Ton Hilhorst nam nieuwe verkoopkas in gebruik Jan den Hartog Wethouder Wagenaar lijsttrekker VVD Werkgroep D'66 Leusden blijft de komende 4 jaar normaal doordraaien BIJEEN LEUSDEN ROND DE STEMBUS 1 Uitgebreid Oranjefeest- programma Feestcomité Achterveld LEUSDER KRANT 11 APK1L 197-1 I ACHTERVELD Het feestcomi- té Achterveld heeft haar pro- S gramma voor Koninginnedag 1974 gereed. Zowel voor de jeugd als voor de ouderen zijn er at- tg traktieve evenementen. Het pro- li grarama ziet er als volgt uit: PROGRAMMA VOOR MAANDAG 29 APRIL 1974 P Lampionnenoptocht: Opstellen om 19.00 uur op het schoolplein van de R.K. Basis- I school aan de Jan van Arkel- I weg Vertrekom 19.OOuur m.m.v. I de muziekvereniging D.W.S. uit Achterveld. ROUTE LAMPIONNENOPTOCHT I W. van Amersfoortstraat, Olden- barneveldstraat, Pater Storm- I straat, Bisschop van Diestraat, I de Verjaegde Ruyterweg, Hes- senweg, Jan van Arkelweg en I naar het schoolplein waar de I Prijsuitreiking zal plaats vin- jf den. Alle meelopende kinderen I krijgen een traktatie. PROGRAMMA VOOR DINSDAG 30 APRIL 1974 Koninginnedag: 's Morgens om 07.00 uur Re- I rfme- Jonf> oud, groot en klein, alles wat lawaai maakt I is van harte welkom. Geen vuur- I werk of donderbussen. Degene a met het gekste en meest lawaai- Eikenlaan Leusden-ceptrum. één van de meest geslaagde voor beelden van plat afgedekte bouw. Moeilijkheden gaat architect Den Hartog nooit uit de weg. Voor alles vindt hij een passende oplossing. Dit bleek wel bij de verbouwing van een winkelpand met een diepe kelder voor het confectiebedriji Wieringa te Amers foort Daar moest een nieuw pand verrijzen tussen twee oude panden, waarvan één pand zeker 300 jaar oud was Het gevaar van instorten van de belendende percelen was zeer groot Dankzij een met zorg gekozen techniek van funderen in samenwerking met zijn konstrukteur Eykman kon de verbouw plaatsvinden' zonder de oude percelen te beschadigen Aan opdrachten heeft het Jan den Har tog nooit ontbroken Hij heeft enorm veel gebouwd, overal in ons land en in alle genres. Heel veel bungalows voor partikulieren, kantoren, enkele fabrie ken, verschillende winkelcentrs, een grote reeks zwembaden, een adminis tratiegebouw, een raadshuis, een dorpshuis en veel woningbouw in di verse plaatsen. En dan de fotograaf en ik met Jan op stap om in de omtrek zijn werk te gaan bekijken. Het rijden in zijn automobiel (ik voel me als in het fregatschip Johanna Maria) is op zich zelf al een sensatie. In Leusden-Zuid, waar wij om de haverklap uit de auto moesten springen, omdat meer dan een derde van de woningen en bunga lows er van zijn hand zijn, moet de fotograaf bij onbekenden aanbellen om vanuit dakkapellen en etageramen de juiste perspektivische opnamen van Jan's werken te maken. Als hij bij het uitstappen het sleuteltje in zijn auto iaat zitten, begint er een alarmsignaal te loeien, en als hij dan aan mijn kant van de auto een huis wil laten zien, draait hij aan zijn kant mijn raam open Ik vind het een echte architectenauto, vol met vondsten, waar een leek niet op komt. Bijzonder fraai vond ik de patio-bun galows aan de Eikenlaan te Leusden- centrum Hier vindt men nu eens een platte huizenbouw, die voortreffelijk geslaagd is te noemen Een esthetisch opvallend geheel van fraaie doosachtige (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week zaterdag vond de opening plaats van de gloednieuwe verkoopkas van bloemis terij-kwekerij Ton Hilhorst. Deze kwe kerij, aan de Ursulineweg, is door deze uitbreiding een aantrekkelijk plei sterplaats voor bloemen- en planten- minnend Leusden geworden. De nieuwe verkoopkas is 400 m2. Er is een prachtig assortiment ondergebracht. Naast bloemen en planten ook allerlei soorten glas- en aardewerk. Op de