„Het decor moet goed zijn, tot in de perfectie" ;K OPSTELTEN: Ik bouw een huis om de mensen heen" Voorzitter Cloosterman over de jeugd en de Jeugdraad Bouwers in Leusden (4) t DOOR ANC0 MALI EEN MOOI HUIS BLIJFT MOOI Poging tot aanranding op Noorderinslag VERVOLG VAN DE VOORPAGINA De bevolking van Leusden staat allesbehalve achter jeugdzaken De overheid moet zich niet blind staren op de bestaande verenigingen Het bestemmingsplan is er voor de mensen, ook voor de jeugd te 3 MEI 1974 LEUSDER KRANT fcj£N - Sinds een jaar is Dick U relfsUndig werkzaam te i wonend aan de Van Waldeck titaan 4 te Leusden-Zuid. Met t ora te verhuizen naar een ,o deVlooswijkseweg. Werkte Jr op bet architektenbureau van J Hartog. Heeft zich laten in- E>o als lid van het NAG, het Tods Architekten Genootschap, ui 1938 Ie 's-Gravenhage ge in bleel er wonen tot z'n 26-ste Lon evenals Jan den Hartog. jAntbachtsschool Zijn vader, itenaar was bij de PTT hul ls principe: .Met een vak ben J| goed af .In een machine- nj vond ik het vies, en in Inéimanswerkplaats vond ik het lekker ruiken vertelt Dick ,,Zo koos ik voor het vak worden opgemaakt De uitvoerder was voortreffelijk. Het werd dan ook een heel fraaie verbouwing De accoustiek was in één van de zalen zo goed. dat Philips ei concerten op platen liet opnemen Ik trouwde in 1960, en deed examen. De oude baas ging weg (die zei altijd ..Geef de huizen een pel op"). Met de jonge baas betrokken we een nieuw kantoor (De jonge baas was de me ning toegedaan, dat de huizen hele maal geen pet op moesten hebben). Ik kwam nu als tweede man naast de jonge baas te staan. Op een gegeven ogenblik kwam ik in kontakt inet de EMS (De Exploi tatie Maatschappij Schevemngen), en daar werd ik assistent van de chef over een aantal projektleiders Van de 6 000 woningen, die we in portefeuille had- noch smaak De tuinders zagen bij hun collega's dat het ook anders kon. En mijn opdrachten liepen daar erg goed Ik kan altijd erg goed met mijn op drachtgevers opschieten. Dat lukt me altijd erg goed. Ik ben bekend in het kille Westland, en werk daar met ple zier Je hebt er nog wat ruimte. Het agrarisch gebied wordt er met hand en tand verdedigd De meeste tuinders gaan momenteel over op bloemen Ook specialiseren ze zich op komkommers en tomaten Maar er zijn er ook. die van vader op zoon tomaten hebben ge kweekt, en nu zijn overgegaan op chry santen en anthuriums Ik kom vaak met de prachtigste chrysanten thuis! Ik heb drie huizen gebouwd voor tuinders, die door Den Haag gesaneerd werden Ik bouwde ook een groot wa renhuis. Ooit bouwde ik eens een wit 'li- -ai- Acht jaar heb ik bij Jan den Hartog gewerkt Dat was één van de belang rijkste periodes uit mijn leven. Ik heb met bizonder veel plezier met Jan den Hartog samengewerkt. We had den natuurlijk wel eens meningsver schillen, maar op het gebied van de architektuur ontstond een heel goede samenwerking Ik stond volkomen ach ter de architektonische opvattingen van Den Hartog. Den Hartog is mijn grote leermeester geweest. Wat er nu uitgekomen is, dat heb ik bij hem geleerd. De opdrachtgevers moeten me alleen niet haasten. Ineens zie ik iets in een flits, en dan ga ik aan het werk. Den Hartog is óók zo. Die zei ook vaak tegen me: ,,Doe je laarzen aan, we gaan vissen". Elk gezin is anders Ik bouw een huis om de mensen heen. Tot op heden ben ik daar altijd in geslaagd. Als ik een avond met een bepaald gezin heb gepraat, heb ik de ideeen wel in het hoofd waar het naar toe moet. Meestal