>eslaagd Oranjefeest Enerverende strijd tussen Schakel en Boshuis Fascinerende afwisseling in stijl en kleur TJZ EERSTE PRIJZEN BLEVEN IN LEUSDEN AKTIEVE VRIJE KWASTEN EXPOSEERDEN LUSTRUM AUTOCROSS OVL: Toezicht R.P. autocross En toen kwam de finale. Zestien renners tegelijk aan de start. Het ging niet altijd even mooi, maar het was wel spannend en het ging bijzonder snel. Eerst nam Shakel de kop. Dan nam Boshuis de leiding over Schakel kwam terug, maar Evert liet zich niet zo maar passeren Zo ging de enerverende strijd rondenlang verder. Voor ons had het nog wel een uur door mogen gaan, maar het OVL-bestuur werd verwacht op het Oranje-bal in ,,De Mof en hield zich daarom maar aan het vooraf be paalde aantal ronden Willem Schakel (VW-kever) reed zijn sponsor Makelaar v d. Hooff weer eens in de kijker en won uiteindelijk ln grootse stijl de finale Vrijwel even sterk demon streerde zich Evert Boshuis. Deze tot voor kort verstokte Ford-rijder kwam nu uit in een VW-kever en kwam met deze voor hem nog vreemde wagen keurig op de tweede plaats Al met al een zeer geslaagde sport middag en de hoofdprijzen bleven ln Leusden! PC Burgerlijke stand Gemeente Leusden LEUSDEN - Geboren: Angela, d v. F Broekman en C. W. Weeda, Ruiter- horst 17, 18 april 1974; Hendrik Wil lem. z.v G. W Remmelink en J. E. Last, Dodeweg 25, 19 april 1974 Ondertrouwd; Gijsbertus Antonius Kleter, wonende te Amersfoort en Wul- frida Gijsberta Hofland, wonende te Leusden, 23 april 1974. Getrouwd. J. J. van Hamersveld en B de Jong. Overleden; Géén. GEVONDEN EN VERLOREN Sleutels aan ring, waarbij huissleu tel en contactsleutel auto; grijze plas tic regenbroek; kinderfietsje, gouden ring met groene steen; armbandhor loge met zwart bandje en rode wijzer plaat. WEGGEVLOGEN OF -GELOPEN Grasparkiet; donkerbruine langhari ge hond, teef, genaamd Sara. GEVONDEN Blauw overgeschilderde fiets; leer boek wiskunde; leeg cahier, kinder tractor roodblauw; 20 meter tuinslang. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de politie te Leusden/zuid. LOSSE VERKOOP LEUSDER KRANT Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 leusden-C. de heer W. J Schut. Hamersveldseweg 26 Leusden-Zj Luitjens Supermarkt Pr. Irenelaan 9 UDAG 3 MEI 1974 LEUSOER KRANT De jeugd ln Leusden/zuid heen Inch zaterdagavond ineen grootse ïampionoe - optocht gepresen teerd Onze fotograaf was ter plaatse en pikte er enkele leuke beelden uit. JLeusdenyZuld. enkelingen: I ppijs; Renate Voormolen, Kon. Julia- ilaan 93. 2e prijs Hans Hilberts, Pr. EuntslJun 7. 3e prijs Inge Bloe- Kndjal Prinses Irenelaan 2; 4e prijs llen Kortes, Molenhoekje 6. 5e prijs fistina Reichert, Pr Mauritslaan 6, prijs Veltman, Anna vanSolmslaan I 7e pnjs Annemiek Kraaienbrink, Imngin Julianalaan 72. 8e prijs. Km Bendeke. Wilhelmina v. Prui- fcnlaan 9. 9e prijs: Hilda Biel, Kon Elianalaan 46.10eprijs: Marjan Bronk- fcrst Kon Julianalaan 52; 11e prijs: V. Zwol, Ammalia v Solmslaan 6, 4e prijs. J. v. Driel, Kon. Sophielaan 10. 5e prijs: Eric Kuipers, Maurits laan 10; 6e prijs C. Osnabrugge, Arnhemseweg 93, 7e prijs Michiels Kon. Julianalaan 70; 8e prijs Kinderen van Bentum, Arnhemseweg 87; 9e prijs. A Gerth, Kon Julianalaan 11, 10e prijs. Petra Velderman, Wilh v Prui senlaan 7, lleprijs Francienv. Doorn, Heetvelderweg 4. 12e prijs P v Aken, v. Diepenheim v. Schelt. 