Dia-wedstrijd „Jong en oud in Leusden" Geen moeilijkheden met RK-jongeren Krediet nodig voor vernieuwing van twee lokalen Vereniging staat op zevende plaats ranglijst In april alle stormhout vrijwel opgeruimd cHypothekgn Ingezonden: Interessante milieu-avond in Zeist op 25 april a.s. Fok- en Controle-vereniging „Leusden e.o." Rollenspel Herv./Geref. Jeugdraad Popcorn en de Til Ingezonden: Kievitsei (I) Kievitsei (II) Onzorgvuldigheid, al taktiek of hardleersheid 1/5 Panelen noodtokalen zijn verrot agenda gemeente !léusden LANDGOED DEN TREEK EEN JAAR NA DE STORM: BONDSSPAARBANK DONDERDAG 28 MAART 197-1 LEUSDER KRANT LEUSDEN - In de 57e begrotingswij ziging 1973 stelde de raad een krediet beschikbaar van f64.000,- voor de ver plaatsing van twee noodlokalen van de Asschatterweg naar een terrein op de hoek Middenweg en Asschatterweg. De lokalen zouden tevens worden geschei den en op een afzonderlijk onderstel worden geplaatst. Tijdens de uitvoering van deze werk zaamheden is gebleken, dat de ver schillende panelen waaruit de lokalen zijn opgetrokken, gedeeltelijk zijn ver rot (40 a 60 cm vanaf de grond). Van te voren was dit niet te constateren, aan gezien de panelen bestaan uit twee asbestplaten met daar tussen in een houtvezelsoort Nog afgezien van het feit dat het erg moeilijk zal zijn om de betreffende panelen nog aan te schaffen, zullen de vervangingskosten erg hoog zijn (ge raamd wordt f15 000.- excl BTW). B en w hebben zich afgevraagd of het verantwoord is om boven de geraamde kosten nog eens f15.000.- extra uit te geven voor het verplaatsen van twee bijna tien jaar oude lokalen. (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Ook dit voorjaar wil de stichting Milieuzorg Zeist e.o. weer in samen werking met de Kon Natuurhistorische Vereniging, afd Zeist, een grote in formatieavond organiseren, die ver zorgd zal worden door de heer Siets Leeflang en enkele van zijn mede werkers van de bekende proeftuin De Kleine Aarde in Boxtel Het onderwerp zal zijn de toepassingsmogelijkheden van schone energie, zoals die in Box tel aan de werkelijkheid getoetst wor den en het resultaat van natuurlijke, gezonde landbouwmethodes. In deze tijd, nu er zoveel tegen strijdige informatie over energie en energiebeleid wordt gegeven, nu de ongerustheid over de toelaatbaarheid van kernenergie toeneemt en men zich begint af te vragen, of het argument van de werkgelegenheid wel altijd de doorslag moet geven, dachten wij, zal een dergelijk onderwerp wel grote belangstelling MOETEN trekken. Komt u dus weer in groten getale op deze avond naar Zeist? Stands zul len de verschillende onderwerpen nog nader toelichten. Uit Boxtel zal veel informatiemateriaal worden mee genomen Om 19 uur gaan in Figi voor u de deuren open en om 20 uur zal de avond een aanvang nemen. De datum is donderdag 25 april. Wij houden weer een voorverkoop. De prijzen zul len zijn f3,- voor volwassenen en f2,- voor jeugd tot 18 jaar. Aan de zaal zullen ALLE kaarten f4,- kosten. De Kleine Aarde verzorgt niet vaak zulke avonden, daarvoor zijn zij veel te druk bezet. Laat U deze kans dus zeker niet voorbij gaan. Wij nodigen een ieder, ook scholen, mee te doen aan onze affichewedstrijd De affiches moeten uiteraard 3 april binnen zijn, zodat ze nog enige tijd in winkels, postkantoren enz. opgehan gen kunnen worden. Ook kunt U ze zelf in Uw eigen plaats ophangen en de 25e meenemen naar Zeist. De aff- ches zullen op de avond zelf tentoon gesteld worden en er zal een deskun dige jury