Achterveldse hegemonie in schoolvoetbaltoernooi 1974 Ledenvergadering van Roda'46 had een vlot en rustig verloop Dames op rand van het kampioenschap voor R0DA- pupillen „Onze Wereld" kampioen Leusder K Persoonlijk record Bert v. Hamersveld IMPALA - VOLLEYBAL: Hebt u iets te verkopen'' Plaats een LEUSDEF.HEITJE! VRIJDAG 19 APRIL 1974 LEUSDER KRANT ACHTERVELD - De eerste wedstrijd van het zomerseizoen is door vele Altis-atleten zeer succesvol afgewerkt. De Utrechtse atletiekvereniging .Vi tesse" had zorg gedragen voor de- organisatie van deze wedstrijd op het Utrechtse „Maarschalkerweerd." Een grote troep atleten uit Denemarken gaf een leuk internationaal tintje aan' de goed bezette wedstrijden. Het weer daarentegen verraadde het Hollandse klimaat door de krachtige wind die echter de sprinters in hun voordeel deed lopen. Door deze wind kwamen er soms zéér goede tijden uit de bus. John de Jong en Frits Schuur man zetten een prachtige tijd van 11.4 sec. op de 100 meter op de klokken Gerard Elsinhorst evenaarde zijn pers. record met 12.4 sec op de 100 meter Ineke van Zee legde bij de dames de 100 meter af in 15.6 sec. Met de 4 kg. zware kogel wist zij een afstand van 6 08 meter te over bruggen. Echtgenoot Renéé van Zee startte op de 5.000 meter. Hoewel van Zee nog maar onlangs zijn entréé gemaakt heeft in het District West I behoort hij reeds nu tot de sub-top. van dit District. Hij verbeterde zijn pers. record met 5 sec.. Zijn tijd na 5.000 meter was 15 54 5 min. Niels van Mechelen verbeterde eveneens zijn pers. record. Nadat Niels vorige week in Zeist een tijd op de klokken had gebracht van 16.26.1 min. wist hij nu finishen in de tijd van 16.05.1 min., wat een verbetering betekende van 21 sec. Wim van Kessel had eveneens ingeschreven voor de 5.000 meter. Hij finishte in de tijd van 18.56 0 min. Twee Altis atleten kwamen uit op de 800 meter. Bert van Hamersveld was op dit nummer het meest succesvol Hij finishte bij de heren-C als eerste in 2.05.0 min. Deze tijd leidde eveneens tot een pers record. Frits Meilink kwam ook bijzonder goed voor de dag. In Utrecht debuteerde Frits op een voortreffelijke manier. Hij legde 800 meter af in 2.12.6 min ACHTERVELD - Het Leusdense schoolvoetbaltoernooi dat vorige week te Achterveld op het Kerstens Sport park is gehouden is dank zij de uit stekende leiding en het fraaie weer, bij zonder geslaagd. Er werd enthousiast gevoetbald door de Leusdense school jeugd. De grootste triomf van deze dag was voor het team van de R.K Basis- School ,,Onze Wereld" Zij behaalden de titel en gaan daardoor naar het landelijk toernooi dat in Amsterdam wordt gehouden. Er deden voor het eerst ook meisjes-teams mee. Organisator van dit grote toernooi - er moesten een 40-tal wedstrijden worden gespeeld - was het oudercomité van de R.K. Scholen van Achterveld. Zij hadden zich weten te verzekeren van de medewerking van de heer J M Schouten. Hij trad op als wedstrijdlei der. Hij werd geassisteerd door de heer J Löhuis Een goede keus van het organiserende oudercomité. Want er komt wel wat kijken om een 40-tal wedstrijden vlot te doen verlopen! 