Al/* Roda'46: een koninkrijk voor een schutter Groot succes voor Impala-gymnastiek stevig aan de top Vier Antilopen-ploegen Heren sluiten eerste helft competitie met winst af Zeventiende Tour de Junior met 90 renners |/ii\ <n ■ffiT PUSW-RAPPORT EN JE TAFELTENNISSPORT Ingezonden: N KOP IMPALA VOLLEYBAL Van 22-27 jiili 1974 Bukscompetitie 1974 binnen baan SYL 1-1 tegen NSC KINDERDAG 31 JANUARI 1974 LEUSDER KRANT 11 ,B1bige weken geleden is het eind- >ort „Oude ruimten-nieuwe sfeer" de Provinciale Utrechtse Stich- voor Welzijnsbevordering ver men. Deze stichting heeft in op- :ht van het gemeentebestuur van sden een onderzoek verricht naar r i ipehoeften en wensen op sociaal- D-ilyreel gebied van de Leusdense tiking Afgaande op de bericht- "^^ng hierover in de Leusder Krant er vooral behoefte zijn aan een vb erboerderU. exposities, korte »2fc>,tieve kursussen, schaken/dam- /kaarten en tafeltennis. Vooral aatste wekt bij de insiders enige —zondering op omdat alleen onwe- heid van de ondervraagde bewo- tot een dergelijke konklusie heeft ^en leiden. Immers, in Leusden reeds 10 jaar een bloeiende tennisvereniging -TTCL- en de- 'ereniging beschikt over voldoen- speelruimte om nog nieuwe leden 'O .unnen opnemen. Weliswaar be- haar akkommodatie zich in het Burning Sportpark, maar zelfs it de Wetering betekent dat slechts kwartier fietsen. Om in de boer- van de Wetering nog een gele- eid tot tafeltennissen te schep pen zou een investering van vele hon derden guldens aan materiaal beteke nen terwijl dit alles in Leusden reeds voorhanden is. Zowel voor senioren als voor juni oren biedt TTCL de mogelijkheid ta feltennis te beoefenen, hetzij alleen voor ontspanning en gezelligheid, het zij als wedstrijdsport in kompetitie- verband De teams van TTCL spelen in de le, 3e, 4e en 5e klasse van de afdeling Utrecht, zodat zowel sterke als minder sterke spelers en speel sters op eigen niveau de wedstrijdsport kunnen beoefenen Om de tafeltennissport bij de jeugd te stimuleren nemen dit jaar voor het eerst een aantal juniorenteams deel aan de kompetitie. Ook enthousiaste jongeren zijn dus van harte welkom. De heer Kleefstra, Pnncenhoflaan 13, Leusden-Centrum, tel. 1552, is te allen tijde bereid de dorpsgenoten die te kennen hebben gegeven belang te stellen in tafeltennis alle informa ties hierover te verstrekken Bestuur TTCL. Noot van de redaktie: De P.U.S.W. weet, evenals onze le zers, dat de TTCL bestaat. Bedoeld werd dan ook de behoefte aan een goede ruimte om de tafeltennissport te beoefenen. En als we goed zijn geinformeerd, is wat dat betreft zeer zeker verbetering aan te beve len. (Van de redaktie) LEUSDEN - Als nietlid van een schietvereniging is het blijkbaar erg gemakkelijk om een bok te schieten. Bij ons verslag over de jaarvergadering der schiet vereniging Leusden stond een kop: „KGB-kampioenschappen worden door Leusden georgani seerd." Waarschijnlijk heeft onze koppenzetter of de koppen-opstel ler teveel spionageromans over de Russische spionagedienst, de KGB gelezen. We nemen aan, dat de KGB ook wel regelmatig schiet, maar we geloven niet, dat de kampioenschappen van deze dienst in Leusden gehouden zullen worden. Uiteraard werd door ons niet de KGB, maarGKG bedoeld, wat simpelweg betekent-. Groot Kaliber Geweer. Dat weet u dan nu ook weer. LEUSDEN - Afgelopen donderdag avond heeft het eerste herenteam van Impala de eerste helft van de competi tie winnend afgesloten. In een van Im pala zijde zwak duel werd het 4e team van VIOS uit Amersfoort met 2-1 verslagen. Impala startte slecht, waar schijnlijk met de goede wedstrijd van vorige week tegen Uni Cornus in het hoofd, dacht men dat het deze keer ook wel zou lukken. Er werd vrij snel een 4-0 achterstand opgelopen en pas na een time out van coach Schoonbeek werd er iets aan die achterstand ge daan. Enigszins moeizaam, niet speculair werd VIOS toch langzamerhand op een 13-8 achterstand gezet Toen geloof den de Impala heren het schijnbaar wel Die 2 laatste puntjes kwamen van