lodvoorzieningen De Biezenkamp niet ogelijk zoals voorgesteld irticulier bouwplan voor htervelds buitengebied Reeks van bezwaar schriften op komst? Raadslid Mandemaker en plan De Wetering >r 21 mei a.s. wellicht jeuwe plannen bekend Open vragen over Rozendaal aan het gemeentebestuur WETHOUDER WAGENflAR PRAATTE ZIJN MOND VOORBIJ COMMENTAREN MENINGEN WINKEL VOORZIENINGEN EN DE VERKIEZINGEN DRINGT AAN OP SPOEDIGE BESLISSING - Tiel idl Jeugdraad q&ar*de bMr Kritiek raad op afsluiting van twee uitvalswegen Auto uit verkeer Raadsleden hebben kritiek op verkeerde aanpak plan Rozendaal Ir. J. C. Brons geïnstalleerd Claverenblad voorlopig niet op de monumentenlijst B. de Beaufortweg krijgt asfalt Opbrengst Simavi- collecte: f 1494.- Bridgeclub Leusden Snelheidscontrole Bavoortseweg: 16 bekeuringen IAC 3 MEI 19" LEUSDER KRANT Bde redaktie) KDEN/CENTRUM - Wethouder J. Wagenaar bekende vorige week donder- „Jnd tegenover de raadsleden, dat hij wat betreft de winkelvoorzienin- P£de Biezenkamp zijn mond voorbij heeft gepraat tegen de redaktie van de Mr Krant, die in haar editie van 28 februari 1974 een uitgebreid interview ste met dé wethouder waarin deze verklaarde binnen de kortst mogelijke jdvoorzieningen te willen plaatsen bij de Biezenkamp, desnoods op wielen. de wethouder zou iets dergelijks zonder meer mogelijk zijn zonder dat [«waar tegen ingediend zou kunnen worden. ..Direkt na dat interview," (wethouder Wagenaar, ,,werd ik opgebeld door de heer Graansma namens rkcroep de Biezenkamp, die me verzekerde, dat mijn plannen beslist niet Jik waren, wettelijk gezien. Nu moet ik bekennen, dat de heer Graansma ®ad Hij moet wel een goede adviseur hebben gehad, mijn complimenten." t wagenaar deelde mee, dat het college binnen veertien dagen zekerheid >n over de aard van de nieuwe winkelvoorzieningen in Leusden. Op 13 Eeft het college met g.s. van Utrecht een gesprek hierover. Op aandringen 1 heer Van Spaendonck (PvdA/D'66) zal het college trachten de raad hier- féór 21 mei in te lichten, al dan niet in een openbare raadsvergadering. wachten beu zijn en vandaag sprak de werkgroep de Biezenkamp zich over de situatie uit. Er wordt wel steeds over gepraat, maar we moeten er nu iets aan gaan doen Het verbaast ons, dat het rapport over de winkelvoor zieningen van de progressieve werk groep nu pas bij de ingekomen stukken is geplaatst Er is wel tijd genoeg voor geweest om dat eerder te doen We zit ten nu in een impasse en ik stel voor, dat we vanavond dit rapport gaan be handelen en gaan diskussiëren over de winkelvoorzieningen in Leusden. Ik zou graag dit agendapunt toegevoegd zien aan de agenda, zodat we de laatste ont wikkelingen kunnen bespreken NIET EENVOUDIG Burgemeester Van der Post was het niet met hem eens. ,,Het is geen een voudige kwestie en het is dan ook niet juist en aan te bevelen om zonder redelijke adviezen op dit moment een diskussie te gaan beginnen over deze winkelvoorzieningen. Zoals bekend heeft g.s gemeend de termijn waar binnen zij moet beslissen, te verlengen Dat werkt erg vertragend en dat ge beurt uiteraard niet met instemming van het gemeentebestuur. Er is van onze zijde een rapport op komst en deze zal dan in eerste instantie in de com missie ruimtelijke ordening besproken kunnen worden en dan in de raad. Dat is beter dan er zonder enige voorbe reiding over te gaan praten Bovendien heeft het college op 13 mei een be spreking met g.s over dit onderwerp en het lijkt ons beter om eerst het re sultaat van dat gesprek af te wachten TIP OPHEFFEN .Vanaf november is er gesuggereerd dat er plannen aanwezig zijn voor de Biezenkamp." wierp de heer Van Spaendonck tegen. ..iedereen is vol verwachting en nog steeds wordt er niets bekend gemaakt Het is dan ook niet verwonderlijk dat de winkeliers in aktie komen Zij zijn het wachten beu. Er moet nu duidelijk uitgesproken wor den wat de plannen zijn Hij bleef het maar merkwaardig vinden, dat het progressieve rapport, ingekomen op 16 januari, nu pas op de agenda is geplaatst bij de ingekomen stukken. ,,Iets anders is. dat u voorstelt om de hele problematiek