ubliek krijgt geen inzage meer in de stukken Kirdat studiegroep klaar is met inspraakrapport Leusdenaar reed in de „bek van de leeuw" IL-STAFGROEP SCHORT INSPRAAK OP Komplete CML-groep gaat op 6 mei a.s. diskussiëren over de verhouding tussen het CML en het publiek Ernstige waarschuwing tegen ziekte van Aujesky: besmettingsgevaar voor jonge kinderen CML gaat zich niet met cultuur en recreatie bemoeien in speciale werkgroep Geen lijst van aangekochte gronden 2e fase voor werkgroep bestemmingsplannen CML Concert van Ameisfoorts Jeugdorkest Verbijsterende beslissing 3NDEPDAG 28 MAART 197-1 LEUSDER KRANT yje redaktie) ySDEN - De vergadering van de CML-Stafgroep, vorige week donderdag- in de raadszaal van het gemeentehuis, had een nogal stormachtig verloop, ihillende onderwerpen kwamen in een emotionele stroom terecht, die met [ite door voorzitter J. Wagenaar in een kalmere baan kon worden geleid g tussen verschillende leden van de Stafgroep en de heer Van der Jagt „.ond enkele malen een fikse kortsluiting. Het onderwerp „inspraak", or de Leusder Krant vorig week nadrukkelijk als hoofdthema naar voren fit, beheerste voor een belangrijk deel de vergadering naast de controverse stond tussen voorzitter Wagenaar en het Stafgroeplid Visser over de ^Culturele Raad". De inspraak zal via een diskussienota worden behandeld "dé kontaktbijeenkomst van alle CML-leden (dat zijn zij die zich voor het eerste instantie hebben opgegeven), op maandagavond 6 mei a.s. kkussie-nota „Culturele raad" zal ter kennisname naar het college van en w. gezonden worden, die er al dan niet gebruik van kunnen maken bij ^Hudie van deze toch wel moeilijke materie. Voordat de Stafgroep tot dit kwam, moesten er echter tal van misverstanden worden opgeruimd. Istanden, die ook een rol speelden bij andere, door de Stafgroep be- onderwerpen, zoals de inspraak. Voorzitter Wagenaar stelde aan het in de vergadering duidelijk vast, dat van nu af aan alleen CML-leden n en stukken van het Comité Milieuzorg Leusden zullen ontvangen, [de inspraak beter is geregeld. Voor zover mogelijk zal ook de pers worden betrokken, hoewel de heer Wagenaar van mening is, dat de pers lerder de stukken mag publiceren dan nadat deze in de Stafgroep zijn Jeld. Het feit, dat de „eerstebouwsteen" voorde werkgroep Bestemmings- |en voor die tijd in de krant is verschenen, vond voorzitter Wagenaar minder ten opzichte van de Stafgroep. In de verwarrende diskussie die hierop [werd niet geheel duidelijk wat nu de mening van de Stafgroep-leden hier In ieder geval werd niet tegen deze gang van zaken geprotesteerd. JAlle leden die op de CML- lijst staan (dat zijn zij. die zich j in eerste instantie tijdens de op- gchting hiervoor hebben opge geven), zullen in het vervolg de «stukken en verslagen van alle CML-aktiviteiten ontvangen Het gibliek werd duidelijk door voor- fitter Wagenaar hiervan uitgeslo- MISVERSTAND grigens had de heer Wagenaar ook op het commentaar in de Leus- Itrant van vorige week ten aan ban het CML. „Ik moet wel een rstand uit de weg ruimen", zo ilde hij, „want het is beslist niet dat in één avond de hele bouw- |is aanvaard door de werkgroep nmingsplannen. Dat is slechts een deel geweest en daarop kan ge ile de drie maanden die er voor fokken zijn, weer op terug ge worden Iedereen heeft in die [taanden voldoende gelegenheid om I op de hoogte te stellen van de der nota. Er is veel informatie kussie mogelijk" Voor de rest >n hij zich wel grotendeels aanslui- n bi) de kritiek die de L.K. aan- lerde ten aanzien van de inspraak bet CML, „maar", zei voorzitter ,,we zullen toch moeten fen op het rapport van de studie- ép Visser over deze