eKamerconcert Leusden trok weinig publiek Plan „Alandsbeek" vanavond in de raad Gemeentelijk plan voor aanleg recreatie park langs Groene Zoom in diskussie ANDERE AANPAK? "Uitstekende Jaagde itavond lartcompetitie Roda '46 Bezwaren ongegrond en niet- ontvankelijk volgens b. en w. Raad Leusden komt bijeen BDNDSSPAARBANK Jaarvergadering Gouden Klomp op 29 maart Programma „De Til" Dropping- puzzeltocht Verloren en gevonden GEANIMEERDE VERGADERING VAN WIJKVERENIGING ROSSENBERG i LEUSDER KRANT -^DONDERDAG 28 MAART 1974 LEUSDEN - Het Utrechts Kamer- muiiekgezelschap concerteerde dins dagavond 19 maart in de grote zaal van Pon aan de Bavoortseweg. lettonnen werd met het hobo-kwintet in f grote terts opus 107 van Anton (1770-1836), gespeeld door Pavei Sorm. viool. Ben Lansdorp, viool, fWim van Os. altviool. Eva Maté. vio- Honcei en Gé van Koten, hobo Het was II een welluidend en fijn samenspel, dat 'dooi de liefhebbers van de kamer muziek ten volle kon worden genoten Het werk wordt gekenmerkt door een Jzuidelijk raffinement en temperament, Bgfgeen niet verwonderlijk is als men feet dat de Tsjech Anton Reicha een it deel van zijn leven in Parijs door bracht In zijn aankondiging van het leert schreef de heer Kwinkelenberg, Reicha lang in de schaduw heeft Jtaan van de Weense en niet-Weense ote klassieken Ten onrechte, want Iral het menuet uit zijn hobo-kwintet dram sprankelend over en heeft zeker T| niveau van de klassieke compo nisten Helaas waren er slechts veertig Leusdenaren naar dit concert'gekomen Het was de dinsdagavond dat de laatste E^gvering van Merijntje Gijzen op de Ivisie werd gespeeld. Of dat de gsdense muziekliefhebbers ervan heelt weerhouden om het concert te gaan beluisteren'' In elk geval was de belangstelling voor de kamermuziek fïeer gering Er waren ook slechts [twee jongeren in de zaal aanwezig Het lijkt wel of het luisteren naar Kmermuziek, althans dan in Leusden, [meer en meer tot het verleden gaat [behoren Enkele getrouwen niet te na roken. Misschien is de kamer muziek ook wat te select, en kan vooral iJhedendaagse jeugd het geduld niet meer opbrengen om er naar te luiste ren Zolang er geen pauken en andere ors'. instrumenten aan te pas komen ijkt het wel of het brede publiek niet neer in beweging is te brengen Of ag het misschien aan de geringe be kendheid, die men aan het concert leeit gegeven Of zou men het op een eheel andere toer moeten gaan gooien irti' een breder publiek te kunnen be- (èiken7 Kamermuziek, het is waar, [bestemd voor de fijnproever, voor ^musicus die zélf een bepaald ïn- ment bespeelt en dan graag hoort [en ziet hóe de beroepsmusicus net Bit instrument omgaat, en welke fijne nuances hij uit zijn instrument weet teualen 1 Na afloop van hun concert kregen de kamennusici een presentje aangeboden. Foto Janus Visser Na de pauze werden vertolkt het Strijkkwartet in F grote terts opus 20 nummer 4 van Joseph Haydn (1732- 1809) en het verrukkelijke hobo-kwartet in F grote terts K V. 370 van Wolfgang Amadeus Mozart (1736-1791Voor de liefhebbers van de kleine bezetting kwa men deze beide laatste werken als kleinoden naar voren. De musici waren goed op elkaar ingespeeld, musiceerden met plezier, en het hobospel van Gè van Koten was zeer fijngevoelig De muziekliefhebbende Leusdenaren, die niet kwamen opdagen, bleven ten onrechte thuis. Tóch zal de Muziek- commissie Leusden zich moeten be raden op welke wijze zij een breder publiek zal kunnen