Zwemdiploma's uitgereikt Dames Impala yolleybal blijven winnen Thijs Noorderwier breekt clubrecord op de 200 meter rugslag Kapitein Rob: „Het dodende licht" KAPPIE EN DE JUNGLEMAN DE MAN UIT CHICAGO DONDERDAG 29 NOVEMBER iy/3 LtUSUtK KKANI LEUSDER KRANT-STRIP NUMMER 1: LEUSDER KRANT-STRIP NUMMER 2: -22- ..Kapitano," riep Rivaldi, .dit is Ro- drigo Rollando, de pleegzoon van het aapbeest Coca!" ,,Dat kunjewelzien," vond Kappie, met een blik op de forse gestalte, die een welgevormd ge bit ontblootte in een stralende tandpa- staglimlach. ,,Nee hij is niet echt pleegzoon van het aapbeest, maar in het verhaalvertelsel van de film na tuurlijk'" legde Rivaldi uit. ..Het aap beest heeft men als kartonnen baby kind gevonden en verzorgd en hij wees op de nagebouwde zuigeling, die Rolando in zijn knuist knelde ..En thans" vervolgde hijterwijl hij het broze wicht van de filmheld overnam. ..gaan wij het aapbeest haar pleegkind terugruilen voor een stuurmatroos!' Dat werd werkelijk hoog tijd. De moede- lijkerzorg van Coca begon de maat zo zeer te drukken, dat hij op punt stond een flauwte te krijgen en alleen nog maar bibberende kreetjes kon uitsto ten. Die piep - geluidjes schenen op het moederlijke dier een vertederende indruk te maken, want elke keer als de Maat ze weer liet horen, perste zij hem troostend tegen zich aan, met een dierlijke tederheid die de stuurman bijna kraakte ..Hierr. Coca! Mooie kartonnen zuigelingenkind" riepSin- gor Rivaldie op prijzende toon. terwijl hij het dier de namaak baby lokkend voor hield, die gaat Coca nu braaf- zoet terugruilen voor zeestuurman, wat"!" Maar Coca had veel liever een pop, die zij kon laten piepen en boven dien nog een baard droeg. En deze voorkeur drukte zij met kracht uit, die de laaste adem uit de beursge- troetelde stuurman.perste. De aap Coca voelde er niets voor om de Maat te ruilen voor de kartonnen baby-pop. die signor Rivaldie haar stond op te dringen. Het was niet eens een pop die ..marna" kon zeggen ter wijl de stuurman in haar moederlijke omhelsing een heel register van klaag lijke geluidjes liet horen wanneer zij hem met haar strelingen kneusde. Bo vendien had de Maat een zachte baard, waarin het dier naar hartelust graaide en plukte. Dus liet zij Rivaldie praten en snelde met de schreiende Tjeerd Duizendschoon in de armen gekneld, het woud in Op het strand heerste grote ontstemdheid over het zelf zuchtige gedrag van de moederaap Kappie stond mopperend op zijn snor te kauwen ..Deksels nog-aan-toe-." mompelde hij, ,,daar gaat mijn stuur! Hoe krijgen we die klont ja ooit weer uit de takels van die overgehaalde apenkop? Dat kan me nog een bult moeilijkheden geven!' Ook Signor Ri valdie voorzag moeilijkheden, zij het dan van een hele andere aard ..Weer een beeldscene van mijn draaililm verknoeiprutst!" kreet hij en zijn ge laat werd bij die woorden van een op vallend blauwe kleur, zoals men dat wel ziet op heel moderne schilderij en Daarbij stond hij te dansen als een ketel kokend water op het vuur, die op het punt van ontploffen staat. Deze driftige bewegingen bleven niet onopgemerkt Daar naderde reeds de filmparasiet en zijn assistent, de film camera in de aanslag en de hoe- denvoorraad gereed, om Rivaldi's driftbui in treffende beelden vastte leg gen .Dit wordt de mooiste scene van mijn film' voorspelde Parasito, blij aan zijn filmapparaat morrelend, ,.Let op. dit draait uit op z'n minstens drie vernielde hoeden'" Die voorspel ling kwam precies uit Het werd de mooiste driftbui, die ze ooit beleef den en er werden drie hoeden