Gezellige kaartmiddag voor de senioren Motorrijder ontsnapte aan achtervolgende politie-wagen Voor f7000,- aan geld en sieraden gestolen Sluiting van kleuterschool dependance Ooievaarshorsterweg en uitbreiding van „Blokkendoos" Ned. Hervormde Kerk van Leusden/Zuid gaat onderzoek houden GESLAAGDE JAARVERGADERING NBP MET SNELHEID VAN 160 KM DOOR ROOD LICHT GEREDEN Inbraak in Achterveld: SNELHEIDS CONTROLE Hersenschudding bestuurder Vrijdag 1 maart afwezig. i u Na negeren stopteken: MEDISCHE DIENSTEN Drie inbraken in Leusden/Z. Muntenverzameling van f 5000,- ontvreemd Verloren en gevonden AGENDA [EMEENTE LEUSDEN Samen naar grootmoeder Hond onder bromfiets: Onderhandse aanbesteding B.de Beaufortweg Burgerlijke Stand Verbetering Huize St. Jozef öpatên op teïmijii BONDSSPAARBANK Kerkdiensten DONDERDAG 28 FEBRUARI 1974 Hhtaa LEUSDER KRANT LEUSDEN - De bemanning van een Porsche van de Algemene Verkeers dienst uit Driebergen konstateerde zon dag op rijksweg 28 verschillende over tredingen van een motorrijder. Zij gaven de motorrijder een stopteken om hem op deze overtredingen te wijzen, maar dit werd door de motor rijder genegeerd. De Porsche-beman- ning zette de achtervolging in. Bij de Hertekop reed de motorrijder in volle vaart rijksweg 28 af de Arnhem- seweg op, waarbij hij en passant een rood stoplicht negeerde. Met een snel heid van 160 kilometer per uur ging het in vliegende vaart in de richting van Leusden-Zuid, waar de man bij de Ooievaarshorsterweg Leusden-Zuid binnenreed. Via de Maanweg - nog steeds achtervolgd door de Porsche- bemanning - kwam hij weer op de Arnhemseweg en sloeg de richting naar Woudenberg in. Op het kruispunt Woudenberg aange komen negeerde hij opnieuw het rode stoplicht en passeerde het kruispunt met een snelheid van 160 kilometer in de richting Maarsbergen. De bemanning van de Porsche vond /an de Redaktie) ACHTERVELD - Vrijdagmiddag tus sen vijf en acht uur werd in een woning aan de Hendrik van Viandenstraat te Achterveld ingebroken. De brutale die ven (het was nog niet donker) zijn via een achterraam van de keuken binnen gekomen. De bewoners, die op het moment van de inbraak niet thuis waren, kwamen later tot de ontdekking dat voor een bedrag van zeven duizend gulden aan geld en sierraden was mee genomen. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Van de redaktie) STOUTENBURG - Maandagmorgen voerde de rijkspolitie een snelheids controle uit op de Hessenweg in Stou- tenburg. Er werden in totaal vijftien automobilisten bekeurd. Hun snelheid varieerde van 64 tot 88 kilometer. Twee bromfietsen werden uit het verkeer genomen omdat deze waren opgevoerd. achtervolging op dat moment niet langer verantwoord Enkele andere wagens probeerden de motorrijder verder te volgen, maar men raakte de man uiteindelijk kwijt. Omdat het kenteken van de motor rijder uiteraard was opgenomen, kon de man later op de avond thuis worden aangehouden. Het bleek J. G. van E. uit Utrecht te zijn. Als motief voor zijn wild-west-tocht gaf de man op geschrokken te zijn van het stopteken en daarom was weg-geraced. Overigens mag de motorrijder van geluk spreken, dat zich geen persoon lijke ongelukken bij zijn wildemans-rit voordeden. Alle factoren waren gunstig. Op het moment dat hij rode verkeerslichten negeerde bevond zich geen ander verkeer op de kruispunten. Zou dit wel het geval zijn geweest, dan zou de ramp waarschijnlijk niet te overzien zijn geweest. GEVONDEN Bruin cheque-etui. VERLOREN Bril met bruin montuur, schooletui- bromfietstasje; rood-witte autoped, Inlichtingen worden verstrekt door de politie te Leusden/Zuid. LEUSDEN/ZUID - Op de avond van de 20ste februari