herenteam Impala wacht zeer ^belangrijke wedstrijd 1 ^Lensden tweemaal op NRV-kalender Schaaknieuw sj aar van de s.v. Leusden Antilopen I en II staan aan de top ZONDAG PRESTATIE LOOP KPJ Succes voor hand bal dames Impala Roda'46 s.v. Achterveld Schutjassen ABTB Hessen kar- concours Discoavond Reebok doodgereden Kaartavond Jeugdbeweging Roda-nieuws pNDKRDAG 10 JANUARI 1974 leusder krant 9 -4 LEUSDEN - A.s. zaterdag speelt 1 et eerste herenteam van Impala de tot nu toe belangrijkste redstnjd van deze competitie, nl. tegen ■iet eerste team van Uni Cornus uit (unschoten. Deze wedstrijd gaat name lijk om de bezetting van de eerste en Iee.nige op promotie recht gevende plaats de tweede klasse. Uni Cornus staat ^'p de eerste plaats met twee set wedstrijdpunten) voorsprong op mpala Ziet Impala kans om met 3-0 vaeze wedstrijd te winnen dan komen zij p de eerste plaats en houden de kans p het kampioenschap in eigen hand. ,11e andere uitslagen zijn in het voor- eel van Uni Cornus, hoewel bij een 2-1 verwinning van Impala de achterstand sp Uni Cornus wel verkleind wordt een punt. Dat deze wedstrijd van -et grootste belang is, is nu welduide- _Jk. De heren van het eerste team dan ook iedere supporter *=an Impala om a.s. zaterdag om 2 ^-ur in de Amersfoortse Sporthal ,,De Bjoppel" aanwezig te zijn om steun te flierlenen in deze strijd. Een klein voor proefje valt vrijdagavond om 21.30 uur al te genieten als Impala ter voorbe reiding een oefenwedstrijd speelt tegen het in de promotieklasse uitkomende VIOS 2 uit Amersfoort. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de Sporthal ,,De VIOS 2 uit Amersfoort. Deze wedstrijd wordt gespeeld in de Sporthal ,,De Meent in Leusden-Centrum. Ook de dames van Impala komen deze week in actie, n.l vanavond om kwart over negen in de Sporthal Beukendal in Soest. De dames treden dan aan tegen het Soester SVV 3 en dit zal ook voor de dames geen gemakkelijke partij zijn. Vooral omdat eigenlijk gewonnen moet worden om de hoge positie op de rang lijst te behouden Verdere volleybalprogramma voor de komende week: Donderdag 10 januari: Dames le klasse. Impala - SVV 3, aanvang 21.15 u. (wordt gespeeld in de Sporthal Beuken dal te Soest). Heren 3e klasse Impala 2 - Uni Cornus 3, aanvang 21 15 uur Zaterdag 12 januari: Heren 2e klasse: Impala - Uni Cornus, aanvang 14.00 uur. Dames 2e klasse. Impala 2 - WA 3, aanvang 14.00 uur. Woensdag 16 januari: Dames 3e klasse. Impala 3 - VIOS 10, aanvang 19.45 uur. Heren 4e klasse: Impala - Surf 2, aanvang 19.45 uur. Alle wedstrijden worden gespeeld in de Sporthal ,,De Koppel'' in Amers foort ee b ?r-1 LEUSDEN/CENTRUM - Kennelijk Eerwacht ook de Nederlandse Rally Vereniging (NRV), dat de hui- lige benzine-crisis niet van lange duur .al zijn. Ondanks de (mogelijke?) in voering van de benzine-distributie op 12 januari, is de NRV voor alsnog van zin, haar inmiddels vast gestelde wedstrijdkalender normaal af *e werken. - De eerste autocross zal op 31 maart Si.s plaatsvinden. Gehoopt wordt, dat eie olie-sjeiks al voor die datum hun >lie-kraan weer hebbenopgengedraaid, onze, thans nog kostbare, ben- l:ine-bonnen