uitgenodigd worden om ze te beoordelen. Er zullen 5 prijzen beschikbaar wor den gesteld. Wie mee wil doen aan de voorverkoop van kaarten, richte zich tot ons secretariaat, Platolaan 26, tel. 15490 U kunt ook kaarten bestellen via ons gironummer 255 386 7 onder vermelding „Avond Kleine Aarde". Denkt u eraan f0,40 portokosten bij te voegen? Op 11 mei a.s. organiseert onze stichting een excursie naar Heeren veen ter bezichtiging van door de heer Le Roy aangelegde tuinen. De prijs bedraagt f 17,50 p.p. Het programma is als volgt: Vertrek van het stationsplein in Zeist om 7.45 uur We rijden dan recht toe recht aan naar Heerenveen, waar wedeKennedy- laan gaan bezichtigen. Van 12 tot 13 uur een Drentse of Groninger koffie tafel, die bij de prijs is inbegrepen. Daarna rijden we naar Oranjewoud, waar de heer Le Roy ons zal op wachten om ons zijn tuin en huis te laten zien. Omstreeks 4 30 uur gaan we weer huiswaarts, waar we halver wege nog een kleine pauze in kunnen lassen om evt. nog een hapje te eten, uiteraard is dit wel voor eigen reke ning. Om 8 a 9 uur zijn we dan weer thuis. Opgave voor deze tocht door storting van f 17,50 op ons gironum mer 255 386 7 onder vermelding excursie Heerenveen. Deelname vol gens binnenkomst der girostrookjes. TVoorverkoopadressen: Oranje Nassau- plein 5, C. Schellingerlaan 26, Kers bergenplein 3, Berkenlaan 25, Heren- laan 27, Platolaan 26, V.V.V., Boeke- nier Voordewind en voor Driebergen. W. van Abcoudelaan 94. Mededeling CML-werkgroep Voorlichting. LEUSDEN - Donderdagavond 2 maart hield de Fok- en Controlevereniging Leusden en Omstreken" haar jaar vergadering in café-restaurant ,,De Mof". Voorzitter W. van Loenen memoreer de in zijn openingswoord, dat er met melkcontrole vele mogelijkheden zijn, en wees de leden hiermee op het be nutte van de cijfers in het jaarverslag 1973. Vorig jaar had de vereniging een koe, die ruim 90.000 kg melk had ge geven. Over 1973 had deze koe weer een lijst met 95 .451 kg melk afgesloten Controleur W. J. Donselaar schreef dan ook in zijn jaarverslag, dat de vereni ging, als het deze zomer goed zou gaan, in het najaar een koe zou kunnen hebben met 100 000 kg melk. Voorts gaf de heer Donselaar in het jaarverslag het advies aan de leden om geen kalveren aan te houden van koeien met een te lage produktie Van koeien die een produktie hebben boven het eigen bedrijfsgemiddelde kan rustig een kalf worden aangehouden. Dat wil zeggen dat van die koeien, die onder het eigen bedrijfsgemiddelde liggen, geen enkel kalf zou moeten worden aangehouden, maar er moet wel gelet worden op de minst producerende Controleur Donse laar geeft de raad „Houd van een slecht gevende koe met minder dan 3,50% vet geen kalf aan. Bekijk de cijfers, die u door de melkcontrole worden verstrekt, en werk ermee in die zin, dat de kosten, aan melkcontrole betaald, ook rendabel zijn." Op de provinciale ranglijst staat Leusden nummer 7. Daar het aantal fok- en controleverenigingen in totaal 27 bedraagt, is de Leusdense plaats zeker geen slechte. De produktie van de Leusdense leden is behoorlijk goed te noemen. Namens de Stichting voor de Rund veeverbetering was ter vergadering aanwezig de heer M. H Pardijs, na mens de Voorlichtingsdienst de heer Tijseling, namens de Kunstmatige In seminatievereniging, de heer J. E. G. van den Broek. Het verheugde de voorzitter, dat er zoveel jonge boeren aanwezig waren, en hij zag daarin een veelbelovend te ken voor de toekomst Tot voldoening stemde ook, dat de contributie