eerst in de com missie Ruimtelijke Ordening te be spreken. U draait de zaken om, want het is duidelijk dat dit eerst besproken dient te worden in de Commissie Mid den- en Kleinbedrijf en daarna in de commissie R O Ik blijf er bij, dat u nu een tip van de geheimzinnigheid dient op te heffen Burgemeester Van der Post bleef ook op zijn standpunt staan dat het ver standiger is te blijven wachten op het resultaat van het gesprek met g.s .Daarna kan het in de commissie R.O. en in de raad worden behandeld ZORGEN De heer Van Woudenberg (CHU) greep de gelegenheid aan om pure verkiezings propaganda te bedrijven Het bleek.dat hij reeds een volledige verklaring over de Biezenkamp had opgesteld en begon die nu voor te lezen. Zijn fraktie, zo vertelde hij de raad, maakt zich enorme zorgen over de winkelvoorzieningen in Leusden ,,Er is een noodsituatie ont staan, die nog verergerd zal worden als er niet op korte termijn maatre gelen worden getroffen." Hij vond, dat er een nieuw plan gemaakt moest wor den met een totaal andere vormge ving. Hij was van mening, dat in deze samenleving een wijkwinkel geen haal bare zaak is Ten overvloede wees hij (traditiegetrouw) op hetgeen hij in de algemene beschouwingen van de CHU over deze materie had gezegd en was van mening, dat zijn partij altijd heeft gepleit voor goede win kelvoorzieningen Hij was overigens blij, dat de markt er was ,,Dat is een goede zaak," vond hij Hij gaf het college ter overweging om met alle partijen rond de tafel te gaan zit ten om uit de impasse te komen MOTIE VAN ORDE Halverwege zijn betoog werd de heer Van Woudenberg onderbroken door de heer Van Spaendonck, die verzocht een voorstel van orde te mogen doen De voorzitter wees dit van de hand en wilde de heer Van Woudenberg uit laten praten. De heer Van Spaendonck: .Ik dacht, meneer de voorzitter, dat u van mening bent, dat een diskussie over de winkelvoorzieningen nu nog niet juist zou zijn Ik wil wel graag we ten waar we aan toe zijn, want nu blijkt de heer Van Woudenberg een complete verklaring opgesteld te heb ben Gaan we er nu over diskussiëren of niet?" Burgemeester Van der Post wenste echter geen discussie Wel mocht de heer Van Woudenberg zijn betoog af maken. De voorzitter wees de heer Van Woudenberg er op. dat er momen teel gesproken wordt over een door de raad goedgekeurd bestemmingsplan en dat de beslissing nu aan g.s is." Ge deputeerde staten hebben de tijd ge nomen voor die beslissing," voegde hij er aan toe Heer Wagenaar fond voorbij gepraat" (VVD) KISTE TIJD iskussie rond de winkelvoor- feo werd tijdens het eerste agen- ingekomen stukken" geopend Ie heer Van Spaendonck, die van was, dat het de hoogste tijd |«n spijkers met koppen te gaan 1 ,De situatie rond de winkel- spitst zich toe We heb- in de krant kunnen lezen dat de Iers van Leusden/Centrum het Het is duidelijk, dat de raadsledeo vorige week donderdag bijzonder wer den geinspireerd door de komende raadsverkiezingen, toen zij zich al aan het begin van de vergadering op de miserabele winkelvoorzieningen van Leusden/Centrum stortten. Er werd bijna zo'n anderhalf uur gepraat. CHU- raadslid (en lijsttrekker) G. van Wou denberg had zelfs een complete ver klaring liggeD om aan te tonen hoe vaak hij in zijn algemene beschouwingen over die winkelvoorzieningen heeft ge praat. Io feite hebben al die braaf pleitende raadsleden allemaal boter op hun hoofd en dat mag - vooral in de verkiezingstijd - best eens gezegd worden. We zitten al enkele jaren te wachten op aanvullende winkelvoor zieningen Dat de raadsleden uitgespro ken enkele weken voor de verkiezingen zich gaan inspannen voor iets, wat ze zelf in mei 1973 zorgvuldig hebben getorpedeerd door voorbij te gaan aan de bezwaren van de omwonenden, ge- tuigt ons inziens niet van goede smaak. Het zou beter geweest zijn, als de raadsleden bekend zouden hebben, dat ze gewoon een beoordelingsfout hebben gemaakt toen ze het plan De Biezenkamp goedkeurden. Dat had na melijk nooit mogen gebeuren. Vóór de raadsvergadering van mei 1973 had men alles in het werk moeten stellen om tot een compromis te komen