Gereformeerde kerk in Leusden nu zelfstandig Gemeentelijke woningen aan Woningstichting Leusden overgedragen Erg vroege lente bode. Ijsvogel gesignaleerd Gevarieerd NBP- programma 1974 Ruilbeurs Blijliof SVA houdt nieuwjaars receptie INTENSIEVE FIETS- CONTROLE DOOR POLITIE K.P.J.- activiteiten ImMagenpa gemeente leusden DONDERDAG 3 JANUARI 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Met ingang van 1 januari 1974 zal Leusden ook een zelfstandige Gereformeerde Kerk hebben. Deze zelfstandigheid" is niet zo maar uit de lucht komen vallen, maar werd al jarenlang door enkele kerkleden en la ter door de parochieraad voorbereid. De Gereformeerden, die in Leusden wo nen, behoorden altijd tot de Gerefor meerde Kerk in Amersfoort. De kerk leden in Zuid gingen naar de Leusder- kerk, in Centrum gingen de kerkleden naar de Opstandingskerk. In 1971 deed het Gereformeerde deel van de kontaktgroep ..Gerefor meerd/Hervormd Leusden bij monde van de heren M van der Heijde en G. van der Jagt de kerkeraad in Amers foort een voorstel om in Leusden een eigen wijkraad of parochieraad in te stellen, teneinde een basis te hebben om te kunnen voortbouwen aan een even tuele zelfstandigwording. De kerkeraad besloot aan dit voorstel uitvoering te geven. Op 4 januari 1972 werd de eerste wijkraadvergadering gehouden in Leusden/Centrum In 1973 werd deze wijkraad omgezet in een parochie- kerkeraad voor Zuid en Centrum Wel iswaar ressorteerde deze parochie raad nog onder de verantwoordelijk heid van de Gereformeerde Kerk te Amersfoort - maar er kwam duide lijk schol in de ontwikkeling Op 27 mei 1973 w erd de eerste Gereformeer de Kerkdienst in Leusden gehouden Er werden ouderlingen en diakenen benoemd en de Amersfoortse predi kanten, die Zuid en Centrum onder hun hoede hadden (Ds Hengeveld en Ds Peddemors), verklaaiden zich bereid om ook in de toekomst als consulenten in Leusden het pastorale werk te doen. Door de snelle realisatie van de nieuwbouwwijken groeit het aantal Ge reformeerde gezinnen (nu bijna 200) in Leusden snel Dooi' de goede kontak ten met de Hervormde Kerk ter plaatse is een groot probleem voor de nieuwe Gereformeerde Kerk al wat minder nij pend men zal voor de kerkdiensten gebruik maken van de Hervormde kerk gebouwen ter plaatse Ook zullen er gezamenlijke kerkdiensten worden ge houden. Men hoopt van harte binnen niet al te lange tijd een Gereformeerde predikant naar Leusden te kunnen be roepen. Op 9 januari a.s. zal 's avonds in de Oude Hervormde Kerk te Leus den/Zuid een korte officiële kerkdienst onder verantwoordelijkheid van de nieuwe zelfstandige Gereformeerde Kerk worden gehouden. Het officiële adres van de Gereformeerde Kerk te Leusden is: scriba M. van der Heijde, Ansfriduslaan 46, Leusden/Centrum. LEUSDEN/C - Zaterdag 5janauri a.s. wordt in .Blijhof de maandelijkse ruilbeurs weer gehouden Deze ruil beurzen zullen gehouden worden ui het eigen clubgebouw. Ansfriduslaan 49 Tot en met 6 april kunt u er iedere eerste zaterdag van de maand van 10 00-12.00 uur terecht De toegang is gratis en er is koffie verkrijgbaar weg Als er niets tussen komt, zal het programma er als volgt uitzien Donderdag 17 januari: mej M P. v. d. Knoop houdt een lezing over Rus land. Donderdag 31 januari: Gezellige ouder wetse avond met spel Woensdag 20 februari: Jaarverga dering. Donderdag 14 