per koe niet behoefde te worden verhoogd, daar de vereniging financieel goed rond komt. Bij de bestuursverkiezing waren af tredend de heren T. P. Blom en N. W. Brouwer, die beide herkiesbaar waren, en die bij acclamatie werden herkozen. De bestuursmededelingen bevatten een belangrijk onderwerp, namelijk dat in 1974 een nieuwe computer voor de melkcontroledienst in gebruik zal wor den genomen, die veel meer mogelijk heden gaat bieden dan de thans in ge bruik zijnde computer. Na de pauze hield de heer Pardijs een beschouwing over de moeder en dochter vergelijking bij het rundvee, welke be schouwing met aandacht door de leden werd gevolgd. Na de rondvraag sloot de voorzitter de vergadering, en bedankte de aanwe zigen voor hun belangstelling. ln verband hiermede is Salon Wagenbouw B.V. gevraagd een offerte te doen voor de levering van twee nieuwe lokalen, waarbij gebruik wordt gemaakt van de navolgende materialen van de oude lokalen: 1. de dakspanten, 2. het dakbeschot; 3 de plafondplaten; 4 het sanitair, de verlichtingsarma- turen en de verwarming. Blijkens de offerte zullen de meer kosten f28.865,- bedragen. Rekening houdende met voormeld bedrag van f15.000,- betekent dit in feite, dat voor een meerprijs van f13.865,- een prak tisch nieuw schoolgebouw wordt ver kregen (excl. BTW). Het vorenstaande in aanmerking nemende stellen b en w de raad voor het opbouwen van de lokalen te laten uitvoeren met nieuwe materialen van Salon- en Wagenbouw en hiervoor een extra krediet van f 33.500,-f28 865,- 16% BTW en afronding) beschikbaar te stellen. De commissie financien is over dit voorstel gehoord ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. LEUSDEN - De Hervormde en Gere formeerde Jeugdraad hebben het plan opgevat voor zondagavond 31 maart een rollenavond te organiseren Dit rollenspel, waarin groepjes jongeren met elkaar zullen discussiëren over bepaalde onderwerpen, als m een ver gadering, zal worden gehouden in wijk centrum ,,'t Trefpunt" Aanvang 20.00 uur Belangstellenden zijn van harte welkom. Wie een onderwerp heeft, waarover hij graag de mening van andere jongeren hoort, wordt verzocht naar ,,'t Trefpunt" te komen en méé te discussiëren. Kom eens een kijkje nemen op zondagavond; het is erg ge zellig, en je ontmoet er vele bekenden! ACHTERVELD Donderdag 28 maart: „Buitenlust" na kerkdienst van 19.30 uur Donderdag 28 maart: Isidorusfeest van ABTB, KPO en PKJ afd Achter veld. Zondag 31 maart: Kerstens Sportpark, 14.30 uur Dorestad - Achterveld Zondag 31 maart: „OnsGebouw". 14.00 uur Disco-dancing Harry Visser. LEUSDEN/CENTRUM Donderdag 28 maart: ,,'t Ros Beyaert", 20 00 uur. Jaarvergadering EHBO- vereniging Leusden. Elke donderdag: 14.UU tot io.au uui. Seniorensoos in „de Til". Donderdag 28 maart: 19.30 uur - Gemeentehuis - raadsvergadering. Vrijdag 29 maart: Roda Kantine - 20.30 uur - Ledenvergadering De Gouden Klomp. Zaterdag 30 maart: „De Til", 20.00 uur. Disco-dansavond met Pop corn voor jongeren van 12 t/m 15 jaar. Maandag 1 april: Hervormd Centrum, 20.00 uur. Bespreken gedeelten van de Mattheuspassion door de heer A. M. ten Hoeve van de N C.V.B Woensdag 3 april: Gezellige avond voor de 16-plussers in het Her vormd Centrum, georganiseerd door de Hervormde en Gerefor meerde Jeugdraad. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 4 april: 8 30 uur - Boom- plantdag aan de Middenweg. Vrijdag 5 april: Dropping-Puzzeltocht Start vanaf „De Til", aanvang 19.00 uur Zaterdag 6 april: Disco-dansavond voor jongeren vanaf 15 jaar in „De Til", aanvang 20 00 uur. Zondag 7 april: Disco-dansmiddag voor ieder vanaf 12 jaar in „De Til", 14.00 uur. LEUSDEN - Binnenkort zal het een jaar geleden zijn, dat de tweede zware storm over Nederland raasde, en ook het landgoed Den Treek-Henschoten zwaar teisterde. Circa 50.000 bomen werden door de storm van november 1973 ontworteld, en een enorme ravage was het resultaat. De storm van 2 op 3 april 1973 was óók het startsein voor een grote vrijwilligersaktie, het eerst op gang gekomen in de gemeente Leus den. Wij legden aan de heer P H. Pels Rijcken, rentmeester van het Schouten huis N.V. over het landboed Den Treek, de vraag voor hoe het beeld van de bossen op dit moment is „Met man en macht", aldus de heer Pels Rijcken, „is er de gehele zomer en winter doorgewerkt, en het ziet er naar uit, dat op 1 april 1974 al het om gewaaide hout het bos uit zal zijn. Ongeveer een derde deel is dan opge slagen in het houtdepot in Maarn, ter wijl de rest zijn weg heeft gevonden via de houthandel naar de houtverwer kende bedrijven. De wegen en paden hebben het zwaar te verduren gehad bij het zware trans port. Diepe kuilen, die na de regens van de laatste dagen op vijvers gelijken en diepe sporen zijn het gevolg van al het geploeter met het zware materieel. De sporen van de beide stormen zijn nog allerminst uitgewist. Kale vlakten met alleen takken en stobben, en ook bossen met grillig verlopende lege plekken zijn overgebleven. Hoe kwets baar deze overblijvende bosgedeelten voor de wind zijn geworden, is ge bleken in de afgelopen januarimaand, toen wederom storm over Nederland trok Weliswaar was de windkracht niet zo hevig, dat van een nieuwe cata strophe gesproken kan worden, maar toch zijn vele bomen weer getroffen, en vielen vele bomen ter aarde. Dit zal de eerste jaren zeker nog zo blijven." „Wanneer zal kunnen worden be gonnen met de nieuwe aanplant?" „Volgend jaar zal begonnen kunnen worden met het opnieuw inplanten van de opengevallen plaatsen. Daarbij zal het nodig zijn om de stormgaten in het bos af te ronden, omdat het jonge plantsoen anders hinder ondervindt van de verspreid staande overblijvers van het oude bos. Op sommige plaatsen zijn al gazen rasters aangebracht om straks de jonge aanplant te beschermen tegen de vraat van konijnen en reeen. Met dankbaarheid wordt door ons van het Schoutenhuis teruggedacht aan het „legioen", dat lange tijd het bos is ingetrokken om te helpen. Het is on doenlijk om namen te noemen, maar de Leusdenaren, die zonder veel ophef vanaf het eerste uur met zaag en bijl het bos introkken, kunnen trots zijn op hun inzet en het door hen verrichte werk. In Willemijntjeshoef, voor velen een bekende klank, wordt de laatste hand gelegd aan het klaar maken van de ver schillende maten hout voor de afvoer naar de fabrieken. Zaaghout, kisthout, mijnhout (voor de Duitse mijnen), pa pier en spaanplatenhout wordt keurig gescheiden opgestapeld en gedeeltelijk geschild. Zware trailers met grote kranen moeten dan moeizaam hun weg zien te zoeken langs paadjes, die m feite niet op dit geweld zijn berekend Wij wensen de heer Pels Rijcken veel sukses met alle komende werk zaamheden ten bate van het ons Leus denaren zo dierbare landgoed Den Treek, en wij hopen volgend jaar de nieuwe aanplant in volle groei en bloei zich te zien ontwikkelen! LEUSDEN-ZUID Donderdag 28 maart: Bibliotheek „De Boekenmolen". Uitlening van 14.00 tot 16.30 uur. Arnhemseweg 83 P.J.G.U. volleyballen van 21.00 tot 22.30 uur in de