Goede demonstratie van Impala in sportzaal Leusden Winst voor Impala- volleybal- teams Nieuwe regeling jeugdvoetbal Winst voor Impala handbal-teams KAPPIE EN DE JUNGLEMAN DE MAN UIT CHICAGO s.v. Leusden Tegen lichtmast Ruit vernield 16 bekeuringen voor te snel rijden Bromfietser was te jong Geen voorrang v verleend L Tegen boom ij C DONDERDAG 3 JANUARI ID7-I LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT-STRIP NUMMER T: LEUSDEN - Hel was een goede ge dachte van de VvLOS Impala het oude jaar te besluiten niet een demonstra tie van de secties gymnastiek, hand bal en volleybal Dit gebeuren vond plaats 28 december in de sportzaal aan de Meent te Leusden/C. Nadat de da mes en lieren van de volleybalsectie een korte, maar wel hevige demon stratie hadden gegeven van wat alzo gedaan wordt tijdens een training werd een korte wedstrijd gespeeld Daarna kwamen de gvmnastes aan de beurt, die hun kunnen toonden in een aantal toe- stel- en grondoeleningen. waarbii als slotstuk een rythmische oefening op de melodie Question van de Moodv Blues wel een hoogtepunt vormde, gezien de reactie van de toeschouwers tenslotte werd door een aantal heren, voor het eerst gekleed in de keurige trainings pakken welke beschikbaar gesteld wa ren door een sponsor, een korte zaal handbalwedstrijd gespeeld, welke zo waar niet van spanning was gespeend. Een mooi initiatief van Impala om tij dens de vakantie toch actief te blijven, waarbij duidelijk naar voren kwam de deskundige wijze en het enthousiasme, waarmede de leiding en de leden van deze vereniging hun verschillende tak ken van sport bedrijven LEUSDEN - Donderdagavond 27 de cember speelden de eerste teams van Impala volleybal allebei in de Amers- foortse Sporthal. Het damesteam speel de haar laatste wedstrijd tegen het Nijkerkse N.V.C en dat koste de dames nog heel wat moeite voordat de over winning uil het vuur kon worden ge sleept. De kerstkalkoen lag waarschijn lijk nog zwaar op de maag. Er werd traag gespeeld en pas na de stand 8-0 voor N.V.C werd er beter ge volleybald. Maar toch lukte het de Impala dames niet deze set te winnen. Het werd 15-10 voor N.V.C. Impala zette echter in de tweede set door en wist N.V.C. volledig te overtroeven. Deze set werd gewonnen met 15-4. De schrik zat N.V.C kennelijk nog in de benen in de derde set en mede door het onhoudbaar serveren van Roos v.d Doe werd deze set met 15-4 gewonnen In de vierde en laatste set kwam N V.C terug. Impala begon nonchalant te spelen. Bij een stand van 5-5 werd de eerste time-out genomen Spoedig bleek een tweede time-out noodzakelijk 7-7. N V C bleef Impala op de hielen zitten Er werd zelfs een stand van 16-16 bereikt. Geen van de coaches had nog een time-out of een wissel over. Met een laatste krachtsinspan ning gelukte het Impala de laatste twee punten te pakken en de set met 18-16 te winnen. De eindstand kwam daarmee op 3-1 voor Impala. Bij Impala speelde voor het eerst na een gedwongen periode Annie Boersen weer mee, zodat het eerste damesteam weer compleet is en met een gerust hart aan het tweede gedeelte van de competitie kan be ginnen Terzelfder tijd trad het eerste herenteam aan tegen Wilhelmina. Impala liet vanaf het beginsignaal geen twijfel bestaan over haar bedoelingen en zette Wilhelmina al gauw op achter stand. wat uitliep op een regelmatige 15-8 setzege De tweede set liep nog beter Met gevarieerd aanvalsspel werd het blok van Wilhelmina steeds weer opnieuw omzeild en o.a. Kees Vis maakte daar sterk gebruik van door enkele fraaie punten te scoren. Deze set eindigde met een 15-3overwinning. Na een snel genomen 7-3 voorsprong had Impala even een inzinking in de derde set