w ÏT Geref. diensten' centrum komt naar Leusden Raad in kort bestek Aktie: kerststukjes voor afwasmachine 150 ARBEIDSPLAATSEN: ACHTERUIT GEREDEN EN GEBOTST GEEN VOORRANG VERLEEND Buggy Club Nederland wordt opgericht Auto aangetroffen TEN BATE VAN T TREFPUNT f Nationale cActie cRode kruiswoordpuzzel nr. 2 I Wwm&y DICKSON Pi 1 23 r 1 1 c77 kunt deze Wëek^ winneiy Warnar DONDERDAG 6 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT (Vao de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De lande lijke bureaus en centra van de Gerefor meerde Kerken in Nederland zullen in Leusden geconcentreerd worden in een kerkelijk dienstencentrum. Dit cen trum zal aan de Bavoortseweg verrijzen op ongeveer 1,8 hectare grond. Hier door zal de werkgelegenheid van Leus den met ongeveer 150 arbeidsplaatsen vergroot worden. Dit zijn vaste staf medewerkers. Bovendien zal er plaats zijn voor een wisselend aantal mede werkers. Dit deelde burgemeester mr. A. H. van der Post vorige week don derdag in de raad mee. De bouwkosten van dit kerkelijke centrum zullen ongeveer f4,9 miljoen bedragen. Zoals bekend lag het aan vankelijk in de bedoeling dat de Gere formeerde en Hervormde Kerk samen (Van de redaktie) LEUSDEN - Naast het voorstel Bestemmingsplan Den Treek werd weinig tijd voor diskussie uitgetrokken voor de andere voorstellen. Het merendeel werd zonder diskussie of hoofdelijke stemming aanvaard. Enige korte punten uit de vergadering: De gemeente Leusden zal over gaan tot aanschaf van verkeers- meters voor het doen van ver keerstellingen op de gemeente- i Ujke invalswegen. Er zullen vijf stuks worden aangeschaft voor een prijs van f 10.500,-. De vernielingen aan de open bare kleuterschool in Leusden- Zuid gaan voor totaal f6.000,- aan reparaties vergen. Deze kos ten zullen - voorzover mogelijk- op de daders worden verhaald, aldus burgemeester Van der Post op een desbetreffende vraag van de heer Kuijpers (PvdA/D'66). In het plan Groenhouten komen 22 woningen, in plaats van de 17 oorspronkelijke woningwetwo ningen voor minder draagkrach- tigen. Het ligt in de bedoeling om ook deze woningen (van een ander type dan de oorspronkelijk geplande) zo laag mogelijk in huur te houden, maar ook hier bleek een normale fundering niet vol doende, zodat van extra lange heipalen gebruik gemaakt dient te worden, wat extra kosten met zich meebrengt. De aanvankelijk berekende huur van f165,- per maand bleek daarom niet haal baar Het gemeentebestuur hoopt dat f189,- per maand een haal bare zaak zal blijken te zijn. Het parkeerverbod in het plan De Wetering is aanvaard door de raad. Toch wilde de heer Van Tiel (VVD) weten, of hierover kontakt is opgenomen met de bewoners van deze wijk. Zo niet, dan verzocht hij b. en w. dit alsnog te doen. Burgemeester Van der Post deelde mee, dat deze kwestie door bewoners van De Wetering zelf aan het rollen is gebracht. Er waren volgens de voorzitter verschillende klachten binnengekomen. In de weekends bereed men zelfs paden, die daar niet voor bestemd waren. De heer Van Woudenberg (CHU) vroeg wel aandacht voor een goede markering en/of ver lichting van de aangebrachte ob stakels in De Wetering. Dit werd toegezegd. in Leusden een kerkelijk diensten centrum zouden stichten. Op het laatste moment trok de Hervormde Synode zich echter terug, omdat zij toch liever in Den Haag wilden blijven. De plannen waren toen reeds in een vergevorderd stadium. Burgemeester Van der Post noemde deze nieuwe vestiging in Leusden „bij zonder aantrekkelijk" LEUSDEN/C - Door de gladheid ont stond zaterdag 1 december een aan rijding tussen twee personenauto's op de hoek van de Burgemeester deBeau- fortweg en de Berkenlaan. De heer H. E uit Leusden reed met zijn