randioos geslaagde fancy-fair van de Wegwijzer IPBRENGST 1000,- BRUTO Commentaren/ meningen Kinderen over de Fancy Fair Burgemeester mr. A. H. van der Post bracht uiteraard een be zoek aan het gouden echtpaar, dat dinsdag vijftig jaar huwelijks trouw vierde met een gezellige receptie. Burgemeester van der Post wisselde met het echtpaar Waals van gedachten thuis aan de Hamersveldseweg. Foto's Janus Visser Vorige week onderging het school gebouw van de Wegwijzer aan de As- schatterweg een ware metamorfose. Er werd een fancy fair gehouden, (zie voor verslag elders in dit nummer). Op overtuigende wijze werd die dag bewezen, dat een schoolgebouw niet al leen voor het onderwijs gebruikt dient te worden, maar veel meer dan vroe ger een „gemeenschappelijk gebouw" dient te zijn Pastoor Kitselaar lan ceerde dit idee al een jaar geleden bij de opening van de R.K. basisschool in het plan De Wetering en wij willen hem daarbij graag blijven steunen. Een schoolgebouw staat in de meeste gevallen na schooltijd ongebruikt (met uitzondering misschien tijdens de ou- der-avonden e.d.) De fancy-fair van vo rige week in de Wegwijzer heeft over duidelijk aangetoond, dat er legio ge- bruiks-mogelijkheden zijn voor een schoolgebouw in een wijk. Mogelijk heden, die tot nu toe onbenut bleven. Dat is eigenlijk zonde van het door de gemeenschap in deze gebouwen ge- investeerde gelden. Daarom doen wij opnieuw een pleidooi voor een intensie ver gebruik van de schoolgebouwen in Leusden na schooltijd. Het is de moeite waard, vinden wij. ging ik kegelen. Dat ging heel moeilijk en daar mee had ik rijgdraad gewonnen en ik ben ook nog naar de waarzegster geweest. Toen heb ik gelachen en ik heb ballen gegooid er er mee had ik een bekertje gewonnen En ik heb paard gereden en dat ging heel eng en op eens ging hij helemaal opzij Anne-Marie Tiggelaven. klas twee. Vrijdag om 5 uur ben ik naar de Fancy Fair geweest. Enikheb ook een beker gewonnen, en een sleutelhanger en een inkt gum metje. En ik heb op het paard gezeten, en naar de film geke ken En ik heb één. twee, drie keer gegrabbeld en eén panne- koek gegeten en ik heb nog een keer korfbal gedaan Willie Versteegh, klas 2 Ik heb eerst op het paard gereden en daarna ben ik gaan korfballen en daar heb ik een sleutelhanger gewonnen. Ik heb er ook nog vijf knikkers gewonnen en ik heb een rolletje snoep gewonnen en ook een appel. En ik heb nog een kaarsje ge kocht en een bloem en ik heb met een waterpistool een kaars uit geschoten en ik heb ballen ge gooid, dat was het laatst want ik dacht nu houd ik op en toen ben naar huis gegaan want mama was al thuis en toen ik thuis was ben ik naar bed gegaan Minette Hooijer, klas 2 25 APRIL 1974 ouden echtpaar bruisend van Waals: energie LEUSDEN CENTRUM - Het was 23 april 1924 toen Petrus Antonius Waals en Wilhelmina Maria Grondhuis in Rotterdam in het huwelijk traden. Afgelopen dinsdag vierden zij dus hun 50-jarig huwelijk met een gezellige receptie in ,,'t Ros Beyaart" Beiden zijn zij ook in Rotterdam ge boren en hebben daar tot 1960 gewoond Op 1 april 1960 verhuisden ze naar Leusden, wat toen nog Hamersveld heette en gingen in de Princenhoflaan wonen. Dat timmeren bleef hij tengevolge van de crisistijd doen tot aan en ook nog in de oorlog. Even na de oorlog ging de heer Waals werken bij het Ingenieursbureau Dwars, Heederick en Verhey in Amers foort. Hier kreeg hij belangrijk werk te doen, want als hoofdopzichter werd hij ingezet op diverse grote werken. Om er maar een paar te noemen: de Centrale Merwedehaven te Dordrecht, de Heinekens Bierbrouwerij te 's Her togenbosch en het Raadhuis te Velzen De gouden bruidegom is nu 6 jaar LEUSDER KRANT Auto-cross io het klein, een T i^_<.nt\ Je geluk beproeven inde Trevi- moeilijke, enerverende bezigheid (Foto s Leusder Krant). fontein voor jong en oud. Grabbelen is altijd een gelief de bezigheid voor de jeugd. Lekker eten op de fancy fair? Het kon er