Kringgroep „De Speurder" kreeg eigen trainingsaccommodatie op het terrein van „Don Bosco" orgenavond houdt Leusdens ieuwe overdekte bad open huis .Ruim 30 deelnemers behaalden diploma Boomplantdag 1974 vrijdagmiddag officiële opening Postzegel automaat gekraakt dader gegrepen EHBO ACHTERVELD Commentaren/ meningen Brand op de Leusderhei 400 m2 ging in vlammen op Kleren gestolen Zaterdag: jeugd- volkszwem- wedstrijden EREF0RMEERDE 00L, HET RASVELD EN DE «ZENBOOMBEWONERS v. Liefhebbers en fokkers van Duitse herdershonden vierden feest Het fraaie restaurant van het nieuwe overdekte zwembad. ACHTERVELD - De E.H.B.O., af deling Achterveld, heeft wederom haar gelederen flink versterkt. Niet minder dan 32 deelnemers van de deze winter gehouden cursus behaalden het diploma tijdens het vorige week gehouden exa men. Arts-docent J. H. A. Boersma en de heer H. Windhouder van de G.G. en G.D. te Amersfoort hebben beslist geen ^eenvoudige taak gehad, een zo groot aantal leerlingen op te leiden, 35 deel nemers aan een E.H.B.O.-cursus is een groot aantal. Maar het resultaat is desondanks zeer goed. Slechts drie kandidaten moesten worden afgewezen. Het examen werd afgenomen door de heer W. J. van de Hooft, arts. De navolgende kandidaten slaagden: E. Bock-van de Weyer, G. J P M. Boonen-Jaspars, C T M. van Dijk, W H van Dijk, M J. van Dijk-van Halteren, T Duits-van Kuyzen, J van Eist, R. den Haan-van der Loo, G. K. van Hamersveld-van de Burgwal, J. M Heineman, M. ter Horst. W. L. Hout veen, G. A. Janssen-Rijnders, J. M. van 't Klooster, M P van 't Klooster, H. J. Kok, H A. M van Laar, C. B. Moordijk-Zoeteman, N. F. Lammers, M. E Lammers, J. M. Lammers-van Dijk, E. Overmars, M. ten Seldam- Sent, J. Schippers, J H. Smink-van de Wolfshaar. M A Tijmensen-Hilhorst, C. P. van Valkengoed, A. C. M. van Valkengoed-van Valkengoed. C. G. M. de Vette en M Visser. Te Amersfoort slaagden (leden van de E.H.B.O Achterveld): B. H. Jansen en M. J. W. C. van de Kooy Vrijdagavond - tijdens het open huis - zullen de Haaien demonstraties geven Twee herenteams van de polo-afdeling zullen elkaar bestrijden in een grootse wedstrijd van 20.15 - 20.45 uur. De heer George Dietrich, erelid van de Haaien, zal in deze wedstrijd scheids rechter zijn. VOLKSZWEMWEDSTRIJDEN Op verzoek van de Zwembadstich ting organiseert de L.Z P.C. de Haaien zaterdag 30 maart a.s. grote volkszwc mwedstrijden, waaraan de jeugd van Leusden gratis mag mee doen. Honderden jongens en meisjes, ook uit de omliggende gemeenten, heb ben van deze unieke gelegenheid gebruik gemaakt door zich schriftelijk voor deze wedstrijden te melden. Hier vol gen de tijden, waarop de deelnemers/ sters in het nieuwe zwembad in Leus den worden verwacht: Kinderen, geboren in 1964 of later om half twee (13.30 uur) Kinderen, geboren in 1963 of eerder kwart over drie (15.15 uur) Om de wedstrijden vlot te kunnen afwerken, wordt de zwemmers/sters dringend verzocht precies op boven staande tijden in het zwembad aanwezig te zijn, dus niet eerder en niet later. Het is n.l onmogelijk alle deelnemers in één keer binnen te laten. Daarvoor is het aantal veel te groot. Kom op tijd, dan ben je ook weer op tijd thuis. Heel veel plezier met deze kennis makingswedstrijden in het nieuwe en bijzonder fraaie Leusdense zwembad. Door de bewoners van de wijk tozenboom zijn protestbrieven jerzonden aan raadsleden en b en w tegen de voorgenomen bouw van een gereformeerde school op het grasveld aan de Rozenhaag. *n ons vorig nummer