bereiken. Het is gênant om voor een handjevol belang stellenden beroepsmusici te laten op treden. Maar het is nu eenmaal wel zo, dat een bepaalde categorie mensen al de kriebels krijgt als ze het woord „kamermuziek" horen. A. M iLEUSDEN - Aan de reeks kaart- pnden, die de voetbalvereniging goda'46 deze winter voor haar leden niseerde, kwam vrijdagavond een Ie met een enorme gezellige slot- [vond Van de ruim 120 kaarters waren |r maar liefst 65 geklasseerd. Vieren- jchtig kaarters waren present op deze ifttste avond, waarbij een eigen partner 'kozen mocht worden. Na gezellig tee bomen gekaart te hebben, kwamen ^prijswinnaars hun prijs in ontvangst [men. De organisatie had de prijzen Be vakantie-sfeer gehouden. Het po- n van het klubgebouw van Roda'46 gevuld met kleurrijke ligstoelen, toelen, stretchbedden, kampeer- ustingen, parasol, enz., enz. HEnkeïe dames waren met hun man meegekomen Voor deze dames werd een sjoelcompetitie gehouden Mevr. Maas wist hierbij beslag te leggen op de eprste prijs Het was voor de heer J Pouw kenne lijk toch een verrassing, dat hij door de voorzitter, de heer J. v. d. Berg, als eerste prijswinnaar werd aan gewezen met 23050 punten. Hij ging dan ook dolgelukkig met een parasol naar huis De overige uitslagen zijn A Smal; S. de Ridder, H v d. Boom; H. Brand- sen; J Smal; R. Slim, W. Tijmensen; L. Heemsbergen; J. A Brouwer. aanvang van oom ,,Anne loda 46 kaartkampioen 1973/"74, Jan Pouw. krijgt de wisselbeker uit handen van voorzitter Jan v d. Berg. Foto Janus Visser i AMERSFOORT - Filmagenda voor de speelweek van donderdag 28 maart tot en met woensdag 3 april 1974 GRAND THEATRE Van donderdag tot en met woensdag „Help! De dokter verzuipt", a l Dinsdag, aanvang 20.15 uur Utrechts Symfonie Orkest. Woensdag, aanvang 20 15 uur To neelgroep Centrum brengt „Souve nirs". Zondagochtendvoorstelling, 11 00 uur. „De negerhut Tom", a.l CINEMA AMICITIA Donderdag en vrijdag Muriel", 14 jr Vrijdagavond, aanvang 23.00 uur „De ballade van Cable Hogue", 14 jr. Zaterdag tot en met woensdag. „De loteling", 18 jr Zaterdagmiddag 2.00 uur. zondag middag 1.30 uur, woensdagmiddag 2.00 uur: Speciale jeugdvoorstellin gen: „Duizend Tomahawks tegen Winnetou", a 1. CITY THEATER Alleen donderdag: „De dochter van Jack de Ripper", 18 jr Vrijdag tot en met woensdag „De wraak van de gele zwaardvechter", 18 jr. Zaterdagavond, 23.45 uur, nacht voorstelling „Vrijerijen", 18 jr AANVANGSTIJDEN Grand Theatre dagelijks 2.00 en 8 00 uur, zaterdag 2.00, 6 45 en 9.15 uur; zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9 15 uur. Cinema Amicitia: dagelijks 2 00 en 8.00 uur; zaterdag 6.45 en 9.15 uur; zondag 4.15, 6.45 en 9 15 uur; woens dag alleen 8.00 uur City Theater dagelijks 2 00 en 8.00 uur, zaterdag 2 00, 6.45 en 9 15 uur: zondag 2.00, 4.15, 6.45 en 9.15 uur LEUSDEN - Het ontwerp-bestem- mingsplan „Alandsbeek" zal vanavond opnieuw in behandeling komen. In de raadsvergadering van 28 februari be sloot de raad de vaststelling van het ontwerp-plan aan te houden, op grond van de overweging, dat wegens het ont breken van een aantal stukken geen oordeel kan worden uitgesproken. Te vens besloot de raad de beslissing omtrent de vaststelling van het be stemmingsplan te verdagen tot uiterlijk 23 juni 1974. Het ontwerp-bestemmingsplan „Alandsbeek" heeft vanaf 23 november 1973 gedurende éen maand ter inzage gelegen Gedurende de bovengenoemde termijn van ter inzage legging kon iedereen