luderwetse derby-sfeer bij edstrijd Achterveld-Roda '46 Roda(za) mist vrouwe Fortuna en krijgt klop Thuisclub schopte Roda-prognoses aan flarden Nederlands kampioen schap Ankerkader 47/1 Goede prestatie van heren Impala handbal s.v. Achterveld Ons Genoegen roppmg de storm ERDAG 29 NOVEMBER 1973 LEUSDER KRANT EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS' Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3. Leusden-C Tel. 03496-1495) Is op. werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgeven van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitingstermiin voor advertenties en berichten dinsdagmiddag 12 uur. ilTERVELD - Het is alweer ver- ieoe jaren geleden dat de voet- reoiging Achterveld en Roda te- flkaar speelden in competitie- }d. Promotie en degradatie van clubs en daardoor het uitkomen rschillende klassen verhinderden Haar nu de beide tweede klassers jelfde afdeling zijn ingedeeld is <er zover. In vroeger jaren waren wedstrijden hoogtepunten in de ïtitie en dat zijn zij nu nog. Er iöüdag j.l. op het Kerstens Sport- *eer die ouderwetse derbysfeer 50 ontmoeting van de beide clubs roeger omgaf. En dat zal straks return op het Burgemeester igpark ook weer zo zijn. Een re- jantal supporters Yan zowel Roda ichterveld was getuige van deze rijd. Het Roda-legioen had de oaar Achterveld per fiets ge- Bij hun doorkomst in Achter- laven zij - het was hoofdzakelijk - op luidruchtige wijze hunprog- len beste. Zo te horen zag het it bestuit voorde Achtervelders... Uit de plaatselijke derby s.v Ach- terveld-Roda'46 Roda speler Gert v/d Water probeert de bal te bemach tigen van Martin van Westerlaak. Jo- han v Bekkum en Wil v. d Boom kijken gespannen toe. Foto Janus Visser werd Limvio 2 naar huis gestuurd, en ook de meisjes Adspiranten boekten winst; 5-4 tegen B.D C. 2. eet na het startsein was er een tempo van beide ploegen. De eer- jp in deze wedstrijd zou dan ook leel dikke daalder waard zijn ir speelden allen op. Na de aan- lijk gelijkopgaande openingsfase Achterveld, met de wind in de toch een licht overwicht. Het eserieuze schot op de Roda-veste ifgevuurd door de jeugdige debu- lohan Hak. Het ging echter juist Achterveld bleef sterk aandnn- bezorgde de Roda-defensiehan- iöl werk Dit duurde echter niet Een snelle Roda-uitval zette Ach- !d voor de eerste keer stevig druk De achterhoede van de club wist het karwei évenwei goed ren Direct nadat deze aanval was lagen kreeg Jan Boersen vanuit iidden de bal op maat toegespeeld, rhoof de bal door naar Jan Kerk- lie met een goed schot, dat door :an Pot totaal verkeerd beoor- werd, de stand voor Achterveld 0 bracht. Zelden kreeg een doel- op het Kerstens Sportpark zoveel als deze treffer. iterveld bleef sterk aanvallen, ld dat het ene doelpunt een smal- ;sis was voor de overwinning, spel wat Roda daar tegenover ide plaatselijke derby tussen \chterveld-Roda'46 Roda-spe- Jan Pouw in een fel duel met in van Westerlaak. Foto Janus Visser De volgende seances nemen een aanvang om: lü.UO uur, 19.00 uur, 21 00 uur. Als op zaterdag 8 december '73 de winnaar van deze finale bekend zal zijn en het officiële gedeelte voorbij is, kan een ieder nog op tijd zijn woning be reiken, men hoeft zich dus niet te haasten. De organisatie van B V Leusden heeft gemeend, dat op de le speeldag (don derdag) de aanvangspartijen tot en met 16 00 uur door personen van 65 jaar en ouder gratis bijgewoond kunnen worden Wel graag een legitimatiebewijs meebrengen. Voor die bezoekers die per trein komen, is de zaal te bereiken met buslijn 1 of 2 richting Soesterkwartier. De toegangsprijzen zijn zo laag mogelijk gehouden. Seniorleden K N B B f2,50. Jeugdleden f 1,25 op vertoon van hun lègitimatiebewijs. Personen van 65 jaar en ouder f2,50. Niet-leden K N B B. f5.