32 LEUSDEN/CENTRUM - Vijftien Leusdenaren hebben het voor elkaar gekregen, dat de reveille ln de vroege ochtend op Koninginnedag niet mocht worden gehouden De vele duizenden overige Leusdenaren, die niet zo bang waren voor wat extra lawaai, zijn toch nog erg goed aan hun trekken gekomen, wat dat betreft. Weliswaar wat later op de dag, nl. tijdens de zeer succesvol verlopen autocross, hebben die toch nog het volle pond gekregen. Voor de vijfde maal in successie organiseerde onze actieve Oranje vereniging op het inmiddels bekende cross-circuit aan de Bavoortseweg haar traditionele autocross. Deze lus trum-cross is een van de hoogtepunten geworden van de feestelijkheden van deze Koninginnedag. Vrijwel iedereen was aanwezig. De vele duizenden bezoekers zijn niets tekort gekomen Dankzij de maat regelen van de (versterkte) politie en van het OVL-bestuur is alles bijzonder vlot verlopen. Rond het parcours was het publiek voortreffelijk beschermd tegen eventualiteiten De cross was één groot succes. Keurig op tijd werden de artisten aan het hooggeachte publiek voorgesteld en hierna brandde de strijd in alle hevigheid los Wij kregen eerst vijf manches met tien coureurs in de ring Daarna twee herkansingsritten, niet minder dan vier halve finales en tenslotte de eindstrijd. O ja, ook nog een afvalrace met als merkwaardig heid. dat de man, die voor de meeste afvallers en sensatie voor het publiek zorgde (de Amersfoorter Shreuder) Vol trots toont Wil Schakel (links) zijn overwinningsbokaal Evert Boshuis, zijn naaste kon- kurrent, werd eervol tweede. Foto Janus Visser. FELLE TWEESTRIJD SCHAKEL - BOSHUIS olieverfportret van „schrale'" verf, mooi van kleur Fijn geschilderd ook het „Stadsge zicht Monschau" van A C. Schouten, en een jachthond, die wild uit het wa ter haalt van J de Groot En natuur lijk het naaiwerk op de machine van de heer Stam. wiens „Orgel de Turk" een verrassing was. Van de heer Van Itallie vond ik zijn „fabel III" in rose groen, geel en zwart erg mooi. Mooi van streek en mooi van kleur Mevrouw Sikkens-Ham had dit keer ook wandkleden, waarbij het wandkleed dat de ruimte voorstelde met hemel lichamen een bijzonder mooi exemplaar was. Van haar schilderwerk vond ik het kinderkopje, dat tussen twee han den omhoog werd gehouden, met het poezelig witte kant van het hemdje daartussen, erg mooi. En in haar schilderij „Herfst" kwam de wir war van dwarrelende bladeren mij weemoedig tegemoet Van mevrouw Mulder zag ik terug het gezicht op het Lockhorsterbos. dat ik zeer verdienstelijk vind geschilderd en een mooie Charley Chaplin Fijn vond ik haar „aquarium", een wand kleed met opgelijmde stukjes stengels, schelpjes en visjes Voorts had de heer Baesjoueeninhet oog lopend stuk „crash" geschilderd, vliegende projektielen Van hem was er een „tijdmachine" met alle moge lijke radertjes en een konstruktie van in verstek gesneden stukken schilderij lijst. Visser had zeer impressionistische pen- en krijttekeningen ingezonden, die helaas op tafel lagen, maar die staande veel beter tot hun recht kwamen De indruk van de koeien was bijzonder goed. „Man in 't blauw" van mej. Treep. in plaats van een grote beker de rode kaart kreeg! Daan Speksnijder (Leusden) won in zijn kever en op zijn sloffen de eerste manche vóór de Amersfoorter H de Smalen en H van Nijkerk uit Hoeve laken De 2e manche was een nog groter Leusdens succes Willem Scha kel won vóór Evert Boshuis, Alex v d. Berg en good old Kees Kruisbergen. Deze laatste in de meest hippe wagen uit het hele gezelschap Na de crcss was bet „hippe" wel wat minder, maar Kruisbergen junior, die met kwast en spuit zijn lusten had botgevierd op Pa's wagen, had toch alle eer van zijn werk. A. Ploeg (Amersfoort) won de derde manchebeker vóór een andere oude bekende, nl. Arie van Brugge uit Scher- penzeel, J. Rouwendaal en J. Tolboom (beiden uit Leusden), met P v d Veen uit Apeldoorn in hun kielzog Ook de vierde vóórronde was vooreen Amers foorter en wel voor J. Schreuder, maar de vijfde mache werd weer een Leus dens onderonsje De Buitenhuisman Jaap Boon raffelde met zo'n geweld zijn verplichte rondjes af, dat hij met een ronde voorsprong won. Alleen zijn plaatsgenoot B Wilgenburg kon zijn tempo volgen. Eén van de antieke poppen op de expositie. En dan tenslotte die verrukkelijke antieke poppen, gemaakt onder leiding van Marjoke van Dijk, die een heel aperte charme aaD deze tentoonstelling gaven Er stond ook een verrukkelijk oud poppenledikantje van ijzer met wit ge schilderde spijltjes opgesteld, waar Marjoke een beeldige in het wit ge klede baby-pop bij had gemaakt. Als ik van alle fraaie poppen misschien één zou willen noemen, dan is het de pop van mevrouw Klaare Maar dat Is eigen lijk niet juist, want alle poppen waren even fijn en verzorgd. En Marjoke kan trots zijn op haar „kursisten"! Anco Mali Jeugdige verpleegsters naar bet grote voorbeeld van deLeus- deose school. Michel Glavimans, Prinses Irenelaan 45; 12e prijs. Laura Kempen, Wilh v. Pruisenlaan 5; 13e prijs Hennie v. Staveren, Stadhouderslaan 9; 14e prijs: Hennie Kruisbergen, Pr Fre- derik bendrill 4; 15e prijs Annette Bendeke, Wilhm. v. Pruisenlaan 9; 16e prijs: Mineke Loran, Prins Hen driklaan 1, 17e prijs Jozet Vos, Ch de Bourbonlaan 3; 18e prijs: Inge borg Jansson, Maria Styartlaan 4; 19e prijs Anja Apeldoorn, Prinses Mar grietlaan 8, 20e prijs: Ton Noord kamp, Wilhm. v. Pruisenlaan 6, 21e prijs: Patina v. Amerongen, Wilhm v. Pruisenlaan 12. Groeoen: le prijs: kinderen v Bekkum, v Hardbr v Ammerstoll 42; 2e prijs. Holten Wa genaar, Oranjelaan 16, 13e prijs: Carla Aan vaders hand in de stoet. Nou zullen enkele wantrouwen de lezers misschieD denkeD, dat wij deze kleine „sandwich-man" hebben gehuurd voor propagan distische doeleinden. Niets is minder waar: hartelijk dank voor deze gratis reklame Wij stellen het erg op prijs en voelen ons vereerd. Als daük mag deze sand wichman deze foto op komen balen op ons kantoor (Foto's Leusder Krant) Het begint zo langzamerhand moei- Toornig hondje van A.Kwinke- lijk te worden om van het schilder- lenberg. werk van elk iets te zeggen en nie- mand te vergeten! Het zou een aanbe veling verdienen aan iedere bezoeker tegenstelling, of aanvulling, zo u wilt, van de tentoonstelling een gestencild een drieluik in „popstyle" en een exemplaar van de aanwezige werken toornig handje, dat de uitlaatgassen met de namen van de schilders ter van de motorfiets met twee behelmde hand te stellen, zodat men, met de en gepantserde fel geklede bromfiets- lijst in de hand, zelfstandig zijn weg maniakken, de staart toekeert Heer- in de tentoonstelling kan vinden lijk. zo'n heel ander genre! En weer Om te beginnen bij het bijzonder knap geschilderd fraaie drieluikje van T Hienstra: hooi- Van een andere nieuweling: de heer bergen, compositie en twee figuren. Cohen kan ik het best appreciëren, Mooi van kleur en opbouw Fijne por- Qua compositie en kleurstelling, zijn fraaie drieluikje vanT. Hiemstra hooi- -»doek „Bollen" werk verwantschap vertoont Een fles Mej Treep blonk uit met „Man in en een impressie van een oude stad, blauw", een schetsmatig aangestreken heel fijn van sfeer en kleur. Een schilder met talent' Van Jos van der Pol, die inmiddels studeert aan de