bij de Raad bezwaren tegen de vaststelling van het ontwerp-plan indienen. Twee bezwaarschriften zijn binnengekomen, te weten. a een bezwaarschrift van de lieer C. van der Poort, Essex 17 te Leusden, b. een bezwaarschrift van mevrouw L J Engelen-Mastenbroek, Arden nen 61 te Leusden Het bezwaarschrift van de heer Van der Poort is gedateerd 20 december LEUSDEN - De raad van de gemeente Leusden komt op donderdag 28 maart 1974 om 19.30 uur in het gemeente huis te Leusden/Centrum bijeen ter afhandeling van de volgende agenda punten: 1. Opening. 2. Mededelingen 3. Ingekomen stukken 4 Notulen (wordt nagezonden) 5 Onderzoek geloofsbrief van de heer J. C Brons 6. Wijziging Algemeen Ambtenaren reglement 7 Wijziging Verplaatsingskosten- verordening. 8 Vaststelling bestemmingsplan „Alandsbeek" 9. Wijziging verordening marktgeld 10. Vervalt 11 Toetreding van de gemeente Breu- kelen tot de gemeenschappelijke regeling Gasbedrijf Centraal Ne derland. 12 Verkoop van enige strookjes grond aan het Waterschap „De Barne- veldse Beek". 13e begrotingswijziging 197~4: extra krediet voor verplaatsing van 2 noodlokalen ad f33.500,- 14e begrotingswijziging 1974 kre diet voor aanleg gedeelte parkeer plaats bij het zwembad ad 143.500,- Raming diverse grondaankopen en -verkopen a. 6e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf b. 15e begrotingswijziging 1974 alg. dienst 16e begrotingswijziging 1974: kre diet van aankoop schoollokaal Ha- mersveldseweg ad 154.000,-. Begroting Zwembadstichting Leus den 1974. Extra krediet voor buitenaccom modatie van het zwembad: a 7e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf b. 17e begrotingswijziging 1974 alg. dienst. Rondvraag. Sluiting. Maak hel u gemakkelijk, alle geld zaken aan één adres ook voor VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND LEUSDEN - De Karnavalsvereniging De Gouden Klomp houdt haar jaarlijkse ledenvergadering op vrijdagavond 29 maart 1974 in het Roda-Klupgebouw te Leusden/Zuid. Aanvang 20 30 uur. Op de agenda staat o m Bestuursverkiezing De heer Sjef Knijf heeft de vereniging dit seizoen geleid als waarnemend voorzitter, het bestuur draagt hem voor om gekozen te worden als voorzitter. Sekretaris Janus Visser is aftredend en stelt zich niet her kiesbaar Kandidaten en/of tegen kandidaten kunnen, indien gesteund door tenminste vijf stemmen, zich aanmel den bij de sekretaris. Vaststellen van de te organiseren feest avond en aktiviteiten. Voorstel tot kontributieverhoging van 112,50 tot f 15,-. Globale begroting voor het komend verenigingsjaar Benoeming Publiciteits-kommissie. Benoeming Kreatieve-kommissie. Benoeming Lustrum-kommissie. Prins Karnaval. Raad van Elf. LEUSDEN/CENTRUM - Het pro gramma van „de Til" ziet er voor de komende week als volgt uit: Zaterdag is er een Disco-dansavond met Popcorn voor de jongeren Van 12 t/m 15 jaar. De entree be draagt f 1.- Zondag is „de Til" ge opend van 10 00 t/m 13.00 uur en dins dagavond betalen niet leden f0,50. Vrijdag 5 april zal de dropping-puz- zeltocht gehouden worden en zaterdag avond 6 en zondagavond 7 april kan de jeugd er weer dansen. LEUSDEN/CENTRUM - Op vrij dag 5 april organiseren de gezamen lijke jeugdraden m Leusden een ge- kombineerde dropping-puzzletocht De start vindt plaats in „De Til" Deelnemen kan iedere belangstellen de vanaf 15 jaar. De deelnemers wor den om uiterlijk 19.00 uur in „De Til" verwacht Na de inschrijving wor den de deelnemers ergens gedropt