wordt er aan die ideeen niets meer door de opdrachtgever veranderd. Je moet gewoon de feeling hebben om met de mensen om te gaan In de eerste tijd, dat ik zelfstandig ging werken kon je je wel afvragen is dat nu een huis van Jan den Hartog of van Dick Opstelten. Als je acht jaar bij iemand werkt, kun je je pas heel langzaam van zijn stijl losmaken In Leusden-centrum heb ik een wit huis gebouwd, dat bepaald een eigen vormgeving toont, en een eigen inwen dig karakter heeft De moeilijkheid is het probleem van de vertikale ramen Dat komt omdat de ramen van oudsher vertikaal wa ren Ik maak daken van 45 graden en gespierde schoorstenen - tot grote ergernis van de aannemers. In mijn jren. Ik behaalde wel goede cij- die Ambachtsschool, maar Egt timmervak zelf bracht ik bit- |inig terecht Egon te werken bij een baas in iningen, en was enig knechtje, i ging ik in dienst bij een aan- in Voorburg, en was er weer [knecht Maar voor het eigenlijke prvak bleef ik twee linkerhan- Toen zei die baas tegen |,Jij had toch zo n mooi cijfer ekenen Ga toch tekenen, man' hem voor die raad nog altijd jar. [ging ik naar Nehobo, een holle ken-fabriek, met een tekenka- D een afdeling berekeningen. Ik 1 avondlessen aan de Koninklijke imie voor Beeldende Kunsten in [Uig en aan de HTS voor bouw- >ln die tijd ging ik ook nog in bire dienst. In het Militair Te- non ik zalig studeren, en dat jnieestal nachtwerk, 's Morgens rik dan wel weer om 6 uur op- Dat kwam elke ochtend weer an! i ik uit dienst kwam en weer feing naar de hollebakstenen-fa- Iwas ik me ervan bewust, dat dit specialistisch vak was. Ik ver- er 1475,- per maand, maar it loch als tekenaar op eenarchi- jlbureau te gaan werken voor f 300, - maand. De- meeste mensen in Iomgeving hadden daar geen be- or ilandde op het bureau van A N Schippers. De oude heer Schip- W. was zeer streng Precies om ilf.9 s morgens moest je binnen zijn, Wecies om half 6 's avonds mocht JtSgaan Als de oude baas eens B*as was het er een dolle, uitge- boel We gooiden met kokers iris Maar er was weinig of jinspraak 'heb op het bureau Schippers veel trd. Er kwam een opdrachtgever is, die een groot klooster wilde wen Het was mijn eerste grote bij de heer Schippers Van het Ier moesten wij een bejaarden- im annex kultureel centrum ma- De kapel werd ingericht als kul- !l centrum. Ik moest op het werk Itioneerd worden als opzichter. *as voor mijn leeftijd en ervaring [te hoog gegrepen. Ik werkte er jeveer 80 werknemers We vorm- ^ehswaar een team, maar het was Özware belasting voor rnij, want ik «eerde s avonds nog. Elke dag zat w vol met problemen. Kelders, wa- PUtten kwamen op de meest onver- chte momenten ergens tevoorschijn, iverbouwden tegen een kerk aan. erd er iets te hard aangepakt, dan *ne er in die kerk iets in. Het was iheel erg moeilijk werk, en eigen- k vis ik veel te jong om het in mijn entje te runnen Als er mij erg noeihjke problemen werden voorge- ?4, trok ik me terug „om de boe- op na te slaan" Het was regie- erk per week moesten de rapporten Maquette van I Bungalow te Hoevelaken, waar in de start begin juni gaat Paatsvinden Dokterswoning te Hoogland den, werden er 3.500 gebouwd. Er was veel variatie in dat werk. Zwols- man kocht oude panden op, we ver bouwden ze, en dan verkocht hij ze weer We bouwden enorm veel, onder andere het Concertgebouw, de pier en het Palace-hotel te Schevemngen. Tijdens de moeilijke periode van de KLM kwamen van de KLM een aan tal bouwkundige direkteuren naar de EMS Het