Wel en wee Don Bosco in jaarverslag 1973 Nimmerdor wacht met smart op een nieuw onderkomen Veel belangstelling voor kaartverkoop zwembad Muzikale Lisiduna-aktie grandioos van start gegaan Lisiduna wijzigt programma i.v.m. overlijden van Harry Biesterbosch EERSTE OPBRENGST: f2111,72 FEDERATIEIENTRUM GAAT VERDWIJNEN Werkgroep milieu educatie Bibliotheek Boekenmolen Bromfiets gevonden Popcorn stopt met dansavond voor 12-15 jarigen voor bejaarden Waar blijven de goudvissen? AUTODIEF GEPAKT Bibliotheekbus Ouderavond ,/t Palet" TER ONTNUCHTERING INGESLOTEN ZEDENSCHENNIS DONDERDAG 11 APRIL 1974 LEUSDER KRANT 3 LEUSDEN - Het jaarverslag 1973 van de Technische School ,,Don Bos- op aardige wijze gekaft in een jroen-blauwe, diagonaalsgewijs aan- brachte overdruk van één der arti kelen over ,,Don Bosco" in de Leus der Krant, brengt zeer overzichtelijk het wel en wee van dit Leusdense opleidingsinstituut in het betreffende jaar. Het wel komt naar voren in de wegen die gezocht worden om te ko men tot meer individualisering engro- tere differentiatie van het onderwijs en in de stijging van het aantal leer lingen (voor het schooljaar 1973-1974 zijn het er 351) die de school bezoe ken Het wee komt naar voren in het feit, dat het bestuur geen resultaten heeft kunnen boeken om tot de af bouw van de school te komen. In het laslokaal werd nu tevens de plaatwer kerij ondergebracht en de op deze wijze vrijgekomen ruimte, werd benut ^om de leerlingen, die het ingevoerde K algemene tweede leerjaar en de door when te volgen lessen ..algemene tech- Ijnieken" bezoeken, onder te brengen, Aan de grote inzet van de betreffen- 1| de leraren is het te danken, dat deze II ingrijpende verandering zonder tijd verlies kan worden verwezenlijkt. De lessen in plaatwerken en lassen zijn door deze ingreep echter wel in ui terst moeilijke ruimte-omstandigheden gekomen. Op 1 september 1973 telde de school 145 interne en 206 externe leerlingen. Hoewel de school een katholiek sig natuur draagt, volgt een groot aantal leerlingen van andere gezindten het onderwijs. 252 Leerlingen zijnRooms- Katholiek, 53 leerlingen zijn Prote- |j stant Christelijk, 46 leerlingen zijn van andere gezindte. 52,i% leerlingen is afkomstig uit de proviicie Utrecht, 20,8% uit Gelderland, 2f,3% tezamen uit alle andere Nederlaidse provin cies en 1,1% tenslotte ui het buiten land. Een van de belangrijkste gebeurte nissen van 1973 was h«t in werking treden van het besluit .b o./l.a.v.o. op 1 augustus 1973. Door deelneming van de school aan het experiment, 4-jarige mechanische techniek is,,Don Bosco" op deze ontwikkeling 1 jaar vooruitgelopen. Een en ander is uitvoerig uiteenge zet in onze artikelen over ,,Don Bos co" in de edities van 7 en 14 fe bruari. Ook over de V.V.T.O. dag cursus werd hierin een uiteenzetting gegeven Per 1 september 1973 volg den 86 leerlingen het V.V.T O. dag onderwijs, aldus het jaarverslag van de school In de agenda staat onder andere, dat de heer Noordkamp is bereid ge vonden iets te vertellen over de school- ongevallen-verzekering. Verder zal er worden gesproken over de festiviteiten in Den Treek en de feestelijke af scheidsavond van de zesde klas. LEUSDEN - Twee personen, die in forse staat van dronkenschap verkeer den, en zich slingerend bevonden op de Trekerweg, werden door de politie ter