ver nield Het. was alleen jammer, dat Parasito slechts een onduidelijk beeld van het gebeurde overhield, omdat hij het was, die al op filmband was vastgelegd, toen Rivaldi loeiend zijn assistent door drie sombrero's heen- wrong. *24- ,,Bah! Nu heb ik niksniet over'" riep Rivaldi handenwringend, ..Caram- ba' Wat moet er nu van mijn draai- film worden? Mijn scheepschuit weg, mijn aapbeest wegontsnapt ..Mijn stuurman weg vulde Kappie knorrig aan, ,,en zonder die klont kom ik ja niet meer weg!" Rivaldi zag hem ontstemd aan Signor Capitano begon hij drei gend langzaam, terwijl hij een sidde rende vinger in de lucht priemde. I,jij bent toch de meesteropzichter van het beelddecor van mijn draai- film, wat? Dan had jij dus op dat aapdier moet oppassen en liet niet laten wegontsnappen! ,,Lig nu niet kinderachtig te knie- zebieteren, Rivaldi" vond Kappie, die een stapje achteruit deed, ,.er zit ja toch niks anders op, dan te wachten tot die sakkerse aap terugkomt' Daar om hoef je ja nog niet bij de pakken neer te zitten, jong! Er zal toch wel wat anders te draaien zijn in die drommelse film van jou?" Rivaldi's gelaat verhelderde en stra lend drukte hij Kappie's hand. ..Welk een voortreffelijke gedachte- inval!" brulde hij. ..Bravo, capitano, brravissimo! Wij kunnen beginstarten met een andere draaiopname' Wij kun nen aanvangstarten met de jungleman en het leeuwbeest.'" Onmiddellijk begon hij bedisselig om jungleman heen te draaien, wiens montere tandpastagrijns had plaatsge maakt voor een angstige uitdrukking. Ook Kappie voelde zich minder op zijn gemak. ,.Een leeuw. mompelde hij, ,,zou Rivaldi zo'n sakkers beest ook tot zijn decor rekenen? Een gorilla hoorde er volgens hem ook bij.. Het werk van een decor-opzichter begon een benauwende betekenis te krijgen!" LEUSDEN - Donderdag 22 novem ber kwam Impala uit tegen het Amers- foortse V.V.A. 2. In de eerste set wist Impala een kleine voorsprong op te bouwen door goed aanvallend te spe len. Vooral de smashes van Fenny Rijnfrank zorgden ervoor dat Impala deze voorsprong wist te handhaven. Impala gaf echter de aanval een paar maal cadeau door fout te serveren. Hierdoor kon V.V.A. inlopen. Er werd daardoor zenuwachtiger gespeeld, maar deze zenuwen werden snel be dwongen toen Impala de aanval terug kreeg. Impala vergrootte de kleine voorsprong van 11-8 tot 14-9. Opdat belangrijke moment werd er wederom verkeerd geserveerd. Gelukkig kreeg Impala de aanval terug doordat een zeer harde smash van Anneke Schoonbeek het V.V.A. team verblufte. Impala wist nu door te drukken naar 15-10. In de tweede set waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Het was de gehele set bijzonder spannend. Afwisselend namen de ploegen de leiding. Door deze spanning werd er door beide teams paniekerig gespeeld. Bij Impala vielen ei" nog wel eens gaten achter het blok e^i werd er op belangrijke momenten verkeerd geserveerd, zodat V.V.A kansen kreeg om de soms kleine voor sprong van Impala weer weg te nemen en gelijk te komen. Het werd in deze set dan ook 14-14. Maar het door supporters sterk aangemoedigde Im pala wist uiteindelijk deze set te win nen met 16-14. In de derde set bood het teleurge stelde V.V.A. team totaal geen tegen stand. Impala kon daardoor een voor sprong opbouwen van 8-1. Door harde smashes en door goed blokken kwamen de dames van V.V.A niet verder dan tot het scoren van 4 puntjes Het werd 15-4 voor Impala en hiermee een 3-0 over winning, een goed stimulans voor de Impala-dames om de zegenreeks van avond voort te zetten tegen het dames team