Jaarvergadering van De Gouden Klomp Scheidende adjudant J. Groeneveld werd koninklijk onderscheiden „Dit is uw leven" Help pater Visser aan zijn tractor! T. van Ginkel onderscheiden Is alles meeloopt opent rekreatie-tuin op 18 mei Mensen houden zich niet aan afsluiting van de Lockhorsterweg Wegafzettingen beschadigd lampen werden gestolen door de leerlingen opgevoerd Kontributie wordt verhoogd Bewoners van de Beau fort weg mogen kiezen Bestemmings plan Alandsbeek ORIENTERINGSNOTA RUIMTELIJKE ORDENING UGT TOT 16 APRIL TER INZAGE AFSCHEID VAN DE POLITIESCHOOL „De Boskamp" tiAARVERGADERING BLIJHOF: n!Piesbaar waren dG heer P- M van |3®urSp voorzitter, en de dames A.'M Hofmeester, secretaresse en "i_Y d. Burg. Gedeelte Hessenweg afgesloten C7 (Van de redaktie) LEUSDEN - De tractor-aktie voor Pater Th. J. Visser komt langzaam op gang. Momenteel is op nummer 3359.54.030 in totaal f715,-- binnengekomen. Natuur lijk is dat veel ie weinig voor de zo broodnodige tractor, die pater Visser voor zijn mensen op Flores wil aanschaffen, zodat die in het vervolg zélf in hun onderhoud kunnen voorzien, maar het is een begin. Naar wij hebben vernomen is men in Achterveld zeer aktief bezig geweest met het ophalen van oud-papier ten be hoeve van de tractor-aktie. Een uitstekend initiatief. Pater Vis ser is inmiddels weer terugge keerd naar zijn geliefde Flores' en hoopt, dat hij binnen niet al te lange tijd van start kan gaan met de nieuwe tractor. Maar u weet het: zo'n machine kost ongeveer f20.000,--. Een heel bedrag, dal wel, maar zouden wij met z'n allen niet in staat zijn om dat bedrag bijeen te brengen? Onder het motto: „Leusdenaren zetten zich in voor Flores" doen wij opnieuw een oproep aan alle welwillende Leusdenaren, die persoonlijk een steentje bij willen dragen aan gerichte ontwikke lingshulp. Al uw giften zijn wel kom op nummer 3359.54.030 Rabo-bank Leusden, ten name van de Pater Visser Tractor -Aktie. Het gironummer van de bank is 144.23.52. Binnenkort hopen wij te kunnen melden, dat Leusden zich daadwerkelijk volledig heeft ingezet voor de beschermelingen van Pater Visser! Namens hem en zijn mensen nu al Vast harte lijk dank. LEUSDEN/CENTRUM - De jaarlijk se ledenvergadering van ,,de Gouden Klomp" werd ook dit jaar weer ge houden in het Roda-clubgebouw. Het was de bedoeling dat m^n om half negen aan deze vergadering zou begin nen, maar zoals gewoonlijk werd het bij deze carnavalsvierders een klein uurtje later. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Zoals be kend is men kortgeleden begonnen aan de langverwachte rekonstruktie van de Burgemeester de Beaufortweg. Het lag aanvankelijk in de bedoeling om de weg een klinkerbestrating te geven, maar vragen in de raad en elders hierover, hebben dat plan op losse schroeven gezet. Klinkerbestrating, zo was het standpunt van het college, is veel lardelijkerdan het asfalt. Maar bewo- neis van asfaltwegen weten uit erva ring, dat klinkerwegen veel meer ge luidshinder geven. B. en w hebben daarom besloten om de mening van de bewoners over dit probleem te vragen. Ze zullen onge veer veertien dagen de tijd hebben om hierover te beslissen klinkerbe strating of bitumen (asfalt). ,,Er zijn al enkele reakties binnen,'' aldus bur gemeester Van der Post donderdag avond in de raad, ,,maar de veertien dagen zijn nog niet om, zodat we nog niet kunnen vertellen, wat het gaat wor den Waarnemend voorzitter, de heer Knijf, opende de vergadeing met een welkom aan de aanwezigen. Statutio- neel zijn er tien procent van de leden nodig om een vergadering door te laten