J -robleem rond de winkelvoorzieningen kan binnen twee maanden van de baan zijn: Maquette Groenhouten trok veel belangstelling I j Bezwaarschriften worden zeker in planning betrokken ONAFHANKELIJK NIEUWSBLAD VOOR DE GEMEENTE LEUSDEN „Cornershop" bij scholencomplex Alandsbeek doen. Als er bezwaren zijn tegen be- west staat ook op het programma „Brinkidee" goed te combineren met plan noodwinkels Commentaren/ meningen WINKELVOORZIENINGEN Verlovingskaarten, trouwkaarten of geboortekaarten: Leusder Krant, Heel Leusden vierde bruisend carnaval. HERHALING OP VRIJDAG 8 MAART eusder Krant Verschijnt wekelijks in ACHTERVELD - LEUSDEN-CENTRUM - LEUSDEN-ZUID - STOUTENBURG "ÏTGAVE: BARNEVELDSE DRUKKERIJ UITGEVERIJ B.V. - DIREKTIE: H. J. HEINE EN D. REBEL Donderdag 28 februari 1974 5e jaargang no. 44 Redactie en administratie: Finnmark 3 Leusden/Centrum Telefoon 03496-1495 Kantooruren: van 10-12 uur en van 2-4 uur. Inleveren advertenties en kopie: tot dinsdagmiddag 12 u. Redaktie: BERT VOS Wagenaar zet de winkels desnoods ip wielen de:.-; de redaktie) •USDEN/CENTRUM - Als gemeentebestuur, raad en ook de bewoners en V>Qènden van de Biezenkamp er mee akkoord kunnen gaan, kan Leusden/ rum binnen twee maanden na goedkeuring door de raad een compleet com- noodwinkelvoorzieningen ter beschikking hebben. Dit is de mening van wet- er J. Wagenaar, die daartoe al de nodige plannen heeft ontwikkeld. Deze voor in zijn zelfs zo in te richten, dat er - volgens de wethouder - zelfs irgunning voor nodig is. Het worden dan rijdende winkels, of in ieder nkels op wielen met verder alle voordelen van een permanente ves- literaard zal terdege rekening worden gehouden met de bezwaren die ewoners en omwonenden van de Biezenkamp destijds tegen de aanvankelijke jeidlngsplannen hadden, zodat deze nood-winkelvoorzieningen op de plaats n komen van de geplande sportzaal naast café-restaurant Nieuw-Leusden, Ijl een smalle rij kleinere winkeltjes langs de voormalige Platanenlaan is jekteerd. (Globaal tegenover de slager, de groenteboer en drogist). De rest eplande winkels, op het voormalige grasveld tussen winkelcentrum en en de snackbar zullen komen te vervallen. Dit gebied zal niet voor torzieningen bestemd zijn, zodat eigenlijk aan de hoofdbezwaren van de iden tegemoet wordt gekomen. Bovendien zal voldoende parkeerterrein worden gevonden op de plaats waar aanvankelijk het benzine-service- was gepland. ,,De vruchtbomen kunnen daar dan ook best blijven staan," dé wethouder. Bovendien is de gemeente van plan om een winkelvoorziening ffen aan de Asschatterweg in het scholencomplex Alandsbeek-West. Door ^schoolgebouwen iets naar achteren te plaatsen kan daar ruimte gevonden "mor een cornershop", waarin vijf verschillende branches een plaats inden, zodat op korte loopafstand in de dagelijkse levensbehoeften kan 'oorzien. Dit laatste is ook ongeveer het idee, zoals dat onlangs door een ?p uit Progressief Leusden naar voren werd gebracht. Kortom: als alles itje meezit kunnen de noodvoorzieningen snel werkelijkheid worden. idieD kan dan tevens de markt worden verplaatst naar de dan in te richten tussen Rabobank en het bedrijf van de firma Tolboom. Dit idee werd reeds rotingsvergadering van november vorig jaar door de wethouder gelan- proberen om de dagelijkse behoeften de bakker, de slager, de kruidenier e d in loopafstand, in wandelafstand van de moeders te houden. Waarom? Omdat die mensen niet de mogelijkheid hebben om in een auto of op de fiets te stap pen. De dagelijkse voorzieningen moet je bij de deur, vlak om de hoek bij wijze van spreken, moeten kunnen ko pen. En dat moet gewoon zo snel mo gelijk worden gerealiseerd." Wethouder Wagenaar heeft een plan klaar liggen, compleet met winkels en restaurant en wat binnen twee maan den op te bouwen is. Het is een nood voorziening van max. vijf jaar. Het wordt momenteel ook gebouwd in Hoo- geveen. Er zijn verschillende voor beelden van uitvoering. ZELF NIET FINANCIEREN ,,Ik wil als gemeente, dat we er bui ten blijven. We kunnen ons zelf niet