van VIOS 4, wat, gezien de vorm waarin Impala thans verkeerd geen probleem behoeft te zijn, als de dames maar kalm blijven, ook tijdens moei lijke situaties Vanavond om half tien in de Sporthal aan de Boogschutter te Amersfoort. Verdere volleybalprogramma voor de komende week. Donderdag 29 november. Dames le klasse Impala - VIOS 4 aanvang 21.30 uur Dames 2e klasse Uni Cornus-Impala 2 aanvang 20.45 uur Heren 4e klasse Wilhelmina 4 - Impala 3 aanvang 19.00 uur Donderdag 6 december. Heren 2e klasse Impala 1 - Spirit 3 aanvang 21.15 uur Alle wedstrijden worden, zoals ge bruikelijk gespeeld in de sporthal aan de Boogschutter te Amersfoort. geschreven door T. Lodewijk -43- Omdat ik maar niet, net als die nagemaakte mr. Clarenbough me met een hals over kop in het avontuur stort Want Jim, nee, schud maar niet je hoofd, een avontuur is het toch. En voor jou ook Wat weet je van mij?" Genoeg". ,,En wat weet je van mijn werk?" ,,Dat je het goed en met toewijding en begrip zult doen. Daarbij heb ik in mijn werk een secretaresse nodig, waarmee ik goed kan opschieten, om dat ik aan haar veel moet overlaten. Clare was prima. Dat kun jij ook worden wat je werk betreft en wat je persoon aangaat.. Spaar me nu al die complimenten!" verzocht Riek blozend ,,Ik vind het een mooi voorstel, het trekt me aan. het trekt me buitengewoon aan, maar Jim, ik ben maar een onbeduidend meisje. Ik heb armoe gekend en hoop ze nooit meer te kennen. Ik durf geen al te grote risico's te lopen" ,.Nu goed", hernam Jim Colverton. ,,ik zal je zekerheid geven. Je accep teert de betrekking met een salaris van voorlopig 200 dollar per maand. Je krijgt, als we eenmaal in Amerika zijn een half jaar proeftijd Na dat half jaar kun jij zowel als ik, zonder opgaaf van redenen, de overeenkomst annule ren Ik geloof niet, dat ik het zal doen, maar jij zou het misschien willen. In dat geval betaal ik je een zodanig bedrag voor de kosten, die je hebt moeten maken, dat je in Amerika kunt blijven en op je gemak een ander baantje kunt zoeken, of de boot kunt nemen naar Holland terug. Je hebt dan een half jaar onschatbare ervaring op gedaan En wat je studie betreft, die kun je daargind voor een groot deel voortzetten. Of Nu. of? Is er nog een derde mo gelijkheid7" ,,Ja", Colvertons zekerheid nam zienderogen af. Hij trok zenuwachtig aan zijn sigaret, kruiste de benen over elkaar ,.Je kunt na een half jaar ook nog wat anders doen ,,En dat is?" ,,Met mij trouwen" Riek stond op uit haar stoel, keek hem met grote ogen aan. ,,Mr. Col- verton. wat bezielt u?" Blijf maar gerust Jim zeggen. Ik weet heel goed, wat mij bezielt, al van het eerste ogenblik dat ik je zag. Dat is een vrouw dacht ik. die qua helder verstand en zelfstandigheid niet onder behoeft te doen voor onze Amerikaan- sen, maar die daarenboven nog iets heeft, wat onze vrouwen missen, en wat me hier in Holland zo aantrekt, de hui selijkheid en de gezelligheid, het ver mogen om van een woning een thuis te maken Ik heb in m'ii leven nergens zo op mijn gemak gezeten als hiei indeze kamer, zonder c'ócWtails, zonder bril jante en gekunstelde conversatie waar de jonge vrouwen bij ons zo zeei mees ter in zijn. zonder de luxe en dat hypermoderne comfort waarmee wij gezegend zijn En ik heb me nog zelden ook innerlijk zo volkomen op m'n ge mak. zo vrij en genoeglijk gevoeld als bij jou Riek. ik kan niet op mijn knieen en met een bos bloemen om je hand vragen, maar al doe ik het wat nuchter en zakelijk, ik meen het van harte. Zou je het. na een half jaar proeftijd" niet aandurven?" ,,Jim