maart: Voordrachts kunstenares Aafje Top Hierover volgen nog verdere mededelingen Woensdag 20 maart: Lezing over Utrechtse molens met dia's. Woensdag 24 april: Lezing Blinden- geleidehondenschool Woensdag 22 mei: Huishoudelijke Voor lichting ten Plattelande houdt een lezing plus kwis Dinsdag 28 mei: Excursie naar Cali fornia fabrieken te Harderwijk Misschien heeft u interesse voor de N.B.P. U kunt lid worden en de kon- tnbutie bedraagt dan f24,- per jaar. Naast alle gewone aktiviteiten is men gestart met een handwerkmiddag. In lichtingen hierover kunt u krijgen bij het bestuur en bij deze bestuursleden kunt u zich tevens als lid opgeven Het bestuur bestaat uit de volgende dames: Presidente: mevr. J. A. J. Plaizier-Borsboom, Brinkhorst 19, Leusden-C., tel. 2770; Secretaresse: mevr. M M Goverts-v d Broecke, Fahrenheitstraat 48. Amersfoort, tel. 18592, Penningmeesteresse mevr M Powell-Wolf, Acacialaan 12, Leusden- ACHTERVELD - Het bestuur van de Sportvereniging Achterveld houdt op zondag 6 januari a s. haar Nieuwjaars receptie Dit zal plaatsvinden in het clubhuis op het Kerstens Sportpark Aanvang 14.00 uur. Deze receptie zal worden voorafgegaan door de voetbal wedstrijd Jeugdleiders-Bestuur. Het bestuurselftal zal worden aangevuld met veteranen Deze wedstrijd begint om 12.00 uur Op maandag 7 januari vindt in de kantine van het clubhuis de vierde ronde van het kaarttournooi plaats Aanvang 20 00 uur LEUSDEN - In de afgelopen weken heeft de Rijkspolitie te Leusden een intensieve controle gehouden op de aanwezigheid en de deugdelijkheid van de verlichting van de fietsende schooljeugd. Ook het voor het verkeer gevaar op leverende - met drie wielrij ders naast elkaar rijden - werd herhaalde malen met een schrob bering van de zijde der politie ge- canstateerd De politie verzoekt de jeugd dringend hun fietslam- pen te controleren, alvorens zij 's avonds gebruik maken van hun rijwielen en in het donker niet van hun fiets gebruik te maken, indien de verlichting defect is of in het geheel onrtbreekt Ook vraagt zij de jeugd in verband met het gevaar, dat dit voor het overige verkeer oplevert, niet met z'n drioen naast elkaar te fietsen. Het is slechts toege staan, dat twee fietsers naast elkaar rijden IJSVOGEL, Alceclo ispida Een van onze markantste vogels, die meestal het eerst wordt gezien als een saffierkleurige streep over het water. Onze enige vogel met briljante blauwgroene bovendelen en warme kastanjebruine onder delen Hij heeft ook een brede kastanjebruine oogstreep, witte keel, een witte vlek aan beide zijden van de nek, een lange dolkvormige, zwarte snavel, die roodachtig aan de basis is cn koraalrode poten. Het lijkt een groene, blauwe of rode vogel, afhankelijk van het licht cn de hoek waaronder hij wordt waargenomen Door zijn korte staart maakt hij een gedrongen indruk. geluid; de lokroep, die dikwijls eerder wordt gehoord dan dat de vogel wordt gezien is een hoog en doordringend *sjie* of 'sjikie'. De zang in de paartijd is een trillende fluittoon op dezelfde hoogte als de lokroep. waar en wannf.fr: standvogcl. die niet algemeen is en gebon den is aan stromend water van beken en rivieren. Zwerft in het winter halfjaar rond en wordt het slachtoffer van strenge vorst. zang: januari-mei. soms ook in de herfst. ACHTERVELD - Op zaterdagavond 29 december j 1 hield