gaan en gelukkig waren er genoeg leden aanwezig (Overigens zal het met zo'n groeiende vereniging wel hoe langer hoe moeilijker worden om deze tien procent te bereiken). De notulen van de vorige vergaderin gen werden goedgekeurd, waarna de secretaris J. Visser het uitgebreide jaarverslag voorlas. Dit jaar gaf een toename van het ledental tot 155 te zien en de verwach ting is dat er het volgend seizoen ±175 leden zullen zijn Verder was er een overzicht van de aktiviteiten van het afgelopen jaar, waarbij de trip naar Keulen toch wel een geweldige ervaring was. Uit het financieel overzicht van de heer T Stegeman bleek dat ondanks de contributieverhoging van het vorig jaar het batig saldo schrikbarend is teruggelopen. Een nieuwe contributie verhoging is dan ook noodzakelijk, zo dat deze nu f 15, - - zal gaan bedragen. Bovendien wordt er voorgesteld akties te gaan ondernemen om wat geld bij elkaar te krijgen. Vorig jaar is er ingesteld dat de kin deren voor het kindercarnaval ook wat moesten betalen. Dit was toen vooralle kinderen hetzelfde bedrag. Dit jaar zal men de kinderen van leden wat minder laten betalen, dan die van niet-leden. Voor het bejaarden-carnaval zal als nog geen toegangsprijs gevraagd wor den. Bij de bestuursverkiezing werd de waarnemend voorzitter, de heer Knijf, tot voorzitter gekozen Aftredend en niet herkiesbaar was de secretaris.de heer Visser Voor hem in de plaats werd bij acclamatie de heer Ruitenbeek als bestuurslid aangenomen. In zijn afscheidswoord zei de heer Visser veel plezier gehad te hebben als bestuurslid van de vereniging ,,Deze tijd zou ik zeker niet gemist willen hebben Ik hoop dat de volgènde secre taris evenveel medewerking zal krij gen als ik altijd gehad heb, want er zijn nog heel wat punten te bespreken om meer succes te krijgen," aldus de heer Visser Tot slot prees hij de samenwerking met de heer Stegeman: ,,Want zonder hem hadden we geen carnavalsvereniging gehad." Met dank aan Janus Visser en een driewerf Alaaf, sloot voorzitter Knijf de vergadering. LEUSDEN - M. i.v maandag 8 april 1974 ligt gedurende 1 maand ter in zage ter gemeentesecretarie afd. stadsontwikkeling het door de gemeen teraad van Leusden op 28 maart 1974 vastgestelde bestemmingsplan Alandsbeek". Zij, die zich tijdig met bezwaren tegen het ontwerp van het plan tot de gemeenteraad hebben gericht, kun nen gedurende de termijn van de ter visie-legging bij Ged Staten bezwa ren tegen het plan indienen Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder die bezwaren heeft tegen wijzigingen, welke bij de vaststelling in het plan zijn aangebracht (Van de redaktie) LEUSDEN - Voor iedere be langstellende ligt de Oriënte ringsnota Ruimtelijke Ordening - achtergronden, uitgangspuntenen beleidsvoornemens van de re gering" tot 16 april a s ter in zage op het gemeentehuis. Deze diskussienota is het eerste deel van de derde nota op de Ruim telijke Ordening, die in voorbe reiding is Binnengekomen sug gesties, adviezen en opmerkingen van de burger zullen door de Raad van Advies voor de Ruim telijke Ordening in haar besluit vorming ten aanzien van de nota worden betrokken Voor de be langstellende burger de kans om daadwerkelijk inspraak te krij gen in de samenstelling van de derde nota Ruimtelijke Ordening. Overigens ligt deze nota al enige tijd ter inzage. Officieel is hier voor een termijn van twee maan den gesteld Deze termijn loopt 16 april af JDERDAG 4 APRIL iw LEUSDER KRANT Jhr. mr A. Feith, voorzitter van het schoolbestuur van De Boskamp en burgemeester Van Voorburg speldt hier de scheidende