Vaste naktie 1974 werd groot succes Inenting- programma gemeente Leusden 'erbouwing boerderij [aan Hamersveldseweg aat deze week van start Geslaagde paasshow P. J. Verdam opent Lisidunahof Afsluithekken voetpaden plan Rozenboom Wijkvereniging „De Wetering" in oprichting Pastoor Kitselaar wacht niet langer Hervormd/Gereformeerde Jeugdraad EN TEN SLOTTE. Jaarvergadering van de KP0 Geslaagd Inschrijving minicross verlengd tot 25 april leusder krant OP 3 MEI AS. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Deze week ^egiot de firma v. d. Bremer uit Amers foort met de verbouwing van de boer derij aan de Hamersveldseweg, eigen dom van het R.K. Kerkbestuur van Leusden/Centrum Zoals bekend - we schreven er vorig jaar uitgebreid over - heeft pastoor H. A. M. Ritselaar al eükele jaren plannen voor deze ver bouwing klaarliggen, maar was het [wachten steeds op de plannen van de Hoewel het rapport van de Provin- Utrechtse Stichting voor Wel- (PUSW) over de ge- boerderijen inmiddels ge- is gekomen en een speciale werk- ïs begonnen met het bestuderen de mogelijkheden voor deze boer- is pastoor Ritselaar (en met R.K. Kerkbestuur) van mening, dat niet langer gewacht kan worden op de uitslag van die studie. De bouwvergunning is binnen en deze week wordt gestart met de verbouwing van deze boerderij naast Gertrudeshot Pastoor Kitselaar wil de boerderij vijf dagen in de week aanbieden voor gebruik door verenigingen e.d. mits de gemeente financieel tegemoet wil komen met een zogenaamde exploita tie-subsidie, waardoor eventueel het te ontstaan exploitatie-tekort kan wor den gedekt. Pastoor Kpselaar is niet van plan de boerderij voor de jeugd beschikbaar te stellen ,,Die hebben aan De Til een pracht van een accommodatie", is zijn mening De boerderij wil hij voorna melijk ter beschikking stellen als een soort gezellig ontmoetingscentrum voor jonge echtparen e.d. Ook verenigingen zullen hier gebruik van kunnen maken. De werkgroep Oude Boerderijen krijgt het door deze gestarte verbou wing een klein beetje gemakkelijker. Ze hoeven de boerderij aan de Ha mersveldseweg nu niet meer in het ge ven van bestemmingen te betrekken. Op de foto de boerderij aan de Ha mersveldseweg, die nu verbouwd wordt in opdracht van het R.K. Kerkbestuur van Leusden/Centrum. De verbou- wingskosten zijn voor rekening van de opdrachtgeefster. LEUSDEN - Nu met het paasfeest alle propagandisten hun werk hebben afgeleverd (waarvoor zij hartelijk wor den bedankt) kan de voorlopige balans worden opgemaakt van de opbrengst. Met Pasen was het bedrag waarna men had gestreefd (f6500.-) gepasseerd en er staan nog enkele tientallen toezeg gingen te wachten van overschrijvingen op giro 250342 t.n.v. R. K. Kerk bestuur Leusden C. met vermelding „Vastenaktie" of op Rabobank t.n.v. hetzelfde bestuur en dezelfde vermel ding. De bijdrage zullen eerdaags geheel zonder enkele kosten worden overge maakt naar een drietal missionarissen in Zuid-Amenka voor hun maatschap pelijk opbouwwerk aldaar Alle pa rochianen en ook niet-parochianen die hebben meegedaan worden evenals de eigen postbodedienst. de parochiead ministratie en de ophaaldienst hartelijk bedankt Het kerkbestuur hoopt dat het paasfeest dit jaar voor veel so ciaal misdeelde mensen ook een begin van een verrijzenis mag zijn. jaar via de bus in de kerk ruim 200 zakjes gevuld terug kwamen waarvan nog enkele van de zelfde jiersonen zijn nu van de ruim 850 rondgebrachte zakjes bij alle katholieken volgens de gemeenteadministratie er 625 gevuld teruggekomen. De inhoud varieerd van f 100,- tot f0,10 maar goed gemeend en in gelijke dank aangenomen. De parochiescholen deden dit jaar vooral mentaal mee vooral door het LEUSDEN/ZUID - De Hervormde en Gereformeerde Jeugdraad kunnen op een bijzonder geslaagde Tweede Paas dag terugkijken. i De puzzelrit per fiets, die met onge veer 70 deelnemers startte 's