GEBOORTEKAARTJES Natuurlijk bestellen bij de Leusder Krant Geef uw kinderen geen waardevolle dingen mee Lichten stonden op groen: Toch botsing Bridgeclub Leusden Oud papier- aktie van de N.H. kerk Leusden/Z. Onderdelen van bromfiets gestolen Gestolen tas teruggevonden Gecombineerde kaartavond Roda '46 KAPPIE EN DE JUNGLEMAN Ons- vervolg" Het verdwenen goudland herhaal: Kapitein Rob: „Het dodende licht" 1 TOUR DE JUNIOR- RENNERS OVERAL u kunt niet alles weten DRACULA DONDERDAG 31 JANUARI 1914 LEUSDER KRANT Driiiuenri verzoek ami ouders: LEUSDEN/ZUID - Onlangs meldde de politie, dat er enkele kleine dingen waren gestolen uit de kleedkamer van de gym nastiekzaal aan de Prinses Mar grietlaan. Dit bleek kinderwerk te zijn geweest, en er is door de betrokkenen geen verdere ruchtbaarheid aan de zaak gege ven. De politie verzoekt de ouders drin gend aan hun kinderen geen waarde volle voorwerpen als horloges, sie raden en dergelijke en ook geen geld mee te geven, wanneer de kinderen een sportzaal, een cantine of een zwem bad bezoeken Afgepast geld voor zwembad of cantine moet voldoende zijn. Naar een gymnastiekzaal dient geen geld te worden meegenomen. In de kleedkamer van een gymnastiek zaal of sportzaal is geld niet veilig. Aan de ouders wordt verzocht hun kin deren te zeggen hun horloges en siera den thuis te laten op het moment, dat ze naar gymnastiek- of sportzaal gaan De gelegenheid maakt de dief, en kleedkamers zijn graag bezochte ruimtes door personen met minder eerlijke bedoelingen. Vraagt uw kinderen dus op welke dagen zij gymnastiek hebben, sport beoefenen of naar het zwembad gaan. en vraagt u ze dan tevens horloges, sieraden en geld thuis te laten. LEUSDEN/ZUID - Dat het nauw luis tert dat verkeerslichten goed op elkaar zijn afgestemd bleek weer eens uit een aanrijding, die plaatsvond op woensdag 23 januari om 7 uur op de Doornseweg. De auto, bestuurd door de heer V.E. uit Doorn en de bromfiets, bestuurd door de heer D. uit Amersfoort kwamen met elkaar in aanraking, terwijl voor beide weggebruikers het verkeerslicht op groen stond. De bromfietser stak dwars de weg over naar de tankwerk plaats, op het moment dat het verkeers licht voor hem op groen stond. De auto mobilist reed op de Doornseweg op de rijbaan, waar ook voor hem het licht op groen stond. De beide voertuigen raakten elkaar en er ontstond lichte materiele schade. Reeds eerder is iets dergelijks voorgekomen, en de politie te Leus den attendeerde er al op bij de pro vincie en bij Rijkswaterstaat, Er is toen wel een kleine wijziging aange bracht, maar de afstemming der ver keerslichten blijk! door deze recen te aanrijding nog niet geheel in orde te zijn. LEUSDEN - Op donderdag 24 januari werd in restaurant ,,De Mof" op de clubavond van de bridgeclub Leusden de vierde onderlinge paren competitiewed strijd met een top integrale telling gespeeld. Er waren 38 leden plus 2 gasten aanwezig, die het mogelijk maakten om 10 tafels volledig te bezetten, zo dat er niet met een zittafel behoefde te worden gespeeld, hetgeen met een juiste berekening van de uitslag altijd moeilijkheden oplevert. Ditmaal waren er veel mooie spellen aanwezig, hetgeen dan ook resulteerde in diverse slam-biedingen waarvan de meeste gemaakt werden Het resultaat voor de eerste 8 plaat sen was als volgt: 1. de heren v Hinsbergen-v d Poll 64.286% 2. de heer en mevrouw Vos 62.698% 3. de heer en mevrouw Schreuder 61 376% 4. de heer en mevrouw De Roode 61 376% 5 de heren G. v Rooijen-Kroon 59 788% 6. de heer en mevrouw Verhey 59.259% 7 de heer en mevrouw Beintema 54.762% 8 de heer en mevrouw v Tooren 52 116% De ranglijst na 7 wedstrijden voorde eerste 8 plaatsen is