Verbouwing van De Til nieuwe statuten voor portstichting /erhuizing I TIEN JAAR KERK KOOR Centrale Antenne-inrichtingen door gemeente overgedragen aan service-maatschappij KWAKMAffS Voetpad in aanleg langs Noorderinslag ÏiAAD LEUSDEN KOMT VANAVOND BIJEEN: "I Leusden zet zich in voor Flores: OPENBAAR ONDERWIJS EN DE INTEGRATIE volendammer vishandel'' Raad Leusden komt bijeen Weverssingel 17 tel. 20519_ Amersfoort 33.59.54.030 RABO BANK LEUSDEN DERDAG 28 FEBRUARI 1974 LEUSDER KRANT i de redaktie) '•'EÜSDEN - Op de raadsagenda van vanavond (de raad komt vanavond om li acht bijeen) staan enkele belangrijke voorstellen, zoals het verbouwen De Til (eindelijk is het dan zover!) en de wijziging van de statuten der rtstichting (ook zo'n langverbeid punt). r f der zal natuurlijk de heer Kuijpers zijn verklaring afleggen na aanleiding O zijD bedanken als raadslid. Er wordt naar aanleiding van dit punt ook wel diskussie" verwacht. Niet zozeer wat betreft het aftreden, maar wel •dat het de laatste raadsvergadering is, waarbij de heer Kuijpers als d^jslid aanwezig zal zijn. (Tenzij hij met een eigen lijst uitkomt en succes t ;ff- 0 ro:LVerbouwing van De Til staat [ardus op het programma Er is definitief bouwplan opgesteld door mhuidige gebruikers en de PUSW illijBmciale Utrechtse Stichting voor zijnsbevordering) naar advies van ine (.Stichting Ruimte voor de Jeugd" orr.^n dit plan zal worden gereali- an,d, zal voorlopig enigszins tege- zijn gekomen aan de behoefte ruimte voor jeugd- en jongeren- Ljik in Leusden/Centrum, aldus le- we in een voorstel van b en w (fëlraad. a^e verbouwingskosten bedragen rcuOO,-- In principe kan op een r ilbedrag van f40.000,-- aan Pro- iale- en rijkssubsidies wordenge- »nd. oors het beheren van dit nieuwe dgebouw achten b en w het in ït leven roepen van een stichting n .beste manier om alles zo goed uv'elijk te laten verlopen. Indestich- jJ zullen dan vertegenwoordigers gemeente Leusden en de gebruikers het gebouw zitting kunnen nemen, en w zijn van mening, dat hetaan- ïling verdient deze stichting niet an het jeugdgebouw aan de Hamers - seweg te laten beheren, maar dat Dok wordt belast met alle door de eente gestichte en nog te stichten daccpmmodaties Hierdoor zal een "Ie coördinatie tussen de diverse erknikers van de verschillende jeugd- ns ra gewaarbord zijn. In de stich- zal ook de Jeugdraad vertegen- rdigd zijn Vooruitlopende op de anflten, die momenteel worden onder- i,i:ibridoor de Jeugdraad, achten b i2Öi verbouwing van De Til wense- ?t t| B en w stellen de raad voor de ^ai.000.-- krediet beschikbaar te en en voor de verbouwing SPORTSTICHTING weede punt is de wijziging van iten van de Sportstichting. Hier- ïs al vaker dan eens door de (gevraagd w schrijven hierover in hun toe- op het voorstel het volgende. v)oor toename van het aantal sport- 'flïijjjingen, mede als gevolg van de i van de gemeente, is het aantal Sabers in de Stichting voor Li chamelijke Opvoeding en Sport ..Leus den" flink gestegen. Tot nu toe is het de gewoonte geweest dat van ie dere aangesloten vereniging een ver tegenwoordiger in het bestuur zitting heeft Afgezien van het feit dat deze handelwijze niet langer kan worden gevolgd, omdat het maximum-aantal van 15 bestuursleden is bereikt, is het een bezwaar dat het bestuur van de stichting te groot is geworden om snel en doeltreffend te kunnen handelen. Tegelijk met de toename van het aan tal sportverenigingen zijn de sport accommodaties uitgebreid en verbe terd. Het laatstgenoemde en de toe neming van de vrije tijd hebben de taak van de sportstichting niet alleen vergroot doch zeker ook in belang rijkheid doen toenemen". Hierdoor is het van belang, dat de stichting een goed functionerend