gedevalueerd zijn tot or dinair drukwerk (met onze excuses 'oor de drukker). De NRV organiseert in 1974 vier kampioenschappen en wel het Inter nationaal Rallycrosskampioenschap van Nederland (voor Nederlanders en bui- enlanders met een internationale itartlicentie), het Nederlands Inter- ïationaal Rallycrosskampioenschap uitsluitend voor Nederlanders meteen i nternationale vergunning) en het Na- ,De Roda-dames speelden hun eerste edstnjd na de winterpauze in een riendschappelijk duel tegen de dames an KVVA uit Amersfoort. Dat zij in eze winterpauze niet stil hebben ge- eten en hun conditie op peil hielden in e gymnastiekzaal in Leusden-centrum on men duidelijk in de uitslag terug inden Met een 5-0 uitslag maakten ij een goede start in dit nieuwe jaar, etgeen een goed perspektief biedt oor de tweede helft van hun compe- itie, waarin zij nu bovenaan staan Foto Janus Visser. tionaal Rallycross Kampioenschap (voor Nederlanders met een nationaal startbewijs) Alle wedstrijden worden verreden op het bekende Euro-circuit in Valkenswaard. Het vierde kampioenschap, nl. het Nederlands Kampioenschap Autocross, wordt dit jaar voor het eerst betwist De autocrossende NRV-ers hebben hiermede dus hun erkenning gekregen De Cross Vereniging Leusden heeft haar vijf renners voor deze titelstrijd ingeschreven Daarom gaan wij hier wat dieper op in. Het belooft trouwens een zeer spannende aangelegenheid te worden Vooral ook door het echt nationale karakter van de reeks van zes autocrossen, die voor dit kampioen schap als volgt op de wedstrijdkalender staan 15 april: Gendt (bij Nijmegen) 3 juni: Leusden 23 juni: Stadskanaal 28 juli: Gendt 25 augustus: Dongen 8 september: Gendt In elke cross worden drie manches gereden, waarvan de beste twee tellen voor het dag-puntenklassement Na de zesde autocross worden de vijf beste resultaten opgeteld Kampioen van Ne derland is de man, die zodoende de meeste punten heeft verzameld. Zeer verheugend is de wederom grotere activiteit in de sector auto cross. Oorspronkelijk werden deze wedstrijden alleen in Gendt en Dongen georganiseerd. Vorig jaar debuteerde Leusden met twee crossen en kregen ook Stadskanaal en Baarn hun officiële NRV-autocross Dit jaar staat ook Strijen met een wedstrijd op de ka lender en Ossendrecht met niet minder dan vijf evenementen LEUSDEN - Op zondagmiddag 13 januari 1974 organiseert de sportkom- missie van de KPJ afdeling Leusden voor de derde maal een grote presta- tieloop voor iedereen in de bossen van het landgoed ,,Den Treek-Henschoten" te Leusden-Zuid. Aan de voorgaande twee prestatielopen hebben nu in totaal ruim 700 mensen mee gedaan en de organisatoren ver wachten dit jaar ver over het totaal van 1.000 te komen, hetgeen eenenorm sukses betekent voor de KPJ Leusden. De deelnemers kunnen inschrijven vanaf 12.30 uur in het gebouw van de jeugd- societeit ,,De Grote Kuip" aan de Ooievaarshorsterweg te Leusden-Zuid. Het is allemaal makkelijk te vinden, omdat pijlen de mensen de weg wijzen naar de Ooievaarshorsterweg. Boven dien ligt deze weg nog aan de weg Amersfoort-Woudenberg schuin tegen over de N. H. kerk in het centrum van