Gemeentelijke subsidie en renteloze lening Leusden sluit zich niet aan bij brandweer-regio prov. Utrecht R.K. basisschool „Onze Wereld" Dauwtrappers vol enthousiasme in de vroege morgen „Stel aantal wethouders voor Leusden per ingang van 1 sept a.s. op drie" Te weinig kinderen voor de stichting van een Prol Chr. kleuterschool in Achterveld Terrein Ruige Veld wordt van puin gezuiverd Derde R.K. kleuterschool in Groenhouten in nood- lokalen één lokaal voor de Gereformeerde school Peuterspeelzaal „Klein Duimpje" in voormalig Witgele Kruisgebouwtje Officiële openi van „De Hobb VOORSTEL B EN W AAN DE RAAD: AAN- EN VERKOOP VAN GROND Samenwerking in Eemland-verband voldoet goed Voorbereidings- besluit tg.v. Schoolsteeg 6 Verkoop van industrieterrein Ambachtsweg Kosten f30.000.- Uitvoering Muziekschool Leusden morgenavond Terrein Torenakkerweg wordt ontruimd KOSTEN VAN VERPLAATSING f75.000,- f900,- SUBSIDIE VOORDE JEUGDRAAD Garantie geldlening voor bouw 68 bejaarden woningen BULKBOEKEN PRIJS PER STUK: f 1.50 DONDERDAG 30 MEI 197-1 LEUSDER KRANT LEUSDEN/ACHTERVELD - Het be stuur van de Stichting Peuterspeel zaal .Klein Duimpje" i o te Achterveld heeft de raad verzocht om in aan merking te mogen komen voor een gemeentelijk subsidie in de exploita tiekosten van een peuterspeelzaal io Achterveld Met betrekking tot dit ver zoek delen b en w de raad in een voorstel mee. dat de betreffende peu terspeelzaal in de loop van januari 1974 van start is gegaan. In eerste instantie vond de speelzaal een on derkomen in een der ruimten van,,Ons Gebouw". Het bestuur stelt alle po gingen in het werk om met ingang van bet nieuwe schooljaar (1 augustus 1974) de beschikking te hebben over een ruimte die meer permanent als peuter speelzaal kan worden ingericht De gedachten gaan hierbij uit naar een verbouwing van het voormalig Wit- Gele Kruis"-gebouwtje aan de Jan van Arkelweg B en w stellen de raad voor om ten behoeve van de peuterspeelzaal te Ach terveld eenzelfde voorlopige subsidie regeling te treffen als die, welke geldt voor de overige peuterspeelzalen in deze gemeente Dit houdt in de toekenning van: - een jaarlijks subsidie tot een be drag. gelijk aan dat van de huisves tingskosten; - voor het thans lopende cursusjaar een subsidie tot een bedrag, gelijk aan dat van de sociale lasten van éen leidster Met betrekking tot de huisvestings kosten merken b en w op, dat hier onder in de huidige situatie wordt ver staan de kosten van huur van de in gebruik genomen ruimte, alsmede de kosten van de huishouding Blijkens een overlegde begroting zijn deze kos ten geraamd op respectievelijk f 1 260,- en f200,- per jaar Over de periode 1 januari tot 1 augustus 1974 komt dit neer op een bedrag van f851,-. Het ziet er naar uit dat na 1 augus tus a.s. de huisvestingskosten van an dere aard zullen zijn. Indien de ver- houwing van het voormalig ,,Wit-Gele Kruis "-gebouwtje doorgang zal vinden, zullen ten laste van de exploitatie van de peuterspeelzaal komen de hier uit voortvloeiende kapitaalslasten. B. en w hebben op dit moment nog geen inzicht in de omvang van deze bedra gen, doch zij hopen binnenkort met het bestuur een gesprek te hebben over de verbouwingsplannen en de hier mede verband houdende financiële con sequenties. RENTELOZE LENING Het betreffende gebouwtje is eigen dom van het R.K. Kerkbestuur te Ach terveld, welk bestuur zich bereid heeft verklaard dit voor genoemd doel te verhuren voor een symbolische huur prijs van f 1,- per jaar. Bij de be paling van deze huurprijs is er van uit gegaan dat het te verhuren object zal worden verbouwd. De voorgenomen verbouwing betreft in hoofdzaak het inwendige gedeelte van het gebouwtje. Na de uitvoering hiervan zullen de voormalige wacht ruimte, de keuken en de behandel kamer zijn samengevoegd tot éèn groot Ten aanzien van de financiering van de verbouwingskosten heeft het stich tingsbestuur de gemeente verzocht om hierin tegemoet te komen B en w hebben zich beraden over de vraag op welke wijze terzake van gemeentewege eventueel de helpende hand kan worden geboden. Wat dit betreft gaat de voor keur uit naar een oplossing waarbij aan de betreffende Stichting een rente loze lening wordt verstrekt tot een bedrag, gelijk aan de verbouwingskos ten, een en ander tot een maximum van f 13.000.