bezwaarden worden op 10 juni door GS gehoord Fijne expositie wandkleden iet gebouw Astmafonds in w I "I EIND BIEZEN KAM P-MISERE IN ZICHT Fiets gestolen |/i|. II II II JI J I II Jl tt-H - II RAAD KOMT BIJEEN Brandje in bakoven INBRAAK BULKBOEKEN PRIJS PER STUK: f 1.50 VRIJDAG 24 MEI 1974 LÊtiSöëS: KiZAN7 LOSSE VERKOOP LEUSDER KRANT Onze krant is op onderstaande adressen los verkrijgbaar Achterveld: Boekhandel Vos, Hessenweg 323 Leusden-C.: de heer W. J. Schut. Hamersveldseweg 26 Leusden-Z.: Luitiens Supermarkt Pr Irenelaan 9 (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - Op maandagmiddag 10 juni, om 15 uur, zullen de omwonenden van de Biezenkamp, die tegen het uitbreidingsplan een bezwaar schrift indienden, in de gelegenheid worden gesteld om hun mening te zeggen over het advies, dat de Provinciale Planologische Commissie (PPC) aan GS heeft uitgebracht ten aanzien van de door de gemeente Leusden voorgenomen uitbreidingsplannen voor het winkelcentrum De Biezenkamp. In een brief aan alle bezwaarden is dit door het Provinciaal bestuur aangekondigd. De indieners van de bezwaarschrif- >n worden tot 5 juni in de gelegen heid gesteld om op het provinciehuis er inzage gelegde stukken betreffende e Biezenkamp-uitbreiding nauwkeurig bestuderen. Ook het (interne) advies an de PPC aan het provinciale be- ituur mag worden bestudeerd en in de neningsvorming worden betrokken. GS verzoeken de bezwaarden echter rel om op 10 juni a.s. één woord- roerder namens alle bezwaarden het roord te laten voeren. Wie deze woord eerder zal zijn is op dit moment nog liet bekend. De Biezenkamp-bezwaar- len zijn reeds eerder gehoord door GS. 'oen trad als woordvoerder de heer Grool namens de Biezenkamp-om- ronenden op. Zoals bekend hebben GS van de pro- incie Utrecht op 13 mei een gesprek ehad met het gemeentebestuur van leusden over deze al enkele jaren lepende affaire. Nadat de omwonenden bezwaren had- en geuit tegen het gebruik van artikel 19 van de wet op de RO om de uit breiding te realiseren, werden de be woners gehoord door GS. Ook het ge meentebestuur werd op die openbare hoorzitting in de gelegenheid gesteld haar mening te zeggen. Gedeputeerde Staten van Utrecht be sloten toen het gemeentebestuur te verzoeken met een ontwerp-bestem- mingsplan te komen, waardoor de nor male inspraak procedure kon wor den gevolgd B. en w. van Leusden vol deden aan dit verzoek, waarop enkele honderden bezwaarschriften tegen het plan werden ingediend. De raad keurde het plan goed, vrij wel met voorbijgaan aan de grootste bezwaren van de omwonenden (waar onder de vestiging van een supermarkt en de verkeersoverlast die na uitbrei ding te verwachten zal zijn). De be zwaarden gingen na goedkeuring bij GS in beroep, met als gevolg, dat alle, reeds begonnen voorbereidingen tot uitbreiding van het winkelcentrum, stopgezet moesten worden. Inmiddels was de Asschatterweg, die toen nog rechtuit langs de Biezenkamp liep, verlegd via het huidige tracé Het heeft lang geduurd voordat er spijkers met koppen geslagen konden worden Wellicht dat na de hoorzitting op 10 juni a.s eindelijk een definitief eind kan worden gemaakt aan Lcusden's winkel-misère tot genoegen van alle hierbij betrokken partijen Want na dit tijdstip, als alle meningen over dit controversionele onderwerp bekend zijn en ook de alternatieven en adviezen hierbij zijn betrokken, zal het provin ciaal bestuur een uitspraak doen Zoals bekend hebben enkele raads leden in de vorige raadsvergadering van april j.l. bij b. en w. er op aan gedrongen om nog vóór de verkiezin gen in een openbare of besloten raads vergadering nadere mededelingen te doen over de gemeentelijke plannen ten aanzien van de winkelvoorzieningen en het resultaat van het gesprek tussen b. en w. en Gedeputeerde Staten van Utrecht. Deze raadsleden wilden ook een diskussie over de toekomstige winkelvoorzieningen van Leusden Of deze vergadering