materie, voor- spijkers met koppen kunnen Overigens zal dit rapport vol- maand gereed komen en - zoals |in de vergadering werd vastge- M- ter diskussie worden gesteld de bijeenkomst van alle CML-leden i 6 mei a.s. i kortsluiting Direkl aan het begin van de bijeen- imst ontstond er kortsluiting tussen heer Van der Jagt en de heer Wage- fr. De heer Van der Jagt beklaagde ^erover, dat hij - ondanks de van de heer Wagenaar ii* de stafgroep-vergadenng - geen nraen had ontvangen. Voorzitter agenaar maakte zich hier een beetje Bos over. omdat deze stukken voor heer Van der Jagt gereed lagen ïoïèndien hebt u de stukken al, want hebt op de vergadering van de werk- bestemmingsplannen, ondanks t verzoek van de voorzitter dewerk- oep-stukken in uw tas gestopt" La- r in de diskussie kwam de heer n der Jagt hierop terug Hij deelde ^Hat hij de desbetreffende stukken leg had meegekregen De eerste was hiermee bezworen, want M'ter Wagenaar verontschuldigde :h voor zijn ..ietwat kribbige uitval" de heer Van der Jagt deed hetzelfde. {boos De heer Visser maakte zich een beet- boos over het feit, dat de pers niet dig in het bezit was van de eerste dL-bouwsteen voor de tweede fase. •orzitter Wagenaar noemde dat een mmunikatie-stoornis, hoewel hij er eteen op liet volgen, dat het helemaal ®t in de bedoeling lag, dat de pers rapport zou ontvangen. „Het is altijd bedoeling geweest de stukken eerst de Stafgroep te bespreken en daarna n de pers ter publikatie aan te bie- n. Dat is nu fout gelopen, mede om- de stafgroep na de werkgroep be- ^BDingsplannen vergaderde". ■CEEN LIJST VAN GRONDEN De eerste storm bedaarde wat. door- de leden van de verschillende werk- BpKn hun verslag deden van de ak- ïteiten De heer Maazen deed dit de werkgroep Bestemmings- i bij afwezigheid van de heer „jn (de voorzitter van deze werk- 2fP) De heer Maazen stelde een ai korte vragen, zoals die in de -oepvergadering naar voren wa- rjPracht. in de eerste plaats de werkgroep nauwkeurige Mniatie over bet toekomstige wegen- voor zover hierover gegevens be- M ïijn Hij deelde mee. dat de heren n der Jagt en Voskuilen het ontwerp- siemmingsplan Princenhof zullen be weren De werkgroep had de wens •roken een aparte werkgroep te h ten aanzien van de bestem- ?lannen buitengebieden. De 1 vraag: kan de werkgroep >chikking krijgen over een lijst mje nog niet door de gemeente te gronden in het tweede fase- werd door de voorzitter nega tief beantwoord. „Wij zullen die ge gevens niet verstrekken Wij vinden dat niet juist ten opzichte van dé eige naars/pachters Ook een lijst van wel gekochte gronden zullen wij niet be schikbaar stellen Bovendien is dit toch al moeilijk, omdat de grens van de tweede fase nog door het CML moet worden vastgesteld Het bekend zijn van wat niet en wat wel in bezit is van de gemeente, kan het vaststellen van die grenzen ook beinvloeden en dat dient voorkomen te worden Daarbij komt nog het belangrijke gegeven van de grondspeculatie Ook nu is de kans hierop niet denkbeeldig, zeker als wij een desbetreffende lijst beschikbaar zouden stellen". BELEIDSKWESTIE De heer Voskuilen (lid van de werk groep bestemmingsplannen vanaf de pu blieke tribune): „Ik begrijp dat niet helemaal, want tijdens de onteigenings procedure heeft de lijst ter inzage gelegen. Het is al openbaar geweest". Voorzitter Wagenaar: „Het is een be leidskwestie en mijn antwoord blijft dus: nee. Waarom denkt u als werk groep overigens de lijst nodig te heb ben? Als het noodzakelijk is voor uw studie, dan is dat wat anders, maar die noodzakelijkheid is nu nog niet aanwezig". Voskuilen: „Als er door de werkgroep om gevraagd wordt, zal er behoefte aan zijn". Het