en kwam Wilhelmina terug tot 7-6. Na een time out, genomen dooi de goed coachende invalster coach Els van Bekkum ging het echter weer goed en wist Impala snel door te druk ken naar 15-9 Eindstand derhalve 3-0 voor een goed spelend Impala geschreven door T. Lodewijk -48- Het spijt inij wel, dat ik moet protesteren tegen de gang van zaken hier Wat u vertelt, is maar gedeel telijk juist Inderdaad is meneer Jon gejans niet mr. Clarenbough. Dat was mij bekend, en ook de andere leden van het comité Dat weet zo langzamer hand de hele stad trouwens ,,Ja, de nieuwsdienst schijnt voor treffelijk gewerkt te hebben,fluister de Corne tegen Riek Meneer Jongejans is niet meer dan een gewone bedrieger Hij kent mr Clarenbough helemaal niet. hij heeft hein zelfs nog nooit gezien Ik kan me voorstellen, meneer de burgemeester, dat nu uw complotje in het water ge vallen is, u er een draai aan probeert te geven, om geen onsterfelijk be lachelijk figuur te slaan Maar voor mij is de waarheid nummer één en ik protesteer er tegen, dat niet zo met de waarheid wordt gesold Ik ver zoek de heren van de pers, hier ver tegenwoordigd, daarvan nota te ne men .Dergelijke verzoeken kunt u aan mij. als leider van deze bijeenkomst, oveilaten.'' merkte de burgemeester scherp op. ,,Bent u uitgesproken, me vrouw Boom?' Voorlopig wel." antwoordde de waardige dame, niet van plan al haar kruit ineens te verschieten .Het spijt me. dat de heren van de pers hier tegenwoordig zijn," merkte de burgemeester op, ,.want hetgeen hier besproken wordt, lijkt me niet voor publikatie geschikt „Haha," lachte mevrouw Boom snij dend. ..En het is aan te bevelen, dat de heren nog even wachten alvorens hun bevindingen op schrift te stellen. Want ik zou niet graag zien, dat door on gegronde betreurenswaardige inciden ten het verslag van deze huldiging werd ontsierd U inoet namelijk we ten.' vervolgde hij rustig, ..dat de beschuldiging van mevrouw Boom in derdaad alle grond mist. Ik kan op m n woord van eer verklaren, dat mr Clarenbough persoonlijk de heer Jon gejans heeft opgedragen, hem hier vanavond te vertegenwoordigen, het ereburgerschap te aanvaarden ..Leugens, leugens, allemaal leu gens!" schreeuwde Kruiderink. De aan wezigen keerden zich met verschrik te gezichten naar de vertoonde apo theker. Mevrouw Boom was echter ACHTERVELD - Het is al weer een hele tijd geleden dat op de banen van de schietvereniging ,,Ons Genoegen" vijf maal de roos geraakt werd. Maar in de voorlaatste onderlinge wedstrijd was het dan weer zover. Deze 50 pun ten werden geschoten door B. Voskuilen Een fraai resultaat. Verdere uitslag 2 P van Nimwegen 47 punten 3. T van Daatselaar 45 punten 4. J.E. van Hamersveld 45 punten 5. J. van Rossum 43 punten 6. K. Jonkman 44 punten 7 W Voskuilen 42 punten 8 J.J.van Hamersveld 41 punten 9. C. van Dort 40 punten 10 M Pothof 40 punten 11 W Wittebrood 40 punten 12 J van Nimwegen 39 punten 13 Th van de Koedijk 35 punten 14. G Tolboom 35 punten 15 J Pepping 31 punten 16 H Hols 28 punten Op de laatste onderlinge wedstrijd van het jaar lagen de resultaten lager. De beste schutter van deze avond was Joh. van de Hengel met 45 punten. Verdere uitslag: 2 M Pothof 43 punten 3 T. var. Daatselaar 42 punten 4 B Voskuilen 42 punten 5 W van de Kletersteeg 40 punten 6 W J Lagerwey 39 punten 7. J.J. van Hamersveld 38 punten 8 W Voskuilen 38 punten 9 Th. van de Koedijk 35 punten 10 H Hols 33 punten 11. R J. van Lierop 31 punten LEUSDEN - Door de invoering van de benzinedistributie, dreigen er voor de clubs natuurlijk vervoersproblemen, dit voornamelijk voor het jeugdvoetbal Door de hoofden bij elkaar te steken, hebben verschillende districtbestuur