zelf wel Het pakte echter anders uit. Fel knokkend wisten de VIOS mannen steeds dichterbij te komen, tot 13-13 toe Impala geschrokken, wist nog een punt te scoren, maar door een op- stellmgs- en een verdedigingsfout van Impala ging de set met 16-14 naar VIOS De volgende set was voor Impala, hoewel het, vooral erg moeizaam ging in het begin Pas tegen het eind van deze set begon Impala weer haar oude vertrouwde spel van gevarieerd en hard aanvallen, alsmede een solide blok te vertonen. Deze set werd dan ook vrij ruim met 15-10 gewonnen. Ook de derde set verliep soepeitjes. Tot 9-2 liep Impala uit Er volgde nog een opleving van VIOS, maar Im pala wist dit geroutineerd op te van gen en de set met 15-8 te winnen. Al met al toch een set- dus wedstrijd- punt verlies, wat echter op de rang lijst geen gevolgen heeft omdat con current Uni Cornus eveneens een punt verspeelde in de wedstrijd tegen Spi nt. De stand is nu zo, dat Uni Cornus leidt met 3 punten voorsprong op Im pala. welke ploegen nog de enige se rieuze kanshebbers op het kampioen schap zijn De dames van Impala moeten heden avond hun tweede plaats op de rang lijst zien te behouden tegen Limvio uit Baarn, een sterk team. dat in staat moet worden geacht om de Im pala dames een lastige avond te be zorgen Deze wedstrijd, die gespeeld wordt in de sporthal „de Koppel" in Amersfoort, begint om kwart over negen. Eveneens vanavond treedt in dezelf de Sporthal het tweede herenteam aan tegen WA 6. Aanvang- kwart voor acht. LEUSDEN - Antilopen blijft de laat ste jaren de aandacht op zich vestigen door de vele kampioenschappen en dat men nog lang niet aan het einde is, bevestigen de ploegen. Antilopen 1. Als debritant dit jaar in de 3e kl. KNKV staat aan de kop. Antilopen 2. Staat aan de kop in de le kl. afd. en heeft alle mogelijkheden om volgend jaar ook in de landelijke 3e kl. KNKV te gaan spelen. Antilopen 3. Staat in de 2e kl. als debutant notabene bovenaan en heeft mogelijkheden om naar de le kl. te gaan. Antilopen 4 Staat als debutant boven aan in de 4e kl. van de promotie van vorig jaar in de 5e kl. 'tMoet al heel raar gaan dit jaar wil geen enkele ploeg kampioen worden, daarvoor heeft men nu te veel ijzers in het vuur ANTILOPEN I - AMSTEL I 8-5 Antilopen moest de strijd aanbinden tegen het wispelturige Amstel I uit Amstelveen. Verlies zou het heel moei lijk maken om alsnog te kunnen pro moveren. Antilopen kwam al snel achter met 0-1 door een knappe doorloopbal. Herma Hendrikse maakte snel en koel bloedig van afstand de gelijkmaker op het scorebord 1-1. George Novy hard knokkend maakte vanaf de zijlijn met een prachtig hoog schot 2-1de scheids rechter zag echter terecht duwen onder korf en het doelpunt werd afgekeurd en Antilopen kon weer opnieuw beginnen. Nu gebeurde het tegenovergestelde en Amstel zag kans de korf te doorboren 1-2. Antilopen kreeg in de gaten dat men nog lang niet gewonnen had en George Nooy maakte op indentieke wijze 2-2. Antilopen kwam weer achter door een strafworp 2-3. Theo v. Duinkerken kwam langs zijn tegenstander, maar Het succesvolle eerste korfbal team van K.C. Antilopen heeft in de belang rijke wedstrijd tegen Amstel door een overwinning hun plaats bovenaan de ranglijst versterkt. Foto Janus Visser. kreeg door vasthouden geen kans de bal omhoog te brengen. Gert Nieuwenhuis benutte resoluut de strafworp 3-3. Deze stand bleef tot aan de rust Voor het eerst deze avond kwam Antilopen voor, door een prachtig doelpunt van George Nooy. Maar dit duurde niet lang want weer d m.v. een strafworp kwam Amstel terug tot 4-4. Toen kwam de ommekeer in de wedstrijd Eerst scoorde Gert Nieuwen huis. vanuit de hoel van zijn vak schitterend hoog geschoten 5-4, nadat LEUSDEN - De eerste series voor het behalen van het schuttersbrevet voor de binnenbaan, 12 meter knielend, met het klein kaliber geweer zijn weer geschoten. Deze series tellen tevens voor het clubkampioenschap voor 1974 van de Schietvereniging Leusden en omstreken. Geschoten werd een serie