auto achteruit over de Berkenlaan en kwam hierbij gedeeltelijk op de rijbaan van de Burgemeester de Beaufortweg te recht Op deze weg werd hij aangereden door de Volkswagen van de heer J. A. uit Veenendaal, die door de gladheid niet kon remmen en een botsing niet kon voorkomen. Er ontstond door de geringe snelheid, waarmee werd ge reden, slechts geringe materiele schade. LEUSDEN/C - Zaterdag 24 november vond een aanrijding plaats op de Noor derinslag bij de Hamersveldseweg. Bij deze aanrijding waren betrokken een auto, een bromfietser en een wiel rijder. De personenauto, bestuurd door de heer D. P. uit Amsterdam, wilde vanaf de Hamersveldseweg rechtsafslaan, de Noorderinslag op. Hierbij verleende hij geen voorrang aan de bestuurder van een bromfiets, de heer R. F. v d. H uit Amersfoort en de wielrijder de heer R. P. P F. uit Leusden-Centrum. De bromfietser en de wielrijder liepen beiden lichte verwondingen aan het been op. De fiets werd van voren zwaar beschadigd. (Van de redaktie) LEUSDEN - Op zaterdagmiddag 8 december a.s. zal in „De Klaveef'aan de Postweg de oprichtingsvergadering plaatsvinden van de „Buggy Club Ne derland". De initiatiefnemers (Leusde- naren) verwachten uit alle delen van Nederland deelnemers aan deze op richtingsvergadering (ongeveer 20 a 30). Het ligt in de lijn der verwachting, dat het landelijk bestuur in Leusden zal worden gevestigd. Belangstellenden voor deze eerste Nederlandse Buggy Club zijn zaterdagmiddag van harte welkom. LEUSDEN/ZUID - Maandag 26 no vember werd op de Van Diepenheim van Scheltuslaan een onbekende auto aangetroffen. De auto, een Citroen, kon inmiddels door de eigenaar worden afgehaald LEUSDEN/ZUID - Door het intensief gebruik van het wijkgebouw „Het Trefpunt" is een dringende behoefte ontstaan aan een afwasmachine. Een afwasmachine, die in dit verband geschikt is, kost ruim f2200,-. Dit is veel geld, en om hieraan te komen, roept de Ned. Herv Kerk te Leusden-Z. uw hulp in. U kunt helpen, door aan onderstaande adressen op te geven, de namen van buren, familieleden en kennissen, die bereid zijn een mooi kerststukje te kopen voor het luttele bedrag van f5,50. U kunt tevens heljien bij het opmaken van de bakjes Dit gebeurt in de week voor kerstmis. Wanneer u bereid bent deze aktie te steunen, dan graag uw opgave vóór 15 december bij onderstaande adressen Ook wanneer u wilt helpen bij het op maken van de bakjes graag uw telefonische opgave. U kunt zich in verbinding stellen met Mevr. Apeldoorn - Pr. Margrietweg 8 - telefoon 12711; Mevr. Van Loenen - Arnhemseweg 79 - telefoon 13040; Mevr Sjoerds - Pr. Irenelaan 41 - telefoon 11456, Mevr. Vos - W. Pyrmontlaan 2 - telefoon 12080. Dit is de tweede van dertien kruis woordpuzzels in uw Nieuwsblad voor de Rode Kruisactie „Vakantie voor gehandicapten". Ook ditmaal kunt U voor bijna 20.000,aan prijzen win nen. Om mee te dingen naar de bijzondere eindhoofdprijzen moet U aan het ein de van de actie alle letters E die in de oplossingen voorkomen optellen. Tel daarvoor nu vast de E's als U het grote diagram hebt ingevuld (maar laat de E's van de slagzin buiten be schouwing). In mei worden deze eindprijzen, waaronder een fantasti sche stacaravan van Dick Wissink en een Mark Orgel van Benelux Musical Instruments, onder de goede inzen ders verloot. De hoofdprijzen van deze puzzel zijn: Kleurentelevisie van Philips Nederland 2.595,— Porseleinen servies van Thomas Benelux, Maastricht 1.000,- Verder kunt U winnen: Een Elna Press, 699, Sobrux; Thermat 25-was- droger, 578, Zanker; Starlet 353-naaimachine, 549. Singer, Tapijttegels, 500, Heuga, Novilon vloerbedekking, 500, NLF-Kromme- me; 4 banden, 450. Continental Rubber. Canon Auto Zoom 318 Camera Super 8. 