Leusden heet 15.000ste inwoner welkom.... Geslaagd samenspel tussen korps, tamboers en majorettes Doe mee aan de grote zeepkistenrace op koninginnedag ¥¥V¥V¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥V¥¥¥¥¥¥¥¥¥¥V¥¥¥¥¥¥¥V¥¥¥ Laatste inschrijving autocross O.P.A. gaat weer rond Weekend programma De Til Van Woudenberg lijsttrekker CHU 20.000 ste wordt eind 1975 verwacht „Open-huis"- avond pastorale werkwinkel Pascal Ramon van Wieringen officieel begroet VERVOLG VAN DE I VOORPAGINA Uitstekende winter-opvoering van Lisiduna Wie bezit een miljoen? Leusdens muziekkorps kampt met onderbezetting en heeft nieuwe uniformen nodig DONDERDAG 14 MAART 1914 LEUSDER KRANT s Beste jongens en meisjes Reeds maanden is een commissie van de Oranje Vereniging Leusden aan het werk om weer eens wat anders te brengen voor de jeugd op Koninginnedag 1974. Daarom is besloten dit jaar voor jullie een MINI CROSS te organiseren. Deze minicross wordt dan wel geen strijd tussen auto's, maar verder hebben wij zoveel mogelijk afgekeken van de organisatoren van de grote Cross. (In dit geval was afkijken toegestaan). Jullie gaan met elkaar strijden in zeepkisten. Het is de bedoeling dat degenen die aan de minicross mee willen doen, zelf een wagen (op meer dan twee wielen) in elkaar fabrieken, waarmee jullie dan de strijd met de anderen gaan aanbinden. De zeepkistcrosswagens mogen niet mechanische worden voort bewogen maar door een team, bestaande uit een coureur die in de wagen zit en een duwer. Deze twee mogen onder de manch van plaats wisselen Ieder team, dat na inschrijving voor de minicross aan de start verschijnt met een eigen zeepkist krijgt als startgeld een toegangs bewijs voor de grote cross die 's middags door de Oranjevereniging georganiseerd wordt Bovendien ligt het in de bedoeling, dat iedere deelnemer een herinneringsplaquette krijgt. De winnaars van elke manch krijgen een bekertje en bloemen, terwijl de organisatoren ook zullen proberen een cross-miss te strikken Het parcours, waar de cross gehouden wordt, is mooier dan voor de ouderen. Jullie rijden op asfalt, maar omdat het een cross is zit er natuurlijk ook een stukje zand en gras in, waar eventjes stevig tegen de wagen moet worden geduwd Je kunt aan de cross meedoen als je acht jaar bent. maar met dertien jaar ben je er te oud voor geworden Je hoeft daarbij niet bang te zijn dat je als achtjarige tegen een veel oudere moet rijden, want iedere leeftijdsgroep wordt zoveel mogelijk ingedeeld in aparte manches en kan dit niet het geval zijn, zoals bijvoorbeeld in de halve finale en de finale kan voorkomen, dan wordt een tijdshandicap gebruikt en kan de jongste deelnemer aan de cross toch misschien nog met de grote beker naar huis gaan. Jullie zult op de minicross alles vinden wat je op de grote cross ook ziet, een rennerskwartier, waar alleen de teams, die meedoen met hun wagens, mogen komen, verder is er een officiële jury, baancommissarissen, starter, een commentator en ga zo maar door. Voor de bepaling van de handicap, waarover we al gezegd hebben, is de leeftijd van de oudste deelnemer van het team bepalend Om je op te geven voor de cross zullen over enige tijd formulieren op jullie school worden afgegeven Degenen die wel de goede leeftijd hebben, maar niet in Leusden op schooi gaan, kunnen deze formulieren t.z.t. afhalen bij de bestuursleden van de Oranjevereniging. We hebben nu het een en ander verteld over de activiteiten