„Lisiduna" vraagt nieuwe leden verd een club geboren.... V ogelvri j met een Buggy: in Leusden St. Nicolaasaktie van Leusden/Z. succesvol Volks- kerstzang- I avond Firma D. Terpstra bestaat 25 jaar Ingezonden: en Leusden Goecllieiligmaii kwam even kijken PRUSVRAAG VIEL IN DE SMAAK De P.T.T. Burgerlijke stand Gemeente Leusden Kerkdiensten U wilt de LEUSDER KRANT BETALEN (DtKDAG 13 DECEMBER 1973 LEUSDER KRANT (buiten de^ verantwoordelijkheid van de redaktie) LEUSDEN/Z. - De firma D. Terp stra aan de Koningin Wilhelminalaan 6 te Leusden-zuid bestaat dezer dagen 25 jaar. Reden om even met de heer Terpstra om te zien naar de geschie denis van zijn zaak. Het was drie jaar na het beeindigen van de Tweede Wereldoorlog dat de heer Terpstra de grondslag legde voor zijn huidige textielzaak Er was in 1949 nog wel niet veel textiel te krijgen, maar dat kon hem niet deren Hij had zijn zinnen gezet op de textiel, en de tijden zouden langzamerhand steeds beter worden. Om zich van een tij delijk inkomen te voorzien dreef hij een kruidenierswinkeltje aan de Oude Rijksweg, dat van de firma Renes in handen van de firma Veenendaal was overgegaan. Maar de textiel trok, en in 1948 kocht de heer Terpstra een direk- tiekeet, die hij aan de Maanweg plaat ste. Daar hij zelf ,,de boer op moest" om zijn zaak op te bouwen, in te ko pen en klanten te winnen, moest hij een oplossing vinden om de klanten in de keet te bedienen. Hij kende een mevrouw die voor allerlei mensen naaiwerk deed. De oplossing lag voor de hand. De heer Terpstra plaatste een schot in de direktiekeet, en vroeg de mevrouw achter dat schot te ko men zitten naaien. Haar naaiver- diensten bleven dan doorgaan en ze kon van tijd tot tijd de klanten helpen, die de schaarse na-oorlogse textiel kwa men kopen. In 1952 begon de gemeente te bou wen in het uitbreidingsplan van Leus broek De heer Terpstra zag zijn kans, en vroeg vergunning aan voor een winkelpand met woonhuis aan de Wilhelminalaan Zelf had hij liever met de voorgevel naar de straatkant gekeken, maar dat ging niet. De grond kocht hij voor f 1,50 per m2. Kom daar tegenwoordig eens aan Vijf jaar geleden breidde hij zijn zaak uit ,,Voor woninginrichting zou ik eigenlijk nog méér ruimte nodig hebben", zegt hij. „Maar ik beperk me tot stalen en werk samen met een groothandel in Amersfoort. Dat gaat óók heel goed. Ik heb nog een fol dertje uit de openingstijd. Je schiet in de lach, als je ziet waar de men sen toen mee tevreden waren!" Mevrouw Terpstra heeft zich nooit veel met de zaak van haar men kunnen bemoeien. Het gezin Terpstra telt tien kinderen, en zij had er de handen vol aan. Wij wensen de familie Terpstra nog vele goede jaren in hun in Leusden- zuid zeer bekende textielzaak toe! LEUSDEN - Geboren: 29 dec Sas- kia, d.v W. Fokker en J Verkerk; 30 nov Arthur, z.v. G. W Maassen van den Brink en A. Schipper, 30 nov Stefanus Gijsbertus, z.v. J. A. van den Berg en A J. Steenbeek; 2 dec. Maar ten Jan, z.v D van Norren en G 1. Bleichrodt, 2 dec Cornelis Antonius Marcel, z v C. L. Huurdeman en B. C van 't Klooster; 3 dec.. Bernardus An tonius, z.v. A. J. Overgoor en R. A. van Hofslot. Ondertrouwd: 3 dec. Adrianus Jo hannes, van Kooij, wonende te Leus den en Johanna Maria Gudde, wonende te Leusden, 3 dec Cornells Gerardus Schut, wonende te Amersfoort en Wil- helmina Maria Boerssen, wonende te Leusden Gehuwd: F J H. Bats en M Vroom; J C van den Hengel en A W. M. van Zandbrink; K. H W Dijkstra en Y. Holthuis. Overleden: Geen ADVERTEREN KOST GELD. NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. LEUSDEN - De muziek vereniging ..Lisiduna" wil haar ledental uitbreiden. Op het ogen blik zijn er in haar harmonie- gezelschap