ga' Zeist wint on-wisseltrofee Eerste plaats voor echtpaar Van Rooyen Schoolkorfbaltoernooi werd grandioos succes Succes voor Schakel in autocross Hoogland „Onze Wereld" kampioen Roda (za) kreeg onnodig klop van FC Horst 1-2 H. van de Goes winnaar in Hessenkar- klaverjastoernooi NRV- kampioens cross Gendt Bridgeclub Leusden besloot P AASDRIVE I haar wintercompetitie SUCCESVOL 1 GOEDE ORGANISATIE VAN K.C. ANTILOPEN f.1.40 Paaswedstrijden De Haaien: LEUSDER KRANT, Finnmatk 3 Leusden-c pijdag 19 april 1974 KUSDEN - De L.Z. P.C. „De ^ien" te Leusden organiseert elk recreatieve Paas-zwemwedstrij- waar een tiental zwemvereni- uit de omgeving aan deelneemt. 13 april jl. vonden deze voor de eerste maal prachtige nieuwe zwem- iD Leusden. De grote aantallen en bezoekers bezetten alle beschikbare zitplaatsen het zwembad en in het res- van waaruit de wedstrijden ook zijn te volgen. Ondanks was het toch bijzonder en heerste er een opgewekte, sfeer. vier uur 's middags begon leeftijdsgroep van kinderen de 8 en 10 jaar, die zowel de school- als vrijeslag moesten De oudere kinderen zwom- 50 m school- en vrijeslag. De per vereniging kwamen in voor de puntentelling: Nr 1 1 punt, Nr 2 kreeg 2 punten, vier verenigingen tenslotte met punten zouden de prijzen dit Paastournooi winnen. De I ploeg kwam aanvankelijk niet dan een vijfde plaats, terwijl Zeist van begin tot eind op de plaats bleef. Uiteindelijk was half zes de eindstand als volgt: Laga Zeist 56 pnt Haaien 1 67 pnt, Neptunus Amersfoort 68pnt, Larsheim Leersum 70 pnt. Woestduin Doorn 73 pnt. Sedna Amersfoort 98 pnt. Haaien II 105 pnt. Z.C. Zeis, Zeist 107 pnt Z C. Blaricum llOpnt Poseidon Scherpenzeel 132 pnt ij de prijsuitreiking overhandigde |dë voorzitter van de Haaien, de heer L Dokter de ploegleiders van de vier j winnende verenigingen de bekende be- i kers. terwijl de heer F ten Seldam de Ijeugdige zwemsters van Laga namens te Directie van Pon's Automobielhan del. importeur van Volkswagen, de we fraaie Pon-Wisseltrofee mocht bieden De vereniging, die deze is driemaal achtereen wint of vijf- onderbroken, mag deze definitief «Miouden. Een stimulans voorde recre- l^eve zwemmers om er volgend jaar extra hard voor te vechten. Ter gele genheid van Pasen kregen alle deel nemers een zakje eitjes mee naar huis De heer G van Tiel toonde zijn belangstelling als afgevaardigde van de zwembadstichting en kon opnieuw constateren, dat het nieuwe zwembad uitstekend voldeed, mede dankzij de goede organisatie van de Haaien. De meisjes en jongens van de Haaien die recreatief zwemmen en het afge lopen jaar zelden vaker dan twee maal per week konden oefenen, deden hun uiterste best. Volgend jaar zullen de resultaten nog beter zijn doordat zij in het nieuwe zwembad langer en beter kunnen trainen. Een van de vele starts van de re creatieve paaszwemwedstrijden van de Haaien Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - In Gendt (bij Nijmegen) werd de eerste wedstrijd verreden om het NRV-Autocross-Kam pioenschap van Nederland Nog vier wedstrijden volgden. De organiserende MAC-Gendt had alle omstandigheden mee. Machtig mooi weer, ruim 5000 man publiek, veel renners en een uitstekend voldoend nieuw circuit. Winnaar werd Theo Jansen (Renault Alpine) met Wout Couwenberg (VW) op