met de bezwaarden en de middenstand Samen rond de tafel zou beslist een goede oplossing zijn gevonden. We hebben duidelijk de indruk, dat de standpunten nu verhard zijn. We vragen ons hierbij af, waarom wethou der Wagenaar, toen hij zijn nieuwe plan in de Leusder Krant lanceerde, niet direkt met de omwonenden en de mid denstand rond de tafel ls gaan zitten. Nu is het daar ook te laat voor. De omwonenden van de Biezenkamp zien nu ieder nieuw plan met een gerecht vaardigd wantrouwen tegemoet, zolang het oorspronkelijke ontwerp-bestem- mingsplan niet is ingetrokken. Dat hadden de raadsleden donderdagavond moeten voorstellen toen ze zo aan het diskussiëren wareo over de winkel voorzieningen. Blijkbaar kwam nie mand op dat simpele idee. Want vol gens ons maakt alleen het intrekken van het „oude" plan de weg vrij voor een snelle aanvulling op de winkelvoor zieningen in Leusden/centrum. Het is duidelijk, dat de raadsleden vóór de verkiezingsdag (29 mei) de zaak opgehelderd wensen te zien. Van daar het hartstochtelijk pleiten voor een openbare raadsvergadering over dit onderwerp vóór 21 mei a.s. We hebben er voor gewaarschuwd, dat de winkelvoorzieningen als verkie zingsthema geen goede zaak zou zijn. Het is nu toch gebeurd. Wij betreuren dat, omdat juist hierdoor opnieuw de emoties de overhand zullen krijgen en het nuchtere verstand in de hoek zal worden gedrukt. Maar het gaat om de stemmen, niet waar? LEVENSGROOT PROBLEEM De heer Van Tiel (VVD) vond het een levensgroot probleem „Er nu over diskussiëren is voor mij een moei lijke zaak. Ik heb het rapport van de progressieven niet bij me en volgens mij is alleen een zinnige diskussie mogelijk als het hele pakket ter dis kussie staat. Je moet het eerst ter dege bestuderen en ik stel dan ook voor het in de volgende raadsvergade ring te doen TEVEEL GEZEGD Wethouder Wagenaar (VVD): „Ik wil graag een verklaring afleggen waarom het allemaal zo lang duurt. Je kunt na melijk ook te vroeg bepaalde dingen bekend maken en dat is nu gebeurd. Toen ik een gesprek had met deredak- teur van de Leusder Krant heb ik eigenlijk mijn mond voorbij gepraat. Direkt na de publikatie werd ik op gebeld door de heer Graansma namens de werkgroep De Biezenkamp. „Dit mag wettelijk beslist niet," vertelde hij mij, „en als u dit gaat doen, dan zul len we door blijven gaan tot aan de kroon." Dat maakte het probleem moei lijk voor me, want ik had gehoopt dat we samen met de bewoners tot een oplossing zouden kunnen komen. Ik ben het juridisch nagegaan en kwam tot de konklusie, dat het inderdaad niet mocht. Het snel en vlug voorzieningen treffen, wat mijn plan was. is hiermee getorpedeerd. Inmiddels is er een nieuw rapport opgesteld over een nieuw af gerond plan, waar iedereen happy mee kan zijn Ik wil echter niet graag, dat we opnieuw een situatie krijgen als toen en daarom ondersteun ik het advies van de voorzitter te wachten tot na de besprekingen met g.s." VOOR 21 MEI De heer Van Maanen (AR) wilde graag weten of het college een bepaalde uit spraak van g.s. verwacht waar men houvast aan heeft Hij stelde voor om direkt na dertien mei een openbare raadsvergadering te houden „We moe ten niet wachten tot het eind van de maand," stelde hij met nadruk. Burgemeester Van der Post beloof de het zo spoedig mogelijk te doen, maar de heer Van Spaendonck (D'66/ PvdA) was het roerend met de heer Van Maanen eens en stelde, dat binnen een week na het gesprek met g s een open bare raadsvergadering dient te worden gehouden over de winkelvoorzieningen in Leusden Burgemeester Van der Post „We moeten ons niet vastprikken op een week' De heer Van Spaendonck „Dat moeten we wel!" De voorzitter „Ik moet wel een kanttekening maken Na het gesprek met g.s. kan ik niet zonder meer zeg gen, dat het besprokene en het rapport zonder meer in een openbare vergade ring behandeld kan worden Als blijkt dat de materie nog niet naar buiten kan, zal de vergadering niet openbaar zijn We zullen er naar streven om in ieder geval vóór 21 mei een bijeenkomst te organiseren. Eu daarmee werd het onderwerp voorlopig afgesloten. G van