~Sfeervolle nieuwjaars receptie Roda'46 TTCL gaat groot tafeltennistournooi voor alle jeugd van Leusden organiseren 'Crossvereniging „Leusden" wacht rustig af De heer G. v. d. Broek 25 jaar op Jeugddorp Weer oriëntatie-weekend op kasteel Stoutenburg »*14AGENDA LËUSDEN Burgerlijke stand Gemeente Leusden [n verband met olieerisis Oproep aan alle boeren, burgers en buitenlui uit Puupenkoppenland MEDISCHE DIENSTEN Oiitmoetings- avond met leerlingen aeademie Kentekenbewijs ingenomen Bridgeclub Leusden WEGLOOP SPELLETJE IONDERDAG 10 JANUARI 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - In de Roda-kantine, leeft het Roda bestuur zaterdag zijn [ieuwjaarsreceptie gehouden. Vele oda mensen kwamen hun bestuur een •rspoedig en een sportief 1974 toe De stemming was opperbest Ier de aanwezigen, en de tijd vloog oorbij. Zo tegen half vijf vroeg .speaker" van Zanten de aandacht oor de heer Haverkort, die sprak —"■amens de zaterdagafdeling. Spreker ei dat de samenwerking enorm goed ^ias en dat de waardering van de za- z,i;rdagmannen voor hun bestuur dan aS"ok enorm was. Ook vroeg hij het be stuur enkele dingen te regelen, het- l00reen hem werd toegezegd. Hij sprak 'Se"ljn dank uit aan allen die eraan mede- °I> erken om de Roda machine tot een Hlloos draaiende motor te maken en enste bestuur en aanwezigen een voor- Soedig en succesvol 1974 toe. De volgende spreker J. de Haan imens de zondagafdeling. Ook deze 'Sreker was vol lof en dankte bestuur >or de gedane diensten en sprak dag-jn voldoening uit over de goede ver- mding tussen bestuur en alles wat oda heet. Verder sprak de heer De aan zijn bezorgdheid uit over het ver- ^>er in de toekomst en vroeg het be- ^■uur om in onderling overleg een op- ssing te zoeken hetgeen een prachtig >orstel was Daaruit blijkt dat de sa- enwerking nu toch wel prima is ij hoopt dat bestuur en vereniging •n sterk 1974 heeft met zowel or- tnisatorisch als sportief veel succes. Dlgende spreker was degene die na- ens het meest luidruchtige volkje in Roda. de pupillen, ook een sportief 174 toewenste aan het bestuur De heer Kramer vond het verder leurstellend het aantal nieuwe leden, it pupillen betreft, dit afgelopen jaar klein was, misschien, aldus de heer ramer, vond het bestuur dit niet zo •el erg, want ze hebben al zorgen tnoeg in deze tijd. Verder vond hij 't wel verheugend dat de jongste Roda telgen het toch wel goed deden en als er wat te doen valt ze in groten getale aanwezig zijn, hetgeen betekent dat de belangstelling van de jeugd voor Roda toch prima is. Voorzitter J. v. d. Berg dankte allen die bij deze receptie hun belang stelling hadden getoond en vond dat het gezellig druk was geweest. Ja, 1973 was weer achter de rug en men moest dit keer eens achterom zien 1973 was voor Roda toch wel een moeilijk jaar geweest en de heer v. d. Berg hoopte dat de goede bedoelingen in 1974 er uit zullen komen zodat Roda in zijn geheel tot een ijzersterke sportklup wordt gesmeed. 