Geboortegolf in Achterveld. „Gemeente Leusden grote stimulator achter de plaatselijke biljartsport" Raadsfraktie vraagt ïieuwe studie over stadsuitleg {ONDSOFFICIAL J. LAGERWEG Achterveld krijgt een peuter speelzaal Kerst voor alle bejaarden EN TEN SLOTTE Nogmaals Rijksweg 28 en de kastanjes van de burger NIEUWE „INFO" VERSCHENEN OP 18 DEC. A.S. Veranderde weekmarkt- tijden (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeente bestuur en raad hebben beslist niet de bedoeling gehad om de burger de kastanjes uit het vuur te laten halen in de kwestie rijksweg 28. Dit wordt nadrukke lijk door burgemeester Van der Post gesteld, als wij met hem daarover een gesprek hebben. ,,Het is gewoon zo, dat de bur ger elke recht tot het inbrengen van bezwaren tegen deze weg wordt ontnomen, als wij de weg van de kaart schrappen en de bezwaren er tegen gegrond gaan verklaren. Rijkswaterstaat zal dan de zaak direkt aanhangig ma ken bij de Kroon en als die be slist, dat de weg er wel moet komen, dan is geen enkel beroep mogelijk. Je kunt natuurlijk wel buitenparlementaire akties gaan houden, en misschien heeft men daar succes mee, maar juridisch is er niets meer tegen in te bren gen. Wij zijn het eens met de be zwaarden, dat rijksweg 28 en haar zijtak het milieu onnoeme lijk veel schade zal toebrengen. Als wij dan stellen, dat de be zwaren ongegrond zijn, dan wil dat niet zeggen, dat die bezwa ren waardeloos zouden zijn. In tegendeel. Bij het afwegen van de voor- en nadelen van de argumen teringen zijn wij van mening, dat andere argumenten de doorslag moeten geven. Eén van die argu menten is, dat bij gegrondverkla- ring de kans op beroepsmogelijk heid volledig is verkeken en dat zouden wij betreuren. Op de door ons aangeduide wijze kan de zaak ons inziens het beste behartigd worden," aldus de heer Van der Post in een nadere verklaring. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! OPENBAAR VERVOER In een ondoordachte opwelling heb ik afgelopen weekend be sloten om niet thuis te blijven zitten, maar gebruik te maken van het openbaar vervoer. De reis ging naar het hoge noor den In vergelijking met de auto kostte me dat tweemaal zoveel tijd, maar een kniesoor die daar over valt. De treinen waren vrij dagmiddag overvol, zodat er ge staan moest worden, maar een kniesoor, die daar boos over wordt. Dat ik zelf zo stom was om in de wirwar van treinen de ver keerde te pikken, daar kan de NS niets aan doen Ik neem dat allemaal nog, omdat ik een voor stander ben van openbaar ver voer en de idealistische hoop koester dat het in de toekomst allemaal zoveel beter en pret tiger zal gaan, zij het dan na tuurlijk niet zonder de brood nodige prijsverhoging, waarmee NS ons dreigt op te schepen Maar ik werd toch wel een beetje boos, toen ik zondagavond in het zicht van de haven strandde. Dat ging me wel wat te ver. Het bleek, dat de bus, die aan sluiting zou moeten geven op de trein waaruit ik zeulend met zware koffers en twee vermoeide kinderen uit was gesjokt, was vertrokken. Een echtpaar uit Achterveld, die bij de halte al stond te wachten op het moment dat wij arri veerden, vertelde ons, dat de bus al was vertrokken op het moment, dat het eigenlijk had moeten vertrekken Kortom: de zwakste schakel maakt de hele ketting zwak. Een taxi was vrijwel niet te krij gen. De heren van het taxibe drijf zien blijkbaar goud schit teren en laten vermoeide trein reizigers rustig staan, als ze een betere vracht kunnen krij gen. Vroeger werden de taxi- deuren met een brede, vooral vriendelijke zwaai geopend, nu worden ze driftig dichtgeslagen. Met je vingers er tussen, als je niet vlug genoeg reageert op de economisch gerichte be wegingen van de taxi-chauffeur. We hebben een uur moeten wach ten op de volgende bus, simpel en alleen, omdat de bus niet wacht op treinen, die stomtoe- vallig binnenkomen op het mo ment dat de bus wil vertrekken. Commentaar van een perso neelslid van de busonderneming in het wachtstation in Amers foort: ,,We hebben alleen maar te maken met onze eigen aan sluitingen, niet met die van de NS". En daarmee kun je het dan doen. Voor de gebruiker van het openbaar vervoer tus sen Amersfoort en Leusden be tekent dat niet meer en niet minder, dat zo'n tocht soms meer dan anderhalf uur kan du ren. Of je nu voormalig auto mobilist bent of niet. En dat gaat mij te ver. We zullen de vriendelijke taxi-chauffeurs, de overvolle treinen