Gezellig jaarfeest van „Samuël" en „Edelweiss" Feestprogramma Leusden- centrum en -Zuid Expositie Vrije kwasten met resultaat van de cursus antieke poppen Reveille op 30 april gaat niet door na klachten van bewoners Aantrekkelijk programma 30 april in Achterveld Autocross op koninginnedag in Leusden IN SPORTZAAL GROENHOUTEN: I DINSDAG 30 APRIL I KONINGINNEDAG (Van de redaktie) LEUSDEN - De traditionele reveille op koninginne-morgen, 30 april, gaat in Leusden-cen- trum en Leusden-zuid dit jaar niet door. De oorzaak van dit afvoeren van het programma van de „levende wekker", is een meningsverschil tussen Oranje vereniging Leusden en het ge meentebestuur. Naar aanleiding van verschillende klachten - vo rig jaar na de reveille - be sloot het gemeentebestuur dit jaar alleen toestemming te ge ven voor de reveille, indien er geen bromfietsen mee zouden doen en de reveille om acht uur inplaats van zeven uur zou beginnen. De heer Valkenet van de Oran jevereniging: „Het bestuur had bij voorbaat bromfietsen al van deelbame uitgesloten in verband met de klachten vorig jaar, maar wij als bestuur vinden acht uur gewoon te laat om nog een reveille te houden Daarom hebben we be sloten om dit jaar ervan af te zien, hoewel dit wel betekent, dat honderden kinderen een ple zier wordt ontnomen" Burgemeester mr A H. van der Post „Na de reveille van vorig jaar hebben we ongeveer vijftien klachten gekregen van inwoners van Leusden. Niet al leen dat de bromfietsers de zaak te bont hadden gemaakt, maar er waren ook verschillende in woners, die op koninginnedag graag wat uit wilden slapen ende reveille daarom als bijzonder storend hebben ervaren. We heb ben daar begrip voor. Een re veille op een feestelijke dag moet voor iedereen feestelijk zijn. Is dat niet het geval, dan schiet een dergelijk evenement haar doel voorbij" In overleg met de Oranjevere niging kwam men tenslotte op een aanvangstijd van acht uur en dan zonder bromfietsen erbij. Het bestuur van de Oranjevereniging vond dit gewoon te laat en heb ben daarop besloten om de re veille te laten vervallen Dit jaar zal men op 30 april 's morgens in ieder geval uit kunnen slapen De aubade voor het gemeente huis gaat wel gewoon door, even als de rest van het oranje-pro gramma. De aubade begint om ne gen uur. Hopenlijk is iedereen dan fris en uitgeslapen genoeg om dan in ieder geval aanwezig te zijn op het plein voor het gemeentehuis om de jarige vor stin de traditionele zanghulde te brengen. tRDAG 25 APRIL 1914 LEUSDER KRANT ACHTERVELD-Het progamma ter gelegenheid van Koninginne dag 1974 is als volgt: Maandag 29 april 1974: Lam- pionneoptocht, opstellen om 19.00 uur op het schoolplein van de R K. Basisschool aan de Jan van Ar- kelweg. Vertrek om 19 30 uur m.m.v de muziekvereniging D W. S uit Achterveld. Route lampionneoptocht: W van Amersfoortstraat, Oldenbarne- veldstraat. Pater Stormstraat, Bisschop van Diestraat, de Ver- jaegde Ruyterweg, Hessenweg, voor St Jozef langs, Hessenweg, Jan van Arkelweg en naar het schoolplein waar de prijsuitrei king zal plaatsvinden Alle mee lopende kinderen krijgen een traktatie. Juryleden voorde lam pionneoptocht, leden van de Jeugdraad. Dinsdag 30 april 1974: Koning innedag. 's morgens om 07 00 uur Reveille. Jong en oud. groot en klein, alles wat lawaai maakt is van harte welkom Geen vuur werk of donderbussen. Degene met het gekste en meest lawaai makende attribuut krijgt een waardebon. 07.30 uur: Rondgang door het dorp door de muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk". 