-- Gezien de kwaliteiten van de spelers die aan deze finale deelnemen, mogen we verwachten dat er fraai biljarten geboden wordt De organisatoren hopen dan ook dat velen die de biljartsport een warm hart toedragen de weg weten te vinden naar Wolter Dros B V te Amersfoort. De organisatie van B V ..Leusden" wensen spelers, arbiters en u drie spor tieve dagen toe. Uit de handbalwedstrijd Impala- H.M.S 4 Een van de Impala spelers in de aanval. Foto Janus Visser HTERVELD - Ondanks het storm ige weer van zaterdag jl. versche er toch ruim 30 deelnemers op het lens Sportpark om deel te nemen de dropping van de Sportvereni- Achterveld. De route was door de pH van de Goes enG. J. van Mar- uitgezet in de bosrijke omgeving luiden van Achterveld. Het was steeds gemakkelijk de juiste route ilgen. Allen waren ruim te laat bin- Herman Kerkhof en Lia de Vette ïlden tenslotte de eerste prijs met trafpunten. rdere uitslag: Boutens - J Boutens 75 str.p. I Lammers - G Lagerwey 85 str.p. Steenbeek - T. van Druten 90 str p. fevr Van de Goes - A Houtveen 100 str.p. Schouten 135 str p. van Westerlaak en echtgenote 155 str.p. van de Burgwal - M. van Laar 170 str.p Baas en echtgenote 175 str p. van Westerlaak - mevr. ran Marwijk 200 str.p. afloop werden in de kantine van de Achterveld door de heer H. van de de prijzen uitgereikt. ACHTERVELD - De uitslag van de onderlinge wedstrijd van de schietver eniging ,.Ons Genoegen" is als volgt 1. J. E. van Hamersveld 48 pnt, 2 B. Voskuilen 47 pnt. 3 M Pothof 47 pnt 4 Joh. van de Hengel 47 pnt. 5 C. van Dort 45 pnt 6. H van Ni in wegen 45 pnt. 7. P van Nimwegen 44 pnt 8 J Voorburg Gzn 41 pnt. 9. W. J Lagerwey 41 pnt. 10. W. van de Kletersteeg 40 pnt. 11. J van Rossum 39 pnt. 12. Th van de Koedijk 38 pnt 13. W Voskuilen 38 pnt 14. G Tolboom 38 pnt. 15 H Hols 37 pnt. 16. Th Vos 34 pnt 17 J Pepping 33 pnt 18. J. J van Hamersveld 32 pnt. 19. R J van Lierop 31 pnt. Na het beginsignaal was het Zwart wit die zich het snelst aan de barre weersomstandigheden had aangepast en namen daardoor het heft in han den. De storm deed echter met de bal wat hij wilde. Hoewel Zwart-Wit de betere ploeg was, waren de Roda ach- terwaartsen niet in moeilijkheden te brengen. Na 16 minuten echter een voorzet van de Zwart-Wit rechtsbui ten, een windvlaag rukte de bal uit zijn koers, precies voor de voeten van een der Zwart-Wit spelers en deze gaf doelman Ruud Dekker geen schijn van Kans 0-1, Roda ging na deze tegen slag de zaken energieker aanpakken maar wist niet tot scoren te komen, en het b"leef 0-1 Na de rust een door trainer Leander opgepept Roda welke probeerde fanatiek de achterstand weg te werken en het leek slecht een kwes tie van tijd. Maar ondanks dat had Roda niet de zwiepende storm en striemende regen mee en kregen de Rood-Zwarten de bal niet in het Zwart-Wit net. Het was alles Roda wat de klok sloeg en de Zwart-Wit achterhoede kwam aardig in paniek en schopte de een na de andere bal over de zijlijn Bij de uitvallen die Zwart-Wit ondernam stuitte deze op de tot grote hoogte ge groeide H Pennekamp. Roda veerde omhoog bij een slimme boogbal van Johan Kolthof maar buiten bereik van de Zwart-Wit doelman spatte de