barstte er tenslotte van de direkteuren. We bouwden in Zeeland, Brabant, waar een huurprijs van f 180,- per maand véél te hoog was. Er was woningnood, maar die woningen ble ven leeg staan Toen ontmoette ik Jan den Hartog vu architekt Zuiderhoek in Zeeland Inmiddels was de lmpro ontstaan, de afdeling Onroerende Goederen, een uit- .vloeiseL^vaR.de EMS Voor mij was het toen tijd om weg te gaan Ik ging toen zelf ontwerpen een motel op de Grevelingendam, dat ech ter niet werd uitgevoerd Tussentijds deed ik zelf bepaalde dingen in de avonduren. Mijn geliefde sport is na melijk voetballen. Ik trainde veel, en bouwde ook zo het een en ander voor mijn kennissen van de voetbalvereni ging Ik bouwde een kultureel centrum, een kas voor een tuinder, een woning met bedrijfsruimte in Loosduinen Het was een sneeuwbaleffekt.dat nog steeds aan het rollen is. Als ik de meeste van die dingen nu terugzie, dan vind ik, dat men beter naar een architekt had kunnen gaan. 11 LEUSDEN-CENTRUM Bungalow van gebroken kalk zandsteen, behandeld met een preparaat, zodat de steen niet vuil wordt; bedekt met zogenaam de sneldekpannen. Enfin, zoals ik u al zei: ik kwam in kontakt met Jan den Hartog, die in de Einsteinstraat in Amersfoort woon de en werkte, en hij nam me als chef de bureau in zijn dienst. Jan den Har tog, Barend van Winterswijk en ik heb ben met ons drieën de zaak opgebouwd In die tijd had ik al vrij veel opdrach ten in het Westland, in Maasdijk, in 's-Gravenzande. Het huisje in 's-Gra- venzande viel erg op Wat er destijds in het Westland werd gebouwd had kraak huis. Het ligt op een glooiing langs een vrij drukke weg. heeft een groen dak. Toen wilde iedereen opeens zo'n wit huis. Maar de omgeving speelt daarbij een belangrijke rol Zo n wit huis past niet overal Ik was 27 jaar toen ik in Leusden kwam. Ik vond hier een fijne voet balvereniging, waar ik direkt in het be stuur werd opgenomen. Ik voetbal nog steeds. Dick Opstelten. de spijltjes De houten trapboom draait mee Er is een donkere steensoort gebruikt, en de kozijnen zijn donker gekleurd Begin januari 1972 ben ik voor me zelf begonnen Je moet uiteindelijk ééns kunnen starten, en je moet tege lijkertijd met je gezin kunnen blijven leven. Aan opdrachten ontbreekt het me niet In Amersfoort bouw ik een gedeelte van Rustenburg, een wijkje van 75 woningen. Ik doe ook het kleinste van het kleinste, bijvoorbeeld de dak kapel Dat is er de oorzaak van, dat ik voor iedereen klaar sta. Dat weten mijn medevoetballers ook. Moeten mijn collegasporters een dakkapel getekend hebben, dan stappen ze niet naar mij als architekt toe, maar als medevoet baller Om de mensen te dienen, dat ligt in mijn karakter Het eerste ge sprek, dat de mensen met de archi tekt hebben is gratis. Dat is een erecode onder de architekten De architekt is de vertrouwensman van de opdracht gever Als architekt en opdrachtgever in dat eerste gesprek niet klikken, kun nen ze zonder verplichtingen weer uit elkaar gaan. Dat moesten eigenlijk alle mensen weten. Dan behoefde er ook geen architektenwinkel te zijn. Aan de ene kant is die architektenwinkel wel goed, want de mensen overwinnen hun drempelvrees en durven te komen, omdat het niets kost Toch is het wel commercieel, zo'n architektenwinkel, want men adviseert de mensen dat ze een architekt moeten nemen, en dat is dan de vent, die daar achter de tafel zit Het Rodaclubhuis, bij iedere Leus- denaar bekend, is een stuk van mijn leven Het is een fraai en plezierig gebouw