de 2e plaats. De Leusdense NRV-er René Groeneveld (DAF) eindigde op de elfde plaats. Sep Venrooy (zijn Mi ni vertoonde kuren) haalde helaas de eindstreep niet. Volgende maal (30 april) beter! Hier volgen de tijden van de Haaien '■"Nai jNamens de firma Pon overhandigt te heer Ten Seldam de prachtige wis selbokaal aan de leidster van de zwem vereniging Lage uit Zeist, die deze prijs voor het eerst in ontvangst mocht nemen Geheel rechts voorzitter Dokter van de Haaien Foto Janus Visser 25 m school meisjes 0/8 Fyda Faassen 40 - Gonnie Snijder 33.4 Thea van Gils 44 3 Karin Pot 33 - 25 m school jongens 0/8 Eelco de Koning 31 8 Edwin Wiersma 27.2 Pim Stuiver 36- Marcel Groeneboom 30 4 25 m schoolslag meisjes 0/10 Jantine Berendse 28.8 Ingrid Exterkate 27.5 Esther Renkers Monique v. d Heiden 29 6 25 m school jongens 0/10 Victor Groeneboom 31 1 Huub Rutten 26 8 Frank van Burgsteden 28 l Jeroen Potjes 24.9 50 m schoolslag meisjes 0/12 Ans v. d. Salm 1 16 1 Karin van Harten 1 10 3 Martha Visser 55 5 Brigitte Jacobs 58.6 50 m schoolslag jongens 0/12 Wim van Burgsteden 50 2 Roel van Dijk 1 06.5 Max v Holst Pellekaan 55.7 Frank van Beek 50.4 50 m schoolslag meisjes 0/16 Anneke de Kruif 56.3 Annemieke Hey Valerie van As 57 4 46.1 50 m school jongens 0/16 Marten Japenga 54- Frans Schwencke Wim Burger 49.9 42.5 25 m vrije slag meisjes 0/8 Marina van Holst Pellekaan 22.5 Halinka van Dijk 43.1 Marja Kroon 35.4 25 m vrijeslag jongens 0/8 Peter Rutten 34.1 Bram Duetz 27.5 Eelco de Koning 30.- Charles Pallandt 22.- 25 m vrijeslag meisjes 0/10 Lisette van Dijk 26 6 Anja Apeldoorn 20.8 Monique v. d. Heiden 29 - 25 m vrije slag jongens 0/10 Robert Princen 33.9 Rick Mobach 27 2 Sijmen Vasbinder 35.3 Jan Faassen 22 3 50 m vrije slag meisjes 0/12 Annette Krekel 52.6 Josette Vos Jeanette Gerressen 41.7 46.5 50 m vrije slag jongens 0/12 Roderick v d. Kroon 39.7 Frank Pot 43- Eric van Dijk 46.5 Frank van Beek 44.2 50 m vrije slag meisjes 0/16 Anneke de Kruif 42 8 Christine Peters Valerie van As 41.8 35.7 50 m vrije slag jongens 0/16 Harry Klok 35.2 Wim Burger 34.4 Marden Japenga 47 - LEUSDER KRANT LEUSDEN - Donderdag 11 april beleefde de Bridgeclub Leusden" in café-restaurant De Mof een heugelijke clubavond. Niet alleen had het bestuur de naderende paasdagen aangegrepen om die avond een feestelijke Paas- drive te houden, ook werd op deze avond het kompetitieseizoen 73/74 met enige „officiële" handelingen afge sloten. Voor de Paasdnve, waaraan 32 le den deelnamen, werden door een lo tingssysteem de paren zodanig samen gesteld, dat niemand met zijn of haar vaste partner in het strijdperk trad. Hoewel aldus in principe voor ieder een gelijke kansen waren geschapen bleken sommige „gelegenheidsparen" wel bijzonder sterk voor de dag te ko men, waarmee de basis voor „trans fers" gelegd zou kunnen zijn! Overi gens was er deze avond voor iedereen smakelijk prijsje, terwijl zij, die op de eerste drie plaatsen eindigden, bo vendien ieder een speciale Paasprijs mee naar huis mochten nemen' Voor vele leden betekende de koppeling aan een vreemde partner een direkte kon- frontatie met andere biedsystemen en speeltechnieken, wat een dergelijke menging ook nog leerzaam maakte Terwijl de rekenmeesters zich na af loop van het spel over de scorekaar- ten