verscheidene plaat sen onbezet, voornamelijk onder de zware koperblazers, zoals de bas en de althoorn. Eigenlijk is er voor ieder instrument plaats id „Lisiduna", want het korps kan ook in de andere groepen instru menten best wat versterking ge bruiken. „Lisiduna" doet door middel van deze publicatie een beroep op iedereen, die de muziek als liefhebberij heeft. Laat hij zich als nieuw lid aanmelden Zowel jonge als oudere musici zijn van harte welkom Leusden groeit en „Lisiduna" moet mee groeien. Vooral als er festiviteiten in de gemeente Leusden zijn is „Lisiduna" pre sent De vereniging hoopt deze muzikale opluistering aan vele gemeentelijke evenementen ook in de toekomst te kunnen blijven geven. Jongelui, als jullie op de muziekschool van Leusden een blaasinstrument hebt leren bespelen, kom je muziek dan in praktijk brengen in „Lisiduna". Aarzel niet je zult het musiceren in een harmoniegezelschap erg fijn vinden! De kosten behoeven geen be zwaar te vormen Deze bedragen tot 17 jaar f 1,50 per maand, daarboven f2,- per maand. In strumenten en uniformen worden door de vereniging beschikbaar gesteld. De repetities worden gehouden elke vrijdagavond in het gebouw van de speeltuinver eniging „Blijhof" aan de Ans- friduslaan te Leusden-Centrum Laat iedereen die zich voor blaasmuziek interesseert eens geheel vrijblijvend een kijkje komen nemen op één der repeti tieavonden. „Lisiduna' rekent op u' Stelt u dit altijd actieve muziekgezelschap niet teleur! Op vrijdag 14 december kunt u geen repetitie van „Lisiduna" bijwonen. Dan houdt de vereni ging haar jaarvergadering in „'t Ros Beyaart" te Leusden-cen- trum. Een mooie gelegenheid om u te komen aanmelden! Op hoeveel nieuwe leden mag „Lisiduna" rekenen? U kunt zich ook direkt telefo nisch opgeven bij het bestuur, de heer W. J. Donselaar, Arnhemse- weg 21, te Leusden-Zuid, tele foon 03490-17866. ij/r.rx&.itr.jtr.&.jir.j/r.jti LEUSDEN - Voor de zevende maal in successie viert Leusden op maandag 17 december haar Volkskerstzangavond. Deze bij eenkomst, evenals voorafgaande jaren georganiseerd door de gezamenlijke kerken van Leus den, begint om acht uur en wordt gehouden in de R.K. Kerk aan de Hamersveldseweg. Er is een gevarieerd pro- gramme opgesteld met veel ruimte voor gezamenlijke zang, afgewisseld door vocale en in strumentale bijdragen van: het Jongerenkoor uit Leusden o.l.v. de heer S. Snel Het R.K. Dameskoor o.l.v. de heer W. Pierik een Blokfluitgroep van de Stich ting Muziekschool Leusden de organist van de avond, de heer C. J. van Nimwegen de heer G. A. Vaarkamp, trom pet. Met belangstelling las ik de brief van de heer G. Wouters in de LEUSDER KRANT van 29 november j.l. overo.m. het grote aantal netnummers voor de telefoon binnen de gemeente Leusden. De gesignaleerde verwarring kan ik mij volledig voorstellen, daar deze verwarring niet alleen op telefoonge- bied bestaat. Het merkwaardige geval doet zich nl voor dat door bepaalde beslissingen eeuwenoude plaatsnamen „van de kaart moeten worden geveegdMen stelle zich eens voor dat sommige gemeen ten in ons land, die soms vele oude dor pen omvatten, plotseling één der dorps namen als plaatsnaam zouden willen invoeren. Net als in de gemeente Leusden, zou den dan zelfs instanties als de ANWB met b.v. haar wegwijzers en de PTT met haar telefoon-netnummers e.d er zelfs geen raad meer mee weten Ter wijl deze instellingen toch beslist wel wat gewend zijn op dit gebied. Mijns inziens ligt hier dan ook de oorzaak van het ongemak! Wie in Leusden kent niet de proble men die ontstaan als een vreemdeling uitgelegd moet worden waar nu eigenlijk dat stukje Leusden ligt, (wel of niet Leusden geheten) dat hij of zij nu pre cies