antwoord bleef: nee. De werkgroep Bestemmingsplannen wilde nauwkeurig weten welke deskun digen zij kon laten ..opdraven' en of er ook sprake was van censuur door de gemeente op de keus van de werk groep. GEEN CENSUUR Voorzitter Wagenaar werd een beetje geirriteerd door deze vraag ..Laten we nu eens voor nu en altijd vast stellen, dat er geen sprake van censuur zal zijn Er zijn drie soorten deskun digen te onderscheiden. Dat zijn in de eerste plaats de deskundigen, die in Leusden wonen. Als die bereid zijn om u in te lichten, dan hebben we daar geen enkele bezwaar tegen zolang dit geen geld gaal kosten. Zodra dit wel het geval, zal de raad er over moeten beslissen. In de tweede plaats zijn er de deskundige ambtenaren van de ge meente Daar kunt u vrij over beschik ken. In de derde plaats zijn er de leden van stuurgroep buiten het ambte naren-apparaat. Dit zijn betaalde des kundigen. Wilt u daar gebruik van ma ken, dan zal dit door de raad goed gekeurd dienen te worden U kunt nemen wie u wilt uit boven staande groepen Als u nog andere deskundigen wilt, dan kunt u dit ook bij de raad voorstellen. Zolang dit geen man uit Los Angelos is of iets derge lijks. dan zal daar wellicht geen be zwaar tegen zijn. De raad oordeelt niet over de kwaliteit van deskundigen, maar over het wel of niet beschikbaar stel len van geld hiervoor Er is geen enkele sprake van censuur" De heer Kuilboer „Is de werkgroep - afgezien van de financiële kant van de zaak - vrij in haar keuze van des kundigen?" Voorzitter Wagenaar: „Uiteraard. De raad heeft niets met het CML te maken. De wensen van het CML worden door de raad neutraal beoordeeld. En het CML is onafhankelijk van de raad, tenzij er geld nodig is". WEGEN De heer Kuilboer: „Ik ben van mening, dat er behoefte is aan een werkgroep wegen. Er worden teveel forse lijnen op de kaart gezet, zonder dat er inzicht is ten aanzien van de noodzakelijkheid". De heer Maazen van de werkgroep bestemmingsplan „Het is ter zijner tijd de bedoeling, dat een dergelijk studiegroepje wordt gevormd, maar we hebben in de eerste plaats behoefte aan alle informatie over dit onder werp". De heer Kuilboer: ,,U moet niet wach ten, u moet er nu aan beginnen, voor dat er meer lijnen op papier staan". Voorzitter Wagenaar: „Welke lijnen hebt u op het oog, meneer Kuilboer?" Kuilboer- „Ik bedoel onder meer de Groene Zoom". Wagenaar: „Ik dacht dat we daar over nu al genoeg hebben gepraat. Die weg behoort tot de eerste fase en is bedoeld als ontsluiting van de huidige woonwijken, het werkgelegen- heidsterrein en ter ontlasting van de bestaande wijkwegen". GROENE ZOOM De heer Kuilboer bleef er echter bij dat de Groene Zoom niet alleen voor de eerste fase is bestemd, maar ook voor de tweede .Bovendien is er ook nog zo'n lijn ten noorden van het ont- werp-bestemmingsplan Princenhof ge- tekent, de T 10" De heer Wagenaar „U moet van mij aannemen, dat er over de toekomstige wegen nog niets bekend is. Over de mogelijkheden ten aanzien van een toekomstige wegen- struktuur kunt u zich beter laten voor lichten door een verkeersdeskundige". Wat betreft het creeren van een nieuwe werkgroep bestemmingsplannen buitengebieden, vond voorzitter Wage naar, dat het beter is om een studie groep uit de bestaande werkgroep te gaan vormen, die zich daarmee bezig gaat houden. „We moeten niet teveel werkgroepen krijgen, dan wordt het geheel onoverzichtelijk. Studiegroepen van een paar man uit de bestaande werkgroepen is veel beter hanteer baar" Ter afsluiting van het onderwerp voegde hij er nog aan toe, dat de werk groep best voorstellen mag doen aan b. en w en raad als men daar behoefte toe