Instructieve en gezellige bijeenkomst „Don Bosco" „Grote Puup" Puupekoppen van de terug 0NDERTR0UWKAARTEN? Eén dode bij frontale botsing Boom over de weg Burgerlijke stand Gemeente Leusden MEDISCHE. DIENSTEN verloren gevonden Natuurlijk bestellen bij de LEUSDER KRANT! Na inhaalmanoeuvre: Glaasje op en toch gereden Snelheids controle op Noorderinslag aangereden Auto tegen bus KENNISMAKINGSAVOND GOED BEZOCHT Levens gevaarlijk gewond na botsing Inbrekers schrokken van alarm Autobestuurder reed door Filmavond P.J.G.U. ACHTERVELD Woensdag 16 januari: ,,Ons Gebouw", 20.00 uur: Ledenvergadering Coop. Raiffeisenbank en Landbouwver- eniging Achterveld". Vrijdag 18 januari ,,Ons Gebouw", 20.00 uur Bijeenkomst T.O.P m.m.v. K.W.J. Hoogland Zondag 20 januari: ,,Ons Gebouw", 14.00 uur Disco-dancing Harry Visser. Dinsdag 22 januari: Zaal ,,Buitenlust", 20.00 uur Vertoning James Bond film door K.P.J LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 17 januari:.Hervormd Cen trum", 20.00 uur Me]. M P v d Knoop houdt lezing over Rusland voor N B P Zaterdag 19 januari ,,de Til", 20.00 uur: Dansavond voor jongeren van 12 t/m 16 jaar. K.J B. in samen werking met Popcorn Zaterdag 26 januari: ,,de Til 20.00 uur: Dansavond jongeren 15 jaar en ouder. Donderdag 31 januari: Raadszaal 20.30 uur Raad Leusden Donderdag 31 januari:.Hervormd Cen trum", 20.00 uur. N.B.P. Ouder wetse gezellige avond. Elke donderdag: Van 14 00-16.30 uur: Bejaardensoos in ,,de Til" LEUSDEN/ZUID Donderdag 17 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen" Uitlening van 14 00 tot 16.30 uur Arnhemseweg 83. Vrijdag 18 januari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Arnhemseweg 83. Vrijdag 18 januari: 20.00 uur Jaar lijkse algemene ledenvergadering Schietvereniging Leusden in De Mof. Vrijdag 18 januari: 19 45 uur P.J.G.U. Filmavond met Johnnie van Loe- nen in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Dinsdag 22 januari: Bijeenkomst van de U.V.V. Seniorensociëteit Gezel lige middag voor de oudere in woners van Leusden/Zuid in het clubgebouw van Roda van 14.00 tot 16.00 uur. Zaterdag 26 januari: 20 00 uur. P.J.G.U. Jaarfeest in ,,De Mof" Vrijdag 1 februari: 19.30 uur: P.J.G.U. Jaarfeest in ,,De Mof". OPPASCENTRALE LEUSDEN Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus- den/Zuid, tel. 03490-18134. Weekend: 19 en 20 januari. (Alleen voor spoedgevallen) LEUSDEN Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal a s weekend waarnemen: dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, Leusden-Z., tel. 03490-18881 (Dienst van vrijdagavond 18 00 tot maandagmorgen 8.00 uur). De wnkverDleeine wordt waargeno men door. zr Laudy, Burg De Beaufortweg, Leusden-C., tel 03496- 2081. APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden. werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 tot 20 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben zaterdag en zondag van 14 tot 14 30 uur en van 17 30 tot 18 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotiieek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsenpraktijk Amersfoort: autom antwoordapparaat met ver melding welke arts dienst heeft. Tel. 03490-21827. Finnmark 3 Leusden-Centrum tel. 03496-1495 LEUSDER KRANT Verkeer enige tijd gestremd LEUSDEN-ZUID - Vrijdag 11 januari vond om 14 .25 uur een verkeersongeval plaats op de Doornseweg, waarbij één persoon het leven liet. De auto, be stuurd door de heer v A. uit Zeist, reed op de Doornseweg in de richting van Maarn. Voor hem reed een Toyota. Beide auto's reden met zeer grote snelheid, en waren bezig elkaar