Jitstekende prestatie mn dames-junioren n adspiranten 41tis organiseert weer trimloop op L5 december 4 Haaien tweede onder toppers" Antilopen I goed van start DERDE GROTE PRESTATIE LOOP VAN KPJ-LEUSDEN Impala heren (volleybal) wint belangrijke wedstrijd HP ALA HANDBAL 5 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx RODA- PUPILLEN HOUDEN WIELER- CROSS Micro-korfbal Schaatsuitstapje DISTRIBUTIE BENZINE IN BOSBOUW, LANDSCHAPS BOUW E.D. IN LAND- EN TUINBOUW NIEUWE REGELING VEEHANDEL Elektriciteits voorziening agrarische sector RODA KAART DEZE WEEK OP DONDERDAG |)NULKL)AG 13 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Na 'n wat matte start ginnen de dames junioren van Impala ndbal langzaam maar zeker weer ar een geduchte vorm te groeien, s dit jaar gepromoveerd naar de rste klasse, was het in de eerste ■dstrijden aanpassen, maar elke week int het beter te gaan. Afgelopen ndag ging de reis naar Takt '68 te Ithoven, een steeds gevreesde tegen- rtij, die tot heden nog geen enkele dstrijd verloren had In deze wed- ACHTERVELD - De schutters van dos Genoegen" hebben vorige week id jaarlijkse ,,St. Nicolaas-schieten" houden. Dan wordt er geschoten op i.g. geluksbaan. De schutters we- van de voren niet waar de roos de kaart zich bevindt. Daardoor imen dan de meest onverwachte re- Jtaten uit de bus. De uitslag was als volgt: J. E. van Hamersveld 97 pnt. P. van Nimwegen 90 pnt 1 B Voskuilen 90 pnt I.G. Tolboom 84 pnt. M. Pothof 83 pnt. H Hols 83 pnt H van Nimwegen 83 pnt J van Nimwegen 77 pnt I J. J. van Hamersveld 76 pnt. J van de Hengel 71 pnt J. Pepping 68 pnt. F. van Dalen 66 pnt. J. van Rossum 62 pnt Th i van de Koedijk 61 pnt W. Voskuilen 35 pnt T. Vos 21 pnt. J. Voorburg Gzn. 10 pnt. strijd viel vooral het verschil in spel opvatting tussen de beide ploegen op Takt beschikte over een speelster die n zeer goed en hard schot bezat Liet men die ook maar even los, dan was het meteen een doelpunt. Zo gauw men dit bij Impala door had, en dat was al heel snel, werd ze in grote saam horigheid, afdoende gestopt en kreeg permanente bewaking waardoor het grootste gevaar meteen bezworen was Bij Impala, waar ook zo'n schutter met grote kwaliteiten rondloopt, had men van iets dergelijks geen last zodat zij in deze wedstrijd liefst zeven keer scoorde. In het verloop van de wedstrijd was het steeds Impala dat de toon aangaf, de leiding nam, en in de hele strijd geen enkele maal achter kwam te staan, al was Takt sterk genoeg om enkele malen langszij te komen Tot 5-5 ging het nog aardig gelijk op. doch de eindsprint van Impala was beter, en met 9-6 werd de eindzege behaald Voor conclusies op langere termijn is het nog wel wat te vroeg, doch de verwachting dat ze voor de bovenste plaats een rol gaan mee spelen ligt wel in de lijn, vooral als de vorm zoals die nu is, gehandhaafd kan blijven. De meisjes adspiranten speelden deze keer een zeer behoorlijke partij handbal Dat ze weer een grote over winning boekten was niet zo belangrijk als wel de manier waarop dit gebeurde Meestal gaat het zo, dat er van redelijk spel niet zo veel terecht komt, zodra men ziet dat het gemakkelijk gaat. Deze keer werd er van begin tot eind fel gespeeld, aardig gecombineerd, en werd iedereen in het spel betrokken Verdedigend viel er echter nogal eens een foutje, en tegen wat sterkere tegen standers zal hier wel op gelet moeten LEUSDEN - Zaterdag a.s. zal de mersfoortse atletiekvereniging AL- IS