's Morgens om 8.30 uur werd de aftrap verricht door Huib Brandsen en René Tolboom, twee jarige deelnemers aan het toernooi. Er werd daarna gevoet bald tot 18.00 uur. De eerste jongensteams - uiteraard het grootste aantal - waren in 2 poules ingedeeld, de tweede elftallen in één poule. Ook de meisjes - in navolging van de Achterveld- en Roda-dames voetbalden. Voor hen een aparte poule. De twee winnaars van de poules eerste jongensteam moesten een beslisings- wedstrijd spelen om de uiteindelijke kampioen te bepalen. Deze kampioen zal aan het landelijk toernooi deelnemen. En dat is natuurlijk een grote eer voor de jeugdige voetballertjes. Winnaars in hun poule werden ,,De Rossenberg" te Leusden en .Onze Wereld" te Ach- De kleine roodharige aanvoerder van Onze Wereld toont vol vreugde de gewonnen bekers. Foto Janus Visser. Een spelmoment uit het schoolvoet baltoernooi. Identiek aan een doelpunt uit de wedstrijd Ajax - PSV scoort deze speler een doelpunt nadat de keeper de bal liet vallen en door zijn on oplettendheid een kostbare fout be tekende terveld. Zij speelden onder grote span ning de beslissingswedstrijd. De uitslag was 1-1 Toen moesten er penalty's worden genomen en hierin toonden de schutters van ,,Onze Wereld" zich superieur. Zij wonnen en behaalden zodoende de titel Grote vreugde in het gehele ,,Onze Wereld"-kamp en uiteraard teleurstelling bij ,,De Ros senberg". In de poule voor tweede elftallen eindigde ,,De Rossenberg" als eerste Het meisjesteam van ..Groenhorst" triomfeerde in hun poule. De Achter veldse meisjes moeten nog maar eens goed gaan kijken naar hun ..grote zusters in de sport" op het Kerstens Sportpark Zij eindigden laatsten in deze _goul£. De Wegwijzer 2 - Loysden 2 2-1 Groenhorst (m) - Hamersveld (m) 1-0 't Palet (m) - St Jozef 2 (m) 1-0 Loysden 1 - Rossenberg 1 0-8 Loysden 2 - Rossenberg 2 0-6 Hamersveld 1 - 2e OLS 0-1 't Palet 1 - Onze Wreld 1 0-0 Groenhorst 1 - St Jozef 1 0-0 Groenhorst 2 - St. Jozef 2 0-1 Wgwijzer 1 - Rossenberg 1 1-3 Wegwijzer 2 - Rossenberg 2 0-1 St. Jozef 1 (m) - St Jozef 2 (m) 3-0 Groenhouten (m) - 't Palet (m) 0-0 Zoals ook bij grote" wedstrijden vaak gebeurt, klapte één van de keepers bij een redding tegen de doelpaal, waar na hij met enig hoofdletsel bleef liggen. Per brancard werd deze jeugdige speler afgevoerd. Foto Janus Visser Schoolvoetbaltoernooi. Alle finale wedstrijden moesten beslist worden met het nemen van strafschoppen. Foto Janus Visser. Een spelmoment uit de finale-wed strijd van het bijzonder geslaagde schoolvoetbaltoernooi Foto Janus Visser. LEUSDEN - De vorige week maandag in het kluphuis gehouden algemene le denvergadering van de voetbalvereni ging Roda'46 heeft zich gekenmerkt door een vlot en rustig verloop De voornaamste agendastukken, zoals het financiële gedeelte van kluphuis en de wijzigingen van het Huishoudelijk Reglement, gingen vlot onder de ha mer van de Roda-praeses door. In zijn kort openingswoord wees voor zitter J. van den Berg erop dat elke vereniging steeds onder ogen zal moe ten blijven zien, dat een kluphuis een onderdeel dient te zijn van het totale kommunikatie-patroon in die vereni ging. Niet minder, maar ook niet meer. Zo ook bij Roda'46". In de eerste plaats zijn we een voetbalvereniging en de taken en doelstellingen welke hieruit voortvloeien zullen nimmer verwaarloosd mogen worden," aldus de spreker. „Doet men dit wel", vervolg de van den Berg, dan zal elke vere niging in sportief aanzien snel terug lopen" Voor Roda'46 nog geen probleem, maar wat niet is kan altijd komen en daarom nodigde de voor zitter de leden uit om in deze posi tief te blijven samenwerken Tenslotte herdacht de vergadering met een ogen blik van stilte het oud-bestuurslid Du- valoois en het lid mevrouw Kreikamp, die Roda'46 in de afgelopen weken door de dood waren ontvallen. De afwerking van de agendapunten verliep daarna veelal als hamerstuk ken, daar o.a. het uitgebrachte jaar verslag, de winst en verliesrekening over 1973 van het kluphuis voor de ruim vijftig aanwezige leden weinig reden tot