Leusden-Zuid. Er zijn dit jaar drie afstanden, n 1. de 1.500 meter, 3 000 meter en de 5.000 meter Deelnemers tot en met 14 jaar kunnen meedoen aan de 1.500 meter. Indien zij deze afstand afleggen binnen de runne limiettijd van 20 minuten, ontvangen ze een fraai herin neringsvaantje, die geldt overigens voor alle deelnemers die de afstand binnen de limiettijd afleggen. Deelnemers vanaf 15 jaar kunnen kiezen uit 2 afstanden, n.l de 3.000 meter en de 5 000 meter De limiettijd voor de 3.000 meter is 30 minuten en de limiettijd voor de 5.000 meter bedraagt 40 minuten. De organisatie, die bestaat uit. Tonnie van de Hengel, Ans Vrijhoef, Idavande Bremer, Bertus Kok, Jos van Kooy en Kees Leyenaar, houdt angstvallig ge heim wie het startschot zal lossen, maar men wil wel los laten dat het beslist een stunt gaat worden Het inschrijfgeld is ook weer erg laag gehouden. De jongste deelnemers tot en met 14 jaar betalen slechts f 1,00 p.p. en iedereen die ouder is f2,00 p.p. LEUSDEN - De dames senioren van Impala handbal, die de laatste tijd in deze kolommen niet al te veel aandacht kregen, bewezen deze zondag toch wel degelijk aandacht waard te zijn. Verge leken met het spel aan het begin van de competitie, toen men als het ware weer opnieuw begon, kan nu geconstateerd worden dat er beslist 'n opgaande lijn is. Vooral op het gebied van balvaar digheid is er een grote vooruitgang. Er kan vlot een bal gevangen worden en weer afgespeeld, 'n aanval word ta melijk vaardig opgebouwd, en zo nu en dan met rake schoten besloten. Echter geen reden om nu reeds te roepen we zijn er, doch wel 'n aan moediging om op de zelfde wijze door te gaan. De wedstrijd van deze zondag was er geen van al te grote klasse, doch Naast de zes ontmoetingen voor het Nederlands Kampioenschap hebben de autocrossers, bij voldoende medewer king van de Arabieren, startgelegenheid in twintig wedstrijden! Het volledige wedstrijdschema luidt: 31 maart: Dongen 15 april: Gendt Nat. Kamp. 30 april: Baarn 30 april: Strijen 12 mei: Ossendrecht 19 mei Dongen 26 mei: Gendt 3 juni: Leusden Nat. Kamp. 9 juni: Ossendrecht 16 juni: Gendt BP-Trophy 23 juni: Stadskanaal Nat. Kamp. 30 juni: Ossendrecht 14 juli: Dongen 28 juli: Gendt Nat. Kamp. 11 augustus: Ossendrecht 25 augustus: Dongen Nat. Kamp 8 september: Gendt Nat. Kamp. 15 september: Leusden 22 september: Dongen 29 september: Ossendrecht de tegenstand van het nog jonge team van HMS node niet direct tot uiterste inspanning. In de beginfase nog wel toen ze 'n voorsprong van 2-0 namen, doch al spoedig was het Impala, dat eerst de stand gelijk maakte en toen regelamtig de score opvoerde tot 5-2, wat de eindstand tevens werd. De heren maakten 'n vergeefse reis naar Utrecht daar de tegenstan der niet kwam opdagen. Verdere uitslagen: Dames junioren: Laren Impala 4-5. Meisjes adspiranten; Impala-Limvio 6-1 Programma voor zondag 13 janua ri Heren senioren H.M.S. 4 - Impala 11.55 uur Dames senioren: S D U 3 - Impala 12.40 uur. Beiden m de Bernhardhal te Utrecht. Uit de wedstrijd Impala (dames) - H.M.S. 5. In volle actie scoort Ina Tolboom-v. Roomen met een prach tige worp één van de doelpunten