„Wij zijn teleurgesteld door het onsportieve gedrag nde St Jozefschool" 'f 'i. T „DE GOLFBREKER": Goed werk door ziekenomroep CML waarheen? Goede presentie van de DWS- majorettes GROENHOUTEN PER 1 MEI IN GEBRUIK GENOMEN Dick Fliek kampioen aquariaan Midden- Nederland IORZITTER WOUTERS VAN DWS TWEEDE SCHOLENCOMPLEX Oud papieraktie van leerlingen boort „Door Wilskracht Sterk" de neus financiële steun door OMMENTAREN MENINGEN HELP EEN HANDJE Rectificatie (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Per 1 mei is de nieuwe openbare kleuter- en basis school De Hobbit op de Meent inde wijk Groenhouten in gebruik genomen. Hier een foto van de school (Foto Leusder Krant). LEUSDEw/CENTRUM - Lie Leusae- naar Dick Fliek is kampioen aqua riaan geworden van Midden-Nederland. Hij behaalde de eerste prijs op de distriktskeuring voor aquariumhouders op 3 mei. Hij ontving voor zijn aqua rium 158,5 punten en een tweede bonds- diploma. Die eerste prijs bestond uit een prachtige verzilverde vaas en de grote wisselbeker van de N.B.A.T. Met deze eerste prijs is de heer Fliek doorgedrongen tot de topaquana van Nederland, waaruit de kampioen van Nederland zal worden gekozen. Dick Fliek is lid van de aquarium- vereniging Avera Deze vereniging, houdt elke derde maandag van de maand 's avonds om acht uur dia-avonden in de Oranjeboom te Amersfoort Be langstellenden zijn dan van harte wel kom en men kan zich tevens als lid aanmelden. lderdag 9 MEI 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Zoals in vele landelij ke dagbladen te lezen was, blijkt Ko ninginnedag niet meer zo uitbundig gevierd te worden als vroeger. In ie der geval werd u in de gelegenheid gesteld om de vele evenementen, ge organiseerd door de Oranjeverenigin gen, te bezoeken of er aan deel te ne men. Echter, er zijn ook mensen die dolgraag erbij zouden willen zijn, doch niet konden. De mensen die vanwege hun ziekte of gezondheidstoestand in een ziekenhuis moesten verblijven. Juist op zulke dagen in een ziekenhuis te moeten verblijven, maakt het al extra moeilijk. Al meer dan 19 jaar probeert zie kenomroep ,,De Golfbreker" de pa- tienten door middel van radioprogram ma's de nodige ontspanning te bezor gen. Op de 65e verjaardag van onze koningin is er door deze omroep een speciale uitzending gebracht Dankzij de medewerking van de B.B. door het beschikbaar stellen van mobilofoons en de medewerking van de P.T.T., door directe lijnverbindingen, werd er op deze dag een uitzending gebracht, waar bij de luisteraars bij het directe ge beuren in de regio betrokken kon wor den. In een directe uitzending, welke van 's ochtends 10 uur tot 's middags vijf uur duurde, werd gezellige mu ziek afgewisseld door vele directe reportages ten gehore gebracht. Zo kwam burgemeester Troostwijk (burg van Amersfoort) persoonlijk in de stu dio de zieken toespreken Ook is er een reportage geweest van de aubade voor het gemeentehuis in Leusden en heeft burgemeester Van der Post de zieken in de ziekenhuizen St. Eliza beth en de Lichtenberg in een directe uitzending kunnen toespreken. Ook een reportage van de autocross ontbrak niet in het programma. Om dergelijke programma's de pa- tienten te kunnen aanbieden, is na tuurlijk een enorme voorbereiding no dig. Een 30-tal medewerkers hebben er weken al hun vrije tijd voor opgeof ferd om dit te kunnen realiseren en deden dit volledig pro deo. Niet alleen op koninginnedag worden programma'^ door ziekenomroep ,,De