academie van Beel dende Kunsten te Utrecht, weer erg mooie pentekeningen onder andere „Inktzwammen in de herfsten een heel mooi stuk rond gekleurd glas. Veldhuizen was weer aanwezig met typisch naief schilderwerk met alle verdiensten van dien Zo'n man mag bij de „Vrije Kwasten" beslist niet ontbreken' Een nieuwkomer, de heer B. Spek toonde forse stifttekeningen in zwart wit uit de Dordogne en dromerige aqua rellen van die stille rivierstrandjes, zoals je ze alleen maar in Zuid- Frankrijk kunt aantreffen Chateau le Belcastei, de brug bijRoufillon Fraaie impressies uit een heerlijk land, dat direkt heimwee opwekt. Van mevrouw Fokkema-van den Burg, Leusdens specialiste in bloemstille- vens zouden we nu langzamerhand wel kunnen zeggen, een heel fijn olieverl- stukje van een soort schcrmbloem En diverse bloemstukken waarvan ook de Javaanse lelie een prachtig voorbeeld is. Van de heer Kwinkelenberg zijn be kende fijne pentekeningen, bijvoor beeld: hennep. Zijn tekeningen Bar- bentane en Provence en een heel fijn olieverfschilderijtje, zacht van kleur en toon: Rijp bij Hillegenberg. En als Wil Schakel in volle aktie met zijn kever. Foto Janus Visser. Een opname uit de verhitte strijd van een goed verlopen auto-cross. Foto Janus Visser Een opmerking nog over de kwaliteit van het wagenpark. Ja, er zat nogal wat brandhout en schroot onder, maar ook zagen we heel wat wagens, waar met veel plezier en vakmanschap aan was gesleuteld. De regelmatig aan dit soort volkspiezier deelnemende ren ners bleken toch wel het beste materi aal te hebben en kwamen het verst. Na de voorronden en de herkansings ritten bleef de jury nog met precies veertig sollicitanten voor de hoofdprijs zitten. Uit de vier halve finales, telkens met tien coureurs, moesten er zes afhaken Spanning was gegarandeerd en die kwam er dan ook De eerste halve finale was voor H de Smalen (Amersfoort) H. van Nijkerk (Hoevelaken) en Alex v d. Berg (Leusden) volgden. De tweede rit was voor de Apel- doornse renner Th Siemeling, die zijn plaatsgenoot (kwamen de wijzen niet uit het Oosten?) Bun'e en T. Ruiter uit Leusden achter zich hield. De volgende rit werd een Amers- foortse zaak. Schreuder versloeg A. Pioen. H van Roomen (Leusden) en S. Hartogsveld In de laatste rit kwam weer alles wat de klok sloeg uit Leus den. Na een enerverend gevecht kwamen Willem Schakel. Evert Boshuis, J Tol boom en B. v. d. Burgwal in deze volgorde over de niet meer zichtbare eindstreep. LEUSDEN/CENTRUM - Onze Leus- dense vrijetijdsscbilders zijn gewel dig aktief. Zaterdag 27 april hadden ze een omvangrijke tentoonstelling in gericht in de restauratieruimte van Sporthal Groenhouten. „De Vrije Kwas ten" konden hun 19de lid inschrij ven: het was Elleke Cassander, een meiske dat met allerliefste potlood- tekeningetjes van snoezige hondjes aan kwam zetteD. Op zondag 28, maandag 29 en dinsdag 30 april kOD men de omvangrijke tentoonstelling ook nog op bepaalde uren bezoeken. De schilderkunst bloeit in Leusden en het amateurswerk mag gezien wor den' Dit keer werden er ook poppen tentoongesteld, die waren gemaakt on der leiding van Marjoke van Dijk, en was er weer fraai weefwerk aan wezig van mevrouw M M Kwinke lenberg- Van Zuven. Kinderkopje, van mevr Sik- kens-Ham Foto's Janus Visser. (LEUSDEN - Bij de autocross op Koninginnedag, gehouden aan de Ba voortseweg, hield de politie toezicht. Er was zeer veel publiek. De cross verliep vlekkeloos en er gebeurden geen ongelukken.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 9