voelt. KOMMUNIKATIE-STOORNIS De werkgroep Milieu-educatie bracht verslag uit bij monde van mevrouw Salomons Deze verontschuldigde zich voor het feit, dat geen stuk van deze werkgroep in het eerst Milieu-journaal van het CML is verschenen. Dit was volgens haar te wijten aan een interne kommunikatie-stoornis tussen werkgroep Milieu-Educatie, de werkgroep Voorlichting en de gemeente en handelde over een verschil van in zicht ten aanzien van de taakopvatting van de werkgroep Milieu-educatie Me vrouw Salomons vertelde, dat dit ver schil van mening is uitgepraat met zowel het college van b en w de gemeentelijke afdeling'* onderwijs en de werkgroep Voorlichting. Zij stelde voor om tussentijds rapport uit te brengen via ingezonden stukjes in de Leusder Krant, zodat de bevolking toch op de hoogte zal blijven van de aktiviteiten van deze werkgroep. In het vervolg zal de werkgroep Milieu-educatie voor zover er onderwijszaken ter sprake komen, kontakt opnemen met de af deling onderwijs alvorens de werkgroep aan nieuweaktiviteitenbegint. Mevrouw Salomons vroeg wel een beter verga derruimte als de werkgroep in de toe komst groter gaat worden, omdat nu nog (niet in het openbaar) in een huiskamer wordt vergaderd. Voorzitter Wagenaar vond dit laatste geen pro bleem. CML-MILIEU-JOURNAAL Het CML-Milieu-Journaal is in het algemeen bijzonder goed ontvangen, zo werd tijdens de vergadering door ver schillende Stafgroepleden vastgesteld Voorzitter Wagenaar „Alle begin is moeilijk. Er is veel werk aan besteed en voor een eerste krant is het een geslaagd geheel geworden". Mevrouw Boerma van de werkgroep Voorlich ting deelde mee. dat de sluitingsdatum voor het tweede nummer 15 mei is Zij riep de bevolking op ook zelf mee te schrijven aan deze krant Het stre ven van de redaktie is om zoveel mogelijk plaatselijk nieuws op het werkterrein van het CML te publiceren De heer Visser voegde aan de woor den van de voorzitter toe, dat de kin deren van de Rossenbergschool bij zonder hun best hebben gedaan. „Dat is een positieve zaak" zo stelde hij met voldoening vast. Het idee werd geopperd om in iedere wijk een bewoner aan te stellen, die zaken - het milieu betreffende - kan signaleren en door kan geven aan de redaktie van het Milieu Journaal De heer Den Besten was echter van mening, dat zoiets spontaan uit de bevolking zelf dient te komen. Mevrouw Boerma was het hiermee wel eens, maar voegde er wel aan toe. dat er beslist een werkgroep moet komen, die iets aan het door de be volking gesignaleerde wordt gedaan, anders heeft het totaal geen zin. De stafgroepleden waren het hiermee wel eens, maar er werd liever gewacht op het „rapport Visser" inzake de inspraak en aanverwante zaken, waar toe ook deze kwestie behoort De vragen en ingezonden brieven in het Milieu-Journaal zullen voor zover nodig worden beantwoord door de des betreffende werkgroep of de stafgroep INSPRAAK De heer Visser deelde ten aanzien van het „inspraak-rapport" mee, dat de studiegroep vast is gelopen „Zo lang we niet weten welke koers het CML wil varen, kunnen we niet verder Het verdient aanbeveling het rapport in ruime kring te bespreken Pas dan kunnen we - aan de hand van de gemaakte opmerkingen en wensen - verder gaan" De stafgroep ging hier mee akkoord en besloten werd om de totale CML groep op 6 mei bijeen te roepen om over dit belangrijke on derdeel van het CML, de inspraak, te diskussieren CULTURELE RAAD Op verzoek van voorzitter Wagenaar had het stafgroeplid, de heer Visser, een nota over de Culturele Raad samengesteld. De vraag was namelijk in de vorige vergadering of er een werkgroep Cultuur en Recreatie inge- LEUSDEN - In de „bek" van de leeuw