een ,,Kersttrimloop" organiseren. I wordt dan de tweede in de serie a zes die de A.V. Altis deze winter 1 organiseren. Weer vertrouwend de medewerking van technische missie van Altis, befaamd door organiseren van atletiek-wedstrij- verwacht het organiserende be- wr weer een flink aantal deelnemers slnemers van jong tot oud die zich spannen voor hun eigen gezondheid. Jongeren t/m 12 jaar kunnen om 00 uur van start voorde 1000meter, elnemers vanaf 12 jaar hebben de js tussen de 3000 en de 6000 meter de 3000 meter kan men van irt om 12.15 uur, 6000 meter kan hi van start om 12.45 uur Inschrijvingen kunnen plaatsvinden vanaf 11 00 uur in Café Restaurant ..Bavoort", Trekerweg 28 te Leusden. Na het volbrengen van de gekozen af stand is er aan de finish weer een prachtige herinneringsmedaille be schikbaar. Gedurende deze serie van zes prestatie-lopen zullen er aan de finish steeds herinneringsmedailles beschikbaar zijn met steeds verschil lende stadsmotieven van het mooie Amersfoort De derde prestatie-loop van Altis zal op 6 januari plaatsvinden Dan ech ter weer op het voetbalterrein aan de Rubensstraat in Amersfoort. Zoals altijd kunnen alle deelnemers van alle lopen rekenen op een prachtig en uitgekiend parcours in de mooie omgeving van Amersfoort. LEUSDEN - Zaterdag 8 december fcd in Baarn de tweede ontmoeting tats in het kader van de nationale «emwedstrijden .Onder Toppers", eelnemende verenigingen waren De laien (Leusden), Neptunus (Amers- ortL Sedna (Amersfoort), TZC 70 lel) en de Vuursche(Baarn). Ondanks d paar ongelukkige diskwalificaties adigden de Haaien op de tweede lats. De beste prestaties werden ge- verd door Thijs Noordewier op de m. schoolslag jongens o/12 in 29.6, Frank van den Hurk op de 100 vrije slag en schoolslag jongens 14 in resp. 1.06.5 en 1.23.8; Mark a Seldam op de 100 m. vlinder jon- las o/16 in 1.13.6, die allen als eer- e aantikten en Hanneke den Herder de 100 m. vrije slag meisjes o/16 1.11.5 die tweede werd. De overige tijden waren als volgt 100 m. wisselslag meisjes o/lO: irriette Leusink (3e) 1.44.3, Caro le Enthoven 1.47.3. 100 m. wisselslag jongens o/lO: tiris Walet 1.38.0; Lex van Dijk 1.53.5. 100 m. schoolslag meisjes o/12: ?rid Bontenbal (3e) 1 40.6; JoriGerth 57.5 100 m. schoolslag jongens o/12: 'ik Japenga 1.45 7 100 m. vrije slag meisjes o/14: ette Bovens 1.19.6, Mirjam Goedhart 22.5. 100 m. vrije slag jongens o/14: ik Scholten (3e) 1.13.5. 100 m. vlinderslag meisjes o/16: tty Linse 1 40 5 100 m. vlinderslag jongens o/16: worden, want men speelt zo fel op de aanval, dat sommigen niet op tijd terug zijn om de verdediging voldoende te steunen Einduitslag 17-4 voor Impala Programma voor zondag 16 december: Dames senioren Takt 2 - Impala (De Bilt) 16.45 uur Heren senioren: D.S.O 2 - Impala (Bernhardhal, Utrecht) 14 40 uur LEUSDEN - Zaterdag 15 december a.s. is weer een belangrijke dag voor de Roda-pupillen Dan houden de kleine Roda .mannen" een wielercross inden Treek. Tevens kunnen ,,de mannen" dan hun puntentotaal wat bijschaven Het verzamelpunt is het Roda-kluphuis, vandaar vertrekt de ..wielerploeg" naar den Treek De vertrektijd is half tien (9.30 uur). Als de weergoden wat mild willen zijn, belooft het een zeer gezellige ochtend te worden. Vaders, als u niets om handen heeft wat drin gend is, vergezel uw spruiten dan, het is voor hen een stimulans wanneer zij luidkeels aangemoedigd worden LEUSDEN/ZUID - Voor de derde achtereenvolgende