ationale Actie Rode Kruiswoord puzzel nr.11 medewerking van LEUSDER KRANT Koninklijke onderscheiding l>oot~$man Koks Cafetaria REUZE PAASEI VOOR U .a? NIET VERHOGEN AD WISMAN Zó, dat is over20jaar nog mooi Beide paasdagen zijn wij geopend voor al uw heerlijke snacks en ijs. o.a. Ook reserveren wij ijstaarten voor u tot b.v. Ie en 2e paasdag. De overheid zegt we 't mogen, maar wij zullen i de prijzen ERVAREN KRACHTEN Horizontaal Verticaal: Prijzenpakket Doel van de actie Zó inzenden ¥r CHAMBRAY KOSTUUM ijstaarten en soft ijs in 3 smaken Jan van Arkelweg 34 Achterveld - Tel. 528. Kapitein Rob: „Het dodende licht 0 Wel zoeken wij om de drukte te weerstaan nog steeds ook voor gebroken tijden SCHOENEN - LUXE LEDERWAREN DONUKtiDAG 11 APRIL 197-1 LEUSDER KRANT ..Geef gehandicapten een vakantie'' blijft de slogan voor deze nationale Rode Kruisactie. waarbij U ook deze week weer voor duizenden guldens aan prijzen kunt winnen. U lost de puzzel op, stuurt de gevonden slagzin vóór 25 april in en dingt mee naar onderstaand prijzen pakket. In mei kunt U in aanmerking komen voor de eindhoofdprijzen zoals een Dickson stacaravan van 10 000 en een Mark-orgel van 2295 Daarvoor dient men alle letters E van de op lossingen van de in totaal 13 puzzels te tel len Wie de vorige opgaven niet meer heeft kan vast een krant met alle puzzels tesamen bestellen. Men kan daarvoor een briefkaart met 1 extra aan postzegels aan het Neder landse Rode Kruis, Prinsessegracht 27 in Den Haag richten of een bedrag van 1 stor ten op giro 3046000 van datzelfde Rode Kruis 1. stellig - 4 pijnlijke ziekte 8 reeds - 10 en andere (afk - 11 spil - 13. harde duw - 16. opper- vlaktemaat (afk.) - 17 houding - 19. lof - 20 groente - 21. ijzerhou dende grondsoort - 23 schaakterm 25 bron 26. speeltnttribuut - 28 wintersportartikel - 30 bevel - 32. voorzetsel - 34 nieuw - 36 voor naam van Uilenspiegel - 38 rooms katholiek (afk - 39 de kweek - 41 muzieknoot - 42. voertuig 43 oosterlengte (afk.) - 45 gaarne 46. gave voor godheid Voor deze week zijn de volgende fantas tische prijzen uitgeloofd 1. Een kleurentelevisie van Philips Nederland 2595. 2. Een Starlet 353 naaimachine van Singer Amsterdam 549 3. Een koelkast van Vereniging Centra Amers foort - 439. 4 Een 8-daags kris-kras NS-abonnement Ie klas voor twee personen - 144 5. Een koffiezetautomaat van Siemens Neder land Den Haag - 79,90. 6. Een schoenenwaardebon van Herman's Schoenen Utrecht - 50. 7. Een tricot herenpyjama van Sir Edwin, Wildervank - 36.50. 8. Een handzaag van Sandvik Staal Schiedam - 35,50 9 Eén blikradio van Coca Cola Export Corporation Amsterdam - 25 10. Een kalkoen van drie kg van het Produkt- schap voor Pluimvee en Eieren Zeist 25. 11 Een doos kauwgommix van Maple Leaf Amsterdam - 24. 12 Een kussenpakket van Kon D. S. van Schuppen Veenendaal - 18.95 13 Een puzzelwoordenboek met 150.000 tref woorden van Uitgeverij Luitingh Publishers Laren N H - 16,90. 1 veel wegend - 2 kauw - 3 priem - 5 boom - 6 ongeveer (afk - 7 oogvocht - 9 droog - 12 muziek noot 14 voorzetsel - 15 klap In onderstaand diagram vult U nu de letters in die U op de geli|k- inhoudsmaat (afk - 18 oxyda- genummerde vakjes van de puzzel hebt gevonden De zin die bij be - 20 land - 22 ieder - 24 hoofd een goede oplossing ontstaat, stuurt U op elders aangegeven van een abdij - 27 gloeiend 29 meisjesnaam 30 muzieknoot - 31 heester of boom - 33 pers vnw 35 Engels bier - 37. koude lekker nij 39 open plek in het bos - 40 gezellig - 42 rivier in N -Brabant 44 laag frequent (afk wijze 14 Een koffieset Modern van Filtropa Maastricht - 16,50. 