09.30 uur Vossenjacht voor 2 groepen van 10 tot en met 12 jaar envan 13tot en met 15 jaar. Einde vossenjacht 11.30 uur De prijsuitreiking vindt di- rekt na afloop in „Ons Gebouw" plaats Inschrijven voor de vos senjacht in „Ons Gebouw" om 09.15 uur. 14.00 uur: Puzzelrit voor auto's, motoren en bromfietsen, verzorgd door de A.M.B.C. Ach terveld. Deze Oranjerit is door iedereen gemakkelijk uit te rij den en er zijn fraaie prijzen te winnen; start bij „De Roskam" 14.30 uur: Kindermiddag in Ons Gebouw voor de kinderen van 4 tot en met 9 jaar, ver zorgd door het Handpoppenthea ter Mikoko. Dit theater staat borg voor veel spannende avonturen Ouderen hebben geen toegang tot deze kindermiddag Wilt u wel zorgen dat uw kinderen op tijd in Ons Gebouw aanwezig zijn en wilt u ze om 16.30 uur weer ophalen 20.00 uur: Oranjebal in Ons Gebouw m m v. De Popeys Voor degenen die nog eens ouderwets de beentjes van de vloer willen hebben een avond om niet over te slaan, dus dinsdagavond 30 april naar Ons Gebouw om er eens lekker uit te zijn. De zaal gaat open om 19.45 uur; entree f3,50. Tijdens het Oranjebal zal in „Ons Gebouw" een kleuren televisie aanwezig zijn voor het progamma over de voedselcon- ferentie in 1944 in Achterveld, die op deze avond zal worden uitgezonden. NEUSDEN - Vrijdagavond 19 april hielden de beide Leusdense jeugdvere nigingen „Samuel" en „Edelweis" hun jaarfeest in de grote zaal van café restaurant „De Mof". Er was zéér veel belangstelling en de zaal was tot de laatste plaats bezet. Voorzitter R. van Buuren sprak een openingswoord en las het jaarover zicht .Samuelen Edelweishebben een moeilijk verenigingsjaar achter de ruf, omdat er op een bepaald moment geyoon geen jeugdleiders en leidsters Iwaren, die het werk konden voortzet ten. Na vele oproepen in eigen kringen j"|de krant, stelden tenslotte enige WWers en leidsters zich beschikbaar. -Wy^nteel is het echter zo, dat men zou zien, dat enkele andere meis jes zich alsnog als leidster zouden willen aanmelden, want één der leid sters is helaas al weer uit Leusden vertrokken. De leiders en leidsters komt alle eer toe voor de toneelstukken, die ze met de kinderen instudeerden. De klein sten voerden het grappige toneelstuk op „Het gedicht van Jan van de Kant", die maar niet kon leren, dat hij tegen de burgemeester moest zeggen „en ik zet mijn stok tegen de wand". Een jeugdige deelnemer aan de quiz luidt de bel voor het juiste antwoord. (Foto Janus Visser) Jammer was, dat het souffleurshokje van het toneel is verdwenen, en dat de kinderen nu aangewezen waren op de souffleurs achter de gordijnen. De jongste, onervaren toneelspelertjes ke ken daardoor te veel star in de rich ting van de gordijnen, waar de hulp vandaan moest komen. De kinderen genoten zichtbaar van de verschillende toneelstuk jes die zij voorgeschoteld kregen. (Foto Janus Visser) Het tweede toneelstuk werd door iets oudere kinderen voor het voetlicht ge bracht. en heette „De dubbele Ko ning" Heel aardig vertolkten de kin deren het verhaal van de koning, die van kleren wisselde met een vrijbui ter Na de pauze werd een quiz gehouden, die gewonnen werd door mevrouw De ZATERDAG 27 APRIL. (Verjaardag Prins Willem-Alexander) .kostumeerde lampionne-optochtin Opstelling om 19.30 uur op het plein j»fde Chr Basisschool aan de Prin- ■Beatrixlaan 15 Vertrek ongeveer 00 uur Muzikale begeleiding ,Lisi- MAANDAG 29 APRIL Kostumeerde lampionne-optocht in Iden-C. Estelluig om 19.30 uur op het plein Jhet Jongerencentrum ..De Til". |ers»eldseweg 30. Vertrek onge- 20 00 uur. Muzikale begeleiding liduna". [oelichting bij delampionne-optoch- de lampionne-optocht en, welke «vers bedoeld zijn als gekostumeerde ^eroptocht mag ieder belangstellend i deelnemen. De kinderen kunnen memen gewoon meelopend met de Jjion. maar ook gekostumeerd en (verkleed en zo wat voorstellende, lenals vorige jaren zal de Oranje •reniging voor de best verklede weer fele