sportzaal aan de Margrietlaan Vrijdag 29 maart: Officiële opening van het nieuwe zwembad met receptie vanaf 16.00 uur Van 19.30 tot 21.30 uur: Open huis in het zwembad. Demonstraties kunstzwemmen en zovoorts. Zaterdag 30 maart: Van 13.30 tot 16.30 uur zwemwedstrijden voor ieder een, georganiseerd door „De Haai en". Zondag 31 maart: Gezellige avond in wijkcentrum ,,'t Trefpunt", geor ganiseerd door de Hervormde en Gereformeerde Jeugdraad Aan vang 20.00 uur. (Onderwerp Rol lenspel vergadering) Dinsdag 2 april: U.V.V. Senioren Socië teit. Gezellige middag voor de oudere inwoners van Leusden-zuid in het clubgebouw van „Roda" van 14.00 tot 16.30 uur P.J.G.U. bingo-avond onder leiding van de heer J C. T. Kuypers in het Jeupdgebouw aandeOoievaarshor- sterweg Aanvang 20.00 uur. Donderdag 4, vrijdag 5 en donderdag 11 april: Rondgang van „Lisiduna met tamboers en majorettes in Leusden/Zuid. Kollekte ten bate van de aanschaf van nieuwe uni formen. Vrijdag 5 april: P.J.G U. voetbaltrai ning. Aanvang 19.00 uur. Zaterdag 6 april: Inzameling van oud papier en kranten in de container bij Supermarkt Luitjens tot 12 00 uur, ten bate van de bouwkosten van wijkcentrum ,,'t Trefpunt" Zaterdag 13 april: P.J.G.U. dansavond in café-restaurant „De Mof'. Aan vang 20.00 uur Medewerking van „Les Donjons" uit Wijk bij Duur stede. OPPASCENTRALE Bellen voor een oppas naar mevrouw C. Deenik, Kon Julianalaan 35, Leus den-Zuid. Telefoon 03490-18134. LEUSDEN - In samenwerking met de firma Kodak organiseert de Her- vormde-Gereformeerde Jeugdraad te Leusden tijdens de Paasvakantie een dia-wedstrijd. Het thema van deze wed strijd zal zijn „Jong en oud in Leus den", een bizonder aantrekkelijk en interessant onderwerp. En dat jong en oud behoeft niet alleen te slaan op mensen, het kan ook gebruikt worden in verband met dieren, gebouwen, enfin, noem zelf maar op. De wedstrijd wordt gesplitst m twee leeftijdsgroepen van 8 tot en met 14 jaar en van 15 tot en met 25 jaar De firma Kodak verstrekt de came ra's met de bijbehorende cassetterol letjes. Er zijn nog een aantal toestel len beschikbaar, die aan de liefhebbers van de fotografie kunnen worden be schikbaar gesteld. Hiertoe moet je je schriftelijk aanmelden bij: Renze Steringa, p/a Beatrixlaan 6 te Leusden- zuid. Deze opgave moet geschieden LEUSDEN - In aansluiting op het in de Leusder Krant van donderdag 21 maart verschenen stuk over de discussie-avond van de Hervormde- Gereformeerde Jeugdraad op zondag 17 maart berichten wij u het volgende. Eén van de woordvoerders van de Hervormde-Gereformeerde Jeugdraad stelt er prijs op het volgende recht te zetten Bij nadere informatie bleek hem, dat de jongeren, die in „De Til" moeilijkheden hebben veroorzaak bij een avond van „Popcorn", niet spe ciaal bestonden uit Ro.ms-Katholieke jongeren, zoals hem aanvankelijk was medegedeeld. Degenen die de moeilijk heden veroorzaakten bleken een groep ouderen van boven de 15 jaar te zijn, die doordat de leeftijdsgrens was ver laagd, geen toegang meer kregen tot de bewuste „Popcorn"-avonden. Het spijt de woordvoerder in grote mate, dat door de inlichtingen, die hem waren verstrekt door iemand van de 16-jarigen, die de „Popcorn"-avonden niet meer mochten bijwonen, de moei lijkheden verkeerd door hem werden belicht. De ,,Popcorn"-avonden worden juist zowel door Rooms-Katholieke als door Hervormde en Gereformeerde jonge ren bezocht. De avonden worden geor ganiseerd door de gezamenlijke Jeugd raden, en men is bijzonder dankbaar, dat men „De