op Koninginnedag opdat jullie er vast over kunnen gaan denken hoe je zelf zo n race-zeepkist kunt maken. Je vader, moeder, broers of zussen mogen je natuurlijk daarbij helpen Als jullie de wagens in elkaar hebben zitten, kun je er bovendien mee meerijden in de lampionoptocht in Leusden/Zuid ol in Leusden/ Centrum, en daarmee misschien nog een extra prijsje verdienen. Wij kunnen ons indenken, dat je moeilijkheden hebt met het maken van je zeepkistauto Daarom hopen wij dat de redactie van deze krant ons over een dag of veertien nog eens wat ruimte zal afstaan, om de gelegenheid te geven wat voorstellen en ideeën te geven voor jullie minicrosser. Jeugd Commissie Oranje Vereniging Leusden. LEUSDEN/CENTRUM - Voor de auto cross, die de Oranje Vereniging Leus den op Koninginnedag weer organiseert, hebben zich reeds 50 deelnemers aan gemeld. De commissie, die belast is met de organisatie, zal aanstaande vrijdag 15 maart nog eenmaal de gelegenheid bie den tot inschrijving en wel van 20.00 tot 21.00 uur in ,,'t Ros Beyaart", Hamersveldseweg 55 Om aan deze cross te kunnen deel nemen moet men op 30 april 18 jaar of ouder zijn. Als men jonger is dan 21 jaar is toestemming van de ouders nodig Het maximaal aantal deelnemers be draagt 60 personen, zodat men er wel vlug bij moet zijn als men hieraan mee wil doen. met Popcorn weer een disco-dans avond gehouden voor de jeugd van 12 t/m 15 jaar De aanvang is 20.00 uur en disc-jockey is Stevie Land. Op veler verzoek wordt zondag middag 17 maart een disco-dansmiddag gehouden voor de jongeren van 15 jaar en ouder. De aanvang is 14.30 uur en disc-joeckey is Huib Hubregtsen. disc-jockey is Huib Hubregtsen LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 16 maart a.s. wordt in ,,De Til" samen LEUSDEN - Op zaterdagmorgen 16 maart a.s zal er weer een Oud- Papier-Aktie worden gehouden in Leusden-C De opbrengst is bestemd voor de uitbreiding van het Hervormd Centrum. Als u uw papier eerder kwijt wilt dan kunt u ALTIJD terecht bij D Broekema. Burg de Beaufortweg 2, of bij G W. Oosterbroek. Hohorst- laan 39 SLUITINGSTERMIJN VAN ONZE KRANT IS DINSDAGMIDDAG 12 UUR INLEVEREN KOPY BIJ MEDEWERKERS TOT MAANDAGAVOND 18 UUR Het optreden van de drumband in Mexicaans kostuum. Majorettes in aktie. Charmant en fleurig. (Foto s Juul Snel) (Van de redaktie) LEUSDEN - De heer G. van Woudenberg is lijsttrekker voor de CHU voor de komende ge meenteraadsverkiezingen. Num mer 2 op de lijst is P. Voormo len, 3 E. Kamphorst (Achter veld), 4. F. J. P. van Geet. 5. G. Apeldoorn. 6. J Renes De heer Van Woudenberg is ook momenteel fraktie-voorzittervan de CHU-raadsfraktie. Zijn frak- tiegenoot de heer A. Meinema heeft zich voor de komende zit tingsperiode om gezondheids redenen teruggetrokken. Pascal Ramon van Wieringen, 15.000ste inwoner van Leusden. (FOTO'S LEUSDER KRANT) Vader van Wieringen is werkzaam als elektro-monteur in Amersfoort en is oor spronkelijk afkomstig uit Achterveld, waar zijn broer nu het slagersbedrijf runt. Overigens is door het binnenhalen van de 15 000ste inwoner wel duidelijk, dat Leus den erg snel groeit. Werd de tienduizendste inwoner in oktober 1969 begroet, volgens de woningbouwplanning kan eind 1975 de 20.000ste worden ingehaald. Dat betekent, dat het inwoner-aantal van de gemeente in zes jaar is verdubbeld. Ter illustratie van de groei van de gemeente Leusden enkele cijfers. In 1969 werd de tienduizendste in woner begroet Dat