- Door de Stichting dient de lening te worden afgelost in 10 jaarlijkse gelijke termijnen. Voor de Stichting betekent dit dat in de jaar lijkse exploitatierekening op de post huisvestingskosten een last van f 1.300,- zal gaan drukken Hierin zou van gemeentewege tegemoet gekomen kunnen worden in die zin, dat jaarlijks een subsidie wordt verstrekt tot een gelijk bedrae Bij de motieven die aan dit voor stel ten grondslag liggen heeft mede een rol gespeeld de overweging, dat bij het van gemeentewege verstrekken van een renteloze lening de rentekos ten lager zullen zijn dan in het ge val dat de Stichting hiervoor op de ka pitaalmarkt had moeten opereren (ho gere rentepercentage en afsluitpro- visie). Hierbij komt nog, dat de Stich ting niet de eigendom heeft van het betreffende gebouwtje, zodat het alslui- ten van een lening onder hypothecair verband niet mogelijk is. Waarschijn lijk zou derhalve door de geldgever zijn verzocht om een gemeentelijke garantiestelling Het feit overigens dat de eigendom niet in handen is van de Stichting be tekent, dat waarborgen moeten wor den geschapen, waardoor wordt voor komen, dat de eigenaresse van het ge bouw het profijt zou hebben van door derden bekostigde verbeteringswerk zaamheden. Met het R.K. Kerkbestuur is derhalve overeengekomen dat de huur tenminste zal geschieden voor een periode van 10 Jaar. Bij eerdere opzegging is de verhuurster verplicht aan de huurster uit te keren een be drag, gelijk aan dat van de nog niet afgeloste geldlening. Op haar beurt zal de Stichting Peuterspeelzaal aan de gemeente het restant van de geld lening ineens dienen terug te betalen Omtrent dit voorstel is de Com missie Financien gehoord. ACHTERVELD - Inwoners van Achterveld zijn een beetje boos op de gemeen te Zoals bekend is men op het ogenblik bezig met het plaatsen van plattegrond- borden In Leusden/Centrum zijn voor dit doel nieuwe vitrines aangekocht, terwijl de oude vitrines naar Achterveld en Leusden/Zuid zijn verhuisd. En luist dat vinden de Achtervelders niet aardie. Ze hebben de indruk, dat men de oude vitrines ln Achterveld heeft geplaatst onder het motto: Zet die ouwe troep daar maar neer Een simpel telefoontje met de afdeling Voorlichting vitrines zijn in Achterveld en Leusden/Zuid geplaatst, omdat deze vitrines, in tegenstelling tot de nieuwe, twee kanten hebben voor het ophangen van kaarten Dat is van belang voor Achterveld en Leusden/'Zuid, omdat onbe kenden, die daar de gemeente binnenkomen het niet kunnen doen met de grote kaart van het dorp alleen Daarom wordt aan de achterkant een overzichts kaart van de gehele gemeente geplaatst, aan de voorzijde een vergroting van het dorp zelf Kortom de Achtervelders en inwoners van Leusden/Zuid krijgen méér in hun (oude) vitrine, dan Leusden/C. Geen kwestie van af schuiven van de ,,ouwe troep", dus Waarvan acte Op de foto de vitrine in Achterveld. De oude kaarten hangen er nog in, maar dat zal. zo verzekerde men ons op het gemeentehuis, zo snel mogelijk verholpen worden, (foto Leus- der Krant) LEUSDEN - Zoals bekend zullen na de gemeenteraadsverkiezingen opnieuw wethouders moeten worden verkozen voor een volgende ambtsperiode. Mo menteel zijn er in deze gemeente twee wethouders; dit