middags 14.00 uur vanaf het Jeugdgebouw de Ooievaarshorsterweg, ging bij onnig weer nu eens vóór dan weerte- jen-de wind in Het was een interes- Sant parcours door vele mooie gedeel ten van Den Treek heen. Overigens ^as het de deelnemers af en toe vrij noeilijk gemaakt. Het eerste gedeelte pan de rit ging over steeds muller wordende zandwegen, die door het uit blijven van de regen, meer op ruiter paden dan op fietspaden leken, 'erschillende deelnemers moesten af in toe te voet verder gaan. Halverwege het parcours had men foor de uitgedroogde kelen een con- rolepost opgesteld, die frisdranken onddeelde. En menigeen was dankbaar •oor deze welkome onderbreking. Door schrale wind, die er op die Tweede paasdag woei, werden de kelen extra P de proef gesteld. Dwars tegen de 'ind in reed men trouwens tijdens het jeginstuk van het tweede gedeelte. De 'oie deelnemende jongere kinderen moesten door de ouders op sleeptouw worden genomen, maar op dat moment reed men wel op het goed geasfalteerde fietspad van de Doornseweg. De aanwijzingen waren uitstekend gegeven, en de gestelde vragen en op drachten maakten de rit extra span nend Bij het Molenhoekje en bij Huize Ingeborg raakten vele deelnemers inde knoop Er was in de meegekregen tekst sprake van een ritssluiting, maar het geheel leek op dit gedeelte van de rit meer op een doolhof. 's Avonds, omstreeks 19.30 uur werd op de landerijen van de familie Van Loenen, Arnhemseweg 84, een enorm Paasvuur ontstoken. Groter Paasvuur had men zich niet kunnen wensen' Johnny van Loenen stond met enkele helpers bij de enorme berg takken en boomstammen die hij op het land te genover de boerderij van zijn vader had opgestapeld. Met de harde wind pakte de aangestoken droge houtmassa vrijwel direkt, en tegen 20.15 uur was het hoog oplaaiende vuur in wijde om trek te zien, en moesten de toege stroomde Paasvuurkijkers nu eens achteruit - en dan weer vooruit gol ven", wanneer de wind plotseling keer de en het vuur de tegenovergestelde LEUSDEN/ZUID - Veel animo en een gezellige sfeer tijdens het volks dansen in de boerderij van de familie Van Loenen. Foto Janus Visser. richting in vlamde. Aanvankelijk was het vuur zo heet en laaide zó hoog op, dat de menigte op grote afstand moest blijven staan Iedereen genoot van dit fascinerende Paasvuur, en men kon beurtelings de voorzijde van het lichaam èn de rug warmen, hetgeen ve len dan ook toepasten. Omstreeks 21 00 uur stroomde men naar de boerderij van de familie Van Loenen, waar de deel in gereedheid was gebracht voor de prijsuitreiking van de puzzelrit en het volksdansen Een woord van dank en hulde aan de familie Van Loenen, voor het vele werk dat zij verrichtten, is hier wel op zijn plaats Winnaars van de puzzelrit werden: 1. Jaap Swank, 2 Bram Overvest; 3 Jan van Loenen. Het was Jopie Wasse naar, die de prijzen uitreikte. Ook zij droeg, aktief, veel bij tot het welslagen van het hele Paasgebeuren. En toen kom men onder deskundige leiding gaan volksdansen. Er waren zó veel deelneemsters en deelnemers, dat de grote deel van de boerderij bijna te klein was om in zo'n grote groep vele en uitbundige passen en rondedansjes te mooie propagandamateriaal dat werd verschaft. Zo was er een hele set platen om in de school op te hangen, was een stripverhaal over hetzelfde onderwerp uitgegeven en tevens deed een cassetterecorder met interviews over de Vastenbrief der bisschoppen met name het onderwerp Hoop in onze samenleving met al haar geledingen", de ronde Een kerkdienst opende de actieweek, waarna in een bliksemaktie het geheel in ruim één week werd geklaard. Be halve dit mooie werk had deze aktie ook nog een ander aspect doordat de hele administratie werd doorgelicht en veel contakten werden gelegd die nog om een follow-up vragen Laaiend paasvuur met volks dansen na geslaagde puzzelrit Er verdwijnen de laatste tijd steeds goudvissen