was in oktober. De gemeenten Leusden en Stouten- burg waren toen reeds samenge voegd tot één gemeente. Voor de volgende jaren tot heden was het bevolkingsaantal als volgt: januari 1970: 10.031 inwoners januari 1971: 10.245 inwoners januari 1972: 11.673 inwoners januari 1973: 13.174 inwoners januari 1974: 14.765 inwoners 10 maart 1974 15.000 inwoners Verwacht wordt, dat de 20.000ste eind 1975 kan worden begroet. Dan zal in zes jaar het bevolkingsaantal van de gemeente Leusden zijn ver dubbeld. LEUSDEN - ,,Zijn er in Leus- den mensen, die gelovig zijn en met ons mee willen denken over het thema gelovig zijn"? De respons die men kreeg op deze in de Leusder Krant van 7 maart gestelde vraag, heeft de mensen achter deze vraag doen besluiten om maandag 1 april a.a. van start te gaan. En wel met een ,,open huis"-avond bij de familie B. Bless, Gironde 30 te Leusden/centrum tel. 03496- 2518. om in eerste instantie met elkaar kennis te maken. Als u ook present wilt zijn op die avond geeft u dat dan even telefonisch door via bovenstaand nummer? medische 1 diensten J1&. jj Weekeind: 16-17 maart 1974 LEUSDEN Artsen: Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst en Lantink zal het aanstaande weekeinde waarnemen: dr Den Toom, Maria Stuartlaan 5, Leusden- Zuid, tel 03490-18881 Spreekuren: Zaterdag- en zondag middag 14.00 uur. Aanvragen voor visites gaarne voor 10.00 uur 's och tends. Dienst van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8.00 uur. Wijkverpleging: De wijkverpleging wordt waargenomen door: zr Laudy, Burg. de Beaufortweg 4, Leusden- Centrum, tel 03490-2081 Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden. Werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur en van 19 30 tot 20.00 uur In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: Zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten. Dierenartsen Lr. Tijmensen (voor kleine huisdieren), Van Oosterhout- laan 40, Leusder.-Zuid, tel. 03490- 10761 Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-Centrum. Van de dierenartsenpraktijk Amers foort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder tel nr 03490- 21827 „Aktie Moeders voor Moeders". Voor Achterveld, Leusden-Centrum en Leusden-Zuid: Mevrouw M. L. Rozendaal-Doucet, D. van Weede- straat 4, Achterveld, tel. 03425- 853. INFORMELE TERVISIE LEGGING ONTWERPBESTEMMINGSPLAN LEUSDEN/ZUID (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - Op maandag 18 en maandag 25 maart a.s. zal in het gemeentehuis voor de inwoners van Leusden/Zuid en Schutterhoeflaan informeel het onwerpbestemmingsplan Leus den/Zuid met Schutterhoeflaan 19 tot 21 uur ter visie worden gelegd. De bewoners kunnen op deze wijze alvast kennis nemen van het plan voordat het officieel over enkele maanden ter visie wordt gelegd. Het nieuwe ontwerp- bestemmingsplan is ter vervan ging van de plannen 1951 en 1961 ontwikkeld. voetlicht, toegejuicht door een eithou- siast publiek: Gehuldigd werden op deze--Avond de- heer Brand Hofland (en zijn vrouw), die dertig jaar in het bestuur van Lisiduna" had gezeten, waarvan veer tien jaar als voorzitter. Er waren voor hen een stoel, een fles en bloemen. Ook dirigent Reijne en zijn echtge note werden toegesproken, en kregen een platenbon aangeboden. Oud-burgemeester Buining vertolkte de dank van het publiek voor de prach tige show en de heerlijke muziek, die zij deze avond ten beste hadden gegeven ,,De gehele zaal