allemaal! zaak dat hij tijd te kort komt, ligt bij de hobbyclub, de biljartvereniging, de kerk en bij de Geertruidishof In deze Geertruidishof wonen zij nu sinds een paar jaar Het huis in de Princenhoflaan werd te groot. Ze hebben het er enorm naar hun zin, want de sfeer onder de bewoners van de 14 woningen is erg goed Er wordt dan ook erg veel samen gedaan. Zo houden 3 mensen de tuin bij (waaronder een moestuintje). De heer Waals zorgt ervoor dat de klusjes weer gedaan worden en bovendien zorgt hij voor de administratie Op de zolder heeft hij zijn hobby- ruimte Het is alleen jammer dat hij zo weinig tijd heeft om daar wat meer uurtjes door te brengen Eigenlijk zou hij het wel eens wat rustiger aan willen doen en ook zijn echtgenote zou hem wel wat meer avon den thuis willen hebben. Doodgewoon omdat ze erg graag in eikaars gezel schap zijn. Zelf noemen ze dit een misschien nogal ouderwets standpunt, maal vooral voor diegenen die daar an ders over denken, is het te hopen dat hun huwelijk over 50 jaar net zo zal zijn als van dit van energie bruisende gouden bruidspaar 827 - 1 Keltum pleet beker 875 - 1 set Swan zakdoeken De onafgehaalde prijzen van „Raden maar" (het totaalgewicht was 513 kg) betreffen de vol gende: 2e prijs mevrouw Olst - 1 grammofoonplaat 3e prijs - Gert Osnabrugge - 1 aansteker 9e prijs - Peter Brons - 1 ra- diator-droogrek 11e prijs - Ronald Peereboom - 1 waskaars Verder vragen wij nog uw aan dacht voor de volgende gevonden voorwerpen, eveneens terug te bekomen op de openbare Basis school ,,De Wegwijzer' (liefst tussen 12 00 en 13.30 uur): 1 lichtbruin leren portemonnaie, 1 donkerbruin leren portemon naie, 1 met kralen versierd beursje De werkgroep Fancy Fair „De Wegwijzer". LEUSDEN/CENTRUM - Kinde ren van de tweede klasse van de Wegwijzer hebben over de in hun school gehouden fancy fair een opstel gemaakt. Zoals we wel eens vaker doen plaatsen we hierbij enkele impressies van de kinderen: Ik vond het erg leuk. Ik ben naar de film geweest. Ik heb de film van sneeuwwitje en de zeven dwergen gezien, dat was een hele leuke film. Ik hebgegrabbeld.dat was een heel raar gevoel, toen had ik zO'n ding waar je naam en adres op moet schrijven en toen :te nerfltVan de redaktie) K EUSDEN/CENTRUM - De door de oudercommissie van de openbare ba- chool De Wegwijzer te Leusden-centrum georganiseerde fancy fair is enorm succes gewordeb. Vrijdagmiddag reeds om vijf uur was er een geweldige belangstelling voor dit gebeuren te konstateren, een drukte die tot het eind van de fancy fair niet verminderde, eerder toenam. Ouders en leren, al dan niet verbonden aan De Wegwijzer, maakten de fancy fair K een grandioos geslaagd evenement. De opbrengst was er dan ook naar: ito f4000,-- en dan te bedenken dat het meeste bijeengebracht is met de koop van deelname-kaartjes van een kwartje per stuk. ■Burgemeester mr A H. van der gost en zijn gezin kwamen ook een kljkj'? nemen en hebben zich enige ||d in het feestgewoel gestort. Dat ffts overigens wel te voorzien, want enkele weken geleden kreeg de bur gmeester van twee leerlingen van de school op het gemeentehuis een Officiële uitnodiging aangeboden, die de burgemeester met plezier aanvaard de Böe start van de fancy fair was het Tjiige, wat niet helemaal feilloos ver- p De man, die de kaartjes mee zou /ringen, bleek in een verkeersopstop ping te zitten en kon niet tijdig aan- ■zig zijn. Dat is door één van de ganisatrices opgelost door het neer- itten van een winkelkassa, zodat met ssa-bonnen van een kwartje het feest ch gewoon kon beginnen. jDe werkgroep met tal van ouders ïbben erg veel moeite gedaan om de school om te toveren tot een paradijs VOor de kinderen Met veel kleur en fleur hadden de klasselokalen, de gan gen en de aula een ware metamorfose ergaan. Naar ontwerpen van ver diende ouders waren allerlei bij - ~t plezierige stands ingericht, voor iedereen wat wils was te maar eens wat te noemen: racen