Vierde Chr. Basisschool gaat op 1 aug. van start Peuterspeelzaal Klein Duimpje wordt ondergebracht in het voormalige Witgele Kruisgebouw Rekonstruktie Leusbroekerweg Knappe staaltjes! Expositie wandkleden in Astma-gebouw UITVOERING MUZIEKSCHOOL LEUSDEN IN DE BRUGKERK Achteruit gereden Oud-papier aktie op 18 mei a.s. Ingezonden: Druk bezoek Oud-papier aktie DWS 'n Wandeling door Achterveld DONDERDAG 10 Mtl 1974 LEUSDER KRANT LEUSDEN - Op 1 augustus 1974 wordt in Leusden-Centrum een nieuwe chris telijke basisschool geopend. De Ver eniging voor Protestants Christelijk Onderwijs krijgt daarmede haar vierde basisschool Eén in Leusden-Zuid, en drie in Leusden-Centrum. Ouders van de nieuwe basisschool in Alandsbeek ontmoeten elkaar op maan dag 20 mei in de Groenhorstschool Evenals de bestaande christelijke basisscholen „Loysden". ..Hamers- veld" en ..Groenhorst" zal ook de vierde basisschool nauw samenwerken met een kleuterschool Deze kleuter school bestaat sinds 1 februari en is tijdelijk gehuisvest in het gebouw van de voormalige Rooms-Katholieke meis jesschool Met ingang van de nieuwe kursus wordt deze school gehuisvest in twee mobiele lokalen op de hoek van de Asschatterweg en de Middenweg. LEUSDEN - Als afsluiting van de kursussen Textiele werkvormen, die ook deze winter weer in Leusden zijn gegeven door Bertie Jagers, wordt er zaterdag 18 en zondag 19 mei a.s. een expositie gehouden. Er is werk te zien van zowel beginners als ge vorderden. Naast de applicatie wand kleden zijn er ook weefsels, macramé- knoopsels en gehaakte kleden. Er zijn een aantal bijzonder geslaag de werkstukken bij, die goed tot hun recht komen tegen de wanden van het gebouw van het Ned. Astma Fonds, Larixlaan 1 te Leusden-C. Hier komt Larixlaan 1 te Leusden-C. Hier kunt U het geheel bekijken zaterdags van 11 tot 17.00 uur en zondags van 14.00 tot 17.00 uur. LEUSDEN - De Stichting Muziek school Leusden houdt op vrijdag 3 mei a.s. om acht uur haar jaarlijkse mu ziekuitvoering in de Brugkerk te Amersfoort Het schoolbestuur is bijzonder ge lukkig met deze verhuizing, aangezien de nieuwe basisschool ondergebracht wordt in het in aanbouw zijnde scholen complex. onmiddellijk naast deze kleu terschoollokalen gelegen Op deze wijze is immers voortzetting van het beleid mogelijk om een intensieve samenwer king te bereiken tussen kleuter- en basisonderwijs Een preluderen op de integratie van het kleuter-basisonder- wijs. zoals dat door de huidige regering op goede onderwijskundige gronden wordt gepropageerd. Zoals gezegd op 20 mei wordt met de ouders van de kinderen van de nieuwe christelijke basisschool, als mede met de ouders van bedoelde kleu terschool een eerste kennismakings avond belegd. In de gemeenschaps ruimte van de Groenhorstschool, De Meent, hoopt het schoolbestuur de schoolleiding aan belanghebbende ouders voor te stellen De hoofdleid ster van de kleuterschool wordt van af 1 augustus mej E Rüpp Voor wie wat langer in Leusden woont geen on bekende naam. want als leidster van ,,De Springplank" werkte ze tot het voorjaar van 1973 in Leusden De heer Hendnkse is het nieuw benoemde hoofd van de basisschool. Hij is momenteel werkzaam als schoolhoofd van een school in Wilnis, Zuid-Holland, en kan zijn ervaring in de huidige be trekking goed gebruiken voor de ont wikkeling van de nieuwe basisschool in Leusden. Naar verluidt zal het onderwijzend personeel op de kennismakingsavond in de Groenhorstschool aanwezig zijn om met belangstellende en toekom stige