nog op korte ter mijn zal plaatsvinden, is op dit moment niet bekend. Wel is de raad woens dagavond in besloten vergadering bij een geweest. Of het onderwerp de Bie zenkamp betrof, is niet bekend. LEUSDEN - Zaterdag 18 mei werd van de heer R A.W. tussen 14 en 17 uur zijn fiets gestolen uit de stalling van het zwembad. Speeltuin Blijhof Deze nieuwe klim- stellage is een van de nieuwe aan winsten. Foto Janus Visser. Feestelijke heropening van de Blijhof-speeltuin ■f Mevr Jagers geeft wekelijks haar jursus in het vervaardigen van wand- Beden en decoraties Foto Janus Visser. LEUSDEN/CENTRUM - Afge lopen zaterdag en zondag was er in het Astmafondsgebouw een ex positie van wandkleden, gemaakt door Bertie Jagers en 13 van haar cursisten. Mevr. Jagers geeft deze cursussen nu al 3 jaar op de dinsdag- en woensdagavonden en het resultaat mocht werkelijk ge zien worden. Als de cursisten bij Bertie Ja gers beginnen wordt er allereerst uitgegaan van het rechthoekig patroon Langzamerhand (en dat is dan ook het doel) komen ze dan van het vaste patroon af. Er ont staan dan ook ruimtelijke werk stukken en dingen die van tevoren opgezet zijn, kunnen door plotse linge invallen veranderen. De bijzonder fijne werkstukken kwamen in de ruimte van het Ast- matondgebouw bijzonder goed tot hun recht Helaas was niet het werk van alle cursisten te bewonderen, want sommigen vonden het toch wel griezelig om hun werk daar neer te hangen. Het idee om te exposeren is geboren, doordat enige cursisten hun werk wel eens aan bekenden en vrienden wilden laten zien. Dat men de beschikking zou krijgen over deze geweldige ruimte, had men nooit gedacht. Het verschil in manier van werken was heel duidelijk. Som migen gooien het op de grof- lijnige toer, terwijl anderen het fijne, preciese werk prefereren. De mogelijkheden met het ma teriaal en de nanier van werken zijn eveneens legio. Om maar enige voorbeéden van materiaal te noemen: la?jes en lappen, wol (dik en dun), touw, kralen, garen, hout en ga zo naar door. De manier van werken is ook heel persoonijk. Zo kan men terecht met kiopen, weven, ma- cramé, haken breien en verder eigenlijk alle wat men op dit gebied maar lan bedenken. Ondanks he zomerse weekend viel het bezo<kersaantal niet te gen. Hoewel zaterdag heel wat uurtjes langer het gebouw open was, waren er toch veel minder bezoekers dan zondag. Het aantal wordt totaal geschat op zo'n 150. In verband met de wachtlijst, die mevr. Jagers heeft, breekt zij een lans om in één van de boerderijen niet alleen een ex positieruimte, maar ook een werkruimte te creëren. Zij zou al meer cursisten kunnen plaat sen en ook voor andere creatieve- lingen zou dit erg prettig zijn. U weet dat er in Leusden veel belangstelling is voor deze hobby's (denk maar eens aan de antieke poppen, de Vrije Kwasten en het sieraden maken). Degenen waar al bekendheid aan gegeven is, zouden er profijt van kunnen hebben en nieuwe cursussen zou den geboren kunnen worden. We hoeven alleen maar te den ken aan potten bakken, boetseren of emailleren. Misschien een overweging voor de Werkgroep Oude Boerde rijen" als ze tenminste hun be stemming voor deze gebouwen nog niet kant en klaar hebben liggen. Een van de wandkleden met een motief van vissen Foto Janus Visser. (Van de redaktie) LEUSDEN - Óp donderdagavond 30 mei, de dag na de gemeenteraads verkiezingen, komt de raad van de ge meente Leusden weer bijeen voor het houden van een openbare vergadering. De agenda publiceren wij in ons vol gende nummer. De vergadering begint om half acht. LEUSDEN/CENTRUM - Eindelijk is het dan zover. Vrijdag 24 mei 1974 zal de tuin van Blijhof door één van de inwoners van Leusden officieel ge opend worden, waarna een receptie met enkele genodigden plaats zal vin den. Zaterdag 25 mei 1974 zal een gran dioos feest worden gehouden ter ge legenheid van een nieuw eldorado voor de jeugd. Alhoewel tijdens de werkzaamheden