maal organiseert de sportkommissie van de K.P.J afdeling Leusden een grote prestatieloop voor iedereen, voor oud en jong. Deze pre statieloop, die het eerste grote sport evenement in 1974 in Leusden is, wordt gehouden op zondag 13 januari 1974. Men zal zich ongetwijfeld de vorige twee prestatielopen nog herinneren, want beide malen liepen er honderden deelnemers mee. In totaal hebben nu al ruim 700 deelnemers in de voor gaande 2 jaar het fraaie parcours door het landgoed ,,Den Treek-Henschoten" afgelegd en de organisatoren verwach ten dit jaar de 1000 te kunnen halen. Het parcours gaat wederom door de bossen van het landgoed ,,Den Treek- Henschoten" en wordt uitgezet onder leiding van Hoofdbaankommissans de heer P van de Hengel Het parcours zal de deelnemers door enkele fraaie gedeeltes van de Treek leiden. XWW<XXXXXKPW<XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX7WWWWWWW< LEUSDEN - Het eerste herenteam van Impala volleybal heeft afgelopen donderdag de uiterst belangrijke wed strijd tegen Spirit III met 3-0 gewon nen. In het geding was de tweede plaats op de ranglijst en de kans om de race om het kampioenschap met koploper Uni Cornus vol te houden. Precies op tijd (een uitzondering in de Sporthal in Amersfoort) begon de wedstrijd Door het feit, dat de Impala mannen nog duidelijk last had den van koude vingers, wist Spint vrij snel een 4-0 voorsprong te nemen. Maar toen Impala door een paar goede acties de stand gelijk wist te trekken ging de score verder gelijk op. Hoe wel Impala steeds een kleine voorsprong wist te behouden wist Spint de stand steeds in evenwicht te brengen. Tot 14-14 ging het zo door, toen plotseling een uitstekende korte aanval de Spint verdediging in verwarring bracht en zo de stand 15-14 voor Impala ont stond Een laatste goede actie van de Impala aanval en de set was gewonnen met 16-14. De tweede set toonde aan dat Impala steeds beter ging spelen Goede aanvallende acties werden afge wisseld met uitstekend verdedigend werk, een teken dat de Impala mannen er helemaal zin in hadden Deze set werd dan ook een regelmatige 15-8 overwinning voor Impala. De laatste set verliep aanvankelijk zeer voorspoe dig. Met uitstekende aanvallende acties vaii met name Bert van 't Klooster en Herman ter Schegget werd de Spirit ploeg volledig de vernieling ingespeeld, mede door het feit dat deze ploeg, be staande uit wat oudere, maar zeer ge routineerde spelers, aan conditiege brek begon te lijden. Tot 14-1 voor Impala ging alles dus gesmeerd, totdat Spirit het conditiegebrek ging omzet ten in het gebruik van de tong. Opmer kingen tegen de scheidsrechter wer den afgewisseld met opmerkingen te gen de Impalaspelers, die hierdoor wel enigszins van hun stuk raakten. Spirit maakte van de fouten die Impala toen plotseling beging, gebruik en wist 6 punten te scoren en de stand op 14-7 te brengen. Toen vond Impala het welletjes en maakte de laatste punt, zodat de volle winst opnieuw naar Leusden ging. De stand aan de kop van de ranglijst is nu zo dat Uni Cornus nog steeds leidt met 2 punten voorsprong op Impala, dat op haar beurt weer 4 punten voor sprong op Spirit III heeft. A.s. zater dag om 20 30 uur speelt Impala tegen het tweede team van Uni Cornus. dat hoewel laag op de ranglijst geplaatst er alles aan zal doen om een of meer dere punten te pakken, alles ten gunste van het eerste team Het is dus op passen geblazen voor Impala. Het eerste damesteam