is in overeenstemming met het bepaalde in artikel 86 van de Gemeentewet: in gemeenten van 20.000 inwoners en daar beneden zijn 2 wet houders", aldus b. eo w. in een voor stel aan de raad. Zij schrijven verder: .ln het derde lid van dit artikel wordt echter een mogelijkheid aangege ven om van dit aantal af te wijken Daarvoor is een besluit van de ge meenteraad nodig, welk besluit on derhevig is aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten" Wij zouden u willen voorstellen met gebruikmaking van de in genoemd arti kel gegeven bevoegdheid, het aantal wethouders in deze gemeente met in gang van 1 september 1974 te bepalen op 3 Het zal ook u niet zijn ontgaan, dat de groei van deze gemeente een aan zienlijke toename van de werkzaamhe- ACHTERVELD - Bij het gemeen tebestuur van Leusden is een verzoek binnengekomen van de Vereniging tot Stichting en Instandhouding van Ned. Herv Scholen met de Bijbel te Stou- tenburg om overeenkomstig artikel 50 der Kleuteronderwijswet medewer king te verlenen voor het stichten van een Prot. Chr Kleuterschool te Ach terveld. Het bestuur is voornemens om per 1 augustus a s reeds met de kleuter school van start te gaan. Het verzoek voldoet aan de vereisten zoals voorge steld in de Kleuteronderwijswet. Door het schoolbestuur is eveneens een verklaring overgelegd, waaruit blijkt dat de onderhavige kleuterschool bij de opening bezocht zal worden door 35 kleuters. Deze lijst van leerlingen is aan een nader onderzoek onderworpen. In ar tikel 51 van eerdergenoemde wet staat n 1 bepaald dat de te stichten school bij de opening moet worden bezocht door 30 kleuters die de leeftijd van tenminste vier jaren en ten hoogste vijf jaren en zes maanden hebben be reikt Tevens staat er in genoemd wets- artikel omschreven dat, indien er geen vertrek, hetwelkzal "gaan fungeren sprake is van aanzienlijke toeneming als speel/werkruimte voor de peuters De vroegere dokterskamer zal worden ingericht als kantoorruimte Verder zullen de entree en de toiletruimte wat wijzigingen ondergaan Wat de buitenzijde betreft, zal de verbouwing zich beperken tot een wij ziging van de ramenpartij in de oost gevel en de verandering van een deur in de zuidgevel Uit een aantal gesprekken met be stuursleden van de Stichting Peuter speelzaal „Klein Duimpje" hebben b. en w vernomen dat het in de bedoe ling ligt om de uitvoering van de zoge naamde ruwbouw uit te besteden aan een aannemersbedrijf De verdere af werking zal in eigen beheer geschieden door een aantal ouders Blijkens een overgelegde begroting worden de verbouwingskosten geraamd op f 10 895,- (exclusie! BTW) en de in richtingskosten op f5 777,05 De fi nanciering van de inrichtingskosten hoopt men mogelijk te makendoor mid del van een te ontvangen subsidiebe drag van het Kon Julianafonds en de provincie Utrecht. LEUSDEN - Met de heer A. R. van Eijden, Smoussesteeg 3 te Leusden-C. is overeenstemming bereikt inzake de aankoop van zijn onroerend goed ter grootte van 1.82.29 ha, bestaande uit de boerderij Smoussesteeg 3 met wei land Het desbetreffende onroerend goed is van belang voor de verdere ontwikkeling van Leusden-C. Tevens is met de lieer Van Eijden een voorlopig koopcontract gesloten inzake de verkoop van een kavel bouw terrein aan de Hamersveldseweg. Het betreft hier een kavel voor „uit te kopen boeren" De Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en de Commissie Financiën gaan met dit voorstel ak koord. of verplaatsing der bevolking in enig deel der gemeente ol andere gewichti ge omstandigheden tot schoolstichting aanleiding geven, ook niet mogen wor den medegerekend de kleuters die op het tijdstip van de aanvrage reeds zes maanden een andere bijzondere kleuterschool hebben bezocht Bij de beoordeling