bogen, tastte de penningmeester diep in de buidel en werden de aanwe zigen verrast met een bittergarnituur LEUSDEN/CENTRUM - Mooi zonnig (doch met een akelig schrale wind, dwars over het circuit) was het op 2e Paasdag in Hoogland bij de auto cross, waarmede het WRAC-seizoen werd geopend. Bijna 5000 toeschouwers kwamen kijken naar hetgeen de 84 wél-willende cou reurs zouden presteren. De hele kie- le-kiele-Koeweit-heisa was al weer helemaal vergeten! De cross begon met twee manches van zeven ritten met twaalf renners Of het de Paasgedachte was, of mis schien de 100 km snelheidslimiet van Den Uyl, is nog niet duidelijk, maar er werd veel „netter" gereden dan voorheen gebruikelijk was. Veel minder schade Toch volop sensatie en span ning! De Leusdense crossers hebben ove rigens wel aan de bel getrokken. Jaap Boon (2x), Evert Boshuis (lx), Wim Schakel (lx), Schreuder (2x), Kruis bergen (lx) en Van Bruggen (2x) won nen samen 9 ritten in de vóórronden. Een „Boem is ho!" betekende voor Boshuis nog onverwacht het einde en ACHTERVELD - De heer H. van de Goes is winnaar geworden van het Hessenkar-klaverjastournooi 1973- 1974. Tot op de laatste avond bleef de spanning er volop in. Er waren nog meerdere kandidaten voor de eind zege. De grootste kanshebber was on getwijfeld mevr. Hoogland-Woutersdie al enige maanden het totaalklassement aanvoerde. Op deze laatste avond wa ren er echter nog die hun „inhaal- ronde" moesten spelen. Hierdoor pas seerden zij mevr. Hoogland die nu juist buiten de bekers viel. Tweede van het populaire Hessenkartournooi werd de heer H. Turan met slechts 215 punten minder dan de winnaar. De heer K van't Klooster die ook een goede laatste ronde speelde werd der de. De uitslag van de laatste ronde was als volgt: I. W. Kerkhof 4772 punten 2. J. van Hamersveld 4742 punten 3. Mej. T. van Westerlaak 4718 punten 4. C. van Marwijk 4645 punten 5. H. Turan 4637 punten 6. Mevr. Turan 4634 punten 7. J. van Ouwerkerk 4620 punten 8. M. van Wieringen 4606 punten 9. H. Apeldoorn 4572 punten 10 G. Voskuilen 4542 punten 11. W. Vos 4506 punten 12. K. van 't Klooster 4499 punten 13. H. Eggenkamp sr. 4499 punten 14. Mej L. Wouters 4496 punten 15 H. van de Goes 4393 punten 16. G. van Hamersveld 4372 punten 17. W van Wieringen 4338 punten 18. J. Zieltjes 4320 punten Puntenaantal winnaars 1973-1974: 1 H. van de Goes 27153 punten 2. H Turan 26938 punten 3. K. van 't Klooster 26351 punten Het klaverjasconcours 1973-1974 is hiermede geëindigd maar de maande lijkse klaverjasavond gaat gewoon door op iedere eerste vrijdag van de maand. De eerstvolgende kaartavond is dus op vrijdag 3 mei a s Kruisbergen sneuvelde in de laatste halve finale De overige vier kwamen bij de laatste twaalf in de eindstrijd, die door de Leusdenaar Willem Scha kel gedecideerd werd gewonnen Het puntenklassement eindigde met Schakel en Damen (1973-kampioen van de WRAC) samen op de eerste plaats met 49 punten. Buitink (Apeldoorn) werd derde met 44 pt. Jaap Boon (Leusden) en A. Gulikker(Nijkerk)deel- den met 42 punten de 4e en 5e plaats. en een drankje. Hierdoor kreeg de avond een nog feestelijker karakter De speciale prijzen voor deze drive werden in de wacht gesleept door: 1. de heren De Jong en Van der Poll 66,83 2. de dames Rohde en Van