prijsjes beschikbaar stellen. Eetoekenning wordt gedaan dooreen ïiale jury. De kinderen mogen als tling, maar ook in groepjes, dus 2 of meer kinderen, deelnemen. De iÉBlagen zullen bekend worden gemaakt tijdens de kinderprogramma's op Ko- Winnedag, op de scholen en voor de jalages van de Fa Hols m Leusden- 2..en t Ros Beyaart", Hamersveld- gjjeg 55. Leusden-C. De prijsuitreiking, in de vorm van mrdebonnen, zal plaats hebben op JRrdag 4 mei om 14.30 uur voor de kinderen uil Leusden-Z. en om 15 00 uur iwr de kinderen uit Lensden-C. inï/t Ros Beyaart" te Leusden-C of imgenoemd Jongerencentrum *.00 uur DE VLAGGEN UIT Morgenprogramma: In legenstelling tot vorige jaren zal ningeen reveille worden gehouden De zeer vele klachten welke de overheid hebben bereikt, gaven deze de aanlei ding hiertoe niet vroeger toestemming te geven dan 8 00 uur. Het bestuur vindt echter dit tijdstip geen tijd meer om va| reveille te kunnen spreken en daar- ïs besloten dit onderdeel uit het programma te halen LEUSDEN/CENTRUM - Dit week einde en ook op Koninginnedag kunt U een kijkje gaan neppen bij een unieke expositie in de sporthal in het plan Groenhouten Hier zal van zaterdag t/m dinsdag zowel het werk van de „Vrije Kwasten" als dat van de men sen die aan de cursus „Antieke Pop pen maken" hebben meegedaan, geex- poseerd worden. De vereniging ,,de Vrije Kwasten" zult u wellicht iets vernomen of ge lezen hebben Deze vrijbuiters op het linnen of papier hebben al verschillen de malen geexposeerd in onze gemeen te Werk van allerlei soort is er te zien. Om een voorbeeld te noemen; er zijn werken in olieverf, aquarellen, pentekeningen en ga zo maar door. De „vrije kwasten" willen echt vrij blijven, zodat iedereen die wel eens een penseel of potlood op papier zet van de vereniging lid kan worden. niet in het weekend en op Koninginnedag, moet u werkelijk eens een kijkje gaan nemen Het kost u geen cent en u zult een idee krijgen van het creatieve ta lent in onze gemeente Misschien ont dekt u bij uzelf wel van die neigingen en dan is het mogelijk om ook aan het één of ander mee te gaan doen De expositie is geopend Zaterdag van 14 00 - 17 00 uur Zondag van 14 00 - 17 00 uur en van 19.00 - 21 00 uur Maandag van 14.00 - 17 00 uur en van 19 00 - 21 00 uur Dinsdag van 10.00 - 18 00 uur Ze voelen niets voor statuten ofcon- tributiegelden in de vereniging, maar ondertussen zijn er nu toch al zo'n 19 mensen lid. De één schildert wat meer dan de ander, de een doet het veel beter dan de ander, maar samen hebben ze hun liefhebberij en de re sultaten die hieruit voortvloeien tonen ze graag aan de mensen die er belang stelling voor hebben Misschien heeft u een tijdje gele den het artikeltje gelezen over de „antieke poppen" van Marjoke van Dijck. Twee cursussen zijn er nu ten einde en ter afsluiting van dit creatieve ge beuren is het de bedoeling dat de cur sisten hun poppen tentoonstellen. Deze poppen zijn eveneens een re sultaat van creativiteit en hobby, bo vendien de produkten van een toch wel erg unieke cursus. Als u de tijd hebt, en wie heeft dat LEUSDEN/CENTRUM - Dins dag a s. is het Koninginnedag Eén van de hoogtepunten uit het omvangrijke feestprogamma voor die dag van de Oranjevereniging Leusden is de grote autocross. Deze wordt georganiseerd op het bekende circuit aan de Bavoortse- weg, tegenover het Burg Buy- ningpark Om precies 13.00 uur wordt begonnen met het voor stellen van de deelnemende cou reurs aan het publiek Direkt hierna gaat het grote geweld beginnen. De belangstelling van de zijde der renners voor dit jaarlijkse OVL-evenement is enorm De organiserende vereniging heeft het maximale aantal deelnemers gesteld op 60. Al weken geleden was dit maximum bereikt. Men heeft momenteel