E Inspraak bezwaarden door gevolgde procedure gewaarborgd ^NationaleActie Rode Kruiswoord puzzel nr. 7 E *a> Lensden/ Centrum krijgt Gereformeerde lagere school +1 n ij GEMEENTEBE8TIUR BEANTWOORDDE (.I'Nmtlth Kerkdiensten Misselijk werk Burgerlijke stand Gemeente Leusden OBSTAKELS. MEDISCHE DIENSTEN Ingezonden: Achterveld bestaat nog steeds Plasticzakken zijn er weer Met medewerking van Uw nieuwst»!; O) o> CO CO CO X <D CO CO Prijzenpakket Doel van de actie Zó inzenden U kunt deze week winnen: -<x> 0> Eind- hoofdprijzen Kerkbalans Achterveld bracht f 15.039,- op GRANAAT ONTDEKT Geslaagd voo machine- schrijven UOMJtKUAU 14 tnOnUAKl 131- LEUSDER KRANT (Van de redaktie) LEUSDEN - Het gemeentebestuur van Leusden heeft één dezer dagen een schriftelijk antwoord gegeven op de brief, die het Gereformeerd Politiek Verbond afdeling Leusden op 1 december van het vorig jaar naar b. en w. schreef naar aanleiding van het bestemmingsplan Den Treek. Het GPV had in deze brief aangedrongen op het wel-ontvankelijk verklaren van de bezwaar schriften tegen dit plan, omdat ook de raad en het gemeentebestuur van de juist heid van die bezwaren (hoofdzakelijk gericht tegen de aanleg van rijksweg 28) overtuigd waren. (En zijn) Het gemeentebestuur is het met die stelling niet eens. Zij geven onder meer het volgende antwoord op de brief van het GPV: Rijksweg 28 vormt een klein onder deel in het totale rijkswegenpatroon Het stelsel van rijkswegen, zoals dat herhaaldelijk wordt vastgesteld, be hoort tot de categorie van de natio nale facetplannen Een individuele (dat wil zeggen van één gemeente) afwij zing van slechts een klein gedeelte van het totale rijkswegenplan zal in de praktijk weinig effectief blijken te zijn. Immers, de studie; welke voor een gemotiveerde afwijzing van het onder havige kleine onderdeel uit het grotere geheel noodzakelijk is, is dermate complex, dat slechts bovengemeente- lijke instanties in staat moeten worden geacht de totaliteit te motiveren. Indien dan ook wordt geconstateerd, dat de onderhavige weg in andere gemeenten reeds in uitvoering is. dat het deel op het grondgebied van de gemeente Leusden moet worden be schouwd als het sluitstuk van deze "na tionale voorziening en dat het provin ciale bestuur met zijn grotere - o.a. geografische - bevoegdheid tot nu toe geen aanleiding heeft gevonden beden kingen te uiten tegen de onderhavige weg, (dat. zoals uit ons voorstel aan de Raad blijkt, tot nu toe slechts is besloten voor de ruimtereservering ten behoeve van deze weg en dat de Raad in een bij het besluit behorende motie de eis heeft gesteld tot een ver dere bestudering van alternatieve mo gelijkheden), dan volgt daaruit, dat een afweging van de belangen, welke aan deze weg zijn verbonden, geen (lou ter) gemeentelijke aangelegenheid kan zijn. Het bovengemeentelijk karakter van deze weg wordt al aangeduid door de opname op het rijkswegenplan en in hel streekplan Utrechtse Heuvelrug De eventuele aanleg van deze weg en de wegen in een tweede fase van de ontwikkeling van Leusden. dienen dan ook als gescheiden zaken *e worden beschouwd Voorts willen wij nog het volgende onder uw aandacht brengen In de ver dere procedure zal het bestemmings plan ,,Den Treek" inclusief de daarte gen ingediende bezwaren, ter overwe ging en beslissing bij de Kroon zijn gearriveerd, vóór of tegelijk met de van rijkswege in procedure te brengen aanleg van de rijksweg op het grond gebied van Leusden Alsdan zullen beide zaken min of meer gelijktijdig kunnen worden afgerond Het niet-opnemen van Rijksweg 28 zou kunnen leiden tot een onthouding van goedkeuring aan het bestemmings plan door Gedeputeerde Staten