be stuur heeft. Wij menen dat het dan ook onvermijdelijk is, dat het aantal bestuursleden tot een geringer aantal wordt teruggebracht. Tevens zijn wij van mening, dat de taak van de sport stichting een breder terrein dient te beslaan, waarbij het van belang is, dat de stichting zelfstandiger kan op treden dan voorheen. Ter verduidelijking van het voren staande merken wij op, dat bijvoor beeld de recreatiesport en de kader vorming zaken zijn waarbij de sport stichting een belangrijke, stimulerende rol kan spelen. Om het bovenstaande te kunnen ver wezenlijken dienen de statuten van de sportstichting te worden aangepast Vorenbedoelde wijziging van.de sta tuten werd niet alleen reeds diverse malen door uw Raad bepleit, doch ook het bestuur van de sportstichting heeft medegedeeld een statuten wij ziging voor te staan. Gelet op het vorenstaande, zijn door ons College in samenwerking met de sportstichting nieuwe statuten voorbe reid. Bij de samenstelling hiervan hebben ondermeer de statuten van de Amersfoortse Stichting voor Lichame lijke Opvoeding en Sport als leidraad gediend. De belangrijkste wijzigingen ten op zichte van de huidige statuten lich ten wij hieronder nader toe In de bedoelde concept-statuten is het aantal bestuursleden van de sportstich ting teruggebracht tot 7. lÖO.P de redaktie) I 1USDEN/CENTRUM - Meestal voltrekken verhuizingen zich zonder dat het f t opgemerkt. Onze fotograaf snapte echter wel enkele gemeentelijke enaren, die bezig waren met de interne verhuizingen van verschillende sten. Zo ziet u zelf, dat er echt wel gewerkt wordt, zelfs de verhuizingen en door henzelf verricht (Foto Janus Visser) Het bestuur is als volgt samenge steld 1 lid. tevens voorzitter van de stich ting. welk lid bij voorkeur onafhan kelijk van het gemeentebestuur en de sportverenigingen dient te zijn. 3 leden uit de sector van de ge meentelijke overheid t.w 1 lid door ons College uit ons midden benoemd, welk lid tevens vice-voorzitter van de stichting zal zijn en 2 leden door uw Raad uit uw midden be noemd. De overige 3 bestuursleden dienen door de Leusdense sportwereld voor benoeming te worden voorgedragen In de concept-statuten wordt de sa menstelling en de taak van de Raad van advies geregeld Laatstgenoemde instantie komt in de plaats van de huidige deelnemersvergadering In de statuten wordt ook de mogelijk heid geopend om personeel in dienst van de stichting aan te stellen Hier wordt met name de functie van direc teur van de stichting genoemd. Deze functie is facultatief gesteld omdat wij van mening zijn, dat voorlopig nog geen emplooi voor een dergelijke functionaris zal kunnen worden gevon den, zodat met de aanstelling van een secretaris zal kunnen worden volstaan Wij achten het evenwel niet uitge sloten dat binnen enkele jaren de be hoefte aan een functionaris in volle dige dienst van de sportstichting zich zal voordoen. Het is van belang, dat hiervoor reeds nu de mogelijkheid wordt ingebouwd en dat een dergelijke situatie wordt geregeld, zodat te zij ner tijd de statuten niet weer gewij zigd behoeven te worden. Wij menen bovensta ind de meest essentiele wij- zij ingen van de statuten te hebben aaujegeven.' LEUSDEN - De raad van de ge meente Leusden kpmt op donderdag 28 februari 1974 om 19.30 uur in het gemeentehuis te Leusden-Centrum bij een. Op de agenda staan de volgende voorstellen: 1 Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4 Notulen. 5 Beroepen tegen weigering bouw vergunning W van Rootselaar. 6 Vaststelling ontwerp-bestem- mingsplan ..Alandsbeek' 7. Vaststelling diverse voorberei- dingsbesluiten ingevolge de Wet op de Ruimtelijke Ordening 8 Aankoop van onroerend goed langs de Burg de Beaufortweg van J. H van den Hengel 9 Verkoop strook grond aan de Dode- weg aan de Provinciale Water staat. 