Woudenberg (CHU) ver kiezingstoespraak p redaktie) j'DEN/ACHTERVELD - De heer irSpaeodonck (D'66/PvdA) bracht I» gemeenteraadsvergadering van fflF week het feit naar voren, dat trtieo inwoners van Leusden een in hebben om samen te gaan bou- 0 In Achterveld Zij hadden daar- Dr een gebied langs de Kon. Julia- ftt gekozen. maar omdat deze plaats bestemming „agrarisch" heeft, wil- 11 *lj op korte termijn van b en w Hemen, of het mogelijk is daar te De heer Van Spaendonck vond het |ulst: dat de brief van deze men- dG '"gekomen stukken was Tj*gd ,,Het is noodzakelijk om hier 1 korte termijn over te praten, om- het plan valt of staat met de mo- ^id tot het aankopen van de (Het voorlopige koopkontrakt is ^naar er is wel uitsluitsel no un b en w over deze zaak Waar- Hjn deze brieven niet opgenomen j* ingekomen stukken'' Omdat er *el eens brieven willen verdwij- «h bet maar goed. dat ik de ™s*fl heb aangeraden ook afschriften 1 j» redaktie) BDEN - De heer G. G. van in» ui is namens de raad geko- j van de pas geïnstalleerde (waarover elders in dit num- Em' De Pr°Sressieven waren ko •7»n'e' eeDS me* deze be- T Zij schoven de heer Van Um>a's kandidaat naar voren. ^ia/D 66-fraktie was van mening, beer Van Tiel al In zoveel i yf .en raden zitting heeft, hr i te weini6 MJd voor -.onderdeel afzonderlijk zou heb- stelden ze voor de heer £>endonck als lid van de Jeugd- benoemen, temeer omdat ook r fni sPaendonck zich bijzon- wnisvoelt in deze zaken. De raad ■E over stemmen, maar had toch Mirt v°orkeur voor de heer Van 8 stemmen tegen 5 voor Van te zenden naar alle fraktieleiders, zo dat leder raadslid ervan op de hoogte kan zijn". Burgemeester van der Post „Het direkt ter inzage leggen van deze brie ven op zich is niet zo moeilijk Maar dat is het wel als er tevens een ad vies van b en w bij moet en dat is juist geen eenvoudige zaak Dat zal terdege bekeken moeten worden De vereiste spoed die u wilt betrachten, zie ik eerlijk gezegd niet zo. Het gaat om de conceptie van het uitbrei dingsplan Achterveld en daar gaat ge ruime tijd overheen Het wachten is op het uitbreidingsplan Achterveld, dat in voorbereiding is Het in het wilde weg bouwen zou een vreemde zaak zijn BELANGRIJK INITIATIEF De heer Van Spaendonck. „Ik heb gezegd, dat u snel moest gaan spre ken met de mensen over deze pro blematiek Het is een erg belangrijk initiatief Alle frakties hebben in de loop van de jaren gevraagd om meer mogelijkheden voorde zelfbouwer. „Hij vond dat de redaktie-snelheid van het college wel wat groter kon Burgemeester van der post: „We zullen het plan eerst uitvoerig bestu deren op de mogelijke uitvoerbaar heid en dan zullen we gaan praten met de initiatiefnemers." De heer Van Maanen(AR) „De brief is gericht aan de raad Ik ben het met de heer Van Spaendonck eens, dat u het derhalve direkt bij de in gekomen stukken dient te leggen. Dan pas zal de raad beslissen of en hoe zij de brief ter afdoening in handen stelt van b en w Zonder die brief kan zij daar niet over oordelen De raad wil graag weten wat er alle maal voor haar binnenkomt Het moet mogelijk zijn om alle brieven zonder commentaar van het college ter inza ge te leggen" Burgemeester van der Post was van mening, dat dit wel de juiste weg was, maar dat het resultaat in de praktijk hetzelfde is als de nu gebruikte ma nier. De heer Van Tiel (VVD): „Het gebied, waar men wil gaan bouwen valt in het bestemmingsplan buitengebied. Is het niet raadzaam om zo spoedig mogelijk te bekijken of het mogelijk is dit stuk uit het ontwerp-bestemmingsplan Bui tengebied te halen en in te passen in het uitbreidingsplan Achterveld?" Burgemeester van der Post: „Dat zou dan via de artikel 19 procedure moeten. Dan moet er een plan zijn. waarop deze bouw vooruitloopt We zullen ons best doen De heer Van Dijk (KVPj: „Het is ge wenst, dat het college hier grote aan dacht aan besteedt Het is niet alleen voldoende om dit betreffende stuk voor zelfbouw te reserveren, maar het zou ook goed zijn om aansluitende bouw gronden hiervoor te bestemmen" De heer Van Woudenberg (CHU) vond het een uitstekend initiatief Hij