j Extra subsidie voor peuterspeelzaalwerkeerste deel Groene zoom wacht op snelle realisering „Bij realisering Groene Zoom gevaar voor blanco volmacht" RAAD LEUSDEN KOMT VANAVOND BIJEEN "werkgroep bestemmingsplannen cml Voetpad langs de Hamersveldseweg Inspraak publiek nu slecht geregeld Raad Leusden komt bijeen Voorstel tot aankoop van boerderij De Rosmolen Stichten derde openbare kleuterschool aan de orde (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Momenteel is men langs de Hamersveldseweg vanaf de Noorderinslag druk bezig met de aanleg van een voetpad aan de rechterkant van de weg Hiervoor wordt de sloot langs de weg gedempt. Het voetpad wordt aangelegd ter ont sluiting van de wijk Groenhouten. (Foto Leusder Krant) Het tracé van de Groene Zoom Hnderdag 31 januari 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden komt op donderdag 31 januari 1974 om 19.30 uur in het gemeentehuis te Leusden-Centrum bijeen. Op de agenda staan de volgende voorstellen: 1 Opening 2 Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4. Notulefl 5 Vaststelling Verordening Markt- geld 6 a. Verstrekken vaste geldlening aan de Zwembadstichting, b 9e begrotingswijz. 1974. ra ming kosten geldlening 7. Stichting 3e openbare kleuter school in Leusden-c. 8 Subsidiëring peuterspeelzaalwerk 9. Krediet aanleg van de Groene Zoom 3e wijz. 1974 grondbedrijf, 8e wijz. 1974 algemene dienst. 10 Subsidiëring bibliotheekwerk be jaarden 11 Vaststelling vergoeding ex art 75, 3e lid der Kleuteronderwijswet over 1973 12 Voorschot exploitatievergoeding kleuterscholen voor 1974 13 Vaststelling exploitatievergoeding lager onderwijs 1973 14 Voorschot exploitatievergoeding lager onderwijs 1974 15 Verdaging beroepschrift W. v Rootselaar 16 Voorbereidingsbesluit Horsterweg 24 17 Aankoop perceeltjes grond As- schatterweg 18 Aankoop van de boerderij ,,De Rosmolen" en ontpachtinggronden C A Herder 19 Aankoop 2 strookjes grond As- schatterweg van A. W. Schoonder- beek en W Horst 20 Diverse grond aan- en verkopen a le begrotingswijz. grondbedrijf 1974 b 3e begrotingswijz. 1974 Alge mene Dienst 21 4e begrotingswijz. 1974: krediet aanschaf schaftwagen gemeente werken 22 Aanpassing buitenaccommodatie zweminrichting a 5e begrotingswijz Alg. Dienst 1974 b 2e begrotingswijz 1974 grond bedrijf 23 6e begrotingswijz Alg Dienst: Aanvullend krediet C V.-installa tie oude gemeentehuis 24. Rondvraag 25 Sluiting Larikslaan (Van de redaktie) LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden komt donderdagavond (vanavond) J bijeen. Eén van de belangrijkste voorstellen is de verdere subsidiëring van het j peuterspeelzaalwerk. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor de (peuterspeelzalen (in Leusden/Centrum en Achterveld en Leusden/Zuid) een aanvullende subsidie te verstrekken van totaal f4800,-. Het subsidiëren van peuterspeelza len is eind vorig jaar een punt van uitgebreide diskussic* geweest in de raad De peuterspeelzalen zouden met een tekort van gemiddeld f3000.- blij ven zitten, als de toegekende huis- vestigingssubsidie niet zou worden aan gevuld Dit betekende niet meer en niet minder, dat het peuterspeelzaal werk zou moeten worden beëindigd, omdat de leidsters niet meer betaald zouden kunnen worden. De peuterspeel zalen zelf voerden aktie. hadden be sprekingen met raadsleden en het re sultaat was, dat b. en w. beloofden de totale problematiek nogmaals te zul len bekijken. Dat is gebeurd Er zijn gesprekken geweest met de besturen van de peuterspeelzalen en b en w. stellen nu voor een aanvullende sub sidie te verstrekken om het voortbe staan der peuterspeelzalen in ieder geval te waarborgen tot 1 augustus 1974 Het college is van