10 Verkoop strook grond aan B J. Mensink. Wilgenlaan 82 en G. A. van Ziel, Zonnedouwhof 13 11 Grondruil met Nationaal Grond bezit N.V in het plan Rozen- boom". 12 Verkoop perceel bouwterrein in plan „Rozenboom' aan A. P. Weerstra 13 Verbouwing van „De Til" 14. Wijziging statuten van de Sport stichting. Krediet ten behoeve van Comité Milieuzorg Leusden Uitbreiding openbare kleuter school ..De Blokkendoos" Toepassing artikel 50 der Kleuter- onderwijswet ten behoeve van de R.K kleuterscholen te Leusden Toepassing artikel 50 der Kleuter- onderwijswet ten behoeve van de Prot. Chr kleuterscholen te Leus den Toepassing artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de R.K basisscholen te Leusden- Centrum Toepassing artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de R.K basisschool St Jozef te Achterveld Toepassing artikel 72 der Lager- onderwijswet 1920 ten behoeve van de Prot Chr lagere scholen te Leusden. 10e begrotingswijziging 1974: aan vullend krediet voor de eerste in richting van de R.K. basisschool ..Onze Wereld ad f25.000,-. Diverse grond aan- en verkopen: a. 4e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf; b. 11e begrotingswijziging 1974 algemene dienst. 24 Aankoop grond van mevrouw C van den Berg-Horst a 5e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf; b. 12e begrotingswijziging 1974 algemene dienst. 25 Voorstel tot het verlenen van ga rantie ten behoeve van de le fase van de renovatie van het Bejaar dentehuis te Achterveld. 26 Verruiming van het gemeentelijke belastinggebied en Wet tot wijzi ging van de bepalingen inzake ge meentelijke en provinciale belas tingen (invoering onroerend goed- belastingen). 27. Toetreding als lid van het Inter gemeentelijk Automatiseringscen trum Midden-Nederland 28 Onderhandse aanbesteding van de reconstructie van de Burg de Beaufortweg. 29 Rondvraag 30 Sluiting LEUSDEN/CENTRUM - Zoals u vorige week reeds in onze krant hebt kunnen lezen, vierde het „Interkerkelijk koor Hamers- veld" dinsdagavond haar 10-jarig bestaan. Bijzonderheden over deze feestavond kunt u volgende week lezen. Deze week plaatsen we echter wat informatie over het ontstaan van dit koor. Hoe ontstaat nu zo'n koor? Welnu, dat was eigenlijk heel toevallig. De echtgenote van de heer D. Broekema was in die tijd lid van de NCVB. De vrouwen bond wilde voor kerst een mu ziekstukje instuderen. Mevr. Broekema vroeg haar man, die van huis uit musicus is, dit te doen en dit werd een geweldig succes. Mevr. Van Eijsden, echtgenote van één der kerkeraadsleden wil de dit wel continueren en gaf eigenlijk de stoot tot het oprich ten van de vereniging. Via een stukje in het kerkblad trok men 16 mensen aan, waar mee men is begonnen. Na een proeftijd van 6 weken werd er besloten het Interkerkelijk koor op te richten en dat werd 12 februari 1964 een feit. Het be stuur bestond uit de heren B. v. Plateringen, voorzitter, G. W. Oosterbroek, penningmeester en uit mevr. C. A. Gerritsen v. Strien die de taak van secretares se op zich nam. Op het ogenblik heeft men nog 3 leden, die vanaf het begin lid zijn en dus ook e«n beetje jubite- ren. De notulen van de eerste jaren ontbreken, maar vanaf 1966 staat alles genoteerd en zijn dus de ledenwisselingen, uitstapjes e.d. allemaal bekend. Het eerste uitstapje vond 10 mei 1968 plaats en het doel was die keer Hindeloopen. Sinds die tijd gaat men elk jaar een dagje op stap en dit jaarlijks terugkomen de evenement is een geweldig succes. In het begin zong zo ongeveer de hele familie Broekema mee. Met vier dochters en een zoon telt dat lekker aan. Het koor zingt behalve in het Hervormd