Geslaagd biljartfestijn Spontane reakties na oproep voor warme winterkleren Vultink niet ongeschonden uit kader wedstrijd Ingezonden: Winkel- iiitbreiding noodzaak Met vrachtauto naar Joegoslavische zigeimers in Assen Siiriname- foruniavond vanavond in Herv. Centrum Vrachtwagen de berin in Geen rijbewijs Diefstal gasstation éB4agenpa gemeente leusden Bromfietser gewond (ONDERDAG 13 DECEMBER 1973 leusder krant AMERSFOORT - Hans Vultinkis niet Rgeschonden uit de kaderstrijd in jmersfoort tevoorschijn gekomen De |5-jarige groothandelaar uit Groenlo ierd weliswaar volgens de verwachtin- <en kampioen maar hij verloor de Jrestigestrijd tegen de Limburger Jean Bessems, zodat beiden in matchpunten lelijk eindigden Zijn veel beter moyen- echter besliste in het voordeel van ultink (28.23-22.98). die de opvolger ,n de zieke Lambert van Leur werd >n over een maand in Dusseldorp een ji naar de Europese titel mag gaan loen De triomf van Vultink waszater- ü^middag overigens al een feitgewor- jen toen hij Bert van Nijnatten in 15 beurten klopte en zover in gemiddelde BessemS (een zege in 14 beurten legen Vet) voor bleef, dat alleen nog een puur theoretische maar in werke lijkheid onmogelijke uitslag van de linale te bedenken was om de Limbur- »er alsnog op de troon te helpen. Toen werd Vultink - ook door Bessems - jefeliciteerd met zijn eerste titel van dit seizoen Het had er overigens in partij tussen Vultink en van Nij natten even naar uitgezien dat de lan- boekhouder uit Steenbergen voor verrassing zou gaan zorgen Tot in de ontmoeting namelijk had Van Nijnatten een voorsprong van en- iele tientallen punten. De ommekeer kwam typisch voor Vultink tot stand oen de arbiter hem weigerde even de iaal te verlaten. Vultink maakte zich kwaad en speelde toen in twee beurten, 'leginnend met een serie van 103, de ai tij uit De ..finale'' werd daarna alleen maar een prestigeontmoeting. vooral voor Bessems, die zichzelf moest bewijzen, en dat op voortreffe lijke wijze deed In zes beurten met een hoogste serie van 97 was de Limburger het eerst aan de finish. Vultink werd achter met een partijgemiddelde van j8 83 een zeer eervol verliezer. Het Amersfoortse toernooi leverde geen uitzonderlijk hoge cijfers op. Het best werd dat geïllustreerd door hel degraderen van Piet Vet, Hans Sundquest en Piet Dekker, die de toch waarlijk niet hoge grens van twaalf niet konden halen Tegenover hun falen stond de verheugende prestatie van de 24-jarige Hagenaar Wim van Deventer. Als invaller voor Van Leur speelde hij zich zonder voorbereiding ruim in de ereklasse FOTO-IMPRESSIE Wij publiceren geen uitgebreid verslag van de wedstrijden om J het kampioenschap Aokerkader W 47/1. Dat valt buiten het kader 0 van ons blad, omdat wij immers gericht zijn op zuiver plaatse- lijke berichtgeving. Wij volstaan 0 daarom met een foto-impressie A van het gebeuren, dat op bijzon- der succesvolle wijze werd geor- ganiseerd door de biljartvereni- 0 ging Leusden. Voorzitter Frans Korzelius van de schap Ankerkader 47/1 reikt de eer- biljartvereniging Leusden en j>rgani- ste prijs uit aan Hans Vultink (rechts) Foto Janus Visser. sator van het Nederlands kampioen- (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Het wordt de hoogste tijd, dat voor de inwoners van Leusden-Centrum, de winkelvoorzieningen ruimer worden Dat dit niet hoeft te gebeuren in de vorm van supermarkten, die het leef klimaat in ons dorp niet bevorderen, is gezien de discussies wel aangetoond