vonden in Leusden/ Zuid maar liefst 3 inbraken plaats. Twee ten nadele van de families H. v. K. en J. G. in de Kwintlaan en één ten nadele van de familie O. S. aan de Van Diepenheim van Scheltuslaan. Bij de eerstgenoemde familie worden en kele voorwerpen, waaronder een hor loge vermist. Bij de tweede familie werd eveneens een horloge weggeno men Bij de familie O. S. werd een muntenverzameling ontvreemd ter waarde van f5.000,-. De politie heeft de zaken in onderzoek. LEUSDEN - Maandag 18 februari gingen twee jongens uit Leusden, onder wie de 15-jange T H. met wat kleren en Duits geld op zak naar de groot moeder van T. H. in Duitsland. Dins dag 19 februari was de vriend weer terug. Woensdag 20 februari arriveer de de jongen T H ook weer in Leusden, op de trein gezet door zijn grootmoeder. STOUTENBURG - Op de „Drie sprong" kreeg de heer H. van B. plotseling een loslopende hond voor zijn bromfiets en was een botsing onvermijdelijk. De bromfiets werd be schadigd en de bestuurder kreeg een hersenschudding. De nog onbekende hond ging er vandoor. ACHTERVELD Donderdag 28 februari: Ons Gebouw, grote zaal, Achterveld, 2.00 uur bejaardensoos. Ons Gebouw, koffiezaal, Achter veld, 7.15 uur Volksdansen daor T O P. Ons Gebouw, schietkelder, Ach terveld, 8.00 uur schieten door Ons Genoegen. Vrijdag 1 maart: De Hessenkar, Ach terveld, 8.00 uur klaverjascon- cours; 7.00-8.00 uur boeken- uitleen. Zondag 3 maart: Ons Gebouw, biblio theekzaal, Achterveld, 11-12 uur boekenuitleen. Kertsens sportpark, 12 .00 uur voet balwedstrijd, Achterveld 2 - Roda 3; Ons Gebouw, grote zaal, Ach terveld, 2.00 uur Disko dancing Harry Visser; Schouwburgzaal, Achterveld, 8.00 uur dansen o.l.v. band. Maandag 4 maart: Ons Gebouw, schiet kelder, Achterveld, 8.00 uur, schieten s.v. Leusden Dinsdag 5 maart: Ons Gebouw, koffie zaal, Achterveld, 8.00 uur EHBO. Donderdag 7 maart: Ons Gebouw, gro te zaal, Achterveld, 2.00 uur, Be jaardensoos; Ons Gebouw, schiet kelder, Achterveld, 8 00 uur schie ten Ons Genoegen Vrijdag 8 maart: Ons Gebouw, biblio theekzaal Achterveld, 7-8 uur boekenuitleen Zaterdag 16 maart: Buitenlust, feest zaal, Achterveld, 8.00 uur feest avond schietver. Ons Genoegen. Zaterdag 16 en zondag 17 maart: RK Kerk, Pater T Visser neemt af scheid van de Parochie Achterveld. LEUSDEN/CENTRUM Vrijdag 1 maart: Inschrijven Auto- Cross, 20,00-22.00 uur 't Ros Beyaart. Zaterdag 2 maart: Oud Papier Aktie, 8.00- 12.00 uur. Parkeerplaats achter bejaardenwoningen. Zaterdag 2 maart: ,,de Til". Aanvang 20.00 uur. Disco-dansavond voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. K.J.B. in samenwerking met Pop corn. Dinsdag 5 maart: 't Ros Beyaart, 20.00 uur Laatste kaartavond Jeugd beweging. Woensdag 6 maart: Installatie School raad, 19.30 uur. Donderdag 7 maart: Vergadering V.O.O. 20.00 uur. Astmafondsgebouw. Na huishoudelijk gedeelte: De inter gratie van kleuter- en basisschool. LEUSDEN/ZUID Donderdag 28 februari: Bibliotheek ,,De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 16.30 uur. Arnhemseweg 83. Vrijdag 1 maart: Bibliotheek De Boe kenmolen" Uitlening van 19.00 tot 20.00 uur. Vrijdag 1 maart: 15.30 uur: officiële opening van het gymnastieklokaal Prinses Margrietlaan 1 19 30-21.00 uur: ,,open huis" voor alle belangstellenden. Een parti culiere club onder leiding van de heer Gressie zal trimmen. Koste loos méé-trimmen (op gymnas tiekschoenen) voor het publiek mo gelijk. Zaterdag 2 maart: tot 12 uur inzame ling van kranten en papier in de container naast Supermarkt Luit- jens in het winkelcentrum ,,De Bieshaar" ten bate van de bouw kosten van wijkcentrum ,,'tTref punt". Zondag 3 maart: Discussie over de film ..Jesus Christ Super Star" naar aanleiding van het bezoek aan deze film door de Hervormde en Gereformeerde Jeugdraad in wijk centrum ,,'t Trefpunt". Aanvang 20.00 uur. Zaterdag 9 maart: aanvang 20.30 u. P J G.U. dansavond m.m.v. Ham let uit Amersfoort, in de Mof. Weekeinde 3 en 4 maart LEUSDEN Arts: (alleen voor spoedgevallen). Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Binkhorst en Lantink zal waarnemen dr Bink horst, Gironde 1, Leusden/C., tel. 03496-2667. SPREEKUREN Zaterdag- en zondagmiddag spreek uur om 14.00 uur. Visites aan vragen gaarne voor 10 .00 uur 's och tends Dienst van vrijdagavond 18.00 tot maandagmorgen 8.00 uur WIJKVERPLEGING De wijkverpleging wordt waargeno men door zr. Van Dignum, Walter van Amersfoortstraat 36, Achter veld, tel. 03425-333. APOTHEEK Openingstijden apotheek Leusden: werkdagen van 8 tot 18 uur en van 19.30 tot 20 uur In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: zaterdag en zondag van 14 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags ge sloten. DIERENARTSEN Dr. Tijmensen (voor kleine huis dieren), Van Oosterhoutlaan 40. Leusden/Z tel. 03490-10761. Voor de dependence Henegouwen 11 te Leusden/centrum van de Dieren artsenpraktijk Amersfoort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder telefoonnummer 03490-21827. SOCIALE DIENSTVERLENING Prot. Sociaal Centrum te Amers foort, tel. 03490-10441. Maatschappelijk Werk; Gezinsver zorging en Bejaardenhulp; Afd. Maatschappelijk Werk. Spreekuur voor Leusden: Iedere woensdag van 9-10 uur in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Aldewereltlaan, Leusden-Z., tel. 03490-15818. Afdeling Gezinsverzorging en Be jaardenhulp. Contaktadres voor Leusden: Mevr. J M. Snijder-Huisman, W. de Zwijgerlaan 4, Leusden-Z., tel. 03490-10294 „Actie Moeders voor Moeders", voor Achterveld, Leusden/Centrum en Leusden/Zuid- mevr. M. L. Rozendaal-Doucet, D. van Weede- straat 4, Achterveld, tel. 03425-853. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Als de raad akkoord gaat met het voorstel van b en w dan zal de openbare kleuterschool De Blokkendoos te Leusden/Zuid bin nenkort met één lokaal worden uitge breid en zal de dependance aan de Ooievaarshorsterweg (in één der lo kalen van het Jeugdgebouw) worden op geheven en wel per 1 augustus a.s. Tot nu toe diende deze dependance als opvangmogelijkheid voor zowel kleuters voor de protestants-christe lijke kleuterschool als voor de open bare kleuterschool in Leuden/Zuid. De omstandigheden zijn zo veranderd, dat nu sluiting van deze dependance (na overleg met alle betrokkenen) ge rechtvaardigd wordt geacht Uitbrei ding van De Blokkendoos is dan echter wel noodzakelijk. Ons inziens zal de raad met dit be sluit niet zo heel veel moeite hoeven te hebben, want al geruime tijd heerst de opvatting, dat de weg naar de depen dance (over de Arnhemseweg) voor de kleuters veel te gevaarlijk is en boven dien ligt de dependance a-centraal. Nu Schoolraad en het bestuur van de Vereniging tot Stichting en Instand houding van Scholen met de Bijbel overeenstemming hebben bereikt over een betere oplossing, staat niets slui ting en opheffing van deze dependance meer in de weg. LEUSDEN/CENTRUM - B en w stel len de raad voor om de rekonstruktie van de Burgemeester de Beuafortweg onderhands aan te besteden aan de firma J. G. van Schoonhoven te Vee- nendaal. (Van de redaktie) ACHTERVELD - De Stichting Huize St. Jozef is van plan om het St. Jozef tehuis in Achterveld te gaan verbou wen Hiervoor heeft de stichting f775.000,- geleend. De stichting vraagt hiervoor een gemeentelijke garantie B en w stellen voor die garantie te verlenen, omdat