Golfbreker" gemaakt, doch ook op andere avonden en dagen in de week zijn in de ziekenhuizen de program ma's te beluisteren. Ook in enkele bejaardencentra worden speciale pro gramma's wekelijks uitgezonden. Omdat ziekenomroep ,,De Golfbre ker" zoveel mogelijk de band met thuis in haar programma wil overbrengen, geeft zij de familieleden of kennissen van de patiënten graag de gelegenheid om de groeten in de programma's te laten overbrengen, gevolgd door hun lievelingsmuziek, geven de luisteraars de zo door de ziekenomroep gewenste persoonlijke sfeer Heeft u een fami lielid of kennis in één van de zieken huizen, belt u eens ziekenomroep ,,De Golfbreker" tel. 03496-2239 en geef de gevraagde plaat en de groeten door. Het wordt bijzonder op prijs gesteld. Er zijn beslist geen kosten aan ver bonden. LEUSDEN - In het artikel ,,De fas cinerende schilderijenverzameling van mevrouw C. C. Hendriks-Delzeune is onze krant van vrijdag 3 mei is een storende drukfout gelopen. In de in leiding staat, dat mevrouw C. C. Hen driks-Delzeune de vrouw is van de in 1973 te Utrecht overleden schilder Joh. D. Hendriks. Dit moet zijn: de vrouw van de in 1937 te Utrecht over leden schilder Joh. D. Hendriks. On ze excuses voor deze onaangename vergissing. nen uitputtend behandeld en zeer kri tisch bekeken, dankzij een uitstekend studie-rapport van twee CML-leden. Niettemin werden nadien enkele hon derden bezwaarschriften tegen dit plan ingediend buiten het CML om, terwijl toch juist het CML hiervoor bij uit stek ten dienste van de bevolking dien de te staan. Blijkbaar sprak het CML de bevolking niet voldoende aan, wel licht nog een kwestie van wantrouwen ten opzichte van het gemeentebestuur, dat achter het CML staat. Niet terecht overigens. Waar het CML nu naar toe wil, is een volledige openheid met daarbij de nadruk op goede kommunikatie tus sen CML en bevolking. Daartoe is een mobilisatie van de Leusdenaren noodzakelijk. Wij weten niet of de nu gekozen struktuur dit resultaat zal bereiken. Dat zal de praktijk uit moeten maken. In ieder geval biedt de nu ge kozen vorm de mogelijkheid, dat er méér mensen worden betrokken bij het werk van het CML in al haar gelederen. Het is noodzakelijk, dat de bevolking van Leusden er van doordrongen wordt, dat het CML géén verlengstuk van de gemeente is, maar een adviserend lichaam van de bevolking. Geen eli tair groepje dat de dienst wel eens zal uitmaken, maar een inspraakor gaan, voortgekomen uit de bewoners van Leusden zelf. Er zal met kracht naar gestreefd moeten worden, dat het CML het ver trouwen van de bevolking wint. Het moet een logisch verlengstuk van de bewoners zijn, waar iedereen terecht kan met bezwaren en problemen tegen wat ook, voor zover die bezwaren ons milieu in de ruimste zin van het woord betreffen Wat het CML nu vooral hard nodig heeft, is een grote groep Leus denaren, die zich in willen zetten voor een beter milieu via de nog te for meren werkgroepen op allerlei ge bied Er was maandagavond een goede belangstelling voor de bijeenkomst van het CML en dat op zich is al een goed teken. Het CML heeft bij velen gelukkig nog lang niet afgedaan, ook al was men duidelijk niet tevreden met de tot nu toe bereikte resulta ten en de gekozen werkwijze. Dat alle informatie voor iedereen bereikbaar moet zijn, wil de samen spraak tussen CML en bevolking naar ieders genoegen verlopen, hoeft geen betoog Het is dan ook juist te stel len, dat het gemeentebestuur alle stuk