der Heul 66,33 3. mevr. Slim en de heer Versluis 62,75 Na afloop van de Paasdnve maakte gelegenheidsvoorzitter W. Verhey de uitslag bekend van de in de afgelopen winter gespeelde Parenkompetitie. De ze kompetitie omvatte een twaalftal wedstrijden, waaraan door 24 paren werd deelgenomen. Uiteraard ontbrak de poedelprijs niet, terwijl er voor hen die gedurende de kompetitie de meeste nullen, tops en slams hadden gemaakt, leuke prijsjes beschikbaar waren. Aan de bezetters van de eerste drie plaatsen van de eindrangschikking wer den fraaie, verzilverde gebruiksvoor werpen, waarin een herinnering was gegraveerd, uitgereikt. De eerste 12 plaatsen in de einduit slag werden ingenomen door: 1. de heer en mevr. G van Rooyen 786.47 2. mevr Van der Kallen en de heer Van der Poll 701,94 3. mevr. Dekker en de heer Kroon 699,00 4. de heer en mevr. De Roode 696,35 5. de heer en mevr. Van Hinsbergen 692.16 6. de heren Dijkgraaf 678,51 7. de heer en mevr. Van Tooren 678.35 8. de dames Frederikse en Witte 677,18 9. de heer en mevr. Verhey 674,25 10. de dames Van de Post en Stasse 662,94 11. mevr. Van Weegen en de heer Moolenaar 634,95 12. de heer en mevr H. van Rooyen 629,80 Uit deze uitslag blijkt, dat vooral om de 2e en 3e plaats felle strijd is ge voerd! Bij de prijsuitreiking benadrukte de heer Verhey, dat het hem een bijzonder genoegen was om de eerste prijs van de eerste officiële clubkompetitie te mo gen uitreiken aan de oprichter van de Bridgeclub „Leusden" en diens echt genote, temeer daar de heer Van Rooyen in zijn funkties van voorzitter en wedstrijdleider wekelijks vele uren offert om de clubavonden suksesvol te laten verlopen. Op een sierlijke pla quette die deze avond werd „onthuld", prijken de namen van de heer en me vrouw Van Rooyen bovenaan De na men van de winnaars van de parenkom petities zullen in de komende jaren steeds op deze plaquette worden bijge schreven. Hoewel de clubkompetitie nu is ge ëindigd, blijven de bridgers aktief, want op 9 mei aanstaande moet een uit wedstrijd tegen de bridgeclub uit Bar- neveld worden gespeeld! Dit zal een viertallenwedstrijd zijn, waarvoor de komende donderdagen nog flink ge traind zal worden om voor de enige maanden gelegen (thuis) geleden neder laag een goede revanche te kunnen nemen. eeuecdi&f het tweede team van „de Wegwijzer" uit Leusden/Centrum. Beiden konden binnen de reglementaire speeltijd de korf niet vinden, zodat alle spelers en speelsters een strafworp moesten nemen. Hier bleek dat de reserves het vlagge- schip van de Wegwijzer de baas bleven, zodat de einduitslag van de A-ploegen als volgt was: 1. Onze Wereld I 2. St Jozefschool I 3. De Wegwijzer 2 4. De Wegwijzer 1 In poule-B (wedstrijden met de kor ven op 3 meter hoogte) was geen finale- poule Hier werd de winnaar gevonden uit de ploeg, die na het spelen van een halve competitie de meeste wedstrijd- punten behaalde Duidelijk werd hier de Wegwijzer 3 kampioen met als goede tweede de St. Jozefschool 2, en om de Achterveldse hegemonie hele maal duidelijk te maken, werd „Onze Wereld 3" derde. Uit de uitslagen blijkt dat het scoren voor de kinderen nog erg moeilijk is. Naar aanleiding hiervan kwam een van de ouders met het idee om de korven lager te hangen, zodat scoren gemakkelijker en het spel voor de