15 Een autowashandschoen Giemme NT van Fa. G. van Amersfoort te Zeist - 10,95 Bovendien zijn er meer dan honderd blocnotes met ballpoint in een bijzondere omslag ter be schikking gesteld, zodat de kans op een prijs erg groot is Jaarlijks brengen vijfduizend gehandicapten een week vakantie door aan boord van de (nieuwe) J. Henry Dunant en in de twee vakantiehuizen van het Nederlandse Rode Kruis Dat kost qeld Geld dat U nu bijeen kunt puzzelen Talloze chro nisch zieken en mvaliden zullen er U dankbaar voor zijn En niet alleen zij ook hun familieleden door wie zij weck in week uit worden verzorgd Indirect krijgen ook die de gelegenheid even op adem te komen Doe dus vooral mee aan deze Mode Kruiswoordpuzzelactie. U stuurt de gevonden slagzin op een brief kaart naar het speciale adres van het Nederlandse Rode Kruis Postlaan 33. 's-Gravenhage Plak naast de gewone frankering (30 centl minimaal 1.(maximaal 5.aan gel dige postzegels U künt net zoveel oplossin gen inzenden als U wilt. mits voldoende gefrankeerd U kunt ook uw oplossing op een girobiljet (geen girobetaalkaart) schrijven Maak dan tenminste t óf zoveel U wilt over op euro 30 46 033 van het Nederlandse Rode Kruis te s-Gravenhage Uw oplossing moet op 25 april binnen zijn Op 29 april trekken in Bergen (N H notaris Van Beusekom uit 's-Gravenhage en notaris Brons uit Bergen de fantastische prijzen De vergunning voor deze puzzelactie .ten/- S.i.te v.jn Jdc Rode Kruis:vnkantieprojectön ^'tnr chronisch zieken en invaliden is vér'-' lecnd door de Staatssecretaris van Justitie', hij besluit van 31 10 '73 nr. LO 700 '143/230 WOUDENBERG - Twee dagen ach ter elkaar viel er wat te vieren bij de Roomboterfabriek van de Nederland se Melkunie C.M.C. „De Vooruitgang" te Woudenberg Op maandag 1 april mocht de heer Teus van Ginkel worden gehuldigd voor het feit, dat hij vijftig jaar achtereen op deze fabriek werkzaam was ge weest, op dinsdag 2 april was het de heer Hazeleger, die temidden van fa milie, vrienden en chefs en collega's het feit mocht vieren, dat hij veertig jaar zijn krachten aan het bedrijf had gegeven. Het terrein van de feestelijkheden was in beide gevallen de grote zaal van Hotel Schimmel. Op maandag 1 april gaf de direc teur van het bedrijfde heer M Vis- scher een korte historische terugblik op een halve eeuw werk van de heer Van Ginkel, ras-echte Woudenberger, maar sinds enkele jaren woonachtig in Leusden. Spreker weerlegde in zijn gezellig woord de opvatting van sommi gen, dat roomboter „niet goed'' zou zijn Aan de jubilaris was zijns in ziens goed te zien, dat het tegendeel hqt geval was. „Boter is toch maar best", aldus de heer Visscher, het geen door tie jubilaris volledig werd bdaamd met: „puur natuur" De directeur van de fabriek stelde, dat hij geen voorbeelden wist van men sen. die een vijftig-jarig jubileum had- dén gevierd in een fabriek van „an dere vetten Hij gaf een geestige beschouwing oyer de enorme hoeveelheid boter wel- ké door de heer Van Ginkel in al döze jaren was ingepakt Dat moest bij ruwe schatting tenminste 25 mil joen kg zijn geweest. Gerekend naar pakjes van 250 gram waren dat 100 miljoen pakjes boter Uitgaande van de lengte van 95 milimeter zou dat een „een-steens" muurtje kunnen maken van 1,30 meter hoog met een lengte v^n de Dollard tot de Schelde Spreker schetste geestig, hoe de heer Van Ginkel er geregeld aan had mee gewerkt, dat delen van zijn werk door een „ijzeren Teus" konden worden overgenomen. Hij was met de jubilaris en diens gezin blij. dat deze bijzondere mijl paal was bereikt en kon worden ge vierd in goede gezondheid Namens bedrijf Woudenberg en de hoofddirectie alsmede namens net bestuur wenste de directeur de heer Van Ginkel harte lijk geluk Hij spelde hem vervolgens de gouden speld van de Ned. Melk Unie CMC op en overhandigde hem een enve loppe met inhoud, waarop een van de dames van het kantoor aan mevrouw Van Ginkel een fraai boeket bloemen aanbood De oud-directeur van het bedrijf, de heer H. J Reussink maakte de aanwezigen in een vlotte toespraak deelgenoot van enkele detail-informa ties. Hij vertelde hoe in tegenstelling tot anderen de heer Van Ginkel altijd volledig achter vernieuwingen en ver dere mechanisatie had gestaan Hoe er één was