1973 was een bijzon der moeilijk jaar geweest. Problemen waren er, organisatorisch liep het niet lekker In augustus kwam de com missie van goede diensten, na veel werk verzet te hebben, met eennieuw Roda", aldus de voorzitter Spreker vond ook dat de toeloop van nieuwe jeugdleden maar dunnetjes was in het zich zeer snel uitbreidende Leusden. Tevens troostte hij de heer Kramer door te zeggen dat er geen on gerustheid over hoeft te zijn, want dat de sportklup Roda'46 nu een mo derne en kerngezonde vereniging is en in de gemeenschap van Leusden ook een taak heeft te vervullen, door op vangen van de Leusdense jeugd, hetgeen met alle hulde en dank aan de pupillen commissie ook wordt gedaan De Roda - jeugd ,,doet" het naar behoren en ook, aldus spreker de Rodadames draaien goed. Hij sprak de wens uit dat Roda zaterdag en zondag zich hierbij zou den voegen Dat alles organisatorisch naar wens zal verlopen, is een van de verlangens die het bestuur heeft, hetgeen niet makkelijk zal zijn. Verder prees de heer v. d. Berg de diverse commissies die allen zelfstandig wer ken en regelmatig verslag uitbrengen. Het komend jaar met oliecrisis en al les wat daarom heen hangt zal wel wat moeilijkheden voortbrengen, maar, aldus de „praeses", gelukkig heeft Roda veel mensen die hun belangeloze medewerking aan de club geven en hun vrije tijd er voor geven Hopende dat het bestuur deze medewerkers mag behouden om een zeer sterk en kern gezond Roda fundament te waarborgen. Na de officiële sluiting bleef men nog wat gezellig nakaarten. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 10 januari: Raadzaal, 20 00 uur vergadering stafgroep CML. Donderdag 10 januari: de Til" 20 00 uur Ontmoetingsavond Leerlin gen Verpleegkundige Akademie met Leusdense jongeren Zaterdag 12 januar: ,,de Til" 20.00 uur Disco-avond voor jongeren van 15 jaar e o Zaterdag 12 januari: Raadzaal 16.00 tot 17 00 uur. Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur. Zondag 13 januari: 14.00 uur. K P.J. prestatieloop Start bij de Grote Kuip, Ooievaarshorsterweg, Leus- den-Z Zondag 13 januari: ..deTil" 14 30 uur. Dansmiddag voor jongeren van 11 t/m 15 jaar. Maandag 14 januari: Raadzaal, 20.00 uur: vergadering werkgroep be stemmingsplannen CML Dinsdag 15 januari: 5e Kaartavond. ,,'t Ros Beyaart". Aanvang 19.30 uur. Donderdag 17 januari:.Hervormd Cen trum". 20,00 uur Lezing over Rusland voor N.B.P Zaterdag 19 januari: ,,de Til". 20 00 uur Dansavond voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. K B J. i.s.m. Popcorn. Donderdag 31 januari: Raadzaal, half 8: raad Leusden LEUSDEN/ZUID Donderdag 10 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 14.00 tot 16 30 uur Arnhemseweg 83. Donderdag 10 januari: Kennismakings avond voor de ouders van de 5e en 6e klassers van de basisscho len op de Technische School ,,Don Bosco, Dodeweg 6. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 11 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen Uitlening van 19.00 tot 20 00 uur Arnhemseweg 83 Dinsdag 15 januari: U.V V Senioren- societeit Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden- Zuid in het clubgebouw van Roda, van 14.00 tot 16.00 uur Dinsdag 15 januari: Bijeenkomst N.C.V.B in wijkcentrum ,,'tTref punt". De heer G van Loenen met een interessante quiz Aan vang 19.45 uur LEUSDEN - De tafeltennisvereniging TTCL in Leusden vierde in 1973 haar 10-jarig bestaan Dat betekende groot feest voor alle leden Maar het bestuur vindt het leuk dit feest niet alleen voor de leden te vieren Zij wil de jongeren van Leusden laten meedelen in de vreugde. Daarom organiseerde TTCL op zaterdag 19 januari 1974 een groot tournooi waaraan iedereen mag meedoen die tafeltennissen leuk vindt. Je hoeft het echt niet goed te kunnen, maar wel moet je geboren zijn na 1 juli 1956 anders ben je te oud om nog als junior te spelen. De deelnemers zullen in verschillende leeftijdsgroepen worden inge deeld, maar in alle groepen zijn leuke prijzen te winnen. Men rekent op een LEUSDEN - Geboren: 21 december heleboel deelnemers en deelneemsters. 