moet hebben? Iedereen kent de verhalen over schier eindeloze zwerf tochten hierdoor ontstaan. Men volgde aanvankelijk vol goede moed de borden naar Leusden, doch kwam uit in Stou- tenburg, Achterveld, enz. Neen de fout ligt niet bij PTT, ANWB of iets van dien aard, doch daar waar de reeds eeuwenoude namen als Ha- mersveld, Stoutenburg, Achterveld, Leusbroek enz. van de kaart werden geveegd om plaats te maken voor een gemeente-naam, terwijl de gemeente uit meerdere geheel verschillende dor pen bestaat. Hebben we misschien iets te veel van het oude vertrouwde van geboorte- en/of woonplaats te snel afgedankt? Hoogachtend, J J Knoll. Elatinehof 10 Leusden door dominee J. J. Kooman uit De avond zal worden ingeleid Leusden. Datum: zondag 16 december 1973. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.. 9.15 u ds B. Maarsingh, Amersfoort; 10.45 u ds.J.Weer- nekers Invoering nieuwe liedboek, 19.00 u.: ds. J. ter Horst, Amers foort (gezam R.K.K: za. 19 00 u. Avondmis m.m.v. dameskoor; zo 7.45 u Vroegmis; 9.00 u. Hoogmis; 10.00 u. gezinsmis, 11 00 u Lof; dins t/m zat. 8.00 uur en ma en wo. 19 30 uur. LEUSDEN/ZUID N.H K. 9 15 u. ds. J. Weernekers Invoering nieuw Liedboek (Herv.) 10 45 u.. ds. A Vos, Baarn(Geiv) 18.30 u ds. Th. M Loran. R.K.K Huize Don Bosco. za. 19.15 uur, zo. 10.00 u Hoogmis; 11.30 uur k» Het thema van de avond, het NL kerstgebeuren, wordt verhaald door kinderen van de Chr. ba- sisschool „Groenhorst" ACHTERVELD/'LEUSDEN - Het ge- ;oik en hoefgetrappel van de edele jrden op manege „De Klaveet" russen Achterveld en Leusden/C - ;rd enige uren niet gehoord. Een otal hippe open autootjes - Buggy's soemd - werden bewonderd door de Lhousiastelingen die uit verschil de delen van ons land naar het jpisch „paradijsje" waren gekomen, iutorevue": De Buggy wordt in ons ;d razendsnel populair. De belang- lling is enorm. Waarom die rage? sschien is deze verliefdheid een ictie op onze supergestroomlijnde j met haar gladjes gestyleerde ehte" auto's. ten belangrijke oorzaak voor de pulariteit van de Buggy is natuurlijk dat hij goedkoop kan zijn. Dat geldt >r een standaard-Buggy, die men der zo duur kan maken als men 'j wil Ze bestaat uit een plastic rosserie en een ingekort chassis i een Volkswagen De wieg van Buggy stond in Amerika en het i in 1960 dat Scott McKenzie met eerste VW-buggy verscheen In land van de „onbegrensde moge heden" zijn al meer dan zeventig duizend buggy's geregistreerd In Ne derland was het Huub Dorenmolen, die dit jaar in Eindhoven een tiental Noordbrabantse Buggyrijders bij elkaar wist te krijgen, hetgeen be tekende dat „de eerste Nederlandse Buggyclub" werd opgericht. Vincent van Wegen - weiiczaam op „Het trefpunt tussen Achterveld en Leusden" - had zich ook eens een Buggy aangeschaft en het verdroot hem dat hij in wijde omgeving bijna de enige was. Hij kwam in contact met de chef-oppasser van het dieren park Amersfoort, de Leusdenaar René Peters, die ook al stapelgek was op de Buggy en het „ingekorte Kever"- duo zocht mogelijkheden om de Neder landse Buggyrijder verenigd te krijgen. Met zestig gulden van „De Klaveet" en tweehonderd gulden van „Pon" werd begonnen met enkele advertenties te plaatsen, brieven te schrijven en nog meer te telefoneren Leden van de jonge vereniging „Buggy Club Nederland" bijeen tijdens de oprichtingsvergadering. Foto Janus Visser. En zo is het gekomen, dat afgelopen zaterdag een tiental Buggy's stonden te pronken bij manege „De Klaveet", het natuurrijke trefpunt tussen Achter veld en Leusden in de buurtschap Snorrenhoef Een 20-tal adspirantleden zijn er heel wat aan de weet gekomen omdat er documentatiemateriaal werd getoond, dat ook voor deniet-technicus heel