ouders kennis te maken Het ligt in de verwachting, dat voor de basis school de leerjaren één tot en met vijf voldoende leerlingen zullen opleveren, waaruit de conclusie valt te trekken, dat de school in twee jaren tijds zal zijn uitgegroeid tot een school met zes leerjaren Lokalengebrek hoeft dit niet tot ge volg te hebben, aangezien naast de in LEUSDEN-CENTRUM - Bij de Bie- zenkamp te Leusden-Centrum vond op zaterdag 11 mei een aanrijding plaats tussen twee auto's. De auto bestuurd door de heer C P. A H. uit Achter veld reed vanaf de Hamersveldseweg achteruit de Biezenkamp in. Hierbij botste hij tegen de auto bestuurd door de heer C. G A uit Leusden die vanaf de Zwarteweg linksaf de Biezenkamp in reed. Er ontstond uitsluitend materiele scha de aanbouw zijnde school nog een scholen complex zal verrijzen dat op 1 augus tus 1975 in gebruik wordt genomen. Deze ontwikkeling is mogelijk door een goed samenspel tussen de gemeente en de diverse schoolbesturen Met vol doening wordt geconstateerd hoe het overgrote deel der belanghebbende ouders begrip toont voor de overgang van overvolle scholen naar nieuwe nog niet uitgegroeide onderwijsinstel lingen. Een begrip, dat zowel bij open bare als bijzondere scholen bestaat. Ongetwijfeld zullen ouderavonden van scholen in oprichting als op de 20ste mei in de Groenhorstschool bijdragen kunnen leveren tot het gewenste be grip en de door de inwoners gevraag de duidelijkheid. SPAKENBURG Vanaf 30 april is de tentoon stelling achter de Noorderkerk weer dagelijks geopend van 's morgens 10 tot "s middags 5 uur. Er is een prachtige ver zameling klederdrachten sinds 1790 en van merklappen, met zeker 10 verschillende Bijbelse voorstellingen sinds 1847. Boven dien is Klaas Zwaan vertegen woordigd met zijn schilderijen en Gijsje met haar schilderkunst De entree bedraagt f 1- en voor kinderen tot 12 jaar onder geleide f0,25. Deze opbrengst is bestemd voor ,,Hulp aan verre naasten". De tentoonstelling is 's zondags gesloten. Het kleinste VVV-kantoor in Nederland, de VVV-caravan aan het Spuiplein in Spakenburg, ver leent sinds 1 mei haar diensten weer aan belangstellenden. Tot 1 september kan men hier weer terecht, tel. 03499-2156. ACHTERVELD - De Peuterspeel zaal Klein Duimpje" in Achterveld, waarover wij reeds verschillende ma len hebben geschreven, blijkt in Ach terveld goed aan te slaan. Iedere week bezoeken ruim 30 kinderen tussen de 2 en 4 jaar de speelzaal, die thans nog in de kelder van Ons gebouw is gevestigd. Onder de deskundige leiding van mevr. L. van Wieringen kunnen zij zich twee maal per week uitleven in hun spel. Door de medewerking van het bestuur van het Wit-Gele Kruis, zal het mo gelijk zijn na de zomervakantie in een volledig eigen ruimte te starten (Van de redaktie) LEUSDEN - Een beeld van de Leusbroekerweg, die in ruilver- kavelingsverband momenteel wordt gerekonstrueerd. Kortge leden werd in de raad naar voren gebracht, dat het wel erg lang duurde voordat de werkzaamhe den waren voltooid. Op verzoek van de raad heeft het gemeente bestuur van Leusden een brief naar de Ruilverkavelingscom missie Heiligenbergerbeek ge stuurd, waarin wordt verzocht de werkzaamheden zo snel mogelijk af te ronden. Iedereen die de laatste weken het paadje tussen de R K.