speelt even eens zaterdagavond om half negen, en wel tegen VIOS 5, een wat minder sterke tegenstander, maar zeker geen tegenstander om te onderschatten Uit de wedstrijd Impala - Spirit 3. Een spannend moment, een Impala- speler tikt de bal over het net, maar er wordt goed geblokkeerd. Met spanning kijken enkele medespelers toe. Foto Janus Visser. We voorspellen echter wel een over winning voor de dames van Impala, die in het vervolg voor en na de wed strijd gekleed zullen gaan in trainings pakken, geschonken door de heer Gua- riento, die iedere dinsdag te vinden is op de markt in Leusden met een kraam waar allerlei soorten drop ver kocht wordt De opschriften op de trai ningspakken van de damesselectie lui den dan ook heel toepasselijk ..Drop van de Markt" A.s. zaterdagavond dus weer een ideale gelegenheid om de beide topteams van Impala aan het werk te zien in de sporthal aan de Boog schutter te Amersfoort Verdere volleybalprogramma voor de komende week: Donderdag 13 december: Dames 2e klasse: Impala 2 - Wilhelmina A 20.45 u. Heren 4e klasse: Impala 3 - Montagnards 1 A 19 45 u Zaterdag 15 december: Dames le klasse: Impala 1 - VIOS 5 A 20 30 u. Heren 2e klasse: Uni Cornus 2 - Impala 1 A 20.30 u. Donderdag 20 december, dames 2e kl. Impala 2 - VIOS 6 A 20.30 u. Dames 3e klasse: Impala 3 - VIOS 9 A 19.45 u. De organisatie heeft de prestatieloop dit jaar nog aantrekkelijker gemaakt, want men heeft er een derde afstand ingelast. De bekende afstanden, de 1 500 en 5.000 meter blijven ongewij zigd gehandhaald, maar ter wille van iets minder geroutineerde en getrainde deelnemers heeft men een 3.000 meter aan het programma toegevoegd Hier door zullen nog meer mensen aan deze prestatieloop mee kunnen doen Inschrijven kunt u alleen op de dag zelf en vanaf 12 30 uur in het gebouw van de jeugdsocieteit ,.De Grote Kuip" aan de Ooievaarshorsterweg te Leusden-Zuid. Het inschrijfgeld is niet verhoogd zodat deelnemers tot en met 14 jaar slechts f 1,- p p hoe ven te betalen en deelnemers van 15 jaar en ouder f2,- pp. Bij de in schrijving is kleedgelegenheid voor dames en heren aanwezig Het eerste startschot, dat deze maal gelost zal worden door een bekende Leusdenaar, de naam is nog niet be kend, is om 14.00 uur precies Op die tijd starten de jongste deelnemers, de leeftijdsgroep van 0 tot en met 14 jaar Zij leggen een afstand van 1.500 meter af Indien dit binnen de ruime limiettijd wordt gedaan, dat is 20 minuten, ontvangen ze een fraai herinneringsvaantje De deelnemers van 15 jaar en ouder kunnen kiezen uit 2 afstanden, n 1 3.000 of 5.000 meter Het startsein voor de 3 .000 meter wordt om 14 .30 uur gelost en de limiettijd voor deze afstand is 30 minuten. Het halen van deze ruime tijd levert ook weer een fraai herinnenngsvaantje op. De5.000 metei moet het absolute hoogtepunt van de prestatieloop 1974 worden, dan is na melijk het parcours voor de gerouti neerde goed getrainde atleten Natuur lijk kunnen ook mensen meelopen die zich zelf niet onder deze kategorie rekenen, de limiettijd van 40 minuten laat dit zeker toe Het behalen van deze limiettijd levert ook een herinnerings vaantje op. Het startschot zal voor deze afstand om ca 15.00 uur vallen Zoals eerder reeds opgemerkt, heb ben al honderden deelnemers aan de prestatieloop mee gedaan Deelnemers kwamen uit o.a Hoorn, Rotterdam. Amsterdam, Delft en nog vele andere plaatsen. Ondanks de zuinige benzine- tijd verwachten wij deze