zei, dat ook zijn fraktie zo vaak heeft ge pleit voor méér mogelijkheden voor de eigenbouw en hij hoopte, dat er zo spoe dig mogelijk gunstig beslist kan wor den op deze aanvraag, temeeroindat er dan ook verschillende goedkopere wo ningen vrij zullen komen indien deze mensen mogen bouwen. Burgemeester van der Post „We zullen ons best doen" (van de redaktie) LEUSDEN - Het feit, dat momenteel twee uitvalswegen zijn afgesloten (de Leusbroekerweg en de Lockhorster- weg) was oorzaak van een diskussie in de raad Veel raadsleden waren van mening, dat dit een onhoudbare zaak is. Vooral de Lockhorsterweg (een van de belangrijkste verbindin gen met rijksweg 28) is al enige tijd afgesloten voor het aanbrengen vaneen duiker onder de weg door en het ziet er niet naar uit dat dit binnen af zienbare tijd gerealiseerd zal zijn Reden voor de raadsleden om op spoed aan te dringen Bovendien waren de raadsleden van mening, dat een der gelijke situatie niet weer mag voor komen. Burgemeester van der Post beloofde de zaak te bekijken. Ook hij vond, dat het inderdaad erg lang duurde. LEUSDEN - Woensdag 24 april moest de politie een auto uit het verkeer nemen wegens onvoldoende staat van onderhoud Het was een auto, behorend aan de heer BTM v. d. H uit Leusden. De auto werd voor onderzoek naar het bureau gebracht Wij hebben een aantal vragen aan het gemeentebestuur te stellen. Vragen, waarop we tot nu toe geen antwoord hebben gekregen en waarop we - als we wethouder Wagenaar goed hebben begrepen (en dat lijdt eigenlijk geen twijfel) - ook geen antwoord zullen krijgen gedurende de tijd, dat het plan Rozendaal ter visie ligt. Wij hebben namelijk enige tijd geleden (februari 1974) een nogal uitgebreid interview gehad met de wethouder juist over Rozenaaal en zijn Groenstichting. Een aantal vragen konden toen niet beantwoord worden, maar het zou worden uitgezocht ten behoeve van het interview. Het interview ligt uitgetikt en wel op publikatie te wachten, maar het lijkt ons zinloos dit te doen zonder antwoord op de meest belangrijke vragen. Daarom stellen we deze vragen en public aan het gemeentebestuur, omdat we beslist niet van plan zijn daarop te wachten tot de termijn van tervisie-legging helemaal is ver streken. Tot 16 mei a.s. kunnen er nog bezwaarschriften tegen dit plan worden ingediend Maar nu de vragen: 1 Is het gebruikelijk en juridisch juist, dat een ontwerp-bestemmingsplan wordt ingediend nadat de bouw van dit plan al enige jaren geleden is gerea liseerd9 Zo ja, waarop is dit gebaseerd 2 Is het juist, dat men - wanneer men via artikel 19 van de wet op de R .0 bouwt- als gemeente een voorlopig ontwerp in moet dienen bij GS ter beoordeling zodat GS het wel of geen bezwaar hebben tegen dit plan kan uitspreken? Is het in dit verband wettelijk toegestaan om bepaalde afwijkingen aan te brengen? Zo ja, is dit aan een bepaald maximum gebonden? 3 Er is - voordat er nog maar één Rozendaal-bewoner bestond - een lening gesloten van één miljoen gulden Wat is er met dit geld gebeurd? In hoeverre zijn die besteed aan extra groenvoorzieningen in het plan? 4 Er is wel eens - ook door terzake kundigen - gesteld, dat Rozendaal helemaal geen extra groen heeft, maar integendeel: veel minder dan in andere wijken van Leusden's eerste fase Wat heeft Rozendaal nu in werkelijkheid méér dan andere wijken, dat daarvoor per maand door de bewoners een nogal fors bedrag betaald dient te worden? 5 Waarom zijn de Asschatterweg. de Torenakkerweg en de Noorderinslag in hun geheel opgenomen in het plan Rozendaal? Het is bekend, dat de Asschat terweg reeds bestond voordat er ooit sprake was van een eerste fase. Is het niet zo, dat ontsluitingswegen als Torenakkerweg en Noorderinslag ook ten laste komen aan andere aanliggende bestemmingsplannen9 Is wellicht de mening gerechtvaardigd, dat dit is gebeurd omdat de dichtere bebouwings dichtheid tot nog enigszins redelijke proportie kon worden teruggebracht? 