geweest die bij elke ver nieuwing altijd had gezegd „Niksweerd 't was vroeger veul beter Dè heer Reussink dacht overigens niet. dat de heer Van Ginkel, ondanks het feit, dat hij vijftig jaar in de boter had gewerkt, kans zou zien om ook maar 1 kg boter zelf te maken Maar als inpakker kende hij zijns ge lijke niet. Niemand was zo snel met het aanbrengen van de wikkels, maar ook in de nauwkeurigheid is hij moeilijk te verslaan Zelfs als er wel eens 's avonds door de directeur iemand ge holpen was,zonder dat daarvan aanteke ning was gehouden, had hij onmiddellijk steeds het verschil geconstateerd. Niets ontging Teus, aldus de heer Reussink. die zijn oude medewerker en diens gezin hartelijk gelukwenste. De heer Klein Wolterink roemde de goede kameraadschap welke het per soneel altijd van de heer Van Ginkel had ondervonden en bood namens dit personeel een enveloppe met inhoud aan Burgemeester van de Post van Leus den, dat sinds korte tijd de woon plaats van de familie Van Ginkel is. kwam als ongenode maar daarom niet minder welkome gast eveneens zijn gelukwensen aanbieden en deed me dedeling van het feit, dat het H M. de Koningin had behaagd, om de heer Van Ginkel bij bevordering de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje Nassau toe te ken nen. Hij moest hiervoor in ruil de bron zen medaille inleveren, welke hij ter gelegenheid van zijn veertig-jarig ju bileum had mogen ontvangen Een gezellig samenzijn besloot deze jubileumviering, waarbij vele gasten elkander bij het afscheid toevoegden: „tot morgen dan maar weer." A sL» fcj^ sL» I y fcU L/ U ^1/ I •4s *T"* -T- -T* /p, ¥r 100% katoen 106.- Sportieve mode bij Hereo en Kinder p kleding I Euteipeplein 8 - Ameisfoort Telefoon 03490-20482 *4^ /p* I Dat Is Bekaert tulngaas. Een gegarandeerdo kwaliteit van uw afrastering. Kom eens langs. Voor een Bekaert folder en om UW gaas In het echt te zien. BEKAERT 'de tuingazen van Bekaert* zijn verkrijgbaar bij: TUINTOKO Amsterdamseweg 139. Amersfoort Tel 03490-17031 X/ U/ sl/ .1/ sty sj/ sj> s^y ty sly 4s »T"» ,-60- Maar Kurt Jensen krijgt gelijk De storm neemt in kracht al en na een uur komt de bleke zon weer door de wolken schijnen De honden zijn ech ter aan het eind van hun krachten, wanneer zij eindelijk hoge torens van het Franse station aan de horizon zien opdoemen „Dat betekent tenmin ste een goed onderkomen en voldoende voedsel. verzucht Rob. De vreemde toestellen van de Franse expeditie staan eenzaam en verlaten in de be sneeuwde vlakte. Kurt weet, dat de leden van de expeditie ondergrondse verblijven hebben gemaakt, verbonden door gangen. Zij vinden gemakkelijk de ingang van zo n verblijf en het electrisch licht werkt nog Dat is een verademing, na die barre tocht! En ja. daar liggen reusachtige I heden voedsel en medicijnen opga peld, genoeg voor maanden. „Desno kunnen wij hier overwinteren. Rob Ze slepen voedsel naar 1. want eerst moeten de honden flinil eten hebben Daarna komen zij j aan de beurt Wanneer zij de honden hebben gevoed en zelf ook een flinke maaltijd hebben gebruikt, gaan Rob en Kurt naar de radiokamer De zender is volkomen intact en na enkele manipulaties lukt het Rob deze in werking te stellen Dan roept hij Jacobshavn en Gothaab op om te melden, dat zij het Franse kamp hebben bereikt. Een stem in Jacobshavn deelt hem mede, dat de hele wereld in rep en roer is gebracht door de vreemde berichten Uit Groenland „lk zou jullie willen aanraden voor al goed uit te kijken," zegt de stem, „want het moet daar in de buurt van het kamp niet pluis zijn Het vermoe den bestaat, dat daar een basis is gevestigd van een vreemde mogd heid en dat deze het geheim vanll dodende licht bezit. „Rob deelt inta dat zij grote voorzichtigheid zuil betrachten, maar dat zij toch 1 jioging zullen ondernemen om mr Frl er en zijn piloot op te sporen I De Biezenkamp - Leusden-C. Tel. 1417 privé 1989,

Leusder Krant | 1974 | | pagina 14