ders de nodige maatregelen getroffen om dé jeugd het voetballen te garan deren. Deze maatregelen houden in. a. Waar nodig, opnieuw indelen van de pupillen. Uitgangspunt: minimale reisafstanden Mochten daardoor elftallen van een club in een andere competitie worden ingedeeld, vra gen de bondsbestuurders uw be grip b. Indien nodig, opnieuw indelen van de B-1I, B-III en B-lV-junioren, waarvoor hetzelfde geldt als voor de pupillen c. Aanpassing van het wedstrijdpro gramma voor de overige junioren, waarbij grote afstanden, vooral als het openbaar vervoer geen oplossing biedt, zoveel mogelijk zullen worden vermeden. Het opnieuw indelen wordt hier nog niet overwogen om dat men niet weet hoe lang dit alles gaat duren. d. Om alles enige tiid te geven is de winterstop - behalve voor inter regionale jeugd - verlengd tot 1 februari 1974. Het is duidelijk dat deze maatregelen veel extra werk meebrengt voor de diverse competitieleiders, om deze situatie zo goed mogelijk het hoofd te bieden vragen wij uw aller medewer king en dat uw allen begrip heeft voor deze z.g. noodoplossing. LEUSDEN - De uitslagen van de schaakvereniging Leusden in de huis- kompetitie zijn als volgt Rietbergen - Nieborg Van de Tang - Kuyper Van Dokkum - Van Leersum sr. Mevr Hooyer - Hooyer Van Doorn - Kuiter De Vries - Uneken Lagerwey - De Buck Van de Steeg - Agterberg Sieswerda - Visser Sr. Stoorvogel - Visser Jr Van Leersum Jr. - Liefland Mosterd - Tigchelaar Keyzer - Sukel Brouwer - Kiih Van Egdom - Flentge Boschman - Rijnfrank Struiwig - Marsman 0-1 0-1 1-0 1-0 0-1 1-0 Vz-/ 0-1 Vz-Vz 1-0 afgebr. 1-0 1-0 0-1 0-1 1-0 LEUSDEN - Zondag 23 december speelden alleen de jeugd-teams van Impala handbal. Deadspiranten's mor gens, de junioren pas 's avonds. De eerste moesten eerst 'n 2-0 achterstand oplopen, alvorens goed wakker te wor den, doch toen was het met de tegen partij gebeurd ook. Vlot werden de za ken rechtgetrokken, en m 'n redelijk goede wedstrijd trok Impala met 11-2 aan het langste eind. Bij de dames-junioren werd het n nogal merkwaardige vertoning Tegen stander was Nederhorst 2, 'n jong en zeer fel team. en dit op andere wijze compenseerde. Na op 'n achterstand te zijn gezet begonnen ze harde en niet al te sportieve dingen te doen. Nu zijn de dames-junioren van Impa la niet direct bang voor zoiets, inte gendeel, ze mogen het wel Ook zij begonnen iets forser aan te pakken, wat de wedstrijd er niet mooier op maakte Uiteindelijk werd er door Impala wel duidelijk gewonnen, doch dat het zo moest was zonder meer jammer, vooral het onsportieve ge drag van Nederhorst, dat na afloop weigerde te groeten, en zo weg liep, is iets wat gelukkig maar zelden voor komt. doch nietemin 'n nare nasmaak achterliet Einduitslag 8-2 voor Im pala Zondag 20 december alleen de heren senioren, en wel tegen Amersfoort 4. Nu zou men bij dat 4 kunnen denken, dat is zeker niet zo sterk, doch dan kan men zich lelijk verslikken Amersfoort kon 'n zeer behoorlijk partijtje hand ballen en zeer hard schieten. Daar het in t begin verdedigend nogal eens niet klopte bij Impala kwamen ze met 3-1 achter. Doch langzaam aan begon nen de spelers toch beter vat op het spel van Amersfoort te krijgen, en het vooral verdedigend beter in de hand te krijgen. De aanval, niet in z'n sterkste samenstelling deed het echter goed. We zagen enige zeer leuke aan vallen met succes bekroond worden, en 2 toegekende strafworpen ongelooflijk hard ingeknald worden Al bij al wel n aantrekkelijk duel, en n ver diende overwinning voor Impala: 14-8 Programma voor zondag 6 januari 1974 meisjes adspiranten: Impala - Lirnvis, 10.00 uur, Schuilenburg te Amersfoort Heren senioren. UHV 3 - Impala, 14.25 uur, Bernardhal te Utrecht Dames senioren: Impala - HMS 5, 17.20 uur, Sporthal Schuilenburg te Amersfoort. Dames junioren, 17.25 uur Laren - Impala. Expohal te Hilversum om 17.25 uur. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 18 december 1973 vond te Leusden-cen trum een éénzijdig verkeersongeval plaats. Een vrachtauto bestuurd door de heer L uit Bergen op Zoom, reed door onbekende oorzaak tegeneen lichtmast Auto en mast werden be schadigd LEUSDEN/ZUID - Dinsdag 18 de cember 1973 werd op de Van Boetze- laer van Oosterhoutlaan de achterruit van een personenauto vernield ten nadele van de heer H. Er bestaat geen vermoeden omtrent de daders LEUSDEN/ZUID - Dinsdag 18 de cember 1973 werd bij de openbare ba sisschool t Paletaan de Willem de Zwijgerlaan een ruit vernield De da ders van dit vandalisme konden nog niet worden gevat. LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag 21 december 1973 hield de Rijkspolitie een snelheidscontrole te Leusden - centrum. 16 automobilisten moesten worden bekeurd wegens het overschrij den van de maximum voorgeschreven snelheid Er werden door de politie snelheden genoteerd van 65 tot 90 ki lometer, waar 50 kilometer was ge oorloofd. opgerezen en legde kalmerend haar hand op zijn arm ,,Wat Kruiderink zegt mag grof lij ken." zei ze kalm. maar het ken schetst de situatie toch vrij wel Hier (en ze haalde uit haar tas de brief) heb ik zwart op wit de verklaring van die meneer Jongejans, waarin hij mee deelt dat hij een bedrieger is, dat hij door de burgemeester en de ge meente-opzichter tot dit spel is aange zet en daarna is hij zo spoedig moge lijk vertrokken Hoe hij de moed heeft gehad, hier weer te verschijnen om het verloren spel uit te spelen is mij een raadsel Voldaan ging zij zit ten en keek afwachtend de kring rond Maar nu rees vanachter de groene tafel de figuur van de man, die een week lang als mr Clarenbough dooi de Meeldammers was gehuldigd ..Dames en heren,' begon Willem Jongejans, inderdaad is dit een vreemde historie en ze is alleen ver klaarbaar, doordat we dit geval een beetje Amerikaans, zou ik haast zeggen hebben opgelost Toen mr. Cla renbough de uitnodiging ontving, had hij in de verste verte niet verwacht, dat hij hier zo hartelijk ontvangen zou worden en zelfs gehuldigd Het was dan ook zijn plan hier ook dan eens te komen en de stad te bezoeken, maar zeker had hij er niet opgerekend hier een hele week het voorwerp aller belangstelling te zijn. Het is de ver dienste van meneer De Gooyer hier, die ook het initiatief nam, dat hij mr. Clarenbough heeft medegedeeld hoe hier een feestprogramma in het water zou vallen en daardoor het gemeente bestuur en het comité op zeer onpret tige wijze, als 't ware hun gezicht zouden verliezen. Om ons dit te be sparen. werd besloten tot de opvoering van deze kleine klucht, die u, daarvan ben ik overtuigd, wel naar de goede bedoeling zult willen aanvaarden!' ,,En die brief dan?" informeerde mevrouw Boom, wier geverfde lippen nu fel afstaken tegen haar knjtv.it gezicht ,,Nu we hier toch raadsels aan het op lossen zijn," ging Jongejans onver stoord verder, „wil ik ook dit verkla ren. al vrees ik. dat ik misschien in uw ogen een vreemd figuur zal slaan Een paar dagen geleden nodigde mevrouw Boom en haar zoon mij uit voor een gezellig onderonsje in haar woning, waarbij ook de heer Kruiderink aan wezig was Het was gezellig, dames en heren, en ik moet bekennen dat ik die gezelligheid iets teveel apprecieerde -49- ,,Je was dronken", schreeuwde Krui derink ..Neem het zoals u wilt, me neer", antwoordde Jongejans. ,,In ie der geval, helemaal bij m'n positieven was ik niet