Centrum ook wel bij kerkdiensten elders in de omge ving. De heer Broekema leidt ook in Den Dolder een koor en een enkele keer treden beide koren dan ook wel gezamenlijk op. Als er een slechte bezetting is, worden er heen en weer wat men sen uitgewisseld. Op het ogenblik heeft men 34 leden; op papier zijn het er 38, maar 4 hebben er tijdelijk bedankt. Het repertoire bestaat uit veel bewerkte psalmen en gezangen. Ook heeft men een stuk van Beethoven en Bach op het pro gramma staan. Doordat er veel nieuwe men sen uit andere plaatsen bijko men, wordt er gestreefd naar vernieuwing in het repertoire. Ook wil men graag invoering van het nieuwe liedboek. Dit houdt in dat zowel de Hervormde, Ge reformeerde en Doopsgezinde kerk dezelfde liederen zingt. Ook is het de bedoeling dat de Katho lieke kerk hieraan meedoet. Voor de feestavond zijn er door het bestuur en de feestcommissie diverse dingen ingestudeerd ter opluistering van de avond. Eerst staat er een koffietafel op bet programma, waarna de heer Broekema in het zonnetje gezet zal worden. Daarna is er een dia-quiz waar natuurlijk en kele prijsjes aan verbonden zijn. In de pauze kan men smullen van gebak met daarbij een kopje koffie waarna het sein gegeven zal worden voor het houden van een polonaise, om de stemming er in te brengen In een samenspraak op rijm, komen alle leden ter sprake. Het is te hopen dat er leuke dingen van ze verteld wordt. Na tussendoor een drankje ge nuttigd te hebben komt er een satirisch liedje op de repetitie- avonden. Het heet dan ook „elke dinsdag". Daarna wordt de avond voort gezet met praten, dansen en mis schien een spelletje. Leuk is te vermelden dat men het geld voor deze avond bij elkaar gekregen heeft door al 1% Jaar in de pauze van de repetieavonden een ver loting te houden. Kleine prijsjes werden vrijwillig door de leden meegebracht. (Van de-redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Momenteel is men bezig met de aanleg van een voetpad langs de Noorderinslag aan de overzijde van de vijvers langs het plan Rozenboom. Dat dit voetpad gedeelte lijk vlak langs het water wordt gelegd, vindt z'n oorzaak in de vergevorderde plannen ten aanzien van het „gratis vissen in Leusden". Als dit plan straks is gerealiseerd zal men eenvoudig van af het voetpad op een dan wellicht aan te leggen vis-steiger kunnen komen. Bovendien is het natuurlijk fijn wande len langs de vijver. Alleen: de eenden en andere watervogels niet te veel voeren, want u weet het: overgebleven voedsel trekt ratten aan en daar zit niemand om te springen (Foto Leusder Krant) LEUSDEN - De Vereniging voor openbaar onderwijs, afdeling Leusden, houdt op donderdag 8 maart haar al gemene ledenvergadering in de ver gaderzaal van het Ned. Astmafonds aan de Larikslaan in Leusden/Centrum (in gang Zwarteweg). De vergadering be gint voor de leden om acht uur precies. Men hoopt met de huishoudelijke agenda omstreeks kwart voor negen gereed te zijn. Na dit tijdstip zijn ook met-leden van harte welkom voor het bijwonen van een diskussie over de integratie van kleuter- en basisonderwijs Hier voor zijn een paar mensen uit de prak tijk uitgenodigd. Zij zullen het één en ander hier over zeggen, waarna er ge legenheid is tot diskussie Sprekers (en spreeksters) zijn: mej. I. Heykamp, inspectrice voor het kleu teronderwijs, de heer A. G. J. Bakke- nes, hoofd van de openbare onderwijs- gemeenschap De Zevensprong te Amersfoort, mevr. M Schnabel-Po- well, hoofdleidster van de openbare kleuterschool te Achterveld en de heer W C. J. Sekeris. voorzitter van de ouaei commissie De Zevensprong te Amersfoort "-W - a m\ i A Svii.VUtfÏÏëSfc* f 1 g "C0. tl (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week