-School en de kerk is opgelopen, zal het zijn opgevallen, dat er wordt gewerkt in het voormali ge Wit-Gele Kruis gebouw Dit gebouw dat aan de Stichting in gebruik is af gestaan, wordt door een aantal enthou siaste dorpsgenoten, onder leiding van de heer B W. van Middelaar, ver bouwd tot Peuterspeelzaal Ook van de Gemeente Leusden en het Kerkbestuur, de eigenaar van de grond, ondervindt de Stichting veel medewerking De ruimte zal, na beëindiging van de werkzaamheden tot een van de meest geschikte van Nederland behoren, te meer daar er voor de peuters voldoende ruimte voor buitenspel zal zijn, iets dat thans vrijwel ontbreekt In plaats van, zoals nu vier morgens in de week. zal de nieuwe ruimte 5 morgens in de week geopend zijn- Men heeft dan de keus zijn kind 2, 3 of 4 morgens per week de speel zaal te laten bezoeken. Gezien het feit. dat reeds nu niet al le kinderen geplaatst kunnen worden, laat het zich aanzien, dat na de vakan tie met een wachtlijst gewerkt moet worden. Het verdient dan ook aanbe veling reeds nu in te tekenen. Mevr. Molenaar, van Oldenbarneveldstraat 94, zal u gaarne alle gewenste in lichtingen verschaffen. Ook buiten de gemeente Achterveld is het ontstaan van de Peuterspeel zaal opgemerkt. Een bekende vloer- bedekkingfabriek heeft de Stichting uit genodigd met een aantal kinderen aan een demonstratie mee te werken. Deze demonstratie zal dienen als start voor een landelijke actie gericht op peuter speelzalen De betrokken ouders zul- LEUSDEN/CENTRUM - Zaterdag 18 mei a.s. wordt er weer een oud-pa pier aktie gehouden voor de beide open bare scholen. U kunt weer schoon schip maken en uw oude kranten en tijdschriften bren gen naar de container op het parkeer terrein bij de bejaardenwoningen aan de Asschatterweg. U kunt er terecht van 8-12 uur (niet later!!) Ook deze keer wordt er gerekend op de jeugd die alvast bij buren en vrienden kranten kunnen verzamelen Voor verder vervoer naar de con tainer kunnen de ouders dan zorgen Doet u weer mee?? (buiten de verantwoordelijkheid van de redaktie) Bijgaand een interessant (ingezonden) artikel van de hand van de heer K. Grool over het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal. Voor een goed begrip dient men enkele zaken goed te onderscheiden. Met „Rozendaal I" wordt het oorspronkelijke plan Rozendaal bedoeld (met de huidige plannen Rozendaal, Alandsbeek West- en Oost). Met Alandsbeek wordt Alandsbeek Oost EN West bedoeld. Er is in de loop van de afgelopen jaren al heel wat geschreven over Rozendaal. Dit is opnieuw een bijdrage aan het mysterie Rozendaal. Het wordt tijd, dat er nu eindelijk eens antwoorden komen vinden verschillende burgers. Wij zijn ook van mening, dat het de hoogste tijd is. (Zie ook onze rubriek „Commentaren/meningen" in dit nummer). redaktie Eindelijk hebben b en w het ONTWERP-bestemmingsplan ROZENDAAL vanaf 16 april 1974 gedurende één maand ter visie gelegd. Eindelijk, omdat hun voor nemens tot bebouwing van het plangebied middels een wettelijk voorbereidings- besluit daartoe, reeds op 14 augustus 1968 door de Raad is goedgekeurd. Zo'n besluit is voor gebied binnen de bebouwde kom twee jaar van kracht, met de mogelijkheid tot eenmalige verlenging van één jaar,indien er een goedgekeurd structuurplan is; in deze periode dient dan een ontwerp-bestemmingsplan ter visie te worden gelegd. Op 7 mei 1969 is het ontwerp-plan reeds behandeld door de Provinciale Planologische Commissie. Mogelijke beantwoording van de vraag, om welke redenen het ontwerp- bestemmingsplan Rozendaal zolang - bijkans zes jaar - niet openbaar is gemaakt, is thans niet aan de orde, hoewel dit toch voor de kopers van groot belang zal blijken te zijn. Immers, eerst dan blijkt hoe de