zelfs al meer dan tien reserves op de wacht lijst staan Aan spanning en sen satie zal het dinsdag dan ook niet ontbreken De cross wordt verreden als afvalrace, zodat telkens de béste", de snelste en de handigste coureurs een ronde verder kunnen komen Er wordt begonnen met vijf series van 12 man. Dat worden vast weer leuke dingen voor de mensen De deelnemers komen uit Leusden en verre omgeving. Be kende Leusdense crossers als Wim Schakel, Evert Boshuis, Kees Kruisbergen, Jaap Boon. Schreuder, de gebroeders Alex en Pedro v d. Ven, Ane v d. Berg, enz. enz. zullen plank gas moeten geven om de zege thuis te houden Direkt na de finale vindt op het circuit de prijsuitreiking plaats. Aubade voor gemeentehuis om 9.00 uur. Opstelling van stoet om 8.30 uur op het plem van het Jongerencentrum „De Til", Hamersveldseweg 30. Vertrek voorafgegaan door de mu ziekvereniging „LISIDUNA" om 8.45 uur. Na opstelling voor het gemeente huis; Gelukwens uitgesproken door de voorzitter van de Oranje Vereniging Kort woord door burgemeester mr. A. H. v d Post. Gezamenlijk zingen ,van de liederen: Wilhelmus In optocht weer terug naar punt van vertrek. Feestprogramma voor de kinderen. 9.45 en 11.00 uur: POPPENKAST door het theater Ellen Koning uit Utrecht voor de kinderen van de kleuterscho len in ,,'t Ros Beyaart" aan de Ha mersveldseweg 55 10.15 uur: FILMVOORSTELLING „De avonturen van Pietje Bell" voor de kinderen van de le en 2e klasse van de basisscholen in de RODA-kantine aan het Burg Buining Sportpark 10.00 uur: MINI-CROSS voor de kin deren van de 3e t/'m 6e klassen van de basisscholen op de Cen- trumweg, ingang vanaf de Ba- voort seweg 'S MIDDAGS OM 13.00 UUR Grote Autocross. De grote AUTOCROSS wordt gehou den op het terrein aan de Bavoortse- weg, nabij de Pon-gebouwen, tegenover het sportpark De route wordt aange geven Er is ruimeparkeergelegenheid. De entree voor deze cross is: f5,- vroor personen van 7 t/m 15 jaar Kin deren tot 6 jaar, onder geleide, gratis voor personen van 16 jaar en ouder, f2,- voor personen van 7 t/m 15 jaar Kinderen tot 6 jaar, onder geleide, gratis. 13.00 uur: OPENING door de voor zitter van de Oranje Vereniging. Daarna voorstellingsronden van de deelnemers, voorafgegaan door „LISIDUNA". 13.30 uur: EERSTE MANCHE en zo vervolgens Op het terrein zijn vol ledige programma's verkrijgbaar AVONDPROGRAMMA 20.00 uur: In „De Mof", Arnhemseweg 95, Leusden-Z. ORANJEBAL: Muziek Eddy v d Brink, Duo Rinus Cirkel. Zaal open 19.45 uur Lange. Frans Vahlkamp vertoonde fraaie dia's uit Leusden, en de deel nemers aan de quiz moesten raden welke plekken in Leusden werden ver toond. Sommige dia's van De Treek en het Keetveld bezorgden de deelnemers zeker hoofdbrekens. Het was een leuke quiz en het talrijke publiek genoot van het gebodene. Het derde toneelstuk „Jodokus" werd door oudere jongens en meisjes opge voerd. Deze waren uiteraard beter op het toneel ingevoerd en hun stemmen waren in alle hoeken van de zaal te verstaan. Het spel liep vlot van sta pel, en de oudere meisjes en jongens beheersten op rustige wijze het toneel. Zonder haperingen kwamen de rollen uit de verf. Het publiek was zeer op getogen over het toneel spelen van de jeugd, en beloonde de jongens en meis jes met een langdurig applaus. Het publiek was algemeen enthousiast over hetgeen hier op het gebied van ama teurjeugdtoneel werd geboden Voorzitter R. van Buuren sloot de bijeenkomst, en vond dat „Edelweis" en „Samuel" op een zeer geslaagd jaarfeest konden terugzien en dankte alle leidsters en leiders voor het ve le werk, dat ze hadden verzet. Hij complimenteerde de jeugd over hun spelkwaliteiten. Een scene uit een van de toneelstukjes (Foto Janus Visser).

Leusder Krant | 1974 | | pagina 7