in te halen. Uit tegengestelde richting nader de de vrachtwagen, bestuurd door de heer H. uit Enschede. De Toyota slaag de erin zich nog bijtijds in te voegen, maar de heer v. A. botste met zijn auto frontaal op de vrachtwagen, en vond hierbij de dood. De Toyota verdween ongezien in het verkeer LEUSDEN - In de nacht van zaterdag 12 op zondag 13 januari hield de Rijks politie te Leusden de heer v. K. aan uit Soest, die dronken achter het stuur bleek te zitten. De auto werd tijdelijk in beslag genomen, en ver na middernacht werd de heer v. K. thuis afgeleverd. LEUSDEN-CENTRUM - De Rijks politie te Leusden hield op 8 januari weer eens een snelheidscontrole op de Noorderinslag. Er moesten tien auto mobilisten worden bekeurd wegens het overtreden van de maximumsnelheid. De politie noteerde snelheden van 65 tot 85 kilometer op een plaats waar slechts 50 kilometer was toegestaan. LEUSDEN-ZUID - Dat er ook veel dieren slachtoffer van het verkeer wor den bleek weer eens op vrijdag 11 janu ari 's morgens om half 10, toen een overstekende reegeit door een perso nenauto, bestuurd door de heer K uit Amersfoort, werd doodgereden. De geit moest naar de poelier worden gebracht. De auto liep lichte schade op LEUSDEN-ZUID - Op de Dodeweg viel vrijdag 11 januari tegen kwart over elf 's ochtens een zware boom over de rijbaan. De boom stond op het terrein van de heer K., en was door de stormen van de laatste dagen ontwor teld. Het verkeer ter plaatse werd en kele uren gestremd. Het verkeer bij het kruispunt de Hertenkop en bij het restaurant Albert's Corner moest te zelfdertijd worden omgeleid. ACHTERVELD - Toen tegen 19.45 uur op donderdagavond 10 januari een VAD-bus, bestuurd door de heer K uit Harderwijk, van de bushalte op de Hessenweg te Achterveld wegreed, haalde de bestuurder V. uit Achter veld met zijn bestelwagen de bus in. Omdat er een tegenligger aankwam moest de bestelwagen plotseling naar rechts uitwijken, waarbij de bus flink werd gesneden Het gevolg was, dat de linkerzijde van de bus en de rechter zijde van de bestelwagen licht werden beschadigd. Er ontstonden geen per soonlijke ongelukken. daad, Postbus 11, Leusden/Centrum- Alleen schriftelijke reakties worden in behandeling genomen. Wij hopen, dat wij met deze service onze lezers van dienst kunnen zijn! Redaktie LEUSDEN - Geboren 3 jan.: Antonia Aleida Gerarda, d.v. N. W A Brouwer en G W van Dijk; 5 jan. Franciscus Jacobus Maria, z v. F J Mosterinan en G. P M. van Rossem; 5 jan Cindy Tamara, d.v. R Hogenbijl en E Ham. 5 jan Claudia Joanna, dv J F. j. van Luijck en J E. J. M Govers. Ondertrouwd te Leusden. 7 jan.. Frederik Joannes Maria Lans, Amers foort en Henrica Helena Stephana van Bekkum, Leusden; 9 jan.: Hendrik van Egdom, Woudenberg en Maria de Greef, Leusden LEUSDEN-CENTRUM - Een aanrij ding, waarbij één persoon levensge vaarlijk werd gewond, vond dinsdag 8 januari plaats op de kruising Noor- derinslag-Hamersveldseweg. De auto bestuurder H. uit Leusden reed over de Noorderinslag, en bij de genoemde kruising werd hem geen voorrang ver leend door de bromfietser V. uit Leusden De heer V. werd levensge vaarlijk gewond naar een ziekenhuis overgebracht, en zijn toestand is nog steeds zorgwekkend. De auto, die bij de aanrijding tegen een paal terecht kwam, is total loss. Om over de brom fiets maar niet te spreken. ACHTERVELD - Het sportpark te Achterveld werd door ongewenste gas ten bezocht. In de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 januari probeerden on bevoegden zich toegang te verlenen tot het gebouwtje van het sportpark. Toen de toegangsdeur