Til" als gratis onderdak heeft aangeboden gekregen. Zaterdagavond 30 maart is er weer een dansavond voor de jongeren van 12 tot 15 jaar in „De Til". De avond begint om 19 30 uur, en één der plaat selijk bekende disc-jockeys staat ga rant voor goede amusementsmuziek. De organisatoren vertrouwen op een talrijke opkomst van alle jongeren van 12 tot 15 jaar uit Leusden en omstreken. ADVERTEREN KOST GELD, NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden. Maak het u gemakkelijk, alle geldzaken aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Deze week kon men weer eens zien hoe milieu-bewust Leusden wel is Burgemeester mr, A H. van der Post nam nl het éérste kievitsei aan Net alsof deze vogels nog in groten getale ons land aandoen in de lente. Was het maar zo! Nee. ieder jaar worden het er minder Het is wel erg, dat de burgemeester dit accepteert terwijl kinderen die gaan zoeken haastig worden weggejaagd Als men de kinderen wil laten beseffen hoe zuinig we moeten zijn op de natuur dan moeten we vooral op deze manier het voorbeeld geven! H M Koningin Juliana heeft destijds uit milieu-overwegingen deze traditie afgeschaft. Evenwel hebben de bestuur ders van provincies en gemeenten hier niet veel van begrepen Deze traditie is volkomen zinloos en dient dan ook zo gauw mogelijk te worden afge schaft. Hopelijk is het ook in Leusden dit jaar de laatste keer geweest. Met vriendelijke groeten, Frans van Loenen, Hamersveldseweg 146, Leusden-Centrum De presentatie van plan „Princenhof" voor vrijdagavond 2ü maart om 18 uur. De camera's worden op zaterdag ochtend 6 april uitgereikt van 11 tot 12 uur. De firma Kodak zal daarbij de nodige instrukties geven. De plaats van uitreiking zal de volgende week in deze krant worden bekendgemaakt. Op 25 of 26 april wordt er een selectie van de dia's vertoond, even eens m een nader bekend te maken gebouw. Dan zullen ook de prijswin naars bekend worden gemaakt. (Hoogst waarschijnlijk zal gebruik mogen worden gemaakt van één der zalen van de firma Pon). Door de firma Kodak worden twee hoofdprijzen uitgeloofd voor de winnaars van de twee verschil lende leeftijdsgroepen. Verder worden er nog twee maal drie prijzen beschik baar gesteld voor de tweede, de derde en de vierde prijswinnaar van elke leef tijdsgroep! Doe mee, en maak van het jonge en het oude Leusden een bizonder plaatje! Een technisch voortreffelijke foto op de frontpagina van de Leusderkrant van 21 maart toont hoe taai het leven van folkloristische gebruiken kan zijn. Hare Majesteit de Koningin heeft enige jaren geleden de wens te kennen gegeven dat haar niet meer het eerste kievits ei ter hand gesteld zal worden Zij verstond daarmee de tekenen van haar tijd De Nederlander met zijn oneven redig zware druk op het natuurlijk milieu, behoort, waar mogelijk, alles wat op verlichting van deze belasting lijkt, na te streven De rush op het eerste kievitsei, vroeger een soort prestigestrijd tussen Fries en met- Fries, is sedert de Koninklijke wei gering blijkbaar een locale aangelegen heid geworden, nu ook staatssecre tarissen. de meeste commissarissen der koningin en fractieleiders op dit ei geen prijs meer stellen Zo niet onze burgemeester Hij deed er goed aan openlijk te verklaren zich in het vervolg van zulke tractaties te dis- tancieren. Eierzoeken, eertijds een noodzakelijke aanvulling opleverend van het armeluismenu, dient in onze doorvoede samenleving, en in een ver werpelijke vorm van natuurbeleving" opgevat te worden Naar wij hopen