voor Impala. Foto Janus Visser LEUSDEN - De eerste schaakavond in 1974 werd in tegenstelling tot andere schaakavonden op woensdag gehouden hetgeen resulteerde in een niet zo grote opkomst van schaakminnenden als men gewend is. Over het algemeen kan gesteld worden, dan 90 tot 95% van de leden de schaak avonden bezoekt, wat een vrij hoog gemiddelde is en duidelijk typeert dat naast het toch verwoede schaken de sfeer onderling uitmuntend is. De voor zitter de heer H. J. Boschman opende deze avond met de gebruikelijke nieuw jaarsrede. Hij stelde dat in een tijd van versobering recipiëren financieel geen haalbare kaart was. Uiteindelijk zou dit toch op het hoofd van de con tribuant terechtkomen en van verho ging van de contributie wilde spreker niets weten. Over de groei en bloei van de vereniging was hij zeer positief. In de snel uitbreidende gemeente Leusden zullen zeker enige nieuwe Schaak- enthousiastelingen" komen wonen en hierbij riep hij dan ook op zich snel aan te melden. (Wedstrijdsecretariaat: J. van Santen Wilgenlaan 1, Leusden - Centrum. Tel. 03496 - 1332). In het kader van de bondswedstrijden was de heer Boschman enigzins be zorgd. Een en ander laat te wensen over Namens het bestuur vroeg hij voor deze wedstrijden 100% inzet van de leden. Onder de aandacht wordt gebracht. 1 Het op tijd komen 2. De juiste concentratie 3. Het uitbuiten van mogelijkheden (o.a tijdbenutting) 4. Overleg met de wedstrijdleiding in beslissend stadium 5. Gebruik maken van de theoriebe spreking etc. etc. ANTILOPEN 1 - BADHOEVE 1 8-6 LEUSDEN - Antilopen trok tegen Badhoevedorp direct fel van start, Theo v Duinkerken kwam in de le minuut al fraai langs zijn tegenstander, even fraai werd hij gestopt maar wel met een strafworp als straf GertNieuwen- huis scoorde beheerst 1-0 Dezelfde speler zag ook kans uit een knappe combinatie langs zijn tegen speler te glippen, vasthouden was ken nelijk het enige antwoord. De strafworp Wedstrijdprogramma a.s. weekeinde Roda zondag 13 januari 1974 Roda 1 - Austerlitz 1 Roda 2 - HVC 2 Hoogland 3 - Roda 3 NSC 3 - Roda 4 Roda 5 - KVVA 6 Roda 6 Roda 7 Roda '46 zaterdag 12- Soesterberg 1 - Roda 1 Hees 2 - Roda 2 Roda 3 - Sova 4 Voor Roda 4,5 en 6 staan geen wed strijden vermeld. Roda jeugd, winterstop verlengd tot 1 februari 1974. '74 14.30 u 12.00 u 12.00 u 12.00 u 12.00 u. vrij vrij 14 45 u. 14 45 u 14.45 u Zondag 13 januari Senioren: Dorestad 1 - Achterveld 1 14.30 u Achterveld 2 - A'foortse B. 4 12.00 u. M. Muda 2 - Achterveld 3 12.00 u. Achterveld 4 - Soesterberg 5 12.00 u Zaterdag 12 januari Junioren (vriend schappelijk): Achterveld A - SDVB 12.30 u. Achterveld B - SDVB 12.30 u Zondag 13 januari Dames (vriendschap pelijk): Achterveld - Hoogland 10.45 u blijft voor deze speler een peule- schilletje, 2-0. Uit een keurig genomen vrije bal flitste Peter Kraaikamp voor het eerst dit jaar in Antilopes hoofdmacht prachtig langs zijn tegenstander, zijn doelpunt was zeer beheerst, 3-0 Anti lopen leek op een grote overwinning af te stevenen, niets anders was waar. Badhoeve bleef knokken, van grote afstand kwam men dichterbij tot 3-1. Weer met een projectiel