en/of door de Kroon Indien er van wordt uitgegaan, dat aanleg van het onder havige wegdeel rond 1977 urgent wordt, dan zal een bestemmingsplan waarin rijksweg 28 is verwerkt op grond van een aanwijzing van overheidswege, eerst in procedure kunnen komen na 1977 De bezwaren van reclamanten zullen dan naar onze mening eerst bij de Kroon arriveren op een moment, waarop tot aanleg is besloten. Ter verduidelijking moge het volgen de dienen Indien zowel de gemeente als de provincie geen aanleiding zou den vinden de weg te plaatsen op het bestemmingsplan (N B de provincie door middel van het goedkeurings- recht), dan blijft het altijd mogelijk dat de Kroon gedeeltelijke goedkeu ring onthoudt aan het bestemmingsplan (Let wel indien de Kroon aan een der gelijk plan geheel of gedeeltelijk goed keuring onthoudt, dan zijn, in die pro cedure tegen de onthouding van goed keuring geen individuele bezwaren mo- gelijk) De gemeente ïsdan verplicht voordat gebied een nieuw bestemmingsplan te ontwerpen, met inachtneming van de beslissing van de Kroon Tegen het nieuwe bestemmingsplan kan nu weer bezwaar worden aangetekend door re clamanten Het blijft echter een feit LEUSDEN - Het bestuur van de ver eniging voor Gereformeerd Onder wijs te Leusden heeft met dankbaar heid kennis genomen van het besluit van de gemeenteraad, genomen in over eenstemming met het door b. en w. uitgebrachte prae-advies, om mede werking te verlenen aan de stichting van een bijzondere lagere school. Deze school, waarvan de opening zal plaats vinden in augustus 1974, wordt voor lopig gehuisvest in lokalen van het St. Ansfridushuis aan de Hamersveld- seweg; dit in afwachting van het ge reedkomen van het schoolgebouw aan de Rozenhaag (bouw waarschijnlijk ln 1975). Inmiddels is als hoofd van de school benoemd de heer L Venema, momen teel hoofd van een lagere school te Meppel De benoeming van een onder wijzeres is binnenkort te verwachten, terwijl het zich laat aanzien dat reeds vóór de opening van de school een derde leerkracht kan worden benoemd (nog slechts vier leerlingen hoeven te worden opgegeven). LEUSDEN/CENTRUM. 17 februari. N H.K 9.15 u. ds Th M. Loran, Leusden; 10 45 u ds. C. v. Dop, Amersfoort, 19 00 u ds. W de Vries, Amersfoort Herv./Ger. R.K K.: za 19.00 u Avondmis m m.v. dameskoor; zo. 7 45 u Vroegmis; 9 u hoogmis; 10.00u gezinsmis, 11.00 u. Lof dinsd t/m zat. 8 00 u en woensdag en maandag 19.30 u. LEUSDEN/ZUID N H.K 9 15 u ds J Weernekers, 10.45 u ds. G Hengeveld, Amers foort (Ger.); 18 30 ti ds A Noordergraaf, Utrecht. RKK Huize Don Bosco. za. 9 15 u.: zo. 10.00 u. Hoogmis; 11.30 AMERSFOORT Geref Kerk JOHANNESKERK, Westsingel 30. 9 00 u.. ds. P Kuijper, Lochem FONTEIN KERK, Robert Kochstraat 4: 10 00 u. ds. It. Jan v d Veen, Algemeen en buitenlands secr van de Ned. Zendingsraad. Amstelveen, 7.00 u ds. J. J. Tissink. REHOBOTHKERK. Dollardstraat 29 9 30 u. ds. G W H. Peddemors. 5 00 u ds J. vanBuuren, Nijkerk OPSTANDINGSKERK, Euterpeplein 1: 9.30 u. ds J. ter Horst, 5.00 u.: ds. Th. Ferwerda, Veenendaal DE OPEN HOF, Vogelplein - Wijk Liendert: 9,30 u ds J. J Tis sink; 5.00 u.; ds J. ter Horst Geref. Kerk Vrijgem Martuskerk. 10 00 u dienst. 