ook door de vinder, de heer DeKruijff, en allen die net te laat kwamen om met mr A H van der Post op een technisch mooi plaatje in de krant te komen A. Kwinkelenberg Pr. Margrietlaan 3 Leusden-Zuid LEUSDEN Artsen- Voor de praktijken van de artsen Boersema, Den Toom, Bink horst en Lantink zal het aanstaande weekeinde waarnemen: dr Binkhorst, Gironde 1, Leusden/C Spreekuren- Zaterdag- en zondag middag 14.00 uur Aan\ragen voor visites gaarne voor 10.00 uur 's och tends. Dienst van vrijdag 18.00 uur tot maandagmorgen 8 00 uur Wijkverpleging De wijkverpleging wordt waargenomen door zr Dignum, Walter v. Amersfoortstr. 36, Achter veld. tel. 03425-333. Apotheek: Openingstijden apotheek Leusden- Werkdagen van 8.00 tot 18.00 uur en van 19.30 tot 20.00 uur. In de weekeinden waarin de artsen Binkhorst en Lantink dienst hebben: Zaterdag en zondag van 14.00 tot 14.30 uur en van 17.30 tot 18.00 uur. Wanneer de artsen Boersema en Den Toom dienst hebben is de apotheek zaterdags en zondags gesloten Dierenartsen: Dr. Tijmensen (voor kleine huisdieren), Van Oosterhout- laan 40, Leusder.-Zuid, tel. 03490- 10761. Voor de dependance Henegouwen 11, Leusden-Centrum Van de dierenartsenpraktijk Amers foort is de dienstdoende dierenarts te bereiken onder tel.nr 03490- 21827. „AKTIE MOEDERS VOOR MOEDERS" Voor Achterveld, Leusden-centrum en Leusden-zuid- mevrouw M. L. Roozendaal-Doucet, D van Weede- straat 4, Achterveld, tel 03425-853. SOCIALE DIENSTVERLENING Prot. Sociaal Centrum te Amers foort, tel 03490-10441 Maatschappelijk Werk, Gezinsver zorging en Bejaardenhulp. Afd. Maatschappelijk Werk. Spreekuur voor Leusden: Iedere woensdag van 9-10 uur in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Aldeworeltlaan, Leusden-Z., tel. 03490-15818. Afdeling Gezinsverzorging en Be jaardenhulp. Contaktadres voor Leusden: Mevr. J M Snijder-Huisman. W. de Zwijgerlaan 4, Leusden-Z., tel 03490-10294 Wie een evenwichtige uitgro?;W onze gemeente ter harte gaat, ü!B,eV verheugen in de mogelijkhedeii het gemeentebestuur wil pen om tot een werkgelegenheid bied 3e sektor van enige omv komen. Met het plan „Princet dat nu ter visie ligt is er enige] deiijkheid in de gemeentelijke pij gekomen Als er voldoende gegadj voor dit terrein gevonden worden.i er een redelijk aantal arbeids; sen in de gemeente bij Na besti van dit plan voelen wij ons echter] genoodzaakt een aantal kritisch (Voor merkingen te maken. De gemeente maakt een bereki van het benodigde aantal arbeidsp; sen op basis van de veronderstel dat 35% van de bevolking tot de kende bevolking gerekend moet vi en men wil nastreven dat van dit tal 50% werk in Leusden kan vi Tot zover akkoord Maar hoe is mogelijk, dat men na alle diskus over de toekomstige grootte vai gemeente nog weer komt aandn met „het uiteindelijke aantal inw« van 40.000 in Leusden-centrum'1 is ons natuurlijk duidelijk, dat i reeds lang met de voorbereiding dit plan bezig was, ook in de vóór de „tweede fase-storm" y] is het niet mogelijk, dat er enigecofT-r dinatie optreedt tussen ambtenareti^B zich bezighouden met het plan „Pr^J cenhof' en ambtenaren, die een-jfl kussienota tweede fase opsteiH waarin nota bene als randvoorwai^B geformuleerd staat, dat volgens streekplan het aantal inwoners IJeti Leusden-centrum in 1985 ca. 21.50ör~ bedragen. Waarna er letterlijk stij aa „Tijdens de ontwikkeling tot 19851 al: moeten worden bezien in hoeverre!de versnelling of een afremming vaip^ groei moet plaatsvinden, terwijl boi dien reeds in deze fase moet wonL onderzocht of, en zo ja in welk tea| volgens de dan geldende omstap heden een verder groei van Leusk centrum na 1985 noodzakelijk en wenst is" Natuurlijk zijn wij geli met een ruime werkgelegenheid en realiseren ons ook, dat het toc!