vanuit de hoek van het vak was Gert Nieuwenhuis de scoorder 4-1. Ruddi Lith tastte 2 maal achtereen mis in de verdediging, dit leverde detegenpanj 2 strafworpen, één ervan werd benut, 4-2. Een onbegrijpelijk strafworp werd er nu toegekend. Maar de strafworp was wel raak 4-3. Hiermee ging de rust in Ruud, vele malen zijn tegenstander in de verdediging te glad af, werd herhaaldelijk vastgehouden, dit werd echter steeds bestraft met een vrije bal. Deze keer echter was het een strafworp en Ruud bewees ook hier wel raad mee te weten 5-3. Antilopen kon weer iets vrijer ademhalen, maar zo goed als Ruud stond aan te vallen, zo slecht was hij deze avond verde digend, doorloopbal 5-4 Weer kwam Theo van Duinkerken langs zijn tegenstander, de bal werd uit de handen geslagen en zijn vak genoot en aanvoerder Gert Nieuwenhuis mocht plaats nemen op de stip, 6-4 Badhoeve mocht nog een strafworp nemen 6-5. Time de Ridder had einde lijk succes met haar doorloopbal, 7-5 Weer liet Rudie Lith een steek vallen 7-6, 4 minuten voor tijd. 't Werd nog even paniek, maar Theo van Duinkerken, blijvend loerend op zijn kans, zette zijn tegenstander op het verkeerde been en foutief blokkeren van de andere Badhoeve heer, beteken de strafworp Gert Nieuwenhuis kon zijn zoveelste omzetten in een doelpunt, 8-6 Dit betekende tevens de eindstand. Antilopen 2 - OVVO 3 6-5 LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 16 januari wordt door de ABTB de jaarlijkse schutjasavond gehouden voor de leden en hun gezinsleden. De aanvang van de wedstrijden is 20.00 uur precies. Inschrijven kan tussen 19.30 uur en 19.50uur Deavond wordt gehouden in 't Ros -tfeyaart. ACHTERVELD - De vierde ronde van het Hessenkar-klaverjastournooi is gewonnen door H. van de Berg. Hij behaalde 4775 punten in het alge meen klassement H. Apeldoorn bezet met 17723 punten de eerste plaats. Uitslag 4e ronde: H van de Berg 4775 pnt. Mevr. Janssen 4741 pnt. W. van de Breemer 4731 pnt. T. van Berger 4615 pnt. G. Voskuilen 4601 pnt. K. Hilhorst 4580 pnt. E. Wouters 4577 pnt. H Turan 4541 pnt. K Jonkman 4523 pnt. G. van Hamersveld 4521 pnt. P Smink 4517 pnt. J Hak 4472 pnt. W Eggenkamp 4433 pnt T. Born 4371 pnt. Th. Vos 4334 pnt H. Eggenkamp 4301 pnt. H Janssen 4291 pnt. M. van Wieringen 4290 pnt. Mevr. Jansen-Rijnders 4290 pnt. De stand na de 4e ronde is als volgt: H Apeldoorn 17723 pnt. G. van Hamersveld 17587 pnt. H. Turan 17568 pnt K van de Berg 17420 pnt K. Lorist 17350 pnt. K Hilhorst 17330 pnt. T Vos 17250 pnt. Mevr Hoogland-Wouters 17154 pnt. K. van Wieringen 17145 pnt. De 5e ronde wordt gespeeld op vrij dag 1 februari a.s. LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 12 januari wordt in ,,De Til" weer een Disco-dansavond gegeven voor de jon geren van 15 jaar en ouder. Discjocky is Stevie Land (Bert van Dijk). De aan vang is 20.00 uur. Zondagmiddag 13 januari wordt eveneens in ,,De Til" een Disco-dansavond gegeven voor de jongeren van 11 t/m 15 jaar Ouderen worden niet toegelaten Discjocky zal waarschijnlijk zijn Huib Hubregtsen De aanvang is 14.30 uur De zaal gaat open om 14 10 uur ACHTERVELD - Woensdag 2 januari werd