als financier gaan opwerpen. Wat ik wel zou kunnen doen is een aantal be langhebbenden en belangstellenden bij elkaar brengen, de plannen aan hen geven met de kosten er bij en zeggen: dit zijn de mogelijkheden, de gemeente zal zorgen voor de vergunningen en wat er verder nodig is. Jullie moeten nu zorgen dat je het met elkaar eens wordt over de tijd en de investerin gen. In maart zal het gemeentebestuur hiervoor een uitspraak vragen van de raad Hoe het ook wordt, vaste plaats of met wieletjes, die noodvoorzienin gen moeten er komen. NIET LANGS WOONGEBIED ,,Als ik het enigszins kan doen, wil ik het in het plan de Biezenkamp ge realiseerd zien Maar dat is afhan kelijk van de vraag- mag het wel of mag het niet. Ik wil ook niet tegen beter weten in een aantal mensen in het har nas jagen wat niet nodig is. Die bezwaarschriften liggen er Als het mogelijk is aan die bezwaarschriften tegemoet te komen, dan moet je dat bouwing van die brede strook gren zend aan de Lijsterbeslaan/Zwarteweg, dan moet je daar gewoon niet aan be ginnen. Dan moet je dat gebied buiten je noodvoorzieningen houden." den." Wethouder Wagenaar is erg enthou siast als hij over zijn plannen praat. Hij heeft zelfs al een schets voor zich zelf gemaakt. Het is maar een ideetje en is nog niet vastomlijnd Hoofdzaak is: blijf bij die woonbuurt vandaan. Daar is het hele probleem mee begon nen en dan moet je er gewoon niet mee beginnen SPORTIVITEIT Als het aan wethouder Wagenaar ligt heeft Leusden/Centrum binnen de kortst mogelijke tijd méér winkel voorzieningen. Maar dan moet iedereen wel mee willen werken. Ook de bewo ners rond de Biezenkamp, die nu nog bezwaren hebben. „We zullen gewoon het oorspronkelijke"- plan moeten in trekken en dan reken ik op de sporti viteit van de mensen, dat ze niet op nieuw het nieuwe plan gaan torpede ren. Als we de sportzaal daar weg halen en we vergeten dat benzinesta tion, waar niemand om zit te sprin gen en we zetten daar de noodwinkel voorzieningen neer, waar iedereen op zit te wachten, dan geloof ik dat ieder een tevreden zal kunnen zijn en er heel veel problemen zullen zijn opgelost." Wethouder Wagenaar is erg enthousiast bezig met het reali seren van noociwii-kei voorzienin gen voor L^eus'.l Centrum. Als zijn plannen - enoatuurlijk daar mee de plannen van het gemeente bestuur - slagen, dan zullen er op dit gebied een heleboel pro blemen zijn opgelost. Wij hopen in ieder geval, dat de bezwaarden tegen het oorspronkelijke plan bereid zullen zijn om met het gemeentestuur om de tafel te gaan zitten om de bezwaren uit de weg te ruimen. Intrekking van het oorspronkelijke plan De Biezen kamp is daarbij echter een eer ste vereiste. Bert Vos. PROGRESSIEF LEUSDEN presenteerde zich, met op de achtergrond het ontslag van raadslid Kuijpers. Hier de verzamelde progressieven op de foto, met uitzondering van drs Padmos. Alles over de nieuwe progressieve lijst en de politieke scheuring in de PvdA-fraktie op PAGINA 5 We spraken met de heer Kuijpers en met de heer Visser, voorzitter van de PvdA. Wethouder Wagenaar tijden veranderen thouder Wagenaar: ,,We kunnen r allemaal over eens zijn dat de ^voorzieningen in Leusden achter >n bij de behoefte. Dat is niet 3 de mening van de bewoners van 'e wijken, maar dat is ook de 3g van de middenstand. We zitten s met bezwaarschriften ten aan- 5 /an de Biezenkamp, die ons hebben nderd direkt van start te gaan, geloof ik, dat het ook wel weer oede kanten heeft. Je moet op een 'en moment er van uitgaan dat de i veranderen en dat er een hele e koers moet worden ingeslagen betreft dit soort voorzieningen, il omdat aanvankelijk een groot centrum was gepland met veel iwijkse voorzieningen, waarbij :edecentraliseerde wijk minder voorzieningen nodig zou hebben. in twee maanden is nu februari, volgende maand, 'art ga ik me zeer intensief met iineentelijke diensten en het col- op de noodvoorzieningen werpen. Idels heb ik diverse gesprekken I met mensen, die de noodvoor zieningen kunnen bouwen en die dat in twee maanden kunnen realiseren. De