van de overgeleg de lijst van 35 kleuters is gebleken, dat hier 10 kleuters op vermeld staan welke niet aan de gekwalificeerde eis inzake de vereiste leeftijd voldoen Deze kleuters kunnen derhalve niet worden medegerekend Bovendien staan er op de betref fende lijst 6 kleuters vermeld, die reeds gedurende zes maanden een an dere bijzondere kleuterschool bezoe ken. Zij kunnen derhalve ook niet wor den medegerekend ln totaliteit resteert derhalve nog 19 kleuters die aan de wettelijke vereisten voldoen Aangezien het verzoek derhalve niet aan de vereisten als bedoeld in artikel 51 der Kleuteronderwijswet voldoet, dient de gevraagde medewerking te worden geweigerd B. en w. wijzen er nog op, dat men van een weigering tot medewerking in beroep kan gaan bij Gedeputeerde Staten. Zij adviseren de raad de gevraag de medewerking te weigeren. LEUSDEN - Reeds een aantal jaren is er een discussie gaande over het vraagstuk van de brandweerregionali satie. In dat verband zijn er contacten tot stand gekomen tussen de Koninklij ke Nederlandse Brandweervereniging, de Nederlandse Vereniging van Brand weercommandanten, het college Com mandanten Grotere Gemeenten en des kundigen van de Vereniging voor Ne derlandse Gemeenten met het doel een verdergaande samenwerking te bevor deren. Een door deze instellingen ingestel de werkgroep kwam indertijd tot de conclusie, dat met behoud van de zelf standigheid van de plaatselijke brand weren zou moeten worden gekomen tot een samenwerking met de inzet van een gemeenschappelijk apparaat. WERKCOMMISSIE In de provincie Utrecht heeft zich naderhand een werkcommissie ver der in deze materie verdiept en dit leidde er toe, dat in 1970 een ontwerp van een gemeenschappelijke regeling „Intergemeentelijk Samenwerkingsor gaan Brandweer in de provincie Utrecht" gereed kwam. Dit ontwerp voorzag in eén brand weer-regio. welke in grote lijnen sa menviel met de grenzen van de provin cie Utrecht. („De gemeenten zullen elkaar over en weer assistentie ver lenen, via een centrale meldingspost in de gemeente Utrecht zal de brandbe strijding worden gecoördineerd"). Bij een brief van 23 februari 1974 heeft het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsorgaan Eemland nog aan de gemeentebesturen in de regio be richt. dat een duidelijke positieve op stelling met betrekking tot de onderha vige gemeenschappelijke regeling ge wenst was, maar dat een aantal onder delen van de regeling nog wel om een nader onderzoek vroeg Met name werd er ook op gewezen, dat Eemland een (Van de redaktie) ACHTERVELD - De bouw van het nieuwe schoolgebouw voor de R.K basisschool „Onze Wereld" aan de Walter van Amersfoortstraat, vordert behoorlijk. Zoals bekend zijn de leer lingen momenteel tijdelijk gehuisvest in onder meer lokalen achter café „de Roskam" te Achterveld. Met in gang van 1 april j.l. is de huur van deze lokalen met f 10,- per maand verhoogd. B en w stellen de raad voor akkoord te gaan met deze huur verhoging. Op de foto: de in aanbouw zijnde R.K. baisschool „Onze Wereld" te Achterveld. (Foto Leusder Krant) LEUSDEN - De heer T. J. van de Belt, Dashorst 24 te Leusden-C. heeft b. en w. verzocht ten behoeve van zijn bouwonderneming een perceel in dustrieterrein aan de Ambachtsweg te mogen kopen. Daar van de zijde van b. en w. geen bezwaren bestaan tegen verkoop van dit terrein, stellen de raad voor tot verkoop te besluiten De Commissie Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en de Commissie Financiën gaan met deze verkoop ak koord LEUSDEN - Aan het college van b en w. is de wens te kennen gegeven, om de woning Schoolsteeg 6 te ver nieuwen. Het perceel Schoolsteeg 6 is gelegen in het gebied, waarvoor momenteel nog van kracht is het Uit breidingsplan in Hoofdzaken, vastge steld