je brengt me van de ene verbazing in de andere' ,,Durf je het aan met een arme journalist?" ,,Nou arm .Verkijk je niet op m'n uiterlijke welstand. Naar Hollandse begrippen is dat heel wat, in Amerika is de levens standaard zo hoog. daar ben ik maar een broodvecuter. We zullen misschien goede dagen hebben, we zullen er ook wel eens onderdoor moeten. Maar ik heb het gevoel, dat dit bij jou slechts bijzaak is. Vergis ik me daarin?" „Nee.. nee, dat is mij inderdaad geen hoofdzaak. Maar Alsmaar, maren", anders ben je zo doortastend, zeg eens eerlijk: geef je wat om me?" ,,Ja Jim, dat heb je wel gemerkt. Ik mag je graag, heel graag zelfs, maar -22- Wanneer Rob het anker laat vallen in de kleine baai, waar het kamp van Moller is gevestigd, verbaast hij zich er over, dat hier zo'n vertier heerst. Maar Moller is een groot zakenman jegt Jensen hem uit: de Eskimo's komen van heinde en verre om dierenhuiden te verkopen Wanneer de twee mannen de hut van Moller binnenkomen, zien zij duidelijk, dat de pelshandelaar weinig ingenomen is met dit onverwachte bezoek Zo, Jensen," zegt hij, ,,kom je weer eens hier neuzen?" Is er weer eens iemand bij je wezen klagen7 Nou, laat 't maar eens horen." ,,Je vergist je Moller zegt Jensen kalm, ,,ik kom alleen in formeren of jij iets afweet van twee Nederlanders, die al enige tijd vermist zijn. ,,Nu klaart het gezicht van Mo op. Aha, die Nederlanders! Ja, da«u weet hij van. Ze zijn hier geweest Waardeloze kerels," zegt hij ver achtelijk, 't waren van die geleer den En ik heb er niks aan kunne verdienen en daarvoor zit ik hie toch in deze uithoek van de wereld Ik heb ze ook nooit teruggezien niets van ze gehoord i e at -23- Wanneer Jensen en Rob teruglopen naar hun boot. ontmoet Jensen een oude bekende: de pelsjager Takula. Hij spreekt een beetje Engels en is blij Jensen weer eens te zien. Hij no digt beide mannen direct uit in zijn tent te komen om thee te drinken Ja. daar woont hij, in die tent en dat is zijn vrouw en daar zijn z' n kin deren ook. Rob deelt onmiddellijk cho colade uit, een lekkernij, waarmee Eskimo-kinderen niet dagelijks ver went worden ,,Heb jij wel eens iets gehoort over die twee Nederlandse geleerden, die hier indertijd zijn ge weest? vraagt Jensen Takula. Twee Nederlanders? Ja, daar weet Takula wel iets van af. Zeker, ze zijn hier enkele dagen geweest en toen verder getrokken. Enja, dat schiet Takula nu te binnen: hij heeft nog eens een verlaten kamp aan getroffen, er gens ver het binnenland in. Vermoe delijk is dat het kamp van die twee reizigers geweest Hij heeft het karnp doorzocht en. ..Maar kom mee,' nodigt hij zijn gasten nog eens uil; ,,Wij thee drinken in tent en ik verhaal doen van kisten en grote koffer met rollen." In zijn tent doet Takula het verdere verhaal. Het kamp was verlaten, maar hij vond er een paar kisten en een grote koffer en dat alles heeft hij op zijn slede meegenomen In die koffer zaten rollen en nog veel meer geheimzinnige dingen ,Wat heb je met die spullen gedaan. Takula?" vraagt Jensen ,.Ik deze aan mr Moller gegeven, ,,zegt Takula, ,,en hij mij daarvoor in ruil een blik petroleum overhandigd. Jensen wisselt snel een blik niet Rob. Nu komt de waarheid aan het licht: natuurlijk heeft Moller hun maar wat op de mouw gespeld en weet hij wel degelijk iets meer van de Nederlanders af. Rob en Jensen bedanken Takula hartelijk voor de thee en nemen afscheid ,,En wat hu"" zegt Rob "Nu gaan we nog eens even met Moller babbelen. zegt Jensen, „die schavuil heeft natuurlijk al lang begrepen, dat hij volkomen mis is