mensen weer, want Leusden-Zuid is met het openbaar vervoer gemakkelijk te bereiken. Toch hopen de organisatoren, dat nu extra veel Leusdenaren meelopen en och. waarom ook niet? Iedereen, die goed gezond is. moet ui staat zijn het par cours af te leggen, probeer het eens, het zal u beslist erg meevallen. ANTILOPEN 1 - HEEMSKERK 1 7-4 LEUSDEN - Antilopen 1, debuterend in de 3e klasse K.N.K.V van de Micro dit jaar, had gelukkig al een paar trai- ningswedstrijden achter de rug met wisselende resultaten en kwam daar door mentaal en conditioneel goed voor bereid aan de start. Men trok direkt fel van leer en er werd korfbal gespeeld van een be hoorlijk gehalte, waaruit Theo van Duinkerken van afstand effectvol 1-0 kon scoren, dit gaf de burger moed en men ging het tempo verhogen en bracht regelmatig zijn tegenstander(ster) uit positie, aan het schot ontbrak nog de zuiverheid in het begin. Gert kwam kanp langs zijn tegenstander, vasthou dend was het antwoord en de door hem zelf genomen strafworp betekende 2-0 De tweede aanval creëerde wel kan sen, maar de doelpunten bleven veel te lang uit In dit vak debuteerde Rudi Lith zeer verdienstelijk en zijn opstel snelheid ontwikkelen, maar recht toe verdediging van Antilopen moest zich verweren tegen een aanvallend vak, waarvan de heren een bijzonder hoge snelheid ontwikkelde, maar recht toe recht aan stonden te korfballen Toch LEUSDEN - Voor de laatste maal in dit jaar organiseert de sportkom missie van de K.P.J. afdeling Leusden een schaatsuitstapje naar de kunst ijsbaan te Utrecht. Het uitstapje vindt vrijdag 14 december, morgendus, plaats Het vertrek is om 19 00 vanaf de parkeerplaats bij de Til aan de Hamersveldseweg te Leusden-Cen trum. De kosten zijn niet te hoog, n 1 voor K.P J -leden f4,- p p en voor belangstellende met-leden be draagt de prijs f6,00 p.p., toegangs bewijs en reis inbegrepen Schaatsenthousiasten kunnen zich het best zo snel mogelijk opgeven bij en kele leden van de sportkommissie en dat zijn Ida van de Bremer, Hamers veldseweg 82. Bertus Kok, Schoolsteeg 3, allen te Leusden-Centrum Thijs Noordewier 1.24.8. 100 m. vrije slag heren: Mark ten Seldam 1.11 9; Hans Kroon 1.15 3 100 m. rugslag jongens o/lO: Frank Goedhart 1.52.8; Bertus Ste- geman 1 46 2. 50 m. vlinderslag meisjes o/12: Sigrid Bontenbal 48 1; Kitty Linse 42 1 100 m schoolslag jongeDS o/14: Robert Jan Mölhmann 1.31.7. 100 m. vrije slag meisjes o/16: Yvette Bovens 1 21 0 PROGRAMMA RODA'46 LEUSDEN - Indien Koning Thialf zijn ijzige asem voor zich houdt en niet met gulle hand sneeuw op de vel den neer zal gooien geldt het volgende programma WEDSTRIJDPROGRAMMA A.S. WEEKEND 15 NOVEMBER 1973 Soest B - Roda A 15.15 u (14.30 u. vertrek per auto) Roda B vrij Achterveld C - Roda C 14.00 u (14.00 u vertrek per fiets) Quick a - Roda a 14.00 u (13.15 u. vertrek per fiets) De Glind a - Roda b 12 45 u (11 45 u. vertrek per fiets) Roda c - Quick d 15 15 u Roda d - VV.ZA d 12 45 u Roda e - Spakenburg e 14 00 u Roda f vrij Quick i - Roda g 14.00 u. (13.15 u. vertrek per fiets) DEN HAAG - Op 7 januari a s. zal alle aflevering van benzine gebonden zijn aan vergunningen Dit geldt ook voor de bosbouw, landschapsbouw en het natuurbehoud. In deze sectoren wor den vaak benzinemotoren als aandnjf- kracht voor werkzaamheden gebruikt Voorzover dit werk in de eerst komende maanden moet plaatsvinden en over onvoldoende voorraad wordt beschikt, kan een vergunning worden