19 00 u ds Heij. De Kandelaar lO.OOu ds. Hendriks, 17 00 u dienst De Schaapskooi L0 00 u ds Arnold; 17 00 u ds. Hendriks. Westerkerk 10.00 u ds. Heij; 17.00 u. ds. Arnold De ouders van de aangemelde kin deren zijn vrijwel allemaal lid van de Gereformeerde Kerk (Vrijgem.) te Amersfoort en zij hopen met het stich ten van deze school te realiseren dat het onderwijs aan hun kinderen vanuit dezelfde geloofsovertuiging wordt ge geven als waaruit thuis de opvoeding plaats vindt De meeste van deze kin deren krijgen momenteel zulk onder wijs op een gereformeerde school in Amersfoort, maar de snelle groei die de gemeente Leusden thans meemaakt rechtvaardigt de stichting van een school in eigen woonplaats. In overleg met het bestuur van eer der vermelde vereniging, is het be noemde hoofd reeds bezig met het op stellen van een leerplan Voor de uit voering daarvan denkt hij veelvuldig gebruik te maken van moderne onder wijsmethoden Verder onderzoekt het bestuur de mogelijkheden om binnen kort een kleuterschool te kunnen op richten, welke - zodra de wet dit toe staat - geïntegreerd zal worden met de lagere school. Het adres van de vereniging is: A Toornstra. secr Pr Fred Hendriklaan 11. Leusden- Z tel 03490-13039 ACHTERVELD - Een tweetal jongens op een bromfiets, zeer waarschijnlijk op bijna 3 km afstand van Achterveld wonende, haalden bij Arie Kok een krat met flessen bier weg. Vanzelfsprekend was dat in het donker en de geniepige boeven gooiden krat en flessen stuk in de Pater Stormstraat. „Flinke" jongens LEUSDEN - Geboren: 21 jan Fran- ciska Everarda Johanna, dochter van G Tolboom en J. F C. M Krijnen, van Oldenbarneveltstraat 23; 19 jan.: Annetta Willemina, dochter van R van der Burg en W. Schimmel, Arnhemse- weg 78, 1 fel) Wilhelmus Timotheus Gijsbertus, zoon van G. A Voskuilen en M G Vos, Hessenw 323; 1 feb. Ri chard Vincent Marlijn, zoon van E Kas en B van der Heijden, Kornoelje 1 5 feb. Jessica, dochter van T van den Brink en G. van den Heuvel, Walstro 28 Ondertrouwd. 22 jan.: Hendricus Ber- nardus Maria van Mispelaar, Nijkerk en Alexandra Maria Roestenburg, Leusden; 22 jan Willem van Spengen, Leusden en Cornelia Mechtilda Elisa beth Hilhorst, Leusden; 22 jan Jochem Johannes van Hamersveld, Amersfoort en Berendina de Jong, Leusden; G feb. Theodoor Bernhard, Utrecht en Grace Carolain Hess, Leusden Gehuwd: B L N Jongh en A Jan sen Overleden. P J. van Esveld, oud 76 jaar; A de Gilde, oud 86 jaar, Utrecht; J P Kemp, oud 79 jaar, Amersfoort, J Verheul, oud 75 jaar. Utrecht; J Weijers, oud 85 jaar, Utrecht, R J van de Kraats, oud 80 jaar. Leusden dat de Kroon dan al een beslissing heeft genomen ten gunste van de aanleg van de weg Bezwaren tegen het nieuwe plan zullen weinig uithalen, gezien de reeds genomen beslissingen Ook heeft de Kroon de beslissing dan reeds ge nomen zonder kennis te hebben van eventuele bezwaren vanui* de gemeen te De thans toegejïaste procedure biedt naar onze mening het voordeel, dat de Kroon bezwaarlijk zal kunnen mee werken aan het aanleggen van de weg. alvorens omtrent de bezwaarschriften een beslissing te hebben genomen. Wij zijn derhalve van oordeel, dat thans aan de bezwaren van reclaman ten tot in hoogste instantie de meeste aandacht zal worden geschonken Voorts zouden wij u er nog op willen wijzen, dat bij het plan, zoals dat met ingang van 26 april 1973 voor een ieder ter inzage heeft gelegen, was gevoegd het resultaat van het gevoerde over leg met provincie en Rijkswaterstaat Na afronding van het gehele overleg zijn de uitkomsten daarvan aan de Raad in een afzonderlijk bij het be stemmingsplan gevoegde nota aange boden Te uwer oriëntatie doen wij u hier bij toekomen het pre-advies aan de Raad inzake de vaststelling van het bestemmingsplan ..Den Treek" Inde overwegingen ten aanzien van de be zwaarschriften 8 t/m 14 wordt aan de onderhavige problematiek uitvoerig aandacht geschonken Overigens zijn wij gaarne bereid één en ander aan een delegatie uit uw bestuur, nader mondeling toe te lichten. Je staat toch wel even te kijken als je in Leusden/Centrum met je auto een soort sight-seeing" door de nieuwe wijken gaat maken. Je