geweest Nou, hij zal een zware pijp roken." Even later stappen beide mannen voor de tweede maal de hut van Moller binnen ik heb werkelijk nooit gedacht Op die manier aan me gedacht wil je zeggen Nee, dat kan ik me voor stellen Dat is misschien ook je grote bescheidenheid. En van jouw kant zijn er zeker geen pogingen gedaan om mij op die gedachte te brengen. Dat ben ik thuis, in Amerika wel anders gewend. Maar Riek, ik wacht nog steeds op je antwoord" ,.Jim laat me ..Lieve kind, je krijgt een half jaar." ,,Ja maar.. ..Nee, zender gekheid In dat half jaar, dat je als m'n secretaresse werkt, kun je me beter leren kennen dan waar ook. Dan zul je eens zien hoe 'n lastige onredelijke zuurpruim ik ben, hoe veeleisend en ongezellig". ..Dat zal wel loslopen met jou.. ,,Nu Riek7' Ze stak haar hand uit ,,Jim, ik neem het aan" ..Ook dat andere7" Ook dat andere.maar op proef'" ,,Dus zijn we nu verloofd". Ze bloosde en sloeg haar ogen neer, keek hem dan lachend aan. „Riek... hij pauzeerde even, scheen te zoeken naar woorden Dan draaide hij zich snel om. ,,Tot van avond", zei hij en verdween. Het meisje bleef verbaasd achter Ze wreef zich de ogen uit, als had ze ge droomd. ,,Is me dat n middag", zuchtte ze, terwijl ze weer in haar stoel ging zit ten. .Eerst die ellendige kwestie Cla renboughCorrie Jim een nieuwe baaneen nieuw vader land een man. Binnen vijf minuten verloofd! Met een Amerikaanse journa list, van wie ik een week geleden het bestaan nog niet wist En dan jij, zo be dachtzaam, zo zakelijk, zo secuur Riek, Riek, zul je daar geen spijt van krijgen?" En dan bedacht ze zich plots en haar stralende glimlach verlevendigde haar gezicht, hoe hij haar niet eens had kust! Tja, dat hoorde tocheigenlijk.dat hoorde er zo bij ,,Zou hij wetenpeinsde ze, dat hij daarmee wel de beste beurt maakte? Voor kussen is er nog tijd genoeg" ,.Ja, dat zeg je nou wel Maar wat heb ik daaraan7" zuchtte Dikkenburg, toen z'n dochter de boodschap van Colverton had overgebracht. Je niet druk maken, net doen of er niets gebeurd is, gewoon door laten gaan maar hoe kan dat wanneer je weet dat de zaak totaal ver keerd zit en niets erop wijst dat het been weer in 't lid wordt gebracht'" LEUSDEN - Zaterdag 24 november zwommen in het Sportfondsenbad 116 kandidaten van de Zwembadstichting Leusden voor het zo fel begeerde pa piertje. Slechts 1 kandidaat moest af gewezen worden, zodat er in totaal 100 A- en 15 B-diploma's werden uit gereikt. De geslaagden zijn A-DIPLOMA: Maike de Smalen; Petra Danielle v d Beek, Annemiek Christine van Mourik Alice Ruitenberg, Carolien Bruinsma; Ferdi Geutjes; Annelize Henriëtte Franken, Carmen Pierik, Edwin van Ginkel; Nils Zelle, Marlies Blank; Ca- tharina H. van Schalk; René de Vos, Christa Damhaar; Antoinette Hermans; Robbert Pon; Ilse Miggels, Hans Rei- neke; Gernt Jan van Ommen, Na thalie Aalbers; Jan Willem Kerkhof; Marita Sanders; Robbert Jan van Loon; Marieke van Hees; Ellen Walraven, Hans Heidema; Marco Allaart, Wim Broekman; EmmeliendeKeyser; Bobby__ Heerlien; Ralph Aalbers; Richard van van Leeuwen; Wilma de Lange; Ma- Raai, Marja Nicole Steenkamp, Jeroen rina José Giezen, Bert Apeldoorn; Guido de Klerk, Barbera Lens, Nynke Kerstin Hoelen; Willem van Ginkel. van Vliet; Mark E. Pieterse, Kees van Doorn; Eugenie Janzen; FonsvanHeug- ten; Barbera Versteeg, Merete Rei- neke, Marjan Rol, Jolanda Knoppien; Marcel Roijakkers, Ewout van Battum; Jacqueline Harlaar. André van den Berg; Welmoed Fokkema, Etienne Mor- riën; Dienke Ceciel Hermandegroot; Erwin Ruitenbeek; Martijn de