adjudant Groeneveld de medaille in goud op, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau B Scholten rondde het programma met een mooie speech af, waarna men ge zamenlijk ging dineren GESCHIKT VOOR TELEVISIE De heer Groeneveld gevraagd naar zijn commentaar: ,,Het was grandioos. Het was geschikt voor de televisie. En zet u maar in de krant, dat ik alle res- pekt heb voor het organisatietalent van de brigadier Cardol. (Van de redaktie) LEUSDEN/ZUID - De heer T van Ginkel uit Leusden-Zuid heeft deze week tijdens een receptie in Wouden berg een koninklijke onderscheiding gekregen Bij bevordering ontving hij de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau De heer Van Ginkel was op 1 april (maandag) vijftig jaar in dienst vandeN.V Room boterfabriek De Vooruitgang te Wou denberg als magazijnmeester. Op de foto. burgemeester mr A. H v d. Post reikt de onderscheiding uit LEUSDEN/ACHTERVELD - Vrijdag 29 maart vond in de Politieschool ,,De Roskamp" te Leusden het afscheid plaats van adjudant J. Groeneveld, we [ringsfunktionaris, wonend aan de Pa- I ter Stormstraat 12 te Achterveld. Om 13.15 uur vond een bijeenkomst plaats van de leerlingen en de staf j van de school. Aanwezig was hierbij de voorzitter van het schoolbestuur, jhr. mr A Feith, burgemeester van Voorburg. De scheidende funktionaris Groeneveld was in gezelschap van zijn echtgenote, zijn schoonvader, zijn twee [schoondochters en zijn beide zoons, van wie er één de voetstappen van lijn vader heeft gevolgd, in dienst van het politiekorps te 's-Gravenhage. fSanR-ns het schoolbestuur dankte jhr. Feith adjudant Groeneveld voor zijn [voortreffelijke weringsaktiviteiten, die hij als enige wenngsfunktionaris met - inzet van zijn gehele persoonlijkheid heelt behartigd Het deed hem genoe gen, dat het Hare Majesteit de Konin gin had behaagd de heer Groeneveld te 'onderscheiden met de medaille in igoudverbonden aan de Orde van Oran je-Nassau. Namens het schoolbestuur overhandigde jhr. Feith een draag bare kleurentelevisie. De direkteur van de school, de heer BjScholten prees de voortreffelijke samenwerking, die hij altijd met ad judant Groeneveld mocht hebben ge had. Na zijn lovende woorden reikte hij aan zijn scheidende collega de draagmedaille uit Aspirant Voshol sprak namens de leerlingen van ,,De Boskamp en bood een autoradio aan, ,lk zal de radio zelf met veel enthousiasme bij u ko men monteren, dan blijft u nog wat omringd door de jeugd, die u zo'n warm hart toedraagt' aldus de aspirant Van de schoolstaf kreeg de adju dant een viewer, Geschat wordt, dat in de 8 jaar tijd van zijn weringsak tiviteiten zo'n 1500 aspiranten ,,door zijn vingers zijn gegleden' Korpschef Onderdelinden van het korps Amersfoort, onder welk korps adjudant Groeneveld organiek valt, sprak 's middags op de druk bezochte LEUSDEN/CENTRUM - Woensdag 27 maart hield de speel- en recreatie- vereniging Blijhof haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De leden hadden het uitgebreide jaarverslag al toegestuurd gekregen. Uit dit verslag kwam weer het grote aantal aktiviteiten van deze vereniging naar voren. Spijt werd er uitgesproken over het feit, dat het in een vereniging van ruim 300 leden zo moeilijk is, samen iets te ondernemen. U heeft dat al vaker kunnen lezen ia Terband met de artikeltjes over de opbouw van de nieuwe tuin. Bd ook deze vergadering bleek weer de weinige interesse van de leden voor het Wl en wee van de vereniging, want ook nu bestond het leeuwendeel van de aanwe zigen uit bestuursleden. I De vergadering werd geopend door de voorzitter