nu als volgt 1de heer en mevrouw G. Rooijen 457.288% 2 de heer en mevrouw De Roode 440.422% 3 de heer en mevrouw v Hinsbergen 431 806% 4. mevrouw v d Kallen-de heer v. d. Poll 424.207% 5. de heer en mevrouw Verhey 414 854% 6 dames Frederikse-Witte 400.959% 7 mevrouw Dekker - de heer Kroon 400.324% 8. dames v. d. Post-Stasse 390.985% LEUSDEN/ZUID - Op zaterdag 2 februari 1974 houdt de Nederlandse Hervormde Kerk aan de Arnhemseweg weer haar maandelijkse inzameling van papier en kranten. Deze inzameling geschiedt ten bate van de bouwkosten van wijkcentrum ,,'t Trefpunt". Het bedrag van de bouwkosten is nog lang niet bijeen gebracht. De Nederlandse Hervormde Kerk hoopt, dat u aanstaande zafer^ag weer allemaal uw verzamelde ki inten en papier zult willen afleveron aan de container Deze container staat op gesteld in winkelcentrum ,,De Bies- haar' naast Supermarkt Luitjens Tot 12 uur 's middags kunt u er uw papier heen brengen. Doet u weer allemaal mee? LEUSDEN/ZUID - Dat onderdelen van bromfietsen een nog altijd veel begeerd goed blijken te zijn onder vond een bezitter van een bromfiets, die werd neergezet bij ..Don Bosco' Toen hij weer op zijn karretje wilde stappen - het gebeurde op dinsdag 22 januari - bleken verschillende on derdelen van zijn bromfiets te zijn afppslonnt LEUSDEN/ZUID - Vermeldden wij in één onzer vorige edities, dat uit een geparkeerd staande auto in Den Treek een damestas met inhoud was gesto len. deze tas werd op de speelweide door de kinderen van mevrouw van de Lagemaat teruggevonden. De tas bleek alle voorwerpen nog te bevatten. Alleen het bruikbare geld was door de ont- vreemders van de tas met de porte monnee meegenomen. LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 5 februari 1974 zal in ,,'t Ros Bey- aart' te Leusden-Hamersveld weer het reeds traditioneel geworden schut jasconcours gehouden tussen de 12 persoons-ploegen van het N.K.V.. de A.B.T.B de K.P J en de Hobbyclub. In tegenstelling tot voorheen zal maar 1 keer tegen elkaar worden ge speeld, om niet te laat klaar te zijn, maar nu in boompjes van 20 punten De deelnemers aan dit concours worden dringend verzocht om 19 15 uur aanwezig te zijn, zodat om 19.30 uur precies gestart kan worden. Naast dit z.g. ploegen-concours wordt het vrije concours gehouden waaraan iedere belangstellende mag deelnemen Iedereen is welkom Ook is er voor de belangstellende gelegenheid tot klaverjassen. Deze avond geld normaal voor de kompe titie, maar in welke groep men ook deelneemt de puntentelling is gelijk, dus het maakt niets uit of men in het ploegen- en vrije-concours deel neemt. Het ïnleggeld is deze avond gelijk aan andere avonden f2,50. Wel is er deze avond voor iedere deelnemer een prijs. De traditionele verloting wordt ook gehouden Het vrije con cours en het klaverjassen beginnen om 20.00 uur Inschrijven hiervoor tussen 19.30 en 19 50 uur. LEUSDER KRANTSTRIP NUMMER I: Roda-jeugd: zaterdag 2 februari: junioren: Soest B - Roda'46 A 16 00 u. Roda'46 B - Soest D 16 00 u Hoogland D - Roda'46 C 16 00 u. IJsselmeervogels a - Roda'46 a 15.30 u Roda'46 b - Achtervelda 14 45 u Roda'46 c - HVC d 13.30 u. Roda'46 e - KVVA g 12 00 u. Roda'46 d vrij pupillen: Quick 1 - Roda'46 1 11 00 u. Roda'46 2 - APWC 2 11 00 u Roda'46 3 - SEC 4 12 00 u SEC 6 - Roda'46 4 11.00 u. Soest 7 - Roda'46 5 11 00 u Roda'46 lb - APWC lb 11 00 u. Amsvorde lb - Roda'462b 13.00 u. Roda'46 3b - Quick 2b 10 00 u. Roda'46 b - SEC 3b 11 00 u. Roda'46 5b - Amsvorde 2b 12 00 u. KVVA 6b - Roda'46 6b 13 00 u. senioren: 2 februari: Roda'46 1 - Scherpenzeel 1 15.30 u. Roda'46 2 - LFC 2 13 30 u. Hoevelaken 4 - Roda'46 3 13.30 u. zondag 3 februari: Rivierwijkers 