mening, dat het niet juist is halverwege een school jaar te stoppen Het aanvullende sub sidiebedrag is gelijk aan het totaal van de sociale lasten van één gespe cialiseerde kracht per peuterspeel zaal. B. en w. stellen als voorwaarde, dat per gespecialiseerde kracht ten minste 20 peuters op de peuterspeel zaal worden geplaatst Informaties bij het ministerie van CRM leverden voorlopig nog geen re sultaat op ten aanzien van rijkssubsidie voor peuterspeelzalen. Op korte ter mijn is hierop ook niet te rekenen, omdat in het inmiddels verschenen voorontwerp van de wet op de kinder centra over financiën niet wordt ge praat In de loop van april hoopt het col lege opnieuw een gesprek te hebben met de besturen van de peuterspeelza len om opnieuw van gedachten te wis selen over de toekomst van dit werk voor het schooljaar 1974/1975 en de subsidiemogelijkheden door de ge meente Leusden. Het college hoopt dan over voldoende gegevens te be schikken om voor de begroting van 1975 een goed voorstel te kunnen doen. GROENE ZOOM Volgens b. en w, moet er met kracht, worden gestreefd naar een spoedige realisering van de Groene Zoom. Zij vragen het reeds eerder beschikbaar gestelde krediet opnieuw beschikbaar te stellen. Aanvankelijk werd de goed keuring voor de aanleg door g.s ont houden in verband met het niet tijdig gereed zijn van het onderzoek, maar nu dit onderzoek gereed is. dient het krediet opnieuw aangevraagd te worden gesteld. De Groene Zoom, aldus het college in haar toelichting, zal in de toekomst tevens van belang "zijn voor de ver binding van Leusden met Rijksweg 28 en andere delen van de agglomeratie. Ter voorkoming van overlast op de wijkontsluitingswegen, aldus het col lege, moet er met kracht worden ge streefd naar een zo spoedig mogelijke realisering van de Groene Zoom. De weg dient tevens ter ontsluiting van de in ontwikkeling zijnde plannen Princen- hof (werkgelegenheidsgebied) en Groen houten. Aansluiting van de Groene Zoom op Rijksweg 28 en een eventueel aan te leggen T 10 en/of S.10 is afhankelijk van de rijksplannen en daarom achten b. en w. aansluiting van de Groene Zoom op Horsterweg en Maanweg op korte termijn noodzakelijk Hiervoor zkn reeds plannen in ontwikkeling. b en w vragen de raad toestem ming voor het bouwrijpmaken van het gedeelte Groene Zoom tussen Lariks laan en Centrumweg. In het structuurplan staat deze weg als een recht stuk aangegeven. Om landschappelijke en verkeerstechnische redenen is dit tracé enigszins gewij zigd en zal de weg een meer gebo gen lijn krijgen. TERREINVERHOGINGEN Het is op deze wijze mogelijk, aldus b. en w. in hun voorstel, om door mid del van het aanbrengen van terreinver hogingen bij de plannen Rossenberg en Groenhouten eventuele geluidshinder van het verkeer op de Groene Zoom tot een minimum te beperken De weg- beplanting beoogt, naast een visuele begeleiding van de weggebruikers, een afscheiding van het woongebied, zo stellen b. en w. Er is tevens getracht het rijwielpad een minder strak tracé te geven door een wisselende breedte van de middenberm. VIERSTROOKS-WEG De Groene Zoom zal in volledig ge realiseerde toestand bestaan uit twee keer twee rijstroken met een tussen- berm van 7 meter en aan weerszijden een berm van ongeveer drie meter. Verder zullen langs deze weg aan beide zijden een fietspad worden aan gelegd Voorlopig kan worden vol staan met de aanleg van een enkel- baansweg met twee rijstroken en één vrijliggend fietspad. De kosten van aanleg van de Groene Zoom vanaf de Centrumweg (Groen houten) tot aan de Larikslaan (Prin- cenhof) zijn geraamd op f862.850,- (excl btw). Aan het college van g.s van Utrecht is inmiddels verzocht het aan te leggen gedeelte aan