schreven wij lierover reeds uitgebreid. Wij ichreven toen ook, dat wij het nerkwaardig vonden, dat de 'aadsleden niet reageerden toen het desbetreffende voorstel in de L raad werd behandeld. Dit laat ste is echter niet zo verwonder- lijk, omdat in het desbetreffende voorste niet stond, waar de nieuwe gereformeerde school ge bouwd zou worden. Ook in de ïommissie-vergaderingen is lierover niet gesproken. In onze krant van 14 februari brachten wij het bericht, dat het grasveld aan de Rozenhaag hiervoor kenne lijk was gekozen. Normaal gesproken zou de raad naar aanleiding van dit bericht hebben kunnen reageren, maar dit is - om wat voor redenen ook - niet gebeurd. Het lijkt ons een Vreemde gang van zaken toe dat ladsleden niet op de hoogte wor den gebracht van plannen, die zul ke verstrekkende gevolgen zullen hebben als het plan voor degere- formeerde school. Volgens onze ^informatie zijn de raadsleden er steeds van uitgegaan, dat het betreffende grasveld bestemd zou worden voor trapveld en ook ge bruikt zou kunnen worden door de Mixed Hockeyclub, omdat de ze nieuwe sportvereniging mo- |- Dienteel nog niet over een veld beschikt Hoe het ook zij: wet telijk is het grasveld bestemd voor bijzondere bebouwingen, zo- als in het goedgekeurde bestem- [J nungspian staat aangegeven. Dat j betekent ook, dat dit alleen kan gebeuren als de raad daaraan baai goedkeuring hecht. En voor lopig is daarvan nog geen sprake, j Met de protestaktie van de be woners op de achtergrond zullen ae raadsleden eerst weieens wil len weten of er geen andere plaats voor de school te vinden is Wij open voor de bewoners van de bejaardenwoningen en het plan •_Jcozenboomdat de raad niet licht- ardig over deze zaak zal oor- LEUSDEN - Ook nu doet de gemeente Leusden weer mee aan de Nationale Boomfeestdag, welke door het Landelijk Comité .Nationale Boomfeestdag" voor dit jaar is gepland op woensdag 3 april a.s. In 1973 werd door 398 gemeenten - waaronder ook Leusden - deelgeno men, met in totaal ruim 80.000 kinderen. Het Nationale Comité begon met de organisatie van de boomfeest dag in 1957, op instigatie van de Food and Agriculture Organisation van de Verenigde Naties. In dit comité hebben zitting: Vertegenwoordigers van: - het Ministerie van Landbouw en Visserij; - het Ministerie van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk; - het Staatsbosbeheer; - de Koninklijke Nederlandse Bosbouwvereniging, - de Koninklijke Nederlandse Heidemaatschappij; - de N V. Grontmij, - de Gemeentelijke Dienst School en Kindertuinen te 'sGravenhage; - het Instituut voor Natuurbeschermings-educatie; - de A.N.W.B - het Bosschap, - de Stichting Plantpropaganda Holland De aan de Boomfeestdag ten grondslag liggende gedachte - de school jeugd metterdaad te doen bijdragen tot het leefbaar houden van ons dichtbevolkte land, met name door het eigenhandig 'iVi'ëewerken aan de zo noodzakelijke groenvoorziening - sluit aan bij de behoeften van onze moderne maatschappij In Leusden zijn de werkzaamheden betreffende de boomplantdag voorbereid door de afdeling openbare, werken en onderwijs, terwijl er ook contact is met de werkgroep Milieu-educatie van het Comité Milieuzorg Leusden In Leusden doen alle leerlingen van de ze^de klassen van de basis scholen - uitgezonderd die van de scholen in Leusden-Zuid - daad werkelijk aan de plantdag mede Aan elk deelnemend kind (237) wordt een plantblad ,,Hoe plant je een boom" uitgereikt, alsmede een werkplaat, een fotoknipplaat ,,Het