1 - Roda'46 1 14.30 u SEC 3 - Roda'46 2 14.30 u Hooglanderveen 2 - Roda'46 3 12.00 u Roda'46 4 - Hooglanderveen 3 12.00 u. Hoogland 5 - Roda 46 5 11.30 u Roda'46 6 - Quick 10 12.00 u Roda'46 7 - Vesting 9 14.30 u. Roda'46 dames. Roda'46 1 - Houten 1 10.00 u. ..Mijn Kraak! Mijn Kraak op het strand!' riep Kappie overstuur ..Dat is ine ja nog nooit gebeurd' Dat is het verschrikkelijkste wat een zeeman kan overkomen!" ..We zijn erg blijverheugd dat je scheepsschip zo mooi vastgestiand is. capitano!" antwoordde Signor Rivaldi. Dat heb je prrrachtig voor elkaar geregeld!' En dankbaar begon hij aan Kappie s arm te zwengelen. ..Wat'.'! Jij lelijke lamgeslagen drie kwart' viel Kappie heftig uit ..Jij uitgetaande landrot' Ben jij blij als nujn goede oude Kraak schipbreuk lijdt'.' Dan zal ik jou eens een opkale fater verkopen, zodat je Jammer genoeg kreeg Kappie geen kans om in bijzonderheden te treden, want op dat moment verscheen over de verschansing van de sleepboot het onthutste hoofd van de Meester ..Krakende krukassen"' kreet dat hoofd verblekend ..De schuit zit op het zand: Dat is technisch niet ver antwoord' Hoe kan dat nou0 Er moet iets mis zijn gegaan Er moet iets mis zijn gegaan!" sprak ook Parasito, die met een inten se. belangstelling alle gebeurtenissen op het strand vanuit zijn bootje had gevolgd Nou laten we die schuit stranden en wat denk je'.' Denk je dat Rivaldi woest is? Dat hij vier hoeden verslindt van drift zodat ik tenminste weer een paar goede opnamen krijg? Welnee' Hij staat te lachen! Bah ze hebben daar de hele stranding ge filmd' Nou hebben ze al tuee gelukte scenes -42 - Woedend waadde Kappie door het soppige zand naar de Kiaak en daar aangekomen begon hij driftig naar bo ven te klimmen De Meester aan dek sloeg zijn nadering met groeiende be zorgdheid gade. ,,Ik heb het niet gedaan, kapitein, heus niet'" riep hij al. nog voor Kappie iets afkeurends had gezegd. Ik ben een poetsdot. als ik hier iets van snap!" Wil je me dan eens precies ver tellen wat er is gebeurd vroeg Kap pie met opeengeklemde kaken ..Ik wil weten welke bliksemse kniezebieter mij dit gelapt heeft' Mijn Kraak is ja geen vliegende vis. zoiets kan niet vanzelf gebeuren! .,Nou, ik zat gewoon inde machine kamer." begon de Meester op veronge lijkte toon, ..om voor alle sekuriteit de olieleidingen na te lopen, he'' En toen voel ik opeens een bons' Sinister gewoon! En ik naar deken wat ziek ik daar?!" Schiet ja toch op. vetdot! Wat zag je daar'"' riep Kappie trappelend ,,De Kraak op het strand'" zuchtte de Meester. .,0 ja., en. ..Wat ja ..O ja en....?" drong Kap pie aan En twee landrotten ineen bootje!" vulde de Meester aan ..Wat?" schreeuwde Kappie ..Twee landrotten in een bootje?! Dat - d - dat is die uitgetaande, ingeteerde land- slurp van een Parasito en zijn hel per! Die vent, die altijd blij is als alles in de soep loopt! Die ougeluk- kenfilmer! Zou die soms Parasito mocht van geluk spreken, dat hij zich op dat moment niet in Kappie's nabijheid bevond. Die akelige ongelukkenmaker was met zijn hel per op weg om Rivaldi's filmerij nieu we schade te berokkenen. LEUSDER KRANt-STRIP NUMMER 2: -41- Wat nu? De .Vrijheid" is voor anker gegaan in de baai van Jacobshavn. maar Rob en Kurt zullen nu moeten wachten op verdere instructies van mr. Fryer. Kurt wil wel op eigen houtje op onderzoek uitgaan, maar Rob wil liever eerst via de radio proberen contact te krijgen met mr. Fryer. Terwijl zij daarover staan te overleggen, horen zij plotseling mo torgeronk Verrast kijken zij op en ja, daar scheert een watervliegtuig over de baai. ,,Dat moet 'm zijn!" roept Rob. Het vliegtuig cirkelt een paar maal om het schip heen