foto de nieuwe verkoopkas. (foto Leus- der Krant) LEUSDEN - De Werkgroep van D'66 te Leusden is unaniem van mening, dat zij, wat er landelijk ook gaat gebeuren met D'66, de volgende vier jaar normaal blijft doordraaien. Dit was de conclu sie, die kon worden getrokken uit de positief gerichte bijeenkomst, die Leusdens D'66 belegde op maandagavond 8 april. Bijna alle werkers van het eerste uur, op richters en medewerkers van D'66 waren op deze belangrijke vergadering bijeen in vrijwel de zelfde groepering. Zij waren het er volledig over eens, dat zij in de afgelopen vijf jaar van hun bestaaD met veel elan en over tuiging hebben samengewerkt. Deze samenwerking gold niet in het minst voor de goede ver standhouding met het D'66 raads lid W. van Spaendonk, en zij wil len deze gang van zaken zonder meer voortzetten. Bij deze eensgezinde en vast beraden houding van D'66 komt nog, dat zij nooit een plaatselijke afdeling zijn geworden, maar al tijd een onafhankelijke werkgroep zijn blijven vormen Alle aanwe zigen zouden het betreurens waardig vinden, als al hetgeeD er aan positiefs in de Gemeen teraad in de afgelopen Jaren is bereikt, nu zou moeten worden D'66 te Leusden neemt deel aan de aanstaande gemeenteraads verkiezingen tezamen met de Partij van de Arbeid, de P.P.R., en de P.S.P. Vol goede verwach tingen gaat men de komende ver kiezingen tegemoet. D'66 is van mening, dat zij eeD zeer positie ve stem kan laten horen in het progressieve beleid binnen de ge meente Leusden. Tot aan de verkiezingen blijft het centrale kontaktadres voor de gezamenlijke progressieve par tijen: Marijke Bakker, Aragon 28, Leusden-centrum, telef. 03496- 1978 vervolg van pagina 11) makende attribuut krijgt een waardebon. 07.30 uur: Rondgang door het dorp door de muziekvereniging D.W.S. 09.30 uur: Vossenjacht voor 2 groepen van 10 t/m 12 jaar en van 13 t/m 15 jaar. Einde vossenjacht 11.30 uur. De prijsuitreiking vindt direkt na afloop plaats in ,,Ons Gebouw". Inschrijven voor de vossenjacht in Ons Gebouw om 09.15 uur. 14.00 uur: Puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen, verzorgd door de A.M.B.C. Achterveld. Dezeoran- jerit is door iedereen gemakke lijk uit te rijden en er zijn fraaie prijzen te winnen, start bij ,,De Roskam". 14.30 uur: Kindermiddag in Ons Gebouw voor de kinderen van 4 t/m 9 jaar, verzorgd door "het Hand- poppentheater Mikoko. Dit thea ter staat borg voor veel span nende avonturen. Ouderen hebben geen toegang tot deze kindermid dag. Wilt u wel zorgen dat uw kinderen op tijd in Ons Gebouw aanwezig zijn en wilt u ze om 16.30 uur weer ophalen. 20.00 uur: Oranjebal in Ons Gebouw m.m.v. ,,De Popsey" Voor degenen die nog eens ouderwets de beentjes van de vloer willen hebben een avond om niet over te slaan, dus dinsdagavond 30 april naar Ons Gebouw om er eens lekker uit te zijn. De zaal gaat open om 19.45 uur „Dat noemen de mensen nu struisvogelpolitiek!" LEUSDEN - Op woensdag 17 april a.s. om 20 uur organiseert de P.S.P. een bijeenkomst voor alle belangstel lenden ten huize van Wim Loth, v.H. v. Aramerstollaan 84, Leusden-zuid (tel. 03490-11554). Er zal worden gespro ken over de komende Gemeenteraads verkiezingen. Bovendien zal Wim Loth een korte inleiding houden over het erfpacht stelsel. Iedereen is van har te welkom. it. Na enkele kleinere projekten ont- ■'JlJwierp hij zijn eerste winkelcentrum J.Het Palet" te Maassluis, in opdracht fJlan de firma Lemain in Amersfoort, vaar hij in zijn beginjaren veel werk mee tot stand heeft gebracht op het gebiH van winkel- en woningbouw. Efn complex van 27 winkeleenheden met o, daarboven 27 woningen in twee woon lagen Rond het gehele winkelcentrum loopt en 2!, meter brede houten lui fel. waarboven de woningen zijn gele gen. die