juist in een slaapstad als leusden is er behoefte aan wakkere raadsleden hier zijn tien kandidaten van progressief leusden. pvda, d'66, ppr en psp samen op lijst VRIJDAG 24 MEI 1974 LEUSDER KRANT 10 Fons Baede, PSP 34 jaar, natuurkundige. Belangstelling' milieuzaken. 2 Willem van Spaendonck, D'66 33 jaar, hoofd personeelszaken. Deeltaak: personeelszaken, open baarheid van bestuur, sociale zaken en gezondheid. 3 Marius Reichert, PPR 38 jaar, architekt. Deeltaak: kuituur, verkeer en ruimtelijke ordening, regionale kontakten (Eemland). 1 Jan Mandemaker, PvdA lijstaanvoerder, 54 jaar, chef export. Deeltaak: financiën, orde en veiligheid, werkgelegenheid. 9 Jan Visser, PvdA 49 jaar, districtschef Stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid. Belangstelling: sociaal-kultureel werk, milieuzaken, jeugd- en sportzaken. 7 Marion Defares-van Hees, PPR 32 jaar, vormingswerkster. Belangstelling: sociaal-kultureel werk. 6 Wim Loth, PSP 41 jaar, landmeetkundig tekenaar. Belangstelling: ruimtelijke ordening. 5 Annafiet Ravensloot-Jonker, PvdA 34 jaar, politieke belangstelling: onderwijs, leugd- en jongerenwerk, kuituur. 4 HansSanders, PvdA 35 jaar, leraar biologie. Deeltaak: onderwijs, jeugd- en sportzaken, milieuzaken. 8 Pieter Padmos, D'66 32 jaar, natuurkundige. Belangstelling: ruimtelijke ordening, inspraak. c .V.' Maar er is meer.Hoe kunnen wij zorgen voor goede en betaalbare woningen voor iedereen? Voor aangepaste woningen voor bejaarden, gehandicapten, alleenstaanden en kursisten? Hoe kunnen wi| voorkomen, dat de groei van Leusden nog langer doel op zichzelf is? Hoe kunnen wij zorgen, dat de groei werkelijk wordt afgestemd op landelijke bevolkingsprognoses7 Hoe krijgen wij tijdig de nodige welzijnsvoorzieningen, zoals een gezondheidsdienst, centra voor bejaarden en gehandicapten? Hoe krijgen wij voldoende speelzalen? Hoe krijgen wij een krachtige aanpak van het jeugd- en jongerenwerk? Wat kunnen wi| aan het onderwijs in Leusden verbeteren? Vragen, vragen en nog eens vragen. Bij het beantwoorden van al die vragen, zal het vooral afhangen van de kundigheid, het voorstellingsvermogen en de energie van de nieuwe wethouders en raadsleden. Hoe denkt Progressief Leusden de vele moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden? In de eerste plaats, door te komen met een team kundige kandidaten. Een relatief jong team Maar met genoeg ervaring om te weten wat er te koop is. Een team met een fikse dosis denkkrachten vindingrijkheid. Met een wakkere kijk op de dingen. En op zijn tijd met gezonde twijfels. Dat is één. In de tweede plaats, door te streven naar een goede samenwerking Binnen Progressief Leusden werken de PvdA, D'66. PPR en PSP al samen onder het motto: vier weten meer dan één. Maar Progressief Leusden is ook bereid een wethouder te leveren, als er kijk is op een positieve samenwerking in het college van B. en W. Ten derde werkt Progressief Leusden met een grote fraktie. Naast de kandidaten die officieel gekozen worden in de raad, blijven ook de andere kandidaten van de lijst deel uitmaken van de fraktie. Zij blijven betrokken bij alle werkzaamheden en al het denkwerk. Zij blijven meepraten. Het „gekozen deel" van de fraktie vertegenwoordigt de totale groep in de raad. Ook hier geldt: samen zijn wij sterker, slagvaardiger. Samen weten wij meer. Tenslotte zullen er waar nodig werkgroepen worden geformeerd. Werkgroepen die tot taak krijgen, één probleem te bestuderen. Bijvoorbeeld de onderwijssituatie in Leusden, of de wegenplannen van de gemeente, of het openbaar vervoer. Dat is punt vier. Vier sterke punten en vier maal een garantie voor een gedegen aanpak. En dat heeft Leusden harder nodig dan ooit. Progressief Leusden belooft u geen gouden bergen. Wij zijn realistisch. Wij willen u alleen zeggen, dat wij ons sterk zullen maken voor een zo rechtvaardig mogelijk beleid. Voor een duidelijk stuk solidariteit met de zwakken in onze dorpssamenleving En voor de grootst mogelijke openheid en democratisering van het bestuur in Leusden. Want progressief stemmen blijven meepraten. Leusden breidt uit. Leusden verandert. En snel. De problemen rond de uitbreidingen groeien B. en W. angstig boven het hoofd. Leusden raakt in de knoei met de groei. Partijen beloven gouden bergen, maar er dreigt een lawine van moeilijkheden in Leusden. Neem de nieuwe wijken.Veel nieuwe wijken zien er op zichzelf niet slecht uit. Maar van enige samenhang tussen de diverse wijken is geen sprake. Laat staan van een samenhang tussen de oude dorpen en nieuwe kernen. Leusden is een versnipperde gemeente. Kunnen wij van Leusden alsnog een eenheid maken? Neem de oude bevolking. De echte Leusdenaren. Hoe voorkomen wij, dat juist zij zich niet meer op hun plaats voelen in hun eigen dorp? Neem de forensen,die 's morgens verdwijnen en 's avonds weer na gedane arbeid verschijnen. Voor deze mensen is Leusden vaak niet meer dan een slaapplaats. Hun huis is een soort rusthuis in een rustdorp. Een dorp zonder veel vertier, zonder kultureel plezier. Hoe zorgen wij voor goede ontspanning in Leusden? Neem de mensen die willen winkelen. Leusden lijdt aan winkelarmoede. Wie wil winkelen, moet al gauw naar Amersfoort. Waarom hebben de broodnodige winkeluitbreidingen geen gelijke tred gehouden met de woningbouw? Waarom is een winkelplan van de progressieve partijen, dat al begin januari is ingediend, nog steeds niet in de raad ter sprake gekomen?

Leusder Krant | 1974 | | pagina 8