en strijkt dan op het water neer Ja. het is mr. Fryer! De machine taxiet in de l T~T"T\ji '~~~T 'èy J W\ VL: -42- In de kajuit van de ..Vrijheid" ver telt mr Fryer het laatste nieuws Hij haalt een kaart te voorschijn en vertelt, dat de leden van de Franse expeditie nu order hebben gekregen om hun station, dat op de kaart met een kruisje staat aangegeven, te ver laten, want de autoriteiten vertrouwen de toestand niet Een vliegtuig heeft hen opgehaald De Fransen meenden, dat dr. Anthonius en Sytze van der Meer in het verongelukte Bristol-toe- stel hadden gezeten, maar dit is ge lukkig niet waar. Elk spoor van beide Nederlanders ontbreekt echter tot nog toe Maar zeer waarschijnlijk zal de oplossing van het mysterie te vinden ACHTERVELD - Uw toerverslagge- ver ging eens een kijkje nemen bij de nationale veldcross-wiplerwedstrijd in het Brabantse dorp Erp. Op het bij zonder mooie, maar toch niet al te zware parcours verschenen er Neer- lands sterkste wielercrossers aan de meet. Naast de vele supporters der renners was ook de N O S. aanwezig voor de opname van een televisie reportage In een bijzonder sterk nieuwelingen rennersveld reden ook mee Jos van Gerwen uit Erp en Kees van de Wereld uit Nieuwkoop, beiden oud Tour de Juniorrenners. Van de dertig deelnemers wist JosvanGerwen als zevende te finishen en Kees van de Wereld - die behoort tot één van de sterkste nieuwelingencrossers - werd derde Bij de amateurs en beroepsrenners kwamen acht en vijftig renners aan de meet. Kort tevoren had Uw verslagge ver nog een gesprek met Olympisch kampioen Hennie Kuiper en één van Neerlands sterkste amateurs Herman Snoeyink Hennie deelde o.m mede dat hij erop was gewezen, dat hij geschorst had kunnen worden omdat hij in Ach terveld het startschot had gelost, maar tot een schorsing was het toch niet ge komen. Overigens ving dezelfde Hennie Kuiper zijn eigenlijke wielerloopbaan aan in de Tour de Junior Achterveld. In het zware crossgeweld (hij is meer een wegrenner) wist hij zich als goede vierde te klasseren. Herman Snoeyink, die daags tevoren nog een zware cross- wedstrijd had gewonnen, bleef nu een goede middenmoter. Over enkele dagen zullen verschillende oud-Tour de Junior-renners deelnemen aan het Ne derlandse kampioenschap in Valkens- waard. Het kantoor van de LEUSDER KRANT (Finnmark 3, Leusden-C. Tel. 03496-1495) is op werkdagen geopend van 10-12 uur en van 14-16 uur voor het opgei en van advertenties, berichten, het doen van betalingen en het bestellen van alle soorten drukwerk. Sluitlngstermi|n voor advertenties en berichten: dinsdagmiddag 12 uur. Zoals ik u reeds zei, gaat het hier in de eerste plaats om het geheim, dat mijn vader s verdwijning als een on doordringbare sluier heeft omgeven, doch thans door u gedeeltelijk is ont dekt. In oude familiepapieren, eigen dom van mijn vader, was sprake van een goudmijn, ergens ver verborgen in de oerwouden van een tropisch land. Er zou daarin sprake geweest zijn van het geheimzinnige Ophir der Oudheid. Deze documenten brachten mijn vader er toe, in 1857 een schip uit te rusten en het onderzoek naar de juistheid ervan per soonlijk te leiden In 1859 gaf hij uit dat verre land een brief mede, waarin hij ons schreef, dat hij een voor spoedige reis had gehad en op het punt stond met zijn expeditie de tocht door het met wouden overdekte bergland aan te vangen. Dat was het laatste, dat wij van hem hebben vernomen, Sinds- ilien is een zwijgen ingetreden, dat pas thans is verbroken Uit deze ene brief, die u gevonden hebt en thans hier voor mij ligt, is nu zonneklaar gebleken, dat mijn vader het Ophir der Oudheid inderdaad heeft gevonden. Deze uitvoerige situatieteke