moet uiterst voorzichtig rijden en vooral goed uitkijken, want voor je het weet heb Je een fikse deuk in je toch al niet te deuk-vaste car rosserie van de auto. Toch zijn het goede dingen, die „woonwijk- obstakels" Aanvankelijk probeerden de gemeentelijke diensten het voorzichtig uit in een paar doorgaande straten in het plan Rozendaal en blijkbaar was dit experiment succesvol, want nu duiken ze overal op. In het plan De Wetering is het obstakel-systeem het meest konse- kwent doorgevoerd Naast doodlopende wegen (vroeger kon je via Walstro rustig doorrijden om op de Middenweg weer uit te komen) puilt de wijk uit van verkeersobstakels, die de onvoorzichtige automo bilist nopen tot uiterste kalmering. Duidelijke waarschuwingsborden bij de toegangswegen tot de wijk vertellen de autorijdende bezoeker waar hij aan toe is Weggebruikers, die normaal gewend zijn om verkeersborden in de regel volkomen te negeren (die mensen zijn er - ze zijn zogenaamd bordenblindV zullen dat in De Wetering wel na laten. Het is de bedoeling om in alle woonwijken dergelijke obstakels te gaan plaatsen. Een goed, veilig idee. Voor de haastige automobi list is het wel even wennen en we raden bovendien chauffeurs, die pas hun rijbewijs hebben gehaald, aan om toch maar eerst op een rus tige buitenweg eventjes wat te oefenen in het sla-om-rijden. Wellicht dat de gemeente ten aanzien van deze nieuwe „kunst" binnenkort van start kan gaan met een splinternieuwe cursus. „Hoe kom ik heelhuids en zonder deuken in mijn wagen op de plaats van bestemming in een woonwijk in Leusden?" Misschien een idee voor een bepaald onder wijsinstituut in Rotterdam? Hoe het ook zij- één categorie weggebrui kers zal opgelucht ademend de woonwijken kunnen doorkruisen en dat zijn de voetgangers, met name de jeugd Het enige wat nog niet geheel is geregeld is het feit, dat de obstakels niet bestand zullen blijken te zijn tegen het geweld van gepantserde auto'sMaar ook daar zullen de aktieve gemeentelijke diensten wel iets op vinden als dat nodig mocht zijn. KOPSPIJKER LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 16 februari: „De Til" 20 00 uur Dansavond K B J i s m Pop corn voor jongeren van 12 t/m 16 jaar Maandag-18 februari. Raadzaal 20 00 uur: CML-Stafgroep. Woensdag 20 februari; „Hervormd Cen trum, 20.00 uur Jaarvergadering N BP Elke donderdag. 14.00 tot 16 30 uur Bejaardensoos in „de Til". Vrijdag 22 februari: ,,'t Ros Beyaert" 20.00 uur Karnavalsavond voor ouderen m.m.v. „The Bouquet" uit Aalsmeer Zaterdag 23 februari ,,'t Ros Beyaart" 20.00 uur Karnavalsavond voor jongeren. Muziek „The Bouquet" uit Aalsmeer Zondag 24 februari: „De Til" 19 00 uur tot 21.30 uur. Karnaval voor de jeugd van 8 t/m 14 jaar Muziek van het duo Groene- veld - Langeveld LEUSDEN/ZUID Donderdag 14 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen Uitlening van 14 00 tot 16.30 uur. Arnhemseweg 83 Donderdag 14 februari: Bijeenkomst NCVB Kolonel Bossharat van het Leger des Heils spreekt over het leven in donker Amsterdam 19.45 uur in 't Trefpunt. Vrijdag 15 februari: Bibliotheek „De Boekenmolen" Uitlening van 19 00 tot 20 00 uur Arnhemseweg 83 Vrijdag 15 februari- Gezamenlijke quizavond van P.J.G U K P J en Hervormde en Gereformeerde Jeugdraad, en de Katholieke Jeugd raad in café-restaurant „De Mol" Aanvang 20.00 uur Zondag 17 februari: Gezellige bijeen komst. georganiseerd door de Her vormde en Gereformeerde Jeugd raad. In wijkgebouw ,,'t Tref punt" Aanvang 20.00 uur Dinsdag 19 februari. U.V V -Senioren Sociëteit. Gezellige middag voor de senioren van Leusden/Zuid in het klubgebouw van Roda van 14.00 tot 16.30 uur Zondag 3 maart t Trefpunt - discus