door de gemeenteraad op 18 april 1963. De onderhavige grond (s in dit plan bestemd voor agrarische bedrijven. Op deze grond is een woning, ken nelijk de bestemming bedrijf dienen de, toegestaan Het perceel School steeg 6 is geen agrarisch bedrijf. De woning is dan ook niet in overeen stemming met het uitbreidingsplan. Krachtens de overgangsbepaling mo gen woningen, strijdig met het plan, gedeeltelijk worden vernieuwd, mits daardoor de afwijking van het plan niet wordt vergroot. De woning Schoolsteeg 6 zal geheel worden vernieuwd. De onderhavige wo ning zal echter wel ingepast kunnen worden in een voor het onderhavige gebied vast te stellen bestemmingsplan Om een in te dienen bouwaanvraag te kunnen honoreren zal vrijstelling van de bepalingen van het geldende uit breidingsplan moeten worden verleend Alvorens deze vrijstelling kan wor den verleend, dient echter voor het onderhavige gebied een voorbereidings- besluit te zijn genomen, dan wel een ontwerp voor een bestemmingsplan ter visie te zijn gelegd. Aangezien nog niet tot ter visie-leg ging van een ontwerpplan overgegaan kan worden, is de enige mogelijkheid het nemen van een voorbereidingsbe- sluit. B en w. stellen de raad dan ook voor, te verklaren dat voor het per ceel Schoolsteeg 6 een bestemmingsplan wordt voorbereid De Commissie voor de Ruimtelijke Ordening heeft zich met dit voorstel kunnen verenigen. EEN ADVERTENTIE IN ONZE KRANT BEREIKT EEN GROTE LEZERSKRING. PROBEER HET EENS! LEUSDEN - De grond die in 1972 is aangekocht van de voormalige E P.U Hamersveld N V. is niet geschikt voor hooiland of voor verbouw van landbouw gewassen, omdat de nog in de grond aanwezige puinresten het bewerken van het land onmogelijk maken Indien het land niet wordt bewerkt, zijn er geen opbrengsten van te verwachten, terwijl de mogelijkheid niet moet worden uit gesloten, dat jaarlijks een nadelig saldo kan ontstaan door het bestrijden en afvoeren van het dan aanwezig on kruid Ook als deze grond te zijner tijd bouwrijp wordt gemaakt, is het ge wenst dat het nog aanwezige puin is verwijderd. Om het gehele terrein ter grootte van circa 7 ha te laten zuiveren van puin door middel van het omzetten en zeven van het land, ver zoeken b en w de raad een krediet beschikbaar te stellen van f30.000,- excl BTW. Deze kosten zullen ten laste worden gebracht van het bouw- rijpmaken van het complex „Het Rui- geveld Na het uitvoeren van bovengenoem de werkzaamheden kan het land verder worden bewerkt en voor het inzaaien van snijmais gereed worden gemaakt De kosten hiervan, alsmede het be mesten en inzaaien van het snijmais, worden geraamd op f 10.000,- excl B T.W Tegen over deze kosten wordt een opbrengst geraamd van f 17.000,- Per saldo is voor het eerste jaar een batig saldo te ramen van f7 000,-. Dit bedrag dient dan te worden aange wend ter gedeeltelijke dekking van de eerder genoemde kosten ad f30.000,- LEUSDEN - We schreven het reeds: de stichting Muziekschool Leusden houdt op vrijdag 31 mei a.s. om acht uur haar jaarlijkse leerlingenavond in de Brugkerk te Amersfoort. zijn er op brandweergebied in Eem land wel andere zaken waaraan dit nuttig besteed kan worden" B. en w, stellen de raad dan ook voor niet toe te treden tot de ge meenschappelijke regeling Interge meentelijke Samenwerkingsorgaan Brandweer in de provincie Utrecht. den met zich mee heett gebracht Wellicht ten overvloede herinneren wij eraan, dat het aantal inwoners in de periode 1 januari 1970 tot 1 januari 1974 is gegroeid van 10 031 tot 14 765 In ons pre-advies van 19 februari 1973, waarbij wij u voorstelden Gede puteerde Staten van Utrecht te verzoe ken om Leusden voor de bezoldiging van de gemeente-secretaris in een ho gere klasse in te delen, hebben wij u een overzicht gegeven