Nederlandse Bos" en Natuur behoud" Aan de hand van toelichtingsboekjes voor de leerkrachten worden de leerlingen geinstrueerd Woensdag a.s. zullen op de Middenweg (in de Wetering) ca. 1200 struiken worden geplant. Ook de burgemeester zal aanwezig zijn. Om 9.20 uur zal de burgemeester de kinderen toespreken. Daarna gaan de deelnemende kinderen naar een filmvoorstelling in het „Hervormd Centrum". Na afloop wordt een herinneringsvaantje uitgereikt Daders gegrepen LEUSDEN - Op de Leusderheide brak zondagmiddag 24 maart om 13 uur brand uit. De brandweer van Leusden rukte uit met twee wagens. De brand was ontstaan vlak tegenover café- restaurant ,,Bos- en Hei". 400 m2 heide verbrandde totaal. De drie jon gens, in de leeftijd van 10 tot en met 12 jaar, die het vuur hadden aangesto ken, konden worden aangehouden. De politie te Leusden heeft het onderzoek in handen gegeven van de Koninklijke Marechaussee, daar het hier een brand betreft op militair terrein. LEUSDEN/CENTRUM - Bij het jon gerencentrum ,,De Til" werden op zondag 17 maart, kledingstukken gesto len De twee meisjes A B en M. G, uit Leusden deden aangifte van het verdwenen zijn van hun twee lederen jacks Door de politie is een onder zoek ingesteld, en vermoedelijk is de dader de uit Amersfoort afkomstige J.S. LEUSDEN - Vrijdagavond 22 maart was het dan eindelijk zover: de kring groep Leusden van de vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse Her dershonden vierde haar erkenning met de opening van de nieuwe kantine, die door ,,Don Bosco" aan de vereniging werd beschikbaar gesteld. Het was een gezellig ingerichte taveerne, waar de leden van de kringgroepDe Speurder" vele genoegelijke uren zullen door brengen. De vereniging ,De Speurder werd op 3 maart 1973 opgericht, en verkreeg op 12 februari 1974 haar erkenning als kringgroep door de in 1917 opgerichte VDH (de landelijke en koninklijk goed gekeurde vereniging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden). De landelijke vereniging telt ruim 6000 leden en heeft 60 kringgroepen in ge heel Nederland Het is heel erg moeilijk geweest voor de kringgroep ,,De Speurder" om een geschikt terrein en enige accommo datie te vinden. Men ondervond in de omgeving zeer weinig medewerking en begrip. De gemeente Leusden sprong in de bres voor de honden liefhebbers en tenslotte vond men een geschikt terrein met accommodatie bij ,,Don Bosco" De heer G Cloosterman, ,,Don Bosco's" econoom, verrichtte de ope ning van de kantine. Hij overhandigde aan het bestuur een miniatuurhonde- hok, waar een piepend speelgoedhondje alleronverwachts uit te voorschijn kwam geschoten, onder luid applaus van de vele belangstellenden, onder wie burgemeester mr A H. van der Post. De heer Van Sprakelaar, ver tegenwoordiger van het hoofdbestuur van de VDH overhandigde de voor zitter J P. van Weegen een beker, waarin stond gegraveerd VDH 1974, en verbond daaraan de voorwaarde, dat de Leusdense hondenclub deze dit jaar moest uitreiken voor het een of ander evenement. De heer W van Rooyen, voorzitter van het provinciale bestuur, felici- Op commando van zijn baas neemt een van de getrainde honden een hin dernis. teerde het bestuur met de uitzonder lijke accommodatie en het goede ter rein, waardoor het enthousiasme van de leden zéér gestimuleerd zal worden, Hij verwachtte dan ook een goede inzet bij het fokken met raszuivere honden, het organiseren van clubmatches en het bezoeken van tentoonstellingen. Ook de voorzitter van de kringgroep