rijdenDat overkwam op de late avond van woensdag 9 januari een inwoner uit Leusden, die in Amersfoort een „avondje-uit" was geweest. Het was een met enige glazen cognac besprenkeld avondje, dat duidelijk zijn sporen naliet op de rijvaardigheid van de Leusdenaar, die op de Araersfoortse Ringweg regelrecht op een politie-auto inreed. En die politie-auto reed uiter aard keurig op eigen weghelft. Het be tekende dus, dat de Leusdenaar hele maal van zijn eigen weghelft was af geweken. Het liep tenslotte niet op een botsing uit, omdat de politieman achter het stuur bij-de-tijd genoeg was om uit te wijken. Het was voor de beman ning van de politiewagen een duide lijke zaak, dat er iets niet klopte met die vreemde rijstijl van de voor op dat moment nog onbekende automobi list. Zij achtervolgden hem en zagen hem toen slingerend verder gaan. Dat moest een geval zijn van „artikel 26". De agenten hadden het natuurlijk bij het rechte eind. De man achter het stuur kon dan misschien wel zijn wa gen op de weg houden, maar van een „naar behoren de auto besturen" was weinig terecht gekomen. Het werd dus zonder meer een proces-verbaal. Een bloedproef, die al dan niet belastend bewijsmateriaal had kunnen opleveren, kwam niet in het stuk voor. De auto mobilist voelde daar weinig voor. Och, het was trouwens een duidelijke zaak. De Utrechtse politierechter, mr K S. Bieger, moest de zaak behandelen. Verdachte vertelde hem, dat het maar om drie glazen cognac was gegaan op dat „avondje-uit", waarbij het „uit" niet goed voor hem was geweest, hij had beter „thuis" kunnen blijven Cog nac. het was een drank, die verdachte niet zoveel dronk Vandaar misschien ziin slechte rijstijl. Overigens zag de Leusdenaar wel in, dat hij „goed fout' was geweest Ter zitting bleek duidelijk, dat hij nog onder de indruk was van het gebeuren, dat hij er erg tegenop had gezien om voor de rechter te verschijnen en dat het hem niet meer zou overkomen. De officier van justitie, mr A So- merwil. bleek er vrij zwaar aan te tillen. Nu nog was het goed afgelopen, maar dat was niet zover de verdienste van verdachte; de agenten waren zo attent geweest oni hem te ontwijken. Een automobilist, die minder goed had opgelet, had wel eens het slacht offer kunnen worden van de uiterst gevaarlijke manoeuvres van verdachte, die helemaal op de linkerweghelft was gekomen. Mr Somerwil meende, dat een gevoe lige straf op zijn plaats was Hij eiste een gevangenisstraf voor de tijd van één week onvoorwaardelijk en acht maanden ontzegging van de rijbevoegd heid met aftrek van de tijd, dat het rijbewijs ingehouden was geweest. De raadsman wilde uiteraard niet met een „onschuldig" voor de dag komen; de feiten waren te duidelijk geweest. Maar wel bracht de pleiter een aantal verzachtende omstandig heden naar voren, een belangrijke fac tor in het geheel was verdachtes rijbewijs Dat kon hij erg moeilijk missen in verband met zijn werk De politierechter was van oordeel, dat verdachte toch op één of andere manier goed zou moeten voelen, hoe fout hij was geweest En een voor waardelijke vrijheidsstraf en een voor waardelijke intrekking van het rijbe wijs en dan verder niets, nee, dat kon in geen geval, meende mr Bieger Dan maar de portemonnee.mr Bie ger wil in dergelijke gevallen nog wel eens een verdachte in de portemonnee treffen, juist om wat matiger te kun nen zijn met de andere strafonder- delen. En dus ging de politierechter het zoeken in een boete, waarbij het be paald niet ging om een paar tientjes, Nee, mr Bieger veroordeelde de Leus denaar tot een onvoorwaardelijke geld boete van f1500 - subs twee weken, daarnaast een voorwaardelijke gevan