bal tegen de lat. weer geen doelpunt. De Roda voorwaartsen stelden een waar spervuur in op het Zwart-Wit doel en van alles werd met de bal geraakt, behalve het net Het was om wanho pig te worden. En toen de uitstekend blazende scheidsrechter het einde blies, verliet de Zwart-Wit ploeg blij en opgelucht het veld. Niettemin hoeven de Leusdenaren voor de 2e competitie De conditie was op 'n zeer behoorlijk peil, en techniek en tactiek gaat het hard vooruit. Er wordt ehtousiast en met inzet gespeeld, het team vormt 'n hechte eenheid. Dat ondervond deze zondag ook H M S. want de einduitslag van 15-7 voor Impala was volkomen verdiend. De dames Senioren moesten weer naar de niet zo geliefde Bernhardlaan in Utrecht, tegen Sporting aldaar Ook zij boekten 'n overwinning Met 5-3 werden de punten mee naar huis ge nomen. De dames Junioren waren eveneens in de winning mood, want met 15-5 PROGRAMMA VOOR ZONDAG DECEMBER Heren Senioren; A.A V. 4 - Impala 10 00 uur Koppel Amersfoort. Dames Senioren, U H.V. 3 - Impala. 12.30 uur Bernhardhal Utrecht. Meisjes Adspiranten; Fidelitas 2 - Impala 11 30 uur Koppel Amersfoort Dames Junioren; Vrij. Het herenteam van de handbalvere niging Impala. Foto Janus Visser stelde, was maar matig. Er zat eerder een tweede Achterveldse goal in de lucht, dan de gelijkmaker. Vijf minuten voor de rust kwam dat tweede doelpunt dan ook Ook nu weer van de schoen van Jan Kerkhof. Maar de scheids rechter keurde haar af vanwege buiten spel. Een aanvechtbare beslissing van de overigens goed leidende arbiter Roda-grensrechter Lyenaar, die toch echt niets over zijn kant laat gaan had er zelfs zijn vlag niet voor opgeheven. Direct na de hervatting kwam Roda - nu zij met de sterke wind in de rug - fel opzetten. Achterveld probeerde wel iswaar aan een totale insluiting te ont komen, maar de Roda druk werd toch steeds sterker. Reeds na vijf minu ten ontstond er uit een corner een ge- ACHTERVELD - Uitslagen S.V. Achterveld Senioren: Achterveld 1 - Roda 1 1-0 Achterveld 2 - VVZA 3 5-1 Achterveld 3 - Barneveld 2 1-3 Roda 5 - Achterveld 4 1-4 Dames: Kieviten - Achterveld (vriendschappelijk) 0-2 Junioren: Soest B - Achterveld A 2-1 Amsvorde B - Achterveld B 1-1 VVZ'49 C - Achterveld C 5-2 Achterveld a vrij Achterveld b - Hoogland b 0-1 Pupillen: Achterveld 1 - Roda 2 2-0 Achterveld 2 - Roda 4 8-1 Achterveld 3 - Soest 6 1-0 S'zeel lb - Achterveld lb 2-2 Achterveld 2b - Soest 2b 0-5 de beide aanvoerders van Achterveld GEORGANISEERD DOOR DE wedstrijd in de competitie BILJARTVERENIGING LEUSDEN Foto Janus Visser OP 6. 7 EN 8 DECEMBER LEUSDEN - Nog even en het is donderdag 6 december 1973. Dan wordt er gestart met de eerste partijen van het Nederlands Kampioenschap Ankerkader 47/1 Ereklasse. Zo als velen van u wellicht al weten, wordt dit kampioenschap gespeeld in de moderne kantine van de firma Wolter Dros B.V., gelegen aan de Amsterdamseweg 53 te Amersfoort. Door de autoloze zondag zijn er nood gedwongen enkele veranderingen gekomen. Normaal zouden 4 dagen gespeeld worden, dit is nu teruggebracht tot 3. n.l donderdag 6, vrijdag 7 en zaterdag 8 december 1973. Programma S.V. Achterveld voor het a.s. weekeinde: Senioren- Achterveld 1 - Sporting'70 14.30 u Soesterberg 3 - Achterveld 2 12.00 u Achterveld 3 vrij Achterveld 4 - Veense Boys 4 12.00 u. Dames: Soesterberg - Achterveld 10.00 u. Junioren: NSC A - Achterveld A 15.15 u. Quick C - Achterveld C 15.15 u. Achterveld a - De Glind a 12.00 u. Ijsselm vogels - Achterveldb 