deels vanuit de winkels be- Fttiktnii zijn Het complex is uitge voerd m een betonskelet Voor de be kleding van de voorgevels is leisteen gebruikt, een materiaal, dat de winkel puien van afzeliahout. harmonieus om vat De borstweringen zijn m grijs groene serpertine natuursteen uitge- voerd De zijgevels zijn bekleed met gele baksteen m waalformaat. Daarna heeft hij nog winkelcentra gebouwd in eEde, Amersfoort (gedeel te van het Neptunusplein en een blok aan de Noorderwierweg), Papendrecht, Üöösduintri (1ste gedeelte), Rheden. Myelaken Momenteel is in voorbe reiding het overdekte winkelcentrum Didam FgOofc verbouwde hij veel winkel panden in Amersfoort en elders, onder andere Stots, Fahner, Veling, Van As- sell. Wensink, Fennema, Van Geet, Qreeve (voorheen Molenbeek). Wie ringa. Gardo en vele winkels in het Gooi en rondom Amersfoort voor Ac tief N V In voorbereiding is de ver bouw van het winkelpand van de grote speelgoedzaak Ros naast C&A in tófprsloorl kU In Amersfoort bouwde Jan den Har- log onder meer aan de Radiumweg voor de chemische wasserij en ververij ;„Actief en de woningtextielreinigende industrie „Motex" een moderne doel matig'.' fabriek. Eén van de belangrijke werken van architect Den Hartog is zijn winkel centrum aan de Brederodelaan te Pa pendrecht, de gemeente waar hij ook het raadhuis, een bankgebouw en een jeugdhonk heeft gebouwd. Het winkel centrum is een zeer bijzondere con ceptie geworden: men kan er winkelen op twee niveaus. Deze situatie is ont staan omdat het winkelcentrum moest worden gebouwd tussen de Merwededijk met een bestaande dijkbebouwing en de daarachter gelegen oude en nieuwe wijk op polderniveau. Er was een hoogte verschil van 5,20 meter. Na uitvoerig overleg met het „Instituut voor Stad en Landschap" te Rotterdam werd een kunstmatig plein ontworpen, een zwe vend plein van 2.55 m2. Hieraan werd eem winkelcentrum met woningen ge situeerd, terwijl onder dit plein een warenhuis werd gebouwd, dat aircon ditioned is en op het plein een aan tal etalages heeft alsmede een uitgang, en op niveau nog drie uitgangen. Brede trappen vormen de verbinding tussen de beide winkelniveaus. Onder de win kels bevinden zich* de magazijnen. De bovengrondse winkels zijn van een brede luifel voorzien. Het winkelcen trum is met een luchtbrug ver bonden met een aan de Veerweg ge bouwde rij van acht winkels. Ook het Raadhuis en de Railfelsen- bank te Papendrecht werden door Jan den Hartog gebouwd Binnenkort zal het raadhuis een nieuwe raadszaal rijker zijn, die op het bestaande dak zal wor den gebouwd De gevels kenmerken zich door duidelijkheid, door een forse toets, wars van onbelangrijke details, en een eerlijkheid, die stoelt op Den Hartogs jarenlange ambachtelijke beheersing van het vak. De plechtige haast reli gieuze sfeer van de hal en het trappen huis met hekwerken, die doen denken aan orgelpijpen, op de verdiepingen van het Papendrechtse raadhuis is kenne lijk een invloed van zijn kerkbouw- studie. Op de foto De eerste negen kandidaten. Van links naar rechts: D. Klunder Nijland, R. Bergsma, J. Veltman, J. Wage naar, P. Lodewijks, G. G. van Tiel, B. Peddemors en P. Fock. Op de voorgrond, zittend, mevrouw L. van Ameron. (foto Janus Visser) vormen, verfijnd van sfeer. Een serie luiizen, die er echt uitschiet, gebouwd van geelrode liandvormsteen (fabrikaat Kerkdriel) met platte daken en heel mooie details van bijvoorbeeld een in gangspartij Originele erfaf scheidingen in dezelfde kleur en reliefgevoelige handvormsteen, de zogenaamd'» Klaus- trawanden. Het effekt daarvan blijft me gedurende de hele rondrit bij Elk buurtje woningen, dal architect Den Hartog ons toont, heeft iels eigens, iels gezelligs. De materiaalkeuze is altijd eerlijk en natuurlijk. In Hoeve