verdelingen in het plangebied liggen, hoe de exploitatie-opzet is geweest, op grond waarvan de kavelprijs als grondprijs de kopers in rekening is gebracht, met andere woorden de plankaart geeft aan welke elementen in de grondprijs zijn begrepen, die de koper bij zijn aanschaf heeft betaald. Oorspronkelijk bestond er het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal I, welk plangebied is uiteengevallen in het bestemmingsplan Alandsbeek en in het ONTWERP-bestemmingsplan Rozendaal In cijfers weergegeven: Vergelijking van beide staatjes lijkt een nuttige bezigheid, immers is ver kocht en door kopers gekocht op basis van (1), terwijl in feite is verkregen op grond van (3), verschijnselen, die door de leden van de Commissie voor de Ruimtelijke Ordening van de Gemeenteraad zijn goedgekeurd. Het laatst vermelde staatje geeft een kavelgrootte van 320,80 m in het gebied bestemd voor woondoeleinden, inclusief de ontsluitingswegen binnen dit woon gebied rijwegen, fiets- en wandelpaden), de waterpartijen, de speelterreinen voor de jeugd en de openbare groenvoorzieningen, welke inclusieve elementen mede zijn begrepen in de kavelprijs, die als grondprijs in rekening is gebracht aan de kopers én door hen is betaald bij de aankoop van hun woning. De kavelgrootte van het voor woondoeleinden bestemde gebied valt uiteen in drie hoofdelementen, te weten: a. de netto gronduitgifte bestemd voor de woning; b de verhardingen, incl. de waterpartijen; c het openbare groen ad a Blijkens de kadastrale opgave bedraagt de netto grond uitgifte per wo ning 147,06 m2; voor 476 woningen dus een terreinbeslag van 7,00 ha van het voor woondoeleinden bestemde gebied; of wel 45,842% van het woongebied; b: Blijkens metingen op de plankaart resulteert een sommering van deze aspecten van het terreinbeslag bestemd voor woondoeleinden ten behoeve van ontsluitingswegen (=rijwegen, fiets- en wandelpaden) (2,0 ha), plein tjes, speel- en sportgelegenheden (1,2 ha) en vijvers (0,8 ha), in een terreinbeslag van 4,0 ha van het voor woondoeleinden bestemde gebied, of wel 26,195% van het woongebied; Voor het openbaar groen blijft derhalve over in het voor woondoel einden bestemde gebied (15,27 ha - 11,00 ha) 4,27 ha; of wel 27,963% van het woongebied. Voor de verdeling van het grondgebruik in het voor woondoeleinden bestem de gebied van het ontwerpbestemmingsplan Rozendaal nu dient het volgende staatje. STAAT III: Woongebied Rozendaal: 476 won. gebied van het ontwerp-bestemmingsplan Rozendaal I (1094 woningen), dient het volgende staatje. STAAT IV: Woongebied Rozendaal I: 1094 won Bruto terrein woongebied. 37,77 ha per woning in procenten (zie Staat II): waarvan: aan Verhardingen: 9,893 ha aan Openbare Groenvoor zieningen: 10,562 ha aan Netto gronduitgifte woningen: 17,315 ha 345,25 m 90,43 m2 96,54 m2 158,27 m' 100,00 26,195% 27,963% 45.842% ad ad c. 15,27 ha 4,00 ha 4,27 ha 7,00 ha per woning 320,80 m2 84.03 m2 89.71 m2 147,06 m2 in procenten 100,00% 26,195% 27,963% 45,842% STAAT I- Rozendaal I Alandsbeek Rozendaal Bruto plangebied, incl. om ringende wegen: Aantal woningen (een heden): Gem Kavelgrootte (in m Aantal woningen/ha bruto plangeb 51,2 ha 1094 468,00 21,37 30,5 ha 667 457,27 21,87 476 434,87 23,00 51,2 1143 447,94 22,32 Bruto terrein woongebied Waarvan: aan verhardingen- aan Openbare groenvoorz aan Netto gronduitgifte woning. Het valt op, dat de procentuele verdeling van het grondgebruik van het terrein bestemd voor woondoeleinden voor 73,8% wordt