is enthousiast over liet optreden' zei hij, ..en ik ben erg trots op u". Met een variant op: ,,Wat is Amsterdam zonder zijn musea en zijn concertgebouwen", zou ik willen zeggen. „Wat zijn wij in Leusden zonder Lisiduna"0 Maar dat brengt verplichtingen met zich mee. Wij mogen „Lisiduna" noch instrumentaal noch financieel in de steek laten Wilt u daarom allemaal propagandist voor „Lisiduna" zijn, en ons enthousiasme overdragen op de nieuw ingekomen Leusdenaren, die nog niet zo goed weten hoe lijn „Lisi duna" speelt!" Na de pauze werd er gedanst onder leiding van het orkest van Toon Steen beek Tijdens de pauze was er een verloting met aardige prijzen om de kosten van de avond wat te verlichten. „Lisiduna" hoopt dat vele nieuwe be langstellenden in de vorm van donateur, muzikant, tamboer of majorette de weg naar haar ensemble zullen vinden. A.M. Het vierjarige dochtertje Monique van de 'familie van Wieringen begreep niet veel van deBeestvreugde en trok zich er dan ook miets van aan Een vermaning van haar moeder om even op te houden met het (kauwgum, toen er een foto voor de krant 'gemaakt moest worden, had niet zoveel effekt Ze had veel meer belangstelling voor haar broertje (die uit de wieg was gehaald! dan voor de fotografen, journalisten en de eerste burger van Leusden Zij mocht echter oók op de foto. want voor haar was het ook een beetie feest I Burgemeester van der Post overhandigde I de gelukkige en trotse moeder een spaar- 1 bankboekie „We hebben geprobeerd een M neutrale instelling als de Rijkspostspaar- bank te kiezen om geen reclame te maken" aldus de burgemeester, „maar we zi|n daar niet m geslaagd Onze keus is toen op de Bondsspaarbank gevallen. Die heeft er toen [honderd gulden bijgedaan" De gemeente Leasden zelf stortte 15 000 centen (f 150,-) Fj opfdit boekje Voor de kleine een goede entree in de financiële wereld", zo kenschet ste burgemeester van der Post de overhan diging van het boekie. Uiteraard ontbraken ■■bloemen niet Een prachtig bloemstuk tt nu naast het bed van mevrouw van •ingen die stralend de kleine Pascal aan lemeester van der Post toonde Die •ek de veroorzaker van de gemeentelijke ^paal met zichtbaar genoegen „Hij ziet er ind uit. Ik hoop dat het een flinke knaap orden", wenste hij het gelukkige echt- [r toe ussen werd Pascal Ramon van alle gefotografeerd Een beetje onwennig keek hij in de lens van de camera (wat ffiBjje nauwelijks ter wereld en je moet nu al ^Beren.. „VHet gezelschap bleef na de officiële Machtigheid" nog enige tijd bij de familie vart Wieringen te gast, want uiteraard wer den de heren getracteerd op beschuit met ^Ksjes. Traditioneel, maar wel lekker Na een dronk op het welzijn van de jonste Van ^Rringentelg nam burgemeester van der J pöst afscheid, een blij en trots gezin achter latend. Dubbel trots: op de baby én het feit, dat het de 15.000ste inwoner van Leusden I^Wgeworden En dat privilege is eenmalig en dus uniek.