aangevraagd tot aankoop van de nodige benzine Formulieren kunnen worden aange vraagd bij de Districtsbureauhouders (D B H.'s) Ook ligt een aantal op de kantoren van de Hoofdingenieursdirec teur (H I D s) voor de Landinrichting. Er moeten twee formulieren ingevuld worden, nl formulier BA 32 voor de basisgegevens van het bedrijf en formu lier S voor opgave van de nodige hoe veelheid benzine voor de eerstkomende maanden Zowel bos-en natuurterrein- beheerders, als aannemers en hout kopers kunnen aanvragen indienen Per provincie moeten bos- en natuur- terreinbeheerders de formulieren in dienen bij de D.B.H van het district waarin het beheerskantoor gevestigd is. Aannemers en houtkopers moeten de formulieren indienen bij de D.B.H. van het district waarin hun bedrijf geves tigd is voorzover het de werkzaamheden betreft in de provincie van hun vesti gingsplaats. Betreffen de aanvragen werkzaamheden in andere provincies, dan moeten deze worden ingediend bij de Provinciale Voedselcommissaris (P.V C Aanvragen van aannemers en houtkopers dienen in alle gevallen ver gezeld te gaan van een bewijsstuk waaruit blijkt dat zij de opgegeven hoeveelheid werk daadwerkelijk moeten uitvoeren Belanghebbenden zal van de zijde van het Bosschap ten spoedigste de lijst met adressen van Provinciale Voedselcommissarissen (P V C.'s) en Districtsbureauhouders (D B H.'s) worden toegezonden DEN HAAG - Op 7 januari a.s. zal alle aflevering van benzine gebonden zijn aan vergunningen Dit geldt ook voor de land- en tuinbouwbedrijven. Deze bedrijven gebruiken vaak nog benzinemotoren als aandrijfkracht voor mechanische werkzaamheden. Voorzover dit werk in de eerst komende maanden moet plaatsvinden en over een onvoldoende voorraad wordt beschikt, kan een vergunning worden aangevraagd tot aankoop van de nodige benzine. Formulieren kunnen worden aange vraagd bij de D B. H 's. Ook kunnen formulieren worden aangevraagd bij de tuinbouwveilingen Er moeten twee for mulieren worden ingevuld, nl formulier BA 32 voor de basisgegevens van het bedrijf en formulier S voor opgave van de nodige hoeveelheid ben zine voor de eerstkomende maanden Voor een vlotte verstrekking van de toewijzing is een tijdige indiening van beide formulieren bij de D B H nood zakelijk. De formulieren zullen in de week van 17 tot 21 december bij de D.B H moeten zijn ingeleverd Over de uitreiking van de toewijzingen zullen t z t nadere mededelingen verschijnen DEN HAAG - Met ingang van 8 december 1973 zal in de veehandels- sector voor de verdere periode, waar voor compenserende maatregelen in verband met de revaluatie gelden, de compensatie volgens een gewijzigde regeling kunnen worden geint Vanaf dit tijdstip kunnen onderne mers aan wie in ons land geteeld vee, bestemd voor de slacht of export, wordt geleverd, in alle zich voordoende gevallen 6,25% van het totaal in reke ning gebrachte bedrag via hun aan gifte omzetbelasting verrekenen Veehouders, die van de landbouw- regeling gebruik maken, kunnen het vastgestelde BTW-forfait van 2% met hun afnemers verrekenen in de ver koopprijs, zoals tot nu toe gebruikelijk, tesamen met de 4.25% BTW Dit geldt eveneens voor veehandelaren, die ge bruik maken van de zgn veehandels- regeling. De afwijking bestaat dus hierin, dat de veehandelaar de 2% revaluatiecompensatie over leveringen vanaf 8 december a.s., niet meer bij de belastingdienst behoeft te claimen maar deze direkt aan zijn afnemer in rekening kan