kin deren aantrekkelijker zou worden. Dit advies is het overdenken waard. Tussen de twee laatste wedstrijden in werd er door een 16-tal korfballers van Antilopen een demonstratie- wedstrijd gespeeld om de kindereh te laten zien hoe „echt" korfbal ge-- speeld wordt Na afloop van het toernooi, dat be- gunsitgd werd door stralend weer, kregen alle deelnemers een „Korfbal, geweldig"-sticker. Bij het opruimen werden naast een heleboel lege flesjes en andere rommel ook nog een paar gymschoenen ge vonden LEUSDEN - „Onze Wereld" uit Ach terveld is als overwinnaar uit de bus gekomen in een spannende finale tegen de St. Jozefschool, eveneens uit Ach terveld, van het schoolkorfbaltoernooi, georganiseerd door Antilopen. Na 2 x 7% minuut gespeeld te hebben, bleek alleen Onze Wereld in staat te zijn om de bal in de korf te gooien Een kostbaar doel punt, want het betekende niet alleen het schoolkorfbaltoernooi van Leusden en het ontvangen van een mooie standaard, maar de winnende ploeg zal afgevaardigd worden naar Utrecht, waar op 8 juni om het provinciaal kam pioenschap gestreden zal worden met andere plaatselijke kampioenen. In een andere finale om de derde en vierde plaats streden het eerste en 't Nieuwste nummer verkrijgbaar op ons kantoor: LEUSDEN - De Roda-zaterdagman- nen kregen weer eens een nederlaag volgens het oude recept, zoals zoveel wedstrijden dit seizoen. Ditmaal van de FC Horst. De eerste helft gaat prima, men wordt overmoedig, maar in de tweede helft slaat de „vijand" toe, maakt een paar doelpunten en Roda is verslagen. Men startte als vanouds, speelde beter, had een veldoverwicht en kreeg kansen. Ook op deze zaterdag wilde het niet lukken Na 10 minuten knalde B Wallet in het zijnet Zo bleef Roda dringen en na 15 minuten was H. Haver kort zeer dicht bij een treffer, maar zijn daverende knal, scheerde de lat Het leek of het niet op kon. Want toen bij een hachelijke situatie voor het Horster-doel, J. Kolthof en H. Prophi- tius er gezamenlijk niet in slaagden om de bal tegen het net aan te werken, kreeg men toch wel wat minder zelf vertrouwen Maar 3 minuten later was het dan eindelijk raak. A. Bokhorst gaf een dieptepass, B. Wallet ging door, om speelde keurig twee tegenstanders en scoorde beheerst 0-1. Roda wilde nu doordrukken, maar het wilde niet ge lukken. Vlak voor rust knalde H Mor ren via de buitenkant van de paal naast. In de rust werd afgesproken dat men verder afstand zou nemen, maar ja, de bal is rond en de 2e helft duurt ook 45 minuten. Men gaf het middenveld uit handen, daardoor werd de strijd feller en de druk op de Roda-achter- hoede groter Men begon onnodig over tredingen te maken en de gevolgen bleven niet uit. Zo werd in de 23e minuut een der Horst-voorwaartsen geheel onnodig „neergelegd" binnen de 16 meter lijnen en promp ging de bal terecht op de „stip". Doelman Gerrits dook welde goede hoek in, maar kon onmogelijk het leder vatten, 1-1. Roda trok zich nu terug in de verdediging, maar zoals altijd is de aanval nog de beste manier om te verdedigen. Vlak voor het eind signaal gelukte het dan de matig spe lende Horst-ploeg op 2-1 te komen. Zo kreeg men alsnog klop Iets wat vooral gezien de krachtsverhoudingen geheel onnodig was.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 11