door een automobilist een ree bok doodgereden op de Asschatterweg bij de splitsing met de Lapeerseweg De reebok werd naar de poelier over gebracht Voor uitwedstrijden voor de bonds- competitie zal gebruik kunnen worden gemaakt van een busje, dat door de vooruitstrevende en anticiperende wed strijdsecretaris op de kop is getikt. Voor twee gulden per lid kan de team geest worden bevorderd, de energie crisis in bescheiden mate te lijf worden gegaan, en eensgezind de vijand" tegemoet worden getreden Ernstige stappen zijn ondernomen om een clubblad in het leven te roepen, maar na ampele besprekingen is be sloten gezien de financiële en tijd rovende aspecten de zaak inde beruchte schaak(ijs)kast te stoppen Voorlopig zal getracht worden via wat uitgebreider berichtgeving in de regionale bladen, wat meer bekendheid te geven aan de schaakclub. Ook ging de voorzitter nog even in op het met voorzichtigheid behandelen van het aanwezige materiaal (klokken etc en het opbergen hiervan. Na een voorspoedig schaakjaar te hebben toe gewenst werd overgegaan tot de orde van de avond, hetgeen de gebruikelijke spanning weer terugbracht. Hieronder volgen de individuele uitslagen van de huiscompetitie TGroep 1 Leydes - Wisman afgebr Visser sr. - Lagerwey y2-l/2 Boemaaars - V. d Weijden /2-/2 Caris - De Buck afgebr. Boogaard - Van Santen sr. afgebr. Groep 2 Veenendaal - Boschman v. d. Tang - Rijnfrank v Dokkum - v. Doorn Groep 3 Rietbergen - Uneken v. Loon - Nieborg Ladderwedstrijd Kuijper - Keizer ACHTERVELD - De schutters van ,,Ons Genoegen" hielden hun eerste onderlinge wedstrijd in het nieuwe jaar. Joh. van de Hengel schoot 48 punten, het hoogste aantal van deze eerste avond. Verdere uitslag. J van Rossum 46 pnt. G Tolboom 45 pnt. W. Voskuilen 45 pnt B. Voskuilen 43 pnt. H. van Ruitenbeek 42 pnt H. van Nimwegen 41 pnt. C. van Dort 41 pnt J van Nirnwegen 40 pnt. J. E. van Hamersveld 39 pnt K. Jonkman 38 pnt. Th van Dijk 38 pnt. J Pepping 33 pnt Th van de Koedijk 33 pnt. W van de Kletersteeg 32 pnt. R van Lierop 29 pnt. J J van Hamersveld 27 pnt. H Hols 25 pnt. M Pothof 24 pnt. LEUSDEN/CENTRUM - Dinsdag 15 januari wordt door de jeugd beweging haar 5e kaartavond van het seizoen gehouden in 't Ros Beyaart Bij vol doende belangstelling zal er weer de gelegenheid zijn tot schutjassen en klaverjassen. Deelname staat open voor iedere belangstellende. Tussen 19.30 uur en 19.50 uur kan men zich laten inschrijven, terwijl om pre cies 20.00 uur gestart wordt met de wedstrijden. Er zijn ook nu weer prij zen te verdienen en de avond telt mede voor de kompetitie. LEUSDEN - Vrijdagavond 11 januari 1974 houdt Roda in het Roda-kluphuis weer een kaartavond, aanvang 20.00 uur. Men hoopt op een grote opkomst. verloren gevonden VERLOREN Vulpen, merk Primavera; bos sleu tels in beige etui; paar rolschaatsen met rode bandjes; hockeystick. GEVONDEN Kinderbril, zwarte glacé handschoen; zilverkleurige oorbel met 5 zilveren hangertjes; jongensfiets. AAN KOMEN LOPEN Lapjeskat, zwart met wit, 6 maan den oud Inlichtingen verstrekt de rijkspolitie te Leusden-Zuid.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9