van de diverse taken, waarvoor het gemeentebestuur zich zag gesteld. In dat verband werd niet alleen gewezen op de groei van de bevolking, maar ook de specifieke bijzonderheden van deze gemeente- het feit. dat de gemeente is aangewezen als groeikern, het bijzon dere karakter als forensengemeente, de positie binnen het Samenwerkings verband Eemland, e.d. Het spreekt voor zich, dat de toen geschetste zware werkdruk voor de gemeente-secretaris en het ambtena renkorps evenzeer geldt voor het Col lege van burgemeester en wethouders Toename van de werkzaamheden bete kent immers, dat ook een steeds groter aantal beslissingen moet worden ge nomen. Aan het nemen van die beslis singen gaan veelal de nodige bespre kingen vooraf. Het zal u duidelijk zijn, dat hierdoor de taak van de wethouders in deze gemeente immers is verzwaard en wel op dusdanige wijze, dat willen de aan deze taak verbonden werkzaam heden op een juiste wijze worden uitge voerd, een uitbreiding van het aantal wethouders daartoe noodzakelijk is In wezen wordt immers een taak verricht, welke kan worden vergeleken met een gemeente van 30 000 inwo ners. Op grond van het vorenstaande stel len wij u voor, overeenkomstig bij gaand concept-besluit het aantal wet houders ingaande 1 september 1974 te bepalen op 3", zo schrijven b. en w. in een pre-advies aan de raad steunpunt zou moeten kunnen zijn in de regeling. BRIEF Nadat de verdere afwikkeling van deze aangelegenheid enige tijd is ver traagd, is thans kortgeleden een brief binnengekomen van de besturen van de Utrechtse Provinciale Brandweer- bond en de afdeling Utrecht van de Ne derlandse Vereniging van Brandweer commandanten, waarin een nadere toe lichting wordt gegeven, terwijl tevens het ontwerp van een nieuwe gemeen schappelijke regeling wordt aangebo den Hierbij wordt ook een uitspraak van de raad gevraagd. EEMLAND GEEN STEUNPUNT Uit de concept-regeling blijkt, dat in afwijking van een eerder ont werp nu is bepaald, dat ook een re gionaal bestuursorgaan tot de rege ling kan toetreden Men kan stellen, dat daarmee enigszins is tegemoet gekomen aan de wens, die van de zijde van Eemland is geuit. De re geling blijft echter uitgaan van een centraal meldingspunt; Eemland is niet aangewezen als „steunpunt" Uit het verslag van een vergadering van de sub-werkgroep Brandweren Eemland, waarin deze regeling is besproken blijkt, dat de daar aan wezigen unaniem voorstander waren van een voortzetting van de brand weerregio Eemland en zonder meer afwijzend stonden, tegen een aanslui ting bij de brandweerregio Utrecht In verband met het vorenstaande hebben b. en w ter zake nog het standpunt gevraagd aan het dagelijks bestuur van het Samenwerkingsorgaan Eemland. Blijkens een hierop ingeko men brief staat dit bestuur thans ook afwijzend tegenover een aansluiting van Eemland bij een brandweerregio Utrecht. Met het dagelijks bestuur van Eem land en de leden van de sub-werk groep Brandweren en Eemland zijn b. en w. tot de conclusie gekomen, dat voortzetting van de brandweer regio Eemland de voorkeur verdient boven een aansluiting bij een brand weerregio Utrecht. De huidige rege ling functioneert goed, zodat naar de mening van b. en w. geen behoefte bestaat aan een regeling in een groter verband Zij wijzen hierbij ook nog op een opmerking uit het verslag van de commandanten brandweren „De kosten die wij in de regio Utrecht mee moeten helpen dekken gelden zaken die in Eemland reeds grotendeels aanwe zig zijn. Als er geld beschikbaar is LEUSDEN - De raad van de gem^ Leusden komt opdonderdag 30 mei ijjj om 19.30 uur in het gemeentehuis \c Leusden-C., bijeen. Op deagendast^ de volgende voorstellen Omschrijving 1. Opening 2. Mededelingen 3 Ingekomen stukken 4 Notulen 5 Vaststelling van het aantal weUö. ders 6. Vervulling vacatures in diverv raadscommissies 7 Subsidie aan de Jeugdraad Leusda 8 Subsidie t.b.v. de cursus creatie handvaardigheid 9 Subsidiering peuterspeelzaal*^ 10. Verstrekken renteloze geldled peuterspeelzaal Achterveld 11 Huur lokalen t b v. de R.K bast school „Onze Wereld" 12. Subsidie aan „De Zonnebloeo voor de bejaardensocieteit Le^. den-C. 13 Subsidie aan de U.V.V. voordeU jaardensociëteit Leusden-Z 14 Benoeming lid inadviescommisr, inzake toekenning studietoelaj? 