geworden, Er hebben enkele vaklieden aan gebouwd, maar voor het merendeel is het toch door leken ge bouwd Geld was er niet Met loterijen en allerlei akties brachten we het een en ander bij elkaar We kwamen al tijd geld te kort. Ik heb het gebouw met opzet zó ontworpen, dat het door leken kon worden gebouwd We heb ben er negen maanden aan gewerkt. Het zijn heel eenvoudige materialen. De wat lelijke gele steen wordt door de keuze van de voeg weer goed. Het plafond is van vurenhout, met een zwart gespoten achtergrond Elke dag kwam ik op dat werk. Alle bouwers wilden in spraak hebben, maar ik kwam als vak man en bleef de situatie zonder meer de baas Bijproblemen belden ze me op Bouwen kun je niet alleen doen, dat gaat alleen maar in teamverband lk laat de mensen meé - praten en - denken Als ze fout denken, verzet ik me echter met hand en tand lk heb de dokterswoning in Hoogland gebouwd. Bij de eerste bespreking lag de vrouw des huizes op bed met geel zucht. en de heer des huizes was net geopereerd. Ze woonden te krap, ze had den hun apotheek op zolder, en ze hadden in hun eigen huis met eens een kamer om ziek te zijn' Ik sprak met Verbouwing van een ouderwets huis aan de Arnhemseweg, waar nu leefruimten van schaal zijn gecreeerd 1 Het huis aan de buitenkant. 2 Het deel, waar de zitkuil is Op de voorgrond de fraaie Verde di Alpi-vloer nen in ,,De Lichtenberg Maar neizai meteen allemaal goed. Ze lieten mij rustig mijn gang gaan Er lag een terreintje, waar het oude gemeente huis op stond, en dat kozen we Ze wilden eigenlijk een boerderij, een ro mantische architektuur Toch is het helemaal funktioneel geworden. Er is een keiharde scheiding van praktijk - en woonruimte. Maar dat zie je noch van binnen noch van buiten aan het huis. De vloeren van het ge hele huis zijn belegd met gresplavui- zen Het huis is opgetrokken uit zand kleurige handvormsteen Aan de voor gevel ziet u houten standvinken, een kolom met schoren en kreupele stijl tjes. De familie woont er plezierig in, en beleeft het hele huis intens. Om de kinderen moest ik lachen; die vonden het fijnste, dat ze een eigen toilet hadden' In Hoogland kreeg ik daar door dit doktershuis veel opdrachten achteraan. In Hoogland bouwde ik een bloemen- zaak Onder het rieten dak" Het is een smaakvol en aantrekkelijk geheel geworden. Ik heb er bloembakken aan gebracht, die zowel aan de buitengevel als in het interieur funktioneren. Er zijn drie ietwat uitgebouwde vitrines met verlichting, waarin bizonder aardig geëxposeerd kan worden planten, bloe men, kettingen, snuisterijen" Beëindigen wil ik deze weergave van Dick Opsteltens leven en werken met de constatering, dat hij altijd een duimstok in zijD zak beeft zitten en zich ongelukkig voelt als bij er geen bij zich heeft. En met de uitspraak van Wim Sonneveld, die door Dick Opstelten op de architektuur wordt toegepast: „Het dekor moet goed zijn tot in de perfektie. Het draagt bij tot de algehele sfeer. „Dat ziende men sen tóch niet „hoort bij het amateur toneel". Dlck Opstelten sluit daarbij aan „Vaak zeggen de mensen tegen mij „Och doe dat maar zó, dat zie je toch niet" Dat zijn uitspraken van leken, waar ik me sterk tegen kant" materiaalkeuze heb ik veel gele steen met zwarte daken. Witte steen met groene leisteendaken Behangselpapier komt in mijn bouwwerken zelden voor lk pas schoon metselwerk en hout toe lk houd van natuurprodukten. Van ver tikale schrootjes ben ik inmiddels af gestapt lk kies die materialen, die blijvend