de KPJ van Achterveld, tesamen met de KPJ af deling Montfoort een gezellige kerst avond met een leuke, niet te lange wandelpuzzeltocht door het Baarnse Bos In deze wandeling moesten enkele opdrachten vervuld worden Een leuke opdracht was h.v de volgende: elke groep bestaande uit 7 a 8 personen kregen een fles wijn mee voor onder weg, welke hoe dan ook leeggemaakt moest worden en waarvan onderweg een kerststukje van gefabriceerd moest worden. Er kwamen hiervan hele origi nele stukjes tevoorschijn. Bij aankomst in café ..Soestdijk" in Soestdijk kreeg een ieder erwtensoep met stokbrood om de hongerige magen te vullen, waarna tot middernacht goede platen werden gedraaid, waarin zelfs de car navalssfeer niet ontbrak Alle 80 deel nemers gingen hierna uiterst voldaan met bussen weer huiswaarts. Zo'n avond is zeer zeker weer voor her haling vatbaar. Op 8 januari houdt de KPJ afdeling Achterveld haar jaarvergadering bij Jan Voorburg Op deze vergadering zal de financiële toestand van de KPJ Achterveld over 1973 toegelicht worden Onder de pauze is er gelegenheid om de contributie voor het komende jaar te betalen (maak er gebruik van). Na de pauze zal de dorpshistoricus dia's over Achterveld van vroeger vertonen. De toegang is vrij, dus komt allen. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Tot slot wenst het bestuur van de KPJ aan alle leden en iedereen die op één of andere manier de KPJ van dienst is geweest een voorspoedig 1974 toe. Hebt u iets te verkopen0 Plaats een LEUSDEPH EITJE! na drie jaar de Woningstichting eindelijk werkelijk gaat funktio- neren. Hij geloofde in een goede samenwerking, met het gemeen tebestuur. Wij willen onze taak tot realiteit maken het bouwen van werkelijk betaalbare wonin gen," aldus de heer Van der Wey- den. De 130 woningen in het plan Groenhouten zullen op een later tijdstip worden overgedragen. Na het voorlezen van de acte van overdracht door notaris Van Daatselaar, zetten zowel de heer Van der Post als de heer Van der Weyden hun handtekening. Bij de foto's: het zetten van de handtekeningen (Van de redaktie) LEUSDEN - 427 woningen in de gemeente Leusden zijn met in gang van 1 januari 1974 overge gaan in handen van de Woning stichting Leusden. Aan het eind van 1973 vond de officiële over dracht plaats in aanwezigheid van notaris M. J. M. van Daatselaar uit Amersfoort. De woningen heb ben een totale boekwaarde van f 15.123.560,15. Burgemeester Van der Post hield ter gelegen heid van de overdracht een korte toespraak tot het bestuur van de Woningstichting, bestaande uit de heren J. van der Weyden uit Leus den/Zuid (voorzitter), W. S. F. van Wierdingen uit Achtervelden H. G. Dicks uit Leusden/Cen trum. ,,Alle lusten en lasten van deze woningen berusten nu bij u als bestuur. Als gemeentebestuur hopen wij, dat dit de volkshuis vesting ten goede zal komen. Wij doen zonder spijt afstand van de woningen, omdat wij geen profes sionele woningvereniging zijn. Ik hoop, dat u in staat zult zijn een flink aantal woningen te bouwen. Hieraan is een grote behoefte, vooral in de sociale sector. U kunt wat dat betreft rekenen op alle medewerking van de zijde van het gemeentebestuur." Voorzitter Van der Weyden vond het een belangrijke dag, nu (Van de redaktie) ACHTERVELD Vrijdag 4 januari ,,De Hessenkar 20.00 uur, Klaverjasconcours. Zondag 6 januari: Kantine Kerstens Sportpark, 14.00 uur. Nieuwjaars receptie s v Achterveld Zondag 6 januari: ..OnsGebouw 14.00 uur, Disco-dancing Harry Vissei. Maandag 7 januari: Kantine Kerstens Sportpark, 20.00 uur, 4e ronde kaarttournooi Dinsdag 8 januari. ..Buitenlust", 20.00 uur, Jaarvergadering KPJ aid. Achterveld. Zaterdag 12 januari: ..Ons Gebouw". 