1973 Astnd Aleida Johanna, d.v J. Het tournooi wordt gehouden in het Burg. Buining Sportpark. De aanvangs- G. A Grootevheen en W. G W. van tijd is 10 uur, maar alle deelnemers krijgen persoonlijk bericht hoe laat zij Dijk, Hessenweg 70a, 29 december hun eerste wedstrijd moeten spelen. Als je ook wilt meedoen moet je het 1973: Anne Maria Martine, d.v, E aanmeldingsformulier hieronder helemaal invullen (vergeet vooral de ge- W. T. Huurdeman en H L A van boortedatum niet) en inleveren bij een van de volgende adressen: 't Klooster. Krakhorst 4, 31 decern- N. Kleefstra, Princenhoflaan 13, Leusden-Centrum, ber 1973 Cathelijne Yolanda, d v D. S. Etten, v. B. v. Oosterhoutlaan 4, Leusden-Zuid. M Ietswaard en M. Speelziek, Dal- P- v. Schaick, Dalmatiè 23, Leusden-Centrum. matie 4 Het aanmeldingsformulier moet op z'n laatst zondag 13 januari ingeleverd Ondertrouwd: 2 januari 1974 Bruno zijn, daarna kan men je helaas niet meer laten meedoen. Lambertus Nicolas Jongh, wonende te Hoogland en Aleida Jansen, wonende te Leusden; 2 januari 1974 Wilhel mus Albertus van de Hoef, wonende AANMELDINGSFORMULIER JEUGDTOURNOOI TTCL te Hooglanderveen en Antonia Reinera Jacoba van de Kooi, wonende te Leus- NAAM: den, 2 januari 1974 Folken Antonie Leijenaar, wonende te Leusden en Joan ADRES: Shirley Wallis, wonende te Amersfoort Gehuwd: H. F. Rodngoen D. Derksen; WOONPLAATS: J W Molenaar en G Dinklage; L B. Kwant en F Runge; W Schnabel en M. JONGEN/MEISJE: Powell; W G. Kraan en C3 A. Hessel; H. P Overeem en M L. G. Horst GEB. DATUM: Overleden T. van de Pol, oud 68 jaar. Inleveren vóór 13 januari!! OPENINGSUREN REDAKTIE ADMINISTRATIE LEUSDER KRANT. Dagelijks van: 10-12 uur en van 14-16 uur Zaterdag's en zondags gesloten ACHTERVELD - Zijne doorluchtige hoogheid Prins Puup II en zijn Raad van Elf roept alle Puupenkoppen: Puupenkoppinnen, zotten en zottinnen, oliesjeiks en olieverbruikende Puupenkoppen op om a.s. zaterdag 12 januari in ,,100 gram gebouw" aanwezig te zijn om samen met de Prins en zijn gevolg een Boerenkielenbal te vieren waar het schuim vanaf zal vliegen tot meerdere glorie van het carnavalsgebeu- ren. Dit feest mag u niet missen Tussen het hossen en lallen van de Puupenkoppen door zal zijne doorluchtige hoogheid Prins Puup II met zijn gevolg onze collega's van de Gouden Klomp uit Leusden onder aanvoering van Prins Hanno ontvangen. Onze hoge gasten zullen om 21.30 uur ,,100 gram gebouw" bezetten. Waarop wij met z'n allen onder de muzikale me dewerking van De Hofkapel en Swinging Eddy met zijn magisch orgel de rest van de avond in gepaste stemming zullen doorbrengen. Bij deze willen wij u eraan herinneren dat zoals vermeld in het Puu- penblad in het seizoen 1974-1975 een carnavalsvereniging zal gaan starten. Waarvoor u zich nu reeds bij de leden van de Raad van Elf kunt opgeven. De contributie zal bedragen f25,00 per echtpaar en f 15,00 voor individuelen. Voor deze contributie heeft u vrij entree op 11-11-1974 en nog 3 avonden m 1975. Tevens willen wij u erop wij zen dat in het Puupenblad dat huis aan hcis in Achterveld en omge ving is bezorgd, een fout is geslopen; te weten de datums van het grote carnaval kloppen niet met de dagen. Het moet zijn: Groot Carnaval op vrijdag 22 februari. Kindercarnaval op zaterdag 23 februari. Tienercarnaval op zondag 24 februari. Bejaardencarnaval op