ning geeft de plek aan, waar de mijn zich bevindt en hoe men er komen moet Het is momenteel het belangrijkste document van alle stukken, die u hebt meegebracht. De brief zelf houdt een uitvoerig verslag in over de aardrijks kundige, ethnologische- en geologische bijzonderheden van het goudgebied De waarheid van zijn beweringen hebt u kunnen aanschouwen door de inhoud der drie gevonden kisten, waarvan in de tweede brief sprake is, aan een nader onderzoek te onderwerpen U hebt daar in goud aangetroffen, gedegen goud. Ie dere kist bevatte ongeveer éénentwintig kilo van dit goud, een totale waarde vertegenwoordigend van honderddui zend Nederlandse guldens, ofwel twee honderdduizend Franse francs. Het doet mij veel genoegen te constateren, datu een eerlijk zeeman zijt, Claude Ver- nier. Het goud had evengoed door zee rovers gestolen kunnen zijn, nietwaar? Evenzo, had een minder eerlijke vinder een gedeelte kunnen laten verdwijnen, zonder dat er een haan naar gekraaid zou hebben Immers, zevenendertig jaar heeft het wrak rondgedreven over de zeeèn Het is een wonder, dat dit geheim en deze gegevens in mijn bezit, neen, in het bezit van het geslacht Van der Decken zijn teruggekeerd. De vermel ding van mijn vader in deze tweede brief, waarin hij van ons afscheid nam, toen de cholera reeds het groot ste gedeelte der bemanning van zijn schip had geveld, klopt precies met uw vondst. Hij spreekt hierin over kisten, verborgen onder de zitbank tegen de achtersteven, onder de ramen. Drie kisten moesten het zijn, bevattende cir ca zestig kilogram goud Welnu' Het richting van de Vrijheid" en nog vóór de piloot de motoren heeft af gezet, schuift mr. Fryer het raam open en roept: „Gelukkig, dat jullie er zijn! Ik heb groot nieuws. ,,Hij schijnt erg opgewonden te zijn," zegt Kurt tegen Rob; ,,mij benieuwen, wat er nu weer is gebeurd." zijn in het verre binnenland, waarde reusachtige ijskap, die het vasteland van Groenland bedekt, het hoogst is. Mr. Fryer zal met zijn watervliegtuig- een toestel van Deense nationaliteit - trachten de omgeving van het Franse kamp te verkennen en hij zal Rob en Kurt per radio van zijn bevindingen op de hoogte houden is gevonden en teruggekomen in ongt jj,, schonden staat. Een nieuwe taak wacb>_^ mij. Vernier. Het voortzetten van ni):j^ vader's arbeid. De mogelijkheden vo';lhe gens de verklaringen in de eersier brief zullen fantastisch groot blijkeni?n zijn Opnieuw zal één Van der Decktja, het oude goudland gaan bezoeken heb daartoe een snel en betrouwban. schip nodig, zoiets als uw clipper Li.^_ verte Geen van mijn schepen is menteel zeilklaar, of groot genotT11 voor deze verre en langdurige reu Ik stel u derhalve voor. om mij u*b schip te laten charteren. Als prijs biec -- ik u tien procent van de waarde der la ding die ik mee terug zal brengen en als bewijs van mijn dankbaarheid L schenk ik u de inhoud van één der dri*-' kisten, die u hebt meegebracht Claude Vernier kreeg een kleur, dit wedijverde met het rood van de wijJ^ in zijn glas Hij durfde zijn oren nat) welijks geloven ,,Bent u zo zeker van deze zaak, sieur Van der Decken?" i\ „Volkomen, mon cher ami. De bewijj zen liggen hier voor ons op tafel „Dan zal ik het wel moeten gelovt:-|( monsieur En wat dat andere biJL treft, ik neem uw condities gaan>T< aan. Ik kan slechts de vurige hoo uitspreken, dat uw reis gelukkiger v mogen zijnu zei zoeven dat vader aan een vreselijke ziekte gestorven, nietwaar?" „Ja Het is op de uitreis alles zee voorspoedig gegaan Zelfs de tocl-CI naar het eigenlijke Ophir. dwars do kei een moeilijk en zwaar begaanbaar bercijï land, verliep boven verwachtingen ti'®l melijk vlot. De thuisreis