genisstraf voor de tijd van tien dagen met een proeftijd van twee jaar Tenslotte het rijbewijs mr Bieger wilde verdachte wel op de weg laten in verband met zijn werk. Maar toch wel enige beperking, want deze straf kwam tenslotte uit de bus tien maan den ontzegging van de rijbevoegdheid, maar geheel voorwaardelijk met een proeftijd van één jaar. Maar gedurende die tien maanden zal verdachte niet mogen rijden op zaterdagen, zon- en erkende feestdagen, een zogenaamde weekendstraf dus Alles bijeen toch een vonnis, dat de Leusdenaar tot naden ken zal stemmen. ADVERTEREN KOST GELD. NIET ADVERTEREN KOST MEER Vraag onze advertentietarieven. De Leusder Krant bereikt het grootste deel van inwoners van de gemeente Leusden LEUSDEN/AMERSFOORT - Het Re gionaal Amersfoorts Jeugd Orkest o.l.v. Qui van Woerdekom geeft op za terdag 30 maart a.s., aanvang 20 00 uur, in het N.H. Wijkcentrum „De Brug" aan de Schuilenburgerweg 2, Amersfoort, een concert. Solist is dit keer de cellist Anner Bijlsma, in de Rococovariaties voor cello en orkest van Tschaikowsky. Verder staan op het programma wer ken van Beethoven, Pijper, Satie.Sme- tana (de Moldau), Gneg en het Con certino voor klarinet en klein orkest van Hugo de Groot, waarin het oud-lid Letty Kleipool de klarinet-partij zal vertolken Kaarten voor dit concert zijn ver krijgbaar bij de Amersfoortse Cul turele Raad (Zonnehof 8), de Muziek school (Muurhuizen 1) en bij het se cretariaat van het AJO (Treublaan 2); verder ook bij alle orkestleden. De toegangsprijzen zijn: f6,-; voor donateurs AJO f4,50; voor jongeren tot 21 jaar en CJP-houders f3.- steld diende te worden, ja of nee. Vooral omdat binnen afzienbare tijd de verschillende boerderijen vrij zullen komen voor recreatief en cultureel ge bruik, werd deze zaak actueel geacht voor het CML. Voorzitter Wagenaar was niet erg gelukkig met de zaak. Het was volgens hem helemaal niet de bedoeling geweest, dat er direkt een modelverordening en diskussienota over een culturele raad op tafel zou komen Hij had ge dacht, dat het een diskussie-nota over de verschillende mogelijkheden van cultureel beheer zou worden. De heer Visser bestreed deze opvatting De heer Wagenaar maakte bovendien ernstige bezwaren tegen een Culturele Raad met bevoegdheden, zoals door de heer Vis ser was voorgesteld. „Er is wel enige voorzichtigheid geboden", meende hij. „We hebben in Leusden te maken met tal van verenigingen en stichtingen, die al jaren bestaan en het is niet juist dat de mensen, die jarenlang alles pro deo hebben opgebouwd, nu ineens worden geconfronteerd met een cultu rele raad als overkoepelend orgaan Hij deelde mee, dat binnen het col lege van b en w al enige tijd wordt gedacht over een vorm van coördi natie en dat daarom ook in eerste instantie een speciale ambtenaar voor dit doel zal worden aangesteld „We moeten eerst alles inventariseren en de mogelijkheden bekijken alvorens we besluiten kunnen nemen. Uw voorstel tot vorming van een Culturele Raad in Leusden komt dan ook in een te vroeg stadium. Straks - als de nieuwe raad is geïnstalleerd - zal te zijner tijd een voorstel van b. en w worden voorgelegd" VERWARREND Dit was het begin van een zeer ver warrende diskussie, waaruit duidelijk bleek, dat op verschillende manieren over het begrip Culturele Raad werd gedacht. Als wij het allemaal goed heb ben begrepen zag voorzitter Wagenaar een Culturele Raad als een overkoe pelend orgaan met eigen bevoegdheden, waarbij de bestaande stichtingen en verenigingen hun autonomie zouden verliezen, terwijl de heer Visser het eerder als een overkoepelend, coördi nerend orgaan met bevoegdheden zag, dat zich met name gaat bezighouden