ingenomen door de netto grond uitgifte voor de woning plus de openbare groenvoorzieningen en 26.2% voor de verhardingen; een opmerkelijke én evenwichtige verdeling, immers blijkt deze verdeling van het grondgebruik in het voor woondoeleinden be stemde terrein precies gelijk te zijn aan die voor het bruto plangebied, waarvan 73,8% bestemd is voor woondoeleinden en 26,2% voor de omliggende wegen= verhardingen Uit het laatste staatje valt ook de geeigende bebouwingsdichtheid te bere kenen, d i. het aantal woningen per ha, uitgaande van de oppervlakte van voor woondoeleinden bestemde grond (15,27 ha) verminderd met de voor plant soen, pleinen of openbaar groen, water en ontsluitingswegen te bestemmen gronden. Dit resulteert bij 476 woningen op 7 00 ha in een bebouwingsdichtheid van 68,00 woningen per ha voor deze eensgezinsrijenhuizen, gebouwd in de vrije sektor. Ter beoordeling en vergelijking volgen hier de basistoetsingsnormen van het Ministerie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening op grond waarvan zij subsidie aanvragen beoordeelt en verleent voor de bouw van een gezins- rijenhuizen in de woningbouw sector; deze luiden a. 73,3% van de voor woondoeleinden bestemde grond te bestemmen voor netto uit te geven grond voor de woning (53,3%) plus het openbaar groen Dit staatje is derhalve vergelijkbaar met Staat III; dit alles heeft betrek king op de indeling van de gronden bestemd voor woondoeleinden, weergevende de realisatie hetgeen de koper heeft ontvangen, resp. de planopzet hetgeen de koper mocht verwachten. Commentaar overbodig! In het voorgaande is weergegeven op welke wijze het grondgebruik is ge weest in de voor woondoeleinden bestemde gebieden, (zie Staatjes II. Ill en IV). Staatje I geeft echter de gegevens weer over de Bruto plangebieden; dit zijn de voor woondoeleinden bestemde terreinen PLUS de gronden bestemd voor de daaromheen liggende wegen (met groen), die veelal een bovenwijkse functie hebben, doordat 1) ook andere woonwijken van deze wegen gebruik kunnen ma ken en 2) deze wegen veelal worden gebruikt als doorgaande wegen ten be hoeve van de aansluitingen op de Rijks- en Provincie wegen Het zal duide lijk zijn, dat déze wegen niet mogen worden opgenomen in het plan en/of de planopzet, zulks met betrekking tot de plan-exploitatie opzet, waardoor de hieraan verbonden kosten niet mogen worden verrekend in de grondprijzen, maar dat deze ten laste behoren te komen van de Algemene Dienst. In dit geval gaat het om de Asschatterweg, de Middenweg, de Torenakker- weg en de Noorderinslag, allen deeluitmakende van het Bruto Plangebied Ro zendaal I, resp Rozendaal Toch lijkt het nuttig een staatje te geven van de verdeling van het grondge bruik van het Bruto Plangebied, zowel Rozendaal I, als van Rozendaal STAAT V: Bruto PLANgebied Bruto PLANgebied Rozendaal I: 1094 won. Rozendaal: 476 won. per won per won. Opp. Bruto PLANGEBIED, incl. omliggende wegen: waarvan: aan Verhardingen aan Openb Groenvoorz.: aan Netto gronduitgifte won 51,2 ha 468,00 m' 20,7 ha 434.87 m* 17,485 ha 16,400 ha 159,83 m 149,91 m2 7,07 ha 6,63 ha 148,53 m2 139,28 m2 17,315 ha 158,27 m' 7,00 ha 147,06 m* lijkt overbodig, vooral indien dit wordt verge- met Staatje III, waarbij vooral in het oog ge- tussen ,,het bruto-Plangebied" en ,,het Uit de toelichting bij de plankaart van Alandsbeek blijkt, dat 73,77% van de oppervlakte van het bruto plangebied bestemd is voor WOONDOELEINDEN, inclusief de ontsluitingswegen binnen het