brengen. In beginsel geldt voor de periode 21 september - 8 december 1973 de oude regeling Indien hiervan geen gebruik is gemaakt, kan de inspecteur der invoerrechten en accijnzen een verhoogde aftrek ook over dat tijdvak toestaan. DEN HAAG (ANP) - Moderne agra rische bedrijven vragen een zodanig ge lijktijdig af te nemen elektriciteits vermogen dat hieraan slechts kan wor den voldaan met een kabel van tien kilovolt, terwijl nu in de meeste agra- kwam Heemskerk met twee afstand schoten terug tot 2-2. Theo van Duinkerken en Gert Nieu- wenhuis brachten met twee gave af standschoten de stand weer op 4-2 Met een al duwende vrijgekomen Heemskerkspeler kwam de stand op 4-3 en hiermee ging ook de rust in Rudi Lith toch wel bijzonder veel kansen nodig hebbend om tot een doelpunt te komen, waarbij gezegd moet worden dat hij Vrouwe Fortuna zeker niet rnee- had, maakte uit een prachtige doorloop bal 5-3, hiervoor was een fabelachtig afstandsschot van dezelfde speler we gens duwen onder de korf afgekeurd door de scheidsrechter Heemskerk ging-over tot het uitwis selen van twee spelers, voor het eerst dit jaar toegestaan uitsluitend in de K N K V Heemskerk kwam nog terug tot 5-4, maar toen was de weerstand gebroken, weer was de lange Rudi Lith zijn tegenstander te slim af en werd onder de korf „gepakt" Zijn strafworp ging beheerst in de korf 6-4 Gert Nieuwenhuis bracht met een doorloopbal de handjes op elkaar 7-4. Dit betekende het einde van de wed strijd en een hoopvolle start voor An tilopen. SGV 2 - Antilopen 3 0-9 Samos jun 1 - Antilopen jun 1 8-0 LEUSDEN - Inplaats van vrijdag 14 december zal de volgende ronde van de Roda-kaarttoernooi dit keer opdon derdag 13 december worden gehouden De wedstrijden beginnen om acht uur en worden gehouden in het Roda-klub- gebouw op het burgemeester Buining- park aan de Bavoortseweg. rische gebieden een distributienet ligt van slechts 0,4 kilovolt Het beleid dient daarom te worden gericht op snelle aanleg van een net van 10 kV te gen voor de agrariër aanvaardbare tn mogelijk in de tijd gespreide kos ten. Tot deze conclusie komt het land bouwschap in een nota, die woens dag gehouden bestuursvergadering is aanvaard Voor de netverzwaring, zo meent het schap, zou een deel van de gelden van het werkgelegenheidspro gramma moeten worden aangewend Als een mogelijkheid om de kosten voor boer en tuinder draagbaar te ma ken ziet het voorfinanciering door de elektriciteitsmaatschappij Per provincie, zo meent het schap, zal in nauw overleg met de daar werk zame electnciteitsmaatschappij een plan tot verbetering van de elektrici teitsvoorziening der agrarische bedrij ven opgesteld moeten worden Er is thans een werkgroep van de elektrici teitsmaatschappijen bezig met een on derzoek, maar agrariërs hebben daar in geen zitting. De elektriciteitsmaat schappijen vinden dat ook in de toekomst de netverzwaring op individueel ver zoek moet gebeuren en dat de kosten direct voldaan moeten worden. Slechts in ruilverkavelingsgebieden willen ze van die aansluiting op individueel ver zoek afwijken Een distributienet van 0,4 kV. zoals in de meeste agrarische gebieden ligt, veroorlooft een belastingsniveau tot 10 kilowatt ineens, een 10 kV-net een be lastingniveau van 15-50 kilowatt Voor een melkveebedrijf met 50 koeien heeft men 12-22 kilowatt nodig, voor een bedrijf met vijfduizend legkippen of vijfhonderd slachtvarkens 10-15 kW

Leusder Krant | 1973 | | pagina 13