en de char mant wachtende buschauffeurs onze klandizie niet meer gun nen. Het is eventjes uitkienen, maar met die benzinebonnen voor je auto kom je in ieder geval komfortabel en beslist tijdig waar je wezen wilt. Kopspijker INÜERDAG 13 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT lopen De burgemeester vond het ple zierig - zowel voor de jonge biljart vereniging als voor de gemeente Leus den - dat het kampioenschap vanuit Leusden werd georganiseerd, hoewel hij het jammer vond, dat de prachtige nieuwe zaal van de vereniging niet voor een dergelijk groots evenement ge schikt was ,,U moet beslist die zaal eens bekij ken," zei hij tot de biljarters. Hij bracht lof voor de wijze, waarop de Bil jartvereniging Leusden (met de heer Korzelius als drijvende kracht) erin is geslaagd om op zo'n korte termijn de biljartsport in Leusden op gang te brengen en er bovendien in was ge slaagd om een goede accommodatie te verkrijgen. ,,Er is moed voor nodig om dan ook nog eens een zo'n belang rijk kampioenschap te organiseren," Hans Vultink begroet hier burge meester van der Post tijdens de ont vangst op het Leusder gemeentehuis. 3 Is u bereid de onderwerpelijke ma terie als discussiepunt op te nemen op de agenda van de eerstkomende openbare vergadering van de ge meenteraad? fractie P v d A -D'66. (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week vrijdag- iorgen ontving burgemeester mr A. H. jd der Post namens het Leusdens ge- jeentebestuur een delegatie van bil - jrters, officials en andere genodig- jQ die betrokken waren bij het na- toaal kampioenschap Ankerkader /I te Amersfoort. Omdat het de srige avond nogal laat was geworden, [ïamen de meeste biljarters iets la- r dan was gepland. Alleen de heer Dekker was namens de spelers aan- ezig. De organisatie van de nationale irapioenschappen Ankerkader 47/1 is in handen van de Leusdense bil - irlvereniging onder leiding van de eer Korzelius, vandaar dat deze ont- iDgst in Leusden plaats vond. Burgemeester Van der Post vond een genoegen de topbiljarters te eigen ontvangen. Hij wees er op dat t! organiseren van een dergelijk kam- inschap geen sinicure is en hij wel locht stellen, dat de biljartvereniging usden er als jonge vereniging in is slaagd om alles op rolletjes te laten aldus de burgemeester. Hij wenste de biljarters veel succes toe. De heer Korzelius verdeelde de hem toegezwaaide lof onder zijn mede- oestuursleden „Zonder hen zou ik ner gens zijn," was zijn vaste overtuiging. Dankzij de biljartsport krijgt Leusden bekendheid in heel Nederland, de heer Korzelius vond dat een niet onbelang rijk stukje „Leusden-promotie" Hij bracht dank aan het gemeentebestuur voor de enorme medewerking die de vereniging tot dusverre heeft ondervon den bij het tot stand brengen van de accommodatie die de vereniging nu bezit. De heer J Lagerweg sprak namens de biljartbond „Leusden heeft veel meer dank verdiend," was zijn me ning, „Al bent u als gemeentebestuur dan niet direkt zo betrokken bij het kampioenschap, in oorsprong bent u toch de grote stimulator geweest De steun, die de biljartvereniging Leus den van u mocht ontvangen zijn van doorslaggevende betekenis geweest. Het is nog nooit in de geschiedenis van onze bond voorgekomen, dat een zo'n Van de redaktie) LEUSDEN - De raadsfraktie van de vdA/D'66 vraagt een nieuwe studie ten lüzien van Leusdens stadsuitleg in erband met de oliecrisis. Zij willen ijze hele problematiek in de eerst- olgende raadsvergadering ter dis- jssie stellen. Eén en ander is door fraktie schriftelijk gevraagd aan de aorzitter van de raad. De volledige ekst van deze vraagstelling is als 9lgt: Heeft uw college kennis genomen van regeringsmededelingen, vol gens welke: a. geen onbeperkte energie-voor- ziening in de toekomst verwacht kan worden; b bij de komende distributie van benzine geen toewijzingen zullen worden verstrekt voor het woon werkverkeer. c de huidige olie-crisis de be staande inflatoire trend zal (kunnen) versterken, d de investeringen zowel van over heidswege als van particuliere zijde waarschijnlijk zullen afnemen? 