6 Op welke wet baseert het gemeentebestuur het recht om de bewoners te verbieden hun nu door de gemeente verharde en door de bewoners verplicht betaalde voortuintjes van normaal groen te voorzien9 7. Er is kortgeleden door het gemeentebestuur gezegd, dat aanbouw aan de kopgevels vanaf het begin toegestaan is geweest. Waar en wanneer is dat schriftelijk vastgelegd en aan de bewoners bekend gemaakt? 8 Wat is de reden, dat de bebouwingsdichtheid van het plan groter is dan aan vankelijk gepland9 9 Wat is precies grondrente0 Welke juridische waarde heeft dit begrip en wat voor rechten en plichten zijn er voor de bewoners aan dit begrip verbonden9 10. Een gedeelte van het groen is gemeentegroen Als wordt gesteld, dat er niet zomaar aan de kopgevels op het daar geplante groen gebouwd kan worden, wordt door het college gesteld, dat juist dit groen gemeente- groen is. Dit moet dan duidelijk vanaf het begin vastgelegd zijn Kan het college dit zwart op wit aan de bewoners tonen? Overigens was dit niet aan de bewoners bekend Laten we het voorlopig op deze tien vragen houden. Het zijn vragen van een leek, we weten het, maar daarom willen we er ook graag antwoord op hebben. Zodra wij de antwoorden van het college - zwart op wit - binnen hebben ge kregen, zullen wij ze publiceren ter wille van een goede voorlichting Hope lijk zal dat binnen de termijn van de tervisie-legging van het plan Rozendaal zijn. Bert Vos. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Volgens de heer Van Spaendonck (D'66/PvdA) zal het plan Rozendaal veel bezwaarschriften tegen zich krijgen. Ook de heer Van Tiel (VVD) was van mening - gezien de reakties die hij had ontvangen - dat dit inderdaad het geval zal zijn. Verschillende aspekten van het plan waren bij de bewoners nogal verkeerd gevallen J H van Spaendonck (D'66/ PvdA) - veel bezwaarschriften Rozendaal op komst De heer Van Spaendonck was van mening dat b. en w opnieuw een kans hebben gemist „Het ontwerp-bestemmingsplan Rozen daal is nooit van tevoren bespro ken met alle bewoners van Ro zendaal, die zijn verenigd in de Groenstichting. Dat is een ern stige zaak Het had zoveel beter gekund Nu is de kans op een grote stroom bezwaarschriften groot, terwijl dit allemaal voor komen had kunnen worden als de gemeente in een vroeger stadium het plan met de bewoners zou heb ben besproken Omdat het plan reeds is gerealiseerd zou daar helemaal geen bezwaar tegen kun nen zijn Nu worden de bewoners met allerlei zaken geconfronteerd, die zwaar op de maag liggen Dat soort zaken hadden bij voorbaat uit het plan kunnen worden gehaald na een goede inspraak Nu kunt u wel zeggen, dat de Groenstich ting en het ontwerp-bestemmings plan twee heel verschillende za ken zijn, maar dat is in de geest van de wet niet zo Het is een onaanvaardbare zaak en we zien hier weer veel problemen uit voort komen Problemen, die vermeden hadden kunnen worden" Burgemeester van der Post was het hiermee niet eens „Het is een reeds gerealiseerd plan De Groenstichting is qua funktie niet opgericht als een inspraakorgaan in de stedebouw Er zal zeker geen patstelling ontstaan, zo als u suggereert, want indien er gegron de bezwaren bestaan dan is het aan de raad om daaraan tegemoet te komen en het plan in gewijzigde vorm vast te stel len De bezwaren, die er bij de bewo ners bestaan, zouden het best via de Groenstichting gekanaliseerd kunnen worden". FOUTE ZAAK De heer Van Spaendonck „Het is een foute zaak. Door deze manier van aanpak lopen allerlei zaken in de ge meente steeds fout. omdat er geen adequaat kontakt is tussen burgerij en college" Hij vond het feit, dat er aan de kopgevels gebouwd mocht wor den een onbegrijpelijke zaak Burgemeester: „Uitbreidingen heb ben daar altijd plaats kunnen vinden Dat is tijdens de presentatie van het plan ook zeer duidelijk gesteld" Van Spaendonck „Is het niet iogisch. dat een dergelijk plan eerst met de bewoners wordt besproken Vindt u het niet onwezenlijk, dat dit niet is ge beurd?" Burgemeester van der Post: „Nee Er verandert immers niets aan de bestaande toestand?" (Van de redaktie) LEUSDEN - Ir J C Brons is (voor de tijd van vier maanden) beedigd tot raadslid van de PvdA/D'66-fraktie Vorige week donderdag legde hij hier voor de belofte