ken van het CML voor kostprijs ter beschikking moet stellen aan iedereen die daar belangstelling voor heeft. Wij weten, dat dit financieel nog wat kan gaan kosten, zeker als een groot deel van de Leusdenaren op deze mogelijk heid ingaat. Voorlopig geloven wij ech ter, dat een redelijk compromis te bereiken is, als de te verstrekken informatie wordt verdeeld in verschil lende sectoren. We kunnen ons name lijk indenken, dat veel mensen niet de belangstelling kunnen opbrengen voor ALLE stukken van het CML, maar slechts voor bepaalde aspekten Het kan enorm kostenbesparend wer ken als verschillende abonnementen mogelijk worden gemaakt. Om een voorbeeld te noemen: er zal een groep Leusdenaren zijn, die alleen maar belangstelling heeft voor de werkgroep bestemmingsplannen. Weer anderen zullen zich willen bepalen tot het mi lieu-onderwijs, terwijl een derde groep belangstelling heeft voor de milieu vervuiling etc Door een dergelijke splitsing kunnen de kosten beperkt worden. De voornaamste zaken van alle aspekten binnen het CML kan iedere belangstellende burger verne men uit de kranten en via de eigen CML-milieukrant Het lijkt ons toe, dat een dergelijk systeem het proberen waard is. Een gemeentebestuur, dat het werke lijk goed meent met de openbaarheid en de openheid, zal zich enige finan ciële offers moeten getroosten. Als het systeem goed werkt, komt dat geld er later dubbel en dwars uit. Het Comité Milieuzorg Leusden moet een comité van, voor en uit de bevol king zijn, waar iedereen terecht kan. Blijf niet zitten en afwachten, maar geef u op Formeer - via het CML - zelf werkgroepen. Wij hebben niets aan een gezellige praatclub, die niet ver der komt dan de vergaderzaal. Doe daadwerkelijk mee! Wij hebben in de afgelopen maanden terecht veel kritiek gehad op het CML. Men heeft nu zelf ingezien, dat een nieuwe aanpak noodzakelijk is. Wij hopen van harte, dat deze poging suc ces zal hebben. Het zou ons spijten als een uniek experiment als het CML is, een vroegtijdige dood zou sterven. Het Comité Milieuzorg Leusden is uw steun ten volle waard, maar dan moet u er wel zelf voor waken, dat het een levend CML blijft, een Co mité dat een spreekbuis blijft van de bevolking, waaruit het is voort gekomen. Bert Vos. Door Wilskracht Sterk IN DE VERSUKKELING „Als de inwoners van Achterveld ons niet blijven helpen raakt de ver eniging in de versukkeling. Wij kun nen met de toegewezen subsidies niet blijven draaien. Als de Inwoners van Achterveld prijs stellen op de vro lijke marsen en concerten van hun „eigen" muziekvereniging zullen zij dat moeten laten blijken. Wij zullen zoals altijd hen daar zeer dankbaar voor zijn en wij zorgen er beslist voor dat zij in „Door Wilskracht Sterk" niet teleurgesteld zullen worden. Bij ieder evenement of festiviteit zullen wij er zijn! Maar het moet me nog een keer van het hart", aldus de heer Wou ters „ik hoop dat de leiding van de school tot andere gedachten komt en een andere manier bedenkt om aan geld te komen. Wij haalden al jaren oud papier op, het is min of meer een adat geworden, laat ons ermee door gaan!" al enige tijd niet goed met Comité Milieuzorg Leusden. De lachte inspraak door de bevolking Leusden bleef uit en de ..J roepen liepen het gevaar Itaire groepjes te worden. Het ac- J» werd te zwaar gelegd op de Kkgroep Bestemmingsplannen, ter- qi de andere even belangrijke zaken een vergeethoek raakten, temeer nat die andere werkgroepen zich f bezighielden met een controver sie, discutabele materie. Boven- p werd een vrij grote groep CML- l n aan de kant geschoven voor zo- aaamd gebruik op langere termijn: P 'oplg was er voor hen geen plaats. °ut'eve aanpak, waarbij boven- del n Zeer belanBrÜk gegeven steeds l«Éir!»i a' te beste vóór-informatie J» rol meespeelde. Vooral in de idltl J[r0ep bestemmingsplannen werd letii damg gevoeld. Belangstel- daarH0 °P de Poblieke tribune waren tt,00r,ee° aardige decoratie, maar «ich n!