2. Indien de voorgaande vraag beves tigend kan worden beantwoord, is uw college dan niet van mening, dat de gevolgen voor de groeikern Leus den diepgaand dienen te worden be studeerd. en dat derhalve: a. een geheel nieuwe studie voorde stadsuitleg zal zijn vereist, waarbij meer dan thans het geval is aandacht zal moeten worden besteed aan flexibiliteit in de planning; b. reeds thans verdergaande faci liteiten voor het regionale openbaar vervoer gewenst zijn? meester, de heer W. Benjamins; 2e penningmeester, mevr. T. Mo lenaar. Het bestuur van „Klein Duimpje" zoals de peuterspeel zaal zal gaan heten zal in Achter veld een aktie gaan voeren om het nodige startkapitaal bijeen te krijgen. Er moet speelgoed wor den aangeschaft en het salaris van een gediplomeerd kleuter leidster moet worden betaald. Het bestuur hoopt ook op de steun van de gemeente Leusden. Er zal een verzoek om subsidie worden ingediend. (Van de redaktie) LEUSDEN - De nieuwe Info, de informatiekrant van de gemeente Leus den, is weer verschenen Deze keer wordt veel ruimte ingenomen door wij zigingen voor het boekje „Wegwijs worden in de gemeente Leusden" en door allerlei vaste, algemene arti kelen onder meer over de bibliotheek 9 en het milieu. Verder nieuws over het C M L. (Comité Milieuzorg Leus den) en de nieuwe gymzalen die Leus- den erbij heeft gekregen k won't enige aandacht besteed aan zoge naamde Kupersgracht en het vernieu wen van het rijbewijs ■jffrjff.jff.jir.jtr.jtr.jgr.jff.z ACHTERVELD - Het ziet er naar uit dat Achterveld binnen kort over een peuterspeelzaal zal beschikken. Pogingen tot op richting hiervan worden sinds het begin van dit jaar onder nomen. Dank zij het zeer vele werk van de initiatiefneemsters, mevr. A. Boelsma en mevr. T. Molenaar is het nu zover dat het plan in een vergevorderd stadium verkeerd. Er is een voorlopig bestuur gevormd dat er als volgt uitziet: voorzitter, mr G. T. R Boelsma; secretaresse, mevr. A. Boelsma; 2e secretaris, de heer E. van Bolhuis; penning- Het staat nu al vast dat een 20-tal peuters minstens 2 ochten den per week van de speelzaal gebruik zal maken. Het ligt in de bedoeling de zaal gedurende 4 ochtenden per week open te stellen. Ook zal een beroep ge daan worden op de Achterveldse moeders om de kleuterleidster eens te willen assisteren. Er is voorlopig onderdak gevonden in de kelder van „ons Gebouw" Het bestuur is zich ervan bewust dat dit geen ideale ruimte is voor een speelzaal, er wordt dan ook haarstig gezocht naar een definitieve oplossing. LOSSE VERKOOP LEUSDER KRANT Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar. Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 Leusden-C.: de heer W J. Schut. Hamersveldseweg 26 Leusden-Z.: Luitiens Supermarkt Pr Irenelaan 9 LEUSDEN - 18 december a.s. 's middags om 4 uur wordt een kerstviering gehouden voor alle bejaarden van Leusden-Centrum, Leusden-Zuid, Stoutenburg en Achterveld in Ons Gebouw te Achterveld. Voor vervoer is gezorgd. Mocht er nog iemand zijn, die maandag a.s. nog niets gehoord heeft, dan dan kunt u bellen naar: mevrouw Oude-Egberink. telefoon 2301. \a.ja. J* jtF.j&jtr.jtr. A Burgemeester v&n der Post kreeg van de heer Lagefjjeg het biljartjaar boek 1972-1973 VA de belofte, dat ook de volgende edities naar het ge meentehuis zullen worden gezonden. jonge vereniging het organiseren van zo'n kampioenschap heeft aangedurfd Onze hartelijke dank voor uw mede werking Hij overhandigde de bur gemeester het jaarboekje 1972-1973 van de K N B B. met de belofte, dat ook de volgende jaarboekjes in het be zit van het gem-fccitebestuur zullen komen Intussen waren ook de andere spe lers gearriveerd Na het drinken van een verfrissing, bracht het gezelschap nog een bezoek aan de nieuwe biljart zaal van de biljartvereniging Leusden Men was vol bewondering voor het geheel. Tenslotte keerde het gezelschap te rug naar Amersfoort, waar in de kan tine van Walter en Dros om het kam pioenschap Ankerkader 47/1 verder werd gestreden. Het was tenslotte Hans Vultink, die deze titel na een spannende strijd voor zich opeiste. maak meer gebruik van onze uitgebreide service ACHTERVELD - De familie Sta pelbroek heeft een flinke gezinsuit breiding gekregen. Hun Duitse herder Astrid heeft het leven geschonken aan maar liefst 15 jonge pupjes. In deze koude dagen worden de jonge hondjes goed verzorgd door hun moeder. On der een broeilamp en in een nest van stro krijgen zij de warmte, die zij zo hard nodig hebben. Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Wegens de feestdagen zijn de marktdagen ver schoven; de markt van dinsdag 25 december wordt gehouden op maandag 24 december en de markt van dinsdag 1 januari op maandag 31 december.

Leusder Krant | 1973 | | pagina 3