ook het college deze restauratieverbouwing belangrijk vindt. LEUSDEN - Geboren: 12 febr.: Bar bara Joyce, d.v. J. Westerveld enY. C. Maten, Krakhorst 8; 14 febr. - Willemijn Margriet, d.v. M. Klein en M. Visscher, Lindenlaan 24. Ondertrouwd- te Leusden: 8 febr.: Jan van Doornik, Leusden en Maria Roskam, Leusden; 18 febr.. Gijsbertus Hop. Amersfoort en Janna Gils, Leus den. Gehuwd. W. A. vande Hoef en A. R. J. van de Kooi; H. B. M. van Mispelaar en A. M. Roestenburg; W. Oosterhuis en A. Schouten; W. van Sprengen en C. M. E. Hilhorst, D. WernsenenA. M. Wanrooij, L. C. Vonk en G. Goldsteen. Overleden H M. Ort, 77 jr., Utrecht; C. van Daatselaar, 59 jr., Leusden J. H. Lantink, arts tel_eusden Waarn. dokter Binkhorst, Gironde 1, tel. 2667, Leusden-C. sSJ V 1 kocht, prijzen die beschikbaar gesteld waren uit gezamelijke kas. Prijswinnaars van deze geanimeerde middag waren- Ie prijs de heer Korstanje. 2e prijs de heer Wallet, 3e prijs de heer Hofland 4e prijs mevrouw Tijmense 5e prijs de heer Tijmense 6e prijs mevrouw De Bruijn 7e prijs de heer Van de Pol 8e prijs de heer Schimmel en de heer Van den Berg Poedelprijs: de heer Kramer S. Een middag als deze is zeker voor herhaling vatbaar. Ieder seniorenlid van Leusden die belangstelling heeft in een gezellige middag voor de senioren, is welkom op donderdagmiddag tussen twee en half vijf in ,,de Til" te Leusden-centrum. Maak het u gemakkelijkalle geldzaken aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND LEUSDEN/Z - In de week van vier tot tien maart aanstaande zullen alle mensen in Leusden-Zuid, die bij de Burgerlijke stand als Hervormd bekend staan, iemand op bezoek krijgen, die hun een formulier brengt. Dit formulier bevat een uitgebreide reeks van vragen, die door het betreffende gezin dienen te worden beantwoord. Indezelfde week wordt het ingevulde formulier weer opgehaald. De vragen op het formulier zijn tweeledig. Aan de ene kant wil men een aantal persoonlijke gegevens weer boven water krijgen bijvoorbeeld of men al of niet gedoopt is, of men al of niet lidmaat van de Nederlandse Her vormde Kerk is. Ook wordt er gevraagd waar men gedoopt is en op welke datum. Daarnaast worden er op het formulier een aantal vragen gesteld of men ter kerke gaat, en waar men ter kerke gaat. Voorts zal gevraagd worden of men al of niet kerkelijk huisbezoek wenst te ontvangen. Voorts is het de bedoeling dat men door vragen te stellen over knngwerk een inzicht krijgt aan welk soort kring- werk er in Leusden-Zuid behoefte be staat. Gedacht wordt bijvoorbeeld aan de echte jonge gezinnen met kinderen van tussen de drie en de tien jaar, die met elkaar in contact kunnen treden. En een andere categorie van ouders met tieners, die op de gespreksknng hun ervaringen, moeilijkheden, opvoed- problemen kunnen uitwisselen. Gaarne zal men zich ook een idee willen vormen over de enteresse in Bijbelkring en- studie. Men zal ook vragen welke suggesties er onder de bevolking van Leusgj Zuid zelf leven. De Stichting Mechanische Regie tie en Administratie in Delft g al deze gegevens inzamelen. Zewor; in de computer bewaard, en v: er een verhuizing plaats dan 1: dit gegeven uit de burgerlijke gemti te automatisch bij de kerkelijke i meente terecht. Hetzelfde zal hetgi' zijn bij geboorte en overlijden. Voor Leusden-Zuid is het vot belangrijk, dat de Kerkeraad ziclj deze wijze een mening kan vort welk beleid gevoerd zal dienei worden. De Nederlandse Hervormde fe te Leusden-Zuid hoopt op een al medewerking. LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 20 februari hield de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarver gadering in het