zijn lk doe niet mee aan mode snufjes. Een mooi huis blijft mooi Over het kubisme zijn we echt heen Ik ben nu mijn eigen baas, maar ik ben óók de jongste bediende. Ik heb drie tekenaars, dieopfree-lance-basis voor mij werken En eigenlijk barst ik uit dit huis Op de Vlooswijkseweg zal het beter worden Ik heb weinig last met de Welstands commissies Ik vind deze instanties zeer nuttig Mijn ontwerpen vinden zel den tegenstand bij hen In verbouwingen zet ik stevig het mes Ik maak een totaalplan, en houd het eindresultaat voor ogen (Dan kun je best in fasen bouwen). Maak je bij verbouwingen geen totaalplan, dan moet je soms het eerste gedeelte weer gaan afbreken. Een goed voorbeeld van een verbouwing van een ouderwets niet fraai huis, is de verbouwing, die ik deed op de Arnhemseweg. In het inwendige heb ik veel ruimte gecreeerd. De leefruimte bestaat zelfs uit twee niveau's, er is een zoge naamde zitkuil ontstaan De vloer is van stukken natuursteen Verde di Alpi in één der woningen (Het is een villa van twee woningen onder één kap) In de woning met de natuurstenen vloe ren zitkuil draait een torsotrap om hoog, die geheel van hout is, behalve LEUSDEN/CENTRUM - Vrijdag avond 26 april vond tegen middernacht een poging tot aanranding plaats op de Noorderinslag. Mevrouw 1 uit Leusden reed op de Noorderinslag op het fiets pad, toen er plotseling een man voor haar op de weg sprong. De man trok mevrouw I. van de flets en smeet haar op de grond. De man probeerde haar te ontkleden, hetgeen hem voor een klein gedeelte gelukte. Tijdens deze worsteling gilde de vrouw om hulp. Twee wielrijders die voorbij fiets ten, reden echter door zonder zich erom te bekommeren, dat mevrouw I. assistentie nodig had. Vermoedelijk door het lenige verzet en het luide gillen van de vrouw nam de man de vlucht. Hij sprong in zijn in de berm geparkeerde auto en reed weg Het signalement van de man en het ken teken van de auto zijn bekend De po litie stelt een onderzoek in. Mevrouw I. raakte gewond aan handen en knieen NEGATIEVE OPSTELLING „U had het zo-even over de gymnas tiek in Leusden/zuld. Tegen de plaatsing van dat lokaal hadden de omwonenden zelfs al bezwaren." „De bevolking van Leusden staat nog allesbejalve achter de jeugdzaken. Men denkt, als men aan een jeugdcentrum denkt, aan een jeugd, waar in feite al geen eer meer is te behalen. Dat is een negatieve opstelling van de bevolking. waarin verandering moet komen. Leus den heeft allerlei mogelijkheden in zich. Er is nog terrein Er zijn ge bouwen beschikbaar. Als er in een be stemmingsplan geen mogelijkheden voor de jeugd zijn dan moet zo'n plan gewijzigd kunnen worden Het bestemmingsplan is er voor de mensen, ook voor de jeugd. In zo'n bestemmingsplan heb je ruimte voor de jeugd nodig. Ik hoop, dat er bij de bevolking wat meer begrip ontstaat voor de nood, die er onder de jeugd van Leusden bestaat. Als er huizen worden gebouwd, dan zou er automatisch een ontmoe tingscentrum voor de jeugd moeten worden gebouwd We moeten gewoon als Jeugdraad en overheid een beleid uitstippelen waar bijvoorbeeld de agressie van de jeugd op gelegaliseer de manier kan worden afgereageerd. Laat zo iets op een terrein gebeuren, waar toezicht is Laat ze een keet slopen, bouw die dan weer op, zodat een volgend keer weer andere jonge lui de keet kunnen slopen. Als de jongens op judo zijn. heb je geen kind meer aan ze Ze kunnen vechten, maar zijn gedisciplineerd Ze houden zich aan de voorschriften en aan de regels van de