Zij die hier komen wonen, willenbui ten" wonen en naar wij menen met alle voor en nadelen hiervan Uitbreiding van het winkelbestand is noodzakelijk Een bescheiden voorzie ning in de omgeving van Hamersveldse- weg, Zwarteweg en De Biezenkamp is naar onze mening zeker gewenst Het heeft ons inziens nog geen zin in de steeds groeiende wijken nu reeds winkels te plaatsen, met in het nabije verschiet grotere winkelplannen Dit is in verband met de steeds groter wordende instemingen zakelijk, zeer riskant Uiteraard zijn de meningen over deze kwestie zeer verdeeld, en het is toe te juichen dat we nu meer dan ooit ons zegje kunnen zeggen Naar het de bevolking van Leusden- Centrum mogelijk te maken hun directe en indirecte levensbehoeften te kunnen kopen moet er toch iets gebeuren, en wel zó, dat niet van de ene wijk naar de andere wijk gelopen hoeft te worden Wij menen, dat in afwachting van de verdere ontwikkelingen, die zeer snel kunnen veranderen, het plan van het gemeentebestuur voor noodwinkel- voorziening alleen maarde instemming kan hebben van allen We zullen, als wat oudere bewoners van Leusden, die aanvankelijk dachten, dat het kleine dorp klein zou blijven, hoe dan ook, iets van onze verworven heden prijs moeten geven Winkeliersvereniging Leusden/Centrum Secretariaat De Biezenkamp 35. Nederlands kampioen Ankerkader 47/1, Hans Vultink in actie. Foto Janus Visser. Een overzicht in de mooie biljart arena tijdens de finale partij Bes sems - Vultink. Foto Janus Visser. LEUSDEN - De oproep van mevrouw I S. van Lawick in onze krant van 6 december jongstleden om winterkleren voor de groep Joegoslavische zigeu ners te Assen bijeen te brengen, heeft een geweldige respons ge had. Mevrouw Van Lawick is zéér enthousiast over de spontane re akties van vele Leusdense fa milies. In een paar dagen tijd heeft zij een enorme hoeveelheid goede en warme kleren en win- terschoeisel van diverse zijden ontvangen. Er kwamen zo veel kleren binnen, dat zij die zelfs niet meer in haar woonhuis kon onderbrengen, maar dat zij er een apart onderdak voor moest zoeken. ,,Het is geweldig", zegt ze .Ik ben zo blij. Ik weet gewoon niet hoe ik iedereen hier in Leusden moet bedanken. Er waren dames, die heel bezorgd naar het couveusekindje infor meerden. Ik kreeg met bont ge voerde laarzen, heerlijk warme wintermantels en ook erg veel speelgoed Leusden heeft inder daad die zigeuners niet in de kou laten staan!" Hoewel mevrouw Van Lawick aanvankelijk van plan was de kleren dinsdag 11 december in haar auto naar Assen te gaan brengen, heeft zij dit plan moe ten laten varen Haar auto is te gering van omvang om alle kle ren te kunnen bevatten! Er moest naar een andere vervoersmoge- lijkheid worden uitgezien Over het vervoer en de over handiging der kleren, die nu op vrijdag 14 december aanstaande zal plaatsvinden, zullen wij in berichten in ons volgende num mer. verloren gevonden VERLOREN Goudkleurig Prisma dameshorloge met schakelarmband, roodbruine por temonnee met postzegels, f 100 a f200 en één peseta; sleutels in groene etui, zwarte diplomatentas inhoudende pa pieren van een schaatsclub; blauwe want; damesbril metpaarskleurig mon tuur; klein model wit-rode step; popje Barby met groen rokje, wit bloesje en bruin haar; schoen met gat in de hak, kleur bruin. GEVONDEN Hippe bril met zilverkleurig meta len montuur; bruin kinderhandschoentje met gele en groene streep; emmer in houdende kapstersvoorwerpen als föhn, krulspelden, enz.; zwart