Nogmaals m'n excuus, vooral aan de dames, maar uw ge distilleerd is nogal koppig. Enfin, ik heb die avond iets verteld, wat ik be ter had kunnen verzwijgen mijn werkelijke identiteit. Ik meende, dat de aanwezigen, als leden van het co mité de mededeling wel zouden wil len vergeten, maar in plaats daarvan ontstond er een geweldige opwinding Ik schijn toen een verklaring getekend te hebben, die me min of meer afge perst werd, een verklaring die me vrouw Boom thans gebruikt om met name meneer de burgemeester en De Gooyer in een verkeerd daglicht te stellen Een verkeerd daglicht, inder daad dames en heren, want die beiden hebben alleen gehandeld in het belang van de gemeente Meeldam en wat ze gedaan hebben is door mr. Claren bough niet slechts goedgekeurd, maar volledig geapprecieerd Het spijt me alleen rnaar, dat hij door zijn eigen handelwijze oorzaak heeft gegeven tot deze mystifikatie „Praatjes, al lemaal praatjes", riep mevrouw Boom, die haar kalmte verloor. „Tegenover uw praatjes heb ik hier uw verkla ring. zwart op wit, jongeman. Zodra u mij zwart op wit de verklaring geelt, dat uw praatjes niet op fantasie be rusten maar op waarheid dan er ken ik me verslagen en zal ik de kon- sekwenties aanvaarden. Eerder niet" wanneer u mij had laten uit spreken". ging Jongejans voort, „zou ik u die bewijzen geleverd hebben Want, dames en heren, ik heb nog een op dracht Mr. Clarenbough heeft mij opdracht gegeven, u zijn grote erkente lijkheid en diepgevoelde dank te be tuigen voor de ontvangst die u mij, als zijn vertegenwoordiger - hij zag niet hoe mevrouw Boom kwaardaardig op haar lippen beet - hebt willen berei den en als bewijs van die erkentelijk heid stelt hij aan de gemeente Meel dam een bedrag van honderdduizend dollar beschikbaar voor de bouw van een ziekenhuis. En om het laatste restje twijfel weg te vagen - hij keek naar mevrouw Boom en haar aanhang - heb ik ze meegebracht .in aan delen, goudgerande aandelen, mag ik wel zeggen van de Clarenbough Chain Stores Limited te Chicago. Hier zijn ze'" En met een triomfantelijk ge baar greep hij in z'n aktetas en legde een dik pak waardepapieren op tafel „Nu was de orde opeens zoek. Alle aanwezigen rezen van hun plaats op. verdrongen zich om de tafel en staar den naar de papieren, die ongetwij feld echt waren. Slechts twee waren op hun plaats blijven zitten. Riek en Corrie. Ze hadden elkanders handen gegrepen en zagen elkander aan. te gelukkig voor woorden. Toen zei Cor rie lachend maar met tranen in haar ogen „En ik zeg je, daar zit Col- verton achter!" Eindelijk hamerde de burgemeester om stilte en schaarden allen zich weer om de lange tafel. Slechts drie zetels bleven leeg Mevrouw Boom en haar aanhang, hadden van de ver warring gebruik gemaakt om stilletjes de zaal te verlaten Weer was het de bode Almekinders die zich geheimzin nig fluisterend naar de burgemeester overboog. „Dames en heren" zei de burgevader, die thans straalde van blijdschap niet alleen omdat nu alle narigheid ten einde scheen, maar ook omdat zijn lievelingswens, een ziekenhuis, ver werkelijking had bereikt, „buitenwach ten duizenden mensen. Het is hoog tijd, dat we ons naar het bordes be geven om daar de hulde van de bur gerij van Meeldam aan mr. Claren bough in ontvangst te nemen U zult het allemaal wel met me eens zijn", vervolgde hij, de vergadering rond ziend, „dat het aanbeveling verdient de toedracht van deze zaak thans niet publiek te maken. Dat kan als 't no dig is. altiid nog gebeuren. Meneer -36- Het was een geluk voor Kappie, dat de jungleman lichamelijk beter tegen een schok bestand was, dan geestelijk Op deze wijze hield Kappie van de val slechts een