SGP-afdeling Leusden spreekt zich opnieuw uit voor samenwerking pejaardensoos Leusden/Centrum iging grandioos van start Kerstbomen- verkoop van Don Bosco VERVOLG VAN DE VOORPAGINA Denkt u er om uw benzinebonnen te halen MEDISCHE DIENSTEN „Wij vrouwen van Bethlehem" voor NCVB Kerstavond KPO Demonstratie Thomas Orgel LEUSDEN - Maandag 3 december kwam de SGP-kiesvereniging afdeling Leusden in vergadering bijeen. Nadat de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend werd, sprak de voor zitter, de heer H. Blankenstijn een kort welkcmswoord uit. Hij wees daar bij op de zorgwekkende politieke en economische situatie, waarin ons land momenteel verkeert. Het zou er - al dus de voorzitter - anders uitgezien bebben, als de regering en volk ter barte genomen hadden, wat we kun nen lezen in ps. 81:15 (berijmd) nl. .Och, had naar mijn raad, zich mijn 'olk gedragen". De gevolgen van een zich ontkerstend Nederland komen nu openbaar, aldus de voorzitter. Weekend: 15 en 16 december 1973. (Alleen voor spoedgevallen). Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantmk zal a s weekend waarnemen dr Boersema. Julianaweg 5, Achter veld. tel 03425-222. Dienst van vrijdagavond 18 00 tot maandagmorgen 8.00 uur De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Rosa, Hamersveldse- weg 57, Leusden/C., tel. 03496- 1271 Dierenarts Dr Tijmensen (voor kleine huisdie ren), v B v Oosterhoutlaan40. Leus- den/Z., tel 03490-10761 Dierenartsenpraktijk Amersfoort: autom antwoordapparaat met ver melding welke arts dienst heeft Tel. 03490-21827. Apotheek Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14.00 tot 14 30 uur en van 17.30tot 18 00 uur- Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Vervolgens werden de notulen ge lezen en de ingekomen stukken behan deld Het belangrijkste agendapunt nl. de gemeenteraadsverkiezingen werd na de pauze aan de orde gesteld De voorzitter memoreert de voor geschiedenis van de SGP in de ge meente Leusden en herinnert eraan dat in het verleden, de SGP in de raad constructief heeft samengewerkt met andere confessionele partijen. Hoe wel de laatstgehouden verkiezingen in 1972 voor de SGP in Leusden niet on gunstig verlopen zijn, was de verga dering toch van mening dat - gezien de groei van de gemeente Leusden - een raadszetel in 1974 voor de SGP moeilijk te realiseren zal zijn Het bestuur, dat zich intern al over een eventuele lijstverbinding beraden had, vroeg haar leden zich opnieuw uit te spreken t.a.v. samenwerking met Christelijke partijen bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen. Dit punt was nl. op de jaarvergadering begin 1973 ook al aan de orde gesteld. Toen machtigde de vergadering het bestuur om eventueel contacten te leggen. Het bestuur deelde mee, dat er reeds contacten met het GPV ge weest waren en dat het GPV bestuur op de hoogte gesteld is van de wens samensprekingen te beginnen. LEUSDEN/CENTRUM - Zoals ge bruikelijk zal de ledenbijeenkomst van de N.C.V.B. deze maand in het teken staan van het naderende Kerstfeest. Enkele leden hebben daarom het Kerstspel ,.Wij vrouwen van Bethle hem" ingestudeerd. Dit stuk is ge schreven door ds P Simoons Het bestuur hoopt dat alle leden maandagavond 17 december om 7 45 uur in het Hervormd Centrum aan wezig zullen zijn Echtgenoten en an dere belangstellenden zijn deze avond hartelijk welkom en zullen gastvrij worden ontvangen Na uitvoerige discussie betuigde de vergadering met grote meerderheid van stemmen haar instemming met dit streven De voorzitter sprak de hoop uit, dat de kiesvereniging van het GPV op haar vergadering van 14 december positief zal reageren op dit verzoek. Wat de gemeentepolitiek van Leus den betreft, staat de SGP afwijzend tegenover de plannen van de gemeen te om nu al over het kanaal te bouwen Nadat nog enkele huishoudelijke za ken geregeld werden dankte de voor zitter de vergadering voor de prettige wijze waarop het een en ander bespro ken werd en sloot de vergadering met dankgebed. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 19 december zal de K P O afdeling Leusden met haar leden het Kerstfeest vieren. De avond zal gehouden worden in de grote zaal van het ,,Ros Beyaart en om 8 uur beginnen In afwijking met andere jaren heeft een feestcommissie, bestaande uit le den van de K.P.O deze avond zelf standig georganiseerd, zodat het zowel voor het bestuur als*-voor de leden een verrassing blijft wat er gaat ge beuren Wel zal er evenals voorgaande jaren een souper worden aangeboden Om de kosten van deze avond te dekken wordt er een bijdrage van f4,- gevraagd Het bestuur hoopt dat haar leden in grote getale naar hetRos Beyaart komen, om daar met z'n allen het kerstfeest te vieren. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden uUiVDLKLMb 13 DECEMBER 1U<3 LEUSDER KRANT Burgemeester mr A H. van der Post tijdens zjjn openingstoespraak voor de nieuwe Senioren-soos in de Til. Deze zal voortaan iedere don derdagmiddag te bezoeken zijn voor de oudere inwoners van Leusden/cen trum. Een van de dames ondervraagt en kele senioren om de wensen en de ideeën te peilen voor het organiseren van de volgende soos-middagen, zo dat het iedereen zo aangenaam mo gelijk gemaakt wordt. LEUSDEN/CENTRUM - Op donderdag 6 december j 1 vond in de Til de start plaats van de bejaarden-soos. georganiseerd door de U.V.V en m.m.v. de Zonnebloem Mevrouw Van Rooijen heette de talrijke aanwezigen, in het bij zonder burgemeester Van dei- Post en wethouder Zandbrink. hartelijk welkom Zij stelde de leiding voor, welke bestaat uit de dames mevrouw Geomini, mevrouw Jansen en mevrouw De Vries Hierna verrichtte burge meester Van der Post de officiële opening De burgemeester prees hierbij het particulier initiatief, dat deze sociëteit tot stand deed komen Hij sprak de wens uit dat de bejaarden nog vele gezellige middagen zouden mogen door brengen in ,,de Til" Foto Janus Visser. met liedjes verwelkomd. Sint ging rond en overhandigde iedereen een geschenkje, waarna een glaasje werd gedronken en wat hartige hapjes genuttigd Mede dank aan de zakenmensen van Leusden, door wie het mogelijk was de dranken en hapjes te serveren Toen de ruim 100 bezoeksters en bezoekers van deze openingsmiddag voldaan huiswaarts keerden, kon worden teruggezien op een zeer geslaagde bijeenkomst Elke donderdagmiddag van 2 tot half 5 zuller de oudere in woners van iCtfusden-Centrum gastvrij in ,,de Til" worden ont vangen. Zij, die per auto afgehaald willen worden, kunnen hiervoor contact opnemen met mevrouw Van de Poll, tel.03496- 1607. GEDACHTENSCHETS Het bovenstaande houdt in dat de ge meente Leusden tot 1985 zal kunnen uit groeien tot 27 500 a 30.000 in woners. Na die tijd zal wellicht kunnen worden bekeken (aan de hand van nieuwe ontwikkelingen en prognoses) in hoe verre verder bouwen noodzakelijk zal zijn Er is nu gedacht aan een aantal woningen van 2800 Dit was oorspronke lijk. met Brinkenstijnen Lapeerserbij, 4800. Een vermindering dus van 2000 woningen De gedachte dat Leusden als groei kern is aangewezen (kortgeleden nog maals bevestigd door de minister van CML zal dan ook het verzoek krijgen met dit deelplan vandegedachtenschets te starten Welk deel dit zal zijn, zal nog nader worden bekeken Het hoofdcentrum zal - zoals gezegd - in eerste instantie van bescheidener formaat zijn, aangepast aan de nieuwe plannen en in samenhang met de eerste fase. Ook het tijdstip waarop aan de bouw van het hoofdcentrum zal worden be gonnen, is nog een punt van nader overleg Zodra de werkgroep bestemmings plannen met alle belangstellenden haar mening heeft gevormd over de nieuwe plannen en alle gedachten hierover op papier heeft gezet, zal het resultaat daarvan worden aangeboden aan het college. De wijze waarop de bevolking bij de plan zal dan uiteindelijk ter visie worden gelegd nadat het wettelijk voor geschreven vooroverleg is afgerond Het gemeentebestuur heeft tot het bovenstaande besloten, omdat duidelijk is gebleken, dat de weerstand tegen het bouwen over het Valleikanaal bijzonder groot is Het lijkt daarom niet wenselijk om met de oorspronkelijke plannen door te gaan. De woningbouw enmetnamede sociale woningbouw, zou dan bijzonder worden gestagneerd. Dit is niet aan vaardbaar gezien het aantal aanvragen dat bij het gemeentebestuur binnen komt en de functie van Leusden binnen het Eemland-gebied en daarbuiten De onduidelijkheid en de onzekerheid ten aanzien van de bevolkingsgroei manen tot een voorzichtiger en vooral Sint Nicolaas had zijn vertrek naar bet warme Spanje nog een dagje uit- gesteld om de opening bij te wonen Ifan de senioren-soos in de Til. Vervolgens stelde mevrouw Jansen, mevrouw Van de Vall voor, die het vervoer van de bejaarden zal regelen. Nadat de aanwezige