maandag 25 februari. Ook willen wij langs deze weg de scholen en verenigingen oproepen om op zaterdag 23 februari aan de optocht deel te nemen met een praalwagen of een groep die iets uitbeeldt. Met als inzet voor de mooiste praalwagen of groep de wisselbe ker die nu nog in het bezit is van de groep Farce Majeure. Opgeven voor deze optocht kunt u doen bij M. van Westerlaak, Verjaegde Ruyterweg 5, Achterveld, tel. 03425-721. Het inschrijfgeld is f 10,- per wagen of groep. Wij hopen u allemaal vanaf 17 tot 101 jaar op zaterdag 12 januari te mogen begroeten. Alaaf, Alaaf, Alaaf. FILMAGENDA AMERSFOORT LEUSDEN/CENTRUM - Afgelopen rijdag hield de Cross Vereniging eusden in restaurant „Nieuw Leus- sn" haar jaarvergadering. Een belangrijk punt op de agenda as de benzine-crisis. Voorzitter Van andbrink adviseerde de leden, het- ïlfde standpunt in te nemen als de ederlandse Rallycross Vereniging, nl. istig de ontwikkelingen op het olie- ont af te wachten en voorlopig gewoon )or te gaan met het uitwerken van de lannen voor het komende seizoen. )73 was een gunstig jaar voor de ïreniging, die de Koninklijke goed- ïuring verkreeg en opgenomen werd i de Sportstichting Leusden De twee )or de CVL georganiseerde auto- rossen waren, vooral in sportief op- cht, een groot succes De jaarstuk- ïn van secretaris v. Westerlaak en ïnningmeester v d. Hengel werden >or de aanwezige leden goedgekeurd. Aftredend bestuurslid (zonder porte- •uille) Venrooy werd met algemene emmen al$ zodanig herkozen Met het inden van een nieuwe penningmeester ing het moeilijker Er was weinig ^langstelling voor dit tijdrovende ïantje Men kwam er dan ook niet tt. Mogelijk stelt de heer Van Wes- ïrlaak zich alsnog herkiesbaar? „Leusden" schrijft haar eerste vijf aureurs in voor het dit jaar voor et eerst ingestelde autocrosskam- loenschap van Nederland Hans op en Camp en Sep Venrooy (met resp. W en Mini) hebben verleden jaar l gezorgd voor een paar opmerke- jke resultaten René Groeneveld )AF) kende goede en minder goede agen en Joop v d. Hengel (NSU) ad eigenlijk alleen maar pech Dit old ook voor Daan Speksnijder, wiens VW met voorwielaandnjving niet aan de verwachtingen voldeed. De jongelui zijn echter al weer druk doende met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Wij wensen de heren dan ook veel succes in 1974. PC. Weekend: 12 en 13 januari: (alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal a.s weekend waarne men dr Lantink, Burg. de Beaufort- weg 6, Leusden/C., tel. 03496-1210. Dienst van vrijdagavond 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur. De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Rosa, Hamersveldse- weg 57, Leusden/C.tel. 03496-1271 APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 tot 20 00 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lan tink dienst hebben: zaterdag en zon dag van 14 tot 14.30 uur en 17.30 tot 18 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags geslo ten DIERENARTS Dierenartsenpraktijk Amersfoort autom antwoordapparaat met ver melding welke arts dienst heeft Tel. 03490-21827 LEUSDEN/CENTRUM - Donderdag 10 januari a.s zal in het jongeren centrum „De Til" een ontmoetings avond worden georganiseerd tussen de leerlingen van de akademie voor verpleegkunde en de jongeren vanaf 15 jaar uit Leusden-C. Deze avond zal in spelvorm worden gehouden, waarbij de groepen samen gesteld worden uit personen van de akademie en uit de eigen plaats. De avond wordt verzorgd door mensen van de akademie en de erecommissie van de KPJ. De aanvang is 20.00 uur. Kosten zijn er aan dez' avond niet verbonden. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leus den moest op dinsdag 1 januari een kentekenbewijs innemen, dat toebe hoorde aan de bestuurder van hoorde aan de bestuurster van een personenauto, mej. F. E S. te Loenen aan de Vecht. Haar auto had gladde banden, een defecte reminrichting en de richtingaanwijzers werkten niet. AMERSFOORT - Filmprogramma voor de speelweek van donderdag 10 januari tot en met woensdag 6 januari 1974 GRAND THEATRE Donderdag t/m woensdag „Live and let die". 14 jaar Zondagmorgen, aanvang 11 00 uur „De Lefschopper" a l CINEMA AMICITIA Donderdag en vrijdag „Lanuit Ame- ricaine". 14 jaar Zaterdag t/m woensdag „Ladysings the Blues" 14 jaar. Zaterdagmiddag 2.00 uur, zondag middag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur, speciale jeugdvoorstelling: „Een Nederlandse Robinson Crusoe" al Vrijdagavond, aanvang 22.30 uur „Wilde aardbeien". 18 jaar. CITY THEATER Alleen donderdag „De pastoor kan geen bloot meer zien" 18 jaar. Vrijdag t/m woensdag: De vernie tiging van de „Alpha" (science fiction) 14 jaar Zaterdagavond 23.45 uur, nachtvoor stelling: „De 13 zonen van de gele draak 18 jaar AANVANGSTIJDEN Grand Theatre: Dagelijks 2.00 en 8 00 uur, zaterdag 2.00, 6 30 en 9 15 uur. zondag 1.30, 4.00. 6.30 en 9.15 uur Cinema Araicitia: Dagelijks 2.00 en 8.00 uur, zaterdag: 6.30 en 9 15 uur, zondag 4.00, 6.30en 9.15 uur, woens dag alleen 8 00 uur. City Theater Dagelijks 2 00 en 8.00 uur; zaterdag 2.00, 6.45 en 9 15 uur, zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9 15 uur. LEUSDEN - Op 3 januari j.l. werd door de Bridgeclub op de clubavond in restaurant „De Mof", alwaar 40 leden aanwezig waren, een vriend schappelijke Howell van 14 er. 6 paren gespeeld. De uitslag voor de eerste 6 paren van de Howell van 14 was als volgt: 1. Dhr. en mevr Hinsbergen 67,46 2. Dhr en mevr. v Tooren 66,27 3/4. Dhr en mevr. Vos 54,36 3/4. Dhr Kroon-G v Rooyen54,36 5 Dhr. en mevr Verhey 53,97 6 Dhr en mevr. De Jong 52,78 De eerste 3 plaatsen voor de Howell van 6 paren: 1 Heren Dijkgraaf 57,14 2 Dhr en mevr De Roode 55,95 3. Dhr en mevr. Versluis 51,19 Op donderdag 10 januari wordt met de onderlinge competitie weer gestart. Een ieder veel succes toegewenst LEUSDEN/ZUID - Regelmatig wordt de rijkspolitie te Leusden ingeschakeld bij het opsporen van jongens en meis jes, die van huis weglopen. Eén meisje uit Soest schijnt daar een spelletje van te maken. Zondag 6 januari werd ze weer eens door de Leusdense politie aangehouden op de Laan 1914. Toen ze door haar moeder werd afgehaald, zei deze dat het echt de laatste keer wel niet zou zijn EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN ÓROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! LEUSDEN - Op zaterdag 26 en zon dag 27 januari 1974 vindt er weer een oriëntatie-weekend plaats op kas teel Stoutenburg. Pater Auspicius von Corstanje, o.f.m. uit Den Haag, houdt een inleiding over meditatie, inkeer en gebed. Dit thema zal het thema zijn van alle oriëntatie-weekends, die in het nieuwe jaar op Stoutenburg zullen worden gehouden. Dit eerste weekend zal meer speciaal worden gesproken over het gebed, dat Christus de mens heid zelf heeft geleerd: „Het Onze Vader". Iedere schrijver, die in het verle den over het gebed heeft geschreven, is begonnen met dit gebed