sie over film .Jesus Christ Super star naar aanleiding van bezoek op zaterdag 23 februari aan deze film Herv /Geref Jeugdraad OPPASCENTRALE Voor een oppas bellen naar mevrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leus- den/Zuid, tel 03490-18134. VERLOREN GEVONDEN VERLOREN Bruine herenportemonnee, blauw stretchbroekje, gympak, bos sleutels, bos sleutels in etui, leren etui, foto toestel, schooltas met inhoud GEVONDEN Geel regenpak WEGGELOPEN Lage bruinharige teckel, roepnaam „Pascha' Welsh terrier. Inlichtingen verstrekt de politie te Leusden-Zuid. (Alleen voor spoedgevallen). Voor de praktijken van de artsen Boersema. Den Toom, Binkhorst en Lantink, zal het aanstaand weekend waarnemen dr Den Toom, Mari Stuartlaan 5, Leusden/Z., tel.: 03490-18881 Spreekuren zaterdag- en zondagmid dag 14.00 uur Visite's aanvragen gaarne voor 10 00 uur 'sochtends Dienst van vrijdagavond 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur De wijkverpleging wordt waargeno men door zr Laudy. Burg. de Beau fort weg 4, Leusden/C tel 03496- 2081 Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19 30 tot 20 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14 tot 14.30 uur en van 17 30 tot 18 uur Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten DIERENARTS: Voor de dependance Henegouwen 11 te Leusden/Centrum van de dieren artsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder nummer 03490-21827 (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Ik ontving een aanmeldingsformulier I K B. met daarop de vermelding dat ik in de gemeente Leusden woon. Voor de goede orde mag ik er beleefd op wijzen dat ik woon in het dorp Achter veld Als overheidsinstantie's er ook eens rekening mee willen houden dat ACHTERVELD nog steeds bestaat dan zal ook de bestelling één dag eerder kunnen zijn Hamersveld is Leusden- Centrum geworden, maar Achterveld is nog steeds Achterveld gebleven Een echte Achtervelder (Naam en adres bij de redaktie be kend). LEUSDEN - Ondanks de heer sende grondstoffenschaarste zal - blijkens verkregen informatie- de bevoorrading van de betref fende winkeliers met plastic vuilniszakken weer op normale wijze geschieden Aangezien de dagprijzen voor plastic sterk zijn verhoogd, be draagt de verkoopprijs thans f3,89 per set van 20 stuks, aldus een gemeentelijke mededeling. Groot zijn uw kansen bij deze puzzel actie die met medewerking van dit blad wordt georganiseerd ten bate van het Rode Kruis-project „Geef gehandicapten een vakantie". Bij deze zevende puzzel valt weer voor duizenden guldens aan prijzen te winnen. Met een gulden extra op de briefkaart of het girobiljet met uw oplossing maakt U kans op één van de tientallen prijzen die het Nederlandse bedrijfsleven ter beschikking heeft gesteld. Wat U kunt winnen, voor welk doel deze actie is en hoe U moet inzenden staat hieronder allemaal aangegeven. Voor de trouwe deelnemers wachten straks als eindhoofdprijzcn o.m. een Dickson stacaravan van 10.000 van Dick Wissink te Willeskop en een Mark-orgel van 2295 van Benelux Musical Instruments te Rijswijk. En ook deze week worden er weer fantastische prijzen uitgeloot. In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de gelijk genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden De zin die bij een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven Zo zijn er de volgende wQzo in. hoofdprijzen: ■^37 1 37 1. Een kleurentelevisie van Philips Nederland 2595. 20 29 33 25 7 2. Een Starlet 353 naaimachine van Singer n.v., Amsterdam - 549. 3. Een Stereo Cassette Recorder, Vereniging Centra, Amersfoort - 389. 4. Een Moulinex-grill, Moulinex B.V., Rotterdam 255. 