°? Diet De bevolking voelde ulfcrm f .werkelijk betrokken in de tw*>riQ belan6rijke materie van de tiin Ha»!' Het Sevol& hiervan kon iinhJr straks opnieuw een stroom WihiT richting gemeen- 'oorbepMU kunn*n Een goed door Hö W.as plaD Princenhof, warkgroep bestemmingsplan- li JHTERVELD - Al sinds enkele jaren voert de Achterveldse muziekver- mttiDg ..Door Wilskracht Sterk" een oud-papieraktie. Door het regelmatig qpSipn van oude kranten, boeken en tijdschriften werd het doorlopend tekort ju de kas enigszins aangevuld. Ook in de periode dat het oude papier slechts l eeot per kilo opbracht werd de aktie voortgezet. Er moest voor enkele gul dens toen veel werk worden verzet, maar men ging desondanks toch door, jjftracht toch nog iets op voor de berooide kas. j^frpenteel is het oude papier belangrijk in prijs gestegen. Maar nu is het relltaat van de „oud-papierronde" door het dorp ineens drastisch vermin derd Er zijn nu plotseling kapers op de kust. In het verleden zijn er ook |3re verenigingen geweest die het plan hadden opgevat oud papier in te za delen. Maar bij nader inzien bleef het bij plannen, men wilde de muziekver- niet in de wiele rijden. Een zeer sportieve geste ten opzichte van DWS. Ipenbare Basisschool heeft ook een tijdje oud papier ingezameld, maar -an ondervond DWS weinig nadeel. Nu voert de R.K. Basisschool „St. sinds enige weken een oud-papieraktie en hierover is voorzitter Wou- [van DWS niet zo best te spreken. steken maar dat gaat ongeveer f 25000, - kosten. En dat bedrag hoopten wij voor een groot gedeelte uit de oud- papieraktie te halen", aldus de voor zitter van „Door Wilskracht Sterk". TELEURGESTELD Niet alleen de heer Wouters, ook zijn medebestuurders en de leden zijn erg teleurgesteld door de aktie van het onderwijzend personeel van de St. Jo zefschool. Zij zien hierdoor een dikke streep gehaald door hun begroting. De heer Wouters vervolgd: „We kunnen slechts hopen, dat het onder- ACHTERVELD - Op Koninginnedag had de muziekvereniging de kans om zijn majorettes te presenteren. Het zou al gebeuren op de avond van 29 april maar toen ging de optocht niet door van wege de regen. Op 30 april was het dan zover. Om precies half 8 in de morgen ging de muziek met majorettes en tam boers van start bij „Ons Gebouw". Het was de eerste presentatie van de majorettes na enkele maanden hard werken, en ondanks de vroegte was er toch al veel belangstelling. Iedereen wilde van dit eerste optreden getuige zijn, en aangenomen mag worden dat toch laten zien dat er voor de ver eniging niets onmogelijk is, en dat zij alles doet om het de Achtepv.eldse ge meenschap zo aangenaam mogelijk te maken. Met deze presentatie heeft de Achterveldse muziekvereniging haar naam „Door Wlskracht Sterk" weer alle eer aangedaan. De majorettes van DWS niemand teleurgesteld is met deze vernieuwing. De muziekvereniging en de bewo ners van Achterveld zullen zich onge twijfeld zeer gelukkig voelen met deze aanwinst. De hoofdmajorette, Dorothé van de