimaal onderwijs Dit eist een grote verantwoordelijk heid in de opvatting van taken en plichten in zaken van beheer en be leid en dat niet alleen van het hoofd der school en zijn medewerkers, of van het bestuur, doch ook van de leden en de ouders Waarom ook de leden Ouders? In de laatste jaren worden ideeen ontwikkeld over inspraak en mede zeggenschap, die in sommige situ aties trieste gevolgen hebben gehad, die niemand had gewild Het mee denken van ouders was er ontaard in ongebreidelde bemoeizucht Met te hoog gestelde eisen tav. de in dividualisering van het onderwijs, liep men er het schoolpersoneel te veel voor de voeten. Binnen onze vereniging is deze ont wikkeling tijdig gesignaleerd. Het be stuur lanceerde daarop de gedachte „De school terug naar de ouders" Direkte gevolgen hiervan waren ener zijds dat enige veranderingen werden ingevoerd op beheers- en bestuurs niveau, terwijl anderzijds een nieuw reglement voor de oudercommissies ontworpen werd. Binnenkort wordt dit reglement aan de ledenvergadering voorgelegd ter goedkeuring. Maar Een goed reglement is wel voor waarde doch geen garantie voor suc cesvol funktioneren. Daarom spreken wij bij deze ingebruikname de wens uit, dat dit kostbare bezit tot een ze met een gerust hart gasten kunnen ontvangen, die wellicht met ietwat „af gunstige" blik in hun ogen het fraaie tafereel in ogenschouw zullen nemen, maar met extra veel plezier gebruik zullen maken van de tafels, waaronder de prachtige match-tafel, allen geleverd door de firma Rootheart uit Tilburg De jeugdleden van de biljartver eniging oefenen iedere woensdagavond, terwijl de ouderen 's maandags en donderdags oefenen en instruktie ont vangen. In de entree-hal hangt een door A. J. Beekman vervaardigde schildering van biljarters uit het stenen tijdperk: met knotsen en stenen ballen werd toen het spel gespaeld. Er is heel veel ver anderd, uiteraard. De biljartvereniging Leusden hielp daarbij enthousiast en spontaan een handje. De Batavieren van toen zullen bij het betreden van de nieuwe biljartzaal moeite hebben zich aan te passen, maar ook zij zullen het met ons eens zijn als we stellen, dat Leusden trots mag zijn op zijn biljart vereniging en diens nieuwe zaal. Ter gelegenheid van de opening ont ving de biljartvereniging tal van ge schenken. Onder meer een vaan. aan geboden door de heer Alberda uit Nij megen van de Kader- en Jeugdvorming der KNBB, van het distnkt Amsterdam drie super Aramith-ballen, verschil lende bloemstukken etc etc. Kortom het werd een fijn feest voor de Leusdense biljarters, die nu een onderkomen hebben gekregen, waar Het bestuur van de Biljartvereniging FOTO'S: JANUS VISSER Leusden mocht vele gelukwensen in - - ontvangst nemen met de opening van haar prachtige biljartzaal jren kijkje in de nieuwe biljartzaal van Leusden. - - -I-u- _i_r _n_- pQj0 Janus VlSSer.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3