de heer P M. v. d. jBurg Hij heette alle aanwezigen van ':e welkom Ook hij haalde in zijn ingswoord de zoals gewoonlijk ge- ige opkomst aan De onderhouds- (inmissie (dit is het groepje dat de tuin opbouwt) is praktisch niet uitge groeid üp de laatste oproep in deze krant heeft zegge en schrijven één persoon 'gereageerd, zodat men nu met 4 man verder werkt. Dit selecte groepje is echter (ondanks alle tegenslagen) stug doorgegaan Een hartelijk dankwoord aan deze mensen was dus op zijn plaats Het is aan hen te danken dat de feestelijke opening van de nieuwe tuin vermoedelijk 18 mei zal plaatsvinden Helemaal ,,af" is het dan nog niet, want in het najaar zal de tuin weer gesloten worden Er wordt dan nieuw gras ingezaaid en het geheel zal be plant worden. .evens werd er een woord van dank icht aan mevr. Otto, die de winter 's op zo'n geweldige manier leidde e notulen van de vorige vergadering iet jaarverslag werden goedgekeurd financiën werden akkoord be- fhSten (*00r kascommissie, die de oowen steekproefs gewijs doorgenomen '8ï' Een meuwe kascommissie werd gekozen bestuursverkiezing Hierna stond op de agenda een be stuursverkiezing Aftredend en niet [Is nieuwe bestuursleden werden net bestuur kandidaat gesteld «■dames Y Grit, M. C P v d P€k, M. v. d. Kamp en A. Wijsman *n de heer H. v. Nonen f'« Was een *ussentijdse bestuurs- :*wseling geweest, waarbij de heer 'Vnüf ^mans functie van vice- tH^Z1**er *oe6ewezenkreeg. Alsvoor- er werd door de vergadering me- Grit-Kessing gekozen Ook I overige kandidaten werden gekozen. Hun functies zullen door het bestuur onderling verdeeld worden. PLANNEN 1974/75 Voor het seizoen 1974-1975 komen weer een aantal successen van het vorige seizoen terug Zo zullen de kinderen weer kunnen eieren zoeken en straattekenen. Voor de ouderen staat er weer een barbeque en tuinfeest op het programma. Een nieuw idee is het houden van een wandeltocht door Leus den. Het is dan de bedoeling dat de kin deren door bijvoorbeeld familieleden „gesponsord" worden. Voor elke kilo meter die ze afleggen, wordt door de familieleden dan een bepaald bedrag betaald (of dit nu een dubbeltje of rijksdaalder is, doet er niet toe). De opbrengst hiervan zal voor de helft ten goede komen aan Blijhof terwijl voor het andere gedeelte een goed doel wordt gezocht. PEUTERSPEELZAAL Speciaal voor de peuterspeelzaal zullen een tweede secretaris en tweede penningmeester aangesteld worden Natuurlijk vallen zij ook onder het ge hele bestuur, maar deze maatregel is zuiver getroffen, omdat het voor één secretaris en penningmeester te veel werk werd om alles op rolletjes te doen verlopen De ouderavond zal in april worden gehouden. Na een tweede kopje koffie werd er een film vertoond (gemaakt door Frans Hofmeester) over de aktiviteiten van het afgelopen seizoen. Het eierenzoe- ken in de stromende regen en het feest bij het sluiten van de oude tuin met het stralende weer. Na afloop van deze film werd de avond door de aanwezigen nog enige tijd met geanimeerde gesprekken voortgezet. LEUSDEN/ZUID - De heer P. B. van de Heidemaatschappij, die betrok ken is bij werkzaamheden aan de Lock horsterweg, diende bij de politie een klacht in over het verkeer op de Lock horsterweg. Deze weg is wegens werk zaamheden volledig voor het verkeer afgesloten. Vele mensen houden zich hier echter niet aan. Diverse weg afzettingen en waarschuwingsborden zijn beschadigd. Verschillende af- bakeningslichten werden ontvreemd, hetgeen een groot gevaar oplevert voor het verkeer. Waarom kan men tegen woordig niet eens meer de afbakenings- lichten