van 30 schoten achtereen in de knie lende houding waarbij een maximum van 300 punten gehaald kunnen worden. De resultaten zijn: D. W. Zoetmulder 288 pnt. W Hopman 284 pnt Mevrouw Zoetmulder 280 pnt B Koelewijn 280 pnt. R H Ekama 276 pnt. H v Tweel 263 pnt J. Manten 261 pnt. M G Setz 260 pnt. M. Rosier 258 pnt. R H. Osnabrugge 245 pnt. W. Oderkerk 226 pnt. J W. Stehouwer 222 pnt. H. Groenewoud 193 pnt. hij eerst nog een strafworp had ge mist. Direct hierna een foutief afgespeelde bal in de verdediging van Amstel werd door Gert Nieuwenhuis knap onder schept en hij kende geen pardon en scoorde beheerst 6-4. En toen kwam het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Ruud Lith kwam prachtig langs zijn tegenstander, raakte hierdoor helemaal uit balans, herstelde zich fabelachtig en met een katachtige beweging scoorde hij 7-4, hiermee was de weerstand van Amstel gebroken. Antilopen ging door. Hetty v d. Sande draaide zich keurig om. terwijl zij de bal omhoog bracht, werd deze echter uit haar handen geslagen De toege wezen strafworp werd echter door Ruud Lith gemist Amstel kwam vlak voor tijd nog met een doorloopbal terug tot 7-5 Direct daarna bepaalde Herma Hen drikse de eindstand van afstand op 8-5 Hiermee bleef Antilopen aan de kop van de ranglijst in haar klasse. Men moet deze stand overigens nog steeds delen met Vinken I uit Vinken veen. Antilopen 11 - DVS 111 15-1 Antilopen 111 - Arena 11 5-3 Antilopen IV - Midlandia IV 4-3 ACHTERVELD - De zeventiende in ternationale „Tour de Junior Achter veld" zal worden gehouden van 22-27 juli a.s. Ongeveer negentig jeugdwiel- renners van 12-15jaaruitverschillende landen zullen aan dit unieke jeugd- wielerevenement deelnemen. Touror ganisator is de heer Wouter Meinten, voorzitter van deze actieve vereniging.. Het tourkantoor is gevestigd Hendrik van Viandenstraat 9 te Achterveld, te lefoon 03425-983. De heer Meinten volgt in deze funktie de heer J. M. Schouten op. Aangezien de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie aan haar jeugdleden niet kan toestaan dat zij deelnemen aan de Tour de Junior (omdat reclamevoering op koerstruien op reglementaire gron den niet is toegestaan) zijn het de jeugd- wielrenners van de sterk groeiende Nederlandse Wieier Bond, die naar het gastvrije Tourdorpje zullen komen Voorzitter de heer W Meinten stelde in zijn openingswoord-tijdens de leden vergadering in „De Roskam" - dat met aller inzet ook de zeventiende internationale Tour de Junior kan sla gen. Hij kan zich dan ook verzekeren van de hulp van de aanwezige actieve leden Voor nog meer beveiliging van het parcours werd voor vierduizend gulden dranghekken aangekocht Het bestuur, aanvankelijk bestaande uit zeven per sonen werd teruggebracht tot vijf leden. Deze leden zijn: W Meinten voorzitter, Johan Ossendrijver, secretaris; J. C. de Jong penningmeester en leden H. Smit en W Smink. Wegens verhuizing naar Baarn had de heer W. P Hom mes bedankt als bestuurslid Reeds eerder had de heer J. M. Schouten zijn taak neergelegd en kan hij zich hierdoor nog meer inzetten voor het drukke jeugdvoetbalwerk. Het programma zal nagenoeg gelijk zijn als voorgaande jaren, terwijl het prijzenschema vereenvoudigd zal wor den. In mei a.s zal de werkvergadering worden gehouden Heel veel organisatiewerk zal er verricht moeten worden, maar met de medewerking van de gehele bevolking uit Achterveld, Asschat en Stoutenburg zal het opnieuw een groot feestelijk jeugdwielervenement zijn van 22-27 juli 1974 LEUSDEN - Aan de Rayonwedstrij den Utrecht-oost gehouden op zater dag 26 januari j 1. te Zeist werden door 4 meisjesgroepen deelgenomen van de afd. Impala-gymnastiek. De meisjesgroep 8-10 jaar bestaande uit Renate Kuilboer, Christa Kats, Astnd van Ginkel, Ingrid Otten. Hilde Hecke- man, en Gré Markerink behaalde een fraaie 3e plaats, terwijl Gré door een val van de evenwichtsbalk 0,3 punt te kort kwam voor individuele 3eprijs. In de katagorie meisjes 10-13 jaar behaalde de ploeg, bestaande uit