Kooi, trok bijzonder veel aan dacht, vooral als zij de maitrestok hoog de lucht ingooide. Natuurlijk is er nog wel het een en ander aan bij te schaven, maar de meisjes voelden zich zeer op hun gemak en er was geen spoor van zenuwen te bekennen, het waren zonder meer actrices, die gewend bleken te zijn om voor publiek op te treden. Op dezelfde Koninginne dag werd er twee keer in Amersfoort opgetreden, waar zij ook heel veel belangstelling en aandacht wisten te trekken. Ondanks dat het tamboerskorps dit keer in een heel erg klein getal aanwe zig was, heeft „Door Wilskracht Sterk" SUBSIDIE NIET VOLDOENDE Wij krijgen wel subsidie van de ge meente, maar dat is bij lange niet vol doende om de vereniging draaiende te houden. Enige jaren geleden hebben wij nieuwe instrumenten aangeschaft en met deze subsidie moet de daar voor aangegane lening worden afbe taald. Wij moeten onze instructeurs en de huur van de repetitieruimten betalen. Wekelijks bedragen onze vaste onkosten ongeveer f 100,- Wij ver heugen ons in de groei van de vereni ging, maar voor die nieuwkomers moe ten toch ook instrumenten worden aan geschaft. En iedereen weet dat die erg duur zijn. Sinds korte tijd hebben wij een majorettenkorps en dat heeft ook weer enige honderden guldens gekost. Onze uniformen worden zo slecht dat zij binnenkort aan vervanging toe zijn. De stof van deze uniformen is zover versleten, dat vermaking voor uni formen voor de jeugd ook niet meer mogelijk is. Wij willen nu al onze leden, groot en klein in het nieuw wijzend personeel van de school de sportiviteit kan opbrengen om hun aktie te staken en het weer aan onze ver eniging overlaat om het oude papier in het dorp op te halen. Wij zijn toch altijd present bij iedere gelegenheid, ook bij o.a. kindercarnaval en lam pionoptocht echte kinderevenementen dus. Onbegrijpelijk dat wij nu juist door een school voor wiens kinderen wij ook zo vaak optreden, voor de voeten worden gelopen. Want wat zou Achterveld zijn zonder haar muziek vereniging? Koninginnedag, lampion optocht, concerten in de tuin van huize St Jozef, het hoort er toch allemaal bij. En direct zijn er de festiviteiten rond het 300-jarig bestaan van de parochie Achterveld". Het bestuur van DWS is ervan over tuigd dat geen enkele Achtervelder deze dagen zonder muziek van DWS wil beleven. Dat is voldoende geble ken uit de steun die zij steeds van de Achterveldse gemeenschap mocht ont vangen. De vereniging is hier zeer ver heugd om, maar zij vraagt zich af of dat iri de toekomst zo zal blijven. ONSPORTIEF |De leiding van de school geeft Hinderen geld voor het oude papier nuzij meebrengen naar de school", aldus de heer Wouters, ,,en dat is na tuurlijk voor de kinderen een reden 9 het dorp grondig af te stropen. Onie vereniging is hierdoor ernstig Hpeerd. Wij vinden deze handels wijze zeer onsportief „Door Wils- kr#ht Sterk" staat altijd klaar voor Hevolking met festiviteiten ed., ook Ibijfevenementen voor de kinderen. Maar nu worden wij door dezelfde kinderen - uiteraard op aandringen van h'jïleerkrachten - ernstig gedupeerd. (H horen het tijdens het ophalen vele milen ,,de kinderen komen het opha len voor de school" De heer Wouters vraagt zich af of de school geen andere akties kan be denken om aan geld te komen. Hij vind het treurig dat een plaatselijke cul turele vereniging daar nu onder moet lijden, zeker voor een paar duizend galden per jaar.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3