lichte duizeling en een enigszins verfromfaaid uiterlijk over. De jungleman evenwel, hoewel uiterlijk volkomen intact, was innerlijk geheel verfromfaaid te noemen „Wat doet u toch allemaal, capi- tano?" jammerde hij ontredderend. „Is het dan niet genoeg dat ik met leeuwen moet vechten en aldoor van die vreselijke geluiden moet horen in die boom° Moet u dan ook nog eens onverwachts in mijn armen komen vallen? Als u eens wist, hoe zenuw achtig ik hiervan word!" Toen er boven hem opnieuw een schrille kreet weerklonk, hief hij klaag lijk zijn enorme armen in een gebaar van „zie je nou wel?!" Maar wie schetst zijn verrassing, toen zich in die armen plotseling de mollige ge stalte van Tjeerd Duizendschoon op hield. die Kappie's val op voorbeeldi ge wijze had nagebootst"? Nu ook de maat weer met beide benen op de grond stond, was de on min, die er in de boomkruin heerste, nog slechts een zaak tussen de slang en de kordate pleegmoeder van de jungleman Zoetevijver, denkt u voor uw krant ook die gedragslijn te volgen?" „Ik zal zeker de berichtgeving om trent deze gebeurtenis niet vertroe belen door het vermelden van het betreurenswaardig incidentver klaarde afgemeten de correspondent van de Provinciebode. Ook hij was in z'n zwa* getast. de wekelijkse tocnt, die hij naar het ziekenhuis in Utrecht moest maken, om daar voor zijn kwaal behandeld te worden, ver droot hem reeds lahg en daarom was hij een van de vurigste voorstanders van het ziekenhuisplan en minstens zo blij als de burgemeester dat dit thans werkelijkheid zou worden. „Ik be spreek het straks nog wel even met u. burgemeester' voegde hij eraan toe „Dan allemaal naar buiten!" riep de burgemeester met een stentorstem Een indrukwekkend schouwspel wacht te hen daar op Duizend fakkels ver lichtten het historische plein Felle schijnwerpers bestraalden het stad huis. En toen de burgemeester met de gewaande Clarenbough aan zijn rech terhand, die thans voor het laatst zijn rol speelde, naar buiten trad, steeg er een oorverdovend eeiuich op. dat plots overstemd werd door gedragen kopei klanken. De hoeden gingen af, het Wilhelmus werd gezongen. Toen hield burgemeester Dikkenburg zijn rede, en toen hij meedeelde van het geschenk van mr. Clarenbough aan Meeldam. kende het enthousiasme geen grenzen meer De muzikanten blie zen, iedereen op eigen wijs, schette rende fanfares, de trommels roffel den en een oorverdovend hoerageroep weerklonk, dat geen einde scheen te willen nemen. LEUSDEN - Dinsdag 25 december 1973 moest de politie te Leusden een brom fiets uit het verkeer nemen, die werd bereden door een jongeman, die de 16 jarige leeftijd nog niet had bereikt De bromfiets werd in beslag genomen. De jongen kan deze komen terughalen, wanneer hij 16 jaar zal zijn geworden ACHTERVELD - Zaterdag 22decern- ber 1973 vond om ongeveer 9 uur eenl/l aanrijding plaats op de Hessenweg te Achterveld Een personenauto bestuurd*/- door de heer E uit Barneveld, dieopde voorrangsweg reed, kreeg bij het kruis punt ter hoogte van café „De Hessen-™" kar' geen voorrang van de perso- u nenauto bestuurd door de neer N uit n Putten Er deed zich geen persoonlijk j letsel voor. De beide auto's liepen C zware materiele schade op LEUSDEN/ZUID - Woensdag 26- december vond op de Trekerweg eenl éénzijdig verkeersongeval plaats Een| militaire auto reed tegen een boom - De Rijkspolitie te Leusden gaf het| onderzoek in handen van de Mare-1 chaussee. -35- De jungleman stond intussen mistroos tig onder de boom en de vermoedelijke afloop van het dramatische gebpuren te overwegen. Iedere grauw en -.edere gil drong hem door merg en been en deed hem huiverend ineenkrimpen „M-madre