al waar een beschreven route wordt ver strekt met als einddoel een bepaald punt in Leusden. Het deelnemersgeld bedraagt f 1,50. Er zullen leuke prij zen, eventueel verdeeld over 2 leef tijdsgroepen beschikbaar gesteld worden 1973 en ingekomen op 27 december 1973. De termijn van ter inzage legging sloot op 23 december 1973. Op grond van de Algemene Termijnenwei moet de ter mijn echter met een dag worden ver lengd omdat 23 december 1974 een zondag was. Het bezwaarschrift is niet ter post bezorgd zodat niet kan worden geconstateerd of het vóór of op 24 december 1973 is verzonden Het bovenstaande zou normaal moe ten lelden tot niet-ontvankelijk ver klaring van het bezwaarschrift van reclamant Wij stellen u echter toch voor reclamant in zijn bezwaren te ontvangen, omdat het gemeentehuis op 24 december gesloten was, hetgeen to.t gevolg hadyd^t éérst tip 27 decem ber 1973 - derhalve^ruim na'het slui ten van de termijn - werd geconsta teerd dat een bezwaarschrift was bin nengekomen De kans dat reclamant tijdig zijn bezwaarschrift ten gemeente huize heeft gedeponeerd moet in dit geval zeer wel aanwezig worden ge acht. Het bezwaarschrift richt zich tegen het ontbreken van een uitweg vanuit Alandsbeek/West op de Noorderinslag Ten aanzien van dit bezwaar wordt opgemerkt, dat als veilige norm voor het projecteren van uitritten van woon gebieden op hoofdwegen, wordt aan gehouden tenminste 250 meter vanuit het kruispunt van hoofdwegen. De ge projecteerde en aangelegde uitrit van uit Alandsbeek/West op de Middenweg voldoet aan deze maat De geprojec teerde uitrit van Alandsbeek/Oost op de Noorderinslag voldoet eveneens Een uitzit vanuit Alandsbeek/West op de Noorderinslag zou echter ten hoog ste 90 meter van het kruispunt Midden- weg/Noorderinslag verwijderd kunnen zijn, zodat het bezwaar verkeerstech nisch onaanvaardbaar moet worden ge acht Het argument, dat de plannen ten oosten van het Valleikanaal geen door gang vinden, waardoor de Noorderin slag zijn functie als hoofdverbinding verliest, doet daaraan niets af, omdat de Noorderinslag toch zal moeten die nen om in doorgetrokken toestand een verbinding tot stand te brengen met de Asschatterweg aan de oostzijde van het Valleikanaal, teneinde de Asschatter weg aan de westzijde van het Vallei- kanaal te ontlasten van overtollig verkeer. Daardoor eerst zal laatstge noemd deel van de Asschatterweg de functie van wijkweg verkrijgen, zoals ook in het structuurplan is voorzien. Op grond van het bovenstaande stellen ben w de raad dan ook voor het bezwaar schrift ongegrond te verklaren Het bezwaarschrift van mevrouw En gelen en zes anderen is gedateerd 4 ja nuari 1974 en ingekomen 28 januari 1974. Bovendien is het bezwaarschrift gericht aan b en w. in plaats van aan de Raad. De ruime overschrijding van de termijn en de onjuiste adresse ring moeten beide leiden tot niet ont vankelijk verklaring van dit bezwaar schrift. Resumerend stellen b en w de raad voor het bezwaarschrift van de heerC. van der Poort ongegrond te verklaren en het ontwerp-bestemmingsplan „Alandsbeek" vast te stellen. De Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting is terzake gehoord. GEVONDEN Gereedschap in oude blauwe spijker broek Gele linkerwant VERLOREN Herenfiets merk Gazelle; rode dames- portemonnee inhoudende f60,-; grijze tas met sportspullen. Inlichtingen worden gaarne ver strekt door de politie te Leusden- zuid. VERLOREN Wit gebreide draion