Hervormd Centrum. In de opening zette de presidente nog eens uiteen, dat de bond bedoeld is voor allen die zich verbonden voelen met het platteland. Daarna gaf zij een overzicht van de vele aktiviteiten van het afgelopen jaar. Na het jaarverslag en financieel overzicht stond er een bestuursverkiezing op de agenda. Aftredend waren mevr. J. A. J. Plaizier-Borsboom, mevr A. IJff-Ok- huijsen en mevr. M. M. Goverts- v. d. Broecke. Alleen mevrouwGoverts was herkiesbaar en zij werd met al gemene stemmen als eerste secre taresse gekozen. Als nieuw bestuurslid werd mevr. M. van Dijk-den Haan gekozen, die de funktie van 2e secretaresse zal gaan vervullen. De presidente, mevr. Plaizier, gaat verhuizen en moestdaarom haar funktie neerleggen. Een nieuwe presidente is er nog niet, maar het duurt nog wel een paar maanden voordat mevr. Plai zier Leusden gaat verlaten en in die tijd hoopt men iemand te vinden die in haar plaats kan treden. Na de pauze oefenden de leden zich in het maken van papieren bloemen onder de bekwame leiding van mevr T. van Velzen. LEUSDEN - Op donderdag 21 fe bruari werd in ,,de Til" te Leusden- centrum een ontspanningsmiddag ge houden voor de senioren van Leusden- centrum, Leusden-zuid en de Zonne bloem De middag werd geopend door de heer Korstanje sr uit Leusden-zuid. De heer Kramer jr had zich beschik baar gesteld als spelleider voor de 32 deelnemers. Er werd geklaverjast, geschutjast, gepokerd en geschaakt. De middag was georganiseerd door de heer Van Buren, die geassisteerd werd door en kele dames, van wie mevrouw Van Eijden de prijzen in OPPASCENTRALE Bellen voor een oppas naar mevrouw C. Deenik, Kon. Julianalaan 35, Leus den/Zuid, tel 03490-18134. EXPOSITIES LEUSDENAREN Peter Bego, kunstschilder, Bohemen 61, Leusden/Centrum, exposeert in ,,San Remo", Kamp te Amersfoort. Dagelijks van 9.00 tot 18.00 uur, 's maandags van 13.00 tot 18.00 uur, 's zondags gesloten. Tot 2 maart. Datum: zondag 3 maart 1974 ACHTERVELD R.K.-Kerk: za. 7 u.: Avondmis;! j 8.30 u.: Vroegmis; 10.30 u.: Hoi mis met Hollandse zang. LEUSDEN/CENTRUM N.H.K.: 9 15 u.ds. J. J. Koora Herv./Ger. m.m.v. cantorij; 10 u ds. J. J. Kooman, Herv /ft Kindernevendienst; 19.00 u. G. Hengeveld, Amersfoort, Hen Ger. R.K.K.: za. 19.00 u.: Avondiu m.m v dameskoor; zo 7.45: Vroegmis; 9.00 u.: Hoogmis; lOj u.: Gezinsmis; 11.00 u.: Lof, t j t/m za. 8.00 u.; ma. en wo. 191 uur. 1 LEUSDEN/ZUID i N H.K.: 10.00 u. ds. J. Weernekeiflj 18.30 u.: ds. C. Snoei, AmersM R.K.K. Huize Don Bosco: za 19^-y u., zo. 10 00 u.: Hoogmis; 111Jj uur. ffl i In de week van 4 tot 10 mar j huisbezoek door mensen van de lö derlandse Hervormde Kerk bij dei! woners van Leusden/Zuid, die bij i j Burgelijke Stand staan ingeschren als Hervormd. Afgeven en ophalen fi formulieren teneinde gegevens te vef zamelen voor de kerkeraad te Leusdf. 1 Zuid en de Stichting Mechanische ft gistratie en Administratie te Del! AMERSFOORT Geref Kerk (Vrijgem.): Martuskerk: 10.00 u ds. 19.00 u.: ds. Hendriks. De Kandelaar; 10.00 u.: ds He$ 17.00 u.: ds. Arnold. De Schaapskooi: 10.00 u.: ds Kol 17.00 u.: ds. Heij. Westerkerk- 10.00 u.: ds. Hendrib 17.00 u. ds. Kok. GEREFORMEERDE KERK Johanneskerk, Westsingel 30; 9 u.ds. H. Veenstra, Oosterwol (Fr.). - Fontein Kerk, Robert Kochstraatl 10 00 u.. ds. G. Hengeveld; 7J£j u.. ds. W. de Vries Rehobothkerk, Dollardstraat 8j| 9.30 u.: ds. W. de Vries; 5.00 ds. J J. Kooman, herv. Leu: (Gemeensch. Jeugdd Opstandingskerk, Euterpeplein 9.30 u.. ds. G. W. H. Peddemor^j 5.00 u.: ds. J. J. Tissink. De Open Hof, Vogelplein - Wijl Liendert: 9.30 u.: J. J. Tissini 5.00 u.. ds. G. W H. Peddemors

Leusder Krant | 1974 | | pagina 6