van zuivering en de belofte van getrouwheid af. Ir Brons komt in de plaats van de heer J. C T Kuijpers, die na een konflikt met zijn bestuur uit de raad stapte. Die lege plaats is nu opgevuld tot september, wanneer de nieuwe raad zal worden geïnstalleerd. (Van de redaktie) LEUSDEN - De boerderij 't Clave renblad zal voorlopig Diet op de monu mentenlijst worden geplaatst Ondanks tegenwerpingen door verschillende raadsleden, die het niet eens waren met de motieven, werd uiteindelijk toch zonder hoofdelijke stemming hiertoe besloten. B en w waren van mening, dat plaat sing op de monumentenlijst van de boerderij 't Claverenblad voor de plan nenmakers van de tweede fase zal betekenen, dat zij met een dergelijk definitief objekt rekening zouden moe ten houden en dus in hun vrijheid beperkt zouden worden Verder speel den financiële aspekten een niet onbe langrijke rol Restauratie is een erg dure bezigheid en zoiets kan de ge meente wel meer dan een miljoen kos ten De mogelijkheid blijft bestaan dat de boerderij op een later tijdstip alsnog op de monumentenlijst wordt geplaatst SLECHTE PRESENTATIE De heer Van Tiel (VVD)- „Kennelijk hebben de bewoners van deze situatie nooit iets geweten. Wellicht is de pre sentatie slecht of zeer onvoldoende geweest. De beplanting langs de kop gevels voldoet zeer goed. Dat er nu aanbouw mogelijk ls. ontmoet veel bezwaren. Men is verbaasd over deze gang van zaken. Bebouwing is een aan tasting van het hele plan als zodanig. U kunt er verzekerd van zijn, dat een reeks van bezwaarschriften op komst zijn. Ik ben het eens met de heer Van Spaendonck, dat de gemeente ook via de Groenstichting de bewoners had moeten informeren. Instellingen zoals wijkverenigingen hebben recht op in formatie vaD de zijde van het gemeen tebestuur als het hun eigen wijk be treft. De burger moet meer bij het bestuur betrokken worden". De heer Van der Post „Het is na tuurlijk zo, dat er ook bewoners zijn, die wel op de hoogte zijn van deze voorschriften. Het is niet juist om nu maar te zeggen, dat de mogelijkheid nooit heeft bestaan Wat de aange brachte beplanting betreft: iets derge lijks wekt maar al te gauw de indruk, dat het openbaar groen is en perma nent. Dat sticht verwarring Het is (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De Burge meester de Beaufortweg krijgt een asfaltlaag. Dit werd duidelijk in de raadsvergadering van vorige week. Er is een enquête onder de bewoners in gesteld naar hun voorkeur en het me rendeel (24 van de 36 bewoners) koos toen voor asfalt. De heer J Mandemaker (PvdA/D'66) was echter van mening, dat een derge lijke verandering van de plannen al leen mogelijk was indien de raad hier mee akkoord gaat Zoals bekend heeft de raad besloten voor een rekonstruk- tie met klinkerbestrating Burgemeester Van der Post deelde die mening niet. „Het is inderdaad een bevoegdheid van de raad als er sprake is van een wijziging in de kosten. Dit is hier met het geval, zo dat zonder meer kan worden beslo ten tot het asfalteren" LEUSDEN - De kollekte voor de „Slmavi" heeft in Leusden-centrum het bedrag van f 1494 - - opgebracht, en in Leusden-zuid bracht men f679,40 bijeen. Totaal draagt het comité Leus den van de „Simavi" een bedrag van f 2.173,40 af Geen slecht resultaat De „Simavi" bedankt alle koliek- tanten voor hun zéér gewaardeerde hulp, en dankt de inwoners van Leus- den-zuid en Leusden-centrum voor hun bijdragen aan dit goede doel. G G. van Tiel (VVD) Burger moet ineer bij het bestuur be trokken worden. tijdelijk groen. Ons was niet bekend, dat bewoners niets wisten, anders had den we er wel met hen over gepraat We zullen het plan alsnog binnen de Groenstichting laten circuleren Even tueel zullen we het plan wijzigen, als de bezwaren zwaarwegend genoeg zijn' De heer Van Tiel: „Als u dat doet, zult u veel ellende kunnen voorkomen" LEUSDEN - Op de clubavond van donderdag 25 april in Restaurant „De Hof" moesten verschillende leden verstek laten gaan en waren er daar door maar vierentwintig leden aan wezig In verband hiermede werden er drie viertallen - wedstrijden ge speeld. De winnaars van deze avond waren de volgende viertallen Uitslag. 