5. Een oud hollandse fauteuil, Meubelfabriek Annevelink B.V., Brummen 250. 6. Een Prisma Electronic horloge, Jansen, Post Cocx b.v., Amsterdam - 229. Voorts tal van andere, grote prijzen: Een pakket EFSI-miniatuurauto's van 90 (World Present b.v.. Roermond), een koffiezetapparaat van 75 (Douwe Egberts Nederland b.v., Utrecht), een luxe aluminium hulshoudtrap van 62,50 (Industrie- en Handelsonderneming „Bijstede"b.v., Nunspeet), een schoenenwaardebon van 50 (Herman's Schoenen b.v.. Utrecht), een tricot herenpyama van 36,50 (Sir Edwin b.v., Wilder- vank), een handzaag van 35,50 (Sandvik Staal n.v., Schiedam), een kalkoen van 25 (Produkt- schap Pluimvee en Eieren, Zeist), een bllkradio van 25 (Coca Cola Export Corporation, Amster dam), een doos kauwgom-mix van 24 (Maple Leaf b.v., Amsterdam, een puzzelwoordenboek van 16,50 (Uitgeverij Lultingh B.V. Publishers. Laren N.-H.), een koffieset met pot, filter en zak jes van 16,50 (Filtropa Maastricht), een auto- washandschoen Giemme NT van 10,95 (Fa. G. van Amersfoort, Zeist) en een verzorgingspakket Pokon-Chrysal van 6,15 (H. P. Bendien b.v., Naar- den). Voorts zijn er meer dan honderd blocnotes met ballpoint in een bijzondere omslag ter beschik king gesteld, zodat In elk geval ook bij een deel nemer van dit blad een aantrekkelijke prijs terecht komt. Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en In de twee vakantiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis. Dat kost geld. Geld dat U nu bijeen kunt puzzelen. Talloze chro nisch zieken en invaliden zullen er U dankbaar voor zijn. En niet alleen zij, ook hun familieleden door wie zij week in week uit worden verzorgd. Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen. Doe dus vooral mee aan deze Rode Kruiswoordpuzzelactie. Horizontaal; 1. vaartuig - 4. iemand wild jaagt - 8. frans lli' 10. kauw - 11. langspei r 13. serie - 16 met dank (i 17. boomdeel - 19 plaats derland - 20. bevel 2l schaap - 23 niet dik maat - 26. fatsoenlijk een weinig - 30. nuttige 32. europeaan - 34. klein hert - 36. driehoekig voo^ 38. spil - 39 gewicht van kingsmiddelen - 41. pers. 42. muzieknoot - 43 muzi - 45. onbep. vnw. - 46 ve-lT^S Verticaal: (V 1. ombuiteling - 2. he>: (afk.) - 3. Europeaan - 5 1 bijl - 6 bevel - 7. navigs. I del - 9 rustplaats - 12.v§ het gezin - 14. rivier in UtrRf 15. steen - 16 metron kK 18. brandvrije ruimte metiJiQ deur - 20. pollepel - 22 _i. vlakte maat - 24. een ze; 27. mooi - 29. open plek:rtj bos - 30. grote afstand OU bouwland - 33, ut supra li be 35. roem - 37. ons Inzien: ge - 39. gesloten - 40. oppe-,' f maat - 42. de dato (afk.) eerste kwartier (afk.). de -f? U stuurt de gevonden slagzin op es kaart naar het speciale adres vi' - Nederlandse Rode Kruis, Postlaan 33. 's-Gravenhage. Plak naast de gewone frankering (j minimaal 1.— (maximaal 5.—) i dige postzegels U kunt net zoveel g gen inzenden als U wilt. mits vo gefrankeerd. U kunt ook uw oplossingen op een (geen girobetaalkaart) schrijven. Mi tenminste 1.óf zoveel U wilt C. giro 30 46 033 van het Nederlands: Kruis te 's-Gravenhage. Uw oplossing moet op 27 februari bira Op 4 maart trekken in Bergen (N.H.