woongebied, de openbare groenvoor zieningen, waterpartijen en de speelterreinen voor de jeugd. In cijfers weer gegeven: (20,0%); 26,7% van de STAAT II: Bruto terreinoppervlakte voor Woongebied in (ha): Aantal woningen (een heden): Gem Kavelgrootte (in m Aantal woningen/ha bruto- terrein woongebied: Rozendaal I Alandsbeek Rozendaal 37,77 ha 1094 345,25 22,50 ha 667 337,33 29,64 15,27 ha 37,77 ha 476 320,80 31,17 1143 330,45 30,26 voor woondoeleinden bestemde grond te bestemmen voor verhardingen, c een gemiddelde kavelgrootte in het voor woondoeleinden bestemde terrein van 300 m2. d een bebouwingsdichtheid van 62,50 woningen per ha Voorzichtige conclusie de indeling van het grondgebruik in het ontwerp- bestemmingsplan Rozendaal is met betrekking tot het woondoeleinden bestemde terrein practisch gelijk aan die, welke wordt gehanteerd bij de beoordelings/ toetsingsnormen voor de woningwetwoningen; de bebouwingsdichtheid van de eengezinsrijenhuizen in het ontwerp-bestemmings plan Rozendaal is groter dan die welke als toetsingsnorm geldt voor eenge zinsrijenhuizen, gebouwd in de woningwetbouw sector Uit het bovenstaande is op te maken, hetgeen is gerealiseerd, c q door de koper is verkregen voor de door hem betaalde grondprijs; wat hij kón ver wachten, c q wat hij had móeten verkrijgen, volgt hierna. Voor de verdeling van het grondpobrMik in h^t voor woondoeleinden bestemde Commentaar op dit staatje leken met Staatje IV, resp houden dient te worden het verschil voor woondoeleinden bestemde gebied Saillant is wel. dat de gemiddelde hoeveelheid groenvoorzieningen per woning in de plangebieden van Rossenberg. De Wetering en Rozenboom - (161 m2)- aanzienlijk hoger ligt, dan die in het Plangebied van het ont-werp- bestemmingsplan Rozendaal, te weten 139,28 m2 per woning, terwijl voor het Plangebied Rozendaal II geldt 149,91 m2 Wie, o wie, durft er nog te spreken van ..overvloedig groen" of van „ex tra groen", waarvoor de kopers nog van deze vrije sector boven de door hen betaalde grondprijs nog eens extra één miljoen gulden bijeen moeten brengen? De uiteindelijk ter visie gelegde kaart van het ontwerp-bestemmings plan Rozendaal laat zien, welke elementen in de reeds betaalde grondprijs zijn begrepen Op grond van het bovenstaande is wellicht een antwoord te bedenken op de vraag, welke in de tweede alinea van dit stuk is opgeworpen. In een ingezonden artikel in de Amersfoortse Courant van 22 februari 1972 -ruim twee jaar geleden - deden de heren P. M. Fock, G. H. J. Oude Vrie- link,- beide bestuursleden van de Groenstichting - en de heer W L Hoy- tema van Konijnenburg een felle aanval op de schrijver van dit artikel, door het bestaan van de Groenstichting Rozendaal te verdedigen op grond van de hen en de Gemeente bekend zijnde extra groenvoorzieningen - die dan één miljoen extra kosten In een vervolgartikel wordt op de Stichting Groenstichting Rozendaal ingegaan. K. Grool, Galiciè 7, Leusden-Centrum tel.: 03496-2125. len hierover nader worden geinfor meerd Uit alle medewerking die tot nu t« van de dorpsgemeenschap is ontvangt blijkt weer eens dat Achterveld ey kern is, waarin de bewoners zich %ij. len inzetten gezamenlijk iets tot staei te brengen. (Van de redaktie) LEUSDEN - Terwijl het overgrotf deel van het gemeentepersoneel vrij dag haar jaarlijkse „dagje uit" ha< bracht een delegatie van de gemeec teraad van Oudenbosch een bezoek au Leusden. Zij werd in de gemeente ont vangen en rondgeleid door de ge. meente-architect de heer