met de culturele boerderijen en de aktiviteiten van de bestaande vereni gingen en stichtingen zowel in als bui ten die boerderijen gaat coördineren Bovendien was de heer Visser van mening, dat zijn diskussiestuk niet meer was dan dat en dat er helemaal geen bezwaar hoeft te bestaan tegen de wens dit stuk b. en w aan te bie den namens de Stafgroep, dus namens de bevolking. Niet als voorstel van het CML, maar als inbreng in de hele materie. GEEN BEVOEGDHEID De heer Van der Jagt droeg ook zijn deel aan de diskussie bij door zich af te vragen waar het CML de bevoegdheid vandaan haalde om namens de bevolking op te treden „Moeten wij bepalen wat goed voor de bevol king is9 Als er behoefte is aan een Culturele Raad dan dient die wens vanuit de bevolking naar voren gebracht te worden" NIEUWE STORM Dat was het sein voor een nieuwe storm. Op een nogal emotionele wijze richtte de heer Kuilboer zich tot de heer Van der Jagt en vroeg hem drin gend „om nu toch eindelijk eens op te houden met dat soort opmerkingen". Hij wees de heer Van der Jagt nadruk kelijk op het feit, dat de Stafgroep leden stuk voor stuk een bevolkings deel vertegenwoordigen. „Persoonlijk vertegenwoordig ik de wijk Rossenberg. We komen wel degelijk uit de bevol king voort en zijn door hen als zo danig afgevaardigd. Dat moet nu einde lijk eens tot u doordringen, dan hoeven we daar tenminste niet telkens weer op terug te komen". De heer Van der Jagt- „Dat zegt u nu wel, maar sinds de oprichting van het CML zijn hier veel nieuwe bewo ners gekomen, die niet vertegenwoor digt zijn in het CML. U kunt daarom nooit namens DE Bevolking spreken" Ook de heer Visser schoot toen uit de slof en viel de heer Kuilboer bij. Voorzitter Wagenaar sloot tenslotte de diskussie af en er werd besloten om de nota Visser over de Culturele Raad aan het college van b. en w. als studiestuk aan te bieden. „B. en w. mag er dan mee doen wat ze wil", aldus de Stafgroep. Er zal geen werkgroep Cultuur en Recreatie worden inge steld. Voorzitter Wagenaar wilde aan het slot van de vergadering toch nog iets kwijt wat hem persoonlijk dwars zat. Hij wees de Stafgroepleden er nogmaals nadrukkelijk op, dat hij voorzitter van het CML was en dat tevens was als burger van Leusden, die toevallig ook wethouder is Hij verklaarde,, dat de stellingen, die door hem naar voren worden gebracht tijdens vergaderingen van het CML nooit de mening zullen of kunnen zijn van het college van b. en w. „Het zijn zuiver mijn per soonlijke meningen' aldus de heer Wagenaar Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHE1TJE! ZIEKTE VAN AUJESKY Tijdens de rondvraag maakte de heer Van der Weijden (op de pu blieke tribune) de aanwezigen op merkzaam op de bekende ziekte van Aujesky, die momenteel weer in de Gelderse Vallei heerst Deze alleen in de Gelderse Vallei veel voorkomende veeziekte heeft een hoge besmettelijkheidsgraad en is dodelijk voor dieren, vooral koei en De ziekte manifesteert zich in het algemeen van september tot mei en het is niet onmogelijk, dat ook vooral jonge kinderendoor deze ziekte besmet kunnen raken Volwassensen zijn er in het al gemeen immuun voor. Er is nog steeds geen serum gevonden tegen de ziekte van Aujesky en de heer Van der Weijden waarschuwde de ouders van jonge kinderen er voor al op toe te zien, dat hun kinde ren van de landerijen gehouden worden in verband inet de hoge besmettelijkheid en het gevaar voor de kinderen Deze waar schuwing werd door de stafgroep in dank aanvaard Hierna sloot de voorzitter deze bijzonder leven dige vergadering COMMENTAREN MENINGEN Wij hebben vorige week donder dag verbijsterd geluisterdnaar de woorden van