uit parti culiere vijvers. Het vermoeden is nu ontstaan, dat de euvele dader onder de vogels gezocht moet worden. Er is namelijk een rei ger gesignaleerd en van deze vogel staat bekend, dat ie graag een visje lust op z'n tijd. Bij de bejaardenwoningen op de Hamersveldseweg (Gertrudeshof) heeft men nu netten over de vij ver gelegd, die bij de plaatselijke dierenzaak verkrijgbaar zijn. Het is in ieder geval te proberen, want ook menselijke visdieven kunnen in die netten verstrikt raken, nietwaar? Vrijdagmiddag van vijf tot acht uur wordt op de openbare basis school De Wegwijzer een grote fancy-fair gehouden. Burge meester Van der Post heeft kort geleden officieel toegezegd ook een bezoek aan dit schoolfeest te zullen brengen. Waarvan acte. Het bestuur van de Buggy-club Nederland (zoals bekend een in Leusden geboren vereniging) was woensdagmorgen op bezoek bij de firma Pon aan de Bavoortse- weg voor een excursie. Denkt u eventjes om de her- inenting en de inenting van meis jes tegen rode hond? Het is - zoals u weet - erg belangrijk. Elders in dit nummer kunt u er meer van lezen. En tenslotte: wedden, dat in alle partijprogramma's voor de ge meenteraadsverkiezingen een apart hoofdstuk gewijd zal zijn aan het op peil brengen van de winkelvoorzieningen? KOPSPIJKER maken. Men danste naar hartelust, en het volksdansen had veel succes. Mis schien kan liit het enthousiasme van de vele dansenden de oprichting van een volksdansgroep in Leusden voortkp- men. Tegen middernacht ging ieder voldaan huiswaarts. Het vuur smeulde nog na op het weiland ACHTERVELD - Op 24 april a s houdt de K.P O. afdeling Achterveld haar jaarvergadering. Na de jaarver slagen en dergelijke van het afgelopen seizoen zal deze avond van het seizoen in het teken van de creativiteit staan Zuster Johanna uit Maarssen zal de dames laten zien hoe Kerst- en fe- licitatiekaarten gemaakt kunnen wor den Ook aan het vervaardigen van ket tingen van zilverdraad zal aandacht worden besteed Voor degenen onder de K P O -dames die creatief zijn aan gelegd of dat willen worden, dus een avond die niet gemist mag worden. De bijeenkomst wordt gehouden in ..Buitenlust"; aanvang 20 00 uur. (Van dé redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - In het plan Rozenboom is men overgegaan - mede op verzoek van de bewoners in deze wijk - tot het plaatsen van afsluithek ken op voetpaden. Er werd steeds meer gebruik ge maakt van deze voetpaden door fiet sers en bromfietsers, waardoor wan delaars gevaar opliepen. Door deze af sluitingen (vijf in totaal) hoopt men van dit gevaar verlost te zijn. De hekken werden geplaatst bij de bejaardenwoningen, de Rossenberg- school en de kleuterschool Klein Ros senberg. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING PROBEER HET EENS! LEUSDEN - De re-vaccinatie van de kinderen geboren in 1965 zal plaats vinden op 22,23 en 24 april a s. Op deze data zullen ook de meisjes die geboren zijn in 1962 worden gevacci neerd tegen rode hond. Om een vlotte gang van zaken te bevorderen is een rooster opgesteld. De ouders van de betrokken kinderen hebben hierover bericht ontvangen en hun is verzocht de kinderen het oranje inentingsboekje op de dag van inenting, 's morgens mee naar school te willen geven. Indien het inentingsboekje niet bij de inenting aanwezig is mag het kind niet worden ingeent. Het streven is om alle in 1962 ge boren meisjes voor de zomervakantie te vaccineren tegen rode hond. Voor de meisjes die in Achterveld en Leusden-C. schoolgaand zijn zal de inenting in schoolverband plaats vinden. Voor de meisjes in Achterveld is deze inenting op: maandagmiddag 22 april 1974, kwart voor drie in het Wit-Gele Kruisgebouw, W. vanAmers- foortstraat 36. Voor de meisjes in Leusden-C op: dinsdagmiddag, 23 april 1974, kwart over drie in het Wit-Gele Kruisgebouw, Rozengaarde 33. Voor de meisjes in Leusden-Zuid wordt gelegenheid gegeven op: woens dagmiddag, 24 april 1974, drie uur in het Groene Kruisgebouw, de Roo van Alderwereltlaan 13. De ouders van de meisjes in Ach terveld en Leusden-C. worden ver zocht hun dochters 's morgens het oranje inentingsboekje mee naar school te willen geven. De ouders inLeusden- Z. worden verzocht hun dochters het inentingsboekje 's middags ;nee naar het wijkgebouw te willen geven. Ver geet u dit niet s.v.p. VACCINATIEPROGRAMMA 1974 Maandag - 22 april 1974. Wit-Gele Kruisgebouw, Walter van Amersfoortstraat 36, Achterveld. 