goed is te volgen. Tekeningen, beschrijvingen, technische uiteenzet ting van spoorverbreding en ascon- structie en foto's gaven een inzicht van een duidelijk technisch onderricht. De animators René Peters en Louis Verheyen uit Leusden, G. te Grotenhuis uit Barneveld en Vincent van Wegen uit Leusden brachten de doelstellingen van de „Buggyclub Nederland naar voren zoals juridische voorlichting, een eerlijke, dus neutrale voorlichting voor de bouw van een buggy en advies geven bij aankoop. Men zal zich niet op het terrein van arbitrage gaan be geven en ook geen handel Het is dus zuiver informatief wat de leden zal worden meegedeeld. Daarnaast wordt gedacht aan een grote Buggydag in Nederland, rijden in reclamestoeten en voor bruiloften, een wettelijke keu- Foto Janus Visser. Een aantal Buggy-enthousiasten tus sen hun sportieve autootjes bijeen voor een oprichtings vergadering van de Buggy Club Nederland in de Klaveet. ring, een Nederland-rit met kamperen en puzzelritten Vanzellsprekend zal men vanwege de benzineschaarsteeven rustig aan doen maar dat zal juist voor de organisatoren en de leden een stimulans kunnen zijn voor een sterke opbouw van de toekomstige sterke opbouw van de toekomstige „Buggyclub Nederland". Wilt u de Buggy bewonderen, pak de fiets, rijd door het natuurrijke Asschat naar manege „De Klaveet Tussen de edele pony's en paarden ziet u „het voertuig zonder paard": de Buggy van Vincent JMS LEUSDEN/ZUID - De Sint Nicolaas aktie van de Ondernemersvereniging te Leusden/Zuid is dit jaar zeer in de smaak bij het publiek gevallen. Voor al de mogelijkheid om de halve foto's te ruilen werd zeer op prijs gesteld. In cafetaria Verhagen was een speciale ruilochtend georganiseerd met onder linge uitwisseling van de voorkant van de heer Buitenhuis met de achterkant van de heer Luitjens, hetgeen aanlei ding gaf tot veel hilariteit. In de garage van de firma Buiten huis reikte Sint Nicolaas zelf de vele prijzen uit van de St. Nicolaas-aktie van de winkeliersvereniging Leusden/ zuid. Een groot aantal kinderen en vol wassenen wachten ongeduldig op het geen de Goede Sint voor hen in petto heeft. Door dit ruilsysteem werd het voor velen mogelijk werkelijk aan de wed strijd deel te nemen en te gaan raden naar het gezamenlijk gewicht in kilo's van de 14 deelnemende winkeliers. Vo rig jaar was dit met de lettertjeswed strijd niet het geval. Toen kreeg dan ook niemand de hoofdprijs, en maar weinig mensen konden de volledige slagzin „Koop in Leusden/Zuid" bijeen krijgen. Maar dit jaar was iedereen tevreden. Vele mensen vielen in de prijzen. De komst van Sint Nicolaas te paard en zijn stapvoetse gang van winkelcentrum „De Bieshaar" naar garage Buitenhuis, waar hij persoonlijk de prijzen uit reikte, bracht vele moeders met ver rukte kleuters en een groot deel var.de jeugd van Leusden/Zuid op de been. De Zwarte Pieten strooiden onderweg kwistig met strooigoed De politie ver zorgde het escorte Deze Sint Nicolaasviering van Leus den/Zuid die in de middag van de 5de december plaats vond, verheugde zich in een enthousiast publiek. Een complimentje voor de organisatoren is hier dan ook wel op zijn plaats. Nog een kleine opmerking. Mag vol gend jaar „Lisiduna" wat Sinterklaas liedjes blazen? Op een schimmel maakte Sint Nico laas een rondrit door Leusden/zuid op weg naar de prijsuitreiking van de winkeliers vereniging Leusden/zuid. FOTO Janus Visser. »oa iéh 19f! Met de door ons aan u gezonden accept-girokaart kunt u-dat gemakkelijk doen op ons kantoor te Leusden-Centrum. Finnmark 3 Het bespaart u bovendien nog extra kosten. Ons kantoor is dagelijks geopend van 10-12 uur en van 14 tot 16 uur

Leusder Krant | 1973 | | pagina 7