15 Stichting van een Prot Chr Kl$* terschool te Achterveld 16. Benoeming hoofdleidster Opea Kleuterschool te Achterveld 17 Benoeming hooldleidsters Opeti Kleuterscholen te Leusden-Z. Leusden-C. 18 84e begrotingswijziging 1972alp. mene dienst (eindwijziging ljj; 19 68e begrotingswijziging 1973alp. mene dienst 20. Raming diverse grondverkopen a. 9e begrotingswijziging 1974 grondbedrijf b. 20e begrotingswijziging 1 algemene dienst 21. 21e begrotingswijziging algema. dienst krediet verplaatsen 5 noodlokalen 22 22e begrotingswijziging 1974al^ mene dienst diverse krediet? t b v kleuter- en basisonderrj 23 23e begrotingswijziging 1974 ij gemene dienst, diverse kreditta t b v kleuter- en basisondernj 24. Raming baten en lasten vanhelf* reedmaken van het v.m. terra van de Cobb's voor LandbouwdcsJ- einden a. 10e begrotingswijziging 15; grondbedrijf, b 24e begrotingswijziging lf algemene dienst 25 25e begroting algemene dienst Ti- hoging presentiegeld raadsled? 26 Concept gemeenschappelijke revi ling brandweerregionalisatie Garantie geldlening aan de Stio ting Bejaardenhuisvesting Nek- land Voorbereidingsbesluit School steeg Aankoop van en verkoop aan 4 heer A. R. van Eyden van es perceel bouwgrond Verkoop strookjes grond aan Azuriet aan diverse bewoners Verkoop strookjes grond aao t heer J H Roggenkamp. Lijste beslaan Verkoop kavel industrieterrein I aan de heer F. J. van de Bellij Leusden Rondvraag Sluiting. 27 30 31 32 LEUSDEN - Op 1 mei gs het tweede scholencomplex in het bestemmings plan „Groenhouten" in gebruik geno men, wat betekent dat op dat moment de 5 z.g. mobile lokalen aan de Toren akkerweg kwamen leeg te staan. Het is de bedoeling dat met ingang van het nieuwe schooljaar 4 van deze lokalen gebruikt zullen gaan worden voor de nieuwe huisvesting van de derde R.K. kleuter- en basisschool. Met het oog hierop is het noodzakelijk, dat ze worden verplaatst naar het be stemmingsplan „Groenhouten", omdat in deze wijk geen enkele opvangmoge- lijkheid voor het R.K. onderwijs aanwe zig is. Voor dit doel kan een terreintje ge legen aan de Landweg worden aange wezen. De bestemming van dit terrein is openbaar groen Het nog overblij vende 5e lokaal zal per 1 augustus LEUSDEN - De jeugdraad Leusden, die momenteel niet over enigerlei in komsten kan beschikken verzoekt in een brief van 21 maart J.l om een financiële bijdrage voor 1974 van f 900,- Het vorengenoemde bedrag wordt in de bedoelde brief in een kosten begroting gespecificeerd. De begroting is opge steld aan de hand van ervaringscijfers van een soortgelijke Jeugdraad uit een andere gemeente. Aangezien b en w van mening zijn, dat het door de Jeugdraad gevraagde bedrag alleszins redelijk is te noemen en gelet op het belang van een Jeugd raad in de gemeente Leusden, stellen zij de raad voor om de Jeugdraad Leusden voor 1974 een bedrag van f900,- beschikbaar te stellen De commissie Financiën is over het onderhavige voorstel gehoord LEUSDEN - De Stichting Bejaar denhuisvesting Nederland 1 verzoekt om een gemeentelijke garantie voor de door haar aan te gane geldlening van f4.100 000,-- voor de financiering van de grond- en bouwkosten van de stichting van 68 bejaardenwoningen in het plan „Groenhouten' De te garanderen geldlening voldoet aan