4-tal dames v Daalen-Stokvis en dhr en mevr Smink 14-6 4-tal dhr en mevr Hofman en mevr. v Wegen en dhr. Molenaar 11-9 4-tal dhr en mevr v Hinsbergen en dhr. en mevr. de Roode 12-8 LEUSDEN/CENTRUM - Een snel heidscontrole, die maandag 22 april op de Bavoortseweg werd gehouden, leverde 16 bekeuringen vao automobi listen op. Er werden ter plaatse, waar slechts 50 kilometer mag worden gere den, snelheden van 68 tot 92 kilome ter door de politie genoteerd. STOUTENBURG - Een snelheids controle, door de politie uitgevoerd op de Hessenweg te Stoutenburg lever de weer een groot aantal bekeuringen op Auto's reden op donderdag 25 april met snelheden van 65 tot en met 74 kilometer over de Hessenweg. Brom fietsers bereikten snelheden van 45 tot en met 51 kilometer. (Van de redaktie) LEUSDEN - Naar aanleiding van het feit, dat G.S het plan De Wetering hebben goedgekeurd, citeerde de heer J. J Mandemaker (P.v d.A/D'66) een deel uit de begeleidende brief van G.S. Gedeputeerde Staten schreven het vol gende. „Naar ons door de Prov Planolo gische Commissie is bericht, is het onderhavige bestemmingsplan - als ontwerp - in uitgewerkte vorm - aan de commissie aangeboden. Deze omstandigheid in aanmerking genomen heeft het ons enigermate be vreemd, dat door de raad niettemin een globaal bestemmingsplan is vast gesteld Wij achten een dergelijke gang van zaken niet in overeenstemming met de bedoeling van de wetgever, zoals deze in art 11 van de W R.O tot uitdrukking is gebracht Nu het bestemmingsplan reeds voor een groot deel door toepassing van art 19 W.R.O in samenhang met art. 50. lid 8 van de Woningwet is gerealiseerd, zodat de uitwerking geen grote proble men meer kan oproepen, verzoeken wij uw college voor een spoedige vast stelling van het uitwerkingsplan, c.q J J Mandemaker (PvdA): dis kussie over bestemmingsplan nen gewenst- uitwerkingsplannen, zorg te dragen. Het heeft ons aandacht getrokken, dat het percentage woningwetwoningen, premiewoningen en vrije sectorwo ningen, resp 30%, 60% en 10% op blz. 2 van de toelichting vermeld, niet in overeenstemming is met de daar voor genoemde cijfers in de bijge voegde herziene kostprijsberekening (resp 28%. 55% en 17%) Wij achten een zodanige verhouding tussen wo ningwetwoningen, premiewoningen en vrije sectorwoningen alleen aanvaard baar in de verwachting dat - in groter verband - de verhouding 40-40-20 als nog wordt bereikt De heer Mandemaker voegde daar nog een citaat van hem zelf aan toe, uitgesproken in de raad van 25 januari 1973 betreffende De Wetering „Bij de heer Mandemaker bestaan bezwaren tegen het feit, dat art 11 van de wet R.O wordt toegepast in dit stadium en niet „aan het begin van de rit". Spreker is van mening, dat het zeer goed mogelijk zou zijn, dat bij het begin van de uitvoering van het bestemmingsplan meteen met een plan in hoofdzaken wordt geko men Dan zou helemaal worden vol daan aan de wet en de geest van de Wet op Ruimtelijke Ordening Burgemeester van der Post „Wij zijn verbaasd over de opmerking van G.S Omdat het plan De Wetering steeds in gedeelten is gebouwd (en nog wordt gebouwd) is het niet mogelijk om nu reeds een kompleet gedetailleerd plan te komen. Bovendien is ons van de zijde van G.S. toendertijd gevraagd een uitgewerkt plan in te dienen en niet een globaal plan Daaraan hebben we voldaan en nu krijgen we deze op merking. Dat verbaasdt ons De heer Mandemaker „Ik vind dit toch een zo belangrijk punt. dat ik het graag zou willen bespreken in de raad. Ik verzoek u dit punt van de agenda af te voeren tot de volgende raadsvergadering"Burgemeester Van der Post vond dit niet nodig. „Er is geen enkele aanleiding om daar een punt van bespreking van te maken. De Wetering is als zodanig geheel afge sloten". Wel ging hij in op de percentages sociale en vrije sectorbouw. H»j w*s van mening, dat in het plan De wete ring méér dan elders enorm veel so ciale woningbouw is gepleegd. Hij zag dan ook geen enkele reden om daar verder nog iets aan toe te voegen

Leusder Krant | 1974 | | pagina 5