gymbroek, leef tijd ca 7 jaar, verloren tussen sport zaal Groenhouten en Torenakkerweg. Mevr Kassner. Gironde 18, tel. 2529. Het motto is dus Bewoners let er zelf wat meer op Ditzelfde kan gezegd worden van et gebruik van wandelpaden als fietspad en het te hard rijden op de Noorder inslag. De hekjes die op de wandel paden zijn geplaatst geven veel narig heid voor moeders met kinderwagens Er blijven maar twee alternatieven over. Ze weghalen of ze zo hoog maken, dat de wagen er onder door kan. De laatste mogelijk biedt echter ook de gelegenheid aan de kleine fietsers, die cr dan ook onderdoor kunnen met hun fiets. Ook hier stelt de heer Sittrop van de Werkgroep Verkeer, dat men dat zelf in de hand moet houden. Ouders moeten hun kinderen dit verbieden en het zelf helemaal niet doen. De bewoners van de wijk Rossenberg die aan de Noorderinslag wonen heb ben veel last van geluidshinder. Het voostel is gedaan om langs deze weg een dichtere en hogere beplanting aan te brengen, zodat dit geluid minder kan worden De betrokkenen worden hierover geinformeerd. Het feit dat zowel op het kruispunt Noorderinslag- Rossenberglaan en Noorderinslag-Ha- mersveldseweg complete verkeers lichtinstallaties zullen komen (waar door een 50 km stroom ontstaat) zal hier trouwens wel iets aan verbeteren Voorlopig zal men dan ook volstaan met op de bewoners van de wijk een dringend verzoek te doen om zelf de verkeersveiligheid in de hand te ne men. Let wat meer op de kinderen en let vooral meer op u zelf!!!1 Achter de Terberghorst en de Ruit- horst ligt een braakliggend stuk grond Het plan was eerst om hier bunga lows op te zetten. Dat is nu gelukkig van de baan. Er zal daar een geweldig stuk recreatiegrond voor de jeugd ko men. LEUSDEN/CENTRUM - De wijkvereniging Rossenberg hield maandagavond haar algemene ledenvergadering De aktiviteiten binnen deze vereniging waren moeilijk op gang te brengen. Vandaar ook dat op de agenda een bestuursvoorstel over een nieuwe bestaanvorm van deze wijkvereniging stond. De uitgave van een weekblad heeft echter enorm veel wensen en aktiviteiten aan het licht gebracht zodat er op het ogenblik volop leven en spirit in de ver eniging zit. De gemeentearchitekt, de heer Rog- genkamp heeft een plan voor dit stuk grond ingediend Aan de overzijde van dit plan zal de Groene Zoom komen, die zal worden afgeschermd door een aarden wal van 2 meter hoog. Nai tuurlijk wordt dit geen rechte toe stand, maar iets met glooiingen etc, Deze wal zal beplant worden waar door het uitzicht en de geluidshinder voor deze bewoners zo goed mogelijk opgelost worden. Voor deze wal denkt men aan een waterpartij en op de ruimte die over blijft zal een trapveld, speciaal voor de wat oudere jeugd komen Dit trapveld wordt een groot stuk met verplaatsbare doelen, waar wat meer plaats geboden wordt om meer georganiseerd te voetballen. Verder denkt men aan een heuvel, waar men b.v. 's winters vanaf kan sleeen en overigens zal het stuk grond1* wisselend beplant worden. •I Lie wijkvereniging Rossenberg zal dan ook blijven bij haar oorspronke lijke opzet. Dat wil zeggen dat de ak tiviteiten van de leden uit moet gaan. Door middel van werkgroepen die nauw samenwerken met het bestuur zullen de diverse problemen worden bekeken en in samenwerking met de gemeente zullen er de nodige oplossingen voor worden gezocht De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer J Abercrombie. die de aanwezigen hartelijk