de te stellen eisen van maximum rendement. B. en w stellen de raad voor. over eenkomstig het advies van de commis sie financien, de gevraagde garantie te verlenen a s gebruikt gaan worden voor de huisvesting van een gedeelte van de per die datum van start gaande school voor Gereformeerd onderwijs Deze school vangt aan met 3 leerkrachten, hetgeen impliceert dat 3 leslokalen no dig zullen zijn Er zijn steeds 2 lo kalen beschikbaar van de voormalige R.K. basisschool ,,St. Bernadette welke lokalen zich bevinden aan de oostzijde van het Sint Ansfridusgesticht aan de Hamersveldseweg Het. lijkt het gemeentebestuur in het belang van het onderwijs indien wordt getracht het nog beschikbaar te stellen mobile lokaal te situeren in de onmiddellijke nabij heid van het Ansfridusgesticht Dit is mogelijk door gebruikmaking van een terrein aan de Torenakkerweg De Salon- en Wagenbouw B V te Montfoort is verzocht om een offerte te willen doen voor het verplaatsen van de lokalen De totale kosten zullen f75 000,- be dragen B en w verzoeken de raad een kre diet van f75.000,- beschikbaar te stel len Dit krediet zal in 5 gelijke jaar lijkse termijnen worden afgeschreven. (Van de redaktie) LEUSDEN/CENTRUM - De nieuwe openbare basisschool „De Hobbit" aan de Meent in het plu Groenhouten, zal op woensdï|- middag 5 juni a.s. officieel ii gebruik worden gesteld. De school is onofficieel reeds c 1 mei 1974 in gebruik genomei ADVERTEREN KOST GELD. NIET ADVERTEREN KOST MEERVraag onze advertentietarieven. De Leusdtf Krant bereikt het grootste detl van inwoners van de gemeen!} Leusden LEUSDEN/CENTRUM - Op Hemel vaartsdag organiseerden de gezamen lijke Jeugdraden weer het traditionele dauwtrappen. Het werd weer een gewel dig succes, want maar liefst 162 per sonen stonden voor dag en dauw op om aao de mooie wandeltocht door de mooie natuur rondom onze gemeente deel te nemen. Het was een tocht van bijna 10 km lang die net als de voor gaande jaren weer uitgezet was als een eenvoudige puzzeltocht. Het gegeven van de route was reeds meerdere keren toegepast, er waren echter maar enkele deelnemers die niet ergens „intrapten" Het vertrek en aankomstpunt was zoals vanouds „de Til". Gelukkig werkte het weer goed mee. want slechts een paar van de laatste groepen werden overvallen door een bui. De stemming was echter goed zodat bij aankomst iedereen te vreden was over deze tocht. Onderweg werd de deelnemers op „Huize Ho- horst" een kop koffie met koek aan geboden en dit wilde er na twee uur wandelen echt wel in. Ook de gelegenheid om na de terug komst in „de Til' deel te nemen aan een gezamenlijk ontbijt werd door velen gewaardeerd 's Avonds vond in „de Til" deprijs- uitreiking plaats terwijl tevens de uit slag bekend gemaakt werd Voorzitter G Th v. d, Hengel dankte iedereen hartelijk die aan het voorbe reiden van deze tocht op de een of andere wijze had meegewerkt Hij was verheugd over de sportieve sfeer die er geheerst had Hierna gaf hij tekst en uitleg van de route en de vragen die er gesteld werden Veel dingen werden zodoende duidelijk en velen zullen volgend jaar misschien beter opletten, want een foutje is zo gemaakt De prijzen werden als volgt verdek lste prijs Greet en Lia Bokkers.M^ en Paula en Annie v d. BergwH* 58 punten. 2e prijs Lenie v. d Burgwal mei punten 3e prijs Lia Herder, Tonny v Zi» brink, Maaike Hols. Jos en Gert1 Vrijhoef en Wout v Roomen 54 pe3 4e prijs Henk Prinsen en Bert mensen 53 punten 5e prijs Mevr Hak, mevr Zandbn Rian v. Eyden en Ellen KraaikaQ?1 punten. Na afloop van deze pnjsuitreü kon men nog een poosje gezellif elkaar blijven en velen maakten dan ook gebruik van Uitstekende literatuur in een goedkoop jasje LEUSDER KRANT, Finnmark 3 Leusden-centrum.

Leusder Krant | 1974 | | pagina 12