Amersfoort bood het bestuur zijn ge lukwensen aan. Voorzitter Van Weegen dankte ,,Don Bosco" voor de spontane medewerking, en toonde zich verheugd dat men in zo grote getale de nieuwe kringgroep was komen gelukwensen. Hij nodigde de aanwezigen deel te nemen aan de grote feestavond ,,Don Bosco" boodde feestgangers een vat bier aan Voor de Leusdenaren, die belang stelling hebben voor deze hondenclub vermelden wij gaarne het volgende, Elke zondag wordt van 10 tot 12 uur getraind op de terreinen van ,,Don Bosco" De heer G. Dasselaar uit Nij- kerkerveen is de gediplomeerde instructeur, die de sportafrichting lei ding geeft De honden worden inge deeld in beginnelingen en gevorder den, in groepjes van ongeveer 10 hon den. ,,De hond mag alles doen", zegt voorzitter Van Weegen ,,Er wordt bij ons niet geslagen De hond doet alles uit vrije wil Natuurlijk mag hij best eens straf hebben, want hij moet weten dat de baas ook inder daad de baas is. Wanneer de hond een jaar is kan men met het africhten beginnen. Maar dan moet de hond thuis ook al gedisciplineerd zijn opgevoed. Met acht weken wordt door de eigenaar eigenlijk al met de opvoeding begon nen de hond moet worden zindelijk gemaakt enzovoorts Wij willen de mensen leren hoe ze met de hond moeten omgaan. Hij moet niet gaan blaffen tegen andere honden de eigenaar moet hem normaal in het verkeer mee kunnen uitnemen. We be ginnen met de beginneling met het appèl De hond zit nog aan de lijn, en moet leren het begrip ,,af' toe te passen. De gevorderde hond moet deze oefeningen los uitvoeren. Er kan een examen „Gedrag en Gehoorzaamheid" worden afgenomen onder auspiciën van de Kynologenvereniging „Gynophilia" De hond moet een goed karakter hebben, en onbevangen zijn. Zonder erkende stamboom kan de hond trouwens niet worden ingeschreven. De kynologie wordt ook beoefend. Wij willen goed gebouwde honden fok ken. Hiervoor bestaat ook zéér veel animo. Een aantal leden met hun getrainde herdershonden. Foto Janus Visser Ook kunnen verdedigingsoefeningen met de hond worden gedaan De baas wordt dan zogenaamd aangevallen, en de hond moet de aanvaller achtervol gen en een halt toeroepen Wie nadere inlichtingen wenst kan zich wenden tot het bestuur: J. P van Weegen, voorzitter, Rossini- straat 36, Amersfoort; A. C. van Scho ten, sekretaris, Trompstraat 64, Amersfoort; L. J. J. van Hout, pen ningmeester, Frans Halsstraat 36, Amersfoort. (Van de redaktie) LEUSDEN - In ons vorige nummer schreven wij, dat de partije'n voor de gemeenteraadsverkiezingen een lijst- nummer zouden hebben gekregen. Dat is niet juist. De kop: Partijen kregen nummer, had moeten zijn: Partijen geregistreerd. De lijstnummers wor den nog vastgesteld. LEUSDEN/CENTRUM - In de nacht t van maandag 18 maart tegen 2 uur werd de politie door een oplettend in woner van Leusden er op attent ge maakt, dat een persoon bezig was een postzegelautomaat bij het postkantoor aan de Torenakkerweg open te bre ken. De politie, die onmiddellijk ter plaatse was, vond de dader gevlogen. In samenwerking met de getuige werd de omgeving afgezocht naar de da der. Deze werd aangetroffen in het winkelcentrum te Leusden-centrum. De jongeman, A.T. uit Leusden, had f144,- aan los geld bij zich. Hij werd door de politie gearresteerd en op het politiebureau ingesloten. DONDERDAG 28 MAART 197-i LEUSDER KRANT j De invaliden-baan, gezien vanaf de I entree.-,,-, -h DEMONSTRATIEWEDSTRIJD WATERPOLO

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3