in de tuin - verboden terrein - de jeugd al driftig gebruik maakte van de nieuw geplaatste speelelementen zal vanaf zaterdag 25 mei 1974 de tuin weer opengesteld zijn voor alle jeugd van Leusden. Overdag is het feest voor de kinde ren. Deze feestvreugde zal starten om 10.00 uur en zal doorgaan tot ±14.30 uur, met een onderbreking van een gezamenlijke lunch. Na ±14.30 uur zal voor de jeugd vanaf 8 jaar het festijn nog een uurtje doorgaan. Ook de ouders worden niet ver geten. Voor hen begint het feest om ±20.30 uur in de vorm van een barbe cue en het feest zal doorgaan zolang de gezelligheid duurt. Het geheel wordt afgewisseld door diverse leuke en ge zellige aktiviteiten Om eens gezellig te relaxen op deze feestelijke avond vraagt het bestuur u om twee extra attributen mee te nemen Niet alleen een gezonde eet lust, maar ook uw allerbeste humeur en uw eigen gemakkelijk zittende tuin- of relaxstoel Voor dit feest zijn nog enkele kaar ten te verkrijgen bij het Blijhof-sekre- tariaat Marijke van der Spek, Gironde 27, tel 03496-2628 en bij de feest- kommissaris Ilona van de Burg, Krak- horst 19, tel 03496-2252 Speciaal aan de omwonenden van de speeltuin vraagt het Blijhof-bestuur, indien het een beetje luidruchtig toe gaat op deze feestelijke avond, er voor één keertje genoegen mee te nemen Blijhof heropent toch niet elke dag zijn tuin Als het u mocht storen, wip dan even aan en drink gezellig wat met de feestgangers mee. Het gehele feest zal onder goede zorgen en leiding staan van onze Speel- en Festiviteitenkommissaris Ilona v.d. Burg Evenals alle vorige festiviteiten zal zij het ook nu weer tot een gezel lige dag weten te maken. Zoals u wel weet is er al heel wat gesproken en gedacht over de rekon- struktie van de tuin. Ook de pers heeft heel wat gepubliceerd over en tijdens de rekonstruktie Het is voor de te kleine werkgroep, die onder lei ding van Gerard Boogmans stond, kei hard werken geweest. Herhaaldelijk is een oproep geplaatst om de werk groep uit te breiden, maar dit mocht niet altijd baten Het werk is toch gereed gekomen Alles is nog niet geheel naar de zin, maar toch kan de jeugd naar harte lust spelen in de ruimste zin van het woord. Op één speelelement kan Blijhof" erg trots zijn en dus ook de Leus- dense jeugd. Het is in het bezit van een waterspeelelement, en wel een van de eerste die in Nederland is geplaatst. Kinderen kunnen zelf naar behoefte water pompen en dan maar lekker kliederen met zand in de daar voor bestemde watergoten. Ook hoopt het bestuur in de zeer nabije toe komst de tuin aan te vullen met nog enkele speelelementen. Men is ook aan een rekonstruktie van het clubgebouw begonnen, maar door gebrek aan medewerkers en tijd, is het de werkgroep onmogelijk ge weest deze verbouwing reeds vóór de opening te realiseren. Uitstekende literatuur in een goedkoop jasje: LEUSDER KRANT, Finnmark 3 Leusden-centrum. Speeltuin Blijhof. Een oude pomp zorgt voor het nodige water waarmee de kinderen kunnen spelen in een zand bak met een waterval. Foto Janus Visser. LEUSDEN/ZUID - Dinsdagmorgen tussen acht en half negen vond een brandje plaats bij bakkerij Van Beek aan de Trekerweg. Er was brand ont staan in de oven van de bakkerij. De brandweer, die snel ter plaatse was, hoefde weinig te doen. De heer Aal- bers van café-restaurant Bavoort had de brand reeds grotendeels met een brandblusser geblust. De oorzaak van de brand is wellicht een kortsluiting in het electrische gedeelte van de bakoven. LEUSDEN/ZUID - In de nacht van maandag op dinsdag hebben inbrekers zich door het openbreken van de ach terdeur toegang verschaft tot de wo ning Koninginnelaan nummer 56. Enke le kasten werden opengebroken en de inhoud werd her en der gegooid. Uit een spaarpot werd f. 40,- en uit een handtas f20,- vermist. De politiek heeft de zaak in onderzoek. Er is een speurhond ingezet.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 3