welkom heette Hij dankte de heren J van 't Holt en A Blankesteijn voor de uitgave van de krant „Iedereen die dit krantje ziet moet wel enthousiast worden" De heer Abercrombie haalde nog even de moei lijkheden aan die er waren om de ak tiviteiten op gang te brengen. De wijk krant (die als er voldoende of belang rijk nieuws is, zal worden uitgegeven) kan erg nuttig zijn om de communi catie op gang te brengen De notulen werden ongewijzigd goedgekeurd Bij de ingekomen stukken - en dat waren er nogal wat - kwamen diverse pro blemen naar voren, zoals hondenover- last, groenvoorziening en de even tuele aanleg van verkeersdrempels Tevens is er contact geweest met pastoor Kitselaar in verband met het eventuele gebruik van zijn boerderij. Er is een uitnodiging om te komen praten over de wijze waaropdeze boer derij door de wijkvereniging gebruikt kan worden. Zoals al eerder gezegd: de akti viteiten waren moeilijk op gang te bren gen. De bewoners merkten niet eens dat er een wijkvereniging bestond Het bestuur heeft er dan ook aan gedacht om het voorstel te doen de vereniging te „bevriezen" Ze zou dus wel statio nair blijven draaien maar verder voor lopig geen aktiviteiten ontplooiien. Door het wijkblad werd echter duidelijk dat er wel degelijk wat gedaan was Zo werkte de werkgroep Centrale Verwar ming eigenlijk van het begin af al prima De werkgroep Verkeer en ook die van het Centrale Antennesysteem zijn al naar buiten getreden. Tevens heeft de vereniging een vertegenwoor diger in het CML. Het wijkblad bracht echter nieuwe initiatieven naar voren waar nu hard aan gewerkt moet worden. Veel bewoners van de horsten waren voor verkeersdrempels, een behoorlijk aantal was echter tegen. De werkgroep Verkeer heeft ook hier aandacht aan besteed. Het is gebleken dat 95% van het verkeer op de horsten van de eigen bewoners is Het is dan ook ronduit beschamend dat we voor onszelf deze obstakels moeten aanleggen. Verkeers drempels kunnen bovendien veel na righeden geven voor fietsers en brom fietsers, die er een behoorlijke schui ver op kunnen maken Ook blijft de mogelijkheid bestaan om na het pas seren van zo'n drempel toch „door te scheuren" Dat is in diverse wijken wel gebleken Dit plan, ter afsluiting van de wijk, is een discussieplan en met name de bewoners van de laatste twee hor- J sten zullen hier hun stem in moeten uitbrengen. Voorgesteld werd dan ook-' om hiervoor een speciale bijeenkomt te houden De werkgroep groenvoor- ziening gaat zich hiermee bezighouden,'* bovendien zal de mogelijkheid bekeken 4 worden om eventuele andere groen- voorzieningen aan te brengen, zoals langs de Noorderinslag, de Rossen-' 1 berglaan en tussen de Bruin-en Brink- I horst (i.v.m. voetballen). ^4 De bestuursverkiezing werd naar het M eind van de vergadering verschoven om 1 deze te kunnen afronden. Het bestuur was geheel aftredend De heren G. Abercrombie en J de%1 Wilde stelde zich i.v.m. te drukke! werkzaamheden niet herkiesbaar. Voor i hen in de plaats werden gekozen deH heren P A. Warmenhoven en J R. t van Wijngaarden. 4 Uit de rondvraag bleek wel dat er nog tal van vragen waren, want vrijwel J iedereen had wel een opmerking. Werk genoeg dus voor de wijkvereniging, die in samenwerking met de gemeente j! en die samenwerking is geweldig zal proberen alle problemen en pro bleempjes op te lossen. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS!

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7