zakmes, fiets- sleuteltje; bos sleutels aan ring met oranje plaatje. AAN KOMEN LOPEN Zwart poesje met witte teentjes en witte bef; zwarte hond met gele hals band, zwarte pony Inlichtingen worden verstrekt bij de Rijkspolitie te Leusden/Zuid Hebt u iets te verkopen'.' Plaats een LEUSDERHEITJE' De heren Korzelius en Delwei stal len de verschillende prijzen uit na af loop van het tournooi. LEUSDEN - Donderdag 13 december wordt in het Hervormd Centrum in Leusden een forumavond gehouden met als thema .Suriname nu vrij?" Waarom wij daarvoor uw aandacht vragen? Suriname is namelijk ons hoogst eigen aandeel in de derde wereld". Een land met grote rijk dommen aan grondstoffen als hout, bauxiet, tin en citrusvruchten is niet gebleken in de afgelopen 20 jaar dat het een schijn-onafhankelijkheid had binnen het statuut met Nederland en de Nederlandse Antillen, tot enige welvaart te komen voor de hele bevolking van ongeveer 400.000 mensen. Wat of wie is daarvan de oorzaak en wat of wie zit daar verder achter; wat zijn de problemen die rijzen bij wel of geen onafhankelijkheid nur; Deze en andere vragen die u zelf stellen kunt zijn het onderwerp van deze avond, verder zal er meer achtergrond informatie te verkrijgen zijn over Suriname Het programma ziet er als volgt uit: 20.00 uur: twee filmreportages van ,,Hier en Nu" over Suriname s 20.30 uur: Inleidingen door de vier forumleden dr P. van Gorkum (lid 2e kamerkommissie Surina me) ds Dielingen(Evangelische Broedergemeente) R. Esajas (student andra- gogiek uit Suriname) M Kross Daarna gelegenheid tot het stellen van vragen en diskussie. Tot ziens in het Hervormd Centrum op 13 december om 20.00 uur- Werkgroep Suriname, p/a Gnfthorst 11, Leusden-centrum, tel. 03496-1861 LEUSDEN - Zaterdag 8 december raakte door onbekende oorzaak een vrachtauto van de Melkfabriek Leer dam van de Doornseweg af. Van de rijbaan kwam de vrachtwagen in de berm terecht, die ter plaatse erg zacht is De schuifdeur van de aanhanger vloog open en enkele kratten met pak ken melk vlogen op de rijbaan Toen de politie arriveerde had de bestuurder van de vrachtwagen de rijweg volledig vrijgemaakt en het gevallen materiaal in de berm gedeponeerd. Dat er later 's zaterdags toch nog een auto over de kop is geslagen op dat punt van de Doornseweg is volgens de politie te wijten aan het even af geleid worden van de bestuurder door het in de berm opgetaste materiaal. De rijbaan was volkomen vrij. LEUSDEN - Woensdag 5 december werd de bestuurder van een motorfiets gecontroleerd, die niet over het rijbe wijs A bleek te beschikken De be stuurder, afkomstig uit Amersfoort, was in het bezit van een oefenrijbe- wijs, dat alleen geldig was voor de ge meente Amersfoort. De motorfiets werd later terugontvangen door de eige naar LEUSDEN - Op dinsdag 4 december vond een kleine diefstal plaats uit de afsluitgroep van de hoofdaardgaslei- ding aan de Buurtweg te Leusden/Zuid Onbevoegden maakten aldaar een meta len kastje open en ontvreemdden twee sleutels, twee kettingen en een hangslot. Leusdens voorzitter Frans Korze lius ontvangt een welverdiend com pliment van Bert van Nijnatten namens alle deelnemers voor de uitmuntende organisatie. Foto Janus Visser. ACHTERVELD Dinsdag 18 december: Ons Gebouw - 16.00 uur: Kerstviering voor alle bejaarden uit de gemeente Leus den. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 13 december: De Til - 20.00 uur, Bingo-avond voor 15 jaare o. Donderdag 13 december: „Hervormd Centrum", 20 00 uur Forumavond over Suriname. Donderdag 13 december: 20.00 uur - Roda Clubgebouw - Roda kaart avond. Donderdag 13 december: van 14 00 tot 16.30 uur De Til - Bejaarden- soos UW. Vrijdag 14 december: De Til - Start schaatsuitstapje KPJ - 19 00 uur Vrijdag 14 december: 'tRos Beyaart - 20.00 uur - jaarvergadering Leus dense harmonie „Lisiduna" Zaterdag 15 december: De Til - 20 00 uur, Disco-dansavond 15 jaar e.o Zwerdag 15 december: Vanaf Ba- voort" - vanaf 12.00 uur Altis Trimloop Zondag 16 december: De Til - 14 30 uur, Disco-dansmiddag voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar Maandag 17 december: R K. Kerk - Ha- mersveldseweg - 20.00 uur, Volks- kerstzangavond Maandag 17 december: „Hervormd Centrum 7.45 uur Bijeenkomst N.C.V.B. in 't teken van Kerst. Dinsdag 18 december: ,,'tRos Beyaart". 19.30 uur Kaartavond. Dinsdag 18 decemDer: ikos Beyaart - 20.00 uur, Kaartavond Jeugdbewe ging. Dinsdag 18 december: Ons Gebouw te Achterveld - 16 00 uur Kerst viering voor alle bejaarden in de gemeente Leusden. Dinsdag 18 december: Grote zaal Pon- Bavoortseweg. Ontmoetingsavond Gemeentebestuur en bewoners van De Wetering - 20.00 uur. Woensdag 19 december: „tRos Beyaart". 20 00 uur Kerstavond K.P.O Zaterdag 22 december; „DeTil" 20.00 uur Dansavond K B J. i.s.m. Pop corn Voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. Zaterdag 5 januari: Raadzaal - 16 00 uur - nieuwjaarsreceptie gemeen tebestuur, tot 17.00 uur. Zaterdag 5 januari: Roda klubgebouw - nieuwjaarsreceptie Roda '46 15.30 uur tot 16.30 uur. Zondag 13 januari: 14 00 uur: KPJ- prestatieloop De Grote Kuip. Ooievaarshorsterweg Leusden/Z. LEUSDEN-ZUID Donderdag 13 december: Bibliotheek „De Boekenmolen", uitlening van 14.00 tot 16.30 uur, Arnhemse- weg 83 Donderdag 13 december: Forumavond over Suriname in het Hervormd» Centrum te Leusden-centrum, ge organiseerd door de werkgroep Suriname. Aanvang 20.00 uur Vrijdag 14 december- Bibliotheek „De Boekenmolen", uitlening van 19.00 tot 20.00 uur, Arnhemseweg 83 Dinsdag 18 december: UW Senioren- Sociëteit. Gezellige middag voor alle oudere inwoners van Leusden- zuid, in het clubgebouw van Roda, van 14.00 tot 16 30 uur Dinsdag 18 december: Ons Gebouw te Achterveld - 16 00 uur Kerstvie ring voor alle bejaarden uit de gemeente Leusden 8 tot en met 22 december: Kerst boomverkoop ten bate van de In dianen van Isla de Ratón door de werkgroep van „Don Bosco" 8 tot en met 22 december: Verkoop van kerststukjes ten bate van de aanschaf van een vaatwasmachine voor wijk-centrum ,,'t Trefpunt" OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35. Leus den-zuid, tel. 03490-18134 VRACHTWAGEN VERLEENDE GEEN VOORRANG: LEUSDEN - Vrijdag 7 december vond te 16.30 uur een aanrijding plaats op de Arnhemseweg te Leusden/Zuid ter hoogte van perceel 37. Een vracht wagen, bestuurd door de heer D L. uit Soest, reed over de Arnhemseweg en wilde ter hoogte van perceel 37 een rechtsgelegen inrit indraaien De vrachtwagenchauffeur verleende daar bij geen voorran bij geen voorrang aan de bestuurder R T. J R. uit Woudenberg van een bromfiets, die op het fietspad aldaar reed. De bromfietser moest met een ernstige hersenschudding naar het zie kenhuis worden vervoerd. De brom fiets werd zwaar beschadigd De voor zijde van de vrachtauto liep een lichte beschadiging op. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN ÖROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS!

Leusder Krant | 1973 | | pagina 9