Roggenkam; die niet op reis was. Maandag kwam de volledige raadvu Hattum op bezoek. Zij werd ontvange; door burgemeester Van der Post het gemeentehuis en het gezelscfe; (met de echtgenotes 35 personen) bract' een bezoek aan de wijken Rossenberg f, Rozendaal (waar twee woningen werdu bezocht) en Alandsbeek, waar de ma quette en enkele woningen (van binnen werden bekeken. Hebt u iets te verkopen? Plaats een LEUSDERHEITJE! Graag wilde ik even reageren op het stuk van de Muziekvereniging „Door Wilskracht Sterk" in uw blad van9mei 1974 Inderdaad D.W.S. heeft lange tijd trouw het oude papier opgehaald, maar het is nu inmiddels alweer 4 a 5 maan den gelden dat het meisje wat het hier altijd haalde zei: „Ik kom geen papier meer halen.' dus dacht ik zonder meer, dan komt er zeker iemand anders van D.W.S.maar wie er ook kware nooit meer iemand voor oud papier U begrijpt het oude papier begon zich al aardig op te stapelen, dus was l! blij (en met mij vermoedelijk vele anderen in deze wijk) dat zich eee oplossing voordeed, in dit geval dan de St. Joseph School. Laat D W.S alvorens zo'n stuk in de krant te zetten, eerst nagaan of de ophaaldienst nog wel goed functioneert. Had deze kwestie niet beter onderling geregeld kunnen worden, met de be treffende school en de leerkrachten? Waarom ondervond D.W.S. geen nadeel van het ophalen van oud papier door de Openbare School? Mevr O. Achterveld Dezer dagen maakte m'n broer enïl 'n wandeling rond de kerk van Achter veld. Zo kwamen we bij de gebouwen van de Coöperatieve Boerenleenbank en Han delsvereniging en wierpen 'n blik over de landerijen en de boerderij waar wij, zoals dat heet, geboren en getogen zijn- Terug lopend viel onze blik op de gevel steen van het gebouw van de coöperatie Wie schetst onze verbazing toen we op die steen alleen de kale datums van op' richting en bouw zagen staan Vroeger stond daar de naam van de oprichter bij, namelijk onze grootvader Ruurd Visser. Na informatie schijnt, dat eet of ander „wellusteling" in het bestuur dit had verzorgd, zonder enige aanwijs bare reden. Zelfs het portret van de op richter moest uit de vergaderzaal van de coöperatie worden verwijderd Dit doet toch wel vreemd aan, wanneer je weet hoeveel tijd en geld onze groot vader aan dit bedrijf en de melkfabriek waar hij ook oprichter van was, heelt besteed. Mensen die later zelf in het bestuur kwamen en 'n pittig presentiegeld op konden strijken, waren er toen op tegen dat m'n grootvader de postzegels die hij in de tijd van de oprichting gebruikte, in rekening bracht!!! De man die hier verantwoordelijk voor is moet geestelijk toch wel op een zeer laag niveau staan als je zo je (haat?) gevoelens gaat uitleven. Tegenover de eer van m'n grootvader voelde ik me verplicht hier enige be kendheid aan te geven. Verder lopend kwamen we langs de R K. school. Wat 'n verwaarloosde troep zagen we daar!!! De omheinin? hier en daar in elkaar gedrukt en de verharding om de school leek wel 'n grasveld, zo groen Wie daar verant woordelijk voor is, is mij niet bekend De school mag dan oud zijn, maar hi) kan toch behoorlijk onderhouden wor den? Men kan mij met wijs maken, dat daar geen middelen voor beschik baar zijn. Of zou het toch zo zijn als ik wel eens in Achterveld hoor, dal sinds de annexatie bij Leusden, Ach terveld 'n achter gebleven gebied is- De school zou er wel 'n duidelijk voorbeeld van kunnen zijn dat die stelling juist is. J. J. Visser, Driftakkerweg 56, Leusden

Leusder Krant | 1974 | | pagina 12