Uitnodiging voor eerste burger Oorlogsmonument op Asschat door onbekenden geschonden Twee zwaargewonden door nonchalance Hervormd Centrum krijgt uitbreiding Puzzelrit en paasvuur van Herv./Geref. Jeugdraad Paaseieren Roeken met Geslaagde boom-feestdag Leusden Gecompliceerd ongeval met paard en wagen: BV BONDSSPAARBANK leusder krant I Bang&Olufsen @C06N BGRG REE DOOD AANGETROFFEN Leusden - Traditiegetrouw orga- jjeert ..BLIJHOF" ook dit jaar weer liet ..paaseieren zoeken" in het Lock- frsterbos op paaszaterdag 13 april vangeischapsgym ait weer Sparen met variabele termijnen Zaal wordt groter: voor 450 personen ONDERDAG 11 APRIL 1974 HBO-Achteiveld listrictskampioen 3 JAAR GARANTIE OP HI-FI EN T V Hamersveldseweg 6a. Leusden-C. Tel 03496-1235 bg.g 1510 VAN D6N ACHTERVELD - De aktieve EHBO /deling Achterveld heeft wederom een faai succes geboekt door op de teJut- -haas (Nieuwegein) gehouden districts- [edstrijd met ruime voorsprong als ferste te eindigen. Er werd door elf loegeo uit de gehele provincie Utrecht L deze wedstrijd deelgenomen. Deze Sloegen waren op de rayonwedstrijden *e op diverse plaatsen in de provincie «houden zijn, als de beste uit de bus «komen. De Achterveldse ploeg, be- staande uit de heer W. Hilverts (lei- ^^er), mevrouw Teunissen-Kerkhof en [ej.' Cilia van Dijk was winnaar ge- irden van de wedstrijd van het rayon lersfoort. Dezelfde ploeg waaraan mej. M. van Hamersveld als reserve was toege voegd behaalde nu in Jutphaas de eer ste plaats. Bovendien behaalde de heer W. Hilverts een persoonlijk succes door als beste leider (in EHBO-term .Commandant") gewaardeerd te wor den door de jury, bestaande uit de he ren D'Arnoud en Fluitman, beiden arts. Het is de derde keer dat een Achter veldse EHBO-ploeg de kampioensbeker van het district Utrecht in ontvangst kon nemen. De winnaar van de districtswedstrijd wordt uitgenodigd om op 8 juni a.s. aan de landelijke wedstrijd welke in ..Tivoli" te Utrecht wordt gehouden, deel te nemen. De Achterveldse ploeg zal hieraan - in dezelfde samenstel ling - deelnemen. De volledige uitslag van de districtswedstrijd was als volgt: Achterveld 269 pot.; leider 64 pnt. Cabaun 236 pnt.; leider 47 pnt. Cothen 231 pnt.; leider 47 pnt. Amersfoort 223 pnt.; leider 61 pnt. Utrecht (Lutgerus) 220 pnt.; leider 53 pnt. Benschop 210 pnt.; leider 46 pnt. Utrecht (Martinus) 208 pnt.; leider 54 pnt. Utrecht (Douwe Egberts) 203 pnt. lei der 45 pnt. Vinkeveen 188 pnt.; leider 35 pnt. Montfoort 185 pnt.; leider 42 pnt. Mijdrecht 166 pnt.; leider 31 pnt. ■le kinderen - dus ook van niet-le- den- in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar lijn van harte welkom. iftoGRAMMA B;30 uur Verzamelen kinderen en Hder- iinet auto's) bij Blijhof, An- Sitiuslaan 49 uur Vertrek naar Lockhorsterbos. «0.00 uur Aankomst Kinderen verde len in drie groepen: 1 t/m 6 jaar 2. 7 t/m 9 jaar 3. 10 t/m 12 jaar ,10 30 uur Tegen inlevering van de jgeren ontvangen de kinderen een at- ténin 11 00 uur Vertrek terug Voor het slagen van deze feestmorgen jfekent het bestuur op de medewerking Van de ouders. Voor het vervoer zijn ongeveer 30 auto's nodig. Indien U toch Uw kinderen naar het Lockhor- ^Serbos brengt, neemt U dan ook die MUideren mee. die op eigen gelegen- I Mid zijn gekomen Uiteraard dienen Jteze kinderen ook weer terug ge bracht te worden jjBpUSDEN - C. - Op dinsdag 16 april begin; er weer een nieuwe cursus voor de zwangerschapsgymnastiek. De aanvang is 9.15 uur in het Wit- Gele Kruisgebouw en men kan zich uIer plaatse aanmelden. Lt,u5utPi/L.t« i kum - ïwee leer lingen van de openbare basisschool de Wegwijzer werden donderdagmid dag 4 april ontvangen op het gemeente huis door Burgemeester mr. A H van der Post. Reden van deze ontvangst was het plechtig uitnodigen van de burgermeester door Kay Oldenziel en Ludovic Hoytema van Konijnenburg om te gast te zijn op de Fancy-Fair, die zij gezamenlijk organiseren op het schoolplein Deze Fancy-Fair zal ge houden worden op vrijdag avond 19 april van 17.00 - 21.00 uur. Foto Janus Visser. Een interessante spaarvorm met veel mogelijkheden