te merken als een quartaire weg. SUBSIDIE BIBLIOTHEEKWERK BEJAARDEN B. en w. stellen de raad voor een subsidie te verstrekken aan de Stich ting Federatieve Provinciale Biblio theekcentrale Utrecht van f547,50 met terugwerkende kracht vanaf 1 januari 1972 Voor de daaropvolgende jaren zal jaarlijks het subsidiebedrag opnieuw worden vastgesteld aan de hand van de kosten, die voor dit werk ten aanzien van Leusden worden gemaakt door de centrale. De subsidie is bestemd voor het bibliotheekwerk voor beiaarden In DE ROSMOLEN principe zou dit het werk moeten zijn van de plaatselijke bibliotheken, maar die zijn daar zelf nog niet toe in staat, zodat dit vanuit Utrecht centraal wordt verzorgd. De bibliotheekbus brengt de boeken op bepaalde tijden naar de be jaarden. DERDE OPENBARE KLEUTERSCHOOL Het college van b. en w. stelt de raad voor te besluiten tot de stichting vaneen derde openbare kleuterschool in Leus den/Centrum. Volgens de prognoses is een dergelijke stichting een haalbare zaak, zo stellen b en w in hun toelich ting op het voorstel. De derde open bare kleuterschool zal kunnen worden ondergebracht in het scholencomplex Alandsbeek VOORBEREIDINGSBESLUIT B. en w. stellen de raad voor een voorbereidingsbesluit te nemen voor het perceel Horsterweg 24 om daar de bouw van een garage waarvoor een aanvraag is ingediend, mogelijk te kun nen maken. Volgens de huidige be stemming is de bouw van een garage daar niet mogelijk, wel volgens het toe komstige bestemmingsplan AANKOOP BOERDERIJ Indien de raad ermee akkoord gaat zal de boerderij ,,De Rosmolen" door de gemeente worden aangekocht voor een bedrag van f355.000,-. Deze boer derij, die aan de Hamersveldseweg ligt (118), is eigendom van het bestuur der R.K.-Kerk te Leusden/Centrum en wordt momenteel gepacht door de heer C. A. Herder. De boerderij behoort tot het toekomstige uitbreidingsgebied van Leusden. VERBOUWING INSTRUKTIEBAD EN UITBREIDING KLEEDACCOMMODATIE Door de bouw van het nieuwe binnen bad is ook een aanpassing van het oude instruktiebad gewenst. In dit bad met een eigen waterzuivering en verwar ming is het mogelijk voor bepaalde groepen (kleuters, bejaarden) een ho gere watertemperatuur aan te houden Dit instruktiebad is tevens geschikt voor verhuur aan groepjes (trimmers, huisvrouwen, etc.). Voor deze acti viteiten is het gewenst over een eigen entree en kleedgelegenheid te beschik ken. Door een geringe wijziging in het bestaande gebouw is het mogelijk een 13-tal toiletten voor het buitenbad op te nemen, terwijl tevens nog een ruimte o.a. voor jury, ouders van kleuters e.d beschikbaar komt. De kosten van deze verbouwing worden geraamd op f49.100,- (excl btw). Voor de uitbrei ding van de kleedaccommodatie van het buitenbad is gedacht aan het aan brengen van 16 kleedcabines en 4 kleed lokalen voor jongens en meisjes. Door de wat open opstelling is een betere controle van de garderobe mogelijk. Deze uitbreiding is nodig in verband met het grotere aantal bezoekers dan aanvankelijk is geraamd De kosten van deze uitbreiding is geraamd op f33.300,- (excl. btw). B. en w. verzoe ken de raad een bedrag van f96.000,- beschikbaar te willen stellen lopig in de ijskast te stoppen Mocht b en w dit advies naast zich neer leggen, dan betekent dit niets meer en niets minder, dat de blanco vol macht van het CML niet langer blan co meer is. Mocht b en w besluiten het voorstel ten aanzien van de Groene Zoom van avond in te trekken, dan wil de werk groep bestemmingsplannen op woens dag 20 februari weer bijeenkomen om zich over deze weg volledig te laten informeren door een verkeersdes- kundige Deze kwestie van de Groene Zoom, werd door de heer J. W. van der Jagt van het GPV