mini-sportcars, het Yellowstone- waterpistoolschieten (opbranden de theelicht-kaarsjes), rad van avon tuur, een flowercorner (prachtige ge maakte papieren bloemen), hengelen, sjoelen, ballengooien, grabbelton, waarzegster, imker, Trevi-fontein (waar menigeen zijn of haar geluk be proefde), rommelmarkt, de duizend en één nachtbar, een echte bioscoop, een kegelbaan, een drukbezochte smik- kel-inn en niet te vergeten het bui- tengebeuren, zoals (korf)-balgooien, pony-rijden en demonstraties met één van de wagens van de Leusdense brand weer, waarbij kinderen ook zelf mee mochten doen. De werkgroep en een team van ou ders hebben in totaal zo'n drie maan den tijd nodig gehad voor intensieve voorbereiding van dit feest. Het re sultaat was er dan ook naar! Deze werkgroep, bestaande uit twee lera ren en twee ouders (mevrouw A. Kuf- van 't Pad en de heer W. L. Hoytema van Konijnenburg) hebben samen met het team van aktieve ouders (een groep die steeds groter werd, zo enthou siast was men), bijzonder veel eer van hun werk gehad Daarbij hadden ze dan ook deskundige hulp van de vader van één van de ouders, die timmerman is, en woensdag naar Leusden was geko men om de „zaak deskundig in el kaar te timmeren". De opbrengst was boven alle ver wachting. De vierduizend gulden zul len na aftrek van de kosten - worden gebruikt voor de aanschaf van audio visuele middelen. In de eerste plaats zal een daglicht-diaprojektor worden aangeschaft Verder staat een 16 mm geluidsprojektor op het verlanglijstje en enkele cassette-recorders kunnen ook best gebruikt worden De heer en mevrouw Waals kregen 4 kinderen: 1 zoon en 3 dochters Zij zijn al lang het ouderlijk huis uit gevlogen en allemaal zijn zij gehuwd De kinderen van het echtpaar Waals wonen verspreid in Nederland. Zij zijn 10 kleinkinderen waarvan er ook weer 2 gehuwd zijn. De andere acht zijn studerend De heer Waals is 72 en zijn vrouw is enige jaren jonger. Mevrouw Waals doorliep de MULO en werd daarna verkoopster in een ju welierszaak Ze hield en houdt er vele hobby's op na, zoals, korfbal, zwem men, kaarten, dansen en zingen. Zingen doet ze nog steeds in het koor van de heer Pienk. Haar man was nauwelijks 12 jaar toen hij al ging werken en wel als krullejongen. Overdag was hij de knecht (leerling) van de timmerman, 'savonds volgde hij de middelbare technische school. De heer Waals achter de teken tafel. Is het een wonder dat zijn vrouw hem zo weinig ziet? Het werk van vroeger is zijn hobby gebleven. Foto Janus Visser gepensioneerd, maar hij leeft niet in rust en stilte. Integendeel! Mevr Waals vertelde dat ze haar echtgenoot nu (vooral 's avonds) nog minder ziet dan vroeger. En de oor- Foto Janus Visser datum Fancy Fair) afhalen op de openbare Basisschool „De Weg wijzer" te Leusden-CV 256 - 1 vulpenset 272 - 1 kristallen asbak 364 - 100 kaartjes met uw naam, adres etc. 380 - 1 set Wembley voorraad- bussen 440 - 1 fles sherry 494 - huis gasbrander set 573 - 1 thermometer met dag indeling 629 - 1 wekker 733 1 doos postpapier 738 - 1 bon ad 15,-- 814 - 100 vel briefpapier met uw naam en adres etc. Burgemeester mr. A. H. van der Post en zijn gezin hebben een be zoek gebracht aan de fancy fair van de Wegwijzer. Ze werden rondgeleid door de heer Hoyte ma van Konijnenburg namens de oudercommissie van de school. Naast zijn intensieve werk voor de Hobbyclub, biljart de heer Waals graag. Hij is dan ook een bijzonder aktief lid van de Bil jartvereniging Leusden. Men heeft niet officieel bij kunnen houden hoeveel bezoekers deze fancy fair heeft getrokken, maar dat hon derden Leusdenaars het bijzonder leu ke en gezellige kinderfestijn hebben bij - gewoond en meebeleefd, is wel zeker In ieder geval is een herhaling, vol gend jaar, het overdenken waard. Hieronder treft U een lijst van nog niet afgehaalde prijzen uit de Algemene Loterij aan. Deze prij zen kunt U (tot een maand na

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3