laken had Inj in een bepaalde wijk ste- debouw en architectuur in eigen hand, en hij maakte er een levendige en in teressante composilie van. Voor de ste de bouw was daar de onlangs overle den stedebouw-architect Seppen de su pervisor. Bepaald geïmponeerd ben ik door de reuzegarage aan de Balladelaan in de wijk Schothorst te Amersfoort van maar liefst 5000 m2 2000 m2 voor garage en showroom, 3000 m2 voor parkeer ruimte. Het front van de showroom heeft een lengte van 46 meter. De gebroeders Van Kooy hebben hier een kapitaal modern bedrijf laten bouwen, dat er architectonisch mag zijn. De fraaie compositie zet zich in de gevels vooral voort in de vondst van de reeks dakkapelachtig aandoende tentdaken, die met groene leisteen zijn gedekt. Het gebouw maakt een robuuste indruk, en dat is een passende omlijsting voor de ultra-moderne apparatuur, die hier wordt gebruikt als hefbruggen, richt- bank, vierwieluitlijnbrug. tektileer- en bitakstation Ondanks de robuustheid ademt het gebouw een menselijke sfeer, waar het prettig zal zijn om te werken In de plaatwerkerij, waar nog weieens een klap wordt uitgedeeld, heeft Jan den Hartog als fjeluidwerende wand gaat jesstenen toegepast, die vooral esthe tisch bijzonder goed uit de vert komen. Eén der bij het garagebedrijf gebouwde woonhuizen is een beauty van schoon metselwerk. Plafond met balken, fraaie raampartij met in de vensterbamk in gebouwde plantenbak Grote onder het huis aangebrachte hobbyruimte. Een voorbeeld van hoe men van een gewoon type woonhuis iets zeer bij zonders van sfeer, kleur en materiaal kan maken. Kandidaten voor de lijst „Kuypers" bekend (Van de redaktie) LEUSDEN - Woensdag middag werd de kandidatenlijst van de „Lijst Kuij- pers" bekendgemaakt. Lijsttrekker is (uiteraard) de heer J. C. Th. Kuijpers, die kortgeleden uit de PvdA stapte na eeD konflikt met het bestuur van de afdeling Leusden. Op de lijst staan inwoners uit Leusden/Zuid, Leusden/Centrum en Achterveld. Tweede is de heer M. Holl uit Leusden/Centrum, voorzitter van de Bejaardenstichting Leusden. voor zitter van de raad van advies van de Groenstichting en hoofdinspecteur voor het lager onderwijs De lijst ziet er verder als volgt uit: 1. J C. T Kuijpers, van H. van Ammerstollaan 75, Leusden-zuid; 2. M Holl, Galicie 6. Leusden-cen trum; 3. J Dijkstra, Oranjelaan 14, Leusden- zuid; 4 H J. Baaiman. Hessenweg 327, Achterveld, 5. W Rasch, Brinkhorst 1, Leusden- centrum, 6. A, H G Blankenstein, H. vanVian- denstraat 5. Achterveld, Sinds de publicatie van vorige week blijven deadhaesie-betuigingenbinnen komen en wordt al van verschillende kanten gebruik gemaakt van de moge lijkheid tot het storten van financiële bijdragen op rekening 3359-07.253 ten gunste van het „Verkiezingsfonds Kuij pers", bij de rabobank te Leusden (giro-nummer van de bank 27.81.35). (Van de redaktie) LEUSDEN - Wethouder J. Wagenaar is voor de VVD lijsttrekker in Leusden geworden Tweede staat de heer G. van Tiel. Beide heren hebben nu ook zitting in de raad, de heer Wagenaar als wethouder. Ook de VVD heeft twee dames op de lijst geplaatst. Mevrouw L. van Ameron staat op de zesde plaats (en Delgorge op de tiende plaats. Als de VVD de vijf zetels haalt, die zijn voor speld, dan zullen namens deze partij naast de heren Wagenaar en Van Tiel ook de heren D. Klunder Nijland, P. Fock en J. Veltman in de raad zitting gaan nemen. De lijst zier er in haar totaliteit als volgt uit: 1. J. Wagenaar 2. G. van Tiel 3. D. Klunder Nijland 4. P. Fock 5. J. Veltman 6. Mevr. L. van Ameron 7. R. Bergsma 8. P. Lodewijks 9 B. Peddemors 10. Mevr. M Haverman-Delgorge 11. J. Bosma 12. A. Parson 13. G. Schreuder 14. J. Engel 15. L J. P. N. Vandebriel 16 W. J. A. M. v. Breen

Leusder Krant | 1974 | | pagina 15