dames en heren een kopje thee of koffie met een versnapering hadden gebruikt, werden Sint Nicolaas en Piet LEUSDEN - Graag willen wij u nog eens herinneren aan de kerstboomver koop, die dit jaar plaats vindt in Leusden-zuid ten bate van de Regen woud-Indianen In onze krant van 15 no vember maakten wij u attent op deze aktie In een artikel zetten wij de problemen van de Regenwoud-Indianen uiteen. De werkgroep van Don Bosco" te Leusden-zuid werkt al enige jaren ten bate van de Indianenkinderstad Isla de Ratón, gesticht door enkele Salesi- anen van ,.Don Bosco", in Zuid-Ame- rika De werkgroep komt één dezer dagen bij u aan huis, en biedt u de moge lijkheid om een kerstboom te bestel len De grootte varieert van 1 tot \/2 en 2 meter De prijzen zijn respektie- velijk f4,50, f5,50 en f6,50. Naar keuze wordt de boom op zaterdag 15 of za terdag 22 december bij u aan huis afgeleverd. U kunt aan de kar uw eigen keuze bepalen De prijzen komen over een met die van de handelaars U hebt het voordeel, dat de boom bij u wordt thuis bezorgd, en u helpt er een groep Indianen mee, die zonder onze hulp ten dode zijn opgeschreven Mocht u de bestelling telefonisch willen opgeven, dan kunt u terecht bij de volgende nummers 03490-14634 en 03490-18086 De werkgroep van ,,Don Bosco" hoopt, dat vele inwoners van Leusden van deze prettige wijze om aan een kerstboom te komen en tevens een bijdrage te leveren aan het steunende werk onder de Indianen, gebruik zul len maken. LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 20 december geeft de firma De Vaal uit Barneveld een demonstratie met het nieuwe Thomas Orgel Organist Rietschoten uit Amersfoort zal het orgel bespelen van 14 00 tot 22.00 uur in café-restaurant Nieuw-Leusden in Leusden - Centrum Tijdens de demonstratie krijgt men bij eventuele aankoop een flinke korting AMERSFOORT - Speelweek van don derdag 13 december tot en met woens dag 19 december 1973 GRAND THEATER James Bond Live and let die". Donderdag t/m woensdag ^uitgezon derd vrijdag en dinsdag), 14 jr. .Utrechts Symfonie OrkestDins dag Aanvang 20.15 uur CINEMA AMICITIA Cries and Whispers" Donderdag en vrijdag 18 jr ,,Het zwaard van de gele tijger" Zaterdag t/m woensdag 18 jr Kwajongensstreken van Spanky" Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur a l CITY THEATER ,,De ijzeren vuist" Alleen donder dag 18 jr ..Toen vrouwen staarten hadden" Vrijdag t/m woensdag. 14 jr Villa Rides" Zaterdagavond 23 45 uur, nachtvoorstelling 18 jr REMBRANDT THEATER .Vrolijke ontucht in Tirol". Donder dag t/m woensdag. 18 jr. Burgemeester en wethoudere hebben besloten de tweede fase plannen in te trekken: SUCCES VOOR TEGENSTANDERS discussie zal worden betrokken zal binnenkort nader naar voren worden gebracht in een publicatie vandewerk groep voorlichting van het CML Als tenslotte alle diskussies zijn afgesloten en de meningen zijn ge vormd, zal het eindresultaat een nieuw globaal bestemmingsplan zijn. Dit meer flexibele opstelling. Hierdoor' zal het maken van onherstelbare fouten zoveel mogelijk worden voorkomen. Het is hierbij uiteraard ook nood zakelijk, dat de wegenstruktuur binnen het uitbreidingsplan opnieuw wordt be zien aan de hand van de gewijzigde plannen. Burgemeester en wethouders van 1 Leusden hopen met de naar voren ge-' brachte argumenten tot een flexibele^ opzet te komen van de gehele uitbouw van Leusden, waarin het voor iedereen prettig wonen zal zijn. Grand Theatre: dagelijks 2.00 en 8.00 uur, zaterdags 2 00, 6.30en9 15uur zondag 1.30, 4.00, 6.30 en 9.15 uur. Cinema Amicitia dagelijks 2 00 en 8.00 uur; zaterdag 6 45 en 9 15 uur. zon dag 4.15, 6.45 en 9 15 uur; woensdag alleen 8.00 uur City Theater, dagelijks 2.00 en 8 00 uur. zaterdag 2 00, 6.45 en 9 15 uur, zondag 2.00, 4 15, 6.45 en 9.15 uur Rembrandt zaterdag en zondag 2 00, 6.45 en 9 15 uur; overige dagen al- leep 8.00 uur volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning in antwoord op desbetreffende vragen in de Tweede Kamer) blijft on verminderd uitgangspunt Rekening zal worden gehouden met een flexibele op stelling van de toekomstige plannen, zodat zonodig wijzigingen kunnen wor den aangebracht Gestreefd zal worden een eerste deelplan zo spoedig mogelijk te reali seren om het vacuum in de woningbouw zoveel mogelijk te beperken. De werk groep bestemmingsplannen van het

Leusder Krant | 1973 | | pagina 5