m-ia!" dacht hij, „dit loopt n-nooit g-goed af! En als het n-niet g-goed afloopt d-dan m-moet ik op MIJN EENTJE d-door dit oer woud terug... helemaal alleen Solo mio! Hoe vreselijk'" En in gedachten zag hij zich al in de meest noodlottige gevechten met de meest boeddorstige ondieren ge wikkeld. Op dat moment stortte Kappie met een luid gekraak van takken naar be neden en de kreet, die hij daarbij slaakte, sloopte de laatste zenuw van de gevoelige filmacteur. „Finitoü" riep hij huilend, terwijl C hij in wanhoop zijn massieve armen breidde „Het is gebeurd! D-dit is I het einde! Thans ben ik geheel en al/I reddeloos!" Het wanhoopsgebaar, waarmee Ro- lando de omvang van zijn reddeloos- heid illustreerde, werd echter Kappie's 9 redding, omdat hij juist in de reus- j achtige knuisten van de jungleman plof- i te. -33- Haastig baande Kappie zich een weg door het dichte struikgewas om de plaats te bereiken, waar de angstige piepgeluidjes vandaan kwamen Daarbij werd hij zeer gehinderd door de jungle man, die eerst iedere boom wilde onderzoeken, alvorens hij erlangs durf de .Schiet toch op. landrot! 'drong Kap pie aan. Je bent toch geen papkindje!" En hij wilde de bange Rolando met een enorme duw op gang brengen, toen die juist weer voor een van de vele bomen stond te talmen. Hij kon echter net zo goed proberen om een olifant van zijn plaats te dringen De jungleman stond als in de grond geworteld „D-daar stamelde hij. met een benauwd gelaat omhoog blikkend „Wat nou weer9" vroeg Kappie, ter wijl zijn blik de boomkruin afzocht „Alle kniezebieters! riep hij toen. „Daar zit-ie ja Ahoy' Kom ja direct naar beneden!" Maar van de dikke tak, waarop de langgezochte Maat zich liet vertroete len door de moederlijke gorilla, klonk slechts een gekweld geschrei Machte loos lag de arme stuurman in de lief kozende greep van Coca, die hem tel kens, wanneer de Maat een nieuw ge piep liet horen, een banaan in het paarse gelaat duwde Kappie besloot dat er niets anderr.v op zat, dan om zelf maar naar bovec te klimmen. „Aap van een klont!" mopperde hij. terwijl hij aan een liaan bungelde „Je bezorgt me ja een bult zorgen!' De gorilla sloeg Kappie's klimpartij met belangstelling gade Maar het heb berige gebaar, waarmee zij de Maall aan haar brede borstkas drukte. dee<! vermoeden, dat de klont voorlopig no; van de aap was. -34- Boven in de boom aangekomen, werd Kappie door de maat met een bibberen de uitroep begroet „Zo, klont," gaf Kappie opgewekt ten antwoord, „nu is het gedaan met het apenspul. Het wordt ja tijd om je weer eens als een fatsoenlijke zeeman te gaan gedragen!" Met zichtbaar onbehagen wurgde de maat de laatste pisangresten door zijn keel. „O., was ik maar nooit zeeman geworden!" jammerde hij. „Dan zat ik nu rustig koekoeksklokken te repa reren in Lutjewier' „Da's klontenpraat'" sprak Kappie „Een zeeman moet ja tegen een stootje kunnen Maar ik zal jou wel eens uit de grijpers van dat dekselse aapbeest halen, jong En met die woorden be gon hij ferm aan de benen van de maat te trekken Maar ook Coca zette zich schrap. Het primitieve schepsel was niet van plan, om haar pupil al zo gauw af te staan. Dit had een soort sportieve strijd tengevolge, waarbij de moederaap en Kappie om het hardst touwtrokken met de ledematen van stuurman, die het verloop van de met klimmende bekommernis volgde „Au' Au'" piepte het slachtoffer. „Au! Trek toch niet Jullie doen me pijn. Dat had zo nog een hele kunnen gaan, als niet nieuwe oerwoudbewoner zich sissend met het geval was bemoeien. Zijn plotseling bracht Kappie even uitzijn lang genoeg om hem zijn te doen verliezen!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 10