zou echtt te zo geheel anders worden Het zi^st de omstandigheden, die aan deze U' rugreis zo'n tragisch accent hebben ger 1 geven en die, volgens mijn vader's ei'st gen woorden in deze afscheidsbriFen' grotendeels aan zijn eigen doordrijvt'01 te wijten zouden zijn.' Claude Verniers wenbrauwen fronst^ zich „Wat is er dan feitelijk gebem monsieur Van der Decken Het zal u, als zeeman, natuurlijk mu a' der gunstig in de oren klinken, mifSt waarde Vernier Evenmin behoeft echter reden te zijn tot een ongezoi/"' de superstitie Maar mijn vadr'st heeft de terugreis aanvaard op et1*u Goede Vrijdag. Hij wilde zo sne mogelijk naar huis om te werken ai- de voorbereiding van een groots on! ginningsplan voor Ophir a TOEKOMST EN TECHNIEK IN DE LITERATUUR VAN VANDAAG De goede volgorde bij het afwassen is glaswerk, zilver, kopjes enz. bor den messen en tenslotte de pannen Bewerkt Indisch koper krijgt een mooie glans indien het na het schoonmaken wordt nageborsteld met benzine. Ko pergroen verwijdert u met ammo niak. Een vuile spons wordt weer nieuw als u deze 24 uur in een oplossing legt van 125 gram zout op 1 liter water. Pitrietmeubelen mogen niet met zeep gereinigd worden, u moet deze rei nigen met sterk pekelwater en even tuele vlekken bleken met waterstof peroxide. Hebt u het „weer" in uw ruiten, dat zijn min of meer zwarte plekken, dan is het enige middel nieuwe ruiten Dit weer is nl. niet te ver wijderen. Het poeder van fijn gestampte eier- doppen is een goede mest voor pot planten. Een roestvlek moet u nooit uitwassen. U moet dergelijke vlekken eerst bestooien met zout, dit er even op laten zitten en daarna uitbor stelen Een bijna onzichtbare glaslijm maakt u door aluin te laten smelten op een ijzeren lepel. Een natee zijden paraplu mag niet gespannen gedroogd worden; in slappe toestand laten drogen is be ter voor de stof Jodiumvlekken in wol - Deze vlekken moeten bedekt worden met kristal len natriumthiosulfaat Wanneer u hierop wat water druppelt zullen de vlekken wegtrekken Sinaasappelen, citroenen en alles wat u uitgeperst gebruikt, moet u ge reed maken zéér kort voor het ge bruik, anders verliest het fruit zijn waarde als vitaminebron. Alumium ketels worden mooi schoon, indien u deze poetst met een meng sel van gelijke delen sigarenas en zeep ^samenstelling: k Bert Vos ;cli br uk Regelmatig nieuws op het gebiei^ van science fiction en fantasy en horror 1? Dracula, door Bram Stoker. 1897. Vertaling: Else Hoog. Uitgegeven door Bruna te Utrecht in de F&H. reeks nr. 18. prijs f6,50. Het boek Dracula van Bram Stoker dateert uit 1897 en in Nederland is dit boek in ver schillende uitvoeringen verkrijg baar. Ik las de pocket-uitvoering van Bruna's F&H-reeks en ook al heb ik dan persoonlijk een beetje een afkeer van alle Dracu- la's en vampiers, die tot nu toe de griezelboeken hebben bevolkt en niet zo bijster origineel aan hun bloederige gerief trachten te komen, toch moet je „Dracu la" hebben gelezen. Voordeel is, dat je dan alles wel zo'n beetje weet op het gebied van vampiers. Tenzij er een originele schrij ver opstaat, die het onderwerp op een werkelijk originele manier weet te herscheppen tot een ge heel nieuwe griezel. Er zijn en kele SF-schrijvers, die dit al een paar keer op boeiende wijze heb ben weten te doen. Maar goed, Dracula dus. Als u het nog niet hebt gelezen en u houdt van griezelen (u hebt toch zeer zeker wel eens in een over moedige bui een Dracula-film bekeken?) dan raad ik u aan om toch maar eens het boek te ko pen. Het oorspronkelijke doku- ment over graaf Dracula is be slist interessant. Voor de rest moet je er van houden.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8