van de openbare weg met rust laten? ACHTERVELD - In verband met het aanleggen van een riolering is de Hes senweg ter hoogte van de PaterStorm- straat/Kon. Julianaweg in de periode van 4 tot en met 12 april a.s. niet toe gankelijk voor doorgaand verkeer Voor omleiding van het verkeer zal worden zorggedragen. Ryele vrienden en bekenden, colle ts en oud-collega's namen afscheid H de heer en mevr Groeneveld tij- iis een gezellige afscheids-receptie. terechtgekomenEr werden een onyx sigarettenaansteker en bloemen over handigd. De vele personen, die de scheidende politieman kwamen geluk wensen lieten deze gelukwensen vergêzeld gaan van even vele cadeaux. DIT IS UW LEVEN 's Avonds werd door brigadier G. Cardol, die daarvoor een enorme hoop werk had verzet voor de intieme kring van de heer Groeneveld een program ma opgevoerd „Dit is uw leven" De heer Groeneveld werd op 24 maart 1914 te Wageningen geboren, en werd op 15 jarige leeftijd leer ling laborant op de Landbouw Hoge school te Wageningen. Op 20 jarige leeftijd werd hij als dienstplichtig mi litair onder.de wapenen geroepen, en op 3 maart 1937 ging hij een vrijwilli- chirurg dr. M. Swart uit Scheveningen. In 1948 trad Jaap Groeneveld weer in dienst bij de Haagse Gemeentepo litie, en was lange tijd werkzaam bij de Afdeling Bijzondere wetten. Op 1 maart 1958 werd de heer Groeneveld brigadier, tot er vijf jaar later een functie vakant kwam, bij de Afdeling Werving. Uit deze periode kwam één van zijn vrienden over, die thans werkt bij de NATO in Brussel Door het lidmaatschap van de JPA, de Internationale Politie Associatie, onderhield de heer Groeneveld vele internationale contacten In het pro gramma kwamen uit Munchen-Glad- bach over de heer en mevrouw P. Bader voor een spontane ontmoeting In 1967 trad de heer Groeneveld als adjudant in dienst van het oplei dingsinstituut der Politie, gevestigd te Wassenaar. Hij werd wervingsfunk- tionaris, en verhuisde met de school mee tenslotte naar Leusden. Uit deze periode trad een. docent, de heer L. van der Plas. naar voren De Commandant van Politie, de heer receptie, die om 15.30 uur begon, na mens alle korpschefs van Zeeland, Zuid-Holland en Utrecht en bood een prachtig statief aan. Namens de oudleerlingen sprak tij dens de receptie hoofdagent Miedema uit Capelle aan de IJssel. „U hebt eenheid gebracht in het ondoorzichtige bos van de weringsaktiviteiten. Alle oud-leerlingen zijn dank zij u goed De heer Onderdelinden, commissa ris van de Amersfoortse politie over handigt de heer Groeneveld een af- scheids-cadeau. Foto Janus Visser ge verbintenis aan bij het Korps Poli- tietroepen. In het programma „Dit is uw leven" verscheen ten tonele de heer K van den Brink uit. Utrecht, en er werden herinneringen opgehaald uit de vóór-oorlogsetijd. Toen de Tweede Wereldoorlog uitbrak trad de heer Groeneveld in dienst bij de Gemeente politie in Den Haag. Hij deed de vijf oorlogsjaren als voet- en rijwielsur veillant dienst, en ging na de bevrij ding van Nederland als oorlogsvrij williger naar het toenmalige Neder- lands-Indie In het levensprogramma kwa, nu naar voren de heer J. van der Laan uit Voorburg, de toenmalige com pagniescommandant. De begroeting was uitermate hartelijk Tevens ver scheen oud-Indie-ganger dr Stegeman uit Rhenen, die onder uiterst moei lijke omstandigheden operaties ver richtte. Ook hier een verrassende be groeting Nóg een Indie-ganger, die onder moei lijke omstandigheden de vrolijke noot verzorgde, bleek aanwezig te zijn: de Foto Janus Visser

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7