diskussie opleverden. Ook bij de voorgestelde begroting voor het kluphuisjaar 1973/1974, met een netto winst van f200,-, kwamen de tongen weinig los. Na korte re- en dupliek werden de voorstellen met algemene stemmen aangenomen, met de aante kening dat het bestuur zal onderzoe ken of het kontrolewerk van de fi nanciële kommissie niet overgedaan dient te worden aan een accountants bureau De voorzitter bracht zijn dank uit aan het adres van de kluphuiskom- missie, samengesteld uit de heren D. Opstelten, A Houtveen, P Wendel, N. Los en K de Kruif. voor het vele werk dat ook zij weer het afgelopen jaar hadden verricht en de financiële man A. Houtveen in het bizonder. Ook de huidige kluphuisbeheerder. de familie Kramer, werd in dit dank woord niet vergeten Een hartelijk ap plaus van de vergadering onderstreep ten de dankwoorden nog eens extra. Ook het punt huishoudelijkregelements- wijzigingen gaf weinig diskussie. Het vele jaren gehanteerde reglement werd gemoderniseerd, terwijl enkele nieuwe artikels werden ingevoerd. De verga dering ging ook hier vlot akkoord met het, gevoerde beleid in deze materie. Vervolgens machtigde de vergade ring de voorzitter tot het verrichten van de benodigde handelingen, het teke nen van de daarvoor vereiste stukken om de naam RODA'46 Koninklijk goed gekeurd te krijgen. Daarmede was ,,de koek" op deze bijeenkomst wel voor het grootste gedeelte genuttigd. Enkele mededelingen, zoals 11 mei feestelijke afsluiting van het seizoen, 23 mei toernooi afd. dames en 25 mei sportdag voor de RODA-jeugd en een korte rondvraag kompleteerden de af werking van de agenda LEUSDEN - Door twee uitstekende overwinningen, afgelopen week behaald op respectievelijk NVC en SVV 3 heeft Impala de kop van de ranglijst behouden en blijft daarmee een riant uitzicht op het kampioenschap van de eerste klasse afdeling Amersfoort en daarmee'pro- motie naar de Districtspromotieklasse behouden. Afgelopen dinsdag versloegen de da mes in de Sporthal Strijland te Nijkerk met groot gemak NVC en donderdag daarop werd het derde team van SVV uit Soest in de Sporthal de Koppel met 3-0 verslagen Op het moment dat udit verslag leest is het al bekend of Impala kampioen is ja of nee Gisteravond moest namelijk aangetreden worden te gen Limvio uit Baarn. Een overwinning in deze laatste wedstrijd van de com petitie kan een kampioenschap beteke nen tenzij concurrent Olympia ook zal winnen, dan eindigen beide teams gelijk en is een beslissingswedstrijd noodza kelijk Ook de heren van Impala wisten af gelopen week een overwinning te beha len. Met 3-0 werd het reserveteam van Uni Cornus uit Bunschoten versla gen. Een volkomen verdiende overwin ning, behaald door uitstekend aanvals- spel, waar de tegenstander niets tegen in kon brengen. De heren treden hedenavond om 8 uur aan tegen Wilhelmina, een zware tegen stander, waar Impala twee weken gele den tijdens een oefenwedstrijd nog met 3-1 van verloren heeft. De op revanche beluste Impala mannen zullen er dit maal echter alles aan doen om tot een overwinning te komen. Verdere Volleybalprogramma voor de komende week: Vrijdag 19 april Heren 2e klasse Impala - Wilhelmina aanv. 20.00 u Dames 4e klasse Impala 3 - VIOS 10 aanv 20.00 u. Impala 4 - VIOS 9 aanv. 20 00 u Woensdag 24 april Dames 4e klasse Wilhelmina 4 - Impala 5 aanv 19 45 u. Heren 3e klas Impala 2 - WA 6 aanv 19.45 u. Dames 2e klasse Impala 2 - VIOS 6 aanv. 20.30 u. Donderdag 25 april Heren 2e klasse Uni Cornus - Impala aanv. 20.30 u (Nummer één van de ranglijst tegen nummer 2 (Impala). De allerlaatste strohalm voor de heren om boven