Ruiter; Petronella van Garderen, Enk Mar tin Renes, Mark van den Hoef; Lucien- ne Jacqueline Brons; Antonie Jetten; Raymond van Erp; Rolf Hopman; Eelco Alfrink; Arthur Aswin Dijkstra; Koos Willem van Kooten; Erik van den Berg; Dick Bruinsma, Rogier Zelle, Gerard Wijntjes, René van den Berg, Jan Blotenburg, Arie Bosch, Miranda L. Y. Hendriksen; Lambertus Bernardus Haneveld; Gerrit Jan van Dunschoten; Grietje van Doornik; Willem Geurtsen, John Peter Spruytenburg; Niek Brands- ma, Metje Mariek Brandsma, Hestia Vergunst; Lia van Houten; Maria Staf ter; Sander Edgar Beets, Hendnka Lagernaat, Marco Smit; Bastiaan van Koekenberg; Ellen Spruytenburg; Syl via Tschopp, Erik Pastoor; Judith Hom; Danny Hogenbijl; Natasja Rouwhorst; Marco Nagel; Corina Jacobs; Allard van Gent; Wilhelmina Vos-Veldhuizen. B-DIPLOMA. Anne Mane Diane van der Tooren; Sandra E. Scherpenhuysen; Alida van den Berg; Frank Meijers, Koen Tijs- sen; Daniël Albering; Ronald Arend Gustav Grit; Marieke Rijnfrank; Wil lem Robert Vos; Barbara C Eijkel- boom. Aarnoud C W. Bezemer; Mar cus André Sybrandi, Jaap Swieringa; Renno Koopmans; Eyda Faassen. Mirjam Goedhart Wilma de Wild 200 m. rugslag heren: Thijs Noordewier Co de Rijk 1.35.1 1 41 8 2.58 2 2.57 8 LEUSDEN - Tijdens de zwemcom- petitie B van de KNZB tussen de Haai en (Leusden), de Futen (Amstelveen) Polar Bears (Ede) ZC Zeist (Zeist) en DWK (Barneveld), die zaterdagmiddag 24 november in de Veluwehal te Bar neveld werd gehouden, verbeterde Thijs Noordewier de 200 m. rugslag jongens o/12 en o/14 in 2.58.2. Zo langzamer hand heeft deze talentvolle zwemmer alle clubrecords in de verschillende zwemnummers jongens o/12 en o/14 op zijn naam gebracht! De andere zwemmers en zwemsters van de B-ploeg kwamen dit keer niet tot bijzondere prestaties, in tegen stelling tot de C-ploeg van de Haaien, die zaterdagavond in het Valleibad te Veenendaal zwom tegen de Forellen (Rhenen) Larsheim (Leersum) RZC (Renkum) de Rijn (Wageningen) enVZC Ritmeester (Veenendaal) Véle jongens verbeterden hun persoonlijke tijden, vooral Erik Scholten, Robert Jan Mohl- mann, Harry Abbing en Hans Pasker De tijden in Barneveld waren: 100 m. vlinderslag dames: Wilma de Wild Hanneke den Herder 200 m. wisselslag heren: Frank v d Hurk Mark ten Seldam 200 m. schoolslag meisjes o/16: Jori Gerth Sigrid Bontenbal 100 m. schoolslag jongens o/16: Ronald van den Hurk Peter Berendse 100 m rugslag meisjes o/14: Yvette Bovens Hanneke den Herder 100 m. vrije slag jongens o/14: Hans Kroon Frank van den Hurk 100 m. vrije slag meisjes o/12: Sigrid Bontenbal Mirjam Goedhart 100 m. schoolslag jongens o/12: Erik Japenga Thijs Noordewier 100 m. vrije slag meisjes o/16: Yvette Bovens Hanneke den Herder 100 m. vlinderslag jongens o/16: Ronald van den Hurk Mark ten Seldam 100 m. rugslag dames: 1.39.2 1.18.3 2.47.3 2.45.9 4.10.6 3 44 5 1.29.4 1.28.9 1.33.1 1.23- 1 16 6 1.07- 1 40 - 1.20.4 1.47.8 1.32.2 1.22.4 1 12 4 1.30.7 1 14.8 In Veenendaal werden de volgende tij den geklokt 100 m. vrije slag heren: Harry Abbing 1.08,8 Hans Pasker 1.09.9 50 m. vrije slag jongens o/14: Erik Scholten 32.4 Henk van den Heuvel 35.7 100 m. schoolslag jongens o/16: Robert Jan Mohlmann 1.33 5 Peter Rob Bloemendal 1.31 9 50 m. vlinderslag jongens o/12: Carel Venema 46.6 Gerard van Gils 49.- 50 m. rugslag heren; Harry Abbing 36.9 Hans Pasker 34.7 100 m. schoolslag jongens o/14: Carel Venema 1.47.1 Erik Scholten 1.35.1 200 m. wisselslag pers. jongens o/16: Peter Rob Bloemendal 3,15.6 Henk v. d. Heuvel 3.07.8 Ik heb honger!'

Leusder Krant | 1973 | | pagina 10