van de Heer. Begrijpelijk ook, want met dit gebed heeft Gods Zoon het patroon aangegeven voor alle bidden van de mensheid Dit gebed van de Heer brengt de geweldige goddelijke toekomst en het meest menselijke en dagelijkse tot één harmonie De aankomst is gesteld op zaterdag 26 januari na 15 uur, waarna om 17 uur de eerste inleiding Handdoek, zeep en verdere toiletbenodigdheden zelf meebrengen Het vertrek is zondagmid dag tussen 16 00 en 16 30 uur. De prijs van de deelname inklu- sief volledig pension, is f25,--. U kunt u opgeven bij de directeur van het Franciskaans Gespreks- en Bezinningscentrum „Stoutenburg", Stoutenburgerlaan 5, Stoutenburg, te lefoon 03490-20948. Wanneer u eens wilt genieten van een week vakantie in uw eigen omge ving, dan kunt u dit deze zomerdoenop kasteel „Stoutenburg" Voor gezinnen, vrienden, vriendinnen enzovoorts zijn er vakantieweken van: zaterdagmiddag 13 juli 1974 tot zater dag 20 juli, zaterdagmiddag 20 juli 1974 tot zater dag 27 juli. Voor mensen op meer gevorderde leeftijd van maandagmiddag 19 augustus tot maan dag 26 augustus, maandagmiddag 26 augustus tot maan dag 2 september, maandagmiddag 2 september tot maan dag 9 september Pensionprijzen: voor volwassenen f22,- per dag, voor kinderen tot 1 jaar gratis, 1 t/m 6 jaar f 11- per dag; 7 t/m 10 jaar f 14,50 per dag, 11 t/m 15 jaar f 18.- per dag In bovenstaande prijzen zijn behalve logies en drie maaltijden ook inbegre pen koffie in de voormiddag en avond, thee in de namiddag Lakens en sloop ófwel zelf meebren gen óf ter plaatse huren a f2,- per set ACHTERVELD/JEUGDDORP - Eén januari was het 25 jaar geleden dat de heer G van de Broek als medewerker in dienst kwam van het Jeugddorp De Rudolphstichting te Achterveld Als bouwvakker was er genoeg werk op de Rudolphstichting en de heer v.d. Broek wist van aanpakken. Na ander half jaar was hij al bedrijfsleider ge worden over het bouw- en timmer bedrijf Menige woning en menig ge bouw verrees uit de grond of werd ge moderniseerd Boerderijen werden in de loop der jaren omgebouwd tot riante pleegge zinswoningen Was er net een opgele verd, de heer V. d Broek en zijn staf begonnen alweer aan het volgende pro ject. Bij de plaatselijke B B was de heer V. d Broek een trouw medewerker, 18 jaar was hij aan deze rampendienst verbonden. Op kerkelijk terrein was hij ach tereenvolgens diaken en ouderling Bij toneelvereniging „Dindoa" kroop de heer V. d Broek menigmaal in de huid van een ander, en zijn rol kwam altijd goed uit de verf Van een huldiging moest de heer Van de Broek niets weten: gewoon doorgaan, niet over praten. De directie van het Jeugddorp dacht daar echter anders over en donder dagavond was er in de foyer van het ontspanningsgebouw gelegenheid om zowel de heer als mevrouw V.d. Broek en kinderen de hand drukken met dit heuglijke jubileum Het was een geweldige drukte tijdens de receptie, er waren veel oud-mede werkers gekomen van heinde en ver en ook de op- en omwonenden lieten zich niet onbetuigd. De heer C. Noord zij sprak enkele woorden namens per soneel en buurtbewoners, en er werden prachtige geschenken overhandigd. De heer A J. Boelhouwers overhan digde namens het bestuur het cadeau onder couvert (waarbij op verzoek van de jubilaris niet werd gesproken). Tegen het einde van deze voor de familie Van de Broek onvergetelijke avond, sprak de heer v d Broek woorden van dank tot de vele aanwezi gen

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5