werd geforceerd trad echter de alarminstallatie in werking, en de onbevoegden zagen van verdere daden af. Er werd bij nader onderzoek niets vermist. LEUSDEN-CENTRUM - Op de krui sing van Bolderik en Walstro te Leus den-centrum vond op woensdag 9 ja nuari om ongeveer tien over half eén een aanrijding plaats. Een onbekend gebleven Toyotabestuur- der reed tegen de auto van de heer M. uit Leusden. De Toyota reed pijlsnel door, en de be stuurder is nog niet achterhaald. Achterveld. Prins Hanno I spreekt zijn gastheer Prins Puup II toe en bedankt hem voor de geweldige ontvangst die hem en zijn Raad van Elf te beurt viel. Foto Janus Visser kunnen er alleen maar beter door wor den Prins Hanno stelde Prins Puup en zijn gevolg een uitnodiging tot een te genbezoek in het vooruitzicht. Prins Hanno, zijn adjudant en raads leden werden door Prins Puup onderT schelden met ,,de Puup" Ook het be stuur van ,,De Gouden Klomp", de he ren ftniji, visser en Steegman, als mede Grootvorst Jan (den Hartog) viel deze onderscheiding ten deel. Later op de avond voegden zich ook de burgemeester, de heer A. H van der Post en zijn echtgenote zich bij Voor welke jongen is zo'n lokaal vol elektrische apparaten geen uitdaging? LEUSDEN - Met ingang van vandaag starten wij een nieuwe Leusder Krant- service. Het is onze rubriek Met raad en daad", waarin onze abonnees hun vragen beantwoord krijgen. Deze ser vice is gratis. U vraagt, wij antwoor den. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat de redaktie alles weet. De door u ingezonden vragen zullen in behande ling worden genomen door een speciaal bureau, dat daarvoor alle faciliteiten heeft. Dat betekent, dat u wel bepaalde tijd geduld zult moeten hebben, voordat uw vraag is beantwoord. Er zijn twee mogelijkheden. In de eerste plaats kan de vraag persoonlijk zijn, zodat u een persoonlijk antwoord prefereert boven beantwoording via de krant. U dient dan wel voldoende postzegels voor ant woord in te sluiten. Iw vraag zal dan niet via de krant worden behandeld De tweede mogelijkheid is beantwoor ding via onze rubriek in de krant U hoeft dan geen postzegels voor ant woord in te sluiten. Uw vragen kunt u zenden naar: Redaktie Leusder Krant, Met raad en LEUSDEN/Z - De kennismakings- avond, die op 10 januari op de tech nische school ,,Don Bosco" te Leusden werd gehouden, is, misschien wel mede door de uitgestelde benzinedistributie, goed bezocht geworden. De avond, die geopend werd door de adjunct-directeur, de heer A v. d. Bos. kenmerkte zich door een gemoe delijke en gezellige sfeer, terwijl de avond toch ook bijzonder instructief en verhelderend was - Na een uiteenzetting van de opzet en de mogelijkheden van de school, ging het gezelschap onder leiding van de verschillende leraren de school be kijken. Uiteraard was er vooral veel be langstelling voor de vele vormen van praktische werkzaamheid, die een mo derne technische school biedt. In de verschillende vaklokalen werd er door de betreffende leraren gedemonstreerd. Na de rondgang, die voor de meeste bezoekers als veel te kort werd er varen, werd een onlangs in de school opgenomen kleurenfilm vertoond over een in de school ontwikkelde onder wijsmethode, die vooral op de zelf werkzaamheid en de inventiviteit van de leerlingen een beroep doet Na het beantwoorden van de onver mijdelijk opgeroepen vragen werd deze instructieve avond op een bijzonder plezierige wijze afgesloten. Jeugdige belangstelling voor het wer kend model van een lift. de carnavalsvierders - Prins Puup stelde dit bezoek op zeer hoge prijs. Mevr van der Post ontving