|(S Van Beusekom uit 's Gravenhage e: Brons uit Bergen de fantastische prp De vergunning voor deze puzzelsc bate van de Rode Kruls-vakantlep. voor chronisch zieken en invaliden 8 leend door de Staatssecretaris van jfa bij besluit van 31-10-73, nr. L.O. 700/u De hoofdprijs in de zevende ronde, waarvan op 4 maart de trekking plaats vindt, is weer een kleurentelevisie van Philips Nederland ter waarde van 2595. Een beeld van een toestel. In de tweede plaats is er een Starlet 353 naaimachine van Singer N.V. te Amster dam. De mogelijkheden van deze naai machine van 549 zijn zo groot, dat U er nooit een steekje bij laat vallen. De derde prijs is een unieke Stereo cassetterecorder van 389. Dit fraaie Philips-apparaat is ter beschikking ge steld door de Vereniging Centra te Amersfoort, die zoveel goede winkels voorziet. Even modern is de vierde prijs, een grill van Moulinex b.v. te Rotterdam. In de winkel kost hij 255. Als U de Rode Kruiswoordpuzzel inzendt, kunt U hem al voor 1 winnen. Nieuw is de vijfde prijs. Een oud hol lands fauteuiltje met oren en gestof feerd met groen dralon-velours. Dit fraaie exemplaar van 250 is geschon ken door Meubelfabriek Annevelink te Brummen. Ook een echte hoofdprijs is een Prisma Electronic horloge van 229. Dankzij Jansen, Post Cocx b.v. te Amsterdam kunt U daar op tijd bij zijn. Vele andere prijzen Naast deze grote prijzen zijn er nog tal van andere, die het aantrekkelijk maken aan de actie mee te doen. Want U dingt nog mee naar: Een reuzenpakket EFSI miniatuurauto's van 90. van World Present b.v. te Roermond. Een heerlijk koffiezetapparaat van 75. van Douwe Egberts Nederland b.v. te Utrecht. Een luxe aluminium huishoudtrap van ƒ62,50. Industrie- en Handelsonderneming „Bijste de" b.v. te Nunspeet Een schoenenwaardebon van 50, te beste den bi) Hermans Schoenen bv. te Utrecht. Een tricot herenpyama van 36,50. Om van te dromen. Sir Edwin b.v. te Wildervank. Een handzaag van 35.50. Een stevig pro dukt van Sandvik Staal n.v te Schiedam. Een kalkoen van 3 kg. waarde 25. dankzij het Produktschap voor Pluimvee en Eieren te Zeist. Een blikradio van 25. van Coca Cola Ex port Corpopration te Amsterdam Een doos echte kauwgommix van 24. Maple Leaf b.v te Amsterdam. Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van 16.90 Uitgeverij Luitingh b.v. Publishers te Laren N.-H. Een koffieset Modern met glazen koffiepot, filter en filterzakjes van 16,50 Van Filtro pa te Maastricht. Een autowashandschoen Giemme NT van 10,95. Fa. G. van Amersfoort. Zeist. Een goed verzorgingspakket Pokon-Chrysal van 6,15. H. P. Bendien b.v. te Naarden. Veel kans op kleine prijs hi Tenslotte zijn er meer dan h£' blocnotes met ballpoint in een re omslag ter beschikking gesteld er in elk geval bij de lezers va.^ nieuwsblad een prijs valt. Voor de trouwe deelnemers straks o.m. te wachten: Een luxe Dickson stacaravs 10,000, een geschenk vaf Caravan Import Dick Wiss Willeskop. Voor al uw vrije I Een Mark-orgel van 2295, staan door Benelux Musical ments b.v. te Rijswijk. Een li geluid. Zoek dus iedere keer in dit bla de Rode Kruiswoordpuzzel. Los li en stuur hem in. Voor duizenden dicapten en voor Uzelf. Om aan het slot van de actie te kunrn dingen naar de eindhoofdprijzen die alle letters E van de oplossingen vs' totaal 13 puzzels op te tellen. Wie df opgaven niet meer heeft kan een krr alle puzzels tesamen bestellen, die'; verschijnt. Men richte daarvoor eevj kaart met 1 extra aan postzegels Nederlandse Rode Kruis, Prinsessegrê Den Haag. ACHTERVELD - De actie „Kerk balans" bracht in de Sint Joseph Pa rochie f 15.039,- op. Hiervan Is bij gedragen contant (10.849,- waarvan (212,- in huize Sint Joze( en (4.190,- toezegging per giro of bank. LEUSDEN/ZUID - Donderdagavond 7 februari werd in de omgeving van de beek aan de Ooievaarshorsterweg een granaat ontdekt. Er werd aangifte van deze vondst gedaan bij de Mijnoprui- mingsdienst in Culemborg, die het explosieve gevaar zo spoedig moge lijk zal „aanvatten". ACHTERVELD - Voor het van Scheideggers maehio slaagden onze plaatsgenoten b Smal-Roestenburg, Yolanda r Burgwal. Joke van Hamersveldl ja Steenbeek. I

Leusder Krant | 1974 | | pagina 6