ontnuchtering ingesloten. LEUSDEN/CENTRUM. - Verleden week was er een ongekende drukte op het gemeentehuis in verband met de voorverkoop van de zwembad abon nementen voor het nieuwe seizoen. Vele zwemlustigen moesten soms lange tijd op hun beurt wachten, voordat zij aan hun kaarten voor het Leusdense buitenbad geholpen werden Foto Janus Visser. LEUSDEN/ZUID - In verband met Goede Vrijdag is de uitlening van boe ken in onze bibliotheek ,,De Boeken molen" van vrijdag 12 april aanstaande verzet (teruggezet) naar donderdag avond 11 april van 19.00 tot 20.00 uur, Arnhemseweg 83. I LEUSDEN - Vrijdag 4 april vond de politie onder takkenbossen bedekt in IUen Treek terug de bromfiets, die donderdag 3 april was gestolen in Amersfoort De bromfiets kon aan de i eigenaar worden teruggegeven. I j LEUSDEN - Dinsdag 2 april deden j twee meisjes aangifte van openbare zedenschennis. De meisjes reden op i!ilets' en een man liet ziin kleding stukken zakken en toonde zijn ge slachtsdelen De meisjes zijn snel r doorgereden De politie slaagde er niet in de dader te achterhalen. LEUSDEN - Vele ledenouders van leden van de ponyclub, dnateurs en sympathisanten waren mindagavond 8 april naar het Federatieentrum ge komen, waar de Rijvereniing Nim merdor" een bijeenkomstiad belegd. Vroeger reed men al in heFederatie- centrum aan de Klooswkseweg te Leusden-zuid, toen dit eipndom was van de Federatie van laielijke rij- verenigingen. In verband rrt de waar schijnlijk niet tegen te holen aanleg van Rijksweg 28 moest d Federatie naar een ander gebouw uiüen, dat zij inmiddels in Uddel heeft gemden. Toen „Nimmerdor" vernam, daiun federa tiegebouw de eerste twee ja: zeker niet zou worden afgebroken, be't de vere niging de mogelijkheid grncht er te kunnen blijven rijden. Doode wegen plannen is het gebouw inmdels opge kocht door Rijkswaterstaat De heer E. Oostra, vo'Zitter van de Landelijke Rijverenigim.Nimmer- dor" bracht de talrijke aavezigen op de hoogte van de mogeliheden om het rijden in de manege lorlopig te kunnen continueren. „Nimerdor" maakt al ruim 10 jaar alsnderhuur- der gebruik van deze manéfop woens dagavond en 's zaterdagsorgens of 's middags, en bij vele mar?e-uitvoe- ringen, springwedstnjdenm andere evenementen stond de ruiie ter be schikking. „Nimmerdor" heeft zichele malen met de vraag beziggehoun of men zelf tot de bouw van eenijcentrum zou kunnen komen. Besprengen zijn gevoerd met Burgemeestern Wethou ders van Leusden en Ameroort. Me dewerking werd toegezegd, maar nog steeds is geen terrein gevonden In de opzet om het complex van de Federatie tegen een lage huur te ver krijgen, is „Nimmerdor" om verschil lende redenen niet geslaagd „Wij heb ben een vrij hoge huur voor tenminste twee jaar moeten aanvaarden", aldus voorzitter Oostra, „en zijn ingegaan op een compromisvoorstel een onder verhuur van tenminste 1 jaar van een gedeelte van de buitenboxen te aan vaarden, 9 boxen aan de achterzijde, ruimte boven de trap en het woon gedeelte zoals thans in gebruik is door de familie Ruiterkamp aan Veldkoning B.V. in Roermond. Veldkoning heeft recht van voorkeur voor gebruik van binnen- en buiten manege op maandag tot vrijdag van 7 tot 17 uur en za terdag van 7 tot 12 uur. Rijk en Domeinen doen niets aan het onderhoud Hierdoor hebben wij dus een enorm risico aanvaard. Wij rekenen op