ook ,,de Puup" als waardering voor haar komst (de burgemeester ontving het kostbare kleinood al eerder). Hans van de Goes werd, als aktief lid van de aktiviteitscommissie van de s v. Achterveld, eveneens onderschei den. Prins Hanno tenslotte spelde zijn collega, Prins Puup, de versierselen van de Gouden Klomp" op. Prins Hanno I en zijn gevolg van de karnavalsvereniging De Gouden Klomp brachten de gestolen Puup weer terug in het 100 gram gebouw in Puupen- koppenland waar zij op waardige wijze ontvangen werden door Prins Puup en zijn Raad van Elf. Foto Janus Visser Verloren: zwembroek, vuilnisem mer, zwarte actentas, wit babyschoen tje, plastic regenpak, sterrenbeeldket tinkje ,,De Maagd", bruine suède da meshandschoen. Weggelopen: zwarte bouvier Aankomen lopen: Duitse staander. Gevonden: bruine handschoen, bont muts, bruin hondenspeelgoedbeest, bos sleutels Inlichtingen verstrekt de Rijkspolitie te Leusden-Zuid. Voor de komst van Prins Puup en zijn gevolg was het aantal aanwezigen zelfs erg klein Prins Puup weet dit gedeeltelijk aan het niet zo rooskleu rig vooruitzicht op economisch terrein, rig vooruitzicht op economisch ter rein.,,Maar juist in een tijd als deze doet het de mens goed, er toch eens helemaal uit te zijn", aldus de Prins. Maar na de komst van het hoge Car navalscollege kwamen de gasten alsnog. En Prins Hanno van de ,,De Gouden Klomp" bracht behalve zijn Raad van Elf ook nog een aantal enthousiaste Leusdense carnavalsvierders mee naar Achterveld. Prins Hanno kwam de grote feestzaal in ,,100 gram Gebouw" bin nen in een meer dan levensgrote klomp Maar bij het ontmantelen van deze .klompbleek zij tevens de sinds eni ge dagen vermiste .Grote Puup,, van de Puupekoppen te bevatten. Prins Hanno die hartelijk verwel komd werd, verklaarde blij te zijn met de uitnodiging van de Puupekoppen. Er was graag gevolg aan gegeven. De betrekkingen tussen de Achterveldse en de Leusdense carnavalsvierders LEUSDEN - De Plattelands Jongeren Gemeenschap Utrecht afdeling Leusden organiseert vrijdagavond 18 januari een filmavond in het Jeugdgebouw aan de Ooievaarshorsterweg. Johnnie van Loenen zal zijn film vertonen over de reis, die hij maakte door Amerika. Ook zal de film worden vertoond, die op de landdag van de PJGU werd gemaakt Tot slot van de avond zal een gezellige quiz worden gehouden. Aanvangstijd- 19 45 uur. De jaarfeesten van de PJGU zullen worden gehouden op zaterdag 26 janua ri om 20.00 uur en vrijdag 1 februari om 19 30 uur in de grote zaal van café-restaurant ,,De Mof" Vrijdag 1 februari is er na afloop dansen met de bekende band S O Four. Beide avonden wordt het toneelstuk Hartjes aan het spit" opgevoerd De PJGU rekent op uw aller belangstelling. PUUPEKOPPEN - Het boerenkielen- bal van de Achterveldse Carnavals vierders is, mede door het bezoek van ,De Gouden Klomp" uit Leusden, een gesiaaga ieest geworden: Het bezoe kersaantal is wel onder de verwach tingen gebleven, maar dat was geen zins van invloed op de sfeer. Die was bijzonder prettig op deze avond. Prins Hanno I en Prins Puup II met hun gravinnen als gangmakers van een gezellig verbroederingsfeest. Foto Janus Visser Na dit officiële gedeelte - voor zover men in het carnavaleske hier van kan spreken - stortten aale aan wezigen zich weer in de carnavalsleut. De Hofkapel van Prins Puup en Eddy met zijn magisch orgel hielden allen goed op de vloer. Het was al met al een zeer geslaagd Boerenkielenbal waarvan het onherroepelijke sluitings uur voor de enthousiaste carnavals vierders veel te vroeg kwam.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3