CML-Stafgroep- VoorzitterWagenaar. In ons com mentaar van vorige week schre ven wij reeds uitvoerig, dat het slecht gesteld is met de met zo veel tam-tam aangekondigde in spraak van de bevolking ten aan zien onder meer van de tweede fase-plannen. Donderdagavond kwamen wij tot de verbijsteren de ontdekking, dat wij ons erg zachtmoedig hebben uitgedrukt. De werkelijkheid is namelijk, dat de inspraak tot nader order ge woon is opgeschort. Voorzitter Wagenaar ging tegen alle eerder door hem gedane beloftes in, door te verklaren, dat alle stukken voor het CML eerst in de stafgroep besproken dienen te worden voordat tot publikatie in de kranten mag wor den overgegaan. Het publiek krijgt tot nader order geen enkel CML- stuk meer onder ogen. Alleen de leden van het CML - dat zijn alle mensen die op de inrichtings vergadering zijn geweest en wiens naam op een lijst staan - ontvang en in het vervolg de stukken. Hoewel de pers hierbij niet werd genoemd, kregen wij bij informa tie achteraf te horen, dat de pers eveneens de stukken zal krijgen. Blijft wel het punt, dat niet tot publikatie kan worden overgegaan voordat het in de stafgroep is besproken. In feite betekent dit, dat wij in ons vorig nummer de doelstel lingen voor de tweede fase niet hadden mogen publiceren, want de stafgroep had zich er toen nog niet over gebogen. Het zal de le zer duidelijk zijn, dat er iets aan de hand is in ons geachte Leusden. Het is verbijsterend te consta teren, dat de inspraak in het CML binnen een half jaar is vastgelopen. Nu kan voorzitter Wagenaar wel zeggen, dat beter gewacht kan worden op de defi nitieve vorm van inspraak zoals die zal worden gekozen na de vergadering van 6 mei a.s. (dat is wéér ruim een maand tijd verlies!), het blijft een onverteer bare zaak, dat de pers in feite aan banden wordt gelegd. De be volking van Leusden zal op die manier verstoken blijven van tij dige informatie over alles wat er besproken gaat worden. Daar naast is het even treurig, dat wij moeten vaststellen, dat be langstellenden op de publieke tri bune helemaal tussen wal en schip vallen, want zij krijgen geen en kele informatie meer, ook niet tijdens de vergaderingen. Wij hebben deze uitspraak later nog eens geverifieerd, omdat het ons wat vreemd voorkwam, maar ook toen werd nog eens duidelijk ge steld, dat alleen de leden van de totale CML-groep de stukken zul len krijgen - en bij gratie van de voorzitter ook de pers. En wat zeggen onze CML- volksvertegenwoordigers ervan? Merkwaardig genoeg was het al leen de heer Visser, die het er niet mee eens was en het een vreemde zaak vond. Verder werd er luidruchtig omheen gepraat en alles aangenomen, zoals de voorzitter voorstelde Voorzitter Wagenaar noemde het onelegant, dat de kranten reeds rapporten publiceerden nog voordat het in de Stafgroep is be sproken. Onelegant? Tillen de Stafgroepleden daar dan zozwaar aan? Stellen zij hun eigen gewicht blikatie zodat iedereen ruim schoots de tijd krijgt om over het gepubliceerde na te denken? Als dat het geval is, dan krijgt de heer van der Jagt van mij gelijk als hij stelt, dat het CML zich niet als de vertegenwoordigers van de bevolking kan opwerpen. Want dan hebben de leden van het CML de werkelijke betekenis van de in spraak niet begrepen. Het gaat er - dachten wij - duidelijk om, dat de tweede fase plannen zo snel mogelijk van de grond komen MET de inspraak van de bevolking. De nu gekozen procedure werkt al leen maar vertragend. Wij we ten, dat inspraak de zaken ook ver tragen kan, maar om dat nou eens extra te accentueren, dat getuigt niet van goede wil. Bert Vos.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9