zijn alle centrale-antenne-systemen, die bij de gemeente in beheer zijn, officieel over gedragen aan Elma Elektro-techniek b.v. te De Bilt. Per ingang van 1 januari 1974 is het onderhoud in handen van deze maatschappij. Voor de aan geslotenen op de gemeentelijke centrale antenne-stystemen biedt deze verande ring verschillende voordelen. Men moet nu bij storingen niet meer de gemeente bellen, maar rechtstreeks kontakt op nemen met Elma. In een circulaire zal de bewoners worden verteld, wat de voordelen zijn. Hierin staat onder meer: Elma Elektrotechniek is dag en nacht bereikbaar via telefoonnummer (030) 76 44 88, dat speciaal voor het melden van storingen door haar ter beschik king is gesteld Op dit storingsmeldnummer is een automatisch telefoonbeantwoord appa raat aangesloten dat u meedeelt dat u verbonden bent met de storingsdienst van Elma Elektrotechniek te De Bilt waarna u 60 sec gelegenheid heeft uw storing te melden. U dient hiervoor slechts in te spreken uw naam, uw volledig adres, uw telefoonnummer, of, indien u zelf geen telefoonaanslui ting heeft, een telefoonnummer via hetwelk u te bereiken bent, (bijv uw buren) De storingsdienst van Elma Elektro techniek luistert de antwoord- apparatuur dagelijks om 9.30 uur af (ook in de week-ends) Wagens onder weg onderhouden kontakt met mobilo foon. Indien u derhalve voor deze tijd een storing op bovenstaande wijze gemeld heeft, neemt Elma Elektrotechniek tus sen 9.30 en 11.00 uur telefonisch kon takt met u op voor het maken van een afspraak voor één van haar service- monteurs. Voor de goede orde moeten wij u mededelen, dat Elma Elektrotechniek gerechtigd is, voorrijdkosten te be rekenen indien blijkt dat de gemelde storing niet te wijten is aan een storing in de C.A.I., doch gezocht moet wor den in bijv uw televisietoestel, aan- sluitsnoer, etc In dit geval ontvangt u van de betref fende service-monteur een rapport dat na betaling door u tevens als kwi tantie dient. De gemeente ontvangt hier van een kopie, zodat kontrole op een juiste toedracht van zake mogelijk is. Bovenstaande houdt weliswaar een financieel risiko voor u in, doch in de praktijk zal blijken, dat dit risiko slechts gering is, indien u - gebruik maakt van de voorgeschreven aansluitsnoeren, - alvorehs een storing te melden aan de C.A.I., eerst met uw buren over legt of bij hen ook een dergelijke storing optreedt, resp. opgetreden is. Daarenboven zal de storingsdienst van Elma Elektrotechniek tijdens het telefoongesprek dat zij met u voert voor het maken van een afspraak, aller eerst - aan de hand van het door u te geven storingsbeeld - de aard van de storing trachten vast te stellen, en u aan raden wat te doen als de storing naar alle waarschijnlijkheid niet aan de C A I ligt". Uiteraard krijgen de desbetreffende bewoners (van woningwetwoningen en particuliere woningen) ook persoonlijk bericht van het gemeentebestuur Het betreffen woningen in de plannen De Wetering, Rossenberg, het gedeelte ten noorden van Asschatterweg(Meidoorn hof, Esdoornhof, Lindenlaan etc.), de nieuwbouw in Achterveld en m de toe komst ook Groenhouten In totaal gaat het om 997 aangeslo ten woningen op centrale antenne systemen die tot nu toe in beheer waren bij de gemeente. Voor storingen dient u dan ook rechtstreeks naar Elma te bellen en niet meer naar de gemeente. Met het vergroten van de service stijgen ook de onderhoudskoaten, die overigens sinds 1967 niet zijn gewijzigd. Per ingang van 1 januari 1974 wordt dat f25,- per jaar. Voor dien was het f 17,50. Bovenstaande is niet van toepassing op nieuwbouwwijken, die het antenne systeem in eigen beheer hebben, zoals Rozendaal.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3