scheidsrechter In deze zin zou je in Leusden ook moeten handelen. De bevolking in Leusden heeft wat rust betreft echt geen klagen. Natuur lijk wil men hier in Leusden rustig wonen, maar dan moet men er óók begrip voor kunnen opbrengen, dat de jeugd óók ergens mogelijkheden moet hebben. Zo'n trapveldje wordt opge ruimd, dan zou er in de gemeenteraad direkt iemand moeten opstaan, die vraagt waar het trapveldje dan wél wordt aangebracht Als wij de jeugd zoveel uren van de dag aan hun lot overlaten, dan gaan ze lantaarnpalen kapotschieten, schooldaken slopen en dergelijke. RUIMTE VOOR DE JEUGD De jeugd moet kunnen crossen op bromfietsen. We willen niet, dat ze dat in de straten of op de "fietspaden doen Maar dan moet er ergens een terrein zijn met een zandhoop, waar ze wel mogen crossen lk heb wel meegemaakt, dat jongens hun schoenen uittrokken om nog meer contact met die brommer te hebben! Voor mijn part wordt er dan een hoge aarde wal om zo'n tvrrein geplaatst om de geluidshinder tegen te gaan. GOEDE LEIDING Wij moeten goede leiders aantrekken die de jeugd iets positiefs bijbrengen, maar dan moet daar wel de gelegen heid voor zijn „Aan welke voorzieningen denkl u met name, behalve dan zo'n noodzake lijk afreageer-crossterrein?" „Samen met de overheid moeten we naar nieuwe wegen zoeken. De overheid moet zich met blind staren op de bestaande verenigingen. In Nederland spitst de autochtone bevolking zich op in verenigingen. Maardenieuwkomende jeugd vindt daarbij geen aansluiting, wil zich ook niet binden aan een vereni ging En voor deze jeugd moeten we in de eerste plaats iets doen. Dat is het open jeugdwerk. Wij op „Don Bosco" voeren hier al een open beleid. We hebbeo hier een hondenvereniging, een bergsportver- eniglng, die van onze accommodatie gebruik kunnen maken. Al deze ak- tiviteiten kosten ons instituut geld. „Impala" wil een groot toernooi bij ons houden. Wij hadden ODze terreinen en accommodatie ook aangeboden aan de hockey- en korfbalclub. Beide ver enigingen vonden zelf een oplossing De voetbalvereniging V.O.P. (Voor ons Plezier) gaat van start met een Jeugd- elftal. Zij kunnen van onze sportvelden gebruik maken „Don Bosco" ls vaD origine de beweging, die zich Inzet voor de jeugd. We hebben hier ook een boogschuttersvereniging gehad, maar die heeft een overdekte baan ge kregen. We zoekeD naar mogelijkheden in combinatie met het internaat. Bij jongens uit de grote steden, die op ons internaat zitten, en die hier de ruimte hebben, neemt de agressiviteit af Je hoeft bij ons geeD lid te zijn: je kunt zonder meer méé-doen. Wij zijn in studie of we ook een midgetgolfbaan kunnen maken." „Denkt u aan één oplossing voor de gehele gemeente Leusden, of denkt u toch aaD oplossingen voor de afzonderlijke delen van Leusden?" „Onze gemeente is verdeeld ïnLeus- den/Zuid, Leusden/Centrum en Ach terveld. Het is moeilijk een gemeen schappelijke oplossing te treffen Voor Leusden/Zuid moet er accommodatie komen In Achterveld moet er iets komen, en in Leusden/Centrum zou je een soort dorpshuis, een ontmoetings centrum moeten hebben, waar jong en oud van alle rangen en standen elkaar kan ontmoeten. Dat alles het liefst in combinatie met sportaccommodatie Ook in de sport bestaan de rangen en standen helaas nog, en we moeten de verschillende sportbeoefenaars bij el kaar brengen, met waardering voor eikaars prestaties WERKENDE JONGEREN lk denkt ook aan de werkende jon geren Die zoeken prettige dansgele genheden, waar ze zich