uw aller hulp Beschouwt u deze twee jaar als een proeftijd. Zal „Nim merdor" in de toekomst verwezenlij ken? Hoeveel geld, hoeveel transpiratie hebben wij hiervoor over? Voor deze twee proefjaren is het bestuur hoofdelijk aansprakelijk Het Bestuur heeft dit aanvaard, en rekent erop dat een groot aantal le den, ouders van ponyleden, donateurs en sympathisanten zich mede voor een bepaald bedrag tot 1 juli 1976 willen borgstellen. Het oude complex moet lekvrij wor den gemaakt, de stallen moeten wor den opgeknapt. Met een man of 25 kan er heel wat werk worden ver zet. Ik doe een beroep op ieder van u in zijn houding tegenover derden Houdt rekening met onze onderhuur ders, houdt rekening met onze bu ren. Blijf bij het rijden in Den Treek buiten de jonge aanplant. Passeer geen andere ruiters en ook geen wande laars in galop. Kom niet op de fiets paden Laat geen rommel achter, rook niet in de stallen maar ook niet in Den Treek en op de hei Na de aanleg van de weg blijft hier een stukje grond eigendom van Amers foort over. Hoe denkt de rentmeester van Den Treek over Nimmerdor. Hoe denken Burgemeester en Wethouders van Leusden en Amersfoort over ons. Namens allen zeg ik dank aan de heer Wettwaal voor hetgeen hij al die jaren voor „Nimmerdor" heeft betekend Wij zullen u erg missen. Ook de heer en mevrouw Ruiter kamp heel veel dank voor alles wat zij voor onze vereniging betekenden. Het leven in een woning, gekoppeld aan een manége is niet gemakkelijk geweest. U stond beiden steeds voor ons klaar" Na de koffiepauze zegden een aan tal personen spontaan hun hulp toe. Een aantal personen heeft zich finan cieel garant gesteld Een aantal per sonen zegde financiële steun toe. En nu wacht de vereniging „Nim merdor" met smart op het een of andere aanbod van de gemeente Leus den of Amersfoort.' LEUSDEN - Jopie Wassenaar, de initiatiefneemster en organi satrice van de Popcorn-dans- avonden in „De Til" te Leuden- centrum, deelt het volgende mee. „De Popcorn-avonden, zoals die de laatste tijd werden georgani seerd voor 12- tot 15-jarigen, worden niet meer voortgezet, omdat er te weinig belangstel ling voor deze avonden bestond. Voor het volgend seizoen," zo zei ze, „zal naar een alternatief voor deze groep jongeren worden ge zocht. Momenteel is er elke za terdagavond om 20.00 uur dansen in „De Til" voor iedereen. Dus een dansavond voor jong en oud, ongeacht de leeftijd." LEUSDEN - In verband met het plotseling overlijden van het jeugdige tamboerlid Harry Bies terbosch zal het programma van „Lisiduna" worden gewijzigd. Harry Biesterbosch is 19 jaar oud geworden. Hij ging helemaal in de muziek op, en was in zijn element als hij met de tamboers kon optreden. De repetitie avon den van „Lisiduna" behoorden tot zijn plezierigste avonden. Het spel der tamboers was zijn hob by. Maandag 8 april had hij nog geoefend voor de uitvoering, die „Lisiduna" opdonderdag 11 april in de horsten te Leusden-cen trum zou geven, en plotseling daarna werd hij door de dood overvallen Donderdag 11 april zal Harry Biesterbosch om 14.55 uur naar zijn laatste rustplaats op „Rust hof" worden gebracht „Lisiduna" is zeer onder de indruk van dit overlijden, en wenst de familieleden van Harry troost en sterkte toe. „Lisiduna" zal nu, in tegen stelling met het aanvankelijke plan niet donderdag 11 april, maar