naar voren gebracht. Toen bleek, dat de werkgroepleden niet op de hoogte waren van dit voor stel. Er werd op aangedrongen in het vervolg ook de raadsstukken naar de werkgroep te laten sturen ter ken nisname, zodat men niet opnieuw in de toekomst voor dergelijke verras singen komt te staan. INSPRAAK PUBLIEK De inspraak door het publiek is nog niet wat het moet zijn. Opnieuw bleek, dat er door de werkgroep leden soms heftig werd gediskussieerd over verschillende zaken, waar het publiek niet of nauwelijks van op de hoogte is. Wil de inspraak door het publiek volledig tot haar recht komen, dan zullen de stukken ook voor de belangstellenden vroegtijdig beschik baar moeten zijn. Verschillende toe schouwers vroegen dringend aan de voorzitter dit in het vervolg goed te regelen Ook werd er op aangedrongen het publiek vanaf het begin in de dis- kussie te betrekken, zodat steeds kan worden ingehaakt op hetgeen door de werkgroepleden naar voren wordt ge bracht Voorzitter Veldman (,,u gaat die inspraak toch ook ter harte?" - ,,Ik lig er elke nacht wakker van") beloofde deze problematiek met de stafgroep te zullen bekijken en naar een redelijke oplossing te zullen zoe ken. Vanuit de publieke tribune werd hier op voorgesteld simpelweg voor ieder een die er belangstelling voor heeft de stukken bestemd voor de werk groep ter beschikking te stellen tegen een bepaalde (kost)prijs. Iets derge lijks is ook mogelijk voor raadsstuk ken Alle suggesties zullen in de stafgroep naar voren worden gebracht. De volgende vergadering van de werkgroep over de bestemmingsplan nen tweede fase zal worden gehouden op dinsdag 12 maart Zoals elders in dit nummer wordt gemeld, krijgt de raad vanavond een voorstel tot kredietverlening voor aanleg van de Groene Zoom voorge legd. De werkgroep besloot om bij b en w aan te dringen op opschor ting van dit voorstel totdat de werk groep via een informatieve avond zich een oordeel kan vormen over de noodzaak van de Groene Zoom op korte termijn Mocht die noodzaak werkelijk blijken, dan zal de werk groep hier verder geen bezwaar te gen aanvoeren, maar indien blijkt, dat er twijfels bestaan over de spoe dige aanleg van deze nieuwe ontslui- tingsweg, dan zal de werkgroep aan dringen bij b en w het voorstel voor- en, ïts (Van de redaktie) ar lie- LEUSDEN - De werkgroep bestemmingsplannen van het Comité Milieuzorg ter Leusden was maandagavond erg vlug klaar met het eerste deel van de voor bereiding tot de tweede fase-plannen. Werkprogramma en werkschema wer den binnen een uur goedgekeurd, ook al heerste er bij enkele leden nog enig 8 wantrouwen ten opzichte van het gemeentebestuur Een wantrouwen, dat door voorzitter J. H. Veldman na een toelichting werd weggestreken. Met de vast stelling van het werkschema en het werkprogramma heeft de werkgroep maar liefst een maand winst geboekt. Die maand respijt zal de werxgroep echter nuttig gaan gebruiken om zich nader te bezinnen op haar eigen positie in het ng licht van de gemeentelijke plannen tot aanleg van de Groene Zoom, een weg, die volgens verschillende leden van de werkgroep, bij realisering de blanko ng volmacht van het CML voor een deel teniet zal doen. .Wanneer deze weg ur zal worden aangelegd, voordat konkrete gegevens door de werkgroep over de wegenstruktuur van de tweede fase bekend zijn, zal het CML met handen en voeten gebonden zijn aan de Groene Zoom en de rest van de wegenstruk tuur daaraan moeten aanpassen", zo werd gesteld. De witte paaltjes markeren de plaats, waar straks de Groene Zoom zal wor den aangelegd. Hier gezien vanaf de I (nog) improvisorisch aangelegde Cen trumweg. (Foto Leusder Krant)

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3