fijn kunnen bewegen Aan verbaal contact hebben ze minder behoefte Het praten kan hun zwakke kant zijn. en dan is dat uiten in die dans een welkome moge lijkheid Tegen de werkende jeugd zou ik willen zeggen „Voel je niet de mindere Men onderschat de noodzaak van de techniek, onze maatschappij zou geen minuut kunnen zonder de techniek Onze hele maatschappij is te intellektueel ingesteld Men vindt het niet erg als een arts zijn auto niet kan repareren, maar men verwacht van de autoreparateur wel, dat hij de taal hanteert zoals de studerende jeugd dat doet We moeten goede jeugdleiders aan trekken We moeten de jeugd ook op voeden, we moeten ze normen bij brengen. Als je ze maar laat rondlopen breng je ze geen normen bij In een groep daalt bovendien het normbesef. Je moet zorgen dat je ze aantrekt op een plan, waardoor je ze normen kunt bijbrengen. De mensen voelen zich vaak be dreigd door de jeugd. Ze sluiten zich van de jeugdproblemen af En juist dat zich afsluiten roept tegenreakties op Eigenlijk had heel Leusden/Zuid de vlag moeten uitsteken, toen die gymnastiekzaal werd geopend! BOEKEN Ik denkt ook aan een bibliotheek, waar je niet alleen boeken maar ook kostbare spelen als Monopoly. Stratego en dergelijke kunt lenen BISTRO „Zou er ook niet eens een gezellige bistro kunnen worden opgericht? Een bistro, waar je een kopje koffie kunt drinken en gezellig met elkaar kunt praten In een fijn interieur?" „De Commissie Boerderijen heeft zoiets wel op het oog Die is zeker actief hiermee bezig Zoiets moet cen traal liggen in het bevolkingsgebied We hebben zo gauw de neiging om de jeugd maar naar het randgebied te schuiven Maar de jeugd wil er gewoon bijhoren. De jeugd wil bij de vol wassenen behoren. Je moet het jeugd werk echt naar het centrum halen. Het jeugdwerk in Leusden moet zo spoedig mogelijk van de grond komen. Er moet van overheidszijde iets komen, waar je dag eD nacht kunt binnenvallen Met een paar beroepskrachten, die goed met vrijwilligers kunnen omgaan, breng je het werk snel van de grond. Ik ken verschillende voorbeelden." „Wie hebben zitting in de Jeugd raad9" „De eerste opzet was om vertegen woordigers te vragen uit alle woon wijken. Maar dat was niet doenlijk En toen hebben we gezocht naar de meest capabele mensen en waar ze wonen De heer J. Rootselaar zit er als adviserend lid van de gemeente bijen verzorgt het sekretariaatswerk Van Riet Verhaar, een pedagoge van de provinciale Jeugdraad Utrecht, hebben wij veel steun. Als ik haar om iets vraag, heb ik het de volgende dag in de bus Dat er een gemeenteraadslid in de commissie zit is fijn Als uitbreiding zouden wij nog wel graag een financieel deskundige aan trekken Jeugd van Leusden, jullie zien dat jullie zaken behartigd gaan worden Als maandagavond 13 mei de Jeugdraad wordt geïnstalleerd houdt dat een groot beloftenpatroon in. Zorg dat je meedoet! Hier volgt tenslotte de samenstelling van de Jeugdraad Leusden G. Cloosterman, Dodeweg 6, Leusden/ Zuid, tel 03490-13546 H. Schouten, Hessenweg 317, Leusden- Achterveld, tel. 03425-216. W Herder, Hamersveldseweg 118, Leusden/Centrum, tel. 03496-1209. Mevr A Sunderman-Kalis, Rozenhaag 3, Leusden/Centrum, tel 03496- 2812 J Leermakers, W. v. Amersfoortstraat 47, Leusden-Achterveld, tel. 03425- 732. G Hey, Hamersveldseweg 50b, Leus- den/Cenlrum G G van TieK Burg de Beaufortweg la. Leusden/Centrum C Móhlman, Burg de Beaufortweg 38, Leusden/Centrum Anco Mali.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 13