14 00 u. Pupillen: Hoogl.veen 1 - Achterveld 1 12 00 u. SEC 5 - Achterveld 3 12.00 u Hoogland 5 - Achterveld 3 13.00 u Achterveld lb 0 Amsvorde lb 13 00 u. Achterveld 2b - Hoevelaken 2b 13.00 u. Ook de aanvangstijden zijn veranderd. Die zijn nu donderdag 6 december 1973 Zaal open om 11 00 uur Aanvang le Rode. le Seance Biljart 1 12.00 uur Bessems - vet, 14 00 uur v Leur - Dekker. Biljart 2 12.00 uur: v Nij- natten - Velthuis: 14.00 uur: Vultink - Sundquest. LEUSDEN - Roda-zaterdag heeft de laatste tijd echt niet de medewerking van het geluk. In de thuiswedstrijd tegen koploper Zwart-Wit uit Harder wijk konden de Leusdenaren niet be schikken over Teus de Kruiff, Henk Morren en Jan Lagerwey, terwijl Pe ter Steenbergen nog steeds door een gecompliceerde beenbreuk is uitge schakeld. Frans Baan moest op het middenveld, terwijl Herman Haver kort, de vrije verdediger was. helft niet bang te zijn, want Vrouwe Fortuna zal niet iedere wedstrijd door afwezigheid schitteren. LEUSDEN - 'n Vroege wedstrijd voor de heren van Impala handbal (want 10.00 uur 's morgens mag toch wel zo genoemd worden), kan het aan zien toch wel volkomen de moeite waard zijn. Althans deze keer werd er 'n prima partij gespeeld, want de tegenstander, H M.S. 4 uit Utrecht gaf uitstekende tegenstand. De eerste de beste aanval van Impala was meteen raak. Vanuit de rechtse hoek werd uit een moeilijke positie toch raak geschoten 1-0. Het antwoord van H M S. kwam meteen: de volgende aan val was ook 'n doelpunt 1-1. Verdedigend was Impala echt erg goed op dreef, met 'n uitstekende doelman achter zich, die, al aanwijzi- gingen gevend, de zaak goed in het oog hield Doelpunten bleven echter nogal schaars in die eerste helft, want 'n ruststand van 4-1 is niet zo ge weldig Nadien kwam er meer schot in, en werden de aanvallen van Impala veel gevaarlijker, en kwamen er prach tige doelpunten Vooral enkele com binaties vielen op door de snelheid en accuratesse waarmee ze uitgevoerd werden, terwijl het schot dat zoiets af moet ronden, er ook uit kwam. vaarlijke situatie voor Achterveld. Het stond vast dat de tweede helft moeilijk zou worden voor Achterveld. De felle sneeuwbuien in deze periode deden daar nog een schepje bovenop. Toch wist Achterveld zich met tussen pozen uit de zware druk te bevrijden en met snelle uitvallen gevaarlijke situa ties voor het Roda-doel te scheppen. Naarmate het einde van de wedstrijd in zicht kwam werden de Roda-aanval- len weer talrijker maar de Achter veldse defensie wist zich tegen het geweld goed staande te houden. Een cor ner in de laatste minuut deed de Ach terveldse supporters nog even de adem inhouden. Maar in deze laatste minuut werd ook geen fout gemaakt. Het eind signaal werd met een enorm gejuich van al wat Achterveld was, begroet. Het was de eerste overwinning in deze competitie en dat nog wel op Roda! In één opzicht verschilde deze wedstrijd met die in vroeger jaren. Dit was ook een pittige strijd, soms ook wel fors, maar beslist niet onsportief. En dat was vroeger echt wel eens anders. De oude voetbalgeneratie weet daar nog al les van Uit de wedstrijd S.V Achterveld- Roda'46, Grote vreugde onder de Achtervelders nadat het eerste en naar later bleek het winnende doel punt gescoord is. Foto Janus Visser Massa fietsen op het parkeerterrein van het Kerstenssportpark vanwege de autoloze zondag en de plaatselijke derby Achterveld-Roda'46 Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1973 | | pagina 15