400. Borsumij Wehry; Doe-het-zelf-uitrus- ting. 395, Skil; Medische Encyclopedie, 375. Tijl; Bosch DUH-61-waseafzuigkap. 311. Willem van Rijn; Stofzuiger, 295, Excelsior Tornado; Modewaardebon, 250, Peek Cloppenburg; Donsdeken laken- overtrek -f sloop, 250, Irisette; Toiletkast. 235, Allibert; Prisma-horloge, 229, Jansen, Post Cocx; zelfknoopwandkleedpakket, 179,25, Van Schuppen; Koffieservies Rosen thal. 150, Focke Meltzer, Reliëfglobe. 100, Globe Industrie. En tenslotte. Elektrische haarkrulset, Airbrush en auto- curlers van Carmen Curler Company. Pakket 55 miniatuurautootjes, World Present. 10 kg kaas. Zuivelbureau; Vijf dierenatlassen, Rea ders Digest, Klokkenservles, Nutricia; Waardebon, Herman's Schoenen; Handzagen. Sandvik-Staal; Luxo-bureaulamp, Kamphuys Oosterbaan, Flacons Toiletspray, Revlon; Pakketten Honig-merkartikelen; Blikradio. Coca Cola, kalkoenen 3 kg, Pluimvee-produkt- schap; 100 Boeken Prins Claus. De Boekerij; Kussenpakketten, Van Schuppen; Puzzel woordenboek, Luitingh; 13 Filter-combinaties. Melitta; Giemme-autowashandschoen, Van Amersfoort; Elektronische jaarboekjes, De Muiderkring; Pokon-Chrysal-pakketten, HP. Bendien Chronisch zieken en invaliden, die dag in dag uit aan bed, huis en/of rolstoel zijn ge kluisterd, hebben ook recht op vakantie. Het Rode Kruis biedt daartoe de mogelijkheid op zijn hospitaalschip en in zijn twee tehuizen. Aan meer dan vijfduizend patiënten per jaar Dat kost geld, veel geld, dat U nu kunt bij- eenpuzzelen. Met daarbij de zeer grote kans dat U zelf een fantastische prijs wint. Het door het bedrijfsleven ter beschikking gestel- Beatrix-wasautomaat van Gerard de Lange, Rotterdam 998,— 2 3 4 5 6 7 8 10 11 13 14 15 16 17 8 19 20 23 24 2b 26 27 28 29 3 2 33 34 3b 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 Aanhangwagen type PONY In onderstaand diagram vult U nu de letters In die U op de gelijkgenummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden. De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven wijze In. CARAVANS de prijzenpakket heeft een waarde van een kwart miljoen gulden. Deze week gaat er weer voor 20.000,aan prijzen uit. Doe dus mee. Zó inzenden U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale aares van het Neder landse Rode Kruis. Postlaan 33, 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (30 cent) minimaal 1.(maximaal 5.aan gel dige postzegels U kunt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt. mits voldoende gefrankeerd. kunt ook Uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven. Maak dan tenminste 1,öf zoveel U wilt over op giro 30 46 033 van het Nederlandse Rode Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 13 decembei binnen zijn Op 17 december trekken in Bergen (N H.) notaris Van Beusekom uit s-Giavenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen. De vergunning voor deze puzzelactie ten bate van de Rode Kruis-vakantieprojecten voor chronisch zieken en invaliden is ver leend door de Staatssecretaris van Justitie, bij besluit van 31-10 *73. nr. L.O. 700/143/230. Verticaal: 1. koninklijk hoofddeksel - 2. eerwaarde vader (lat. afk.) - 3. vierhandig zoogdier - 5. loot - 6. op deze wijze - 7. kinderdoek - 9. duw - 12. zangnoot - 14, evenals - 15. snel - 16. klein kind - 18. orde - 20. armholte - 22. posi tief geladen deeltje - 24 roem - 27. neerslag -' 29. koud - 30. behoeftig - 31. oefentijd van praktisch werken - 33. slee - 35. godin van de dageraad - 37. Duitse N V. - 39. herkau wer - 40. voorgevel - 42. decigram (afk.) - 44. voorzetsel. Horizontaal: 1. tafelfles - 4. klein roofdier - 8. familielid - 10. windrichting - 11. of dergelijke (afk.) - 13. overdekte doorgang door een muur - 16. ajuin - 17. gehoororgaan - 19. bid (lat.) - 20. in orde - 21. boom - 23. teer - 25. ik (lat.) - 26. europeaan - 28. bouwland - 30. opper- vlaktemaat - 32. vis - 34. Europeaan - 36. dun ne plank - 38. groot (afk.) - 39. houten schoen - 41. bevel - 42. zangnoot - 43. ajuin - 45. krijgsmacht - 46. boom. De ruimte voor deze puzzel is door uw Nieuwsblad belangeloos ter beschikking ge steld. Reiscoupon van Reisbureau Lissone-Lindeman 750, 27 5 12 39 18 D6 94 Een pakket tapijttegels van 500,door Heuga Benelux, Scherpenzeel Novilon vloerbedekking van 500,door NLF-Krommenie B V., Krommenie 4 banden type TS 771, maat 155 sr. 380 tubeless van 450,door Continental Rubber B V Amersfoort Een kleurentelevisie van Philips Nederland N.V., Eindhoven 2.595,— Een porseleinen servies van Thomas Benelux B.V., Maastricht 1.000,- Canon Auto Zoom 318M camera's voor Super 8-film van 400.door Borsumij Wehry Nederland N V Den Haag Een doe-het-zelfuitrusting van 395. door Skil Nederland B V Breda Een Beatrix wasautomaat van Gerard de Lange B.V., Rotterdam 998,- Een éénassige aanhangwagen, type PONY, van Van Weeghel B.V., Zwolle 795,- Een reiscoupon van Reisbureau Lissone-Lindeman 750,- Voorts werden ter beschikking gesteld: Een Elna Press van 699,door Sobrux B V Amsterdam Een Thermat 25-wasdroger van 578,door Zanker Nederland B.V., Woerden Een Starlet 353-naaimachine van 549, door Singer B.V., Amsterdam Een medische encyclopedie in zes delen van 375,door Uitgeverij Tijl. Zwolle Een wasemafzuigkap Bosch DUH 61 van 311,door Willem v Rijn BV, Amsterdam Een stofzuiger van 295.van Excelsior Tornado, Dordrecht Een modewaardebon van 250,door Peek Cloppenburg, Rijswijk Z.H. Een -donsdeken -f lakenovertrek 4- sloop van 250,door Irisette. Barneveld Een Allibelle Lux toiletkast van 235.door Allibert Nederland B V Badhoevedorp Een Prisma Electronic horloge van 229, van Jansen, Post Cock B.V Amsterdam Een zelfknoop-wandkleed-pakket van 179,25 door N V. Kon D. S v. Schuppen, Veenendaal Een koffieservies Rosenthal van f 150, door Focke Meltzer, Amsterdam Een verlichte reliefglobe van 100.door De Eerste Nederlandse Globe Industrie. Zwolle En tenslotte deze fraaie prijzen: Een elektrische haarkrulset van 94,95 door Carmen Curler Company, Amsterdam Een Carmen Airbrush van 69,95 en twee Carmen Autocurlers van 44,95 Een pakket met 55 autootjes van 90, door World Present B.V., Roermond Een kaas van 10 kg van 75,door het Nederlands Zuivelbureau, Rijswijk Vijf grote geïllustreerde dierenatlassen van 69,95 door Uitg. Mij. The Readers Digest N V., Amsterdam Een klokkenservies van 55,door N.V. Nutricia, Zoetermeer Een waardebon van 50,door Herman's Schoenen B.V., Utrecht Twee handzagen van 35,50 per stuk door Sandvik Staal N V., Schiedam Een Luxo 1001-bureaulamp van 35,door Kamphuys Oosterbaan B V., Amsterdam Drie flacons Intimate Eau de Toilette Spray van 35.door Revlon B.V., Amsterdam Vier pakketten artikelen van 30.per stuk door Honig Merkartikelen B.V., Koog a/d Zaan Een blikradio van 25,door Coca-Cola Exp. Corp., Amsterdam Vier kalkoenen van 3 kg, 25,per stuk. door Produktschap voor Pluimvee en Eieren, Zeist Honderd boeken Prins Claus van 24,50 door De Boekerij N V. te Baarn Vijf kussenpakketten van 18,95 door N.V. Kon. D. S. van Schuppen, Scherpenzeel Het boek 150.000 puzzelwoorden van 16,90 door Uitgeverij Luitingh B.V., Laren N.H. Dertien filtercombinaties van 12,85 door Melitta Nederland B.V., Bussum Een Giemme NT autowashandschoen van 10,95 door Fa. G. van Amersfoort, Zeist Tien elektronische jaarboekjes van 7,95 door Uitgeverij De Muiderkring N V., Bussum Drie verzorgingspakketten Pokon-Chrysal van 6,15 per stuk door H P. Bendien B V Naarder.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 6