Wil- ma van de Hulst, Paulina Schepers, Yvonne Mols, Truus Kooyman, Tamara ter Cock en Janke Volbeda een prach tige 2e plaats Janke werd in de groot ste groep van ±250 deelneemsters De Impala-meisjesturnploeg (Foto Janus Visser) eerste (le) met totaal 34,5 punt, dat is een gemiddelde van 8,6 punt per toestel De 2e groep meisjes 10-13 jaar bestaande uit Els van de Geer, Femmy van Spengen, Alie Schinkel, Hetty Traa, Anja ten Napel en Corrie van de Water viel evenals de groep meis jes 13-16 jaar, bestaande uit Ans van de Geer, Yvonne van de Bos. Alie Wittenberg, Jannette van de Veen. Jeanette Lagerwey en José Traa met niet in de prijzen Roda was nu wel weer wakker ge schud, sprak men langs de lijn Het tegendeel was echter waar. Zo werd er door G. v d Water een prachtige kans om zeep geholpen. De Roda ach terhoede ging toen het voorbeeld geven en het was jammer, dat het dreunende schot van rechtervleugelverdediger W. Morkens net naast gierde. Verder werd er zo sluimerend de rust bereikt. In de theetijd hadden de Roda mannen schijnbaar een „mentale prik" gehad en er werd in de 2e helft aktiever ge speeld In deze 2e periode was J Pouw de man die tot een der beste van het veld groeide, maar de bal werd nog teveel gebracht En zo ging de tijd heen Na 20 min. werd G. v.d Water vervangen door Jos Kooy. Nu begon Roda het door te krijgen en begon met de dieptepass. Het was nu meteen paniek bij NSC en met kunst en vlieg werk wisten ze de ,nul te behouden. Op wonderbaarlijke wijze bleef het doel Uit de wedstrijd Roda'46 - N.S.C. De uitstekende doelman van N.S.C. grijpt in voor dat Jos van Kooy gevaar lijk kan worden. Foto Janus Visser. LEUSDEN - Roda is Roda niet meer. lat vingen wij op van enkele zeer rouwe Roda-supporters. En we zijn het >ch wel een beetje met de „getrouwen" ens Het is niet best. Er zit een eetje „de klad" in De mannen vinden Ikaar niet meer zo. En het lijkt qs dat enkele van hen het wel ge- iven. Winnen, het gaat niet vanzelf! Het wordt zo zachtjes aan voor ons entonig om een verslag te schrijven an Roda'46 Het is steeds weer het- elfde liedje, ook nu weer tegen NSC. r werd gestart en het zag er veel belovend uit, maar dat duurde maar een i^Biar minuten, toen viel Roda terug 1 het bekende „gebrei". De aanval ordt door de altijd hardwerkende ach- •rhoede prima opgebouwd, maar de jorwaartsen zoeken de vrije ruimte et op. zodat de bal gebracht" moet orden, hetgeen voor de tegenstander ;n „makkie is. ze staan gewoon te achten op de bal en krijgen hem van- >lf. Roda gaf ook nu weer na een pip tar minuten het zo belangrijke mid- U" »nveld uit handen. En de weinige Roda invallen werden dan nog doordeNSC- linesman weggevlagd. De stoot - •acht ontbreekt en de tegenpartij laat ch niet onbetuigd. De aanvallen waren n ook niet ongevaarlijk Toen na een lf uur Roda z 'n bekende dwaling begon i een der NSC-mannen ongehinderd ar de Roda keeper liet „wandelen", tekende dat prompt 0-1. Uit de wedstrijd Roda'46 - N.S.C. Twee spelers van N.S.C. nemen Fred de Smalen in de clinch. De slecht leidende scheidsrechter laat ook deze actie onbestraft. Foto Janus Visser. voor doorboring gespaard In de 32e minuut kreeg de uitblinkende J Pouw de bal en gaf een dieptepass op J. de Smalen Deze zette eindelijk door - voorzet - en Jos Kooy werkte de bal tegen de touwen. 1-1. Roda rook zijn kans en in dezelfde minuut joeg J. Pouw van 35 meter de bal ziedend hard in de bovenhoek, 2-1 MaarNSC had nog een grensrechter en op diens advies keurde de scheids rechter het machtig mooie en glas- zuivere doelpunt af, wegens „buiten spel" De scheidsrechter bleek teveel op de grensrechter te letten en te weinig op het spel, hetgeen jammer was. Wat Roda, nu klaarwakker en winst ruikend ook probeerde, het mocht niet baten en het zoveelste gelijke spel werd hiermede behaald. Er vallen nog veel punten te halen, maar dan moeter van meet af aan „gestredenworden, net als de laatste 20 minuten tegen NSC

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11