voor ieder die meer met z'n spaargeld wil doen. Vraag documentatie op het dichtstbijzijnde kantoor van de Bondsspaarbank VOOR MIDDEN EN OOST NEDERLAND de bank voor deze generatie LEUSDEN/CENTRUM - Vorige week woensdag werd in verband met de na tionale boomfeestdag een reeks strui ken geplant in de middenberm van de Middenweg in Leusden/Centrum. Leer lingen van verschillende scholen uit de gemeente hebben zich enthousiast inge zet voor dit milieu-bewuste werk. Uiteraard was burgemeester mr. A. H. van der Post present en heeft niet al leen jong Leusden als volwaardige plantsoen-bewerkers aan de slag ge zien, maar bij hanteerde ook zelf de schop om het goede voorbeeld te geven. Op de foto's: enkele beelden van dit gebeuren. Namens de CML-werkgroep Milieu-educatie was mevrouw Salomons aanwezig. Ook gemeentevoorlichter, de heer S. Polak, ontbrak uiteraard niet bij dit „graaf- en plant-festijn". Bur gemeester Van der Post hield een toespraak, waarin hij wees op het grote belang van groen voor ons woon- en leefmilieu. De leerlingen kregen na afloop van bet evenement een her inneringsvaantje uitgereikt. (Foto's Leusder Krant). LEUSDEN - Op de Doornseweg werd op maandag 1 april een ree dood aan getroffen Het dier is vermoedelijk door een auto aangereden, die schade zal hebben opgelopen De benadeelde eigenaar is echter niet bekend De ree werd naar de poelier gebracht. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! geleden al gezegd, dat het monument was geschonden Het zijn de dames Van der Salm en mevrouw Van 't Klooster die het monument onderhouden en er geregeld bloembollen planten en bloemen heen brengen Zij waren beide zeer ontdaan, dat onbekenden het monument hadden geschonden Lambertus Herder was de eerste echtgenoot van de huidige me vrouw Van 't Klooster. Algemeen acht men de schending van een zeer laag peil van bescha ving getuigen. Men heeft er in de buurt eigenlijk geen woorden voor De politie verzoekt hen die moge lijkerwijs een tip in de richting van de daders kunnen geven, zich in ver binding te stellen met het bureau van de Rijkspolitie te Leusden-zuid. tele foon 03490-12141 Laten wij hopen, dat de daders zelf spijt van hun schennis hebben, en de kettingen ter plaatse willen terug brengen. LEUSDEN - De politie van Leus den, die zaterdagochtend 7 april op patrouille was op Asschat, consta teerde een diefstal bij het monument, dat daar is opgericht voor vier per sonen, die er door de Duitsers wer den gefusilleerd. De grote metalen ket tingen, die het monument sierden, waren door onbekende daders verwij derd. Het betreffende monument herdenkt de fusillade van Nicolaas van der Salm, Lambertus Anthonius Herder en de twee evacués Wessels Het was op 27 april 1945, dat de Duitsers van Asschat wegtrokken Voor hen uit lie pen de vrouwen van Asschat, die door de Duitsers naar Amersfoort zouden worden gebracht. Plotseling hoorden de vrouwen achter zich een aantal schoten weerklinken en de vier ge noemde mannen vielen ter aarde De weduwe Van der Salm consta teerde in de afgelopen week, dat de kettingen verdwenen waren Kinderen uit de buurt hadden veertien dagen ACHTERVELD - Op de Hessenweg te Achterveld deed zich zaterdagavond 6 april omstreeks 21.00 uur een gecom pliceerd ongeval voor, dat helaas ver wondingen veroorzaakte bij personen, die er part noch deel aan hadden. Twee jongens, de 17-jarige F. R. R uit Amersfoort en een vriend reden over de Hessenweg, komend uit de richting Amersfoort in de richting Stoutenburg, met een paard en wagen. De wagen, waarmee de jongens in het donker reden, was niet verlicht Vanuit de richting Amersfoort na derde in de richting Stoutenburg een personenauto, die plotseling werd ge confronteerd met de onverlichte wa gen met paard De bestuurder moest krachtig remmen om niet boven op de wagen en het paard te rijden en kwam tenslotte schuin voor de wagen tot stilstand De bestuurder wilde de jon gens er op attent maken, dat het le vensgevaarlijk was om zonder ver lichting te rijden Het paard en de wageD die niet direkt tot stilstand kon- den komen, hadden de keuze om