te eindigen). Dames 4e klasse HVV 3 - Impala 3 aanv. 19.5 LEUSDEN - Op 2e Paasdag name. Pupillen elftallen van Roda'46 deelt een sterk bezet toernooi bij IJS meervogels Zij wisten er drie vac vier eerste prijzen te winnen Eeni verend succes dus! Bij de prijsuitr king, en ook later in het Roda kH huis, was het een compleet jeö feest waarvan ook de vele oudersi waren meegegaan en voor het verf zorgden volop genoten hebben. De uitslagen: le plaats: Roda lb - Zuidvogels lb Hoogland lb - Roda lb Spakenburg lb - Roda lb Roda lb - IJselmeervogels lb 3e plaats: Roda 2b - Zuidvogels 2b N.S.C. lb - Roda 2b Spakenburg 2b - Roda 2b Roda 2b - IJselmeervogels 2b le plaats: Roda 3b - Zuidvogels 3b Hoogland 2b - Roda 3b Spakenburg 3b - Roda 3b Roda 3b - IJselmeervogels 3b le plaats: Roda 4b - Zuidvogels 4b N S C 2b - Roda 4b Spakenburg 4b - Roda 4b Roda 4b - IJselmeervogels 4b De uitslagen van de wedstrijden wa ren als volgt (m meisjesteam)- Groenhorst 1 - Wegwijzer 1 1-0 Groenhorst 2 - Wegwijzer 2 0-1 St Jozef (m) - Groenhorst (m) 0-0 't Palet (m) - Hamersveld (m) 0-1 St. Jozef 1 - Loysden 1 3-1 St. Jozef 2 - Loysden 2 0-0 't Palet 1 - Hamersveld 1 1-0 2e OLS 1 - Onze Wereld 1 0-4 St. Jozef 1 - Rossenberg 1 2-5 St. Jozef 2 - Rossenberg 2 2-5 St Jozef (m) - Hamersveld (m) 0-2 Groenhorst (m) - St Jozef 2 (m) 1-0 Groenhorst 1 - Loysden 1 1-0 Groenhorst 2 - Lovsden 2 1-0 Wegwijzer 1 - St Jozef 1 2-1 Wegwijzer 2 - St Jozef 2 2-1 St. Jozef 1 (m) - 't Palet (m) 0-1 St. Jozef 2 (m) - Hamersveld (m) 2-0 't Palet 1 - 2e OLS 5-0 Hamersveld 1 - Onze Wereld 1 0-4 Groenhorst 1 - Rossenberg 1 1-1 Groenhorst 2 - Rossenberg 2 0-5 De Wgwijzer 1 - Loysden 1 1-0 UITSLAG Poule A le jongensteam (doelpunten voor - tegen): 1. Rossenberg 17- 4 2. Groenhorst 3- 1 3. Wegwijzer 4- 5 4. St. Jozef 6- 8 5. Loysden 1-13 Poule B le jongensteams: 1. Onze Wereld 8-0 2. 't Palet 6- 0 3. 2e O.L.S 1- 9 4. Hamersveld 0- 6 Poule 2e jongensteams: 1. Rossenberg 2 14- 0 2. De Wegwijzer 2 5-3 3. St. Jozef 2 3-2 4. Groenhorst 2 1-7 5. Loysden 2 1-9 Poule C meisjesteams: Groenhorst 6 pt. 't Palet 4 pt Hamersveld 4 pt. Sint Jozef 1 3 pt Sint Jozef 2 3 pt. De heren scheidsrechters A. Dijk stra, R. Lomans, S. Polak en P. Soethof leidden bijna veertig wedstrijden, zodat mede hierdoor alles een bijzonder spor tief verloop had. De 12-jarige doelman van ,,De Weg wijzer" uit Leusden/Centrum, Goosde Jager, kwam onzacht met de doelpaal in aanraking, waardoor hij een paar dagen op bed moest liggen. Gastvrijheid werd geschonken door de R.K. Sportvereniging Achterveld, die zorgde voor het spelmateriaal en voor de kleedgelegenheden. Overigens bleek direct na afloop van het toernooi, dat de jeugd een enorme rommel aan papier op de velden had achtergelaten en de kleedgelegenheden zagen er allesbehal ve schoon uit. Maar, zo verzekerde ons één van de organisatoren, in 1975 zal hiervoor stellig wel een oplossing zijn, zodat de easten dan alles wel keurig zullen achterlaten. Na afloop - het was inmiddels zes uur geweest - reikte de wedstrijdleider, de heer Schouten de prijzen uit in de kantine op het Kerstens Sportpark. Vaantjes en stickers, het waren er nogal wat. En voor degenen die geen prijs hadden verworven: het was toch een fijne vakantiedag geweest! De woorden van dank, gericht aan de leiding, scheidsrechters en alle medewerkers, waren zeer zeker op hun plaats. Hulde aan al deze mensen die de Leusdense jeugd een zo fijne sportdag hebben be zorgd! Uitslag poule (doelpunten voor - 1 Rossenberg 2. Groenhorst 3. Wegwijzer 4. St. Jozef 5. Loysden

Leusder Krant | 1974 | | pagina 10