20 30 uur. Boerenkielenbal. LEUSDEN/CENTRUM - De laatste tijd wordt in hetplan Rozendaal een ijsvogel gesignaleerd. Nu schijnt dit geen bijzonderheid te zijn in deze tijd van het jaar, maar wij willen u toch wat nadere informatie geven over deze vogel (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op 21 december 1973 werd bij de fam. J. v. Eijden aan de As- schatterweg 203 te Leusden Centrum het veulen Herodes ge boren. Moeder Enteke en zoon maken het momenteel bijzonder goed, ook al is het niet gebruike lijk, dat veulens in zo'n koud jaargetijde ter wereld komen. Meestal is het zo tegen april, mei, in het voorjaar dus. Herodes is, evenals moeder Enteke en vader Romke een Friese volbloed. Van dit ras: zo vertelt mevrouw van tijden ons, zijn er in Nederland nog maar ruim 1000. Enteke is overigens een evenementen- paard. Zo was zij op 5 december vorig jaar nog te zien voor het rijtuig, waarmee St. Nicolaas een rondtoer door Leusden maak te. Hoewel het nog frisjes is buiten, mogen moeder en zoon toch zo'n kwartiertje per dag even een frisse neus halen in de wei. Tijdens zo'n wandelingetje snap te de fotograaf het tweetal. (Foto Janus Visser) LEUSDEN/CENTRUM Zaterdag 5 januari: ..De Til" Aanvang 20.00 uur DansavondK.J.B. i s.m. Popcorn Voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. Zaterdag 12 januari Raadzaal 16 00 tot 17.00 uur Nieuwjaarsreceptie gemeentebestuur Zaterdag 5 januari: Roda Klubgebouw 15.30 tot 16.30 uur. Nieuwjaars receptie Roda '46. Woensdag 9 januari: 't Ros Bevaart. 20.00 uur Bijeenkomst K P Zaterdag 12 januari: ..De Til" 20.00 uur Disco-avond voor jongeren van 15 jaar e.o. Zondag 13 januari: 14 00 uur K P J Prestatieloop. Start bij de Grote Kuip. Ooievaarshorsterweg, Leus den/Zuid. Zondag 13 januari: ,,DeTil 14.30uur Dansmiddag voor jongeren van 11 t/m 15 jaar LEUSDEN/ZUID Vrijdag 4 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Arnhemseweg 83 Zaterdag 5 januari: Inzameling van pa pier ten bate van de bouwkosten van wijkcentrum tTrefpunt" Tot 12 uur in de container bij supermarkt Luitjens. Dinsdag 8 januari: U.V.V. Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor alle oudere inwoners van Leusden- Zuid in het clubgebouw van Roda, van 14.00 tot 16.30 uur. Donderdag 10 januari- Kennismakings- avond voor de ouders van de 5e en 6e klassers van de basisscholen Aanvang 20.00 uur, op Technische School ..Don Bosco' Dodeweg 6, Leusden-Zuid Dinsdag 15 januari: Bijeenkomst N C V B in wijkcentrum ,,'tTref punt" De heer G van Loenen met een interessante quiz Aanvang 19 45 uur LEUSDEN/CENTRUM - De Neder landse Bond voor Plattelandsvrouwen heeft het programma tot en met mei in kannen en kruiken. Al de avond bijeenkomsten worden gehouden in het Hervormd Centrum aan de Asschatter- C., tel 1582; Leden mevr. K J. Schmidt-ten Hoopen, Ardennen 84. Leusden-C tel 1980; mevr E J Wijnstra-Rob, de Roo v Aide- verelt- laan 27, Leusden-Z tel. 03490-31671

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3