donderdag 18 april musice ren in de horsten van Leus den-centrum, zoals u reeds zult weten om de f30.000,- bijeen te brengen, die er nodig zijn voor de nieuwe uniformen. Helaas zal Harry Biesterbosch daar niet meer van kunnen profiteren. f742,97 Ontvangen buiten de woonkernen m de Schutterhoeflaan en het Molenhoekje f 469,50 f2.111,72 Er werden nog enkele toezeggingen gedaan voor giro-overschrijvingen. De reakties van de middenstanders in Leusden moeten nog komen. Voor deze week: bewoners van de horsten: geeft met gulle hand aan ons aktieve muziekkorps, dat zoveel ge zellige luister bijzet aan vele evene menten en festiviteiten. LEUSDEN - Een maal per maand komt er een bibliotheekbus van de Prov. Bibliotheek voor Bejaarden. De kosten zijn f2,50 per jaar en men mag 5 boeken meenemen. Elke 3e woensdag in de maand komt de bus op parkeerterrein voor de Bejaarden-woningen, Asschatterweg. Diegene die moeite hebben met boe ken halen, kunnen ze thuis bezorgd krijgen Even een boodschap naar de bus die er 17 april weer staat tussen 10-11 uur, is voldoende. LEUSDEN/CENTRUM - Een inwo ner van Leusden-centrum deed bij de politie aangifte van het regelmatig verdwijnen van goudvissen uit zijn vijver Hij zou er graag achter komen wie die goudvissen steeds uit zijn vijver haalt Misschien is er wel een Leus dense inwoner, die een buurman met een vijver heeft, waar steeds goud vissen bij komen. Misschien zou de gedupeerde vijvereigenaar op deze wijze een tip kunnen krijgen. van de plaatselijke omgeving, mogelijk te combineren met een kinderboerde rij Het is duidelijk dat voor uitwerking en realisering van bovengenoemde plannen de uit 8 leden bestaande werk groep uitbreiding behoeft. W. Salomons-Schoonderbeek, Dalmatië 84, tel. 2054. Reeds verscheidene malen zijn de leden van deze werkgroep in huiska mervergadering bijeen geweest om te overleggen op welke wijze haar taak stelling nl. hoe bij de bevolking van Leusden in het bijzonder bij de jeugd en jongeren het aankweken van meer milieubewustzijn tot uitvoering kan worden gebracht. De eerste activiteiten hebben bestaar uit het voeren van informatieve ge sprekken met de schoolhoofden van kleuter- en basisscholen in geheel Leusden. In voorbereiding zijn veldbiologische excursies onder leiding. Verder wordt geaacnt aan het houden van voordrach ten die met het milieu verband houden en het inrichten van zgn. natuurpaden., dit zijn uitgestippelde wandelroutes' aan de hand van verklarende gidsjes. Ook denkt de werkgroep bv aan het aanleggen van een plukweide voor de kleintjes, aan een schooltuin en aan een expositieruimte voor flora en fauna burgerlijke stand LEUSDEN - Geboren: 28 mrt. Merel Danielle, d.v. J. M. Herbrink en G. E. van Baar, W. van Amersfoortstraat 33; 29 mrt Hugo Sander, z.v. G. W. E. van Lottum en F. T Brouwer, Hak- horst 11, 1 apr. Erwin, d.v. A. Kooij- man en G. van der Vecht, Akkerwinde 5; 30 mrt Gerrinda Theodora, d.v. G. Hutten en G. Pouwels, Meidoorn- hof 16; 30 mrt. Astrid Martine, d.v, P J Vos en A. C. Voskuilen, Wederik 15, 1 apr Aleida Everarda, d.v. H J. van 't Klooster en H. G Horst, Ooie- vaarshorsterweg 2 Overleden: J Duvaloois, 57 jaar; C M Voskuilen, 78 jaar; J Berg, 82 jaar LEUSDEN - Dinsdag 2 april kon de politie de jongeman insluiten, die ervan wordt verdacht vorige week een Daf te hebben