™ H Burgemeester van der Post over handigt de gelukkige moeder namens de gemeente een prachtig bloemstuk en een spaarbankboekje. Ook een af- schrift van het aangifte-formulier I ontbrak niet. een advertentie in onze krant bereikt een grote lezerskring probeer het eens! (Van de redaktie) LEUSDEN - Vorige week pu- j bliceerden wij een artikel over het romandebuut van de Leusde- naar Peter Bego. De titel van zijn j, hoek is „Zeg maar, dat je een I miljoen bezit." De attente lezer zal hebben opgemerkt, dat de kop boven het artikel verkeerd was. i Daar stond abusievelijk: „Zeg maar dat ik een miljoen bezit". LEUSDEN - Onze Leusdense Harmo nievereniging „Lisiduna" gaf op vrijdag 8 maart in de gezellige zaal van Pon haar jaarlijkse winteruitvoering. De zaal was zo goed als uitverkocht, en dat verdienden de orkestleden, de tam boers en de majoretten ten volle. Zij raken steeds meer op elkaar inge speeld, en de kwieke dirigent Fr. Reijnen kan dan ook met veel voldoe ning terugzien op deze geslaagde mu zikale avond. Voorzitter K Verhoef opende de avond, heette de zeer vele aanwezi gen van harte welkom en introduceer de bij het publiek het comité van aan beveling, dat is gevormd voor „Li siduna' waarin zitting hebben burge meester mr. A. H. van der Post, me- jufirouw A H. de Beaufort en oud burgemeester A. Buining. 1974 wordt namelijk een zwaar jaar voor „Lisiduna". Na vele jaren trouwe dienst hebben de uniformen het be geven. De ene muzikant worstelt met te korte mouwen, een ander met ernstige Brand Hofland (met hoedje) en zijn vrouw werden in de bloemet jes gezet. Hij maakte dertig jaar deel uit van het bestuur slijtage aan de pantalon, een derde heelt geen behoorlijke pet meer en een vierde knapt uit zijn jasje „Binnenkort kunt u de muzikanten van „Lisiduna" in de straten van Leusden zien, en wij hopen, dat u met gulle hand zult willen bijdragen om het korps weer in behoorlijke kleren te steken. Het is voor uw eigen Leus dense vereniging „Lisiduna", die zo'n welluidende bijdrage levert aan onze vele gemeentelijke festiviteiten", aldus de heer Verhoef. „Ook wil ik een pleidooi houden voor onze dirigent Hij kampt met een zwa re onderbezetting van zijn harmoniege zelschap „Deze bezetting is te ge ring. Veel instrumenten hebben we niet eens Het is verbazingwekkend wat hij toch elk jaar weer weet te brengen. Vele mensen hebben drempelvrees Overwin die echter, en kom spelen bij „Lisiduna Wij maken er dan een prachtkorps van De trots van Leusden, de trots van u allen". Betty Vahlkamp fungeerde als een charmante speakster. Op de tonen van de Binky mars marcheerde het tam boerkorps onder leiding van G. Striese- nau binnen, en dat ook dit korps zich steeds beter ontwikkelt bleek wel uit de uitvoering van de „Rumba Espana" van G. Boinhman, waarbij de instrumen tatie en de maatvoering een grote tak- tiek vereisten. W. Vahlkamp gaf een vrijwel feilloos uitgevoerde „Solo over slag ten gehore, een solo met vele aan trekkelijke variaties. Goed en zuiver klonk de door het harmoniegezelschap gespeelde „Graf Waldersee", evenals de potfVburri „Around the world", waarin verschil lende volksmelodieën weerklonken. De „hoffel-polka" had bijzondere charme doordat de jeugdige Filip de slagwerk- solo op veelbelovende wijze ten gehore bracht. Het nummer Biel Bailey van R. Beck was een stukje muziek om Disnylandstyle, en het werd aardig swingend door „Lisiduna gespeeld De majoretten. die deze zomer dan een concours zullen deelnemen, brach ten een aardige uitvoering op mecha nische muziek Miss Majorette, mej E. Lagerwey, was daarbij een elegante aanvoerster In de Spaanse Mars traden tam boerkorps en de majoretten samen op, en spectaculair was de door de majoretten uitgebrachte Casatschock, een oud Russische dans, gespeeld door „Lisiduna". In het slotnummer „swinging Horses" traden tamboers, majoretten en har- moniegezelschap gezamenlijk voor het

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5