13.30 u.: kinderen geb. in 1970: 62 14.00 u.: kinderen geb. in 1965: 60 14.45 u.: meisjes geb. in 1962: 26 Diqsdag - 23 april 1974. Wit-Gele Kruisgebouw, Rozengaarde 33, Leusden-centrum 13.30 u.: kinderen geb. in 1970: 212 14.15 u.: kinderen geb. in 1965: 184 15.15 u meisjes geb in 1962: 90 Woensdag - 24 april 1974. Groene Kruisgebouw, de Roo van Al derwereltlaan 13, Leusden-zuid. 13.30 u.: kinderen geb. in 1970: 73 14.00 u.: kinderen geb. in 1965- 85 15.00 u.: meisjes geb in 1962: 31. LEUSDEN/ZUID - Mej. S J. Hals- sing uit Leusden-zuid is geslaagd aan de Universiteit van Utrecht voor het examen tolk-vertaalster Italiaans LEUSDEN - De inschrijving voor de Minicross, georganiseerd door de Oranjevereniging, is ver lengd tot 25 april. Men kan zich opgeven bij de bekende adressen. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op dinsdag 23 april a.s. houden be woners van de wijk De Wetering een bijeenkomst in restaurant Nieuw Leusden om tot de op richting van een wijkvereniging te komen. De bewoners van De Wze- ring volgen hiermee het advies op dat zij kregen tijdens de bij eenkomst van de Weteringbewo ners en het gemeentebestuur in december 1973 De initiatiefnemers hebben een enquête onder de bewoners ge houden om te onderzoeken of er werkelijk behoefte aan een dergelijke belangenvereniging bestaat. De wijkvereniging - althans de initiatiefnemers - hebben enkele voorlopige programmapunten op getekend Dat zijn o.m. Het oprichten van een peuterspeel zaal, zodra daar behoefte aan is; de bestemming van de boerde rij, veranderingen in de ver keerssituatie; winkelvoorzienin gen; sportactiviteiten, gemeen schappelijke woning- c.q. buurt voorzieningen; openbaar ver voer; meer georganiseerd kon- takt met de buurtbewoners en inspraak en/of meningsuiting ten aanzien van plannen en/of akties van het gemeentebestuur. Dsleefbaarheid en het leef baar houden van de wijk staat uiteraard voorop De werkwijze van de vereniging zal natuurlijk ook belangrijk zijn en de ini tiatiefnemers stellen voor om een bestuur te kiezen met daar naast een kontaktpersoon voor ieder pleintje of straat. VRIJDAG 19 APRIL 1974 (Van de redaktie) zal op vrijdag 3 mei 1974 de officiële opening verrichten van het verpleeg tehuis „Lisidunahof" aan de Bavoort- seweg in Leusden/Centrum, in aan wezigheid van genodigden voor deze plechtigheid. Na afloop zal het gezelschap het tehuis kunnen bezichten, waarna een receptie zal worden gehouden. Zoals bekend hebben inwoners van Leusden reeds eerder kennis gemaakt met het tehuis tijdens een speciaal voor hen georganiseerde „open huis"- avond. LEUSDEN/CENTRUM - Decommis- Op de foto Mr. P J. Verdam, com- saris der koningin in de provincie missaris der koningin in de provincie Utrecht, de heer mr. P. J. Verdam, Utrecht. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Hoewel het op de foto niet direkt is te zien (onze fotograaf wilde een beeld geven van de expositie zelf), is het behoorlijk druk geweest op de show van tuinmeubelen en -gereedschap en caravans van de firma J. W. v. d. Berg en de firma „Nooitgedacht", beiden uit Leusden-Centrum. Vooral zaterdag was het behoorlijk druk. De show werd gehouden op het terrein van de firma v. d. Berg aan de Noorderinslag. (Foto Janus Visser)

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3