gestolen in Leusden-centrum. De auto werd in Middelburg terugge vonden. De dader werd in Tilburg aan gehouden, en is inmiddels naar de Rekkense inrichting teruggekeerd. De auto keerde terug bij zijn eigenaar. LEUSDEN/ZUID - LeusdeD-zuidwas op donderdag 4 eD vrijdagavond 5 april hel glorieuze middelpunt vaoonsLeus- fjeDs harmoniegezelschap „Lisiduna" mei tamboerkorps en majoretten. Door alle straten marcheerden zij met de muziek, met het geroffel der tamboers en met het gracieuze bewegingsspel van de majoretten. Op sommige punten gaven zij een kleine show weg. Er was veel belangstelling van de zijde van het publiek Er waren veel spontane reak ties. Leusden-zuid liet duidelijk mer ken, dat het de muziek wilde behouden, en dat het graag wilde bijdragen aan het vernieuwen van de versleten uni formen van de musici, de tamboers en de kledij der majoretten. Om 18 30 uurvertrokken de korpsen vanaf de binneplaats van de Christelijke basisschool „Loysden" aan de Prinses Margrietlaan, nadat ze door onze foto graaf Jan Pit op de gevoelige plaat waren vastgelegd. Tegen kwart voer negen hielden zij beide avonden op. De eerste avond trokken acht koliek- tanten met intekenlijsten zoveel moge lijk in hel kielzog van de muzikanten mee om huis aan huis de bijdragen in ontvangst te nemen De tweede avond beschikte men over twaalf kollektanten, die desondanks grote moeite hadden om gelijke tred met de muziek te houden. Voor de aanstaande week staan alle „horsten" in Leusden-centrum op het programma van „Lisiduna". Donder dagavond 11 april vertrekken zij om half zeven vanaf het gebouw van de Speeltuinvereniging aan de Ansfridus- laan, waar zij ook hun repetitie-avon den houden. Het orkest repeteert er vrijdags van 20.00 tot 22.00 uur. De tamboers dinsdags van 19.00 tot 22.00 uur. De majoretten dinsdags van 19.00 tot 20.30 uur. U moet er eens een kijkje gaan nemen, want u zult het er beslist erg gezellig vinden. „Lisiduna" zou het erg fijn vinden als nieuwe musici zich bij haar zouden aanmelden. Even moet er iets worden rechtge zet. In tegenstelling met het gironum mer, dat op de brief staat vermeld, die u allemaal van „Lisiduna" in uw brievenbus kreeg, maken wij u thans het juiste gironummer bekend- Gironummer Rabo-bank Leusden nr 278135 ten name van „Lisiduna" rek. nr 335907237. En dan nu de stand van zaken na de eerste twee avonden van ontreden in Leusden-zuid. De stand van financiën wel te verstaan. „Lisiduna" heeft voor haar uniformen een bedrag nodig van f30.000,-. Met de nieuwe uniformen kunnen zij de plaats Leusden inde ver schillende concoursen, die er in de zomer zullen worden gehouden, ook op waardiger wijze vertegenwoordigen. Het zit 'm bij die concoursen natuur lijk vooral in de muzikale kwaliteit, maar kleren maken nog altijd de man en de vrouw, en het oog wil óók ge streeld worden! Donderdagavond 4 april ontvangen in het oude gedeelte van Leusden-zuid het nieuwe gedeelte tot en met de Van Hardenbroek Van Lockhorstlaan f899,25 Vrijdagavond 5 april ontvangen in het noordelijke gedeelte van Leusden-zuid f.30.000.- LEUSDEN - De Oudercommissie van de Openbare Basisschool ,,'t Palet" aan de Willem de Zwijgerlaan teLeus- den-zuid belegt op maandag 22 april aanstaande een ouderavond. De avond vangt aan om 20.00 uur.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3