| niet mee zal vallen om nog 3600 3400 arbeidsplaatsen te seren „binnen de stedelijke vk (waaronder dus het toekoms' centrum), maar dat neemt niet vj dat wij verontrust zijn over het gangspunt van de berekening Ai telijke onzorgvuldigheid? Tot de stukken die bij het tervij liggende plan behoren is ook eenkü ontleend aan het struktuurplan kaart die voornamelijk opvalt door aantal dikke lijnen, respektievel voorstellend de nog niet bestau wegen T10, Til en S10. Ongevetrftei het midden van deze kaart ziet iï| een klein gearceerd gebied het „Princenhof" Wij vinden de toevoeg van deze kaart aan de stukken tend- tieus Een ieder die de moeite nejj het plan eens in te kijken, wordt w gekonfronteerd met een T10. l| en S10, alsof het onvermijdelijk dat die wegen er eens komen. Kem lijk heeft - blijkens de toelichting opl vooroverleg - de Hoofdingenietj Directeur voor de Landinrichting ioi provincie Utrecht soortgelijke bez»| ren als wij Het antwoord van de meente op zijn desbetreffende merkingen vinden wij weinig ove) tuigend, „de toevoeging van de k< bedoelt niets meer te zijn dan aanduiding van de ligging van het „Princenhof' in het structuurplan de daarbij behorende ontsluiting wegen". Zolang er nog geen officii provinciaal plan voor de wegen ra Leusden is, heeft het weinig zin bij iedere bestemmingsplan opnn een net van ontsluitingswegen, die leen op papier bestaan, te presentera Omdat er steeds nieuwe inwoners Leusden bijkomen, die zonder de vos- geschiedenis precies te kennen mmi meer argeloos de bestemmingsplani bekijken vragen wij ons af: geme^ïdel telijke taktiek? H Illustratief voor het risiko, dat paalde begrippen geleidelijk aan eigen leven gaan leiden is de wikkeling van de T10 op de kaartr In het ontwerp structuurplan (lf was geen T10 geprojekteerd In structuurplan van november 1968 de weg gestippeld aangegeven en TfjjB veel noordelijker dan de gemeente thü--" i blijkbaar zou willen Bij de herzien^i I van het structuurplan (oktober 19'JH vinden wij de huidige projektie van^U| T10 in de vorm van een dikke lift?" De konsekwentie van deze ontwikkeli! is dat de gemeente nu gemeend h< een deel van de T10 in het bestemming'! plan „Princenhof" op te nemen ftLT~l tracé heeft voor de ontsluiting van betreffende werkgelegenheidsgeld; j geen enkele funktie, zoals uit de toe lichting bij het bestemmingsplan blil^gj Waarom wil men het tracé van deel van een weg, die uiteindelijk é--Q provinciale weg zou worden. nuiuj vastleggen'!' Terzake van één punt zif^ wij het in ieder geval met het gep3 meentebestuur eens, n.l. dat er zosM^ mogelijk een goede verbinding in noorf-g. westelijke richting met Rijksweg komt. Of die weg zo noodzakelijk «HjgJ in oostelijke richting moet wordBsjJ doorgetrokken moet nog maar eei|p goed - in overleg met de provincie worden uitgezocht. Nog niet zolang g leden beriep de gemeente zich op hogere overheid om een bepaald beier te rechtvaardigen. Zij bleek toen echte.1 al meer te willen dan een deel van d»| overheid (i.e. de Provinciale) dire voor ogen bleek te hebben. Nu loc^p de gemeente feitelijk weer vooraf op provinciale plannen. Hardleersheid g Namens aktiecomité „Knalgroen f Dr W A G. Veen. sekretaris, Calabrie 12, Leusden-centrum. - 14

Leusder Krant | 1974 | | pagina 4