prijzen zijn zeer redelijk. Ik ben boven dien bij een fabrikant geweest, die win kelwagens maakt op wielen, voor het geval je met het probleem komt dat je daar in de Biezenkamp geen vaste noodvoorzieningen zou mogen bouwen, je wel rijdbare voorzieningen kunt treffen. Die winkelwagens zijn zelfs zo te maken, dat als je ze tegen elkaar aanschuift je toch nog een behoorlijke oppervlakte qua winkel krijgt. niet buiten de biezenkamp Er is echter één probleem. De mid denstand in Leusden heeft het al vrij moeilijk. In de eerste plaats hebben ze een grote koopkracht gekregen, die niet in verhouding is met hun be staande winkel. Daardoor gedwongen gaan de mensen denken aan uitbrei dingen, terwijl ze, als er misschien op een andere plaats winkelvoorzie ningen zouden komen die koopkracht weer voor een gedeelte weggaat, bo vendien is er een groot koopverloop Veel mensen uit Leusden doen hun inkopen in Amersfoort, Barneveld of Woudenberg. Bovendien rusten er be zwaarschriften op de Biezenkamp. Mocht er geen toestemming komen voor vaste (tijdelijke) noodvoorzienin gen, dan heb ik een plannetje gereed liggen, waarbij ik met winkelwagens voorzieningen kan treffen met elke gewenste inhoud met elektrisch licht, toiletten en alles erbij en daar hebben we geen vergunning voor nodig. Met andere woorden ik ben echt van plan hier volgende maand een uitspraak over uit te lokken. Alleen ik zou het vervelend vinden om het op een plaats te doen, buiten de Biezenkamp. Want wat gebeurt er dan? Stel dat we bij de Middenweg een plaats zoeken en we zouden daar die winkelvoorzieningen neerzetten. Dan betekent dat een koop- verlies voor de mensen, die er op gere kend hebben uitbreiding bij de Biezen kamp te krijgen Het is maar een klei ne moeite voor het gemeentebestuur om dat te doen, maar het is niet juist om de uitbreidingen buiten het Biezen- kamp-gebied te realiseren. Dan spreekt nog iets anders mee. Mbt je nu werkelijk gecentraliseerd of gedecentraliseerd winkelvoorzieningen treffen. Dat is een kwestie van opvat ting. Ik ben van mening, dat je moet Natuurlijk bestellen bij de FINNMARK 3 LEUSDEN/ CENTRUM teL 03496-1495 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Het was vorige week vrijdagavond be hoorlijk druk in de hal van het Leusder gemeentehuis. Tussen de tachtig en honderd belangstellen den hebben de maquette van het plan Groenhouten nader bekeken en hebben zich over alle facetten van deze nieuwbouwwijk laten ad viseren. Vanwege dit succes wordt de avond geprolongeerd. Op vrijdagavond 8 maart a.s. eveneens van 19 tot 21 uur is de hal van het gemeentehuis weer open voor iedereen, die belang stelling heeft voor de maquette van Groenhouten en er meer over wil weten. In Groenhouten zullen in to taal 706 woningen worden ge bouwd. Hierbij zijn 150 woning wetwoningen van de Woningstich ting Leusden, 221 premie-huur woningen die worden gebouwd in opdracht van het Sociaal Fonds voor de Bouwnijverheid te Am sterdam, 64 premie-koopwonin gen door het Aannemingsbedrijf Produktiestroom Naarden, 68 bejaardenwoningen in de woning wetwoningen-prijsklasse in op dracht van de Stichting Bejaar denhuisvesting Nederland en 203 woningen in de vrije sector in clusief 39 bungalows, die door Produktiestroom Naarden wor den gebouwd. De totale opper vlakte van het gebied is ongeveer 27 hectare. Als Groenhouten om streeks 1975 zal zijn voltooid, dan zuller er,ongeveer 2600per sonen zijn die in dit plan een pret tige woonomgeving zullen hebben gevonden Op de foto: Er was veel belang stelling voor de maquette. LOSSE VERKOOP LEUSDER KRANT Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 Leusden-C.: de heer W. J. Schut, Hamersveldseweg 26 Leusden-Z.: Luitjens Supermarkt Pr. Irenelaan 9. Even adem halen en de dorstige keel tjes smeren, ging ook op voor de aller kleinste feestneuzen Voor al dat zotte nieuws kunt u terecht op pagina 9 JL uw aandacht speciaal voor: 3fc sfc SAMENWERKINGSSCHOOL IN LEUSDEN Kijk even op pagina 5 en lees het ook even

Leusder Krant | 1974 | | pagina 1