of naar rechts de sloot in te rijden of naar links uit te wijken. Ze kozen het uitwijken naar links. Op dat moment kwam er een auto uit tegengestelde richting aan, bestuurd door de heer B P uit Stoutenburg. Deze auto reed frontaal tegen de wagen met het paard op en schoof er zelfs een gedeelte onder De voorwielen van de kar bra ken af, het paard raakte los en sloeg op hol De jongens werden eveneens van de kar geslagen. Ongeveer 100 meter verder liep het' paard in zijn paniek tegen een op dat moment uit tegengestelde richting aan komende auto op, bestuurd door mevr F. v d. B. uit Amersfoort De bestuurder van de wagen, die onder de boerenkar schoof, de 49- jarige B P. uit Stoutenburg moest met ernstig oogletsel naar het ziekenhuis worden overgebracht De 30-jarige Mevrouw F v d B. moest met een nekwervelbreuk naar het ziekenhuis worden vervoerd. De beide jongens kwamen er met schaafwonden en builen af Het paard werd naar de Veeartse- nijkundige Dienst in Utrecht overge bracht. Weer eens een voorbeeld van een ongeluk, veroorzaakt door de noncha lance, de nalatigheid van twee jongens, die zonder licht reden, en dat aan toevallig ter plaatse passerende per sonen ernstig letsel veroorzaakte. LEUSDEN/C. - Het Hervormd Cen trum te Leusden-centrum zal binnen niet al te lange tijd de reeds veel be sproken uitbreiding ondergaan. De kerkeraad heeft aan het onderwerp van architect D. Zuiderkoek te Baarn, de voorkeur gegeven, omdat dit ontwerp de voorhof onaangetast laat en de uit breiding aan de achterzijde dot plaats vinden. Het ligt in de bedoeling van de architect de grote zaai naar achteren uit te breiden en eveneens te ver breden, zodat een T-vormige zaal met ongeveer 430 zitplaatsen zal ontstaan. Het liturgisch centrum wordt verplaatst naar de andere zijde van de zaal. Door een gordijn kan de zaal in twee apart toegankelijke delen worden ver deeld, zodat er voor trouw- en rouw diensten en voor de in het algemeen wat minder druk bezochte avonddiensten een kleinere en meer intieme ruimte zal ontstaan. De hal zal worden vergroot, door het verwijderen van de toiletten, De hui dige kleine zaal blijft bestaan, maar aan de achterzijde worden twee zaal tjes toegevoegd In de uitbreiding wordt tevens een grote keuken opgenomen De bestaande keuken kan dan als kleed ruimte voor de predikant worden ge bruikt. Zoals gezegd de voorhof blijft op deze wijze geheel in tact Over enige tijd zal het schetsplao van architect Zuiderkoek kunnen wor den gepubliceerd. VERLOREN Glacé handschoen, sleutelbos, voet balschoenen maat 39. kenetekenbewijs, jongensschoen, loonzakje met f225,- GEVONDEN 2 bankbiljetten van f 10, -sleutel hanger met 3 sleutels. 2 autoped s. Inlichtingen worden verstrekt door de politie te Leusden-zuid VERLOREN Huissleutel in rood etui. (waarschijn lijk omg. Asschatterweg) Mevr Kaars Sijpestein, Populieren laan 15, Leusden-C, tel. 1677 LEUSDEN - Tweede Paasdag, maan dag 15 april, organiseert de Hervormde /Gereformeerde Jeugdraad te Leusden een puzzelrit per fiets. Iedereen is wel kom, en kan deelnemen aan dit gezel lige Paaseveoement. De start zal plaats vinden om 14.00 uur precies vanaf het (in vervallen staat verkerende) jeugdgebouw „De Grote Kuip". De tocht gaat door geheel het landgoed Den Treek heen, en biedt een zeer aantrekkelijk parcours. 's Avonds, omstreeks 20.00 uur, wordt een Paasvuur ontstoken in het weiland van de gastvrije familie Van Loenen, Arnhemseweg 84, tegenover café-restaurant „De Mof". Het Paas vuur zal echter niet aan die zijde van de Arnhemseweg worden ontstoken, maar aan de overkant, dus komend uit de richting Leusden-Zuid aan de lin kerkant van de weg. In de niet direkte nabijheid van een schuur van de fa milie Van Loenen aldaar in het wei land. Na afloop van het paasvuur zal er om ongeveer 21 uur worden gevolks danst in de boerderij van Van Loenen, onder deskundige leiding. En tevens zullen dan de prijswinnaars van de fietspuzzelnt worden bekend gemaakt. Kom allemaal naar het Paasvuur toe, en breng vrienden en vriendinnen mee.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9